Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Átolvasva mégegyszer Bomarr írásait a trailer topikban, be kell valljam egyet kell értsek vele. Persze az SW fan énem próbált mindent eléhelyezni ezeknek az aggályoknak, de én is olvasgattam a neten fórumokat, ahol szinte mindenki lehúzta az előzetest. Mondjuk ilyen téren pl. az imdb-hez hasonló oldalak nem mérvadóak, mert ezekre a helyekre általában csak a legelvetemültebb fika gépek járnak, de azért mégis van félni valója a Lucasfilmnek és a Warnernek. Tényleg érdekelne, hogy mi motiválta őket abban, hogy moziban mutassák be ezt a művet. Talán tudnak valamit, amit mi még nem? Mindenesetre egy kész filmen azért sokat dob a zene, a hangulat és a harci jelentek, még ha nem is teljesen hozza a mozis animáció elvért szintjét. Szóval ez az a pont, ami megmentheti a bukástól. Na és persze a sztori, ami első hallásra valóban túl egyszerűenk tűnik. Az is kérdéses, hogy miként lehet majd izgulni egy olyan történeten, aminek az elejét és a végét is ismerjük.

 

Rajongói körökben viszont biztos tetszést fog aratni! Továbbra is azt mondom, hogy leginkább ez számít, és szerintem Lucasékat is csak ez érdekeli. A célkorosztály pedig ismét a kis scrácok, akik közül megint rajongóvá fog válni egy-két egyed. :clap: Egy szó mint száz, én egyre nagyobb kíváncsisággal várom ezt a mozis bemutatót...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem is nagyon hasonló érzelmek mozgolodnak: egyszerre várom és bizom, hogy jó lesz a maga módján, másrészt nem vagyok meggyőzve arról, hogy ebből jól fog kijönni a Star Wars frenchise a nagyközönség elött, ami azért sok szempontból nagyonis fontos, hisz ha kiderül, hogy teszem azt már nem olyan közönségvonzó név az SW az a leendő élőszereplős sorozatra is rossz hatással lehet (hisz minden azon múlik, hogy a TV társaságok mennyiért hajlandók megvenni a produkciót; per pillanat az SW egy nagyon jól csengő név a kasszáknál és a nézőszámoknál, de ezt a CW sorozat akár át is rendezheti... az a nehéz hogy nem tudok egy "nem rajongó" fejével gondolkodni, de ha belegondolok abba hogy mondjuk látnék egy hasonló projectet a Gyűrűk Ura világában hasonló grafikával/sztorival valszeg durván hidegen hagyna)

 

Egyébként ki mit tippel?! Mekkora bevételt fog termelni a CW mozifilm az USA-ban? Szerintem érdekes lesz augusztusban látni ki mire számitott elözetesen. Csak a nagyságrend kedvéért; a Baljós Árnyak 431 millió dollárt termelt, a Klónok támadása 310 milliót, a Sithek bosszúja 380 milliót. (Az persze egyértelmü, hogy a CW-nek nem lehet a célja hogy velük viaskodjon. Le fog maradni, de a kérdés, hogy mennyivel)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Bomarr, ez reális félelem de persze bízok a Lucasfilmesekben, mert eddig nem hibáztak egyetlen franchise -nál sem.

 

Bevételt tekintve legalább azt lenne jó tudni, hogy mennyiből készült. Mert az a sikeresség szempontjából azért nem mindegy. Én az USA-ban cirka 70 milliót jósolok neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevételt tekintve legalább azt lenne jó tudni, hogy mennyiből készült. Mert az a sikeresség szempontjából azért nem mindegy. Én az USA-ban cirka 70 milliót jósolok neki.

A 70 millió egy nagyon reális tippnek tünik.

 

A frenchise kapcsán igaz, bár úgy tudom, hogy a két Ewok film is Lucas közremüködésével készült és az hogy nemrég kiadták őket DVD-n azt mutatja, hogy felvállalják ezeket a produkciókat is a Lucasfilmnél. Az első ewok film mondjuk mesefilmként nem rossz, de a második szerintem bizonyos aspektusaiban tragikus. Én egyenlőre nem zárnám ki, hogy a CW is azoknak a sorsára jut... itt most a fogadtatásra gondolok persze, hisz egyébként teljesen más műfaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg érdekelne, hogy mi motiválta őket abban, hogy moziban mutassák be ezt a művet. Talán tudnak valamit, amit mi még nem?

Két eset lehetséges, ha már motivációról beszélünk:

1. nagyon muszáj valamit kihozni addig, amíg az élőszereplős sorozat elkészül, nehogy a rajongók leszokjanak a rajongásról

2. ettől nem tartanak, viszont olyan jó kis filmet csináltak, hogy érdemes bemutatni

 

Majd kiderül, hogy melyik áll közelebb az igazsághoz, addig is lehet tippelni :clap: . Nekem is az a véleményem, hogy Lucas eddig nagyon adott a minőségre, az előzményeket is képes volt 15 évig hanyagolni, csak hogy olyan szinten tudja megcsinálni, ahogy szeretné. Akkor meg miért tenné ki magát egy lehetséges bukásnak most? Ha a rajongás fenntartása volna csak a cél önmagában, ahhoz elég volna még világszerte egy-két Celebrationt tartani...

 

Én nem aggódom nagyon. Viszont a bevételt illetően tippelni nem tudok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lényegtelen, hogy hol mutatják be. Akinek nem tetszik ez a stílus ( elég sokan vannak, attól függetlenül, hogy vannak köztük trendi fikázók is) az nemhogy moziban, de még a tv előtt sem fogja megnézni. Másrészről minden bizonnyal a moziváltozat után erős visszaesés jósolható a tv változatra. Gondolom a mozis, az egy kerettörténetet fog feldolgozni, míg a tv-s az vagy sok különálló küldetést fog tartalmazni, avagy egy hosszú, elnyújtott történetet ami átível az egész klónháborún.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ melyik fajta nézőközönség hozta a az EP 1-2-3-nál a fő bevételeket?A rajongók, vagy az átlagnézők?Magyarán mennyi az arány?Hány százalékát hozták a a bevételeknek a rajongók és hányat az egyszeri néző?

Nincs erről valami forrás?

Ha azt az esetet nézzük, hogy a bevételek nagy részét a rajongók hozták össze ,akkor semmi gond a CW mindenképp siker lesz, hisz minden rajongó megfogja nézni(lehet, hogy valaki többször is).Ebben az esetben én olyan 200 millió dollárra gondolok.

Ha a másik eset az igaz ,akkor olyan 100 millcsire.

Ugyanakkor az szent meggyöződésem, hogy SW nem bukhat meg sehol.Sem moziban sem máshol.Azt lehetetlennek tartom.Annyira nagy név már ,plussz Lucas neve a garancia.

Az persze nyilvánvaló, hogy a grafikának nincs olyan minősége mint a jégkorszaknak vagy bármely animációs filmnek.De van egy olyan érzésem, hogy az emberek nem a garfika miatt fognak bemenni megnézni(főleg a rajongók), hanem a story miatt.Ha story nincs elrontva(márpedig Lucas felügyelte), akkor minden ok lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lényegtelen, hogy hol mutatják be. Akinek nem tetszik ez a stílus ( elég sokan vannak, attól függetlenül, hogy vannak köztük trendi fikázók is) az nemhogy moziban, de még a tv előtt sem fogja megnézni.

Pont az első CW széria mutatja szerintem, hogy a TV helyzete kicsit más. Tartakovsky olyan stilust karolt fel, amit egy moziban kiröhögtek volna és ami azt illeti a bemutató elött sok volt a fanyalgó, de aztán mindenhol óriási siker lett (mind nézőszámban, mind a kritikai fogadtatásban) és ebben nagy szerepe volt a TV-s közegnek is, hisz nem kétség, hogyha azt betolják a mozikba akkor cafatokra tépik. Mások az elvárások és más a hozzáállás egy olyan produkcióhoz amit a távirányitó kapcsolgatásával ér el az ember és más amire pénzt áldozva beül az ember a moziba. És ez igy van jól: két teljesen más közeg. Ráadásul mint TV-széria olyat nyujtott volna ez a sorozat, amit még eddig semmi (legalábbis grafika terén, a többiről egyenlőren nehéz nyilatkozni), és ezt az elönyét elveszti a moziba kerülve, ahol nemcsak a kortárs de a tiz évvel ezelötti animációs filmek szintjét sem éri el, ami miatt teljesen érthető a fanyalgó tömegek hangja. Lucastól mindenki a csúcsot várja... egy ember aki uttörő volt a vizuális effektek fejlesztésében, első egész estés animációs filmjében elavult technikákkal debütál?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzátenném ahhoz amit mondasz, hogy nincs semmi újdonság a felvállalt történetben, hiszen a Clone Wars éppen ezt a korszakot dolgozta már fel. Most hozzábiggyesztették a 3D-s jelzőt, csakhogy ezen kívül más különlegesség nem lesz benne, sőt, ugye még a rajzfilm által megtörtént eseményeket is átírják amiket anno az ember így vagy úgy de elfogadott mint SW érát. Legközelebb vajon majd kapunk olyat, hogy Clone Wars 3D Legends-Over your mind vagy mittudomén milyen jelzőkkel illetett dolgot?

Kicsit rókabőr szaga van az egésznek és van, hogy meg tudom érteni a kulturáltan fanyalgók vélekedését, az elvárásokról meg már nem is beszélve. Én nagyon remélem, hogy mindenki kellemesen fog csalódni majd mind a mozikban, mind pedig majd a tv képernyők előtt ülve. :clap: Csak talán Lucasnak arrafelé kéne lépnie amit már anno megmondott, hogy ő a képi világ forradalmasítója szeretne lenni. Ezzel az animációval-grafikával még messze nem ezt bizonyítja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ugye még a rajzfilm által megtörtént eseményeket is átírják amiket anno az ember így vagy úgy de elfogadott mint SW érát.

Már aki, én az elsők között felejteném el, ha tudnám, mint SW érát. Örülök is, hogy átírják. Csak nehogy ugyanolyat, vagy rosszabbat kajunk. :clap:

 

Szerintem nem kell aggódni. Korábban is írtam, hogy szerintem a Star Warsnak van akkora rajongói bázisa, ami ellátja mind a mozikat, mind a TV-t. De itt van még egy komoly tényező, méghozzá a gyerekek. Azokból ugye nagyon sok van, és nekik nincsenek ilyen elvárásaik, hogy milyen a minőség moziban, meg milyen TV-ben, nem tesznek igazán különbséget. Ők annyit látnak, hogy fénykardok, űrhajók, űrlények, stb... szóval amit mi is láttunk a filmekben gyerekként. És ez "rajzfilm" (csak Oldi kedvéért most nem használom a mesefilm jelzőt :) ), vagyis a gyerekek még inkább komálni fogják, és a szülő sem fog hezitálni azon, hogy elvigye. Özönleni fognak a kicsik a szüleikkel, egyéb családtagjaikkal a mozikba, hogy láthassák a Star Wars rajzfilmet, függetlenül attól, hogy látták-e a mozifilmeket, vagy sem. És ez a kettő már elég komoly fegyvertény. És ők a presztizsen sem fognak agyalni, hogy most a gyér animáció miatt mennyit halványul a fény, és mivel ők a következő SW fan generáció, így voltaképpen az a fény is csak nekünk, "öregeknek" halványul.

Aztán majd mi leszünk a mozifilmekhez begyepesedett módon ragaszkodó, szűklátókörű savanyú rajongók, míg ők a mozifilmeket az animációs szériával együtt szeretők :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog hogy sokan elfelejtenénk, de a lenyomata ott van az agyunkban, hogy ilyet láttunk. Most jön majdnem ugyanaz csak más köntösben. :S

 

 

A második bekezdésed nagyon jó. :) És igaz. :clap:

Lesz itt még megosztottság és vita arról ki is az igazi SW rajongó. :) Úgy mint a klasszikus és előzmény trilógiánál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

E logika mentén az Ewok filmeknek is óriási sikere kellett volna legyen. Ehhez képest ugyan beprobálkoztak itt-ott a Bátrak karavánjával a mozikban, hátha ott is müködik (micsoda hasonlóság! ott is egy eredetileg egy TV-re szánt filmet probáltak moziba tenni) és szép nagy lebögés lett a vége, Star Wars név ide vagy oda. Az elözetesek alapján egyébként sem ugy tünik, hogy itt a kisgyermekes családok lesznek a célközönség, amit Lucas nyilatkozatai is megerősitenek.

 

A presztizs-vesztésen pedig lehet hogy a gyerekek nem fognak agyalni, de mindazok akiken a Star Wars jövője múlik (pl. TV társaságok) valoszinüleg nagyon is fognak. Márha bekövetkezik ugyebár. Most arról a savanyú mellékizről nem is beszélve amit egy esetleg nem túl erős mozifilm hagyhat maga után a rajongók szája szélén... az ep.3 gyönyörü záró-akkord volt és sokkal méltóbb az utolsó SW mozifilm megtisztelő cimére, szerintem. (De majd augusztusban remélem elájulok a csavaros történet láttán és szégyellem magam hogy egyáltalán rosszat mertem róla feltételezni, de addig is én vagyok az ördög ügyvédje :clap: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg a grafika másodlagos a történet mögött. Példaként hoznám a Simpson családot, mely a moziban is "2D"-ként szerepelt, és szerintem nagyon is jó volt, megfelelt az elvárásoknak. Én örülök, hogy nem egy Jégkorszakos animációt látunk Lucastól, még akkor is, ha a kritikusok fanyalogni fognak. Persze emiatt meg aggódom, hogy ne legyen túl rossz fogadtatása, de szerintem pont a Simpson esete bizonyítja, hogy a grafika másodlagos a történet mögött. Az imdb-n 7,7-t kapott, 183millió $-t kaszírozott az USA-ban és 500millió $ fölött termelt világszerte. Hála a nevének és a történetének. Szerintem az SW is képes lehet erre...

 

Simpson box office adatok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

E logika mentén az Ewok filmeknek is óriási sikere kellett volna legyen. Ehhez képest ugyan beprobálkoztak itt-ott a Bátrak karavánjával a mozikban, hátha ott is müködik (micsoda hasonlóság! ott is egy eredetileg egy TV-re szánt filmet probáltak moziba tenni) és szép nagy lebögés lett a vége, Star Wars név ide vagy oda. Az elözetesek alapján egyébként sem ugy tünik, hogy itt a kisgyermekes családok lesznek a célközönség, amit Lucas nyilatkozatai is megerősitenek.

Ő, javíts ki ha tévedek, de az Ewok filmekben az ewokokat leszámítva, semmi Star Wars kötődés nincsen, még a címében sem szerepelnek a Star Wars szavak, ami azért nem kis hátrány. Plusz, azért elég más a két korszak, más a hozzállás (mind Lucas részéről, mint a Lucasfilm promóciós részéről), és hát reménykedjünk, hogy a történet sem hagy oly mérhetetlen kivánnivalót, mint az Ewok filmek (persze, attól én is tartok, hogy nem lesz túl erős a sztori, de azért erőltett se nagyon legyen).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg a grafika másodlagos a történet mögött. Példaként hoznám a Simpson családot, mely a moziban is "2D"-ként szerepelt, és szerintem nagyon is jó volt, megfelelt az elvárásoknak. Én örülök, hogy nem egy Jégkorszakos animációt látunk Lucastól, még akkor is, ha a kritikusok fanyalogni fognak. Persze emiatt meg aggódom, hogy ne legyen túl rossz fogadtatása, de szerintem pont a Simpson esete bizonyítja, hogy a grafika másodlagos a történet mögött. Az imdb-n 7,7-t kapott, 183millió $-t kaszírozott az USA-ban és 500millió $ fölött termelt világszerte. Hála a nevének és a történetének. Szerintem az SW is képes lehet erre...

 

Simpson box office adatok

Azért az SW-t ne hasonlítsuk a Simpsonshoz. :clap: Az SW saga élőszereplős filmből "indult" ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy a Simpsons mozifilm szép, a kor elvárásainak megfelelő animációval bir. Uttörővé ugyan nem válik mivel tényleg nem az a lényeg, de nagyon is szépen oldották meg a mozira átültetést (úgy, hogy közben hüek maradtak a sorozat szellemiségéhez/megjelenéséhez is). Egyetértek Oldival: a Simpsons egy teljesen más kategória (még annyit igy zárójelben, hogy a Simpsons-nál aligha a történet vitte sikerre az egészet, ami ugy különösebben nem nagy durranás, föleg az első évadokhoz mérten... ott inkább a jól ülő poénok vonzották a moziba a népet; az USA-ban ugyanis óriási kereslet van a vigjátékokra... nem véletlen, hogy szinte minden animációs film egyben vigjáték is!)

 

Dzséjt: az összevetés annyiban áll, hogy Lucas az első trilógia idején is megprobálkozott a frenchise TV-s hóditásával. Több projectet is elinditottak (az Ewok filmek mellett rajzfilmek is, például a Droids sorozat) végül mind durván besült, ami annak ékes jele, hogy attól, hogy valami Star Wars még nem siker. Az akkori bukták odáig vezettek, hogy Lucas kénytelen-kelletlen elfordult a TV világától és két évtizedet kellett várni mire újra neki mertek vágni. Most lehet, hogy ugy tünik, hogy nem tudnak vesziteni és csakis győztesen jöhetnek ki az új dolgaikból, de én efelöl nem vagyok olyan biztos. De nektek legyen igazatok.

 

Egyébként érdekes, hogy mindenki a film nagyon erős történetére számit itt... nekem ugy tünik az elözetes alapján, hogy ez egy kifejezetten akció-központú film lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdekes, hogy mindenki a film nagyon erős történetére számit itt... nekem ugy tünik az elözetes alapján, hogy ez egy kifejezetten akció-központú film lesz.

Igen, valóban, hiszen mint mozifilmként kell most megállnia a helyét. Esetleg lehet arról, szó, hogy nem lesz "pont" a film végén, hanem felhívó jelleggel azt, tovább vezetik a tv sorozatra. Az pedig korántsem baj, hogy akcióközpontú lesz. A "beszélő karakterek" szerintem elhalványítanák a lelkesedést és a nézők a grafikai megjelenítésében vetett hitét. Persze ez nem azt jelenti, hogy ne legyen épkézláb háttere az eseményeknek illetve csatáknak, csak itt most szerintem jön a lehengerlés a Lucasartstól, hogy ezekkel a karakterek ábrázolásmódjával is lehet moziszintű csatákat kieszközölni. Az űrhajós jeleneteket látva ebben nekem semmi kétségem, hogy állak fognak a padlóra koppanni, csupán majd el kell oszlatni a kételyeket a szereplők kinézetét kifogásolók körében.

 

Hű, remélem tiszta és érthető a dolog. :)

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.