Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Boldog szülinapot, kudar! :)

 

Tudtam, hogy ott a portán van egy házi róka, korábban láttam elszaladni a porta előtt és a többiek is mesélték, hogy telente a külső helyiség ajtaján be szokott lesni. Oda szokott, mert telente etetni szokták. Szóval nem ért váratlanul. De arra azért nem számítottam, hogy a belső helyiségben futok össze vele, amint éppen kifoszt. :)

Aranyos történet. :) Nálunk is a Mátrában járnak néha alkonyatkor, és viszik a kirakott maradék kaját, vagy éppen a kint maradt szivacslabdákat. :D Ott valóban több a róka, mint a macska.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Budapest, a bűnös város

 

Érdekes az is, hogy Csurgó úgy lett a harmadik legsz/rabb, hogy egyetlen kategóriában sem volt utolsó vagy utolsó előtti, igaz, hat kategóriában is a harmadik vagy negyedik legrosszabb helyen végzett. A végletek városa volt Budapest: a kilenc kategóriából kettőben utolsó lett, négyben első, további kettőben dobogós. Különösen érdekes a főváros 5. kerületének előkelő helyezése a bűnügyi rangsorban. Budapest kellős közepén 100 000 lakosra több mint 32 000 ismertté vált bűncselekmény jutott 2009-ben, amivel a kerület messze maga mögött hagyja még az összbudapesti átlagot is (6089), nem beszélve az olyan nyugis városokról, mint Nagykanizsa (2788) vagy Csurgó (2836).

 

Összességében a sz/rváros-verseny statisztikailag is bebizonyította – már ha egy játéknak van bármiféle bizonyító ereje – Horthy Miklós történelmi igazát, hogy Budapest a bűnös város; igaz, Esztergom és Szekszárd alig maradt el mögötte. A budapesti adatokból jól látszik az agglomerációba kiköltözések hatása is, hiszen a 18-29 évesek aránya itt a legalacsonyabb – az elvándorlási adatokban nem áll rosszul a főváros, részben azért, mert 2009-ben már többen költöztek be, mint ki –; egyébként ez az egyetlen mutató, ahol Ózd nemcsak jól szerepelt, hanem egyenesen nyerni tudott."

 

forrás: index.hu

 

Nem mintha az index nem közölt volna le még marhaságokat, de akik védik Budapestet, azok számára itt egy kis adalék. Nem tudom, Debrecen hol helyezkedik el a sorban, de valószínűleg sokkal kevesebb bűnözés jut ennél 100.000 lakosra. Ez számomra a legerőteljesebb érv az ellen, hogy felköltözzek.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hála Istennek sikerült elvégeznem a 11-dik évfolyamot, ami azt jelenti, hogy most már végzős vagyok.

Az az tizenkettedikes. Az érettségis tantárgyakból megbeszéltük, hogy majd mit kell tanulni,

nem volt ez másként Irodalomból sem. A tanárnő egy nagyon jó szívű ember, aki már régóta

okítja a nebulókat, így megkérdezte tőlünk, hogy milyen témában szeretnénk tételt alkotni.

Krimi, tudományos-fantasztikus, zenei stb. témákból lehet választani. Nekem a második témánál

eszembe villant a Star Wars meg is kérdeztem, hogy ki lehet e dolgozni, ő azt mondta,

hogy miért is ne. Bár először egy másik tanárral is beszélnie kell ez ügyben.

De szerintem ő is belefog egyezni! Így tehát, ha minden jól megy,

akkor tételt készíthetek a Star Wars-ból! :)

Aminek az elkészítésében remélem segítetek majd.

Holnap megírom, hogy zöld utat kapott e a kidolgozás vagy sem.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár csak nálunk is választani lehetett volna :)

Mondjuk azt is mondta, hogy normálisan dolgozzuk ki, mert ha el baromkodjuk, akkor

kötelezően fog feladni egyet kidolgozásra. Viszont én mondtam neki, hogy engem illetve

még 3 társamat ne hasonlítsa az osztály másik feléhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem anno a Star Wars filmek történetét kellett angol érettségi szóbelin elmondani :)

Mázlista :D

 

A bűnözéstől eltekintve szeretem Bp-t, jó néha felmenni ebbe a mozgalmas városba, de azt nem tudom, hogy oda költöznék-e örökre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mintha az index nem közölt volna le még marhaságokat, de akik védik Budapestet, azok számára itt egy kis adalék. Nem tudom, Debrecen hol helyezkedik el a sorban, de valószínűleg sokkal kevesebb bűnözés jut ennél 100.000 lakosra. Ez számomra a legerőteljesebb érv az ellen, hogy felköltözzek.

 

Én szoktam védeni Budapestet például és azért is mert nevetségesen alacsony a bűnözése akár a nyugat-európai nagyvárosokhoz képest is. Természetesen a majdnem halott magyar vidékhez (ugynevezett magyar városokhoz) képest, ahol semmi nem történik nagy a bűnőzés, de ez még igy is nagyon alacsony.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Donát menekülj Debrecenből, mert Budapest után közvetlenül az a legrosszabb. ÍMHOL a másik index cikk. Ha biztonságban akarsz lenni menekülj Nagykanizsára. Ja egyébként ezt a cikket elolvasva is látszik hogy milyen csusztatás tud lenni ez a bűnőzési adat.... az V.kerület, amit a másik cikk olyan bűnősnek fest le pont az egyik legbiztonságosabb (ráadásul az ott élők nagy része nem helyi lakos, tehát szépen torzul a szám, mivel a bűnözési számot a helyi lakosokra bontják le). Kiváncsi lennék ott mikből is állnak azok a bűnözési tételek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy 2 milliós város már sok és nagy.

Én egy lassabb tempójú ember vagyok (ezt kéretik nem agyi szinten érteni), aki nem szereti a nyüzsgést és a szüntelen rohanást. Pont ezért ideális számomra Nyíregyháza, és itt sem a belvárosban lakom hála Istennek.

 

Nem hiányzik nekem a folytonos "történjen valami"!!!

 

---------------

 

Fúha, kegyetlenül török az 1000. hozzászólásom felé :P :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy 2 milliós város már sok és nagy.

Én egy lassabb tempójú ember vagyok (ezt kéretik nem agyi szinten érteni), aki nem szereti a nyüzsgést és a szüntelen rohanást. Pont ezért ideális számomra Nyíregyháza, és itt sem a belvárosban lakom hála Istennek.

 

Nem hiányzik nekem a folytonos "történjen valami"!!!

 

---------------

 

Fúha, kegyetlenül török az 1000. hozzászólásom felé :P :P

A tempóból én is szeretek időről időre visszatérni a nyugiba. Ezért örülök, hogy a budapesti agglomerációban lakok egy alig ezer fős településen, karnyújtásnyira a nagyvárostól :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már a nyüzsgésnél tartunk. Számomra életem végéig a tökéletes lakhely az lesz ahol most élek!

Az az Előszállás, kis falú révén nyugalom van és semmi " érdekes " nem történik. Alig 30 km-re

van tőlünk Dunaújváros, ami ugyan város, de annyira nem nagy mint Budapest vagy Nyíregyháza.

Talán a túlzott ragaszkodásom a faluhoz, vagy az örökölt génjeim miatt nekem már Dunaújváros is nyüzsgő

nagyvárosnak hat. Semmi képen sem költöznék városba, lehet az adott ház bármilyen nyugodt helyen,

nekem akkor sem tetszene és akkor sem szeretnék ott lakni. Itt érzem jól magam, ebben kis porfészekben. :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szoktam védeni Budapestet például és azért is mert nevetségesen alacsony a bűnözése akár a nyugat-európai nagyvárosokhoz képest is. Természetesen a majdnem halott magyar vidékhez (ugynevezett magyar városokhoz) képest, ahol semmi nem történik nagy a bűnőzés, de ez még igy is nagyon alacsony.

 

De Donát menekülj Debrecenből, mert Budapest után közvetlenül az a legrosszabb. ÍMHOL a másik index cikk. Ha biztonságban akarsz lenni menekülj Nagykanizsára. Ja egyébként ezt a cikket elolvasva is látszik hogy milyen csusztatás tud lenni ez a bűnőzési adat.... az V.kerület, amit a másik cikk olyan bűnősnek fest le pont az egyik legbiztonságosabb (ráadásul az ott élők nagy része nem helyi lakos, tehát szépen torzul a szám, mivel a bűnözési számot a helyi lakosokra bontják le). Kiváncsi lennék ott mikből is állnak azok a bűnözési tételek.

 

Nem menekülök én innen sehova. :) Pláne nem Nagykanizsára. Csupán a cikkből indultam ki, ami azt mutatta, hogy Pesten jóval több a bűnözés, mint errefelé. Nekem ez fontos szempont. Egyébként ha igaz, amit a másik cikk ír, az elég érdekes lenne, mert eszerint Debrecenben 11000 bűncselekmény jut 100000 emberre, míg Pesten elvileg 6089, amit én nehezen hiszek.

 

Én mellesleg egyáltalán nem érzem halottnak ezt a várost. Sokkal elfogadhatóbb méretű, mint Pest, számos lehetőség van kikapcsolódásra, nyüzsög a diákoktól, remek a sportélet, számos kulturális rendezvénynek ad otthont, és folyamatosan épül, szépül. Nyilván nincs annyi lehetőség, mint Pesten, de attól még nem kell lenézni, és "halottnak" nyilvánítani. Az emberek maximum azért mennek a büdös és helyenként kimondottan ocsmány kinézetű Budapestre (nyilván nem a szebb részére gondolok a városnak) mert ott több az álláslehetőség, és magasabbak a bérek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem menekülök én innen sehova. :) Pláne nem Nagykanizsára. Csupán a cikkből indultam ki, ami azt mutatta, hogy Pesten jóval több a bűnözés, mint errefelé. Nekem ez fontos szempont. Egyébként ha igaz, amit a másik cikk ír, az elég érdekes lenne, mert eszerint Debrecenben 11000 bűncselekmény jut 100000 emberre, míg Pesten elvileg 6089, amit én nehezen hiszek.

 

Én mellesleg egyáltalán nem érzem halottnak ezt a várost. Sokkal elfogadhatóbb méretű, mint Pest, számos lehetőség van kikapcsolódásra, nyüzsög a diákoktól, remek a sportélet, számos kulturális rendezvénynek ad otthont, és folyamatosan épül, szépül. Nyilván nincs annyi lehetőség, mint Pesten, de attól még nem kell lenézni, és "halottnak" nyilvánítani. Az emberek maximum azért mennek a büdös és helyenként kimondottan ocsmány kinézetű Budapestre (nyilván nem a szebb részére gondolok a városnak) mert ott több az álláslehetőség, és magasabbak a bérek.

Meg gondolom azért, mert sok embernek sok szempontból itt jobb élni. Egy településen ugye minél többen élnek, annál több lesz a lehetőség. Debrecenben például tuti több sportolási, kikapcsolodási lehetőség van, mint Somogyvámoson. Ez a lakók számával exponenciálisan nő: a legjobb helyek igy értelemszerüen Budapesten vannak. Itt tud megélni az IMAX mozi, itt tud megélni a megannyi féle-fajta étterem, itt működhetnek a legjobb fürdők, szórakozóhelyek stb. A legjobbat persze felszereltségben, profizmusban kell érteni. Nyilván valakinek a faluvégi kifőzde a csúcs és nem is akarom elvitatni tőle, hogy az legyen a kedvence, viszont a nemzetközi minőséget a fővárosban csinálják. És persze igen: sokkal több fajta életpálya modell is áll az ittlakó előtt. Újságirónak lenni vidéken például halott ötlet. Még a legnagyobb megyei lapokat is Budapesten irják. Megintcsak áll a képlet: minél nagyobb településen lakik valaki, annál több út tárul ki előtte. Bivalybasznádon már eredmény ha te vagy a postás, Budapesten meg lehet hogy megélhetsz abból is, hogy bekeretel egy fehér lapot és rákensz öt kriksz-krakszot ami szerinted a túlvilág metaforája.

 

Egyébként abból hogy azt gondolod Budapest ocsmány csak az látszik milyen kevés részét ismered. Budapest közigazgatási határán belül komplett kisvárosok és falvak vannak. Pesterzsébet, Wekerle-telep, Máriaremete... a sor naggyon hosszú. A budai rész pedig rendezettebb mint a legtöbb magyar város.

Az már csak extra a magamfajta történelemrajongónak, hogy Budapestnek van messze a legtöbb történelmi épülete és negyede. Míg a vidéki városokban a történelmi negyedek rendszerint egy darab utcát és néhány abból ágazó mellékutcát jelentenek, addig itt rengeteg látnivaló van. Odáig mondjuk pont nem mennék, hogy ezzel Budapestet a legszebbnek nevezzem. Ez a cím nálam Sopronnak jár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mi lenne a nagy Budapesttel a vidék nélkül!

Budapest ellentétben a vidék nagy részével önfenntartó. Innen nem behozzák hanem elviszik az itt kitermelt adót például, azon az alapon, hogy a gazdag támogassa a szegényt. Egy rakás vidéki intézmény fenn se tudna maradni, ha a bunkó pestiek nem dolgoznák meg és termelnék meg azt a pénzt amiből azok működnek. Magyarországon a működőképes, prosperáló területek lekorlátozodnak Észak-Nyugat-Magyarországra, Szegedre, Debrecenre és közvetlen környékére, valamint Budapestre és agglomerációjára. A maradék rész nagyon sokat köszönhet ezeknek a régióknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor húzzuk le magunkat a retyón, mert mi "büdös paraszt vidékiek vagyunk"?

 

Még mielőtt azt mondanád, hogy szidtam Pestet.... csak annyit mondtam, hogy sohasem vágytam arra, hogy ott éljek. Ezt lentebb pár mondatban ki is fejtettem. Ennek ellenére az élet még hozhat olyan csavart a jövőben, hogy arra eszmélek, hogy én is ott élek, de ha rajtam múlik, akkor biza ez nem fog bekövetkezni!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért megnézném, hogy mi lenne, ha Budapest kivételével minden egyszeriben megszűnne létezni (vidék) .... kizárt, hogy nem érezné meg a főváros!

Szóval mégsem mondtam orbitális baromságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.