Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Gondoltam írok valami kommentet, de ez már annyira nem

emberi és aljas, hogy nincs mit hozzáfűzni.

 

http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20110419-megfelezhetik-az-adojovairast-emelik-a-cigaretta-jovedeki-adojat-korlatozzak-a.html

 

Elnézést hogy ilyet hozok ide de ez mindannyiunkat érint és negatívan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hinné az ember, hogy általános iskolás feladatok könnyűek :D

Hogy én ezzel a r*hadt feladatokkal mennyit szívtam :lol:

Ha van időtök, gondolkozzatok rajta, ez egy 6. osztályos gyerek házi feladatai :lol:

 

1) Felhasználandó: a 2, 4, 6, 8, számérték és felhasználhatod:+ - / * müveleti jeleket. De mindegyiket csak egyszer. A végeredmény: 25

Tehát a számokat is egyszer és a műveleti jeleket is csak egyszer lehet felhasználni. A jeleket nem muszáj mindet felhasználni :D

 

2) A betűk egy számot jelölnek, egy betű egy szám és vica versa.

S E N D

+ M O R E

----------------

M O N E Y

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam írok valami kommentet, de ez már annyira nem

emberi és aljas, hogy nincs mit hozzáfűzni.

 

http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20110419-megfelezhetik-az-adojovairast-emelik-a-cigaretta-jovedeki-adojat-korlatozzak-a.html

 

Elnézést hogy ilyet hozok ide de ez mindannyiunkat érint és negatívan.

Egy politikamentes részt megböködve: "A hidra száz fejét még csak elkezdtük levágni" - mondja Matolcsy. Tök jó a mitológiai hasonlat, de a hidrának NEM szabad egy fejét se levágni, mert több nő a helyére... Matolcsyék nem csak politikusnak de mitószi hősnek se válnának be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam írok valami kommentet, de ez már annyira nem

emberi és aljas, hogy nincs mit hozzáfűzni.

 

http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20110419-megfelezhetik-az-adojovairast-emelik-a-cigaretta-jovedeki-adojat-korlatozzak-a.html

 

Elnézést hogy ilyet hozok ide de ez mindannyiunkat érint és negatívan.

Továbbra se értem miért a kisembertől kell elvenni többet. Ezt magyarázza már el nekem valaki, hogy ebben mi a ráció? Közgazdaságilag ez így rendben van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra se értem miért a kisembertől kell elvenni többet. Ezt magyarázza már el nekem valaki, hogy ebben mi a ráció? Közgazdaságilag ez így rendben van?

Hát hogyne persze. Amíg van olyan h*lye aki még beveszi, hogy mindent meg lehet magyarázni, hogy miért szükséges még többet és többet megvonni a kisembertől, addig igen. Másoknak meg már elegük van és sz*rnak a közgazdasági blamákra. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést hogy ilyet hozok ide de ez mindannyiunkat érint és negatívan.

Már tavaly megmondták, hogy 3 év alatt kivezetik az adójóváírást, engem akkor ért sokként, azóta meg csodálkozom, hogy nem kerül szóba az ügy. Most itt van, nem meglepetés, de akkor is szörnyű :(

 

Azt hinné az ember, hogy általános iskolás feladatok könnyűek :D

Senki sem állította, hogy könnyűek :P Anno 3. osztályos középsulis koromban a húgomat elkísértem a középsulis felvételijére, és nem tudtam teljesen egészében megoldani a matek felvételit, pedig amikor én mentem, mindent sikerült :hehe:

 

Egy politikamentes részt megböködve: "A hidra száz fejét még csak elkezdtük levágni" - mondja Matolcsy. Tök jó a mitológiai hasonlat, de a hidrának NEM szabad egy fejét se levágni, mert több nő a helyére...

Tegnap a hírek hallgatása közben ezen azért jót nevettem :) Bár inkább csak kínomban, hogy ez a színvonal ebben az országban.

 

Továbbra se értem miért a kisembertől kell elvenni többet. Ezt magyarázza már el nekem valaki, hogy ebben mi a ráció? Közgazdaságilag ez így rendben van?

Ez most fogós kérdés. Ugye az adójóváírás az alacsony keresetűeknek jár, tudjuk, miért. Ugyanakkor így kevesebbel járulnak hozzá az adóbevételeknek, de az állami szolgáltatásokhoz ugyanúgy hozzájutnak, mint aki többször annyi adót fizet. Ezért az adójóváírás létezése szigorúan nézve nem lenne jogos, de ismerve a magyar béreket, mégis az. Nem azzal van a probléma, hogy van-e adójóváírás vagy nincs, hanem azzal, hogy a bérszínvonal mélyen a béka s**e alatt van.

Egyébként 10 éve még 3000 Ft/hó volt az adójóváírás, amit utána emeltek fel a minimálbér drasztikus emelésével együtt (huszonvalamennyiről 40000-re a minimált, 9000-re az adójóváírást), hogy a minimálbér adómentes legyen (lévén, hogy nagyon kevés). Akkor annyira nem figyeltem, de utólag belegondolva, biztosan okozott némi zűrt ez a lépés. 10 éve azért még másképp viszonyultak az emberek ezekhez a kérdésekhez, teljesen mások voltak a bérarányok (pl. minimálbér is, aminek tényleg csak annyi jelentősége volt, hogy ezzel jelentették be az embereket, szerintem ma már több jelentősége van, de ez csak magánvélemény, alátámasztani nem tudom).

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másoknak meg már elegük van és sz*rnak a közgazdasági blamákra. ;)

Sok mindenkinek elege van, nekem is, de attól a közgazdaságtan létezik, és baromira nem mindegy, hogyan hatnak a gazdaságra mindenféle gazdaságpolitikai döntések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most fogós kérdés. Ugye az adójóváírás az alacsony keresetűeknek jár, tudjuk, miért. Ugyanakkor így kevesebbel járulnak hozzá az adóbevételeknek, de az állami szolgáltatásokhoz ugyanúgy hozzájutnak, mint aki többször annyi adót fizet. Ezért az adójóváírás létezése szigorúan nézve nem lenne jogos, de ismerve a magyar béreket, mégis az. Nem azzal van a probléma, hogy van-e adójóváírás vagy nincs, hanem azzal, hogy a bérszínvonal mélyen a béka s**e alatt van.

Egyébként 10 éve még 3000 Ft/hó volt az adójóváírás, amit utána emeltek fel a minimálbér drasztikus emelésével együtt (huszonvalamennyiről 40000-re a minimált, 9000-re az adójóváírást), hogy a minimálbér adómentes legyen (lévén, hogy nagyon kevés). Akkor annyira nem figyeltem, de utólag belegondolva, biztosan okozott némi zűrt ez a lépés. 10 éve azért még másképp viszonyultak az emberek ezekhez a kérdésekhez, teljesen mások voltak a bérarányok (pl. minimálbér is, aminek tényleg csak annyi jelentősége volt, hogy ezzel jelentették be az embereket, szerintem ma már több jelentősége van, de ez csak magánvélemény, alátámasztani nem tudom).

Érdekes ez, mert a tavalyi bevallásban 135 ezer volt a maximális adójóváírás, az ideiben meg 181 ezer. Csak lestem, hogy miért igényelhetek vissza kb. 40 ezret. Jövőre ez biztos nem lesz akkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok mindenkinek elege van, nekem is, de attól a közgazdaságtan létezik, és baromira nem mindegy, hogyan hatnak a gazdaságra mindenféle gazdaságpolitikai döntések.

Engem nem a gazdaságpolitika hatása érdekel a gazdaságra, hanem az emberi életszínvonal. Tudjuk már szerintem elég jól, hogy a gazdaságpolitika az a mértéktelen fogyasztásról, eladósításról stb szól. Az emberi tényezővel meg aztán nem foglalkozik. Egy statisztikai adat, semmi több. Ezek vagyunk.

 

Más. Meg kell valljam iszonyú nagyot csalódtam abban ami eddig ama sztereotípiáról szólt, hogy a nők ne foglalkozzanak politikával. Olykor köpni-nyelni nem tudok, amikor egymás után olvasom a véleményeiket a különböző fórumokban :D Szóval ők nem a Való Világot bújják, se a szappanoperákat, se a fősodratu libsi médiákat, híroldalakat....hanem tájékozódnak! :) Vérbeli honleányok és asszonyok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez, mert a tavalyi bevallásban 135 ezer volt a maximális adójóváírás, az ideiben meg 181 ezer. Csak lestem, hogy miért igényelhetek vissza kb. 40 ezret. Jövőre ez biztos nem lesz akkor.

A maximális adójóváírás a saját adóbevallásodban a saját jövedelmed alapján maximum (mert jövedelemfüggő is, hogy mennyit kaphatsz), meg aztán az utóbbi pár évben szinte évente változott a mértéke, és az, hogy mekkora jövedelemig lehet igénybe venni. 2009. évi jövedelem után kevesebbet lehetett, mint a 2010. évi után (amikor is többet lehetett, az, hogy év közben nem kaptad meg, ami járt, az a bérszámfejtő bakija, vagy valami hasonló miatt lehetett), 2011. évi után megint kevesebbet kap az ember. Állandóan ingadozik. Ez egyébként csak azoknak érdekes, akik nem zsebbe kapják a fizetést, hanem a bejelentett a valós bérük, pl. nekem.

 

Más. Meg kell valljam iszonyú nagyot csalódtam abban ami eddig ama sztereotípiáról szólt, hogy a nők ne foglalkozzanak politikával.

Ilyet csak idióta pasik gondolnak, a melóhelyemen is sokat foglalkoznak a politikával a nők (amellett, hogy pára nézik a valóvilágot; a nők általános műveltsége átlagban amúgy is felülmúlja a pasikét, egy csomó mindennel foglalkoznak, ebből eredhet), most éppen a többnyire női csoporttársaim a suliban azon agyalnak velem együtt, hogy gazdaságpolitika, válság és munka, informatikai biztonság vagy a versenyképesség kurzust vegyék-e fel a szabadon választható tárgyak közül a 3. szemeszterre. Csupa "nőies" téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra se értem miért a kisembertől kell elvenni többet. Ezt magyarázza már el nekem valaki, hogy ebben mi a ráció? Közgazdaságilag ez így rendben van?

 

 

Ez a lényeg. Ezért tartom aljasnak. Aki eddig kap 60000-et az majd 53-at fog. Miért mindíg a legnyomorultabbaktól kell elvenni? Én már arra is gondoltam hogy annyira el akarják a szegényeket lehetetleníteni, hogy már az alapvető emberi szükségleteit se tudja kielégíteni és így megszabadulnak tőlük(meghalnak). Az nyilvánvaló Lázár után(mondjuk elötte is az volt), hogy ez a kormány a szegényeket elesetteket lenézi és megveti. Koloncok a nyakukon.

 

Karrde: Persze világos hogy az adójóváírás adókedvezmény. De akkor minek adták, ha az ország nem bírta? Az azért elég szemét dolog, hogy Bajnaiék adtak jelentős adójóváírást(nekem meg is emelkedett a nettóm rendesen), azt hiszem tavaly januártól, ez a mostani kormány meg elveszi. Így is úgy annyi a nettóm mint tavaly hogy a cég ahol dolgozom kompenzálta Orbánk "adócsökkentését".

Azaz igy nem lehet jövőt tervezni. Lehet hogy valaki erre vállat gyereket(pl a pelenka kijön a megemelkedett bérből). Jövőre ők kopannak. Én úgy vélem ha nem telik rá ne adjanak ha viszont adnak akkor hosszú távon. Azzal Oldie-val egyetértek hogy itt mi emeberek csak adatok vagyunk. Persze a kormány részéről.

 

Oldie: Azért a közgáznak működnie kell, különben nem lenne semmi. Pl kenyér a boltban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma pakoltam a padláson és előkerültek a régi Legoim és a retro hangulat :D

Pár darab darabokban volt, de ma meg újra építettem őket :D (sajnos nem teljesen tudtam, hány elem hiányzik)

Konkrétan a szúnyogom: http://www.brickset.com/detail/?Set=6907-1

És a váram: http://www.brickset.com/detail/?Set=6076-1

 

Holnap még rám vár jó pár Lego. Tanulnom kéne nem Legozni, de ... :D

 

Szerk: Ja meg még 2 éjjel világító szellem minifigurát is találtam. Olyan 8 évesek lehetnek és még mindig világítanak, ha feltöltöm őket :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Azért a közgáznak működnie kell, különben nem lenne semmi. Pl kenyér a boltban.

Frenkie, nem erre értem, de szerintem ez nyilvánvaló :) A gond ott kezdődik amikor a kenyér háromszáz forint és csak emelkedik, de a fizud reálértéke meg csökken mert a "gazdaságpolitika ezt kívánja". Nonszensz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azaz igy nem lehet jövőt tervezni. Lehet hogy valaki erre vállat gyereket(pl a pelenka kijön a megemelkedett bérből). Jövőre ők kopannak. Én úgy vélem ha nem telik rá ne adjanak ha viszont adnak akkor hosszú távon.

Sajnos így van, annyira változnak az adószabályok, hogy nehéz a tervezés (Mo-nak ez is az egyik versenyképességi hátránya). Az előző kormány döntött valahogyan az szjankról, a mostani meg egészen másként (és persze vérlázító módon, mert a nagyobb keresetűeknek több nettója maradt, a kis keresetűeknek meg kevesebb lett), és nagyon nehéz megmondani, hogy makroszinten az egyik a másiknál jobb vagy nem, főleg, hogy más hatások is érvényesülnek, aztán ember legyen a talpán, aki kielemzi. Mindenesetre az emberek nagyobb részének a korábbi volt a kedvezőbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, nem erre értem, de szerintem ez nyilvánvaló :) A gond ott kezdődik amikor a kenyér háromszáz forint és csak emelkedik, de a fizud reálértéke meg csökken mert a "gazdaságpolitika ezt kívánja". Nonszensz.

 

 

A kenyér viszont a gazdaság miatt 300 ft. Drága a búza, liszt stb. Persze a bérek lehetnének magasabbak ez igaz.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A maximális adójóváírás a saját adóbevallásodban a saját jövedelmed alapján maximum (mert jövedelemfüggő is, hogy mennyit kaphatsz), meg aztán az utóbbi pár évben szinte évente változott a mértéke, és az, hogy mekkora jövedelemig lehet igénybe venni. 2009. évi jövedelem után kevesebbet lehetett, mint a 2010. évi után (amikor is többet lehetett, az, hogy év közben nem kaptad meg, ami járt, az a bérszámfejtő bakija, vagy valami hasonló miatt lehetett), 2011. évi után megint kevesebbet kap az ember. Állandóan ingadozik. Ez egyébként csak azoknak érdekes, akik nem zsebbe kapják a fizetést, hanem a bejelentett a valós bérük, pl. nekem.

Nem kell beírnod az adójóváírás összegét, elég ha csak a hónapot megadod amennyi időre jár, a program automatikusan kiadja mennyi is az. Ha 12 adsz meg akkor a maximumot számolja, ami 183 ezer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más. Meg kell valljam iszonyú nagyot csalódtam abban ami eddig ama sztereotípiáról szólt, hogy a nők ne foglalkozzanak politikával. Olykor köpni-nyelni nem tudok, amikor egymás után olvasom a véleményeiket a különböző fórumokban :D Szóval ők nem a Való Világot bújják, se a szappanoperákat, se a fősodratu libsi médiákat, híroldalakat....hanem tájékozódnak! :) Vérbeli honleányok és asszonyok :D

No, engem nem érdekel a politika (mert csak felbosszantom rajta magam), bár nem bújom a TV-t egyáltalán, viszont van mindkettő helyett elég dolog, amivel foglalkozom. Akkor már nem vagyok eléggé honfi asszony? :P

 

 

Azaz igy nem lehet jövőt tervezni. Lehet hogy valaki erre vállat gyereket(pl a pelenka kijön a megemelkedett bérből). Jövőre ők kopannak. Én úgy vélem ha nem telik rá ne adjanak ha viszont adnak akkor hosszú távon. Azzal Oldie-val egyetértek hogy itt mi emeberek csak adatok vagyunk. Persze a kormány részéről.

Ha a gyerekvállalást anyagi oldalról nézzük, akkor tiszta ráfizetés, és végső soron az ember leginkább csak a családjára számíthat, ha a gyerekek miatt támogatásra van szüksége. Én sem csodálkozom, hogy nem teng túl a gyerekvállalási kedv manapság.

 

 

Sajnos így van, annyira változnak az adószabályok, hogy nehéz a tervezés (Mo-nak ez is az egyik versenyképességi hátránya). Az előző kormány döntött valahogyan az szjankról, a mostani meg egészen másként (és persze vérlázító módon, mert a nagyobb keresetűeknek több nettója maradt, a kis keresetűeknek meg kevesebb lett), és nagyon nehéz megmondani, hogy makroszinten az egyik a másiknál jobb vagy nem, főleg, hogy más hatások is érvényesülnek, aztán ember legyen a talpán, aki kielemzi. Mindenesetre az emberek nagyobb részének a korábbi volt a kedvezőbb.

A tervezhetetlenség az egész gazdaságunk legnagyobb rákfenéje is, ami az egyén szintjén bizonytalan, az makroszinten is. Így nem mernek cégek komolyabb beruházásokba fogni, mert a gazdasági környezet, amiben működnek, nagyon hektikus. Márpedig a rövidtávú gondolkodás, a máról holnapra élés sem a társadalomnak, sem a gazdaságnak nem kedvez. De olyan országban, ahol a politikusokat alapvetően csak a "szedd magad meg mielőbb" mozgalomban való aktív részvétel érdekli, ott nehéz bárkinek is másképpen gondolkodnia.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kenyér viszont a gazdaság miatt 300 ft. Drága a búza, liszt stb. Persze a bérek lehetnének magasabbak ez igaz.

Egyszer úgy megélném amikor Brüsszelből nem csak azt mondják meg, hogy mi mennyibe kerüljön itt, milyen gyárat zárjanak be, hány gyümölcsös kivágását támogatják, hanem azt, hogy akkor most a bérek is kerüljenek nyugat-európai színvonalra. De ez tiszta sci-fi lenne.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, engem nem érdekel a politika (mert csak felbosszantom rajta magam), bár nem bújom a TV-t egyáltalán, viszont van mindkettő helyett elég dolog, amivel foglalkozom. Akkor már nem vagyok eléggé honfi asszony? :P

Nyugi, az is elég ha rotyogtatod a gáztűzhelyen a szurkot, vagy a gulyás levest :D Esetleg még meg is löttyinted a kellő irányba mikor szólok, az még jobb. Kitüntetést is kapsz :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell beírnod az adójóváírás összegét, elég ha csak a hónapot megadod amennyi időre jár, a program automatikusan kiadja mennyi is az. Ha 12 adsz meg akkor a maximumot számolja, ami 183 ezer.

Nekem mondod, aki 13 éve készítek adóbevallást az egész családnak, évek óta pedig elektronikusan küldöm be a magamét? :P Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen (sőt lehet, hogy kicsit zavaros is egy laikusnak), de annyit azért már feltételezhetnél közgázos végzettségű és ebben dolgozó emberről, hogy tisztában van az ÁNY működésével (főleg, hogy a cég áfáját is csinálgatom időnként benne) ;)

Egyébiránt, ha a jövedelmed túlhalad egy bizonyos szinten (most ez elég magas, meg tavaly is az volt, de előtte jóval előbb kezdett elfogyni az igénybe vehető adójóváírás összege), 12 hónapra sem engedi a maximumot. Pont ez a jó ebben a programban, nem kell neked papíron számolgatni (mint régen), hanem kidobja a jövedelmed alapján, hogy mennyit vehetsz igénybe. Persze 2010-re annyira nem érdekes, mert felemelték a határokat meg az összeget, de előtte, amikor 1.250.000 után csak csökkentve járt, és nem engedte a program a maximumot, nagyon jó volt, hogy a program számolt. Persze ha minimálbért vallasz évek óta, akkor nem biztos, hogy ezzel találkoztál.

 

A tervezhetetlenség az egész gazdaságunk legnagyobb rákfenéje is, ami az egyén szintjén bizonytalan, az makroszinten is. Így nem mernek cégek komolyabb beruházásokba fogni, mert a gazdasági környezet, amiben működnek, nagyon hektikus. Márpedig a rövidtávú gondolkodás, a máról holnapra élés sem a társadalomnak, sem a gazdaságnak nem kedvez. De olyan országban, ahol a politikusokat alapvetően csak a "szedd magad meg mielőbb" mozgalomban való aktív részvétel érdekli, ott nehéz bárkinek is másképpen gondolkodnia.

Ezt nagy bajnak tartom én is. Az (is) teszi ezt ilyen nagy problémává, hogy minden szinten ez a rövidtávú gondolkodás megy, sehol nem néznek előbbre.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"bezárnák a veszteséggel trükköző cégek előtt nyitva álló kiskaput is."

Hehe, nálunk az OVB-nél(nem a választó bizottság :P ) mindenki azt csinálja hogy 3 milliós fizetéssel veszik fel a diákhiteleket és egyebeket, hogy a "veszteséges" cég látszatát keltsék. Lesz itt sírás. :D

És mindenkit buzdítanak is erre, mert milyen már hogy be kell fizetni a fizetésem felét. Ami szemétség is, és én is ki vagyok akadva, de hát kérem a többi kétmillió keresőnek is muszáj. Csak ők vannak olyan szerencsések hogy nem kapják kézhez a teljes összeget. :D

Mint ahogy mondani szokás a különbség az alkalmazott és a vállalkozó között, hogy az alkalmazott adózik, aztán ami marad elkölti, a vállalkozó elkölti a pénzt, aztán adózik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mondod, aki 13 éve készítek adóbevallást az egész családnak, évek óta pedig elektronikusan küldöm be a magamét? :P Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen (sőt lehet, hogy kicsit zavaros is egy laikusnak), de annyit azért már feltételezhetnél közgázos végzettségű és ebben dolgozó emberről, hogy tisztában van az ÁNY működésével (főleg, hogy a cég áfáját is csinálgatom időnként benne) ;)

Egyébiránt, ha a jövedelmed túlhalad egy bizonyos szinten (most ez elég magas, meg tavaly is az volt, de előtte jóval előbb kezdett elfogyni az igénybe vehető adójóváírás összege), 12 hónapra sem engedi a maximumot. Pont ez a jó ebben a programban, nem kell neked papíron számolgatni (mint régen), hanem kidobja a jövedelmed alapján, hogy mennyit vehetsz igénybe. Persze 2010-re annyira nem érdekes, mert felemelték a határokat meg az összeget, de előtte, amikor 1.250.000 után csak csökkentve járt, és nem engedte a program a maximumot, nagyon jó volt, hogy a program számolt. Persze ha minimálbért vallasz évek óta, akkor nem biztos, hogy ezzel találkoztál.

Jóvanna bocs'. :P Fel se merült bennem, hogy nem tudod ezt. :) Egyébként nekem minimálbéres elszámolásom van, és ezért adja ki akkor. Amúgy tényleg szuper ez a program. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint ahogy mondani szokás a különbség az alkalmazott és a vállalkozó között, hogy az alkalmazott adózik, aztán ami marad elkölti, a vállalkozó elkölti a pénzt, aztán adózik.

Elég szomorú, hogy így működik Mo :P

 

Jóvanna bocs'. :P Fel se merült bennem, hogy nem tudod ezt. :) Egyébként nekem minimálbéres elszámolásom van, és ezért adja ki akkor. Amúgy tényleg szuper ez a program. :)

Valóban jó, mert egy csomó számolástól és hibától megkímél. Persze attól nem, ahogy én jártam idén. Nem kaptam meg a hivataltól a választási munkáért járó fizetség utáni papírt időben, el is felejtettem, februárban beküldtem a bevallást, aztán két nap múlva itt volt a papír határidőn túl :pfff: Szóval május 21-én rögtön önellenőrzök, ilyet még nem csináltam, remélem, rendben fog működni a program ezen a téren is.

De a számolási és kitöltési bakik kizárhatóak a programmal (habár néha a progi is tud fantasztikus dolgokat művelni, amit senki sem ért, hiába informatika :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a nagy helyzet, hogy a gazdaságunk kezdve 2000-től, prociklikus gazdaságpolitikát folytatott. Amikor nem kellett volna, túlfűtötte a gazdaságot a különböző, óriási államadósságot okozó hitelkedvezményekkel, béremelésekkel (Medgyessy és az 50%-os...), stb. Ezek másra nem voltak jók, mint belső kereslet ösztönzésre, miközben az exportot teljesen elhanyagoltuk.

 

Kicsi nyitott gazdaságban az egyetlen út a fejlődésre az export. Mivel a GDP növekedés importnövekedést eredményez, és ha ezt nem ellensúlyozzuk ennél is nagyobb export növekedéssel, akkor külkereskedelmi mérleg hiányt, áttétesen folyó fizetési mérleg hiányt. Ezekkel az a baj, hogy a kormány általában vagy a privát szektorból, vagy külföldről finanszírozza, előbbivel az a baj, hogy elszívja a megtakarításokat a befektetések elől, és így növekedési áldozattal jár, utóbbi pedig növeli az államadósságot, ami költségvetési deficithez vezet évről évre, amit újabb és újabb államadósság felvételével lehet csak rendezni.

 

Lényeg a lényeg: a prociklikus gazdaságpolitika révén akkor költött egy csomót az állam, amikor szorosabbra kellett volna húzni a nadrágszíjat, ergo: most, amikor tényleg szükség lenne kereslet ösztönzésre, nem tudunk mit tenni, mert a megnövekedett államadósság köti a kezünket.

 

Az állam kezén a GDP 50%-a megy át, ez nagy részarány. Ennél is nagyobb baj, hogy hatásfokát tekintve igen alacsony, szemben pl. a skandináv állammal. Mivel jelenleg 3,5 millió foglalkoztatott van kb., ezért az adóbevételek elmaradnak más országokétól, amihez hozzá kell igazítani a kiadásokat is: ezt tapasztalhatják meg az érintettek.

 

Annyit elmondanék, hogy maga az 1kulcsos SZJA adórendszerrel semmi baj nincs, hiszen ez azt jelenti, hogy mindenki a vagyonának ugyanakkora százalékát fizeti be, ami valahol igazságos (bár nem szolidáris), hisz 10 milliós kereset 10%-a 1 millió, 1 milliós keresetnek meg 100ezer. Szóval minél többet keres az egyén (elviekben), annál több forinttal járul hozzá a költségvetéshez.

 

Hogy miért a kisembereket bántják? Leginkább azért, mert ők élnek az adókedvezménnyel, amit úgy ajánlottak fel anno, hogy nem volt mögötte reális fedezet. A kulcs valóban a bérekben van, csakhogy: amíg a GDP nem növekszik, a reálbérek sem növekedhetnek, áttétesen pedig ez azt jelenti, hogy egy állam által bejelentett béremelés csupán inflációt jelentene, valódi jólét növekedést NEM, ezért tehát nem az állam hibás.

 

Azért már annál inkább, hogy jelenleg a bankadóval és a bizonytalan makrogazdasági környezettel (ezáltal alacsony bizalommal) gyakorlatilag SAJÁT MAGA a növekedés egyik kerékkötője, így aztán a reálbérek sem tudnak felfelé indulni, hiszen a GDP-nk a tavalyi mély recesszió után gyakorlatilag majd' egy helyben toporog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.