Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Pedig nincs jobb egy jó kis esti futásnál. Ma is voltam, hét körül a sportpályán. Húsz percet szoktam futni és ezalatt bizony elég jól leizzadok. Ellenben ez valamiért nagyon jó érzés! Arról nem is beszélve, hogy amikor lefürdök utána olyan mintha újjá születtem volna. Nagyon friss és remek érzés. Megéri egészségesen élni. :)

 

 

Én baromi lusta voltam világéletemben. Persze biciklivel járok dolgozni, meg mindenhova nyáron de ha végzek a munkával, és sok volt akkor baromi fáradt szoktam lenni. Anno én is próbáltam rendszeresen futni, de meguntam. Inkább néztem egy filmet. :D

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én baromi lusta voltam világéletemben. Persze biciklivel járok dolgozni, meg mindenhova nyáron de ha végzek a munkával, és sok volt akkor baromi fáradt szoktam lenni. Anno én is próbáltam rendszeresen futni, de meguntam. Inkább néztem egy filmet. :D

Persze, nem vagyunk egyformák. :) Nem mindenkinek kell az ilyesfajta testmozgás. Viszont az egészséghez nagyban hozzájárul ugyebár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, nem vagyunk egyformák. :) Nem mindenkinek kell az ilyesfajta testmozgás. Viszont az egészséghez nagyban hozzájárul ugyebár.

 

Hogyne. Sajnálom is hogy ilyen lusta vagyok. Nemsoká a közelemben nyílik egy uszoda és ha nem lesz brutál drága akkor néha elnézek, mert úszkálni szeretek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyne. Sajnálom is hogy ilyen lusta vagyok. Nemsoká a közelemben nyílik egy uszoda és ha nem lesz brutál drága akkor néha elnézek, mert úszkálni szeretek.

Na, az úszásnál nincs jobb. :D Az minden testrészedet megmozgatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jó a fekvése a "bárholrólisbeszélsz"nek. Az én lakásom nyugati, ez azt jelenti, hogy délutántól gőzfürdő van mert megállás nélkül besüt a nap. Egyszerűen elviselhetetlen...Éjfélig nem lehet lefeküdni, mert nem tudnék aludni, és most amúgy is a földön alszom az ablak alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No meg vettem a következő tanévre a német és matematika könyveket, 6260 Ft volt.

Hála Istennek a többi már meg van, így azokért nem kellett fizetni.

Most már csak az évet kell teljesíteni, és happy! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én lakásom nyugati, ez azt jelenti, hogy délutántól gőzfürdő van mert megállás nélkül besüt a nap. Egyszerűen elviselhetetlen...Éjfélig nem lehet lefeküdni, mert nem tudnék aludni, és most amúgy is a földön alszom az ablak alatt.

Kb, az enyém is hasonló, ömlik be a meleg délután, de ennyire nem gáz, mert ház és nem lakás, a házak előbb lehűlnek. Télen persze két fokkal hidegebb a szobám, mint a ház többi része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg tudja valaki, hogy a szakmai minimálbér függ-e a ledolgozott órák számától? Tehát mindegy hogy 160 vagy 220 órát dolgozom, a kapott bér mindkét esetben ugyanannyi?

 

Dzséjt. Jövőre jön az új vagyonvédelmi törvény. Az alvállalkozós piramis játék megszűnik, rengeteg céget fog bezárni a NAV. A G4 már szeptembertől kitakarítja az összes mutyi céget. Jövőre a rendőrség fogja ellenőrizni a vagyonőröket, évente egyszer. Remélem tisztul a szakma és mi is több pénzt kapunk ezáltal. Bár most elsőre nagy a szopás, mert nekem kb. 5-6 ezerrel csökken a bérem a mutyi megszűnése miatt. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek utána kéne néznem jobban, mert úgy rémlik, hogy minimál órabér is meg van határozva valahol, de hogy a szakmaira is, azt már nem tudom. Mondjuk a napi 8 órán felüli munkának már túlórának kellene számítania, szóval elvileg nem mindegy az óraszám. Megkérdezem majd bent a csajokat, csak el ne felejtsem :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek utána kéne néznem jobban, mert úgy rémlik, hogy minimál órabér is meg van határozva valahol, de hogy a szakmaira is, azt már nem tudom. Mondjuk a napi 8 órán felüli munkának már túlórának kellene számítania, szóval elvileg nem mindegy az óraszám. Megkérdezem majd bent a csajokat, csak el ne felejtsem :oops:

Köszi előre is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Jövőre jön az új vagyonvédelmi törvény. Az alvállalkozós piramis játék megszűnik, rengeteg céget fog bezárni a NAV. A G4 már szeptembertől kitakarítja az összes mutyi céget. Jövőre a rendőrség fogja ellenőrizni a vagyonőröket, évente egyszer. Remélem tisztul a szakma és mi is több pénzt kapunk ezáltal. Bár most elsőre nagy a szopás, mert nekem kb. 5-6 ezerrel csökken a bérem a mutyi megszűnése miatt. :(

Hát, ha a körmére néznek a mi cégünknek, az be is zárhatja a kapuit. Az mutyi cég és még annak is rossz. De jó lenne rendet rakni ezeknek a háza táján, mert röhej, ami megy.

Mondjuk kis szerencsével (szerencse? az mi?) ha sikerül átmennem a másik céghez, ott megkapom ugyanazt a pénzt, amit itt is, csak alkalmazott leszek, ráadásul az egyéb feltételek is jobbak (helyben van és később van váltás). Csak jönne össze. A munkával nincs bajom, még élvezem is, de a munkahellyel és a kollégákkal elég sok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha a körmére néznek a mi cégünknek, az be is zárhatja a kapuit. Az mutyi cég és még annak is rossz. De jó lenne rendet rakni ezeknek a háza táján, mert röhej, ami megy.

Mondjuk kis szerencsével (szerencse? az mi?) ha sikerül átmennem a másik céghez, ott megkapom ugyanazt a pénzt, amit itt is, csak alkalmazott leszek, ráadásul az egyéb feltételek is jobbak (helyben van és később van váltás). Csak jönne össze. A munkával nincs bajom, még élvezem is, de a munkahellyel és a kollégákkal elég sok.

Ha ez így van, akkor minél előbb válts, mert végük van! Persze ha kifehéríti a céget akkor nem, de erre szerintem nincs esély. Ismerem ezeket a mocskos alakokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez így van, akkor minél előbb válts, mert végük van! Persze ha kifehéríti a céget akkor nem, de erre szerintem nincs esély. Ismerem ezeket a mocskos alakokat.

Ááá... nem fehérítenek ezek semmit. Az a baj, hogy az, akié a cég, az rendesen csinálná. A nagyfőnök jó fej, hagy minket dolgozni úgy, hogy nekünk is jó legyen, meg a cégnek is. Ő meg végzi az üzleti részét, amihez meg ő ért. Csak egy baj van, az apja, aki már két céget tönkre vágott, állandóan belepofázik ebbe is. És az ő jelenleg harmadik számú (és szintén a halálán lévő) cégének az alvállalkozása a miénk. És sajnos a fia nem mer lépni ellene, tenni valamit, ez az idióta meg rendre hozza az olyan utasításokat javaslatokat, ami egyre több trágyát termel a cégre. Na persze, az öreg közbe tömködi a zsebét, és nem ötszáz forintosokkal. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ááá... nem fehérítenek ezek semmit. Az a baj, hogy az, akié a cég, az rendesen csinálná. A nagyfőnök jó fej, hagy minket dolgozni úgy, hogy nekünk is jó legyen, meg a cégnek is. Ő meg végzi az üzleti részét, amihez meg ő ért. Csak egy baj van, az apja, aki már két céget tönkre vágott, állandóan belepofázik ebbe is. És az ő jelenleg harmadik számú (és szintén a halálán lévő) cégének az alvállalkozása a miénk. És sajnos a fia nem mer lépni ellene, tenni valamit, ez az idióta meg rendre hozza az olyan utasításokat javaslatokat, ami egyre több trágyát termel a cégre. Na persze, az öreg közbe tömködi a zsebét, és nem ötszáz forintosokkal. :roll:

Ennek lesz vége januártól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jó a fekvése a "bárholrólisbeszélsz"nek. Az én lakásom nyugati, ez azt jelenti, hogy délutántól gőzfürdő van mert megállás nélkül besüt a nap. Egyszerűen elviselhetetlen...Éjfélig nem lehet lefeküdni, mert nem tudnék aludni, és most amúgy is a földön alszom az ablak alatt.

 

 

Javaslat: Redőny az ablakra és bezárni. nekem is ilyen tájolásu, délután süt be a nap. De ha reggel megyek dolgozni ,akkor bezárom az ablakot redőnyt leengedem. És csak este 9-kor nyitom ki ilyen hőségben hiába megy le a nap már 19:20-kor. Az eredmény viszonylag elviselhető szoba. Persze a falak már nálam is átmelegedtek, de egy ventivel simán bírom.

Ha nincs redőnyöd alufólia ragasztása az ablakra az jó hővisszaverő tulajdonsággal bír. Egy azonban fontos. Az ablakot amikor már rásüt a nap(kb du 2) csukjátok be és semmilyen körülmények közt ne nyissátok ki 9 előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javaslat: Redőny az ablakra és bezárni. nekem is ilyen tájolásu, délután süt be a nap.

Az én szobám is olyan. Most is lenn van a redőny és csukott az ablak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, megkérdeztem a minimálbéres dolgot. Ha havibéres vagy, akkor a minimálbér adott óraszámtól függetlenül. Persze hivatalosan így is szabály, hogy hetente max. 48 órát lehet dolgozni, de ebből is 8 óra már túlórának számít. Ha munkaidő keret áll rendelkezésre (tehát nem fix heti 40 óra a munkaidő), akkor nem biztos, hogy túlóra, mert esetleg máskor meg kevesebbet kell dolgozni heti 40 óránál, ilyen is van. Sok minden függ az elszámolástól. Az is él, hogy ha valaki órabéres, akkor ugyanúgy meghatározott a rendeletben, mennyi a minimál órabér (amikor a minimálbérről van szó, általában a havibért szokták mondogatni, de le van bontva napira és órára is az összeg, csak ezzel nem igazán szoktak foglalkozni a hírekben), akkor nagyon is számít az óra, mert óra alapján megy a fizetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.