Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Senki se játszhat istent,senki se rendelkezhet mások felett az erkölcsösség palástjába burkolózva,miközben azzal,hogy kioltják egy másik ember életét ők is ugyanolyan gyilkossá válnak.

Kivéve Istent. De ez már más téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda "brutalitása" engem is meglepett, de szerintem ilyen helyzetben még ő sem tehetett mást. Obit meg kifejezetten favorizálni szokás az ilyesmiért... (pl amikor az acklayt megölte... na rá még csak azt sem mondhatjuk hogy ellenséges tábornok lett volna)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt hallod te amit mondasz?Ki vagy te vagy más,hogy emberi életek felett döntsetek,még akkor is ha az a világ legmegáltalkodottabb bűnözőjének az élete.

Nem akarok Offolni, de én ebben Dzséjttel értek egyet.

 

lipi, te azt mondod, kik vagyunk mi, hogy emberi életekről döntsünk? Én azt kérdezem, hogy a gyilkos aki megölt valakit, neki, miért volt joga életekről döntenie?

Mi legyünk elnézőek akárkivel, mert nincs jogunk dönteni a sorsáról, de neki ezeket nem kell betartania, akkor hogy van ez?

 

Hogy ne legyek teljesen off, térjünk vissza a büntetésekhez.

Szepi vezetők tárgyalást érdelmeltek volna, akármekkora rosszat is tettek. Szerintem a legnagyobb büntetés az lett volna nekik, hogy teljes vagyoni elkobzás mellett, előjogaik megvonása, és valami közmunka szerű valami a társadalom alján és Persze örökre eltiltani mindenféle közügyektől és vallakozási jogtól. Ezt persze be kéne tartatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok Offolni, de én ebben Dzséjttel értek egyet.

 

lipi, te azt mondod, kik vagyunk mi, hogy emberi életekről döntsünk? Én azt kérdezem, hogy a gyilkos aki megölt valakit, neki, miért volt joga életekről döntenie?

Mi legyünk elnézőek akárkivel, mert nincs jogunk dönteni a sorsáról, de neki ezeket nem kell betartania, akkor hogy van ez?

 

Hogy ne legyek teljesen off, térjünk vissza a büntetésekhez.

Szepi vezetők tárgyalást érdelmeltek volna, akármekkora rosszat is tettek. Szerintem a legnagyobb büntetés az lett volna nekik, hogy teljes vagyoni elkobzás mellett, előjogaik megvonása, és valami közmunka szerű valami a társadalom alján és Persze örökre eltiltani mindenféle közügyektől és vallakozási jogtól. Ezt persze be kéne tartatni.

Lokatelli kedves barátom.Azzal,hogy Te is döntesz valaki haláláról ugyanolyan gyilkossá válsz mint Ő.Lentebb meg azt írod,hogy tárgyalást érdemeltek volna a szeparatista vezetők,holott közvetve ugyan,de milliók haláláért voltak felelősek.Attól,hogy nem a saját kezükkel öltek még tömeggyilkosok.Akkor hogyan is van ez?Most halál vagy vagyonelkobzás.Ez a reagálásod üti egymást nem?Egyébbként miért lenne ez off?Ez a jelenet a filmből ezt az érzést váltotta ki.Legalábbis belőlem.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem szükség van valamire, ami súlyosabb a szabadságvesztésnél, de nem halálbüntetés. A halálnál is van rosszabb. Bizonyos embereknek az járna. Pl. akiről bebizonyosodik, hogy brutálisan leszámolt vagy 20 emberrel. Mi annak az életfogytiglan? semmi. Mi annak a halálbüntetés? Semmi,egy sec, és már kanyec. Nem, azt úgy meg kellene büntetni, hogy a következő tudja, ha elkapják egy ilyenért, nem lesz neki kegyelem.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody.

Nincs olyan,hogy rosszakat írtott ki.Nincs olyan,hogy Te rosszat tettél legyen az bármilyen nagy gonosszág is,a "jutalmad" érte halál.Ez mészárlás,ezt nem lehet semmivel se magyarázni.Ezzel talán el is árultam,hogy ellenzem a halálbüntetést,mert ez is éppen ilyen.Valaki elkövet egy szörnyűséget és az igazságszolgáltatás meg rátesz egy lapáttal.Ugyanolyan gyilkossá vállik mint az akit ezért ítéltek halálra.Persze sokan megpróbálják ezt szépíteni,mint itt a filmben,hogy végülis Ő olyanokat ölt meg jogosan akik megédemelték.Ilyen nincs.Senki sem érdemli meg a halált.Senki sem dönthet affelől,hogy ki mikor haljon meg,nem játszhatunk istent,de sajnos mégis vannak ilyenek :D

lipi. Mondtam én ennek az ellenkezőjét? Nem. Szerintem kicsit félreértetted, vagy nem fogalmaztam elég pontosan. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis apró látványosság, de a szeparatisták mészárlása az első eset az ep1-2-3-ban, hogy a fénykard nem vág ketté élőlényeket, hanem csak a testükön ejt sebet.

Ha jól láttam poggle-t ketté vágja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli kedves barátom.Azzal,hogy Te is döntesz valaki haláláról ugyanolyan gyilkossá válsz mint Ő.Lentebb meg azt írod,hogy tárgyalást érdemeltek volna a szeparatista vezetők,holott közvetve ugyan,de milliók haláláért voltak felelősek.Attól,hogy nem a saját kezükkel öltek még tömeggyilkosok.Akkor hogyan is van ez?Most halál vagy vagyonelkobzás.Ez a reagálásod üti egymást nem?Egyébbként miért lenne ez off?Ez a jelenet a filmből ezt az érzést váltotta ki.Legalábbis belőlem.....

Hát akkor legyen nem off, de én különválasztottam a filmbéli dolgot a valóstól.

Speciel arra gondoltam, ha a mi társadalmunkban megöl valaki valakit, akkor ő istent játszott. Neki joga volt valakinek a sorsáról dönteni, Nekünk meg nincs jogunk dönteni egy bűnöző sorsáról, mert lesüllyedünk a szintjére. Én nem így látom, szerintem egy bűnözőt kár életben tartani azért, hogy évekkel később visszaengedjük a társadalomba, abban a reményben hogy megjavult, ha nem akkor ismét egy ártatlannal kevesebb. Szerintem ez nagyobb kockázat, mint amennyi kár ér minket egy gyilkos kivonásával. Most persze nem olyan speciális esetekre gondolok, hogy esetleg rákentek valakire gyilkosságot, vagy ártatlan az elitélt, hanem bizonyítottan ő a hidegvérű gyilkos.

 

Ez a valóság, most menjünk a filmbe. A szepi vezetők háborús bűnösök.

Nekik hadbíróság jár. Ha valaki meg akar oldani egy konfliktust, akkor a dolgok mögé kell nézni, mi miért van. ha törvényesen kivégzik a szepi vezetőket, azzal nem oldanak meg semmit, mert csak mártírokat csinálnak belőlük, jön a következő neimoidi keresk. szöv vezér és kezdődhet minden előlről. Szerintem nagyobb büntetés földönfutóvá tenni egy neimoidit, geonozisit, hisz csak kapzsiságból robbantották ki a háborút. Ha nincs pénzük nincs mire kapzsinak lenniük. Persze most akkor csináltunk olyan népcsoportokat akiknek semmi pénzük, semmi befolyásuk, csakúgy vannak, de azért éhen halni mégsem hagyhatjuk őket. Valakit ki kell nevezni, hogy felügyelje a dolgaikat. Most erre lehetne mondani, hogy majdnem olyan mint a Birodalom, de ha csak megfigyelők és betartatják velük a szenátusban hozott törvényeket, talán nem lett 2dik klónháború. Kereskedő szövetségek ellenőrzése szerintem a megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lipi: tökéletesen hallom, mit mondok. És te? Azt mondod, hogy szolgálja ki a társadalom JÓ esetben életfogytig az olyan embert, aki teszem azt brutálisan megölt két-három-sok kisgyereket, de előtte fajtalankodott velük. És rossz esetben szerez egy fasza ügyvédet, még szabadon is engedik. Mert vegyünk a magyar törvénykezést, az életfogytiglan kis hazánkban 10-20 évet jelent, kb. Addig meg ellátják olyan börtönökbe őket, mint a helyi luxus, EU szabványos börtön, amit még a tv-ben is agyonajnároztak, hogy milyen hipermodern. Hát nem, ha biztos, hogy ő volt, golyót a tökeibe, a lábaiba, a karjaiba, a gyomrába, a fejébe, ebben a sorrendben, és azután azt mondom, hogy meg lett bűntetve. De megelégszek szabvány villamosszékkel vagy méreggel is a humanitáriusság nevében. Ez nem isten, nem-isten kérdés, az se érdekes, hogy ezután gyilkosnak tartanak-e, vagy sem. Ez elégtétel, bosszú, méltó bűntetés. Brutálisan hangzik, tudom, de az 100%-ék, hogy nem fog kiszabadulni és folytatni, és a társadalomnak, aki ellen elkövette a tettét, csak a temetését kell kifizetni, nem az életfogytig tartó élelmezését, stb-jét.

Másod kérdés, mi van azzal, akinek a gyerekét megrontotta és lemészárolta a figura. Biztos nagyon jól esik neki, hogy a gyerekét eltemetik, a gyilkos meg tovább él. Ez bosszú? Az. Biztos vagyok benne, hogy a te véleményed is ilyenné formálódna, ha valamelyik szeretted, ismerősöd megölnék.

Harmadkérdésben ott van, amit lokatelli mondott, tökéletesen egyet értek vele. Mi nem dönthetjük el, ki él és ki hal meg, de a gyilkos igen, és ezért még tartsam is el, és reménykedjek, hogy a jog nem biztosít neki valami kiutat túlságosan rövid idő előtt? Hát ezt sem.

Negyed részben, bár nem akarok vallási témába belefolyni, mert az egyéni dolga mindenkinek, ha annyira mondod istent, kérdem én, a jóisten mi a fenéért hagyja, hogy ilyenek egyáltalán a világra jöjjenek.

Bocsánat a nyersességemért, de ez a véleményem. Persze ez nem érvényes minden bűntetre, leginkább a gyilkosság különbőző fálfajaira (abból sem mindre, mert az önvédelem, vagy a jogosan elkövetett emberölés alapból kivétel, persze mindkettő biztosság esetén).

 

Ody: igen, kissebb Poggle-t ketté nyeste, de a többi egybe maradt, és ez tetszik nekem. Eddig mindenkit szétszeltek vágással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom ragozni, de Dzséjt: Mo.-n egy jó ideje létezik valódi életfogytiglan és nemcsak 10-20 évet jelent. Egyébként abszolut nem értek egyet azzal amit irtál, de ez OFF :D

Na végre,valaki.Köszi Bomarr.De még mindig nem értem,hogy ez miért Off?A filmnek bizonyos részeit,részleteit hasonlítjuk valós cselekményekhez helyzetekhez.Nem csak ezt hanem nagyon sok más jelenetet is.Nekem ez a "bűnösök és ezért menj oda és végezz velük" részből ez jön le.A mai társadalmunk egy problémája,az önkényes bíráskodás és brutalitás.Ne feledjétek nagy tanítónk mondatát....."az erőszak erőszakot szül"...........

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egyértelműen OFF, hiszen elsősorban a világunk problémáit feszegetitek.

 

Dzséjt, a büntetni rövid ü :fuckoff::)

 

Ami pedig a film idetartozó részét illeti. Érdekes megfigyelni, hogy a könyvben Vader mindenegyes hullajelölthöz intéz szavakat, itt viszont szó nélkül öl, ami sokkal de sokkal kegyetlenebbé teszi az egész karaktert...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre,valaki.Köszi Bomarr.De még mindig nem értem,hogy ez miért Off?A filmnek bizonyos részeit,részleteit hasonlítjuk valós cselekményekhez helyzetekhez.Nem csak ezt hanem nagyon sok más jelenetet is.Nekem ez a "bűnösök és ezért menj oda és végezz velük" részből ez jön le.A mai társadalmunk egy problémája,az önkényes bíráskodás és brutalitás.Ne feledjétek nagy tanítónk mondatát....."az erőszak erőszakot szül"...........

Persze, egy bizonyos mértékig nem az. De amikor már Európai unióról, és a magyar büntetőjogról beszélünk, az már nagyon az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 35: The terrible truth

Time: 1:32:42-1:34:32

 

Tartalom

 

Obi-Wan a Jedi Templom számítógépes központjában áll és éppen átállítja a Jediket visszahívó kódolt adást, mikor Yoda megjelenik az ajtóban. A Jedi lovag elmondja neki, hogy átkalibrálta a kódot, így az mostantól figyelmezteti a Jediket, hogy ne térjenek vissza Coruscantra. Yoda nyugtázza, hogy a változtatás titokban marad a klónok előtt, egyhamar nem fedezik fel. Yoda elindul kifelé és Obi-Wan követi, majd megtorpan, és arra kéri mesterét, hogy várjon, mivel meg kell tudnia valamit. Yoda bánatosan nézi az ifjú Jedi mestert, aki a holokamerák termináljához lép és előhívja a mészárlásról készült felvételeket. Yoda figyelmezteti, hogy azokban csak fájdalomra lelhet. Obi-Wan viszont ragaszkodik az igazság kiderítéséhez.

A Jedi Templom azon folyosójának holofelvételei jelennek meg a kivetítőn, amelyen nemrég Kenobiék jártak. Jedik élik békésen napjaikat, majd Obi-Wan beleteker a felvételbe és felbukkan Anakin, amint Cin Dralliggal, Olana Chionnal és Bene küzd életre-halálra, s Anakin egyiküknek sem kegyelmez. Obi-Wan arca hitetlenségében fájdalmasan eltorzul, megtörten hebegi: ?Ez nem lehet.? Yoda fájdalmasan sóhajt.

Anakin holoképe letérdel egy fekete kámzsás alak elé, aki megdicséri őt kiváló munkájáért és tanítványának, majd Vadern Nagyúrnak szólítja a hajdani Jedit, aki felegyenesedik. Darth Sidious utasítja őt, hogy menjen és teremtsen békét a Birodalomban.

Obi-Wan ekkor kapcsolja ki a gépet, a hologram elenyészik ő pedig annyit mond, hogy ezt látni sem bírja. Yoda bólint, majd határozottan kijelenti, hogy el kell pusztítaniuk a Sitheket.

Kenobi gondolkodás nélkül vállalja az Uralkodó megölését, mivel Anakint nem tudná megölni. Yoda bölcsen megállapítja, hogy Sidious legyőzéséhez Obi-Wan nem elég felkészült, ennek ellenére Kenobi tovább erősködik. Elmondja, hogy a fiú olyan, mintha a testvére lenne, ilyesformán nem tudja megölni. Yoda szerint az ifjú Skywalker lelkét már eltorzította a Sötét Oldal. A tanítványa nem létezik többé, ?Felemésztette őt Darth Vader.? Azzal elindul kifelé a teremből.

Obi-Wan nem adja fel, el akarja kerülni a feladatát. Végső mentsvárként felhozza, hogy nem tudja hová küldte az Uralkodó, nem fogja megtalálni.

Yoda visszafordul, majd azt tanácsolja, hogy halgasson a megérzéseire, akkor meg fogja találni.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

A fejezet, amit egyszerre szeretek és nem szeretek. Amiért szeretem: újabb gesztus az EU írók felé, hogy az esetlegesen megmaradt Jediket figyelmeztetik. A látvány nagyon jó, már az első concept képeken is bejött a számítógép központ, a filmen még jobb. Az is nagyon tetszik, ahogy Obi-Wan folyamatosan hozza fel az érveket miért nem mehet ő Anakin után, de Yoda mindre rákontráz. Nagyon okos, és nagyon bölcs a kis zöldfülü. Kenobinak egyedül semmi esélye sem lett volna ? bár amilyen az ő szerencséje? :nana: ? és talán Yoda azt is tudta, hogy Kenobi talán megmentheti még Anakint. Tudom, ez nem valószínű, de szerintem felötlött benne ez a lehetőség is, bár igen csekély eséllyel.

Amiért viszont nem tetszik: Ewan McGregor eddig remekelt a szerepében, kenterbe vágta az ep1-2-es szereplését, pedig ott is nagyszerűen alakított (részről-részre egyre jobb lett). Az ep3-ban viszont a csúcson van. És akkor ennek a jelenetnek a legerősebb pontján, amikor erős játékot vártam, visszazuhan az ep1-es szintre. Kicsit több reakciót vártam azután, hogy látta, amint a barátja, aki szinte a testvére, a tanítványa, a Rend és az Erő reménysége, Qui-Gon Jinn kiválasztottja éppen a Jedi Rend tagjait mészárolja és térdre borul a Sith Sötét Nagyura előtt. Yoda reakciója teljesen hiteles, Obi-Wanét viszont erőtlennek, a helyzet súlyához képest hiteltelennek érzem. Utána már jó, mikor kerülni próbálja a feladatát, de a holofelvétel végignézése közben nagyon laposnak érzem. Körülbelül ez járt a fejemben a jelenet után: ?Ezt látni sem bírom. ? lekapcs ? OK, menjünk, ez is megvolt.? Lehet, hogy a könyv az oka, ahol Obi-Wan szabályosan kiborult, bár a filmben az sem tetszett volna, mert a kiborulás elég a film végére, de ennél többet vártam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megvédeném McGregort. Szerintem ez a "szolíd" reakció a terv része Lucastól. Fokozatosan adagoljuk Obi-Wannak a megdöbbenést a kiborulásig.

Igazából, csak egy snit erejéig lehet kifogásolni a jelenetet, mikor a hologramot nézi, odatehettek volna valamit, mert szegény McGregor átnéz, rajta/fellette/mellette. Igazából olyan rövid ideig nézi, hogy talán még felfogni sem lehet ezalatt a képen szereplő eseményeket, még el sem kezdődött, már vége. Karhangokat hallunk, majd Obi fejére vált a kamera, már térdel sidi előtt, mindenféle gombnyomás nélkül, ez vágási pontatlanság.

Én nem örültem, volna, ha Obi, itt átmegy egy síró pityogó, összeroskadó anyámasszonykatonájává.

Fokozatosan adagolódott Kenobiba a döbbenet. Eleve, hogy a klónok ellene fordultak ezt emészteni kell, majd tudatosodik benne, hogy minden Jedivel ez volt, nem volt véletlen. Először még azt is hihette, hogy egy kóbor lövedék találta el.

Aztán Yodával beszél és nincs túlélő. Akkor a Younglingek, és hogy ki tehette. Ott már sejti mi van, de a saját szemével látnia kell. Majd itt látta mi van, de nem akarja elhinni. Mikor Yodának beszél szinte csillog a szeme, nem akar Anakin ellen menni.

Mikor szembe találkozik Anakinnel akkor hiszi el mi a helyzet. Kiborulni, meg a Te voltál a kiválasztottkor fog. Sok lenne több kiborulás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kiborulás kellene ide, csak egy picivel több érzelem az arcára abban a pár másodpercben, miközben azt mondja, hogy nem hiszi el. A döbbenetet nem látni rajta igazán, de ez engem egyre kevésbé zavar :nana: Az indokaid eléggé meggyőzőek ahhoz, hogy itt figyelembe vegyem, és úgy nézzem a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen azt a vágást Cin Dralligék halála körül nagyon eltolták. Ráadásul a filmbebn csak annyi van hogy vívnak, igazából ez önmagában még csak nem is terhelő... amit később Obi mond Padménak, hogy láátott holofelvételt amin younglingokat gyilkol... na azt pl megtehették volna hogy belerakják. Nem Anakint! Obit, amint nézi, és kiborul rajta! Vagy ha őt nem akarják mutatni az adagolás kedvéért, akkor Yodát!

 

"I can't watch anymore" szép kis mondat de nem pár másodperc után. Akkor lenne jogos ha nézett volna előtt hosszan, de ugye most nem néz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen azt a vágást Cin Dralligék halála körül nagyon eltolták. Ráadásul a filmbebn csak annyi van hogy vívnak, igazából ez önmagában még csak nem is terhelő...

Hát az első csajt lendületből levágja a kép megjelenésekkor, a második padawanba belevág, majd a torkát megragadva kituszkolja a képernyőről, miközben egy kézzel vív Cinnel, a kardmesterrel. Ez azért elég terhelő :hmm:

De valóban, Obi-Wan nem látta, hogy gyerekeket öl, bár feltételezhető a fénykard sérülést látva.

 

Nem kiborulás kellene ide, csak egy picivel több érzelem az arcára abban a pár másodpercben, miközben azt mondja, hogy nem hiszi el. A döbbenetet nem látni rajta igazán

Pontosan, és ennek a hiánya csap nekem oda. És talán ennek a vágás is az oka. Minden hirtelen történik, Anakin egyik pillanatban vív, másikban az ott termő Sidious előtt térdepel, ráadást néz az egészből vagy tíz másodpercet és flegmán kijelenti: "Ezt nézni sem bírom." Hiányos a jelenet, ahogy Krande mondta, a sokknak csak az eleje meg a vége látszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Dzséjttel értek egyet. Csak meg kell nézni Yodát: az ő arcáról tökéletesen leolvasható a keserűség. Mintha ez hiányozna Obi-Wan arcáról, pedig ő közelebb állt hozzá. Viszont az ezt követő Obi-Padmé jelenet többszörösen kárpotol ezért :hmm:

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek jelenet ez is. Hangulatában már nagyon a későbbi filmekre hajaz.

 

Obi-Wan reakciója engem nem zavar. Én is azokkal értek egyet, akik szerint sokkolta a látvány, de azután már a sírással küszködve mondja Yodának, hogy nem tudja megölni Anakint. Még a látottak ellenére sem. Ez is azt bizonyítja, hogy nem is akarta elhinni amit látott. Pont jó így. Kiborulni elég lesz a Mustafaron.

 

lokatellinek remek volt a meglátása, mely szerint Obi egyre nagyobb dózisokban kapja az arcába a tragikus tényeket, ami majd a Mustafari párbajban kulminál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azon a véleményen vagyok, hogy Obi1 itt még nem fogja fel teljesen a dolgot. Egy felvételt lát. A következő chapterben egy akkora árulkodó jel van arra, hogy folyamatosan ízlelgeti az igazságot, hogy az elképesztő. Ez még nem a live-show. Valahogy azt érzem itt Obi1-on, hogy inkább feszült, mint lesújtott (ezért mondja szerintem, hogy megy a z Uralkodóhoz, aztán lecsapja). Yoda mintha már régen lesakkozta volna a dolgokatt fejben, ezért nem lepődik meg, inkább végig kesereg. Ő már tudja. Obi1 meg csak kapkodja a fejét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda se borul ki csak kiül az arcára a keserüség. Nekem nem az volt a bajom, hogy nem fakadt ki Obi, hanem hogy nagyjából semmi se látszik az arcán abból amit előad... (föleg amikor mondja, hogy nem tudja tovább nézni a felvételt).

 

De szerencsére ez csak apró döccenő. McGregor a film további részében mindent viszi :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.