Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Eszembe jutott az, hogy A mandalori kap képregény adaptációt. A Skywalker kora viszont mai napig nem kapott. Nem is értem, hogy lehet ez az egyetlen Saga film, melynek nincs képregény változata. A mandalori persze kap...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Darth Revan9 said:

Eszembe jutott az, hogy A mandalori kap képregény adaptációt. A Skywalker kora viszont mai napig nem kapott. Nem is értem, hogy lehet ez az egyetlen Saga film, melynek nincs képregény változata. A mandalori persze kap...

Engem ez a kérdés annyira nem izgat, lévén, nem olvasom ezeket az adaptációkat, csak a regényeket. Bár abból a szempontból viszont kár érte, mert Saga záró filmről van szó, szóval adhatna ki egyet a Marvel, csak kérdéses, hogy így 3 évvel a film megjelenése után mennyien vennék. Mert ezeknek a film adaptációknak mégis csak akkor van a legnagyobb piaca, amikor az alapmű még friss. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen, de akkor is miért döntöttek úgy, hogy a Skywalker kora ne kapjon, A mandalori pedig kapjon? A népszerűség áll a háttérben, vagy valami más?

Szerintem a Covid + a film enyhén szólva megosztó fogadtatása. A Covid miatt folyamatosan tolni kellett a megjelenést, és miután ekkorát csúszott, egyszerűen másra fordították az erőforrásokat, mert nem érte volna meg kiadni. Míg a Mando azért jelentősen jobb helyet foglal el a rajongók többségének szívében. Így érdemes rá építeni. 
Nem a legjobb stratégia, lévén ez zárta volna a Sagát, de mint adaptáció, engem sem igazán érint. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Szerintem a Covid + a film enyhén szólva megosztó fogadtatása. A Covid miatt folyamatosan tolni kellett a megjelenést, és miután ekkorát csúszott, egyszerűen másra fordították az erőforrásokat, mert nem érte volna meg kiadni. Míg a Mando azért jelentősen jobb helyet foglal el a rajongók többségének szívében. Így érdemes rá építeni. 
Nem a legjobb stratégia, lévén ez zárta volna a Sagát, de mint adaptáció, engem sem igazán érint. :)

De nem furcsa, hogy A mandalorinak lassan már jön a harmadik évada és az első évadból még csak most készül képregény? Tehát ez is csúszott azért szerintem. Ennyi erővel a Skywalker kora is jöhetne képregényben. Sőt, ha jól emlékszem A mandalori 1. évada 2019-es.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

De nem furcsa, hogy A mandalorinak lassan már jön a harmadik évada és az első évadból még csak most készül képregény? Tehát ez is csúszott azért szerintem. Ennyi erővel a Skywalker kora is jöhetne képregényben. Sőt, ha jól emlékszem A mandalori 1. évada 2019-es.

Más a megítélése. A Mandora jobban lehet építeni, mint a Saga zárására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Idén nyáron érkezik az első all-ages Dark Horse képregény, Star Wars: Hyperspace Stories címen, aminek a topikja itt található.

 

Továbbá ősszel a Star Wars: Tales from the Rancor Pit tovább meséli az ijesztő SW történeteket. Írója Cavan Scott lesz. 3 történet lesz, az egyikben pl. Ty Yorrick is visszafog térni, de lesz történet Jabbával kapcsolatban és egy Hothos történet is helyet kapott a képregényben.

star-wars-tales-from-the-rancor-pit-cove

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A főszéria következő részében még mindig Zahra a téma.

Image

 

 

A 25. szám viszont Charles 100. SW képregénye lesz. Eddig még el nem mesélt történeteket kapunk Soule korábbi sorozataiból, legyen szó Kyloról, Poeról vagy Vaderről.

Image

 

A 26. szám egy új történetet kezd el majd mesélni Luke és Leia főszereplésével.

Image

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aphra egyre furább lesz, továbbá néhány régi karakter a szériából újra felbukkan majd.

Image

 

 

Ki nyerne egy harcban Bossk és a Ren lovagjai között? A Bounty Hunters 25. számából megtudhatjuk majd.

 

Bounty Hunters 27-28 - kétrészes történet lesz, az alábbi képpel.

Image

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Obi-wan 2. száma egy szellem szállta történet lesz, a 3. egy háborús, a 4. a háború áráról beszél, az utolsó történet pedig újra a vadnyugatra visz minket.

 

Reflektálva lesznek a TESB-ROTJ közti történetekre azok, amik a Han Solo & Chewbacca történetében fog történni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

arról nem tudsz valamit, hogy ez a Yoda képregény mikor fog elstartolni? 

Oda van írva. Október. :D

 

10 szám, ergo 2023 április/május körül ér véget.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább az érdekelne, mely korban játszódik a Yoda sorozat.

Visions képregény. Ajaj, csak nehogy ezt is erőltesse a Disney nálunk, mint a Ronint. A Roninnál úgyis mindegy volt, mert minden felnőtt regény megjelenik nálunk. Képregények terén viszont baromi nagy a kínálat, és mi azért nagyon le vagyunk maradva. Most még a Dark Horse is beszáll és a Köztársaság Fénykora képregények sorát a Marvel mellett a Dark Horse is felbővíti rendesen.

Valahogy már sok lesz ez A Birodalom visszavág és a Jedi visszatér közötti képregények áradata. Remélem, hogy amint beleviszik A Jedi visszatérbe az eseményeket, búcsút intenek az eredeti trilógiától.

Amúgy mikor indul a Hidden Empire, a Crimson Reign eseménysor folytatása? A fentebb említett Star Wars, Doktor Aphra, Fejvadászok sorozat füzetei már a Hidden Empire-höz kötődnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezzel a Hidden Empire történetszállal mi a helyzet? Nem láttam róla semmit. Ez folytatná a Crimson Reign-t.

A Crimson Reign most záródik júliusban, úgyhogy nehéz bármit mondani a folytatásáról. :)

 

Egy barátom, aki követi az angol megjelenéseket, azt mondta, hogy igen izgalmas ez a Crimson Reign (ami főleg a Vader képregénnyel alkot crossovert) történetszál, és elég érdekes irányokat vehet még a folytatás. Ő nagyon várja, de aztán nagyjából ennyi, amit tudok. :)

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újfent szükségem van egy kis segítségre. Wormstew Town először a Star Wars 34. számában szerepelt. Ez a 6. gyűjteményes kötet, a Csillagok között. Annak idején ezt nem én néztem át. Már nem emlékszem, hogy a Wormstew Town hogy szerepelt magyarul, és a rendelkezésemre bocsátott kifejezéslistában sem szerepel.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, a Crimson Reign cím eléggé érdekes. Mi lenne jó magyarul? Hátha itt valaki tud jobbat. Ami eddig felmerült. Vörös uralom, Vörös hatalom, Vörös korszak, Vörös zsarnokság, A Vörös szónak a Crimson Dawn - Vörös Hajnal - miatt benne kell lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.