Ugrás a kommentre

Clone Wars


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Már megvan a kanonizálás, a szerint a CW alacsonyabb szintű, mint a TCW (ami úgy tűnik, amúgy is teljesen új EU vonalat fog kreálni a klón háború időszakba), ennél hivatalosabb nem lesz már semmi. Ez van, ez tény. A könyv meg egyszerűen jobb és értelmesebb előzmény az ep3-nak, mint a CW utolsó részei, így hiába C szintű mindegyik, a könyv nagyobb prioritású.

Lucas meg, mint eddig, lecsokizza az EU-t.

 

Én nem akarom védeni a CW-t, mert eddig is egyfajta "poénként" extraként fogtam fel, de jó lett volna, ha ennyivel is bővül a SW univerzum. Az, hogy egyik mű felül írja a másikat, lehet, hogy jobb a sztori szempontjából, de rengeteg ember munkája megy kárba vele. Valamilyen szinten a TCW is EU (bár én nem igazán tekintem annak), Lucas pedig nemigen csokizik rá. Bár látszik, hogy nem nagyon foglalkoztatja az EU, ha minden selejtre engedi rányomni a STAR WARS logót, de ez is eléggé OFF...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CW-ben sok hiteltelen dolog van. Én leginkább Windu 600 méteres ugrásán mosolyogtam, valamint, hogy fénykard nélkül kiirt egy szuper-harcidroid sereget. De ez a CW... szerintem ezek ellenére azért anno jobb volt a semminél, amikor még azt se tudtuk, hogy lesz TCW. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért is írja felül szerintem, mert Luceno egyeztetett Lucas-szal a regény írása során.

Én is így tudom, valamelyik topikban be is írtam már :hmm:

 

Az, hogy egyik mű felül írja a másikat, lehet, hogy jobb a sztori szempontjából, de rengeteg ember munkája megy kárba vele. Valamilyen szinten a TCW is EU (bár én nem igazán tekintem annak),

Igen, ezért valóban kár, de attól még a CW is megvan, itt van, és mindenki élvezheti attól függetlenül, hogy milyen helyet is foglal el a "canon-létrán" :)

Pedig EU minden, ami nem a 6 film, a CW és a TCW ugyanúgy, csak más szintűek. Fene ezekbe a szintekbe, jól meglennénk nélkülük is, bár arra hívatottak, hogy eligazodjunk ebben a szerteágazó univerzumban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért Filoni is tiszteli a CW-t, ld: Dooku, Obi-Wan, Yoda és Palpatine külsejét, melyek sokkal inkább a Cw belire hasonlítanak, mintsem a filmben látottak karakterekre.

A karakter dizájnokat egy az egyben innen ültették át 3D-be, apróbb módosításokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a CW-vel kapcs még az is érdekes rajz szempontjából, hogy Palpatine fogazata aránylag "normális", Sidiousé viszont már teljesen brutális, szétálló valami. Lehet, hogy amikor átvedlik főkancellárrá, egy protkót is benyom? :D

Az EP1-ben is más Palpatine és Sidious hangja, pedig nem kéne hogy az legyen.:P Lehet, hogy csak az EP3 körül vált egyértelművé, hogy Palpatine=Sidious? Tudtommal már a régi-trilógiában is Palpatine császár volt, bár a filmekben nem említették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a CW-vel kapcs még az is érdekes rajz szempontjából, hogy Palpatine fogazata aránylag "normális", Sidiousé viszont már teljesen brutális, szétálló valami. Lehet, hogy amikor átvedlik főkancellárrá, egy protkót is benyom? :P

Az EP1-ben is más Palpatine és Sidious hangja, pedig nem kéne hogy az legyen.:P Lehet, hogy csak az EP3 körül vált egyértelművé, hogy Palpatine=Sidious? Tudtommal már a régi-trilógiában is Palpatine császár volt, bár a filmekben nem említették.

Az EP1 szinkronra gondolsz? Mert ott valóban más a hangja de az eredetiben megegyező lévén ugyanaz a színész játszotta mindkét karaktert. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyan aprók azok :lol: Legalább is én úgy látom :)

Anakin Skywalker esetében valóban nem. Teljesen új frizurát kapott, valószínűleg csak az arcát, meg a ruházatát vették át a klasszikus CW-ből. Palpatine például egy az egyben ugyanúgy néz ki, mint régen, még az az idióta ruhája is még mindig rajta van, amit még a CW legelső fejezetében viselt. Kit Fisto sem változott szinte semmit, eltekintve az övén csillogó ying yang jeltől, azt ugyanis okosan eltávolították. :) Obi-Wan is szinte teljesen ugyanaz, még azt az érdekességet is átvették a régiből, hogy a klónokra emlékeztető páncélt hord. Dooku sem változott sokat, Ventress azonban annál inkább, és meg kell valljam, ez az új kinézete nem nyerte el a tetszésemet. Egyrészt teljesen új tetoválásokat kapott, és gyakorlatilag, ahogy Dzséjt mondta, lecsokizták az EU-t, (Pedig Filoni váltig állította, hogy tiszteli) mert eltűntették a fejéről azokat a fekete csíkokat, amiket ő maga tetovált magára. Minden egyes csík egy rattataki hadurat jelölt, akivel leszámolt, azt hiszem így volt a történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Akinek kell a Volume II szinkronosan, innen letöltheti:

 

 

 

 

A Volume I-et meg itt meg lehet nézni(szintén szinkronosan):

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 évvel később...

Nekem nagyon tetszett :D Bár nem tudom, hogy mennyire hivatalos. Jó kis csaták vannak benne, persze a The Clone Warst meg sem közelíti. Például Assajj nem így hal meg, vagy mégis? És bocsánat a topikért :) Most olvastam ki A Gonosz Útvesztőjét. Sok utalás van benne erre a sorozatra. Például említik a Hypori csatát, a Dantooinei csatát ( a Brain Invadersben erre utalnak?), a Nelvaan is szerepelt benne. A legjobb csata szerintem Muunliston volt :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korához képest nem volt rossz, és aki a Tartakovsky féle Dexteren és Pindúr pandúrokon nőtt fel annak a stílus sem volt zavaró. Voltak benne hülyeségek is (Mace) apróbb hibák (a CIS flotta a coruscanti csatában), tény hogy nem volt tökéletes de nekem is bejött anno, manapság meg már nosztalgia.

Egyébként ez még bőven hivatalos (kánon), ennél sokkal nagyobb hülyeségek is vannak más művekben (például kedvenc félbevágott sith nagyurunk visszatérése, hogy csak egy ismertet mondjak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett :D Bár nem tudom, hogy mennyire hivatalos. Jó kis csaták vannak benne, persze a The Clone Warst meg sem közelíti. Például Assajj nem így hal meg, vagy mégis? És bocsánat a topikért :) Most olvastam ki A Gonosz Útvesztőjét. Sok utalás van benne erre a sorozatra. Például említik a Hypori csatát, a Dantooinei csatát ( a Brain Invadersben erre utalnak?), a Nelvaan is szerepelt benne. A legjobb csata szerintem Muunliston volt :P

Ody Mandrell nem túlzottan van oda az EU-ért, ezért valószínűleg csak a felét érti annak, amit beszélsz. :D De ezt majd megtapasztalod, idővel. :) Valamennyire hivatalos, de eléggé össze van mosva más művekkel, főleg a vége, annak a státusza eléggé kétes. Asajj Ventress nem halt meg a Yavin 4.-en, elvégre azóta is szerepel, a The Clone Wars pedig később játszódik. A Brain Invadersben szerintem egy második Dantooine-i csatáról tettek említést, elvégre, mire a TCW kezdetét vette, addigra az első csata már rég véget ért. Ráadásul a sorozat első 20 része kvázi egy időben zajlott, a muunilinsti csata alatt. Ráadásul ez még a háború legeslegeleje. Ha jól tudom, az utolsó 4 rész státusza úgy változott, hogy mivel csak a nelvaani küldetés előtt és után lépnek kapcsolatba a Coruscanttal a főhőseink, ezért azt időben hátrébb tolták és hivatalosan Anakin és Obi-Wan a Tythe-on tartózkodtak a coruscanti csata előtt. Annak az eseményeit pedig javarészt összemosták a regénnyel, de a regény a domináns az események szempontjából. Azt hiszem a regényben meg is említenek egy talz és egy ithori Jedit, akiket nem nevez meg az író, gyakorlatilag megfelelnek a rajzfilmben szereplő Foul Moudamának és Roron Corobbnak. Bár kérdés, hogy a TCW mit kezd majd a coruscanti csata kérdésével, de szerintem azt majd nem láthatjuk. Elvégre a sorozat is körülbelül a háború közepén csatlakozott be, számos dolgot átugorva, szerintem nem fogunk egészen az EPIII.-ig eljutni, lesz egy kis "rés" a film és a sorozat között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon bejött anno ez a sorozat. :) Időben tényleg a TCW előtt játszódik a sorozat, kivéve a végét. Persze az animációs cucc sokkal komolyabb, de lazaságban ez is ott van a szeren. :)

 

Nabo. Maul visszatérést legalább valahogy meg lehet magyarázni, de ahogy pl. Mace Windu ököllel szétver egy droid hadosztályt azt már úgy sem. Számomra ez a nagyobb hülyeség. De ettől még élvezem azt is mert mese, és direkt ilyen a stílusa. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo. Maul visszatérést legalább valahogy meg lehet magyarázni, de ahogy pl. Mace Windu ököllel szétver egy droid hadosztályt azt már úgy sem. Számomra ez a nagyobb hülyeség. De ettől még élvezem azt is mert mese, és direkt ilyen a stílusa. :)

 

Legjobb a vége mikor visszaugrik a gyerekhez, azt kortyol 1-et a kulacsból. Mint valami Ice Tea reklám :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de ahogy pl. Mace Windu ököllel szétver egy droid hadosztályt

 

Hú de szerettük! :lol:

Ezen lehetett bátran hangosan röhögni!

A sorozatról röviden: Akkoriban nem volt más. Egy falat kenyér az éhinségben a két rész közt!

Immár komoly nosztalgikus értékkel bír és pihen a gyűjteményben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én kedvenc részem, még az elején, amikor Yoda egy kétlábú lovon szaladgál a csendes pusztában... És hirtelen megjelenik vagy 1000 klón meg sok Jedi, és már lövik is a droidokat XD Azon fetrengtem... Vannak benne ilyen komikus jelenetek, de ettől függetlenül nagyon is szeretem. ( Amúgy én Dexteren, Samurai Jacken és Pindúrpandúron nőttem fel :P) Észrevettétek, hogy Anakin szinte ugyanúgy néz ki, mint Samurai Jack? XD XD XD És amikor Anakin ott van Coruscanton Padméval meg Thripioval az Alvilágban, az is ugyanolyan mint a Samuraiban a metropolisos jelenetek XD Azon is nagyokat röhögtem, amikor Muunliston az IGk no meg Durge lovagi tornát játszanak obivanékkal XD És Obivan mióta öltözik klónpáncélba??? :o Durgeről vannak még infoink? Jó karakter, bár kicsit túl erős (egy egész légiót kinyír egyedül, puszta ököllel)... Grievous ereje is el van túlozva... (Hypori)... Ja XD és Ratattak... no comment

Na, a héten újranézem :P

És igazából a Dantooineos jelenetekkel nincs bajom. A szeizmikus tank jó ötlet, a TCWben is megcsinálhatnák. És ha nincs fénykard, van ököl. Az mondjuk elég fura, h elveszti és meg is találja, de mindegy. Szóval az Erővel és öklével sok mindenre képes, persze azért ez túlzás :D

Tényleg :P Cappy Ice Fruit reklám XD

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként lehet epizód kibeszélő ha van rá igény.

Én ennek a sorozatnak az újranézését jobban díjaznám, mivel ezeket már amúgy is piszok rég láttam, plusz még a TCW-ből már a sz*rt is kielemeztük, ez a téma meg még szinte érintetlen.

 

Igen a dantooine-i csatát jobb el is felejteni, nameg azok az IG lancer droidok és érdekesen hatottak, de nekem a muunilinsti csata minden logikátlanságával együtt bejött.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durgeről vannak még infoink? Jó karakter, bár kicsit túl erős (egy egész légiót kinyír egyedül, puszta ököllel)

Durge egy gen'dai, a Galaxis egyik legritkább fajának képviselője, ahogy a sorozatban is láthattuk, hihetetlen regenerációs képességgel bírnak, akár 4000-7000 évig is elélhetnek, bár általában az ilyen kort megélő gen'daik már megőrülnek. Annak ellenére, hogy egy mandalori képezte ki, eléggé megutálta őket az évek során, olyannyira, hogy egy fejvadász munkában sikeresen megölte az aktuális Mandalore-t. A mandaloriak elfogták és nagyon csúnyán megkínozták, Durge jóformán beleőrült, de sikerült megszöknie. Olyan sérüléseket szenvedett, amiket nem tudott egyhamar begyógyítani. Közel egy évszázadig tartott a regenerációja, ebből majdnem 60 évet a föld alatt töltött és csak a Klón Háborúk idején került elő újra. A képregényekben sokkal kegyetlenebb és coolabb, mint a sorozatban, többet is beszél. Obi-Wan a Muunilinsten nem ölte meg, látni, ahogy elfolynak a maradványai, a 20-dik fejezetben eredetileg ő támadt volna Obi-Wanra és Anakinra, de aztán inkább úgy döntöttek, hogy helyette Grievous tábornokot hozzák a képbe. Az eredeti tervek szerint a TCW-ben is visszatért volna, bár gyökeresen más formában, a páncélja és a felszerelése megmaradt volna, viszont embert csináltak volna belőle. De aztán ezt az ötletet elvetették és helyette Cad Bane került bele a sorozatba. (És milyen jól is tették!) Durge történetét az EU-ban zárták le, konkrétan Anakin beletaszította őt egy hajó fedélzetén egy napba, ahol Durge egyszer, s mindenkorra megsemmisült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.