Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Meghalt Michael Crichton. :D

Ez sokkolt, mikor olvastam. Az első regény, amit életemben elolvastam a Szörnyek szigete volt, ami baromira nem tetszett. Eztán olvastam el tőle az Őslényparkot, ami máig az egyik kedvenc regényem. A JP egyik extráján mondta is, hogy az első Jurassic Park könyvet írta meg minden alkotása közül a leglasabban, 8 év alatt, míg a második részt a leggyorsabban, alig pár hónap alatt (és az egyetlen könyve, aminek folytatást írt, ráadásul kérésre). Látszik is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nem csodálom, hogy 8 évig írta. Bámulatosan alapos munka lett. Számomra az Őslénypark a szórakoztató irodalom csúcsa volt gyerekkoromban, és még most is nagyon szeretem. Lenyűgöz az a precizitás, amellyel kidolgozta az eseményeket, és emlékszem, annak idején mennyire faltam a számítógépes kiírásokat (egészen odáig elmentem egyszer, hogy a logfájlok időpontjait összevetettem a történésekkel, és nagyon örültem, amikor kiderült, hogy tökéletesen összepasszolnak). Nagyon tetszett az is, ahogy a korszerű tudományos elméleteket beékelte fantáziája szüleményeibe. Bizonyos evolúcióelméleti eszmefuttatásaiból még az egyetemen is tudtam meríteni. Az Őslénypark alighanem a második legtöbbet elolvasott könyvem. Az első a Tüskevár, általános iskolásként megszámolni se tudom, hányszor olvastam el. (Mindkettőnek komoly hatása volt rám, bár dínókat nem klónozok. :D )

A gömb központi gondolatát szintén bámulatosnak tartom. Egy eszköz, amely valóra váltja álmainkat, de rémálmainkat is... A Gyilkos nap, az Androméda-törzs és a Kongó is tetszett tőle. A Szörnyek szigetében inkább csak az elméletek kötöttek le, a sztori sokkal kevésbé volt megkapó. Emlékszem, amikor a filmet láttam, még nem olvastam a könyvet, de a T-Rex San Diego-i tombolásakor azt mondtam magamban: ilyen Crichton biztosan nem írt le...

A Zaklatást csak filmen láttam, az tetszett. Az Idővonal szerintem gyenge lett, és a Félelemben című könyvére sem emlékszem szívesen. Újabbat már nem olvastam tőle, mert nem akartam megint csalódni benne. De az Őslénypark még mindig elvarázsol - pont nemrég kezdtem az újraolvasásába, 5-6 év pihentetés után. Szinte minden mondatára emlékszem azóta is.

Az értékes, tanító szórakoztatás mestere volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Balga fejem. Most néztem meg éltem első horrorját, ami egyben az utolsó is volt. Egy fogtündér volt benne, aki gyilkolászta az embereket és olyan hangja volt, mint Vadernek egy tüdő lövés után. (Darkness Falls) Két percenként megijedtem, átlag háromszor tört ki a nyavaja. Azóta nem merek kimenni a mosdóba és ég minden villany....................... :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami enyhébbel kellene kezdened, mint a Piranha 1-2, Rémálom az Elm utcában sorozat, vagy hasonló... :D Tuti "siker"! :D

 

Komolyra fordítva a szót, a horrorhoz is hozzá kell szokni. Valami enyhébbel kell kezdeni (nem a fent felsoroltakkal! :D ) és csak utána jöhetnek a komolyabbak. A keményebb horrorok egy kezdőnél a tiédnél komolyabb problémákat is okozhatnak (pl. rémálmok, nem alvás, csak kísérővel közlekedés, vacsi viszontlátása, stb...)

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Balga fejem. Most néztem meg éltem első horrorját, ami egyben az utolsó is volt.

Én is fogadtam meg hasonlót, ahhoz képest utána még egy-kettő becsúszott ezért-azért :D De tényleg kerülni kell őket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.