Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Köszi szépen. Azt jól értem az oldalon hogy egy 5 személyes szoba 1 éjszakára júniusban 1950 czk? A pricelist alatt van.

 

Szerintem igen. :)

 

Ó, a francba, most nézem, hogy Pildi már válaszolt. :D

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ötlet. Kár, hogy csak egy kis része nézhető meg a Nemzeti Galériának, ráadásul nem is feltétlenül a legérdekesebb része. A legjobb a bejárat utáni csarnok és az onnan közvetlenül elérhető termek... ott vannak azok a festmények amiket gyakorlatilag már mindenki látott az életében legalább egyszer. Rákóczi Ferencet említve pl. szinte mindenkinek EGY bizonyos festmény ugrik be. És poén mikor a számtalan másolatban látott alkotás egyszercsak szembe jön a maga valójában.

 

 

Egy barátom küldte, gondoltam megosztom. Szerintem azért nem látható az egész mert akkor sokan nem mennének el és ez bevételkiesés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy barátom küldte, gondoltam megosztom. Szerintem azért nem látható az egész mert akkor sokan nem mennének el és ez bevételkiesés.

A Galéria állandó kiállításai ingyen látogathatóak, ha jól tudom :) Ezer éve nem jártam már arra, lassan kéne menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen. A vendéglő érdekelne. Az Uflecuba mindenképp bemegyünk, többen ajánlották a sör miatt. :D Meg szeretnénk nézni az összes látnivalót este pedig sörözés.

Megtaláltam az akkori papírok és mindenféle között a számlát, így megvan a név és a cím: U Kocoura (A kandúrhoz), Nerudova 2 (ez az út vezet fel a várba egyenesen).

 

És találtam is hozzá egy jó kis leírást egy könyvből, a Prágai Kocsmakalauzból:

"A Kisoldali tér jobb felső sarkán indul felfelé a Nerudova utca, mely hajdanán a királyi koronázási menet útvonalának része volt. Ennek a legelején, a jobb oldalon található a befelé lépcsőzetesen emelkedő Kandúrunk, a régi megbízható kocsmák egyike! A Prágában kevésbé elterjedt Budějovický Budvar mellett Plzeňský Prazdroj garantálja a hegymászás okozta szomjunk átmeneti kioltását. De rábízhatjuk magunkat a barna Třeboňský Regentre is, mely szintén az iható fajtájú sörök közé sorolható. A WC az utóbbi években a sajnálatos felújítás nyomán elvesztette

hajdani pisilővályúját, szappan és papírtörölköző azonban van – használjuk bátran mindkettőt: itt úgyis enni fogunk! Mégpedig a ház specialitását: Špekově knedliky s uzeným stehnem, dušeným zelím a smaženou cibulkou. A füstölt csirkecomb egyre drágábban ugyan, de stabilan hozza a

formáját, panasz sosem volt rá, és a hozzá járó szalonnás knédli sült hagymával és káposztával az igazi gasztronómiai műértők igényeit is kielégíti. A füstölt csirkecomb annyira bejött, hogy többféleképpen is szerepel az étlapon. Egy adag felvesz átlagban két korsó sört. Az evőeszközöket itt még a hagyományos módon, szalvétába csavarva hozzák. Az ókocsmai hangulatot fokozza a műemléki kő ajtókeret

az első és a második bugyor között, de a kovácsoltvas lámpák kölcsönözte elegancia sem okoz sörrel le nem küzdhető konfúziót a belsőépítészet hozzáértőinek."

 

Remélem, még mindig ilyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtaláltam az akkori papírok és mindenféle között a számlát, így megvan a név és a cím: U Kocoura (A kandúrhoz), Nerudova 2 (ez az út vezet fel a várba egyenesen).

 

És találtam is hozzá egy jó kis leírást egy könyvből, a Prágai Kocsmakalauzból:

"A Kisoldali tér jobb felső sarkán indul felfelé a Nerudova utca, mely hajdanán a királyi koronázási menet útvonalának része volt. Ennek a legelején, a jobb oldalon található a befelé lépcsőzetesen emelkedő Kandúrunk, a régi megbízható kocsmák egyike! A Prágában kevésbé elterjedt Budějovický Budvar mellett Plzeňský Prazdroj garantálja a hegymászás okozta szomjunk átmeneti kioltását. De rábízhatjuk magunkat a barna Třeboňský Regentre is, mely szintén az iható fajtájú sörök közé sorolható. A WC az utóbbi években a sajnálatos felújítás nyomán elvesztette

hajdani pisilővályúját, szappan és papírtörölköző azonban van – használjuk bátran mindkettőt: itt úgyis enni fogunk! Mégpedig a ház specialitását: Špekově knedliky s uzeným stehnem, dušeným zelím a smaženou cibulkou. A füstölt csirkecomb egyre drágábban ugyan, de stabilan hozza a

formáját, panasz sosem volt rá, és a hozzá járó szalonnás knédli sült hagymával és káposztával az igazi gasztronómiai műértők igényeit is kielégíti. A füstölt csirkecomb annyira bejött, hogy többféleképpen is szerepel az étlapon. Egy adag felvesz átlagban két korsó sört. Az evőeszközöket itt még a hagyományos módon, szalvétába csavarva hozzák. Az ókocsmai hangulatot fokozza a műemléki kő ajtókeret

az első és a második bugyor között, de a kovácsoltvas lámpák kölcsönözte elegancia sem okoz sörrel le nem küzdhető konfúziót a belsőépítészet hozzáértőinek."

 

Remélem, még mindig ilyen. :)

 

 

Köszi szépen. Jól hangzik. :) Már alig várom hogy menjünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, mielőbbi gyógyulást! :)

 

Köszi. Ilyen még nem volt. Hétfőtől torokkaparás, ezt aszpirinnel kezeltem. Mindennap elmúlt de este visszajött. Majd tegnap átálltam köhögésre de szárazra. Semmi nem jött. Ma du voltam nagyanyámnál és hazafele jövet elkezdett fájni a fejem, és nehéz lett, mintha tele lenne valamivel. Még az egyik fogamra is ráment. 8 után erősödött. A quizből is ki kellett szállnom. Egyszerűen nem tudtam koncentrálni. Bevettem egy Aszpirint remélem segít. Még sört sem ihatok. :D

Az tuti nem influenza se végtagfájdalom se láz. Valami szívós megfázás. legalább az orrom fojna de az sem.

 

Ja és holnapra meg vagyok híva egy buliba ,addig ki kell kúrálnom magam. :D

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Ilyen még nem volt. Hétfőtől torokkaparás, ezt aszpirinnel kezeltem. Mindennap elmúlt de este visszajött. Majd tegnap átálltam köhögésre de szárazra. Semmi nem jött. Ma du voltam nagyanyámnál és hazafele jövet elkezdett fájni a fejem, és nehéz lett, mintha tele lenne valamivel. Még az egyik fogamra is ráment. 8 után erősödött. A quizből is ki kellett szállnom. Egyszerűen nem tudtam koncentrálni. Bevettem egy Aszpirint remélem segít. Még sört sem ihatok. :D

Az tuti nem influenza se végtagfájdalom se láz. Valami szívós megfázás. legalább az orrom fojna de az sem.

 

Ja és holnapra meg vagyok híva egy buliba ,addig ki kell kúrálnom magam. :D

Ne legyen így, de ez csak a kezdet szerintem. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak nem örülnék ha csak a kezdet lenne. Majdnem egy hetet végigszívtam. Kábé mióta öregszem 2 hét alatt lemegy. Influenzát meg sosem kaptam el.

Gyerekkorban volt a legjobb. 3 nap alatt elmúlt de egy hetet voltam vele otthon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.