Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Bomarr: Ellenpélda az, amikor Anakin segít az ájult Obinak és nem akarja otthagyni.

Én nem azt mondom, hogy utálja Obi-Want, vagy hogy nem érez iránta semmi pozitivat, hanem, hogy nem minden megjátszás nélküli a köztük lévő barátság Anakin részéről. Mint mondtam: itt még csak a csirája van annak meg, ami később elhatalmasodik rajta. Persze, hogy kimenti, hisz a bajtársa, akivel rengeteg kalandot éltek meg együtt. Szerintem Anakin a Jedi Tanácstag bármely tagját is kimentette volna hasonló helyzetben, pedig őket negyed-annyira annyira se birja, mint Obit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, nem is ezt vitatom. Hanem azt, hogy valóban jobb ember lett-e Anakin és benne valóban találhat-e bárki is egy igaz barátot, vagy pedig már ott munkál benne az, hogy "I want more" és hogy egyetlen jedit, még Obi-Want se tudja ettől a különös érzéstől minden fenntartás nélkül szeretni.

Ennek a magjait abban látom, hogy nem lehet öszinte. Nem beszélhet Padméról se, akit a legjobban szeret, s azt se vallhatja meg öszintén -talán még maga elött se- hogy mennyire kötödik Palpatine-hoz. Ezért szinészkednie kell. El kell játszania, hogy ő egy minta jedi, aki követi a szabályokat és ez szerintem megfertőzi a Rend és az ő kapcsolatát, mert alapvetően hazugságokra épül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan itt pontosan azt hallhatja, amit a legjobban szeretne, de szerintem Anakin csak azért kér bocsánatot Obi-tól, mert tudja, hogy igy megussza a leszidást és ezzel együtt egy fölösleges kellemetlen helyzetet

Dehát Obi-Wannak ebben a jelenetben azon túl, hogy szándéka se volt leszidni, értelme és oka se lett volna. A Jedi Tanácsért már megkapta a magáét, azt sem leszidás formájában. Ebben a részben egyszer se szidta meg Kenobi, nem is teheti, hisz Anakin már nem a padawanja, hanem Jedi lovag. Tehát nem kell magát megjátszania, mert egyenrangú Obi-Wannal, mester cím ide vagy oda. Ráadásul ha szidalomtól tart, meg kellemetlen helyzettől, akkor már a templomi beszélgetésükkor bocsánatot kellett volna kérni, hisz ott elve kellemetlen helyzet állt be, amikor ő toporzékolt, Kenobi meg próbálta csitítani - nem szidni.

Tehát itt Anakin már fölöslegesen kért volna bocsánatot a kínos helyzet elkerülése miatt, hisz az már megtörtént. Hacsak a bocsánatkérése nem őszinte.

Az ívbe viszont szerintem belefér, hogy Anakin jobb emberré vállt, hiszen éppen ez a lényeg, hogyan válik egy jó ember a gonosz eszközévé. Anakin/Vader sose volt Palpatines-zerűen önmegjátszó, ha ezzel próbálkozott, belebukott valamilyen módon. Ebben a részben látnunk kellett azt a jó embert, akiről Ben a Tatooine-on és a Dagobah mocsaraiban beszélt. Kisfiúnak angyal volt, kamasznak hisztis, felnőt embernek viszont komoly, akiben benne van a káosz csírázó magja. Nem hibátlan, de semmiképpen se alamuszi kétszínű alak, aki megjátsza magát mindenki előtt, mint Palpatine.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, nem is ezt vitatom. Hanem azt, hogy valóban jobb ember lett-e Anakin és benne valóban találhat-e bárki is egy igaz barátot, vagy pedig már ott munkál benne az, hogy "I want more" és hogy egyetlen jedit, még Obi-Want se tudja ettől a különös érzéstől minden fenntartás nélkül szeretni.

Ennek a magjait abban látom, hogy nem lehet öszinte. Nem beszélhet Padméról se, akit a legjobban szeret, s azt se vallhatja meg öszintén -talán még maga elött se- hogy mennyire kötödik Palpatine-hoz. Ezért szinészkednie kell. El kell játszania, hogy ő egy minta jedi, aki követi a szabályokat és ez szerintem megfertőzi a Rend és az ő kapcsolatát, mert alapvetően hazugságokra épül.

Ezzel szinte teljes mértékben egyetértek.

 

Talán egy kicsit más árnyaltságot érzek ebben a jelenetben. Én úgy látom, hogy Anakin mondatai itt nagyon őszinték, csakhogy a problémák jelentőségei felcserélődtek. Eddig az aggasztotta a legjobban, hogy nem ismerik el úgy, ahogy szerinte illene, vagyis Mesternek. Azonban ekkor már a nagyobb probléma nem ennek feldolgozása, hanem Padme megmentése lett. Egyetértek, hogy Obi1-hoz nem teljesen őszinte. Viszont én úgy gondolom, hogy amit itt mond, azt tényleg úgy is gondolja. Ezt arra alapozom, hogy: "bevallom, nagyon dühös lettem a Tanácsra". Ha nem lenne ebben a dologban teljesen őszinte, ezt minek mondaná?

Ez a tanult elme és a mérgezett szív harca - most még. Mintha az lenne Anakinban, hogy: "tudom mi a helyes, de a szívem azt mondja: ez nem segít rajtam. Nagyon szeretlek Obi1, de az igazi problémámban sajnos nem segíthetsz." Miért? Mert Anakin nagyobb jedi lett, mint Obi1, és ezt Anakin is egyértelműen látja. Obi1 képességei korlátozottak, nem látja elégnek a problémához.

 

(Kivételes a köv. chapterből, mert szorosan kapcsolódik ehhez)

És ne felejtsük, hogy a következő chapterben mielőtt Anakin mondja, hogy Obi1 és a Tanács nem bízik benne, van egy kulcsfontosságú esemény: "Obi1 itt járt, igaz?" Szóval Obi1 is gyanakszik rá, akkor lépnie kell - gondolja. Ezután folytatódik az elme és a szív döntő csatája, Anakin bukásának egyik kulcsfontosságú momentuma - a kedvencem. :)

 

Egy kis érdekesség.

A beszélgetés közben a háttérben hallható hangárhangok nagyon megfoghatóvá teszik a helyszínt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Akkor mit csinált Obi-Wan az előző Jedi Tanács ülés után? Mert ment ott a kioktatás, ami jól láthatóan nem tetszett Anakinnak. Sokkal könnyebb inkább azt mondania amit a mestere hallani akar és akkor nem kell hallgatnia az okoskodását. (egyébként hogy érted hogy se szándéka, se értelme nem lett volna ha Obi megfedi Anakin-t? Simán minden oka meglett volna rá és még igy se birja ki, hogy ne szoljon neki egy-két okosságot, amit Anakin persze simán elenged a füle mellett és még véletlenül se tartja be!)

 

"Az ívbe viszont szerintem belefér, hogy Anakin jobb emberré vállt, hiszen éppen ez a lényeg, hogyan válik egy jó ember a gonosz eszközévé. "

 

Csakhogy ez nem fából vaskarika módjára történik. Ez egy folyamat ami az első részben kezdődik aztán a harmadik részre csucsosodik ki. Meg vannak ennek az útnak is az állomásai, mint pl. a buckalakók megölése vagy éppen Dooku hidegvérű legyilkolása. Nincs semmiféle visszalépés vagy javulás...

 

De elég, ha csak összehasonlitjuk ezt a párbeszédet a következővel. Itt ugy viselkedik, ahogy egy jeditől elvárják és úgy mint aki tiszteli Obi-Want. A következőben arról beszél, hogy tele van kétségekkel és se a Tanácsban se Obi-ban nem bizik. A kettő kizárja egymást. Ti melyiket érzitek hozzá közelebb állónak, ismerve azt, hogy mik történtek vele eddig és mik fognak vele ezután?

 

"Nem hibátlan, de semmiképpen se alamuszi kétszínű alak, aki megjátsza magát mindenki előtt, mint Palpatine. "

 

Kár, hogy erre a Tanács még csak esélyt se ad. Anakin egész jedisége a titkolozásról és a megjátszásról szól.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából én is egyetértek Ladával, kivéve az utolsó sorokat. Nem hinném, hogy az Obi-Wan iránti bizalmatlanság csak ott és akkor (Padmé szobájában) alakul ki benne.

Szerintem az egész közvetlenül a buckalakók kiirtása után kezdődik. Anakin felelősnek érzi Obi-Want az anyja halála miatt és innentől ez teljesen megrohasztja a kapcsolatukat. Hiába minden szeretet és bajtársiasság (ami természetesen megvan közöttük), ha mindig ott van a háttérben, hogy ha ezaz ember nem tart vissza, az anyám még élne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel viszont totálisan nem értek egyet. Szerintem Anakin nem Obi-wanra keni a történteket (anyja halála) sokkal inkább MAGÁRA, persze tudom, hogy Padménak azt ordítja, hogy "It's all Obi-wan's fault... he's holding me back", de itt nagyon dühös. Szerintem Anakinben csak a Naboon fogalmazódott meg a gondolat, hogy ez az álom VALÓSÁG.

 

Visszatérve a jelenethez. Én maximálisan Dzséjt álláspontján vagyok, és méghozzá tenném, amit Lada előtt már magam is említettem: szerintem a következő jelenetben azért mondja Anakin, hogy nem bízik volt mesterében, mert az meglátogatta Padmét.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel viszont totálisan nem értek egyet. Szerintem Anakin nem Obi-wanra keni a történteket (anyja halála) sokkal inkább MAGÁRA, persze tudom, hogy Padménak azt ordítja, hogy "It's all Obi-wan's fault... he's holding me back", de itt nagyon dühös. Szerintem Anakinben csak a Naboon fogalmazódott meg a gondolat, hogy ez az álom VALÓSÁG.

Érdekes teória, csak nemtom hogy mire alapozod... hol derül ki, hogy nem Obi-Want hibáztatja az anyja halála miatt?

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

amit Lada előtt már magam is említettem: szerintem a következő jelenetben azért mondja Anakin, hogy nem bízik volt mesterében, mert az meglátogatta Padmét.

És erre mondtam én, hogy Anakinnak nem ezaz első ilyen reakciója, lásd film eleje, amikor szóba kerül, hogy Obi-Wan segitségét kérjék...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel én nem hiszek ebben az "Anakin megjátsza magát Obi-wannal szemben" teóriában én az EpIII-as viszonyukra alapozom. Én úgy látom, hogy kettejük között igaz barátság, nagyon mély testvér kapcsolat szövődött. Én ezt nem tudnám úgy elképzelni, hogy a háttérben Anakin Obi-want hibáztatja.

 

Az pedig, hogy magát, az már az említett EpII-es jelenetben is előbukkan (Why couldn't I safe her? I know I could!) meg abban, ahogy mondja Padménak, hogy ezúttal nem fog kudarcot vallani.

 

 

Persze mivel te alapjaiban máshogy látod Anakin Obi-wan kapcsolatát, nem várhatom el, hogy egyetérts :)

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Mivel én nem hiszek ebben az "Anakin megjátsza magát Obi-wannal szemben" teóriában én az EpIII-as viszonyukra alapozom. Én úgy látom, hogy kettejük között igaz barátság, nagyon mély testvér kapcsolat szövődött"

 

Én nem mondtam, hogy Anakin megjátsza magát Obi-Wan elött, hanem hogy egy bizonyos jelenetben, amiket mond azt nem gondolja komolyan. Nagy különbség... szerintem. Másrészt: értem, hogy te ugy érzed, hogy köztük nagyon mély kapcsolat van, csak közben ott van az, hogy a film elején kifejezetten elutasitja, hogy Obi-Wan segitsen nekik, az ep.2-ben őt okolta az anyja haláláért és mint tudjuk később viszonylag könnyen elfogadja, hogy Obi-Wanra ellenségként tekintsen, csak hogy Padmét megmentse. Hát ennyit a mély barátságról :wink:

 

"Az pedig, hogy magát, az már az említett EpII-es jelenetben is előbukkan (Why couldn't I safe her? I know I could!) meg abban, ahogy mondja Padménak, hogy ezúttal nem fog kudarcot vallani"

 

Pontosan. Magát is és Obi-Want is hibáztatja ugyanebben a jelenetben. Vagy nem igy történt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz ügy! Bomarr mellé is állok meg nem is. Annyit finomítanék, hogy nem alakoskodik, nem színészkedik Anakin és még csak számítónak sem mondanám. Bomarr nem egészen e szavakkal mondta, mindegy. Igen titkolódzik, különben vége. Amiről Bomarr ír, azt "alakoskodásnak" is lehet aposztrofálni, ám én "elfojtásnak" nevezném. Anakin minden irányban meg akar felelni és ezek az irányok bizony összehangolhatatlanok. Előbb-utóbb felül kerekedik benne az, amit elfojt Obival szemben. Nem tudja csak érzi, hogy akkor is vége, ám így is vége.

Szeretni tud, nem úgy mint egy Jedi.

Alázat nincs benne olyan, amitől egy jedi Jedivé lesz.

Az ív megvan: látjuk amint Anakin sorra nem tudja megugrani a lécet belül, mint Jedi. Kicsit olyan, mint aki azt hiszi, hogy neki nem lehet baja csak másnak, mintha minden hiba rajta kívül lenne. Ő egy eszköz, ami ezeket a "hibákat" helyre teszi.

Később van olyan megmozdulása, ami már a mindkét oldalba vetett bizalmatlanságából fakadóan taktikázásnak hat, ám mögötte majdnem határtalan bizonytalanság van, amit a sötét oldal ki is használ.

Nem a többiek elől "bujkál", hanem rosszabb, saját maga elől.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: "Én nem mondtam, hogy Anakin megjátsza magát Obi-Wan elött, hanem hogy egy bizonyos jelenetben, amiket mond azt nem gondolja komolyan. Nagy különbség..."

 

Aha! Értem :) Mindenesetre nem tudok vele egyetérteni :)

 

Szerintem amikor Anakin Obi-want mond, akkor a Jedi-rendre gondol, de ez akkor még a mindenben megdorgáló, szigorú mester képére vetítődik rá. Később, miután leülepszik benne a dolog, szerintem rájön, hogy nem Obi-wan a hibás, hanem a Rend, amely nem adhat neki többet, hiába is akarná.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiltakozom bíró úr, spekuláció! :)

 

Elég valószínű, hogy a "rend" a baja, ő másképp képzeli azt, túlzottan is "egyén" s mindennek tetejébe a saját gyengéiről mit sem tud. Az ominózus jelenetben a Rend csak "egy távoli hang", talán ez az a gondterhelt sóhaj miután Obi elmegy a dolgára, ő még csak találgat vajon az ő dolga mi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én számomra az, hogy visszautasítja Obi-Wan segítségét ezelőtt abból jön, hogy Anakin mindent maga akar megoldani, csak ő, és kizárólag ő tudja a szeretteit megvédeni, ez a mérhetetlen önzőség beszél belőle. Az ep2-ben egyedül fog hozzá ahhoz, hogy törbe csalja a fejvadászt, lehet, Obi-nak nem is szól, ha annak nem tűnik fel, hogy Padmé letakarta a kamerát. Az anyját is egyedül akarja megmenteni, ahogy Padmét is. Mindent csak ő, mert mindenható akar lenni, a legjobb, és csak úgy vállhat a legjobbá, ha senki előtt nem hunyászkodik meg annyira, hogy segítséget kérjen tőle (még Palpatine előtt sem).

Viszont, az is kitűnt, hogy ha Anakin komolyan okolná Obi-Want az anyja haláláért, akkor nem bratyizna így vele, hanem tovább romlana a kapcsolata. Gondoljatok bele, ti képesek lennétek azzal jópofizni, aki felelős a mindenkinél jobban szeretett anyátok haláláért? Én pl nem, és én messze jámborabb léleknek tartom magam, mint amilyen Anakin. Az, hogy később ellenségének tekinti, az már a Sötét Oldal rabsága és téboja, hisz akkor már Padmé is az ellensége, mint ahogy később Luke is. Akkor saját gyűlöletét rávetíti mindenkire. Viszont közvetlen az átállása után, mikor Sidious kiegészíti mondandóját, hogy a Jedik, Obi-Wan Kenobival az élen ellenségek, bár azt mondja, megértette, a szeméből fájdalmat olvasok ki. Akkor talán még korántsem tudta volna olyan egyszerűen leölni Obit, mint a Mustafaron, amikor már elhatalmasadott rajta a Sötét Oldal és többé-kevésbbé megőrült.

 

Bomarr, kérdezted, miért nem lett volna oka Obi-nak ebben a fejezetben letolni Anakint. Egyszerű, azt már megbeszélték, mi a frásznak térne vissza az elvállásuk pillanatába egy letudott és amúgy mindkettőjük számára kínos témára. Elég fura lenne, ahogy ott sétálnak és lebonyolítanák a következő párbeszédet:

- Szükséged lenne rám mester.

- Tudom, de lehet, hogy csak batnha árnyékra vetődünk. Mellesleg, tiszteletlen voltál a Tanáccsal. Még mindig nem tanultad meg, hol a helyed. Hányszor mondtam el, mégse figyelsz rám.

- Mester ne oktass ki, már nem vagyok a panawanod.

- De gyakorlatilag még mindig a mestered vagyok, a Tanács tagja, így aztán végkép azt teszel, amit mondok. Ezt vésdd észbe, hogy tudd, hol a helyed. Most megyek. Pá.

És akkor Anakin joggal imátkozhatna, hogy Grivi darálja le Obit.

 

Az a lényeg, hogy most elvállnak, és minden esély megvan rá, hogy soha a büdös életben nem látják egymást újra, hisz Grivi akár le is győzheti Obi-Want, vagy eltalálja egy kóbor lézer. Miért pont ezt a búcsú pillanatot ragadná meg egy mindkettőjük számára kínos, és amúgy is megbeszélt dolog felemlegetésére, hogy aztán haragban válljanak el? Ennyire még Kenobi sem érzéketlen, és ennyire azért Anakin is megismerhette tizenhárom év alatt, feltételezem, mert ellenkezőjét nem tapasztaltam. Elvégre az ep2-ben sem cseszte le a búcsúkor az apartmanban történtek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz: Nagyon jókat irsz :) Én is azt érzem, hogy Anakin kissé labilis ebben a kapcsolatban. Alapvetően nagyon is szereti Obi-Want és valoszinüleg fel is néz rá, ám van egy csomó kimondatlan tényező, ami belül megmételyezi a barátságukat. S bár mindezek, a történet itt tárgyalt pontján, még apróságnak tünhetnek, ám Palpatine ezeket mesterien használja ki és duzzasztja fel.

 

Dzséjt: Anakin azt mondta, mert jó jedi akar lenni és pontosan tudja, hogy a viselkedéséért illenék bocsánatot kérnie. Annyi az egész, hogy ezt nem szerintem nem gondolja teljesen komolyan. Nem gondolja azt, hogy a Tanács tényleg tiszteletet érdemel stb. ahogy a következő jelenetből ki is derül.

 

Edit: ezaz ep.2-es "Obi felelős-e dolog" nagyon OFF már, igy csak annyit, hogy mi nem vagyunk egy mitosz szereplői, igy elég irreleváns, hogy mi mit tennénk a szereplők helyében :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a bocsánatkérése lehet őszinte, és a hibáit is beláthatja, ahogy pl a következő jelenetben. Elvégre abból se lenne semmi, ha nem mondaná ezt. A motivációs tényezőt nem értem, hogy miért pont ebben a jelenetben mondaná azt, amit Obi hallani akar. Példáúl abban a jelenetben több értelme lett volna egy ilyennek, amikor a Templom folyosóin vitáznak. Itt valahogy nem illik a képbe, hogy most histelen konfliktuskerülővé vállt a barátjával szemben, amikor pár fejezettel ezelőtt meg eléggé nagy konfliktusba kerültek. Ha csak nem az a motivációja, hogy megnyugtassa Obi-Want, hogy ne ilyen rossz szájízzel válljanak el. Ez viszont, bár ebben az esetben valóban nem őszinte, nem annyira elítélendő.

 

Edit: ezaz ep.2-es "Obi felelős-e dolog" nagyon OFF már, igy csak annyit, hogy mi nem vagyunk egy mitosz szereplői, igy elég irreleváns, hogy mi mit tennénk a szereplők helyében 

Tény, az biztos, hogy engem nem kéne ennyire körülményesen csábítgatni, anélkül is Sötét Oldali lennék :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor azért nem mondta, mert ott az jött ki a száján, ami a szivén volt. Ha fel van valaki paprikázva, akkor nehezen kezd szépitett körmondatokban beszélni. Azóta eltelt némi idő és mivel nagy valoszinüség szerint erről nem beszéltek, igy egy sokadik relytett konfliktusként ott volt ez közöttük, amit Anakin feloldott azzal, hogy elnézést kért. De mint mondtam, ezt szerintem nem azért mondja, mert szóról szóra igy is gondolja... de inkább nem ismétlem önmagam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a kérdésben Bomarral értek egyet.Ahogy Obi-Wan elindul a hajó felé, Anakinnak azonnal megváltozik az arckifejezése.Elfelhősödik.Ezzel szerintem azt akarta Lucas érzékeltetni, hogy Anakin részéről nem olyan mély barátság ez.

Szerintem Anakinban kezdetek óta van egy rejtett utálat, gyülölet Obi-Wan iránt.Ez már az EP 2-ben is megmutatkozott.Obi-Want is hibáztatja az anyja halála miatt nem csak a Jediket.Meg hogy nem engedi még a próbák elé.Valahol ,legbelül Obi-Want mint gátló tényezőt helyezte el.Őmiatta nem tud előrelépni.Sokkal jobb nála, mégis Obi-Wan a mester ,és nem ő.Szerintem ezt sem veszi be a gyomra.

Szerintem még Qui-Gon haláláért is Obi-Want teszi felelőssé.

Magyarán szerinetm is szinészkedett a búcsúnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó eszme csere alakult itt ki.

Tudtommal, ez a jelenet az utóforgatáson került be és milyen fantasztikus, mennyit lehet róla beszélni.

Először is fantasztikus a megvalósítás, mert kicsit több mint egy év alatt készült el ez a gyönyörű jelenet.

Amior gyakorlatilag elüt minket a csillagromboló, az fenomenális érzés, szerintem egy óriási párhuzam az ep4 nyitójelenetével. Ody belinkelt képén is fantasztikusan látszik.

Ennyit a vizualitásról.

 

Szerintem Anakin nem színészkedik, vagy ha igen, akkor tönkre vágná magáról azt a képet, amit Ben lefest róla később, gyakorlatilag, nem érdemelné meg, hogy Padmé és Luke higgyen benne. Nem is lenne méltó a visszatérésre, hisz nem lenne hová visszatérnie. Vader gonoszságából térjen vissza ebbe az Anakinba, aki színészkedik, egy őszinte pillanat idején? Inkább neki kéne fejest ugrania az aknába.

 

Tavaly írta valaki a fórumon, nekem nagyon bejött, hogy Anakin végig a Sötét és a világos oldal határán lépked. Kicsit átlép a sötétbe, mikor Palpival van, mikor Obival akkor világosba van. Mikor Padméval van, az inkább a sötét felé sodorja.

 

Szerintem ez egy őszinte búcsú. Anakin szeretne Obi-val menni, hogy kikerüljön ebből a zavart helyzetből. Ő az ütköző Palpi és a Tanács között, még Padmé ügye is itt volt. Szeretett volna ezektől a gondoktól megszökni, csak harcolni, darabolni a droidokat. Kikerülne a döntéskényszerből, nincs vívódás. Az ep2-ben is mondja, hogy szerelés közben minden olyan egyszerű, eltört a váltó, hát megjavítja.

Nekem abból a bizonyos nézésből az jön le, hogy:

1 sajnálja, hogy nem mehet Obival hisz szívesen meglógna innen, és tenné a dolgát.

2 elmegy obi, akivel ugyan olyan sok dolgot nem szokott érzelgősen mebeszélni(mikor az álmát mesélné érzelgősködve az ep2-ben Mondja, hogy felejtse el), mégis szerintem nagy támasza.

3 Abban a pillanatban szembesül vele, hogy vissza kell mennie a gondok közé, minden újra a nyakába zúdul. Padmé halála, Palpi és a Tanács boxmeccse, és ugye Windu és a tanácsnak sem a kedvence, már Obi sincs aki megvédje.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.