Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

2023. 08. 05. - 18:35, Dzséjt írta:

Hajnali négykor nálunk olyan villámshow volt, amilyet szerintem még sosem láttam. Ráadsául az egyik valahol nagyon a közelünkbe vághatott be, mert akkorát dörrent, mint egy robbanás, miután bevilágította a lakást. Nem vicc, az egész lakás egy pillanatig fényárban úszott. Szóval biztos, hogy baromi közel volt.

Na, erről kiderült, hogy ez közelebb volt, mint hittük. A házunkba vágott be, és megölte a kaputelefont, a kazánt és a napelemtáblákat a tetőt. Hogy miért csak tizenkét nappal később derült ki? Mert a napelemek celláiból most fogyott ki a delej, és már nem termelnek. Így már semmi sem melegítette a vizet a tartályokban, úgyhogy mentek megnézni, mi a baj. Hogy a kaputelefonról miért csak most derült ki, hogy meghalt, az jó kérdés (bár lehet, hogy azt meg az áramszünet esetén beinduló elemei tartották még életben). A slusszpoén, kiderült, hogy a két kazán közül az egyik lyukas (nem a villám miatt), szóval azt nem csak javítani, hanem cserélni is kell. Hogy mikor lesz újra meleg víz? Nem tudni. De a kaputelefon hiánya is érdekes egy hatemeletes házban. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom. :( De legalább most ebben a melegben nem annyira vészes hidegben fürdeni, mintha ez novemberben történt volna, amikor már a fűtés is hiányozna erősen. Vagyis szerencse, hogy a villám miatt még időben kiderült, hogy kazáncsere kell. :)

A napelem is biztos hiányzik, arra nem tudok ilyen vigasztalót írni. Annak nem látom a jó oldalát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hogy legalább még időben kiderült a kazán probléma, még ha a kaputelefoné ennyi idő után tényleg fura. 

 

Én meg úgy jártam tegnap, hogy ha egy perccel előbb hazaér a vonat, akkor az úton kap el a tujakidöntő szél/jégverés/özönvíz. A vonatról leszállva még csak szemerkélt az eső, 15 másodperc múlva ítéletidő. De mivel a vasút kivételesen jól időzített, a vasúti aluljáróban vészelte át a vihart a két vonatról is leszálló utasok nagy többsége. Még a kocsikhoz se lehetett kimenni. Azért sokan szorontunk az alagútban :para: 

  • Szomorú 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

A napelem is biztos hiányzik, arra nem tudok ilyen vigasztalót írni. Annak nem látom a jó oldalát. 

Nem tudom, hogyan és miképpen - ehhez nem értek -, de úgy tűnik, a napkollektorokat gyorsan meg tudták javítani, amik így újra el tudják látni árammal a kazánt (amelyik nem lyukas), így újra van melegvíz. Ez a közös képviselőnket is meglephette, mert nagyjából egy heti hidegzuhanyra készített fel mindenkit, nem arra, hogy pár órával az értesítés után már kívülről nézve minden visszaáll a régibe - persze most egy kazán üzemel, de ennek egyelőre nem látjuk a hátrányát. A melegvizet (télen a fűtést is) eddig is a napkollektorok biztosították, a kazánok rásegítettek, de mint kiderült, tíz napig simán viszik a boltot a tükrök, legalábbis nyáron. Nyilván, azért télen, ha megy a fűtés és mindenki több melegvizet használ, mint a dögmelegben, akkor azért nem árt a gázkazán támogatása.

Akárhogy is, az, hogy anno önerőből (mivel a "tudjukmilyen" önkormányzat "környezetvédelmi okokból" nem adta meg nekünk a támogatást... :45:) beruházott az egész lakóközösség a napkollektorokra, most nagyon-nagyon kifizetődött. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtévesztő az egész riport. Én azért megkérdeztem volna a bankokat is a dologról. Nem véletlen nem fizették vissza a pénzt.

Ha nem adod ki sehol a kárytaszámod akkor nem lehet baj. Plusz ha figyelsz az oldalakra.... Ki az a hülye, aki a google keresőbe írja be mondjuk az OTP bankot? Az alap, hogy először az OTP oldalára megyek fel, ami nem nehéz. Onnantól már nincs nagy gond. 

Alapszabály, hogy senkinek ne adj ki semmilyen adatot. Ilyen árús oldalakon kérhetik, de onnan jobb azonnal le is lépni. Rizikós. Ráadásul egy pár baba cipőt próbált eladni.... :facepalm: Arról nem is beszélve, hogy milliókat a sima folyószámlán nem is szabad tartani, pont azért, mert ha már bénázunk, legalább ne lopják el. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a riport eleve egy nagy hazugsággal indit: azt mondja, hogy úgy lopták el a banki pénzt az áldozatoktól hogy nem kattintottak rossz helyre és nem adtak meg senkinek semmilyen banki adatot, aztán jön a riport és elmondják ketten is hogy miként kattintottak rossz helyre és hogy adták meg a bűnözőknek az adataikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az elég gáz, hogy hackerek le tudják másolni a netbankos oldalt. Ez hogyan lehetséges? Úgy, hogy a kamu oldal elfogadja a jelszót, és küldik a kétfaktoros hitelesítésre a kódot?

Egy esetben viszont nem adtak meg semmilyen adatot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A riport célja leginkább az volt, hogy legyünk résen, ne kapkodjunk, és mindig legyen bennünk egy alapvetően bizalmatlan hozzáállás, ha valahol az adatainkat kérik. Szerintem ezt nem lehet elégszer mondani.

 

A harmadik lánynál úgy történt a visszaélés, hogy semmit nem adott meg, csak látta a hiányzó pénzt. Na ez a durva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Pildi írta:

A riport célja leginkább az volt, hogy legyünk résen, ne kapkodjunk, és mindig legyen bennünk egy alapvetően bizalmatlan hozzáállás, ha valahol az adatainkat kérik. Szerintem ezt nem lehet elégszer mondani.

 

A harmadik lánynál úgy történt a visszaélés, hogy semmit nem adott meg, csak látta a hiányzó pénzt. Na ez a durva.

Ezt mondjuk nálam elérte. Még ennél is óvatosabb leszek.

Igen, engem is a harmadik eset rémisztett meg a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hackerek már annyi mindent meg tudnak csinálni. Az is benne volt a riporotban a kiberbiztonsággal foglalkozó szakember szerint, hogy elég kemény harcok dúlnak e téren a hackerek és a biztonságiak között.

Én azért a bankot felelőssé tenném abban, hogy hogyan lehetséges az, hogy le tudják másolni a netbankot. Ha el lehetséges, akkor a bank nem tett meg mindent a megfelelő biztonság érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt el tudod képzelni? :) Én nem.

Az lehet, hogy korábban jutottak hozzá az adataihoz, de pihentették a témát. Az pl. lehet, hogy valahonnan rátelepül egy rosszindulatú program a gépedre, laptopra, telefonra, kivárja, amikor bankolsz és akkor szerzi meg az adataidat, majd valamikor később használja fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez lehet, de ha utalni akar akkor a két lépcsős azonosítás miatt elvileg nem tudja megtenni, hisz jóvá kell hagynod sms kóddal. :) 

Szerencsére igen. :) De ezek szerint mégis van valami lehetőség a kijátszásra, hisz a lány nem csinálta ezt, mégis el tudták utalni a pénzt. Sokat mond, hogy az ő kártérítési igényét még vizsgálják, míg a másik két emberét elutasították.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

A harmadik lánynál úgy történt a visszaélés, hogy semmit nem adott meg, csak látta a hiányzó pénzt. Na ez a durva.

Azért nem véletlen, hogy a megszólitott szakértő is kételkedik ebben. Ő azt mondja hogy attól hogy nem emlékszik hogy megadta az adatait attól még korábban megadhatta. Valszeg igaza van.

Eleve nem túl elegáns hogy a legszenzációhajhászabb verzió a TV-adó egyik kollégájától származik akinek mivel ez a munkahelye érdeke is hogy szinesebben hangozzon amit mond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez lehet, de ha utalni akar akkor a két lépcsős azonosítás miatt elvileg nem tudja megtenni, hisz jóvá kell hagynod sms kóddal. :) 

A Forbesnak volt erről pár kiváló cikke, megkerestem az első részt : https://forbes.hu/penz/revolut-csalas-bankbiztonsag-kartya/

Ez meg szerintem kimondottan rémisztő, a második: https://forbes.hu/penz/revolut-ugy-csalas-folytatas/

 

Íme, hogy valószínűleg mi történhetett.

 

image.png

 

image.png

 

 

Szóval abszolút nem árt résen lenni, és azt se higgyük, hogy a többlépcsős azonosítás mindentől megvéd. Amit viszont érdemes csinálni:

- A vagyonunkat soha se tartsuk egy helyen

- A legnagyobb vagyon elemeinkhez tartozó kártyaadatokat lehetőség szerint kezeljük a legszigorúbban bizalmasan

- Hozzunk létre kisebb összegű web kártyás zsebeket amire eseti jelleggel tölthetünk fel pénzt

- Limitáljuk az egy nap alatt levehető, illetve az egy tranzakcióval levásárolható pénzösszeg nagyságát

- Állítsunk be sms értesítést a vásárlásokra

- Azonnal vizsgáljuk meg, ha olyan sms-t kapunk, ami olyan vásárlásról tanúskodik, ami nem ismerős a számunkra

- Azonnal járjunk utána, ha olyan sms-t vagy emailt kapunk, ami arról tanúskodik, hogy illetéktelen behatolás történt a web bankunkba, vagy nem mi használtuk a kártyánkat. Ilyenkor SEMMILYEN linkre ne kattintsunk amit az üzenet tartalmaz, hanem közvetlenül keressük fel a bank honlapját / lépjünk kapcsolatba az ügyfélszolgálattal amennyiben szükséges.

- Kerüljük az ismeretlen forrásból származó fájlok letöltését, az ismeretlen pendrive-ok használatát, stb.

 

Ezek többé-kevésbé megvédhetnek a csalástól. Az meg a mai világban szerintem nagyon nehezen járható út, hogy ne add meg a kártyaadataidat, viszont sokkal fontosabb hogy a) mennyire megbízható providernél adod meg (paypal, simple pay, barion, stb. b) olyan kártyát használj online vásárlásra, amin kis értéket tartasz, és eseti jelleggel utántöltöd, amikor lenullázódik az egyenleged.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.