Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Különben azt észre vettem, hogy ha a Sötét Oldal akar valamit, akkor mindig fel ajánl valamit cserébe. Ebben meg ebben segít stb. de mikor az emberke csatlakozik, akkor jön ár, hogy " Bakker, mennyire ökör vagyok, hisz ez nem is úgy van ahogy először mondták! Na, nem baj, most már úgy sincs semmim. Áhh, akkor már minek szálljak ki, maradok a Sötét Oldalon. " . Az az igazság, hogy mindig későn jön rá az ember, hogy mi is volt valójában a helyzet.

Erre mondta azt Yoda, hogy "Sokan csalódtak már az Erő sötét oldalában."

Aki egyszer áttér a sötét oldalra, annak örökké uralni fogja sorsát (a kivétel erősíti a szabályt). Dookunál sem volt ez másképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szememben rettenően egyértelmű, hogy akárhol is legyen Palpatin akár mit is csináljon, meg kell ölni. Ő egy olyan szintű veszedelem, mely nem maradhat életben. Windunak igaza volt, túl veszélyes lenne életben hagyni. Ez olyan mint egy Maffia vezér, meg kell ölni, mert a léte rengeteg ember életére jelent veszélyt. Bíróság elé vinni nem lehet, mert az vagy korrupt, vagy a zsebében van, így biztosan elengedik. Így nem marad más csak az azonnali lesújtás.

 

Nekem akkor sem tetszik az a hozzá állás amit Yoda tanúsított. Nem hiszem el, hogy egy olyan szintű Jedi mester mint amilyen ő, nem tudta volna 900 év alatt a befolyásával megváltoztatni a Rendet. Windu és Mundi szerintem nem annyi idősek mint Yoda, így simán beléjük lehetett volna nevelni azt ami a változáshoz kell, így az EP III. -ban nem biztos, hogy elbuktak volna. Tehát, aki eléggé rudas ebben a kudarcban az Yoda Jedi mester!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szememben rettenően egyértelmű, hogy akárhol is legyen Palpatin akár mit is csináljon, meg kell ölni. Ő egy olyan szintű veszedelem, mely nem maradhat életben. Windunak igaza volt, túl veszélyes lenne életben hagyni. Ez olyan mint egy Maffia vezér, meg kell ölni, mert a léte rengeteg ember életére jelent veszélyt. Bíróság elé vinni nem lehet, mert az vagy korrupt, vagy a zsebében van, így biztosan elengedik. Így nem marad más csak az azonnali lesújtás.

Ezt én is így látom. Bár nem Jedihez méltó tett fegyvertelen embert megölni, Palpatine esete speciális. Windu pontosan azzal szolgálta (volna) a békét és a rendet, hogy kivonja Palpatine-t a forgalomból, ki tudja hány millió ártatlan életét megmentve ezáltal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Sky vagy valaki. Olvastam olyan Jediről aki áttért a Sötét Oldalra, majd onnan vissza tért a fénybe. Most ez, hogy van? Mert nem hiszem, hogy pusztán akaratból ez sikerülne, de ha mégis akkor jó sok akarat erő kell hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ott nem mond sületlenséget, épp ellenkezőleg. :) Persze a motivációi más lapra tartoznak. :P

Abban a helyzetben, ahol épp voltak, az elvek már régen nem számítottak. Palpit meg kellett volna ölni, csak persze nem Anakin szeme láttára - más kérdés, hogy csak a színjáték kedvéért lett Palpatine "magatehetetlen".

 

A régi teóriám szerint, amit még mindig tartok, a Rendnek kellett egy ilyen sokkhatás, hogy újjá tudjon születni, organikusan nem ment volna. Kellett egy Palpatine, hogy kijátsszon mindenkit, s ezzel bizonyítsa be, a régi törvények nem működnek. Ez nem Yoda vagy akármelyik Jedi hibája, hanem egy jó és nemes eszmerendszer adott formában tovább nem vihető működésének kudarca.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is így látom. Bár nem Jedihez méltó tett fegyvertelen embert megölni, Palpatine esete speciális. Windu pontosan azzal szolgálta (volna) a békét és a rendet, hogy kivonja Palpatine-t a forgalomból, ki tudja hány millió ártatlan életét megmentve ezáltal. :)

Hát nem tudom...Windunak kezdtek elmenni hazulról, már amikor a szenátus élére akarta állítani a Jedi rendet az is furcsa volt... Yoda mondta is, hogy e gondolat végén csak sötétséget lát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom...Windunak kezdtek elmenni hazulról, már amikor a szenátus élére akarta állítani a Jedi rendet az is furcsa volt... Yoda mondta is, hogy e gondolat végén csak sötétséget lát. :)

 

 

Pedig ez lett volna az egyetlen helyes út. Palpit kinyírni, majd átvenni a korrupt szenátoroktól a Köztársaság vezetését a választások lebonyolitásáig. A garancia a tisztaságra pont a Rend lett volna mert őket nem lehet megkenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akart kérdése az egész. Viszont aki egyszer már megtapasztalta, milyen a sötét oldal (könnyebben járható, az önző célokat kielégítő, stb.), az szinte kizárt, hogy vissza akarna térni a világosságba, főleg azután, hogy hatalmukba kerítik ezek az érzések. Persze előfordul, hogy ez megtörténik, de olyankor alapos motivációs háttér szükséges (Vader, Starkiller).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek közül Palpatine megölése a kakukktojás. És hogy miért? Mert megadta magát, a földön fekve könyörgött, hogy ne öljék meg. Ilyen fegyvertelen, a megadást hangoztató ellenfelet szerintem egy Jedinek nem szabad meggyilkolnia. Épp ezt mondja Anakin is, hogy "Jedi vagy, nem tehetsz ilyet!". Windun is látszik, hogy kínlódik kicsit, de aztán lesújt. A Többit már ismerjük.

 

A sok öldökléssel pedig épp az a baj amire céloztam lentebb. A háború rossz útra vitte őket e tekintetben.

Egyrészt, Palpatine annyira volt fegyvertelen, mint egy harcra kész droideka. Ezt tudta Windu (hogy Anakin mit tudott, az irreleváns), az öreg a szeme láttára darálta le a Jedi Tanács három tagját, és ő sem gyűrte le könnyedén. Színjáték volt minden, megvezette a Jedi Rendet, nem utolsó sorban, még villámokat is szórt Windura. Elég jól átélhette Windu már a hátsója megsütése előtt is Palpatine fegyvertelenségét. Anakin meg ott már egy idióta szintjén állt, fel sem tűnt neki, hogy Palpatine magát torzítja (mert ha Palpatine-nak fájdalmat okoznak a saját villámai, ugyan miért is nem kapcsolja le?). Windu ott egy harcra kész embert akart megölni, akinek letartóztatására esély sem volt, és nem csak azért, mert a zsebében voltak a bírák, hanem mert a zsebében volt az egész Köztársaság, közte egy népes klónhadsereg.

Az, hogy a Köztársaság élére akart állni, az talán tényleg túlkapás volt. Viszont egyáltalán nem őrült ötlet (azért ez is elég merész kijelentés, hogy kezdett elmenni az esze). Ha kiiktatják a vezetőt, még ott maradnak a csatlósai (Mas Amedda és társai), akik, ha hatalomra kerülnek, ugyanabban a romlottságban tartották volna a Köztársaságot. Úgyhogy kellett volna valaki, aki biztosítja a békés átmenetet. Persze nem feltétlen a Jediknek kellett volna, még ha addigra már ők is voltak az egyetlen erre alkalmas szervezet.

 

A Jedik meg már vígan gyilkolásztak a háború előtt is. Kétlem, hogy fennállásuk több ezer éve alatt azok a fénykardok nem öltek meg senkit. Eleve kezdjük azzal a résszel, hogy kiirtották a Sitheket. Sithet ölni munkaköri kötelessége a Jedinek. :) Dookuval az volt az egyetlen gond, hogy ő akkor már fénykard és kar nélkül volt. Amúgy, ha nem a bosszú vezérelte volna, még Dooku legyilkolása is teljesen jó lett volna, hiszen például se Obi-Wan, se senki más nem szólta meg emiatt Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam is úgy látom: Palpatine-t le kellett gyilkolni. Teljesen egyértelmű volt, hogy ekkora fenyegetést nem lehet életben hagyni. Anakin tette már kérdőjeles - múltkor épp Dzséjt világított rá arra, hogy Dooku ott tényleg fegyvertelen volt - de mivel Sith volt Dooku, az ő megölése sem lett volna probléma, ha nem bosszúból teszi Anakin (szintén írta Dzséjt).

 

Ami a Jedik hibáit illeti: szerintem nagyon is jó a Jedik szabályozása, is igen kétségesnek érzem Luke "Új Rendjének" helyességét. Az Önös kötődés összeegyeztethetetlen a Jedikkel, mert túl könnyen visz a Sötét Oldalra. Én úgy gondolom, hogy nemcsak a Jedik hibája volt, hogy nem tudtak jól reagálni a helyzetre, hanem Palpatine sara is, aki zseniálisan kavart a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Pl. Revan is csak úgy tudott visszatérni, hogy előtte kitörölték az agyát.

Azt azért én nem mondanám visszatérésnek, hiszen egy tök új ember lett belőle az agytörlésnek hála. A régi személyisége sosem tért vissza (még akkor sem, ha a Sötét Oldalt választjuk).

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy Palpatin kavarása elég nagy hatással volt a környezetére, hisz az oly okos és bölcs Yoda sem vette észre, hogy kiről is van valójában szó, hogy ki is valójában Palpatin. Csak azt nem tudom eldönteni, hogy most a Sith volt ennyire ügyes - mert akkor kalapom megemelem előtte - vagy a Yoda és Windu vezette Jedik voltak ennyire vakok. Az viszont tény, hogy sok sok év alatt a Sithek megújultak, ami végső soron a győzelmükhöz vezetett. Viszont az is tény, hogy a Jedik nem újultak meg és lényegében e miatt vesztettek. Végül is ami azt illeti tisztelem Yodát, ha nem is kedvelem, hisz azért elég sokáig sikerült a Sitheket háttérbe szorítani. De mind ezek ellenére nem tudom figyelmen kívül hagyni a hibáit, ami miatt elbuktak. Tudom nem csak az ő hibája, de mint korábban is írtam, az ő hatalmával elérhetett volna olyan változást, ami esetleg megakadályozta volna a vereséget. Anakin meg akkor már olyan szinten állt, ami már túl lépett a józan ész határán. Meghalt az édesanyja, a szerelme életéről is elég borzalmas álmokat látott, utolsónak pedig az általa hitt legjobb barátját is készültek megölni, ennyi elég ahhoz, hogy valakinek elmenjen az esze. Ja és persze a folyamatos befolyásolás is elég nagy nyomot hagyott rajta. Legnagyobb probléma talán az lehetett, hogy akinek vagy akiknek el mondhatta volna a problémáit annak vagy azoknak nem mondhatta el a gondjait, így nem is tudtak rajta segíteni. Csak egyetlen ember volt akinek elmerte mondani a gondjait és ez Palpatin volt, aki a maga hasznára fordította Anakin érzelmi hanyatlását. Mivel még új vagyok a Csillagok Háborúja világában így egyenlőre sajnos nem tudom megállapítani, hogy Luke új Jedi Rendje és új szabályai mennyire lesznek megfelelőek a tagok számára. És ez mennyire segíti a változást, amire már rég szükség lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Yoda nem a Kesseli fű hatása alatt mondja később, hogy a Sötét oldalról nincs visszatérés. :)

Mondjuk amilyen viselkedést levág az ep5-ben, én abban sem lennék biztos, hogy nem volt valamiféle gyom hatása alatt. :)

De tény, szerintem sem csak azért mondta, mert éppen olyanja volt. Mondjuk hozzá teszem, szerintem a Jedik nem is nagyon próbálkoztak visszatérítéssel, mert azért az esetek nagyobb részében nem a beszélgetésnek jutott a főszerep. Fénykarddal meg nehéz valakit visszatéríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg 22. De azért tisztában vagyok a több mint ezer évet felölelő magyar történelemmel. ;)

Na ez az, hogy a magyarral vagy tisztában, nem mondjuk a teszem azt a kínaival, orosszal vagy a bushmannal. A magyar=Jedi, a másik 3=Sith :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen felesleges lett volna, hogy Yoda belekezdjen a Jedi történelem elmesélésébe akkor Luke-nak.

A lényeg az ő kiképzése volt, nem pedig, hogy olyan dolgokat emlegessen fel a történelemből, amik akkorra már nem számítanak.

 

Ez volt az utolsó Off-om.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó igazad van Donát!

De akkor ha már itt vagyunk, a Jedi Rend fennállása óta csak 20 Jedi hagyta ott a rendet? :o (gy.k. tudom, hogy ezek nem a sötét oldalra mentek át, hanem csak tele volt a ...-juk a Jedi dogmákkal)

Szerintem több volt azért. Szóval ha 20-at tartanak számon, akkor miért kéne emlékezniük arra, hogy valaki visszatért a Sötét Oldalról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.