Ugrás a kommentre

Clone Wars


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ventress viszont van itt is, ott is. Az ő szereplését hogy kell értelmezni?

Meghal a Yavin 4-en vagy nem?

Összeegyeztethető a cw-s és a tcw-s mivolta?

Mint lettebb írtam, nem, nem hal meg. És igen, össze lehet egyeztetni, elvégre nem mond ellent egymásnak a kettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress viszont van itt is, ott is. Az ő szereplését hogy kell értelmezni?

Meghal a Yavin 4-en vagy nem?

Összeegyeztethető a cw-s és a tcw-s mivolta?

Elméletileg összeegyeztethető, mivel Ventress-t még padawanként győzi le Anakin, ergo a TCW előtt járunk. De a TCW-ből is az jön le, hogy Anakinék már ismerik; nem lepődnek meg a feltűnésén (The Hidden Enemy).

Egyébként nem halt bele a zuhanásba a Yavin 4-en. Lezuhant a sötétbe, amit Maul után gyerekjáték megmagyarázni.

 

Én Anakin lovaggá ütésééig elfogadom ezt a rajzfilmet, mint az SW-univerzum részét, a közvetlenül az Ep3 előtti jelenetekkel viszont gondban vagyok, mert A gonosz útvesztője c. könyv úgy változtatja meg Palpatine elrablását, illetve Anakin és Obi-Wan Coruscantra kerülésének előzményét, hogy utal erre a rajzfilmre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Gonosz útvesztőjével eleve bizonytalan vagyok hisz

Palpatine-t/Sidiust két helyen szerepeltette egyszerre

 

És inkább a CW eseményeit tartom kánonak

Konkrétan mikor volt ez? Tudsz erre mondani egy példát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan mikor volt ez? Tudsz erre mondani egy példát?

Már rég olvastam, szóval nem biztos hogy 100%, de ez megmaradt

 

Néhány klón éppen megtalálta Sidious búvóhelyét, amikor a sötét nagyúr végez velük, csakhogy közben Palpatine elrablása már megkezdődött

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már rég olvastam, szóval nem biztos hogy 100%, de ez megmaradt

 

Néhány klón éppen megtalálta Sidious búvóhelyét, amikor a sötét nagyúr végez velük, csakhogy közben Palpatine elrablása már megkezdődött

 

Nekem is rémlik valami, menten utánanézek.

 

Szerk.: Tévedsz. A Jedik akkor még nem találták meg Palpatine-t, amikor ez az incidens történt, szigorúan csak 1 fejezettel később találkoztak, azalatt pedig bármi történhetett.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most megnéztem

 

Shaak Ti-ék már ott vannak az épületben, és rohannak Palpatine lakosztája felé. Eközben ugyanebben a fejezetben Sidious elintézi a klónokat. A következőben mire Shaak Ti-ék megérkeznek a lakosztájába Palpatine már ott ül.

Tehát Sidious vagy megtanult teleportálni, vagy Shaak Ti-ék eltévedtek útközben, másképp nem érhetett volna oda hamarabb

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg összeegyeztethető, mivel Ventress-t még padawanként győzi le Anakin, ergo a TCW előtt járunk. De a TCW-ből is az jön le, hogy Anakinék már ismerik; nem lepődnek meg a feltűnésén (The Hidden Enemy).

Már a TCW mozifilmben is az az érzésem volt, hogy Ventress kiemelten gyűlöli Anakint. Bosszút akar állni. Nem kétséges miért...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ennek a sorozatnak az újranézését jobban díjaznám, mivel ezeket már amúgy is piszok rég láttam, plusz még a TCW-ből már a sz*rt is kielemeztük, ez a téma meg még szinte érintetlen.

Hagyd már a TCW -t... Nem mutatkozik nagy igény erre az epizódlistázásra, úgy tűnik....

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a TCW mozifilmben is az az érzésem volt, hogy Ventress kiemelten gyűlöli Anakint. Bosszút akar állni. Nem kétséges miért...

Egyébként kivételesen nem erről van szó, illetve erről IS. :) A legutolsó párbajuk a rendili feletti űrcsata után volt, akkor már Anakin lovaggá volt ütve, szintén lehajította szegény lányt a mélybe. Elég csúnyán elintézte. Ebből a szempontból azért az alkotók figyelembe vették az EU-t. :) Hogy valamennyire illeszkedjen a sorozat.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

No...ha tudtok linket adni magyar youtube -os részekhez akkor nyílnak a topikok. A múltkor belenéztem, és tényleg érdemes róluk beszélni. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg, hogy nincs is főcímzenéje. :D

Igaz, de a hangeffektek és a színek olyan összhatásban vannak, hogy mindig beleborzongtam, amikor a Cartoon Network-ön néztem. Pedig tényleg, mindössze pár másodpercről van szó. A TCW-ben ezzel szemben nem tetszik a rész felkonferálása. Mintha valami sporteseményt harangoznának be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Szerintem sokkal jobb, mint Dave Filoni Clone Wars-a. Itt nincs az az idegesítő Ahsoka, meg nincsen benne az a sok badarság se, ami az animációsban van.

Ahogy mondod. Ugyan komplexitásban, karakterekben, cselekményben, történetben, látványban, akcióban, ésszerűségben, játékidőben, minőségben, mennyiségben simán felülmúlja a The Clone Wars a Clone Warst, de ezeket az apróságokat leszámítva tényleg igazad van. :evil: Sajnos Tartakovsky sorozata faék egyszerűségű sorozat, idétlen túlzásokkal, ronda grafikával, filmidegen momentumokkal, és az akción kívül semmire sem akart rámenni igazán. Egy epizódra több badarság jut, mint egy TCW évadra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy mondod. Ugyan komplexitásban, karakterekben, cselekményben, történetben, látványban, akcióban, ésszerűségben, játékidőben, minőségben, mennyiségben simán felülmúlja a The Clone Wars a Clone Warst, de ezeket az apróságokat leszámítva tényleg igazad van. :evil: Sajnos Tartakovsky sorozata faék egyszerűségű sorozat, idétlen túlzásokkal, ronda grafikával, filmidegen momentumokkal, és az akción kívül semmire sem akart rámenni igazán. Egy epizódra több badarság jut, mint egy TCW évadra.

Egyet kell, hogy értsek Dzséjt véleményével. Illetve nem kell, de egyetértek. :);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van "AZ" és van "EZ". Nálam már az összehasonlítás értelmetlen. Jó kis hiánypótlás volt a 2 és 3 közt és van nosztalgikus értéke, szórakoztató, meg lehet dícsérni sok mindenért, de nem szabad hasonlítgatni egy 6 évadot megért tv sorozathoz, mert ez csak egy szösszenet ahhoz képest.

Amiről érdemes egy szót ejteni, hogy a mozifilmek világán túl mennyire kiskanállal adagolták akkoriban a star wars-t és ez 2008-óta mennyire megváltozott és még többet fog a jövőben!

Ez az utolsó ehinséges időszak -mondom ezt úgy, hogy idén kaptuk a tcw 6. évadot- és ezentúl lehet, hogy évtizedekig lesz valami sw valamilyen formában!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sokkal jobb, mint Dave Filoni Clone Wars-a. Itt nincs az az idegesítő Ahsoka, meg nincsen benne az a sok badarság se, ami az animációsban van. Bár nem sokat beszélnek benne (talán volt olyan rész, amiben egy szó sem hangzott el), de ettől még ezerszer jobb utódjánál.

 

Ez is egy nézőpont. Jobb az elődjénél.....ízlelgetem a szavakat.....és mindjárt okádnom kell. Anno tényleg jó volt valami SW -t látni. Ma már a TCW tudatában a klotyón nem húznám le ezt a sorit de csak azért, mert még érdekességnek jó. Ezért is kapott részlegeket. A többi meg cloud number 9!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy mondod. Ugyan komplexitásban, karakterekben, cselekményben, történetben, látványban, akcióban, ésszerűségben, játékidőben, minőségben, mennyiségben simán felülmúlja a The Clone Wars a Clone Warst, de ezeket az apróságokat leszámítva tényleg igazad van. :evil: Sajnos Tartakovsky sorozata faék egyszerűségű sorozat, idétlen túlzásokkal, ronda grafikával, filmidegen momentumokkal, és az akción kívül semmire sem akart rámenni igazán. Egy epizódra több badarság jut, mint egy TCW évadra.

 

De szerintem ez a sorozat sokkal "Star Warsosabb", mint az animációs változat. Nekem annál a sorozatnál nem az volt a bajom, hogy animációs, hanem néha nagyon elnyújtottak egy-egy történetszálat. Meg hát voltak olyan részek is, amik teljesen feleslegesek voltak szerintem.

Ennél a sorozatnál annyi a bajom, hogy majdnem egyenlő egy némafilmmel, és a rajzok eléggé gyengék... viszont sok fontos dolgot tartalmaz. Pl. Anakinból itt lesz jedi lovag... stb. Mellesleg a zenéje is jobb szerintem, mint a 2008-ban kezdődő sorozaté.

Ha ezt a rajzfilmsorozatot avval az animációval készítették volna el, amivel az újat, és telerakták volna beszéddel, akkor tökéletes lett volna. Egyébként nem értem, hogy a két sorozatot hogy kell elhelyezni az időben, ugyanis egymás után és egymással párhuzamosan nem játszódhat...

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.