Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Megjöttem a nyaralásból. Hát időjárás ügyileg ilyen sz-r nyár se volt mostanában... :facepalm:

 

Pont ellenkezőleg. Eddig gyönyörűen folyik a nyári időjárás. Pont elviselhető napokig van a hőség. Ugye szombattól volt keddig, aztán jött a hidegfront. Sok év tapasztalata alapján lesz ennek ám böjtje. Nem tartok elképzelhetetlennek idén egy 3-4 hetes 35 fokos kánikulát sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juj, az a Mecsek felszálló oldala, ott esik le az az eső amit mi megúszunk :) Hol voltatok pontosan? Öreg Pajta? Tekeres?

Abaliget. :)

 

Frenkie: Én is nehezen viselem a forróságot, de idén még marhára nem volt, kb egyszer sem. Meleg igen, de mint írtad, az is csak 2-3 nap max, aztán eső, felhő, stb. Nagyon utálom az időjárást ami mostanában megy, és most nem csak a nyárra értem. Eltűnt a tavasz, a tél, helyette van egy semmilyen nyár, és hosszú ősz, pedig azt utálom a legjobban.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ellenkezőleg. Eddig gyönyörűen folyik a nyári időjárás.

 

Az imént áztam bőrig...Igazad van, tényleg gyönyörűen folyik a nyári időjárás. Mintha dézsából öntenék :evil::para::P

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Balaton-átúszást teljesen érthető okokból halasztják, de nagyon remélem hogy jövő hét végén már úszunk.

Kánikulát jósolnak, szóval nagyon esélyes, hogy úsztok.

 

Az imént áztam bőrig...Igazad van, tényleg gyönyörűen folyik a nyári időjárás. Mintha dézsából öntenék :evil::para::P

:D

 

Sétáltatok már zuhogó esőben, élénkzöld füvön, némi sárban MEZÍTLÁB? Ajánlom :)

Kerékpároztam az esőben, azt pedig ajánlatos lábbeliben végezni :P A mezítlábas sétálós verziót inkább kihagyom. Jól megáztam, mert a melegre való tekintettel inkább vállaltam a megázást, mint hogy esernyővel hadakozzak, amit nagyon utálok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imént áztam bőrig...Igazad van, tényleg gyönyörűen folyik a nyári időjárás. Mintha dézsából öntenék :evil::para::P

 

Nézd az én szempontomból eddig mennyország ez a nyár(de ennek meglesz a böjtje). Itthon sincs dögmeleg, az utcán sem és a munkahelyemen sem. Én sosem nyaralási szempontból vizsgálom a nyári kérdést, hanem hogy itthon és a munkahelyen nyolcvan liter víz folyik rólam, vagy kellemesen alszom és a városban is jó. Hidd el hogy Pesten a kénköves pokol a kánikula, a rengeteg aszfalt és beton miatt(amit magukba szívnak azt ontják vissza) megmaradni nem lehet tartós 30 fok felett. A hobbijaim is a lakásba kötnek, nem igazán kellemes úgy pl könyvet olvasni hogy az izzadság csorog rólad. Idén még nem is kellett elővennem a ventillátort pedig a nyár fele 3 nap múlva eltelik.

Megmondom őszintén lassan már egy évtizede a hócipőm tele van azzal hogy június elején már rettegni kell hogy mikor olvasom azt hogy tikkasztó hőség közeledik. Én nem örömként tekintek a nyárra hanem túlélési gyakorlatként. :D

Nyilván ha légkondis lakásból légkondis autóba ülve légkondis irodába járnék dolgozni baromira nem érdekelne akár a 45 fok sem, de sajnos ez nem így van. Igazából még a nappali baromi meleg sem annyira zavaró simán kibírom, de amikor éjfélkor 28 fok van az valamik nagyon nem normális. A nappali és az éjszakai hömérséklet között van 5-6 fok különbség? Valami nagyon elromlott Magyarország időjárásában.

De hosszú évek tapasztalata alapján mondom hogy közeledik a borzalmas pokol(tartósan 35 fok feletti a hőmérséklet és éjjel is 28 van légmozgás nélkül). Mivel a természet mindig egyensúlyban van így hosszú esős hetek után hosszú forró hetek fognak jönni. Most már 4-5 hét folyamatos hőséget jósolok ami lassan elindul. Tudniillik olyan szerencsém úgysincs hogy ez az idő kitart nyár végéig. Pár nap kánikula és jön a hidegfront. De ez nem így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a Frenkie által kedvelt időt preferálom :) Bár megértem, hogy mindenkinek más idő jön be, mert ugye nem vagyunk egyformák.

Remélem, a jóslatod nem fog bejönni maradéktalanul. Pár nap múlva már kánikula lesz :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drogok nélkül is hallucinálhatsz! :D

 

Elképesztő hatást vált ki egy videó az emberből, ha ugyanis végignézzük, utána másodpercekig hallucinálni fogunk, és hullámozni kezdenek a körülöttünk lévő tárgyak. A videó megtekintése epilepsziás betegeknek, és villogó fényre érzékenyeknek nem ajánlott!

 

A The Illusion Lab nevű, optikai csalódást keltő filmeket készítő társaság által feltöltött videó megdöbbentő hatást vált ki az emberekből.

 

A feladat egyszerű: a videó elindítása után végig a képernyő közepén megjelenő betűkre kell koncentrálni és felolvasni azokat, ezalatt koncentrikus köröket vetítenek, amelyek folyamatosan mozognak.

 

A kétperces videó után oldalt tekintve azt tapasztaljuk, hogy a körülöttünk lévő tárgyak mozogni kezdenek, mintha elfolynának.

 

A hatást "vízesés-effektusnak", vagy "mozgási utóhatásnak" nevezik, amely akkor jön létre, ha hosszan nézünk egy bizonyos irányú mozgást. A jelenséget először 1834-ben írta le Robert Adams nevű férfi, aki azt vette észre, hogy miután egy vízesést bámult egy ideig Skóciában, oldalt tekintve úgy tűnt számára, a part felfele mozog.

 

Az illúzió azért jön létre, mert azok az agysejtek, amelyek az egy bizonyos irányú mozgást figyelik, elfáradnak a hosszas nézelődésben, és amikor oldalt tekintünk, a másik irányú mozgást érzékelő agysejtek aktívabbak. Az alább látható videóban viszont annyiféle irányú mozgást nézünk hosszú ideig, hogy a vízesés-effektus megsokszorozódik és minden irányba mozogni látjuk az álló tárgyakat.

 

Figyelem, a videó megtekintése epilepsziás betegeknek, és villogó fényre érzékenyeknek nem ajánlott!

 

http://www.youtube.com/watch?v=IEUBEpuAMmc

 

 

Frenkie: akkor ez a nyár eddig tényleg neked kedvez :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, ezután a jó másfél hét szünet után végre végleg visszatértem hozzátok. Az elmúlt hét folyamán teljesen kicseréltük a szobám padlószőnyegét laminált padlóra, kaptam egy új, batárnagy íróasztalt, és a tetejébe egy teljes újrafestést és lomtalanítást is rendeztünk. Nagyon meg vagyok elégedve a végeredménnyel, még a tárolóhelyem is több lett, igaz, a padlón jobban látszik a kosz, de sebaj, ennyi változtatás már rám fért. De most már itt vagyok és igyekszem visszarázódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai vihar kidöntötte a kb. 35 éves vadbarackfánkat. Biztosan közrejátszott, hogy korhadt volt, már régóta halogattuk, hogy ki kellene vágni. Na most ezt az idő megoldotta, már "csak" el kellene tüntetni valahogy a romokat ... ajaj...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én pont a vihar közepén jöttem haza esernyővel de aztán a vízszintesen hulló eső ellen nem sokat ért. Hol elölről, hol hátulról, oldalról esett, táskám szétázott a cuccaimmal együtt. Farmerom rámtapadt, utcán bokáig ért a víz, cipőmből egy pohárnyit öntöttem ki. Telefonom a zsebben volt, szerencse hogy az a rész pont nem ázott szét. Olyan vízfüggöny volt gyalog is alig láttam valamit, közben folyamatos dörgés-villámlás, a szél az ágaktól a galambig vitt mindent. Sok vihart éltem már át de ez már nekemis durva volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk eddig verőfényes napsütés volt, most kezdett el felhősödni. Lejöttem a nyomdába rövidgatyában és pólóban, szép lesz, ha holnap reggel meg szakadó esőben kell hazatekernem így. :para:

 

 

Ne is mondd. Idén 5-ször áztam szó szerint sz*rrá a biciklin hazafele menet. 2009-ben vásároltam a bringámat, minden évben egyszer-kétszer eláztam. Idén viszont mintha a vihar engem figyelne, pedig kb június eleje óta járok biciklivel dolgozni. Végzünk a munkával ,bemegyünk öltözni és fürdeni, és abban a pillanatban ahogy indulunk haza leszakad az ég alja. Elvileg bent hagyhatnám a bringát és hazamehetnék busszal, de délutános műszakban ha rácseszés van és éjfélkor végzünk, ez nem igazán kivitelezhető. Úgyhogy bringára fel és haza. Olyan szinten el szoktam ázni hogy az ülés alattam csuromvizes a szemüvegem meg annyira vizes lesz hogy szó szerint néha ösztönből megyek és reménykedem hogy az úton vagyok még, mert semmit nem látok. :D

A poén az hogy hazaérve 10 perc múlva eláll az eső.

Jelenleg esőkabátot hajkurászok a további elázás ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne is mondd. Idén 5-ször áztam szó szerint sz*rrá a biciklin hazafele menet. 2009-ben vásároltam a bringámat, minden évben egyszer-kétszer eláztam. Idén viszont mintha a vihar engem figyelne, pedig kb június eleje óta járok biciklivel dolgozni. Végzünk a munkával ,bemegyünk öltözni és fürdeni, és abban a pillanatban ahogy indulunk haza leszakad az ég alja. Elvileg bent hagyhatnám a bringát és hazamehetnék busszal, de délutános műszakban ha rácseszés van és éjfélkor végzünk, ez nem igazán kivitelezhető. Úgyhogy bringára fel és haza. Olyan szinten el szoktam ázni hogy az ülés alattam csuromvizes a szemüvegem meg annyira vizes lesz hogy szó szerint néha ösztönből megyek és reménykedem hogy az úton vagyok még, mert semmit nem látok. :D

A poén az hogy hazaérve 10 perc múlva eláll az eső.

Jelenleg esőkabátot hajkurászok a további elázás ellen.

És így szokott lenni. Velem eddig idén hál' isten, lekopogom, csak egyszer esett meg a bőrizg ázás, de az is így volt. Várom a váltást, felhős az ég, de nem esik. Öt perccel a váltás megérkezte előtt már szakad. Így mentem haza, de alig érek az ajtóhoz, már áll el. Az eső a biciklisekre hajt, tuti!

Szerencsére minket a tegnapi vihar abszolút kikerült. Néztem az időképen, hogy pont Veszprém egy lyukban volt. Imádom ezt a várost és a mikroklímáját, ami vlaahogy mindig elüt az ország többi részétől. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én pont a vihar közepén jöttem haza esernyővel de aztán a vízszintesen hulló eső ellen nem sokat ért.

Nekem szerencsém volt annyiban, hogy akkor jött a vihar, amikor véget ért a munkaidő, és az ajtóban vártam meg, mire lecsendesedik a szél és az eső.

 

Frenkie, Nem tudom van-e feléd, de a Decathlonban láttam olyan esőkabátot, ami kifejezetten biciklizéshez való, teljesen beterít és tényleg vízálló.

Jaj, nekem is ilyesmi kéne az esernyő helyett/mellett, de közel s távol egy üzlet sincs, vagy az útiköltség több lenne, mint maga az esőkabát :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.