Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

 

Hát a tarkójából meg nem mondom neked, hogy ki az, de a gesztenyebarna hajszín stimmel. Ennek ellenére én nem Anakinra gondolok, hanem egy huszadrangú jedire. :D

 

 

Anakinnak nem ilyen a szerelése. :) Szerintem is inkább két no name Jediről van szó, akik gyarapítják a testvérek áldozatainak listáját.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes videó, mondjuk engem kissé megkavart.

 

Aki nem olvasta anno a spoileres spoilert, az inkább ne olvassa ezt se, biztos, ami tuti... :)

 

Lehet, hogy évad elején rögtön lezárják a tesók sztoriját? Mert itt már Maul és Opress is az új külsejével mutatkozik, és a mandaloriak is képbe kerülnek, ami azt jelenti, hogy Sidious színre lépése sincs messze... ez pedig a történet végét jelenti a testvérek számára.

Persze nem tudhatjuk, hogy ez a 2-3., vagy a 13. részből van-e, de ha túl későn játszódna, nem hiszem, hogy évad előtt benyomták volna. Az szinte biztos, hogy az 5-6-7. rész a Clovis-szál. Így nem lehetetlen, hogy egy igen pörgős 1-2. részt láthatunk a Maul-sztori lezárásával (bár ezt nagyon kevésnek érzem), majd a 3-4.-ben következik az Onderon. Én annak örülnék legjobban, ha kapnánk egy 1 részes Maul bemelegítést, aztán 3 rész Onderont, majd a Clovis-szálat és később térnénk csak vissza a testvérekhez. De az, hogy évadpremier előtt láthatunk egy ilyen videót, nem éppen erre enged következtetni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a videó a CVI -on volt, abszolút semmi köze a kronológiához.

 

 

Először jön a felvezetés Maul -al, majd az Onderon és Clovis -ék. Még ezután is szerintem a droidos részek jönnek majd csak aztán jön ez, úgy a 12 rész környékén.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul és a napocska :D

 

Köszi a videót.

Nekem úgy tűnik, hogy Savage

 

kezei még eredetiek. Nem úgy volt, hogy Kenobi lenyisszantja őket a Revival-ban?

A rész epguide képéről is azt hittem eddig, hogy az már az a pillanat, mikor Maul a hóna alá fogja "kistesóját" mer meg kell menteni szegényt...

De ha már itt tartunk meg kell jegyezni hogy Maul új lábai 2.0, milyen körülmények között kerülnek fel és miért lesznek?

Ami viszont második nézésre feltűnt, hogy Savge-nak még egy szarvval kevesebb van a bal oldalon.

Hát nem tud vigyázni a frizurájára? Még kopasz lesz a végén... :D

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Savage-nak már tuti robotkarja lesz a mandalore szálban, mivel elvileg a Revivalban veszti el az igazit. Maul új lábainak oka gondolom szimplán csak annyi, hogy emberibb, és megkönnyíti számára a párbajozást, vagy pl. tömegben az elvegyülést. Nem hiszem, hogy úgy mutatják majd a felszerelését, mint a jelenlegit, amit Talzin aggatott rá... szerintem a Revivalban még a régi lábai lesznek, a mandalore szálban már az újak, külön nem térnek ki rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a videót.

Nekem úgy tűnik, hogy Savage

 

kezei még eredetiek. Nem úgy volt, hogy Kenobi lenyisszantja őket a Revival-ban?

 

 

 

 

Csak az egyik eredeti, a másik egyértelműen már a műkéz a trailerekből, csak nem látszik rendesen mert Maul pont úgy áll előtte. Amúgy vicces, hogy hirtelen Maul milyen kicsi lett az új lábaival :D

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon érdekes részlet a Sam Witwer interjúból, amiben Maul visszatéréséről és ennek lehetőségéről beszél.

 

"Több dolog lesz még a háttártörténete kapcsán (Maul), amit nem mondhatok el, olyanok amiket mindannyian vártok, köztük pár igazán remek dolog. Az egész túlélés história, plusz azok a dolgok amikről a barlangjában motyog. Ezek a sith törvény részei, a kiképzése, amelyekre próbál emlékezni, melyek egyúttal éltetik is a mocsokban, de ezek által Sith Lord is próbál maradni. Valahol nagyon hasonlatos ez ahhoz, ami Vaderrel történt.

 

Ő is meg lett csonkítva, szinte teljesen elégett. Sokan azt mondták volna rá, hogy biztos meghalt, de a sötét oldal és az Obi-Wan iránti gyűlölete életben tartotta. A Sith nem úgy tekint a halálra mint a Jedik, akik azt élet szerves részének tartják. Ők félnek tőle, mert utána nincs semmi. Ezért aztán bármit képesek megtenni, hogy magukat életben tartsák. Az egójuk sem számít többé, így ez borzalmas a sitheknek. A sötét oldal sok olyan utat rejt, ami természetellenes. Ez a lényeg! Néhány sötét nagyúr mindent elkövetett, hogy az életüket természetellenesen kitolják, nem számított, hogy mennyi kínnal jár bármit is tettek. Sokkal jobban féltek a haláltól, mint hogy nem viseltek volna el bármilyen szenvedést az életért cserébe. Darth Maul -t kettévágták, és ha Jedi lett volna akkor valószínűleg azt gondolja: "Nos hát...ennyi volt". De ő nem tudta átadni magát az elmúlásnak, és mindent elkövetett azért, hogy életben maradjon. Nem számított hogyan, vagy milyen áron. Ő élni akart, és a sötét oldal beható ismerete ezt lehetővé tette számára. Ezáltal válik igazán hasonlatossá a többi sith lord -hoz."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon érdekes részlet a Sam Witwer interjúból, amiben Maul visszatéréséről és ennek lehetőségéről beszél.

 

"Több dolog lesz még a háttártörténete kapcsán (Maul), amit nem mondhatok el, olyanok amiket mindannyian vártok, köztük pár igazán remek dolog. Az egész túlélés história, plusz azok a dolgok amikről a barlangjában motyog. Ezek a sith törvény részei, a kiképzése, amelyekre próbál emlékezni, melyek egyúttal éltetik is a mocsokban, de ezek által Sith Lord is próbál maradni. Valahol nagyon hasonlatos ez ahhoz, ami Vaderrel történt.

 

Ő is meg lett csonkítva, szinte teljesen elégett. Sokan azt mondták volna rá, hogy biztos meghalt, de a sötét oldal és az Obi-Wan iránti gyűlölete életben tartotta. A Sith nem úgy tekint a halálra mint a Jedik, akik azt élet szerves részének tartják. Ők félnek tőle, mert utána nincs semmi. Ezért aztán bármit képesek megtenni, hogy magukat életben tartsák. Az egójuk sem számít többé, így ez borzalmas a sitheknek. A sötét oldal sok olyan utat rejt, ami természetellenes. Ez a lényeg! Néhány sötét nagyúr mindent elkövetett, hogy az életüket természetellenesen kitolják, nem számított, hogy mennyi kínnal jár bármit is tettek. Sokkal jobban féltek a haláltól, mint hogy nem viseltek volna el bármilyen szenvedést az életért cserébe. Darth Maul -t kettévágták, és ha Jedi lett volna akkor valószínűleg azt gondolja: "Nos hát...ennyi volt". De ő nem tudta átadni magát az elmúlásnak, és mindent elkövetett azért, hogy életben maradjon. Nem számított hogyan, vagy milyen áron. Ő élni akart, és a sötét oldal beható ismerete ezt lehetővé tette számára. Ezáltal válik igazán hasonlatossá a többi sith lord -hoz."

 

Jó szöveg...Jó magyarázat. Max amiatt sántít, hogy szerintem nem ismerte még olyan behatóan a sötét oldalt, mert egy tanítvány volt első bevetésén.

Plusz félek akkor egy sötét oldalra tévelyedettet nem lehet megölni, csak porráégetéssel vagy húsdarálóval, nem?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, én Maul esete után még a többi Sith filmbéli halálát is erősen megkérdőjelezem.

Azért túlzásokba ne essünk. Dooku kétlem, hogy feltámadna fej nélkül, Sidious meg millió kis darabra robbant. Bár ha a terminátor volt az apja....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul nagyon is jártas volt az Erőben szerintem. Egyébként igen. Sitheket meghalni a filmekben is csak úgy láttunk ha levágták a fejüket, vagy felrobbantak a reaktorakna alján. :D

 

Olvasás közben elkezdett tetszeni az írás, meg maga a párhuzam amire felhívja a figyelmet és kicsit Palpi szavaira is emlékeztetett a Plagueis-monológból,

de közben rájöttem megint, hogy mennyire tudok ellenszenvezni ezzel az egésszel és felháborodni amiatt, hogy mekkorát nyisszantottak le így Obi-wan karakterének életművéből.

Hisz Ő azért lett mester, mert Sith-et ölt! És nem lovag lett padawanból, hanem rögtön mester! Egyedülálló és jogos.

Jaj bocs, hát nem ölte meg, akkor azért lett mert legyőzte...így jobb? nekem nem! Elnézést az alsó két sorért, tudom hogy már unalmas a rinya..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég unalmas. Obi ezen túlmenően is hatalmas Jedi volt. Két sithet nyomorított meg, és egyben tartott életben. :D Semmit nem von le a renoméjából, hogy Maul akkor még nem halt meg. Egyébként sokat várok ettől a száltól az évadban. Főleg Maul -tól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért túlzásokba ne essünk. Dooku kétlem, hogy feltámadna fej nélkül, Sidious meg millió kis darabra robbant. Bár ha a terminátor volt az apja....

A Sötét Oldalnak ezek szerint elég nagy a hatalma. Talán Dooku feje túlélte.

Lásd Simus esetét az EU-ból.

A Dark Empire szerint meg Palpi klónozta magát és mielőtt a teste elpusztult, átteleportálta a lelkét a klón testébe. És a Dark Empire meg Lucas kedvenc EU képregénye.

Ez a hozzuk vissza Mault is az EU rosszabb ötleteiből ered.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hisz Ő azért lett mester, mert Sith-et ölt! És nem lovag lett padawanból, hanem rögtön mester!

http://www.youtube.com/watch?v=KQxhOYqLPdY

Honnét veszed, hogy mester lett belőle Maul megöléséért? Se a filmben, se az EU-ban nem volt ilyenről egy büdös szó se. Maul legyőzése után lovaggá ütötték és megkapta Anakint tanítványnak, de mester nem lett belőle. Nem kell mesternek lenni, ahhoz, hogy valaki tanítványt fogadhasson, erre ékes példa Anakin és Ahsoka esete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó szöveg...Jó magyarázat. Max amiatt sántít, hogy szerintem nem ismerte még olyan behatóan a sötét oldalt, mert egy tanítvány volt első bevetésén.

Anakin abszolút semmit nem tudott a Sötét Oldalról, mégis túlélte, amíg Sidious odaért a Mustafarra, meg visszavitte őt a Corruscant-ra. Maul-nak ellenben bőven volt ideje tanulni, hiszen csecsemő kora óta Sidous nevelte. Egyébként ajánlom mindenkinek azt az interjút a 21-ei vetítésről, Filoni elég mélyen belement a dologba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont induljunk ki abból amiket a filmekben láttunk: Mault átjárná az Erő? - Lehet hogy megkopott a memóriám, de nem emlékszem volna hogy a mozgásának felturbózásán kívül nagyon használta volna az Erőt. Egy vérbeli sith, akinek megvan a hatalma, hogy egy kettévágást és zuhanást túléljen, ha találkozik az ellenfeleivel, nem hinném, hogy azzal kezdené, hogy aktiválja a fénykardját. Inkább "Dooku-styleban" megmutatná mire is képes valójában (ugye itt a Yoda elleni párbajra gondolok) vagy mint ahogy Vader küzdött Luke ellen a Bespinen. Viszont Maultól 2 párbaj alatt nem láttunk semmiféle Erőfitogtatást. Ebból én arra következtetek, hogy vagy nem az a felvágós alkat (amit nem igazán hiszek, márcsak a pózolásaiból), vagy pedig nincs mivel felvágnia a jedik előtt (mármint a harci tudását leszámítva, mert ugye a kardjával villogot nem keveset).

Maul lehet akármilyen pipa, meríthet annyit a sötét oldalból amennyit csak akar, nekem ne mondja senki, hogy egy 22 éves "taknyos" sith padawan, aki még csak jelét se mutatja annak, hogy a sötét oldal energiája átjárja, túlélhet egy ilyen "szituációt".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a baj ebben, hogy nem taknyos sith padawan, de ezt majd az ötödik évad fogja bizonyítani szerintem. :) Egyébként pedig Maul szó szerint lealázta a "csekélyke" tudásával a két Jedit. Csak azért tudott Obi felülkerekedni rajta mégis, mert Maul már elbízta magát és nem koncentrált. Pont ahogy Palpi az EPVI végén. Elvitte a győzelmi hév. És nem akarom Mault túldimenzionálni, de azért adjuk meg azt a státuszt ami jár neki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként pedig Maul szó szerint lealázta a "csekélyke" tudásával a két Jedit.

Igen, ez igaz hogy a "csekélyke" Erő használattal is le tudta győzni az ellenfeleit, de ez a hatalmas harci tudásának tulajdonítható inkább. Viszont a veremben lefelé zuhanva a harci tudása körülbelül annyit ér, mint amekkora problémát egy szellentés okoz a globális felmelegedés folyamatában. Zuhanás közben már arra az Erőre kellett támaszkodnia, ami nincs neki (vagy legalább is a film ezt sugallja, hogy nincs neki).

 

De mondom, nekem nem az a legnagyobb bajom, hogy visszatért, hanem az ahogyan: a semmiből, félmagyarázatokkal, a filmekkel ellentétben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo, az a nagybüdös helyzet, hogy iszonyat keveset tudunk Maul-ról. Az pedig a Darth Bane regényekben elég komolyan ki lett fejtve, hogy nem mindenkinek vannak egyforma adottságai

 

"Az Erő különféle módokon nyilvánulhat meg- magyarázta neki (Zannah-nak) annak idején Darth Bane- Minden egyénnek vannak erősségei és gyenge pontjai. Akadnak területek, amelyeken felülmúl másokat, de olyanok is, amelyeken alulmarad másokkal szemben." Darth Bane, A Kettő szabálya 157. oldal

Bane a nyers elemi erők mestere volt, Zannah olyan boszorkányosságokat tudott, amik mellett Talzin bolygóközi voodooja elbújhat, Cognus képes volt már a kiképzése előtt megbénítani mások uralmát az Erő felett, Plagueis visszahozta a holtakat az életbe stb stb. A Sith Hunters-ből pedig egyértelmű, hogy Maul

képes Sith-alkímiát használni

Szóval simán elképzelhető, hogy azért csak a fénykard tudásával villogott a Baljós Árnyakban, mert tényleg az az ő egyetlen csatában hasznos fegyvere, és a valódi képességei másban mutatkoznak meg. Vagy szimplán csak nem akarta felfedni a valódi erejét, pontosan azért, mert egyrészt a Sith-ek legerősebb fegyvere a titkolódzás, másrészt pedig, ahogy Ody mondta a harcitudása is elég volt, hogy lealázza Qui-Gon-t és Obi-Wan-t.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bane-regények 66,6%-át ismerem, a Sith Hunters nálam körül belül egy szinttel a Holiday Special szintje fölött van komolyanvehetőségben.

 

És addig is ok, hogy Maul nem mutatja meg a hatalmát a legfőbb ellenségeinek, csak az a gond hogy senki másnak sem beleértve minket nézőket is, és ebből nekem az jön le, hogy Georgie fiú nekünk ezzel azt akarta sugallni, hogy Maul tényleg nem több egy duplapengéjű fénykardnál.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is Werebazs véleményét osztom. Maul -ról alig tudunk valamit (konkrétan semmit). Így az a vélemény, miszerint "Zuhanás közben már arra az Erőre kellett támaszkodnia, ami nincs neki..." abszolút nem állja meg a helyét, hisz egyrészt csak feltételezés, másrészt Maul Erőhasználó ergo nem lehet olyat állítani, hogy nem jártas az Erő használatában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bane-regények 66,6%-át ismerem, a Sith Hunters nálam körül belül egy szinttel a Holiday Special szintje fölött van komolyanvehetőségben.

 

És addig is ok, hogy Maul nem mutatja meg a hatalmát a legfőbb ellenségeinek, csak az a gond hogy senki másnak sem beleértve minket nézőket is, és ebből nekem az jön le, hogy Georgie fiú nekünk ezzel azt akarta sugallni, hogy Maul tényleg nem több egy duplapengéjű fénykardnál.

De Maul egy mellékszereplő volt az EPI -ben. Obi mivel mutatott többet mint Maul az EPI -ben? Max. annyiban, hogy több szövege volt, mégis Obi az egyik legnagyobb figura lett az egész történetben. Maul karakterét pedig most bontják majd ki. Megtudjuk milyen sith lett volna a háború alatt. Az előzetesből az derül ki, hogy furfangos és rohadt jó, de ezzel megvárom a Revival-t. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.