Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Már megint ez a medvehagyma-fétis. :) Most már komolyan utána kéne járnom, mi a frászkarika az, mert amíg tavaly Krande elő nem jött vele, azt sem tudtam, hogy ilyen létezik. (Tudom, elfajzott városi kölök vagyok. :hehe: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A beillesztés megy, de mivel az adott lejátszási időpont linkjét használtam, gondolom a fórum motor azt nem fogadta el média linkként. Amúgy a "már ketten vagyunk" ("now are two") részt akartam befűzni. Sajnos a technika megölte a poént. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utólag boldog születésnapot :)

 

A medvehagyma egy növény :evil: A levelét esszük, kb. úgy néz ki, mint a gyöngyvirág, ami viszont mérgező, ezért vigyázni kell a medvehagyma szedésével. Leginkább az illata alapján lehet megkülönböztetni őket. Nagyon finom levélzöldség, főleg szendvics mellé szoktuk enni, de mehet salátába, főétel mellé, bármihez, az íze némileg a fokhagymára hasonlít. Tavaly telepítettünk egy tövet, és már bújnak kifelé a levelek :yeah: Kíváncsi vagyok, vajon mekkorára nő majd meg.

Ennyit a medvehagymáról :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A medvehagyma egy növény :evil: A levelét esszük, kb. úgy néz ki, mint a gyöngyvirág, ami viszont mérgező, ezért vigyázni kell a medvehagyma szedésével. Leginkább az illata alapján lehet megkülönböztetni őket. Nagyon finom levélzöldség, főleg szendvics mellé szoktuk enni, de mehet salátába, főétel mellé, bármihez, az íze némileg a fokhagymára hasonlít. Tavaly telepítettünk egy tövet, és már bújnak kifelé a levelek :yeah: Kíváncsi vagyok, vajon mekkorára nő majd meg.

Ennyit a medvehagymáról :P

Köszönöm szépen. Most akkor már ezt is tudom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legyünk optimisták. Meg fog erősödni. Bár annyira nem értek a medvehagyma termesztéshez. :)

Én sem, de majd kiderül, mennyire lesz sikeres :)

 

Köszönöm szépen. Most akkor már ezt is tudom. :)

:)

 

Miss! Északi fekvésű helyre telepítetted? Mert a déli irányt valamiért nem szereti, ha észak felé néz, akkor viszont kedvesen fog nőni! :) Sok sikert hozzá.

Kb. észak-keleti, csak reggel süt oda közvetlenül a nap, erre igyekeztem figyelni a kert adottságai mellett. Málnabokrok mellé :) Köszi, majd megírom, hogy bírja a klímát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A medvehagyma egy növény :evil: A levelét esszük, kb. úgy néz ki, mint a gyöngyvirág, ami viszont mérgező, ezért vigyázni kell a medvehagyma szedésével. Leginkább az illata alapján lehet megkülönböztetni őket. Nagyon finom levélzöldség, főleg szendvics mellé szoktuk enni, de mehet salátába, főétel mellé, bármihez, az íze némileg a fokhagymára hasonlít. Tavaly telepítettünk egy tövet, és már bújnak kifelé a levelek :yeah: Kíváncsi vagyok, vajon mekkorára nő majd meg.

Ennyit a medvehagymáról :P

Én is szívesen használom fel tavasszal, salátákban, körözöttben, vagy vajas kelt kifliben isteni finom. És hogy milyenek az esélyek a növésre, lásd lentebb.

 

 

Miss! Északi fekvésű helyre telepítetted? Mert a déli irányt valamiért nem szereti, ha észak felé néz, akkor viszont kedvesen fog nőni! :) Sok sikert hozzá.

2 éve én is ültettem, és jobb híján a teraszunk elé, ami igencsak déli fekvésű, próba szerencse alapon. Akkor nem tartott sokáig, keresztet is vetettem rá, de tavaly kihajtott rendesen, és lehetett szüretelni megint. Idén is kezd kibújni már. :) Nem annyira érzékeny tehát, mint ahogy mondják.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.