Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Bercit elcserélném egy üzemképes r2es egységre vagy kenyér piritóra,. Most úgy döntött, hogy eltünteti a tiz oldalas szakirodalom forditásomat, amit holnap reggelre kéne leadnom.

 

Megyek és teli sirom a kispárnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bercit elcserélném egy üzemképes r2es egységre vagy kenyér piritóra,. Most úgy döntött, hogy eltünteti a tiz oldalas szakirodalom forditásomat, amit holnap reggelre kéne leadnom.

 

Megyek és teli sirom a kispárnám.

 

Berci egy kutya?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Berci egy kutya?

Berci nem kutya, hanem Orki számítógépe, aki/ami számomra egyre inkább kezd hajazni egy megkergült R2-esre... (Vagy netán Goldie-ra? :oops: )

 

Orki, meg tudom érteni, hogy sírhatnékod van. Nekem is az lenne egy ilyen esetben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudjátok véletlen annak a C64-es játéknak a nevét amiben a felülről lefelé haladó kis 'űrhajókat' kellett leszedni egy, a képernyő alján lévő lézerrel. A támadók egyre lejjebb jöttek, és gyorsultak. Imádtam azt a játékot és mivel sikerült szereznem 3000 db C64 -es játékot, így célirányosabb lenne a keresés. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudjátok véletlen annak a C64-es játéknak a nevét amiben a felülről lefelé haladó kis 'űrhajókat' kellett leszedni egy, a képernyő alján lévő lézerrel. A támadók egyre lejjebb jöttek, és gyorsultak. Imádtam azt a játékot és mivel sikerült szereznem 3000 db C64 -es játékot, így célirányosabb lenne a keresés. :oops:

Space Invader.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bercit elcserélném egy üzemképes r2es egységre vagy kenyér piritóra,. Most úgy döntött, hogy eltünteti a tiz oldalas szakirodalom forditásomat, amit holnap reggelre kéne leadnom.

 

Megyek és teli sirom a kispárnám.

Szegény orki! :oops:

A szakdolgozatom anno nekem is eltűnt a gépről, pedig már szinte teljesen készen volt, de bánatomban, és mert nagyon kevés időm volt már nekem is, sokkal jobbat írtam másodszorra. Mire képes a kényszer! :) Igaz, 1 esténél azért több időm volt rá...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PC guruk segítségét várom....

Adva van egy rettentően impozáns kék halál szöveg a gépemen, ami miatt már napok óta szívok.

 

Page fault in Nonpaged Area

 

Stop 0x00000050 (0xE2EE5850, 0x00000000, 0x8054B52D, 0x00000001)

 

Pár helyen persze már utánanéztem szakfórumokban de nincs "Az Egyetlen egy" helyes megoldás.

Nem tudom, hogy eme problémát okozhatja e a memória. Pár hete cseréltem a gépembe, illetve kiegészítettem a meglévőt. A gyártók különböznek. Nem tudom okozhatja e a problémát az, hogy nem szeretik egymást. Most, beleőszülve a gépet szétszed-összerak dologba, kiszedtem az újat, hátha......

 

Tanácsokat várok. Előre is köszönöm. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg a memóriákkal van valami gond, ha az új beszerelése után kezdődött. Ez esetben mondjuk eredményt hozna az egyik kiszerelése. De az is lehet, hogy a memokat nem bírta el az alaplap valamiért, mely esetben szervízbe vele.

S mivel ezt a hibát egy vírus is produkálni szokta (HaxDoor), akár a Windows meghajtójának formázása, és az op rendszer újratelepítése is megoldás lehet, ha még nem próbáltad.

Vagy még egy esehetőség, megkergült a vinyód, ahhoz ki kéne próbálni egy másik vinyóval.

(Kék halált okozhat táp is, de emlékeim szerint az nem ezt a hibakódot reprodukálja.)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen Dzséjt. :para:

A helyzet az, hogy éppen tegnap vettem új vinyót és ma délre jött elő megint ez a probléma.

A korábbi vinyóra még konzisztencia hibát is írt ki a rendszer.

Gondolom ezek után, mivel tök friss a telepítés, szóval nuku vírus, a memókkal lehet a gond. Mint alább írtam, most kiszedtem az újat, eddig még semmi gond sincs így a géppel. Merem remélni, hogy az új memó volt a gond. :) Bár ez annyira nem jó omen, mert nem volt ólcsó mulatság.

Ha esetleg még felmerülne más eshetőség bárkitől erre a gondra, szívesem elolvasnám az ő javaslataikat is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számítógépes témánál maradva.

Páran tudjátok rólam, hogy melóhelyi kereten belül idén ősszel mentünk az ECDL Start-ra, és hétfőn végre túl lettünk az utolsó vizsgán is, minden elsőre ment :D Na jó, tegyük hozzá, hogy azért én sok mindent már tudtam a napi szgépezés miatt, meg amúgy is, elvégre közgázba jártam :D No de legalább megvan, most már csak angolozni kell, de a tanárunk azt mondta, ha vége a számtechnek, akkor ráhajtunk, szóval még előttünk van kb két hónap megkergülés :D Sebaj, én vállaltam be :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: Gratulálok a sikeres vizsgához.

 

 

Oldie:Tegnap este nem voltam fent(cégvacsora), ma láttam a beírást.Egyértelmű, hogy ram hiba.Vidd vissza, hogy cseréljék ki.Különben nem feltétlenül kell ugyanolyan márkájúnak lennie. Idén már vagy 5 gépet raktam össze, és nem mindegyikben volt egyforma modul. Az én gépemben is van egy Kingmax meg egy Geil és tökéletesen működik.A késleltetési számok jó ha megegyeznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:Tegnap este nem voltam fent(cégvacsora), ma láttam a beírást.Egyértelmű, hogy ram hiba.Vidd vissza, hogy cseréljék ki.Különben nem feltétlenül kell ugyanolyan márkájúnak lennie. Idén már vagy 5 gépet raktam össze, és nem mindegyikben volt egyforma modul. Az én gépemben is van egy Kingmax meg egy Geil és tökéletesen működik.A késleltetési számok jó ha megegyeznek.

Igen, több mint valószínű, hogy az új RAM kevert be, ugyanis egnap meg ma, már nem volt semmi gubanc. :D Még most hétvégén futni hagyom a régivel, aztán jövőhéten cserélem a kettőt, hátha csak összeférhetetlenek. Majd ekkor kiderül, hogy teljesen rossz e az új. De meglehet, hogy a BIOSban kéne kiokoskodni valami beállítást és menne mindkettővel egyszerre a gép. :D Esetleg ezt a késleltetési dolgot kifejthetnéd, esetleg ha BIOShoz van valami tanácsod a beállításokhoz, szívesen olvasom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számítógépes témánál maradva.

Páran tudjátok rólam, hogy melóhelyi kereten belül idén ősszel mentünk az ECDL Start-ra, és hétfőn végre túl lettünk az utolsó vizsgán is, minden elsőre ment :D Na jó, tegyük hozzá, hogy azért én sok mindent már tudtam a napi szgépezés miatt, meg amúgy is, elvégre közgázba jártam :D No de legalább megvan, most már csak angolozni kell, de a tanárunk azt mondta, ha vége a számtechnek, akkor ráhajtunk, szóval még előttünk van kb két hónap megkergülés :P Sebaj, én vállaltam be :D

Gratula! :P Munka mellett már nagyon nehéz tanulni bármit is, így még inkább jár az elismerés.

Az angolhoz meg kitartást! Ne sajnáld rá az időt, az mindig jól jön (és nem csak az SW miatt :P), meg szép is mint nyelv (legalábbis szerintem). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: Gratulálok a sikeres vizsgához.

 

 

Oldie:Tegnap este nem voltam fent(cégvacsora), ma láttam a beírást.Egyértelmű, hogy ram hiba.Vidd vissza, hogy cseréljék ki.Különben nem feltétlenül kell ugyanolyan márkájúnak lennie. Idén már vagy 5 gépet raktam össze, és nem mindegyikben volt egyforma modul. Az én gépemben is van egy Kingmax meg egy Geil és tökéletesen működik.A késleltetési számok jó ha megegyeznek.

MissKarrde: Csatlakozom Frenkie-hez, gratula neked! :D

 

Frenkie: Végülis a mi következtetésünk az volt anno, hogy az a legbiztosabb, ha azonos chip-készlet van a modulokon, mert akkor nem vesznek össze. Az meg ugye azonos márkánál a legvalószínűbb. Mi olyan mélységig nem néztünk utána, hogy mi okozza a problémát, megelégedtünk azzal, hogy különböző típusú memória-chipek összeveszésre hajlamosak, tehát kerülendő a közös használatuk... :D

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.