Ugrás a kommentre

Clone Wars


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyébként nem értem, hogy a két sorozatot hogy kell elhelyezni az időben, ugyanis egymás után és egymással párhuzamosan nem játszódhat...

Mivel a 2003-as nem tartozik bele az új kánonba, ezért hál'istennek nyugodtan ignorálni lehet, tehát nem is tudnánk nyugodtan elhelyezni az idővonalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alig vannak klónok? Egész történetszálakat kaptak. :) Nagyon jól ábrázolják a háborúban kihasznált, jogfosztott, ágyútöltekként alkalmazott katonákat, minden érzéseikkel együtt. Ha valami a sorozat erőssége, akkor pontosan ez. :) Ezzel szemben a Tartakovszkij-féle sorozatban, amelyet én szintén nagyon szeretek, jobbára csak statisztálnak. A többi észrevételed, zene, animáció, miegymás meg szubjektív vélemény, így ahhoz nem tennék semmit hozzá.

 

Egyébként Ahsoka a végére a sorozat egyik legjobb karaktere lett, az első évad egyes részeinél vele kapcsolatban én is hasonlóan éreztem, mint te, de az ő jellemfejlődése is folyamatos. A későbbi évadokra már sokkal felelősségteljesebben fog gondolkodni, mint a mestere, Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem annál a sorozatnál nem az volt a bajom, hogy animációs, hanem hogy néha sok baromsággal nyomták tele, és néha nagyon elnyújtottak egy-egy történetszálat. Meg hát voltak olyan részek is, amik teljesen feleslegesek voltak szerintem.

Mivel egy többévados sorozatról van szó, így elkerülhetetlen, hogy olyan részek is kerüljenek bele, amik kilógnak. Akár azért, mert nem olyan jelentős események és szereplők körül forognak, akár azért, mert az univerzum egy kevésbé ismert zugára koncentrálnak, vagy mert olyan motívumokat pengetnek meg, amik már kissé kimutatnak a SW univerzumából és hangulatából.

Ráadásul ezek közt sok a szubjektív dolog is. Mindenesetre ha a CW is megért volna 100+ részt, akkor alighanem ott is előkerültek volna elnyújtott szálak, felesleges részek és egyéb "baromságok".

 

sok fontos dolgot tartalmaz. Pl. Grievous itt jelenik meg, vagy Anakinból itt lesz jedi lovag... stb.

Attól hogy fontos momentumokat tartalmaz, még nem lesz automatikusan jó. Abban a korszakban játszódik, így megtörténnek ezek a dolgok. Egyiket se érzem olyannak, amit annyira látni kéne és ne működne off-screen. Pláne, hogy a CW-os tálalás nem igazán adott hozzájuk semmi extrát.

 

Ja, és mindkettőnek az a címe, hogy Clone Wars. Szerintem csak a 2003-as sorozatra igaz a cím, ugyanis az tényleg a Klónok háborújáról szól. Az animációsban meg szinte alig vannak a klónok...

Az barokkos túlzás, hogy alig szerepelnek benne a klónok. Az persze igaz, hogy nem körülöttük forog a világ 6 évadon át, de ez megint csak a sorozat hosszából adódik. 2-3 évadot akár meg lehet tölteni klónközpontú tartalommal, de többet már nem igazán. Egy idő után unalomba fullad a klón-droid csatákat nézni, túl szűk keretet adnak ahhoz, hogy tucatszámra lehessen kreatív, változatos és izgalmas szálakat szőni köréjük.

 

mindenhol csak az irritáló Ahsokat lehet látni.

Ez már csak így van, mivel ő a főszereplő. ;) Ha valakinek nem szimpatikus, akkor érdemes adnia neki még egy esélyt, mert hihetetlen karakterfejlődésen megy keresztül. Ha a későbbi Ahsoka se bejövős, akkor az pech, az illető nem sokat fog élvezni a sorozatból. De ez már csak ilyen, ha egy film vagy sorozat főszereplőjét nem tudom elviselni, akkor az felejtős, bármennyire is zseniális amúgy.

 

Ennél a sorozatnál annyi a bajom, hogy majdnem egyenlő egy némafilmmel, és a rajzok eléggé gyengék...

Ha ezt a rajzfilmsorozatot avval az animációval készítették volna el, amivel az újat, és telerakták volna beszéddel, akkor tökéletes lett volna.

Na jó, csak ezek azért nem olyan apró hibák. Egy animációs sorozat gyenge és komolytalan animációval. Egy SW sorozat, amiben nincsenek párbeszédek és érdemi cselekményszálak. Nyilván ha igényesebb lenne a grafika, lennének benne komolyabb dialógok és mélyebb gondolatok stb., akkor jó lenne. De nincsenek, így aztán nincs miről beszélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alig vannak klónok?

 

Na jó, nem alig... de én azt vettem észre, hogy a sorozat inkább Ahsokára koncentrálódik... persze vannak benne olyan részek, amik kimondottak csak klónokról szólnak, és Ahsokát még csak meg sem említik benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, nem alig... de én azt vettem észre, hogy a sorozat inkább Ahsokára koncentrálódik... persze vannak benne olyan részek, amik kimondottak csak klónokról szólnak, és Ahsokát még csak meg sem említik benne.

 

Láttad mind a 6 évadot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, nem alig... de én azt vettem észre, hogy a sorozat inkább Ahsokára koncentrálódik... persze vannak benne olyan részek, amik kimondottak csak klónokról szólnak, és Ahsokát még csak meg sem említik benne.

Pedig ez téves meglátás. Kezdjük azzal, hogy olyan epizód, amire rá lehet fogni, hogy igazán koncentrál valamelyik félre, abból mind Ahsoka, mind a klónok nagyjábból 20-20 epizód van (megszámoltam, 19-18 az arány egész pontosan). Mint látható, a kifejezetten Ahsokára koncentráló epizódokból csak eggyel van több, mint a kifejezetten a klónokra koncentráló epizódokból (ezek nem azok az epizódok, amikben szerepelnek kisebb-nagyobb szerepben, hanem amelyekben köréjük írták a történetet, ők mozdítják előre a cselekményt, a történet rájuk van hatással, mert ugye koncentrációról van szó). Az pedig érthető, hogy Ahsoka is jelentős szerepet kap, hiszen főszereplő a lelkem, mégsem mászkállhat a háttérben. Így is jelentős mennyiségű epizódból lett mellőzve, jóval többől, mint ahágy epizódot rá írtak (csak az első két évad alatt húsz epizódból hiányzik). Úgy átlagban kihagyja az évadok felét, a hatodik évadban meg még többet. Így a klónok még akkor is többet szerepelnek, ha csak a háttérben őgyeleg Rex vagy Cody.

 

Nekem annál a sorozatnál nem az volt a bajom, hogy animációs, hanem hogy néha sok baromsággal nyomták tele, és néha nagyon elnyújtottak egy-egy történetszálat. Meg hát voltak olyan részek is, amik teljesen feleslegesek voltak szerintem.

Az, hogy mi felesleges, az elég szubjektív, hiszen ha mást nem, színesíti a világot, ezzel máris nem felesleges. Hogy voltak benne baromságok, az tény, megesik egy hat éven át futó sorozattal kapcsolatban, de sehol nem volt akkora baromság, mint Durge, vagy az, hogy Windu ököllel lenyomja a komplett droidhadsereget, vagy, hogy Grievous egy megállíthatatlan terminator, vagy amblokk a coruscanti üldözés nyitánya (az űrugrás Saesse Tiinnel, vagy a végtelen számú Invisible Hunt - érdekes, én egyet láttam abban a csatában). Stb. Volt ebben a CW-ben elég sok kalapos baromság, ezek egyikéhez sem érnek fel az olyan húzások, minthogy a Sith Sötét Nagyurát ki lehet zsebelni. Persze, vannak hibái, de hat éven át futott, 121 epizódja és egy mozifilmje van, naná, hogy becsúsznak gyengébb részek, apróbb hibák, stb. Ezt még a hat filmmel sem tudták elkerülni!

 

viszont sok fontos dolgot tartalmaz. Pl. Grievous itt jelenik meg, vagy Anakinból itt lesz jedi lovag...

Ezek őszintén szólva fasorban sincsenek olyan dolgokkal, mint az Erő misztikumának mélyebb tanulmányozása (erre végül is csak hat film épül), a 66-os parancs mikéntjének bemutatása, Palpatine machinációinak éles prezentálása, a klónok jellemének kibontása, a Jedi Rend leépülésének prezentálása. Ja, megjelent Grievous, egy idétlen, univerzumba nem illő, túlkapásokkal elintézett, totálisan félrevezető és karakteridegen belépővel, tapsot neki, ez nyilván fontosabb, mint egy olyan TCW epizód, ami hat filmet értelmez újra. Anakin lovaggá ütése ugyanez. Szép jelenet volt, nekem is tetszett, csak kár, hogy az ep1-ben Obi-Wan esetében Yoda ezt szóban elintézte, szóval úgy tűnik, ezen a ponton a Jedik nem ilyen tradícionálisak. A TCW-ben azért kicsit több dolog derült ki.

 

Mellesleg a zenéje is jobb szerintem, mint a 2008-ban kezdődő sorozaté.

Melyik is, mert a TCW-nek elég széles a repertoárja, és eléggé eltérőek lehetnek egymástól. Elég fura összehasonítás ez, főleg, hogy emlékeim szerint a CW a filmek zenéit hasznosította újra, a TCW ellenben saját zenékkel bír (persze, ezer éve láttam, szóval lehet, hogy erre rosszúl emlékszem :para: ).

 

Ja, és mindkettőnek az a címe, hogy Clone Wars. Szerintem csak a 2003-as sorozatra igaz a cím, ugyanis az tényleg a Klónok háborújáról szól.

Nem mindkettőnek az a címe, hogy Clone Wars, a Filoni-sorozatnak THE Clone Wars a címe, apró különbség, de különbség. És azért, mert ez a címe, ez nem non-stop csatákat jelent (iszonyú unalmas is lett volna). A háborúban nem csak lövöldözés van, ehhez elég egy kevéske történelmi ismeret. Vannak politikai machinációk, kémkedés, háttérmunkák, stb. Itt is ez volt, sokkal átfogóbb képet festett a háborúról, nem utolsó sorban, tényleges összekötő volt az ep2 és az ep3 között, amit a CW-ről megint csak nem lehet elmondani. Arról nem beszélve, hogy meg kellett felelnie olyan történetmesélési feltételeknek, mint karakterfejlődés, univerzumbővítés, világépítés, stb. (Eme utóbbi feltételeknek a CW igen foghíjasan felel meg.) Ettől függetlenül baromi sok csatában volt részük, amelyek egyike-másika lazán túltett a filmbeli csatákon is.

 

Az animációsban meg szinte alig vannak a klónok... mindenhol csak az irritáló Ahsokat lehet látni.

Ezt fentebb kifejtettem, jó nagy tévedés.

 

Ha ezt a rajzfilmsorozatot avval az animációval készítették volna el, amivel az újat, és telerakták volna beszéddel, akkor tökéletes lett volna.

Elkészítették a CW-t azzal a technikával, ez lett a The Clone Wars, és majdnem tökéletes is lett (tökéletes meg nem létezik). :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A konkrét számokra most nem keresek rá, de azt tudom, hogy Anakin és Obi-Wan is több epizódban szerepelt a TCW-ben, mint Ahsoka... tehát ennyire koncentrál csak rá a sorozat. Egy kezemen meg tudom számolni azokat a sztoriszálakat, amelyekben igazán ő volt a középpontban. Egyébként nem lehet ennyire konkrétan meghatározni, miről/kiről szól a sorozat. Épp ebben rejlik az egyik szépsége: hihetetlenül sokoldalú, a korszak számos rétegét elénk tárja.

 

Nem ismételném Dzséjtet, de hasonlóan látom. A CW volt a "falat kenyér" az SW ínséges időszakában, de a TCW után szvsz különösen gyermetegnek hat, minden téren. A kilométereket ugró és puszta kézzel droidhadsereget leamortizáló, illetve vadászokat szimpla kábelkitépéssel vezető Windu a kedvencem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Semmi furcsa nincs ebben: Itt szerepelt először és utoljára (benne volt egy mobiljátékban is, de arról most szépen feledkezzünk meg), és egyszer megemlítették a Gonosz útvesztőjében. Rengeteg ilyen szereplő van a SW univerzumban és Barrek mester még "örülhet neki", hogy kibővítették az életét egy háttérsztorival a SW Adatbankban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A TCW készítésekor néhány karakternek az alapját a CW-ból vették át (Obi-Wan és Anakin pont olyan páncélban van, mint ott voltak, Palpatine ugyanolyan -pedig Ian McDiarmid se úgy néz ki, ahogy a sorozatban kinéz stb.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az itt ábrázoltnál mérföldekkel jobb volt. :P

Valószínűleg ezzel a véleménnyel kisebbségben vagyok, de szerintem még a CW-s Palpatine is jobb a TCW-változatnál. Dooku esetében hasonlóan érzek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a "baj", hogy ezek mégiscsak animációs sorozatok, ami még a mai napig erősen a gyerekekhez kötődik. A TCW-nek is van pár olyan vonása, amin egyértelműen tetten érhető, hogy elsősorban a gyerekközönség miatt került be. Ilyen a jó és rossz karakterek erősen eltúlzott ábrázolása is. Mivel a prequel idején játszódik, így pláne kellemetlen ez az egysíkúság, az OT fekete-fehér világához jobban illene.

 

Emiatt olyan mogorva és gonosz Dooku ábrázata, miközben a filmekben kifejezetten barátságosnak mondható az ábrázata. Egyébként nekem nemcsak külsőségek terén volt bajom Dooku-val, de a személyiségét tekintve is. Valahogy úgy érzem, hogy elvesztette azt a varázsát, ami a filmekből lejött és ami hozzájárult a prequel rétegzett és mély mivoltához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Emlékszem erre a sorozatra...

 

Annak idején már korábban is hallottam, hogy van valami Star Wars rajzfilm és mivel ilyen formátumban még nem találkoztam hőn szeretett "űr operámmal", gondoltam utána nézek ennek a sorozatnak.

 

Először asszem az RTL Klubon botlottam bele, méghozzá abba a részbe, amikor Dooku a szárnyai alá veszi Asajj Ventresst. Természetesen azonnal rákattantam a sorozatra és szinte minden részt megnéztem. E közben fel is vettem őket videokazettára, amik a mai napig megvannak. :D

 

Csak ámultam az (eltúlzott) harci jelenetek alatt. Mivel akkoriban Mace Windu volt a kedvenc Prequeles Jedim, az amit a Dantooine-on művelt csak megerősítette a rajongásom. Grievous tábornok is rendesen levett a lábamról és már-már sajnáltam is, hogy a RotS idejére milyen szerencsétlen lett, hála Windunak.

 

Persze, itt még nem is tudtam arról, hogy mi canon és mi nem. Így gyakorlatilag, amit csak elém raktak Star Wars címmel, azt "bekebeleztem".

 

A TCW és annak korszaka iránti szeretetemet talán ennek a rajzfilmsorozatnak köszönhetem. Itt találkoztam először Ventressel is, akit e sorozat idején nem igazán csíptem, de ma már az egyik kedvenc karakterem.

 

Szóval, köszönet Genndy Tartakovsky! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Ma kikapcsolódásképp megnéztem ezt a sorozatot és még mindig nagyon fáj a szívem érte, hogy ez nem maradhatott a kánon művek között, pedig a harmadik évadban elvileg Lucas vázlatait is felhasználták. Voltak benne persze túlzások meg pár jelenet ami idétlenül hat, de ettől függetlenül nagyon szórakoztató és élvezetes volt, nem beszélve arról milyen nosztalgikus visszanézni. Szóval vannak hibái, de nagy ellentmondás nincs benne a filmekkel és a TCW-vel, sőt utóbbi sorozathoz jó kiegészítés is lenne, hiszen pont azt az időszakot mutatja be amit a TCW-ben nem láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Emlékszem, nagyon szerettem annak idején ezt a rajzfilmsorozatot. Tény, hogy a figurák nem voltak valami előnyös kinézetűek, de nekem így is szórakoztató és érdekes volt. Talán egy kicsit több párbeszéd is kerülhetett volna bele, Ventress például szerintem az egész sorozatban nem beszélt 10 mondatot. :D Történet szempontjából viszont hibátlan. Leginkább az tetszett, hogy pontosan ugyanott fejeződik be, ahol a Sith-ek bosszúja kezdődik. Meg láthattuk, hogyan válik Anakinból jedi lovag. A kedvenc jelenetem egyébként az Anakin-Ventress küzdelem volt. Az az esőerdős helyszín nagyon illett a párbajhoz. Egyetlen hibája a sorozatnak, hogy kevés a párbeszédes jelenet, amiket én nagyon hiányoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.