Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ok aláírom hajlamos vagyok egyfajta "bezzeg a nyugati kultúra meg mi" gondolkodásra. :yeah: Azt hogy ezt gondolom annak sok oka van, természetesen én sem éltem Nyugaton Amerikában főleg nem, az infókat ismerösöktől ,rokonoktól szedem.

pl a bicikli azért jutott eszembe mert kolléga volt nyáron egy hetes biciklitúrán Ausztriában és egy csomó bringát látott keritéshez támasztva lakat nélkül. Ebből gondoltam hogy ott nem nagyon lopják el mert akkor nem hagynák ott tömegével. De hallottam olyat is hogy Svájcban vannak olyan falvak ahol nem zárnak se lakást sem kocsit. Információforrásom még az értelmesebb sajtótermék(pl hvg).

A húgomék pár évet éltek az Államokban, tőlük is van info(pl internet, műszaki cikkek, benzin mondhatni szinte ingyen van). Amikor jöttek haza és Ferihegyről jöttünk be ,akkor valami forgalmas úton jártunk, mire sógor megszóla. "Ilyen utakon Amerikában a medvék járnak". Azaz sokkal jobb minőségü utak vannak az Usában mint itt.

Kb ilyen következtetésekből próbálok ráérezni milyen az élet kint.

Természetesen elismerem ha tévedek és megcáfolnak pl aki ott él.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ilyen utakon Amerikában a medvék járnak". Azaz sokkal jobb minőségü utak vannak az Usában mint itt.
Ez nem igaz!! Láttál te már olyan autópályát amcsi filmekben ami sivatagon megy keresztül olyan kátyús mint a fene meg ott eleve dugig vannak kammionnal az utak!! A németekhez képest elmehetnek az útjukkal a búbánatba :) Magyarszág meg kb 1 szinten van velük :yeah: Szerkesztve: - misi920
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem igaz!! Láttál te már olyan autópályát amcsi filmekben ami sivatagon megy keresztül olyan kátyús mint a fene meg ott eleve dugig vannak kammionnal az utak!! A németekhez képest elmehetnek az útjukkal a búbánatba :) Magyarszág meg kb 1 szinten van velük :yeah:

 

Hát pedig igaz, mivel személyesen tapasztalták, míg egy film nem igazán hiteles forrás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak tudni kell hogy mit kerüljön az ember.. Pl éjszaka a Nyugatinál lévő kocsmáknál nem semmi alakok szoktak összegyűlni, nem hiába állandó a rendőri jelenlét.

Ez csak azért sz*r ügy, mert ott szállok vonatra, na de majd éjszaka mostanság ott alszom valakinél :)

 

Karrde: Kiváncsian várom a képeket a szivárványról.

Egyik nap mindenképpen meglesz :yeah: Most éppen függvényekkel vagyok elfoglalva, 1 hónap múlva matekvizsga, szóval kicsit zakkant vagyok agyilag :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van a magyar valóság. Komolyan egyszerűen elképesztő amit ezek művelnek.

 

http://www.origo.hu/allas/aktualis/2010111...-az-origon.html

 

Az utcámban az egyik srác két éve benzinkutas, most egy kabrióval mászkál. Na kb ezért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a storyban azért minden benne van a mai Magyarországról. A tetves magyar vállakozó aki rabszolgaként dolgoztatja az embereit és kifizettei velük a lenyúlt benzint. Nameg a tolvaj benzinkutas aki megkárosítja az autósokat(kiváncsi lennék mit szólna ha őt meg a Tescoban lopnák meg), és nem becsületes munkát végez hanem lopádból keres sok pénzt.

Ennek az országnak vége. Balkánná lettünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utcámban az egyik srác két éve benzinkutas, most egy kabrióval mászkál. Na kb ezért.

 

 

De nem tisztességesen kereste a pénzt a cabrióra hanem lopott, tőlem tőled. És még lelkifurdalása sincs.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, bár Horvátország nem a legbiztonságosabb hely a földön, a tengerparti házak jelentős része olyan kis kerítéssel épül, hogy bokából át lehet lépni, az ajtókat pedig nem zárják be. Miért? Lehet találgatni.

 

Másik tapasztalat: Ausztria és Svájc: amerre járok, az emberek sehol nem láncolják le a bringájukat, és fel sem merül bennük, hogy bárki bármit is ellopna. Az árusok boldogan ücsörögnek bent a bódéjukban, zéró rálátással az általuk kirakott árukra, és fel sem merül bennük, hogy bárki is lopna. Miért? Lehet találgatni.

 

Nyugati állattartók: az átlagos kutyaméret messze elmarad a magyar "német-juhász/nagyobb" kutyamérettől. Nálunk az számít, hogy minél jobban megvédje a házat, külföldön sok esetben más okból tartanak kutyát: saját tapasztalat Hollandiából és Németországból, oktatói tapasztalat az USA-ból. Miért? Lehet találgatni.

 

 

Persze meglehet jegyezni azt is, hogy egy-két külföldi tapasztalat alapján ítélkezünk, de itt nem csak egy haverról van szó, aki véletlenül Luxemburgban nem figyelt az esernyőjére, hanem saját tapasztalataim tucatjairól (a teljesség igénye nélkül: Ausztria, Svájc, Horvátország, Hollandia, Belgium, Franciaország, Németország, Luxemburg). Persze, lehet azt mondani, hogy huzamosabb ideig nem éltem kint sehol, de ettől függetlenül az ember sok esetben egy hét alatt is érzi, hogy hogy viszonyulnak az ott élők a lopásokhoz, mennyire tartanak tőle, mennyire tartják reálisnak, hogy valaki besétál a házukba és kirabolja őket (Horváto.) vagy lop az üzletükből, vagy elviszi a bringájukat (Ausztria, Svájc).

 

Szóval lehet fényezni Magyarországot, meg Budapestet, meg amit csak akarunk, mindössze erősen kérdéses, hogy mennyire érdemes kötni az ebet a karóhoz, amikor szerintem egyértelmű, hogy az embereknek már a hozzáállása is teljesen más a magántulajdonhoz itt, mint tőlünk Nyugatabbra. És persze, lehet példálózni az egyesült államokbeli nagyvárosok bűnözési rátájával, vagy a nyugat-európai óriás agglomerációkban élő bevándorlók gyilkos gettóival, de a helyzet az, hogy itthon sok esetben a legapróbb falvakban sem érezheti biztonságban magát illetve az értéktárgyait az ember, azt hiszem lenne pár falu, amelyik tudna erről mesélni. De akár én is, amikor Szilveszterkor még anno nem volt hűtőnk, mert akkor tájt költöztünk be az új házunkba, és a pezsgőt kiraktuk az ajtó elé, hogy lehűljön a mínuszokba, majd megdöbbenve tapasztaltuk, hogy 1,5 óra alatt ellopták egy 200 fős faluban, úgy, hogy a kerítéskaput zárva tartjuk.

 

De arról is odákat lehetne zengeni, hogy minden évben, mikor Siófokra megyünk nyaralni, mindenegyes partra menetel előtt el kell rejtenünk a legfontosabb értékeinket a nyaralóban, mert minden évben legalább egyszer kirabolják a házat. És nyilván nem ez az egyetlen kiszemelt ház a Balaton partján...

 

Ami pedig az országimázst illeti: Dzséjt, lehet, hogy naivság/butaság a brazíliai állapotokat pár kósza Forma1-es hír alapján megítélni, de akár tetszik, akár nem, az emberek ezt tetszik. Tehát ha azt hallják, hogy Pittet kirabolták a forgatás alatt, akkor az igen is lehúzza az országimidzset, mert a drágalátos emberek nem olyan okosak, mint Te, hogy utánajárjanak az ország bűnözési rátájának, akár tetszik, akár nem. De lehet-e őket ezért hibáztatni? Aligha.

 

Az én fejemben is megfordul, hogy akarok-e kirándulni menni Dél-Afrikába, ahol a VB ideje alatt x embert késeltek meg/raboltak ki/ütöttek le, hogy a jól őrzött csapatöltözőkből való lopásokat ne is említsem. Ebből is látszik, hogy egy-egy ilyen kósza hírnek is igen komoly hatása lehet egy ország közbiztonságának a megítélésére nézve.

 

Ennyit erről.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie milyen jó lett volna, ha mondjuk Svájcba születsz nem? Ott aztán aranyélet van. :hmm:
Hát kicsit más világ. Nagybátyám anno disszidált, most Michael Schumacher szomszédja. :D

Mondjuk azt mondja rosszabb ott a helyzet az arabokkal(?) mint itt a cigányokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor jöttek haza és Ferihegyről jöttünk be ,akkor valami forgalmas úton jártunk, mire sógor megszóla. "Ilyen utakon Amerikában a medvék járnak". Azaz sokkal jobb minőségü utak vannak az Usában mint itt.

Ehhez nem kell az USA-ig menni, elég csak átlépni a Veszprém-Győr megyehatárt. Már ott is érezhető, hol pocsékabb az út. Hát nem Győr-Moson-Sopron megyében :hmm: De a jobb út inkább abból adódik, hogy egyrészt, kicsit máshogy építik, mint mi, másrészt, több pénzük van utakra. Harmadrészt, ott útfelújítás esetén az egész utat kicserélik, míg nálunk lustaságból csak foltoznak. Viszont hiába van sok jó kütyüjük, azért a lakosság nagy része ott sem él sokkal jobban, mint mi. Ha így lenne, nem lenne arányaiban sokkal magasabb a bűnözési ráta. Érdekes összevetés, hogy például Tokióban sokkal kisebb a bűnözés, mint New Yorkban, pedig Tokió kétszer nagyobb város és négy millióval többen élnek benne. Szóval ez olyan, mint mikor a turisták mondanak szépet és jót a mi kis hazánkról: látogatóként tényleg lehet, hogy szép és jó, na de ha ott élsz, már nem biztos, hogy leányálom. A magam részéről, amíg mindkét országban vannak koldusok és mindkettőben megölik az embert a bukszája tartalmáért, addig csak a méretbeli különbséget tudom értékelni.

 

Itt van a magyar valóság. Komolyan egyszerűen elképesztő amit ezek művelnek.

 

http://www.origo.hu/allas/aktualis/2010111...-az-origon.html

Basszus, csak a házunk mellett két benzinkút van, egy kilométer sugarú körön belül hat (és ez csak a harmada a város teljes benzinkútkészletének :D ). Lehet oda kéne mennem dolgozni. Mondjuk ki a balatoni utakon álló kutakhoz. Ott van sok turista, le lehet őket húzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Ugye most csak viccelsz? Már azzal hogy az Usában nem élnek jobban mint itt? Ember a világ legnagyobb piaca. Fillérekért lehet kapni cuccokat(40-50 dollár egy játék, 70 dollár egy fényképező miközben 2000-et keresnek).

Figyelj, húgi kint élt több évet, ő elmondta, hogy van ez. Nem tudom miért véded Bomarral ezt az országot de a nagy nulla vagyunk az USA-hoz képest. Semmik, jelentéktelen valamik a Föld tengerében. Olvasd el Donát hozzászólását. Az emberek máshogy viszonyulnak a magántulajdonhoz mint itt. Tudod mi a szomorú? Hogy a benzinkutas témából nem a felháborodás jön ki belőled, hanem hogy te is mennél oda lehúzni a turistákat. Neked jólesne ha Németországban a benzinkútnál lehúznának? Nem lenne jobb tisztességes úton jövedelemhez jutni? Még valami. Teljesen mindegy miből adódik. Megcsinálták hogy jobb út legyen. Mi mit csináltunk itt 50 év alatt? Semmit. 20 éve kapitalizmus van. Tudod milyen busszal járok Pesten? Amit apám vezettett '74-ben. Ha 1989-ben csinálok egy fotót az Árpád-hídnél és ma akkor csak a rendőrpalota lesz a különbség. A metrókocsi ugyanaz pl.

Szóval hagyjuk már ezt.

Nem tudunk Bp köré 20 éve egy körgyűrűt építeni. A horvátok 5 év alatt levezették az autópályát egy háború után a tengerpartig.

De nézzük a túraautó-bajnokságot. Megjelenik a bmw legújabb modellje és már azzal versenyeznek a pilóták. Itthon meg E30-assal amit 1982-91 között gyártottak.

Egy a lényeg fejlődniképtelen acsarkodó, irígy és prolinemzet vagyunk akiknek a világban betöltött szerepe a nulla.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen vannak, akik jobban élnek, és tekintve az ország méretét, valószínűleg többen vannak, mint nálunk az összes lakos. De azért szép számmal akadnak olyanok is, akiknek pont 40-50 vagy 70 dollár a havi fizetésük.

Nem védem ezt az országot, számomra nem sokat jelent. Nem vagyok egy túl nagy hazafi. Szép hely lehet az USA, bár jelenleg nekem kicsit távolinak tűnik, ennek ellenére szívesen élnék ott is, mondjuk California valamelyik tengerparti városában. Valószínűleg ott írói ambícióim is sokkal rövidebb idő alatt lelnének sokkal jobban elismert sikerre, mint amit itt valaha is el fogok érni. De azért nem esek hanyatt más országok előtt sem. Tudod, én elsősorban embernek látom az embereket, és csak azután jön a rassz, nemzetiség és vallás. És ezzel a szemlélettel látom, hogy akármennyire is jobban élnek az USA-ban egyesek, láthatom azt is, hogy ott is ugyanúgy bánnak a kisebbséggel, mint máshol. Mert ez utóbbi nem zászlóhoz, vallási szimbólumhoz vagy mit tudom én mihez kötődik, hanem szembefordítható hüvelykujjal megáldott fajunk egy szép sajátossága: imádjuk elnyomni egymást, akármilyen indokra hivatkozva. USA-ban a mexikóiakat (meg az összes többi másik bevándorlót, de mostanában a szombréróra vannak rákattanva), Svájcban az arabokat, nálunk a cigányokat, Szlovákiában meg speciel pont mi vagyunk porondon. És nálam ez egy nagyon visszatetsző dolog. Szép, hogy ők jól élnek, de a nagy jómódjukban ugyanúgy taposnak másokon. És ugyanúgy vannak szegények is, ugyanúgy gondjuk van az egészségüggyel, a bűnüldözéssel, stb... stb... Az, hogy gazdaságilag hol vannak ők, meg hol vagyunk mi, túlságosan nem izgat. Realista vagyok, tudom, hogy Magyarországból sosem lesz USA. Azok az idők már nagyon messze vannak. Én megelégednék azzal is, ha Svájc szintjét elérnénk, de még ahhoz is legalább egy generációnak ki kell múlnia. Kár, hogy az pont a miénk...

Az ország helyzetén sem fogunk összeveszni. Én is itt élek, és mint írtam, távol állok a hazafi fogalmától, úgyhogy még elfogultsággal sem lehet vádolni :hmm: Tudom, hogy az utak milyen siralmasak. Bár vicceskedve írtam, de igaz, hogy már Veszprém megye és Győr-Moson-Sopron között is óriási a minőségbeli különbség, csak azért, mert Gy-M-S megye gazdagabb. Viszont a régi metrókat én személy szerint szeretem, hangulatuk van. Azok az új Alstom szerelvények, amik körül most akkora ramazuli van, azoknak például semmi hangulatuk. Nem is illenek a városhoz. Akárhogy is, a lényeg, hogy nem védem én ezt az országot, távol álljon tőlem. Még csak nem is szeretem. Két dolog van, amivel kapcsolatban büszkeség fog el: a nyelvünk és a találékonyságunk. A nyelvünk, mert páratlanul kifejező szókinccsel lett megáldva. Az utóbbi meg azért, mert ha mi nem lennénk, ez a világ még mindig próbálna kikecmeregni a sötét középkorból :D Anno az Andromeda című sci-fi sorozatban volt egy megszólalása az egyik szereplőnek, amit kicsit átírtam, hogy érvényes legyen ránk: "A világvégét csak hárman élnék túl. A csótányok, Dylan Hunt, amint próbálja megmenteni a csótányokat, és a magyarok, akik próbálják eltaposni a csótányokat."

Ami meg a benzinkutas témát illeti, nos, sajnálom, de sosem áltattam magam azzal, és nem is próbáltam magamról olyan képet festeni, hogy jó ember vagyok. Sok dolog van, amit nem tennék meg, de, hogy egy Mercedessel vagy BMW-vel nyaraló turistát simán lehúznék, az fix. Sunyi, számító alak vagyok, és mindennél előrébb áll a családom és jómagam, szóval amiből eme kettő hasznot tud húzni, azt hajlandó is vagyok megtenni. Sajnos nem olyan világot élünk, ahol a becsületességért cserében adják a kenyeret. De a nőket előre engedem a sorban, és az öregeknek is átadom a helyem a buszon, sőt, évente egyszer még adakozom is abból a kevésből, amim van. Ennek ellenére, ha valaki a kezembe nyomna pár százezer vagy pármillió forintot, hogy legyek szíves pont akkor nem odafigyelni, mikor az üzelmeik folynak, én elfogadom és nem fogok odafigyelni. Szóval, baromi jó politikus lennék :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

((Dzséjt te más hajnali fél hatkor is ilyen grafomán vagy???? :D )

Én álmomban is írok :D Két dolog van, amit még korán kelve, későn fekve is szívesen csinálok. Az egyik az írás. A másik aktívabb, de legalább olyan szórakoztató dolog :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A viszonyokról eszembe jutottak a régi ellenségeskedések még a kilencvenes évek elejéből, amikor a szomszéd falu vagy község fiataljai rühellték egymást. Ilyen ellentét volt pl. Csemő és Ceglédbercel között. :hmm: Ezek a gelrik hétvégenként egymás diszkóiba jártak, és a vége mindig hatalmas verekedés volt. :D Emlékszem volt olyan aki hosszú bőrkabátba és lefűrészelt csövű puskával járt diszkóba. :D De volt ott kard, tőr és minden ilyen szép szerszám. Bár ezeket inkább jampizásból vitték, azért elég durva volt. A pipacs volt az egyik ilyen nagy bunyós hely, oda szinte minden hétvégén kijártak a rendőrök. A haver így hagyta el a puskáját, mert az üldözés közben bedobta az egyik portára, hogy a rendőrök ne találják meg nála. Amikor másnap visszament, a fegyvernek hűlt helye volt. :D Szóval voltak ilyen szép dolgok régebben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.