Ugrás a kommentre

Halhatatlanság-Hallhatatlanság


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Én nem hiszek a valós szellemek létezésében, de épp eleget hallottam már a témáról.

Igen, ez egy alapvető probléma, hogy csak hallottál a témáról, ez látszik is a megnyilvánulásaidon. Inkább nézz utána a témának (de ne a Wikipédián). ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy tudom honnan indultunk ki. :) Már a másik topikban is leírtam, hogy nem egy sötét mészárlós világot akarok látni a SW univerzumban. Teljesen mindegy, hogy mit értünk halál alatt (kár is ezen rágódni), a lényeg az, hogy a TCW előtti érában Qui-Gon, Maul, Jango, Dooku, Grievous, szinte az összes jedi, Padmé, Obi-Wan, Tarkin, Boba, Yoda, Sidious és Vader mind-mind "csinálnak valamit", amitől a hétköznapi értelemben vett életük megszűnt. Közülük egyedül Obi az, aki úgy tér vissza, hogy érdemi szerepe is van. Mindenki tök jól megvolt így a SW-szal és senki nem tartotta dark-os mészárszéknek.

 

Ehhez képest már a TCW kihúzott pár nevet erről a listáról, ami persze még így se rövid. Pusztán annyit bátorkodtam mondani, hogy a SW-hoz hozzátartoznak a jelentős veszteségek és a főhősöket se kíméli a "kaszás". A TCW-ben mindvégig tudtam, hogy Obi, Anakin, Grievous, Dooku stb. sértetlenül túlvészel majd mindent. Mellettük Ventress, Ahsoka és Maul is túlélt mindent. Nagyon ritka volt (Savage, Satine, Gallia, Piell) fontosabb szereplő halála, hozzátenném szinte mind tetőpontnak tekinthető az adott sztoriban. De a Krell-szál is fantasztikus volt.

 

Biztos vagyok benne, hogy az új trilógiával bővülni fog a fenti lista és a Luke-Leia-Han trióból is legalább 1 elillan majd, ahogy a főgonosz(ok) is elbuknak a végén. A Rebels-nél már kicsit tartok tőle, hogy átmegyünk tininindzsa teknőcös matinéba, ahol "god módban" tolják végig főhőseink a bulikat. A TCW remekül ellensúlyozta a fentebb írtakat, mert rengeteg egyéb dráma és mély sötétség volt benne. Nagyon remélem, hogy ez az új sorozatnál is így lesz. Ebből indultunk ki és jutottunk el elég messze. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...ehhez képest fontos szereplők fizikailag is visszajárnak.

 

Körülbelül Darth Maul csodálatos feltámadása óta a halálnak már nincs is funkciója a Star Wars világában. :D Talzin metamorfózisáról meg ne is beszéljünk. A képregényben elmentek egészen Szauronig. Ide - oda járkál a létsíkok között.

Azt hiszem, hogy ez a vita eleve elhibázott volt. Természetesen Bomarr/Dzséjt nagyjából tökéletesen leírták, ami egyébként meglehetősen egyértelműen jön le a filmekből és az egyéb kiegészítő termékekből (TCW).

 

"Biztos vagyok benne, hogy az új trilógiával bővülni fog a fenti lista és a Luke-Leia-Han trióból is legalább 1 elillan majd, ahogy a főgonosz(ok) is elbuknak a végén."

 

A Han - Leia - Luke trió halálára azért ne vegyünk mérget. Meg lehet jól csinálni, de úgy is, hogy örökös fikaátok zúdul majd a Disney nyakába. Nem biztos, hogy be merik vállalni a popkultúra legnagyobb alakjainak a filmbéli kiiktatását. David Fincher botor módon megjátszotta és finoman szólva sem foglalták aranyba a nevét és itt ugye nem akármilyen hatású karakterekről beszélünk.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elbeszéltek egymás mellett. Azt szerintem senki sem kérdőjelezi meg, hogy a négyes mindegyik tagja élettanilag, klinikailag meghalt. Qui-Gonnt leszúrták, Obi-want ketté vágták, Yoda végelgyengült Anakint pedig megrázták úgy pár százezer voltnyi feszültséggel. De a lényeg, hogy a haláluk után képesek voltak továbbélni. Pb, te az e világi gondolatkörből indulsz ki, ahol a halál és az élet egymás komplementer halmazai, noha az SW ezen négy karaktere épp azt bizonyítja, hogy a Star Warsban ez a két fogalom bizonyos esetben nem egymás komplementerei, hanem lehetnek közös metszetek: olyan karakterek, akik a fizikai haláluk után is képesek élni. Ha pedig az ember sorban nézi a részeket, ne adj isten még a TCW 6os évadát is megtekinti az EpIV előtt, akkor tudja, hogy mire készül Obi-wan és ennek megfelelően értelmezi át a meggyilkolásának "drámáját", akár csak Yoda esetében. A végén pedig Anakin megjelenése nyújt igazi feloldozást és megkönnyebbülést a Saga végére, hiszen így annak főszereplője végül csak elnyeri a sok-sok szenvedés után a méltó jutalmát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát: Igen, hasonló a helyzet.

 

Én ezidáig is annyit mondtam, hogy a 4-es tagjai is meghaltak, már a szó klasszikus értelmében. Ezalatt nem kell többre gondolni, mint a hagyományos "földi" élet végére, amit halálnak szoktunk hívni. Ettől még az entitás tovább létezhet, egy más létsíkon, amit mindegy hogyan hívunk. Mindeközben megőrizhetik identitásukat és az Erő segítségével képesek megjelenni és kommunikálni. A 4-es tagjai képesek voltak arra, hogy átlépjenek erre a síkra, míg mások nem. Az más kérdés, hogy ezt én nem nevezném "életnek", mert tipikusan mást (fizikai való, komolyabb interakciók, a valós térben való mozgás stb.) értünk ezen fogalom alatt, ezért használom inkább a "létezés" szót, de ez már részletkérdés. :)

 

Az eddig is egyértelmű volt, hogy Obi tudta mire készül, elvégre többször mondja is és úgy is cselekszik. A haláljelenetek értelmezése is rendben van, hiszen visszatérnek a karakterek, így tisztában vagyunk vele, hogy még léteznek, a fizikai halál ellenére is. Nyilván Te is tudod honnan indult a beszélgetés. Az esszenciális karakterek halálozása volt a gyújtópont. Maradjunk annyiban, hogyha az új trilógiában és a Rebels-ben is csak ennyire ölnek meg pár kulcsfigurát, mint mondjuk Qui-Gon-t, akkor nem lesz panaszom. :)

 

@Zééé:

Elég szomorú, hogyha odáig jutottunk, hogy a halálnak nincs funkciója, nem értelmezhető. Ha ez igaz, akkor innentől kezdve jöhet egy sith praktika, ami feltámasztja Sidious-t és az összes korábbi sithet. A boszorkányok közben újabb zombisereget vuduzhatnak életre, a jedik meg az Erő óceánjából kibogarászhatják a holtak egyéniségét és életre hívhatják minden bajtársukat. Sőt, az igazi feeling kedvéért Anakin is visszahozhatná Padmé-t és éljenek amíg meg nem halnak, azaz örökké. :D

 

Pont ezért volt bajom a Talzin-féle mágiákkal és Maul feltámasztásával is. Hála a sorsnak nem olvasom a képregényt, de remek, ha már itt tartunk. Ehhez képest a Jedi Knight, a Force Unleashed vagy a Palpi-klónos EU cselekményei egész üdítőek. Már tényleg csak az hiányzik, hogy az új trilógiában már teleportáljanak és időutazzanak a szereplők, ill. párhuzamos univerzumokból megérkezzenek a Mass Effect és a Star Trek szereplői is a buliba...

 

(A kiemelések jelentése, hogy ezek csak feltételezések és nagyon remélem, hogy valójában nem igazak.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nagyon földhöz ragadt ember vagy, pb. :) De még a te felfogásodban sem igaz, amit állítottál, hogy az SW-ben a jófiúkat is bedarálják, hiszen a javuk, Yoda, Qui-Gon, Anakin és Ben tovább léteztek, a halál meg egy olyan dolog, ami végleges, onnantól nincs tovább létezés. Vagyis az általad korábban felsorolt személyek nagyjáról is elmondható, hogy nem haltak meg igazán, hiszen nem értek létezésük végére fizikai testük "halála" (mivel ketten szimplán kámforrá váltak, így aligha beszélhetünk fizikai halálról - ennél fogva Obi-Wan esetében kettévágásról sem!) után.

A halálnak pont akkor lenne drámai szerepe, ha az élet vagy létezés végét jelentené. Ezeknél az embereknél, a nővéreknél vagy az Atyánál erről szó sincs, az ő esetükben a "halál" funkcióját vesztette (szóval már Darth Maul "feltámadása" előtt megtörtént ez). Az távolról sem halál-dráma, ha meghalsz, de fél perccel később már ráparancsolsz a haverodra.

 

értünk ezen fogalom alatt

Mármint, értesz te, mert én kicsit másképp, tágabb értelemben gondolok az életre. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az más kérdés, hogy ezt én nem nevezném "életnek", mert tipikusan mást (fizikai való, komolyabb interakciók, a valós térben való mozgás stb.) értünk ezen fogalom alatt, ezért használom inkább a "létezés" szót, de ez már részletkérdés. :)

Én még ilyen megkötéseket soha nem hallottam. Oké, hogy megpróbálod definiálni magadtól a dolgokat de attól ezek nem válnak közmegegyezéssé. Pláne hogy elég ismert fogalom az "élet a halál után". Tehát még azt is életnek nevezzük ha valaki a fizikai test halála után létezik öntudatként. Ez a közmegegyezés. És itt a mi témánkban még csak nem is erről van szó, hisz itt a testek nem meghalnak hanem eltünnek pont abból a célból, hogy újboli fizikai megjelenésre is legyen lehetőség. És utóbbi miatt hibás is amiket a zárójelben irsz: hisz interakcióba tudnak lépni a környezetükkel és tudnak a valós térben mozogni. Obi-Wan konkrétan odasétál hozzá majd leül egy fatörzsre mielött dumálna Luke-al az ep.6-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nagyon földhöz ragadt ember vagy, pb. :) De még a te felfogásodban sem igaz, amit állítottál, hogy az SW-ben a jófiúkat is bedarálják, hiszen a javuk, Yoda, Qui-Gon, Anakin és Ben tovább léteztek, a halál meg egy olyan dolog, ami végleges, onnantól nincs tovább létezés.

Na ja. ;)

 

Mármint, értesz te, mert én kicsit másképp, tágabb értelemben gondolok az életre. ;)

Jó, hát én olyan körökben mozgok, ahol az élet alatt tipikusan mást értenek. Nyilván tudok tágabb értelemben is gondolni a fogalomra. Pl. a mi világunkban se ritka, hogy halottakról azt mondjuk, tovább élnek, mondjuk a korábbi munkásságuk, szellemi örökségük nyomán. Ettől függetlenül nem ez a jellemző. De ha Ti olyanokkal beszéltek, akik közt, ha felmerül, hogy valaki él, akkor rögtön olyasmi ugrik be, hogy egy párhuzamos létsíkon leledzik és vissza-visszajár vagy hasonló, akkor elnézést. ;)

 

Pláne hogy elég ismert fogalom az "élet a halál után". Tehát még azt is életnek nevezzük ha valaki a fizikai test halála után létezik öntudatként. Ez a közmegegyezés.

És ki mondta, hogy nem? Az "élet a halál után" frázist is konkrétan írtam korábban. Nem mondtam, hogy nem lehet életnek hívni a dolgot, annyit mondtam, hogy általában nem ezt szokták így nevezni. A közmegegyezésben életnek nevezik, elfogadom. Ugyanakkor, ha felmerül az élet, nem erre szoktak rögtön gondolni, ez is a "közmegegyezés" része.

 

És utóbbi miatt hibás is amiket a zárójelben irsz: hisz interakcióba tudnak lépni a környezetükkel és tudnak a valós térben mozogni. Obi-Wan konkrétan odasétál hozzá majd leül egy fatörzsre mielött dumálna Luke-al az ep.6-ban.

Random felbukkanhatnak bárhol, tértől és időtől függetlenül, aztán csak úgy elillannak. A külsejük csak egy megjelenési forma. Anakin nem is úgy tér vissza, ahogy "eltűnt". Nem is kell mutatkozniuk, anélkül is képesek kommunikálni. Ellenben nem hallhatja vagy láthatja őket bárki, hanem különleges képzés kell hozzá. Csak egyetértünk abban, hogy nem a hétköznapi dimenziókban léteznek és mozognak, hanem teljesen más szinten. Az megint más kérdés, hogy bizonyos esetekben képesek lehetnek a való világban is mozgolódni meg üldögélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezért volt bajom a Talzin-féle mágiákkal és Maul feltámasztásával is. Hála a sorsnak nem olvasom a képregényt, de remek, ha már itt tartunk.

Jaja, nehogy elolvasd. Csak a dolgok 80% -át megmagyarázzák benne. De ne olvasd el! Így legalább lehet tovább mellébeszélni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem hiszem, hogy ne lehetne ezt a helyén kezelni. Engem is zavarna ha minden napon történne ilyesmi eset a galaxisban, de mint láttuk elég egyedi dologról van szó, ráadásul Sidious is kapcsolatba hozható vele valamilyen szinten. Nincs ebben semmi istenkáromlás. Persze ettől még nem kell tetszeni mindenkinek. Az új filmekben szerintem sok ilyen lesz. Főleg ha Luke valóban az Erőt kutatja majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na letoltam a teljes TCW 6. évadot is. Sokat nem változott a véleményem ebben az "élet-halál" témában se. Továbbra is azt gondolom, hogy a halál (tradicionális értelemben) a "földi" élet végét jelenti, amit egyébként többször a 6. évadban is így használnak. Hiszen pl. végig arról beszélnek hogyan lehet megőrizni az identitást a halál után is, hogyan lehet visszatérni a halálból stb.. Ilyen szempontból Qui-Gon és a többiek meghaltak, amivel egy másik létsíkra kerültek, ami az Erővel van összefüggésben. Minden élet eggyé válik az Erővel a halál után, de van lehetőség arra, hogy az entitás megőrizze az egyéniségét, ezt sikerült elsajátítani a nagy 4-esnek.

 

Ez az a létezés, amiről annyit beszélünk. Hogy ezt most szellemvilágnak vagy minek hívjuk, az részletkérdés. Ahogyan az is, hogy mit nevezünk ebben a kontextusban életnek és halálnak. Az egyszerűség kedvéért továbbra is maradnék annál a fogalomrendszernél, amely pl. Qui-Gon leszúrását a halálának nevezi, azt a manifesztációt, amivel az Erőn keresztül a "másvilágról" visszatérnek, pedig Erőszellemeknek. Aztán mindenki eldönti mivel fogja illetni ezen jelenségeket, mindegy is, csak egyértelmű legyen. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivéve amikor azt fejtegetted, hogy mivel nem erre szoktak az emberek gondolni rögtön ha meghalják hogy élet (mert miért is gondolnának az SW mitológiájára és az eltünő testü emberekre... ezt nem is értem) ezért szerinted ez nem igazán élet. Kb. olyan érvelés hogy az indiai fűszeres kávé nem kávé mert az embereknek a szó hallatán ez nem szokott az eszükbe jutni....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivéve amikor azt fejtegetted, hogy mivel nem erre szoktak az emberek gondolni rögtön ha meghalják hogy élet (mert miért is gondolnának az SW mitológiájára és az eltünő testü emberekre... ezt nem is értem) ezért szerinted ez nem igazán élet. Kb. olyan érvelés hogy az indiai fűszeres kávé nem kávé mert az embereknek a szó hallatán ez nem szokott az eszükbe jutni....

Nem az "élet a halál után" jellegű életre szoktak gondolni alapból, igen. Emiatt én nem mondanám csak úgy simán, hogy élnek, de már korábban is mondtam, hogy ez csak az én hozzáállásom, ami korábbi félreértésekből fakad.

Amúgy meg a kiindulópont nem ez volt, hanem hogy meghaltak-e vagy sem. Engedtessék meg, hogy ahogyan hívhatjuk életnek ezt a fajta létezést, úgy hívhassuk halálnak azt, ami a klasszikus földi lét vége. ;)

 

(A kávés példádra: a fehér csoki is csoki, de mégse az ugrik be az embereknek a szó hallatán. Ezzel semmi gond nincs, attól még az is az. Csak ne küldd le a haverod "csokiért", ha fehéret szeretnél enni, mert jó eséllyel nem azt fog hozni. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont akkor ha az SW természetfölöttijét feltétlenül saját köznyelvünknek akarjuk megfeleltetni akkor a tárgyak elmével való mozgatását hívjuk telekinézisnek. Ez a hivatalos verzió... de persze senki nem fogja igy hivni, mert az SW-nek saját mitológiája van saját nyelvezettel és saját törvényszerüségekkel, amik sokszor csak itt ebben a fikciós világban léteznek. Például eltünő testü emberek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Vader egyáltalán, hogy tudott megjelenni Erő szellemként? Ha nem tanította senki rá? Vagy mivel ő volt a kiválasztott neki járt alanyi jogon? :D

A "maximális" Erőérzékenységéből adódhatott ezen képessége. Másoknak "tanulni" kellett ezt, neki ment alapból.

 

Amúgy jól kicseszett Sidious-szal, mert az a halhatatlanság kulcsát akarta vele együtt meglelni, ami Anakin-nak végül össze is jött valamilyen szinten, az öreg meg (feltétezhetően) rághatja a kefét szétszóródva az univerzumban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Újra megnéztem The Lost Missions befejező részeit, a Mortis trilógiát, a Path of the Jedit, Revenge of the Sith, The Emprie Strikes Back és a Return of the Jedi ide vonatkozó jelenetit. Összezavarodtam egy kicsit.

 

Tehát. Kezdetben volt az Erő (~Isten). Megalakult az Élő és a Kozmikus Erő. Az Erő midi-chloriánokat teremtett, melyek aztán elkezdtek életet termeteni, és egy bolygóban összpontosultak, mely maga a tiszta, tökéletes Erő. Innen beindult a midi-chloriánok áramlása, és a galaxis elkezdett kialakulni.

 

A papnők kilétének két opciója van: vagy az Erő által teremtett "angyalok", akik őrzik a galaxist, és annak működését, stb., vagy pedig régi-régi Jedik, akik halhatatlanságra tettek szert.

 

Mortis: na ezt nem értem. Ki ez a három tag? Ősrégi Erő-felhasználók, vagy ők is inkább a papnők szintjén állnak? Az Apa halhatatlan, hisz halálakor eltűnik. Viszont gyermekeinek nem adta át ezt a tudást, szerintem.

 

Plagueis: Sidi a ROTS-ban mondja, hogy Plaguies képes volt rávenni a m-c-kat, hogy teremtsenek életet. Mindenkit meg tudott menteni, csak épp önmagát nem.

 

Qui-Gon: Tanult, tanult, s halála után sikerült rábírnia a m-c-ket, hogy közvetítsék hangját. A próbák után megtanította Yodát arra, amit ő nem tudott elérni, hogy "szellem" alakot öltsön az Élő Erőben, és ne "csak" a Kozmikus Erőn kersztül közvetítsen m-c-kon kersztül. Yoda azt mondja a ROTS-ban, hogy Qui.Gon elérte a halhatatlanságot. Szerintem ez csak részben igaz. A papnők, az Apa, Yoda, Obi-Wan és Anakin (?? ő kitől tanulta meg ??) az Élő Erőben is képesek alakot ölteni, de Qui-Gon nem. Erre érti azt, hogy Yoda fejezze be, amit ő nem tudott. De Qui-Gon tudta a KE-ből mozgatni a tárgyakat, viszont Obi-Wan erre már nem volt képes. Lehet, hogy a vizuális alak ezzel jár?

 

Yoda már a ROTS-ban képes lett volna a halhatatlanságra, és a végén utasította Obit, hogy Qui-Gon segítségével Tatooinei számüzetése alatt tanulja ki a "mesterséget".

 

A Rebelsben pedig Yoda a m-c-k segítségével kommunikált Ezrával és Kanannal. Hisz ő műr kitanulta Qui-Gon tanításait, ha csak nem tovább is fejlesztette.

 

Tehát akkor a halhatatlanság: A halál után, a Kozmikus Erőből vagy a Kozmikus Erőn kersztül, vagy még előtte midi-chloriánok segítségével vizuális testet ölteni az Élő Erőben, mely azonban megfoghatatlan, és fizikailag a világba beavatkozni nem tud.

 

Igazából ezzel a kommenttel csak még jobban összezavartam magam :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg egy élőlény él, addig az Élő Erőre van hatással, a halálakor azonban a személyisége Kozmikus Erő részévé válik. Én úgy képzelem el ezt a halhatatlanságot, hogy az illetők megtanulják, hogy hogyan kell a Kozmikus Erőt is irányítani, így amikor eltávoznak, akkor a személyiségük megőrződik (a papnő még elég kezdetlegesen tudhatta, hisz minden "énjét" csak külön-külön sikerül megőriznie). Yoda ugye már éltében megtanulta a módszert és így a tud megjelenni az Erő-csomópontokon

 

Mortis meg szerintem inkább csak egy közös látomás volt, mintsem egy valódi kiruccanás. Az ott lévők véleményem szerint valaha volt erőhasználók lenyomatai lehetnek.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészt, kinyírja Anakin egyik fontos karaktervonását: a halál legyőzését. Ha elvesszük Vadertől azt, hogy a Mustafaron szerzett sérüléseit nem saját maga, hanem Sidious rituáléinak hála élte túl, elvesszük azt tragédiát, amit a halál legyőzésének kutatása közben érte. Nevezetesen, hogy ugyan megszerezte a képességet a halál legyőzésére, de azt nem mások, hanem saját maga javára fordította: a végső Sith tett.

Erről jut megint eszembe, hogy mennyire éles a kontraszt a "halál legyőzése" kapcsán a jedik és a sithek közt. A sithek egyértelműen csak a "földi" életet vették életnek és ahhoz ragaszkodtak mindenáron. Sidious is ezt kutatta, Anakin is ilyen értelemben akarta megmenteni Padmé-t, Maul és Vader pedig képesek voltak arra, hogy a sötét oldalt használva túléljenek olyan sérüléseket, amikre amúgy nem lett volna lehetőségük. Csak milyen áron? Mentális és testi értelemben is roncsok lettek, akik lényegében mindent elvesztettek.

 

Ezzel szemben a jedik teljesen máshogy közelítették meg a dolgot. Yoda szerint pl. nemes és örömteli dolog, ha valaki eggyé válhat az Erővel, a földi élet vége természetes része az életciklusnak. Nem a hétköznapi élethez ragaszkodva kapaszkodtak. Innen megközelítve a kérdéskört pedig Qui-Gon, Yoda vagy Obi-Wan képesek voltak úgy "halhatatlanná" lenni, hogy az Erővel való egyesülést követően is megtartották az identitásukat. A földi haláluk körülményei ellenére is megőrizték minden méltóságukat és pozitívan jöttek ki a dologból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony. És Vader és Maul szinte két lábon járó példái annak, miért nevezik egyesek (valószínűleg a Jedik) azon képességeket természetellenesnek, amikkel ezek ketten megmentették magukat a haláltól. Hiszen mindkettő valami torz akármi, a természet megcsúfolásai, az élet groteszk paródiái, ráadásul önnön túlélésük rabszolgái. Már soha, egyikük sem lenne képes a normális életre, nem utolsó sorban, életben sem maradnának gépek nélkül.

Ez a Sith és a Jedi, a természetellenes és a természetes élet közti különbség. A Sith csak a fizikai létet tudja az egyetlen létnek elfogadni, a Jedik meg tudják, hogy a fizikai léten túl van egy másik élet, a szellemi élet, amit a természet megerőszakolása nélkül, azzal összehangban lehet csak elérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony. És Vader és Maul szinte két lábon járó példái annak, miért nevezik egyesek (valószínűleg a Jedik) azon képességeket természetellenesnek, amikkel ezek ketten megmentették magukat a haláltól. Hiszen mindkettő valami torz akármi, a természet megcsúfolásai, az élet groteszk paródiái, ráadásul önnön túlélésük rabszolgái. Már soha, egyikük sem lenne képes a normális életre, nem utolsó sorban, életben sem maradnának gépek nélkül.

Ez a Sith és a Jedi, a természetellenes és a természetes élet közti különbség. A Sith csak a fizikai létet tudja az egyetlen létnek elfogadni, a Jedik meg tudják, hogy a fizikai léten túl van egy másik élet, a szellemi élet, amit a természet megerőszakolása nélkül, azzal összehangban lehet csak elérni.

Igen, viszont a Sith-eket természetüknél fogva nem tenné boldoggá a "szellemi halhatatlanság". Ők nem elmélkedni és tanácsokat adni, szellemüket megőrizni akarják, hanem URALKODNI. Szóval szerintem egy Sith ezerszer inkább választja a Vader féle életformát mint a halál legyőzését, semmint hogy szellemként tanácsokat osztogassanak a következő nemzedéknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erő egyensúlya is csak akkor áll fenn, ha csak Jedik vannak, és Sith-ek pedig nem léteznek. Mert az utóbbiak erőszakot tesznek a természeten, annak körforgása ellen akarnak élni, az előbbiek ellenben azzal összhangban cselekednek. Csak a természettel való összhang lehet az egyensúlyi állapot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, viszont a Sith-eket természetüknél fogva nem tenné boldoggá a "szellemi halhatatlanság". Ők nem elmélkedni és tanácsokat adni, szellemüket megőrizni akarják, hanem URALKODNI. Szóval szerintem egy Sith ezerszer inkább választja a Vader féle életformát mint a halál legyőzését, semmint hogy szellemként tanácsokat osztogassanak a következő nemzedéknek.

Hát arra azért kíváncsi vagyok, hogy Anakin tényleg erre a fajta "halhatatlanságra" vágyott, mert szerintem nem igazán. Maulról például el tudom képzelni, hogy teljesen jó volt neki az az állapot, amibe végül jutott, de Vaderről ezt semmiképpen sem. Oké, Vader nem hagyományos Sith, mint ahogy nem volt hagyományos Jedi sem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát arra azért kíváncsi vagyok, hogy Anakin tényleg erre a fajta "halhatatlanságra" vágyott, mert szerintem nem igazán. Maulról például el tudom képzelni, hogy teljesen jó volt neki az az állapot, amibe végül jutott, de Vaderről ezt semmiképpen sem. Oké, Vader nem hagyományos Sith, mint ahogy nem volt hagyományos Jedi sem. :)

Meg is válaszoltad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.