Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Na tessék!

Pedig te magad is hány embert leoltottál, hogy nyugi Filoni ezt meg azt nyilatkozta.

 

 

 

És ott is vannak a cikkben miket mondott. Egyértelműen arra utalt, hogy meghalt Maul. Ez valami trükközés lesz szerintem. Csak az lehet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem, de az angol tudásom a nullával egyenlő, de azt hiszem, ezt párszor már ecseteltem...

 

 

 

A videóban benne van Maul. A végén. Nem kell olvasni semmit, nézni kell. :) Ja és a legvégén van egy Darth Maul re4turns felirat. Azért gondolom ezt tudod értelmezni. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

A videóban benne van Maul. A végén. Nem kell olvasni semmit, nézni kell. :) Ja és a legvégén van egy Darth Maul re4turns felirat. Azért gondolom ezt tudod értelmezni. :)

 

A videót nem néztem, azt hittem, csak valami Ep1-es montázs.

Ha viszont ennyi az egész, hogy "Returns", akkor még nem kell aggódni, mert sokféleképp visszatérhet, nem kell feltétlenül feltámadnia. Ja, és így már biztos, hogy idén nem folytatódik ez a szál.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A videót nem néztem, azt hittem, csak valami Ep1-es montázs.

Ha viszont ennyi az egész, hogy "Returns", akkor még nem kell aggódni, mert sokféleképp visszatérhet, nem kell feltétlenül feltámadnia. Ja, és így már biztos, hogy idén nem folytatódik ez a szál.

 

 

 

 

Csak jövő tavasszal, de ez várható is volt az EPI premier miatt... Engem csak az aggaszt, hogy láttuk Mault(?).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Csak jövő tavasszal, de ez várható is volt az EPI premier miatt... Engem csak az aggaszt, hogy láttuk Mault(?).

 

Én emiatt nem aggódom, ennyi alapján még sok minden lehet. :)

Klón, holokron képmás, látomás, Mortishoz hasonló illúzió (ez tetszene leginkább). Én azért kivárom mi sül ki belőle, mielőtt kijelentenék olyanokat, hogy "He's alive!".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én emiatt nem aggódom, ennyi alapján még sok minden lehet. :)

Klón, holokron képmás, látomás, Mortishoz hasonló illúzió (ez tetszene leginkább). Én azért kivárom mi sül ki belőle, mielőtt kijelentenék olyanokat, hogy "He's alive!".

 

De így is reklámozzák. :) Bár jó marketing az kétségtelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is bízom a készítők munkájában, gondolom alaposan átgondolják azért a dolgokat, meg Lucasnak is van esze hogy ne tegye ilyennel tönkre az egész elő-trilógiát.

Én osztom azokat a véleményeket akik szerint Mortis-hoz lesz hasonló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De így is reklámozzák. :) Bár jó marketing az kétségtelen.

 

A videó lényegi képkockái sejtelmesek, árnyasak, ködösek.

Nem az van, hogy ott áll a tanács színe előtt morcosan. :lol:

Ebből még bármi lehet. (megint)

 

De ahogy multkor említettem a Shadow warrior topicban, neccesre veszik nagyon a tűréshatárunkat és kimagyarázóképességünket.

És ahogy te említetted, "csak kihozzák a szériából amit lehet."

Szóval a saját szavaiddal nyugtatlak.

 

 

Holocron lesz ez vagy szellemidézés, vagy a sötét oldal általa szólal meg kb. mint Qui-Gon Yodához. A nagy "Darth Maul Alive!"-ok meg parasztvakítás.

Érdeklődés-generálás.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas sosem rontott el semmit. Most sem fog.

 

 

Amit a videóban látunk az meg alig hasonlít Maulra. Egy vicsorgó kék fej. Ez nem jelenti azt hogy feltámad. 100 %, hogy valami holokron ami tanítja majd Opresst.

 

 

Werebazs: Az EP3-ból egyértelmüen kiderül hogy Palpi hazudott, nem tud feltámasztani senkit. Ezért lenne ellentmondás. Ha tudott volna akkor Mault feltámassza és nem kellett volna Anakint áttéríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miben? Nekem semmi nem rémlik, amivel ütközne.

 

Lucas elvileg az utolsó pillanatokban írta át Maul halálát olyanra, amilyen lett, hogy meg se forduljon az emberek fejében, hogy túlélte. Ha valakit kettévágnak, és egy feneketlen aknába zuhan, az aligha támad fel utána. Emlékeim szerint, Filoni olyasmit nyilatkozott a kérdésre, miszerint Maul él-e, hogy: "Kétségtelenül kettévágták az Ep1-ben." - szerintem ez több, mint enyhe célzás. Másrészt, ha életben maradt, mit csinált 12 évig? A Kettő Szabálya révén Sidious nem fogadott volna új tanítványt maga mellé, ha a régi még él.

Egyébként már kép is van a TCW-s Maulról:

maul_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baj van!

 

 

 

Darth Maul visszatér jövő tavasszal.

 

tcwdarthmaul.jpg

 

http://insidetv.ew.com/2011/10/12/star-wars-clone-wars-darth-maul/

 

Koránt sem biztos.

 

Lehet, hogy klón. Az még jól is elsülhet. Erősödik a gyanúm, hogy Talzin anya Sidious és Dooku vesztét akarja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jusson eszünkbe: "május negyedikén minden kiderül!" Ahhoz képest... Érzésem szerint valami ilyesmi lehet most is. Nagy felhajtás, kevesebb mutatnivaló. Lesz valamiféle Maul, az biztos, de szerintem azt nem játsszák meg, hogy akkor a Theed-i csata óta eltelt időt saját darabjainak összevarrogatásával töltötte, várva a kedves rokonra, vagy akinek eszébe jut. Muszáj valami csavart belerakni, ha nem akarják, hogy azok közül, akik eddig lelkesen nézték sorozatot, ezentúl ne vegyék komolyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ahogy multkor említettem a Shadow warrior topicban, neccesre veszik nagyon a tűréshatárunkat és kimagyarázóképességünket.

Én ezt nem így gondolom. Az SW elég lakonikusan van mesélve, amiből fakadóan rengeteg tér nyílik a különböző gondolatok utólagos beépítésére úgy, hogy az beleilljen a később látottakba. Persze vannak felesleges elemek is, mert arra az Anakin Grivi cserére semmi szükség nem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs: Az EP3-ból egyértelmüen kiderül hogy Palpi hazudott, nem tud feltámasztani senkit. Ezért lenne ellentmondás. Ha tudott volna akkor Mault feltámassza és nem kellett volna Anakint áttéríteni.

 

Nem az mondtam, hogy Palpatine nem hazudott. Azt mondtam, hogy Anakin nem hitte volna el neki olyan könnyen, hogy lehetséges feltámasztani a holtakat, ha nem tudott volna valakiről, aki tényleg visszatért a halálból. Szerintem nem Sidious támasztotta fel Maul-t, hanem ő maga talált egy módot, amivel visszatérhetett. Továbbá Sidious sosem tekintett Maul-ra valódi tanítványként, ugyanolyan eldobható eszköznek tekintette, mint Dooku-t, és Mustafar után Vader-t. Mindig is a legerősebb jelöltre fájt a foga.

 

 

 

Lucas elvileg az utolsó pillanatokban írta át Maul halálát olyanra, amilyen lett, hogy meg se forduljon az emberek fejében, hogy túlélte. Ha valakit kettévágnak, és egy feneketlen aknába zuhan, az aligha támad fel utána. Emlékeim szerint, Filoni olyasmit nyilatkozott a kérdésre, miszerint Maul él-e, hogy: "Kétségtelenül kettévágták az Ep1-ben." - szerintem ez több, mint enyhe célzás. Másrészt, ha életben maradt, mit csinált 12 évig? A Kettő Szabálya révén Sidious nem fogadott volna új tanítványt maga mellé, ha a régi még él.

Egyébként már kép is van a TCW-s Maulról:

maul_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

 

És ha Lucas azért nem akarta, hogy az EU visszahozza Maul-t, mert ő maga akarta visszahozni? Azt én is kétlem, hogy Maul túlélte volna, de ha tényleg feltámad, valószínűleg ugyanazt csinálta az eltelt évtizedben, csak Sith-módra, mint Qui-gon: kereste az utat amin visszatérhet. A Kettő Szabályát Vader is megszegte, mikor tanítvánnyá tette Starkillert-oké nem gondolta teljesen komolyan de akkor is megtette- sőt Zannah is azelőtt vette magához Set Harth-t hogy megölte volna Bane-t -jó itt meg a tanítvány nem gondolta komolyan-, de Cognus például szimplán kirúgta az első tanítványát -miután jelentősen előre haladt a kiképzésében-, nem ölte meg. Aztán itt van Opress esete, akiről Dooku komolyan gondolta, hogy a tanítványa lesz. És ha Sidious nem tudott róla, hogy Maul túlélte/feltámad, akkor nincs is semmi probléma, valószínűleg ő lesz a leghangosabb követelője, hogy a Jedik haladéktalanul végezzenek Maul-al.

 

 

Ne értsetek félre, én sem tartom jó ötletnek visszahozni Maul-t, de ti meg túlságosan is sötéten látjátok a dolgokat. Minden attól függ, hogy hogyan oldják meg. Még akár a sorozat legjobb történet szála is kijöhet ebből, nem kell egyből leírni! Elvégre az is milyen jól sült el, hogy Lucas meggondolta magát, és Vader lett Anakin, ahelyett, hogy szimplán Anakin gyilkosa maradt volna!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem az mondtam, hogy Palpatine nem hazudott. Azt mondtam, hogy Anakin nem hitte volna el neki olyan könnyen, hogy lehetséges feltámasztani a holtakat, ha nem tudott volna valakiről, aki tényleg visszatért a halálból. Szerintem nem Sidious támasztotta fel Maul-t, hanem ő maga talált egy módot, amivel visszatérhetett. Továbbá Sidious sosem tekintett Maul-ra valódi tanítványként, ugyanolyan eldobható eszköznek tekintette, mint Dooku-t, és Mustafar után Vader-t. Mindig is a legerősebb jelöltre fájt a foga.

 

 

 

 

 

És ha Lucas azért nem akarta, hogy az EU visszahozza Maul-t, mert ő maga akarta visszahozni? Azt én is kétlem, hogy Maul túlélte volna, de ha tényleg feltámad, valószínűleg ugyanazt csinálta az eltelt évtizedben, csak Sith-módra, mint Qui-gon: kereste az utat amin visszatérhet. A Kettő Szabályát Vader is megszegte, mikor tanítvánnyá tette Starkillert-oké nem gondolta teljesen komolyan de akkor is megtette- sőt Zannah is azelőtt vette magához Set Harth-t hogy megölte volna Bane-t -jó itt meg a tanítvány nem gondolta komolyan-, de Cognus például szimplán kirúgta az első tanítványát -miután jelentősen előre haladt a kiképzésében-, nem ölte meg. Aztán itt van Opress esete, akiről Dooku komolyan gondolta, hogy a tanítványa lesz. És ha Sidious nem tudott róla, hogy Maul túlélte/feltámad, akkor nincs is semmi probléma, valószínűleg ő lesz a leghangosabb követelője, hogy a Jedik haladéktalanul végezzenek Maul-al.

 

 

Ne értsetek félre, én sem tartom jó ötletnek visszahozni Maul-t, de ti meg túlságosan is sötéten látjátok a dolgokat. Minden attól függ, hogy hogyan oldják meg. Még akár a sorozat legjobb történet szála is kijöhet ebből, nem kell egyből leírni! Elvégre az is milyen jól sült el, hogy Lucas meggondolta magát, és Vader lett Anakin, ahelyett, hogy szimplán Anakin gyilkosa maradt volna!

 

 

Az EU is visszahozta Mault 2-szer is.

Ha egy Sith tanítvány úgy dönt, hogy elég erős, és maga mellé vesz egy tanítványt, az nem azt jelenti, hogy megszegi a Kettő Szabályát. Csak be akarja biztosítani, hogy a szabály a mester halála után azonnal töretlen maradjon

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az EU is visszahozta Mault 2-szer is.

Ha egy Sith tanítvány úgy dönt, hogy elég erős, és maga mellé vesz egy tanítványt, az nem azt jelenti, hogy megszegi a Kettő Szabályát. Csak be akarja biztosítani, hogy a szabály a mester halála után azonnal töretlen maradjon

 

 

Valóban, viszont ha visszatekintünk a múltban történt eseményekre akkor Dooku grófról lerí, hogy őt aztán egyáltalán nem érdekli holmi ősi Sith szabályzat. Gondoljunk csak arra, amikor megkezdődött Savage Opress kiképzése, egyértelmű, hogy Dooku vele együtt akarja átvenni Darth Sidious helyét, ami a Kettő Szabályának arcul köpése, gyakorlatilag. :) Szóval igen, a tanítvány jelenléte önmagában nem szegi meg a szabályt, pusztán a tény, ha segítségül hívja őt a végső párbajhoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

És ha Lucas azért nem akarta, hogy az EU visszahozza Maul-t, mert ő maga akarta visszahozni? Azt én is kétlem, hogy Maul túlélte volna, de ha tényleg feltámad, valószínűleg ugyanazt csinálta az eltelt évtizedben, csak Sith-módra, mint Qui-gon: kereste az utat amin visszatérhet. A Kettő Szabályát Vader is megszegte, mikor tanítvánnyá tette Starkillert-oké nem gondolta teljesen komolyan de akkor is megtette- sőt Zannah is azelőtt vette magához Set Harth-t hogy megölte volna Bane-t -jó itt meg a tanítvány nem gondolta komolyan-, de Cognus például szimplán kirúgta az első tanítványát -miután jelentősen előre haladt a kiképzésében-, nem ölte meg. Aztán itt van Opress esete, akiről Dooku komolyan gondolta, hogy a tanítványa lesz. És ha Sidious nem tudott róla, hogy Maul túlélte/feltámad, akkor nincs is semmi probléma, valószínűleg ő lesz a leghangosabb követelője, hogy a Jedik haladéktalanul végezzenek Maul-al.

 

 

Ne értsetek félre, én sem tartom jó ötletnek visszahozni Maul-t, de ti meg túlságosan is sötéten látjátok a dolgokat. Minden attól függ, hogy hogyan oldják meg. Még akár a sorozat legjobb történet szála is kijöhet ebből, nem kell egyből leírni! Elvégre az is milyen jól sült el, hogy Lucas meggondolta magát, és Vader lett Anakin, ahelyett, hogy szimplán Anakin gyilkosa maradt volna!

 

Lucast nem hinném, hogy annyira érdekelné az EU, hogy emiatt másítson meg dolgokat a filmben (a TCW-ben már többször tanúbizonyságát adta ennek). A halálból való visszatérés kétlem hogy épp Maulnak (a még tapasztalatlan tanítványnak) jött volna össze. Ráadásul épp a sötét oldal segítségével, ami köztudottan a pusztításra épül az élet teremtésével szemben (az, hogy Palpatine mit hazudott az Ep3-ban, nem érv). Maul előtt jó néhány mester is kutatta a halhatatlanságot, eredménytelenül. Másrészt, Maul visszatérését elméletileg éreznie kellene Sidiousnak, a kettejük közti kötelék révén.

Még mindig azt mondom, hogy Maul tényleges, fizikai, hús-vér formában való visszatérése fantáziátlan, erőltetett és ostoba húzás lenne, de biztos vagyok benne, hogy ezzel az írók szobájában is tisztában vannak. Egyébként ha valaki, hát én nem látom sötéten a dolgokat, főleg, ami a TCW-t illeti (jó, ha évadonként 2-3 résznél írok kissé negatívabb véleményt), ennek ellenére Maul visszahozása kiverné a biztosítékot. De persze várjuk ki a végét. Én még mindig 99%-ig biztos vagyok benne, hogy csak marketingfogás a dolog, Maul pedig nem tér vissza önmagaként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Maul visszahozása -amennyiben meglépik- csakis óriási marhaság lehet. Ha klón az ugyanakkora marhaság és irói fantáziátlanság. Én az olyan EU-kon mindig fogtam a fejem amikben klónoztak valamelyik gonoszt... az egyikben egyébként éppen Mault, igaz az csak Tales képregény volt ami direkte és felvállaltan csak canonon kivüli eszmefuttatásokra lett létrehozva... önmagában ez hogy felvállalva hogy elvesznek a Saga egyik jelenetének az erejéből, mert ők még valamit kezdeni akarnak vele: gagyi a köbön.

 

Viszont csak emiatt biztos nem hagyom abba a Clone Wars nézést: már igy is van legalább öt olyan rész amit katasztrofálisnak tartok. Maximum -és még ez se biztos- lesz egy hatodik. Csak addig csináljanak még pár "Padawan Lost" szintüt és meg lesz bocsátva.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul hús-vér visszahozásával én se tudnék mit kezdeni. Legyen az klón, vagy akármilyen más materiális lény. Nálam elkötelezetteb TCW rajongó talán nincs is, de ez sok lenne még nekem is és nagy csalódás is egyben. Ahogy Bomarr írta ez gagyi és nagyon amatőr húzás lenne a készítőktől. Ráadásul ha Maul bármilyen formában feltámadna, akkor tovább kellene vinni a karaktert a TCW -ben, ami a sorozat halálát is jelentené a szememben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt nem így gondolom. Az SW elég lakonikusan van mesélve, amiből fakadóan rengeteg tér nyílik a különböző gondolatok utólagos beépítésére úgy, hogy az beleilljen a később látottakba. Persze vannak felesleges elemek is, mert arra az Anakin Grivi cserére semmi szükség nem volt.

 

"Lakonikusan"?

 

Akkor Maul visszahozásának örülnöd kéne, nem?

Kimagyarázni biztos lehet majd, illetve bocs; magyarázat lesz rá. De attól még roszz (értsd: sz@r!).

Kedvenc karakterem egyik legnagyobb tettének megcsúfolása. Obi-wan amiatt lett mester, hogy padawanként sith-et ölt! Ne már! És holtnak nevezték már a baljósban is, meg magában a Ventress bosszúja-szálban is! Ők sorban;Ep1; Windu, Yoda,TCW; Talzin-Dooku, Obi-wan és Yoda még 1x. Nem érdekel ki milyen szófordulattal fogalmazta meg akár eredetiben, akár szinkronban. HALOTT. Nekem az legalábbis.

Holokron kell ide, vagy szellem, vagy nemtudommi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Lakonikusan"?

 

Akkor Maul visszahozásának örülnöd kéne, nem?

Kimagyarázni biztos lehet majd, illetve bocs; magyarázat lesz rá. De attól még roszz (értsd: sz@r!).

Kedvenc karakterem egyik legnagyobb tettének megcsúfolása. Obi-wan amiatt lett mester, hogy padawanként sith-et ölt! Ne már! És holtnak nevezték már a baljósban is, meg magában a Ventress bosszúja-szálban is! Ők sorban;Ep1; Windu, Yoda,TCW; Talzin-Dooku, Obi-wan és Yoda még 1x. Nem érdekel ki milyen szófordulattal fogalmazta meg akár eredetiben, akár szinkronban. HALOTT. Nekem az legalábbis.

Holokron kell ide, vagy szellem, vagy nemtudommi.

 

 

 

Lakonikusan. Maul halála nem lakonikus volt, hanem specifikus. Szétvágták, láttuk is, hogy ketté hullik. Ez egy olyan elem az SW -ben amibe később se lehet belemagyarázni semmit. Ezért böki a csőröm ez a dolog ennyire.

 

Csak egy úton lehet visszahozni, úgy mint "Shmit" és "Qui-Gont". Persze mint tudjuk, hogy azok se ők voltak, hanem a Fiú által eljátszott jelenések. És persze ha Maul visszatér fizikailag akkor ezentúl az SW-ben mindenkit fel lehet támasztani Padmétól kezdve Winduig.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.