Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

The Gathering

 

 

Állítólag az epizód elején láthatjuk majd falshbackben, amikor Plo rátalált Ahsokára még baba korában egy ismeretlen bolygón. Na erre nagyon kíváncsi vagyok.

 

Wow! Állat jó ötlet. A preview is csodásan néz ki. Úgy tűnik ez most megint nagyon oda fog csapni. (Onderonnal le vagyok maradva két epizódnyit, ugyhogy lehet hogy az is odacsap csak még nem tudom)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez azért nem olyan jó hír. Egyrészt a Disney XD-t sokkal kevesebben nézik, mint a Cartoon Netwrok-öt, ami árthat a sori nézettségi rátájának, és ha fele akkora lesz a hatodik évad nézettsége, mint az ötödiké, akkor az okostojások majd kisütik, hogy nem érdemes megtartani, mert nem nézik elegen. Másrészt meg ez szinte garantálja, hogy amit leadnak az agyon lesz cenzorálva, és legfeljebb a DVD/Blu-ray-re fogják vágatlanul kiadni. Rosszabbik esetben pedig egyáltalán nem fogják hagyni nekik, hogy a Massacre-höz hasonló brutalitású részeket gyártsanak.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cenzúrától én is tartok, a nézettség miatti kaszától már kevésbé. Egyrészt, ha a Disney XD kevésbé nézett csatorna, más minősül jó nézettségnek, mint a CN-en. Másrészt, aki eddig tv-ben nézte a TCW-t, annak nem okozhat nagy gondot megnyomni egy gombot a távirányítón.

De ha esetleg mégis emiatt bukik meg a sorozat, azzal is nyertünk +1 évadot, ahhoz képest, amit az 5. évad utáni kaszával kapnánk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez azért nem olyan jó hír. Egyrészt a Disney XD-t sokkal kevesebben nézik, mint a Cartoon Netwrok-öt, ami árthat a sori nézettségi rátájának, és ha fele akkora lesz a hatodik évad nézettsége, mint az ötödiké, akkor az okostojások majd kisütik, hogy nem érdemes megtartani, mert nem nézik elegen. Másrészt meg ez szinte garantálja, hogy amit leadnak az agyon lesz cenzorálva, és legfeljebb a DVD/Blu-ray-re fogják vágatlanul kiadni. Rosszabbik esetben pedig egyáltalán nem fogják hagyni nekik, hogy a Massacre-höz hasonló brutalitású részeket gyártsanak.

Hát a müsor-struktúrájuk alapján semmivel sem vissszafogottabbak a müsoraik a CN-nél. Mondjuk ha jól tudom kudar nézi ezeket a Marveles sorozatokat amiket a Disney XD nyom, igy ő tudna felvilágositást adni, hogy mennyire széplelküek, csak gondolom ő meg nem néz be ebbe a topikba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a müsor-struktúrájuk alapján semmivel sem vissszafogottabbak a müsoraik a CN-nél. Mondjuk ha jól tudom kudar nézi ezeket a Marveles sorozatokat amiket a Disney XD nyom, igy ő tudna felvilágositást adni, hogy mennyire széplelküek, csak gondolom ő meg nem néz be ebbe a topikba :)

 

A Disney csatornát nem tudom, hogy hányan nézik, de borítékolhatod Bomarr, hogy ha átkerül a műsor, akkor az ottani műsorszerkesztők bele fognak szólni a sorozatba. Tudom, nem hiszed, hogy a Disney csak a pénz miatt vette meg az SW brandet....de hidd el, hogy semmi más nem érdekli őket, lévén a Disney részvényeseit nehezen tudom elképzelni TCW rajongóként (kivétel most már Lucas). Ha a sorozat úgy hoz többet, hogy ovódásoknak szól az üzenete, akkor nekik fog készülni. Nincs itt semmi csiribá, pénz beszél, a Disney pedig szereti a pénzt, azt pedig még jobban szereti, ha a befektetett 4 milliárd potom pénz jó gyorsan térül meg. Ha meg nem lesz nézettsége a sorozatnak a Disney csatornán, akkor lapátot adnak a kezébe.

 

Ha most erre az a válaszod, hogy a Disney nem olyan, mert nem szólt bele a Marvel dolgába sem...akkor lehet tökönlövöm magam. Ne nézzük már banálisan a dolgokat. A Disney első dolga volt a Boom stúdiót kaszálni, amikor megvette a Marvelt. Maradjunk a realitás talaján és ezt kérem mindenkitől!

 

Werebazs: Jól írtada lentebb, itt a cenzúra a minimum, amivel számolni kell!

 

És tényleg, nézzük már meg, hogy miről is beszélünk Disney XD címen (nyáltenger az erdő szélén):

 

Disney XD - minden ízében butítás - Selena Gomez és Tökorrú János

 

Ez például olyan szép, hogy magam alá olvadok:

 

Féktelen horror

 

Kérlek, válasszatok horror filmet estére:

 

Félelem és reszketés aprajafalván

 

Illik ebbe a profilba a Onderon megszállásának 4 részes története. Én is úgy gondolom... :cry:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomar, borítékolhatod, hogy ha átkerül a Disney csatornára, akkor az ottani műsorszerkesztők bele fognak szólni a sorozatba. Tudom, nem hiszed, hogy a Disney csak a pénz miatt vette meg az SW brandet....

Én speciel tudom, hogy a pénzért vették meg. Mi másért? Csak nincs bennem az a hamis előitélet hogy a Disney csak és kizárólag a kisgyerekeken keresztül akar pénzt szerezni és nem csinálok ugy mintha bele látnék döntésekbe amibe egyébként nem ("itt a cenzúra a minimum, amivel számolni kell! " - aha persze mintha lehetne sejtésünk róla) Ők profik. Ha tudják hogy ovodásoknak kell SW-t késziteni akkor nekik is fognak késziteni meg a tinédzsereknek is és mindenkitől leszedik a zsét. Egyébként ovodásoknak már a Disney előtt készitett a Lucasfilm egy sorozatot (legalábbis én azt a Startourst vagy micsodát annak látom ami meg lett szellőztetve.... de a LEGO SW se az én korosztályomat célozza). Mert a Lucasfilm is nem csinált eddig mást mint pénzt csinált az SW-ből. Nem karitativ szervezetként készitették a TCW sorozatot se.

 

Edit: Az külön szép, hogy nem a Disney XD honlapját linkeled hanem tök mást... erre azért vigyázzál mert kicsit belerondit az imázsodba ami szerint te annyira képben vagy itt Disney ügyben hogy már azt is vágod, hogy itt csak cenzúra lesz és kész :)

 

http://www.disney.co.uk/disney-xd/

 

Ezt kerested. Persze nem tocsog vérben mint a Cartoon Networks honlap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én speciel tudom, hogy a pénzért vették meg. Mi másért? Csak nincs bennem az a hamis előitélet hogy a Disney csak és kizárólag a kisgyerekeken keresztül akar pénzt szerezni és nem csinálok ugy mintha bele látnék döntésekbe amibe

 

A Disney XD a gyerekekből akar pénzt csinálni és teszi ezt kizárólagos alapon (ezért van nyakonvágva az egész merő nyállal), az egész csatorna rájuk épít és nézd meg a lenti linkjeimet alaposan, mert az utolsó link például a műsorválaszték!

Nem vagyok képben, de nem szeretem, ha valaki ultrabanális...A Disney nem nyúl semmihez, a Disney hozzá sem fog érni, lehet rá sem fog lehelni. A Disney könyvelői jövő hétre átvilágítják a teljes Lucas birodalmat, és szépen kezdik kaszálni a bejáratott partnereket. Viszlát Dark Horse, viszlát Slideshow....de legelőször viszlát Cartoon Network. Nem jelent rosszat feltétlenül ez a kooperáció vagy nevezzétek, aminek akarjátok, csak éppen ez a szöveg, hogy a Disney annyira tiszteli amit felvásárol, hogy hozzá sem ér ez gyerekes. A Disney első dolga kirúgni a mexikói takarítókat a Lucasfilm valamennyi épületéből, ha azt olcsóbban meg tudja oldani...ja, hogy a takarítók szakszervezete nem panaszkodott a Marvel esetében sem, had ne dőljek már a kardomba a meglepetés erejétől.

 

Át fog menni a TCW a Disney csatornára....ott meg fogják nézni, hogy melyik korosztályon lehet a legtöbbet keresni. Azt is meg fogják nézni, hogy a TCW költségvetését miként lehet még jobban minimalizálni. Azt is meg fogják nézni, hogy kell e 25 írót és 45 rendezőt foglalkoztatni és akármennyire is hihetelten, de a TCW sorsát ezentúl a Disney aktatáskás fejesei fogják eldönteni az eredmények és számadatok tekintetében.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney XD a gyerekekből akar pénzt csinálni és teszi ezt kizárólagos alapon (ezért van nyakonvágva az egész merő nyállal), az egész csatorna rájuk épít és nézd meg a lenti linkjeimet alaposan, mert az utolsó link például a műsorválaszték!

Nem vagyok képben, de nem szeretem, ha valaki ultrabanális...A Disney nem nyúl semmihez, a Disney hozzá sem fog érni, lehet rá sem fog lehelni. A Disney könyvelői jövő hétre átvilágítják a teljes Lucas birodalmat, és szépen kezdik kaszálni a bejáratott partnereket. Viszlát Dark Horse, viszlát Slideshow....de legelőször viszlát Cartoon Network.

Felteszem azért jelezted, hogy nem akarsz hallani a Marveles példáról Disney XD esetében sem (vagyis emlités után tökön szurod magad... ne tedd!), mert akkor már omlik az elmélet. Mert ugye ezen a csatornán megy egy rakás nem nyálas képregény-sorozat is. De erre tényleg ne figyelj, mert láthatóan ezen akarsz bosszankodni, hogy most jaj a Disney. És ki vagyok én hogy beleszoljak hogy valaki mire önti a mérgét? A bosszankodásba majd én is beszállok ha lesz mibe... mondjuk átviszik és tényleg agyonvágják... hidd el én is a kezemet rázom majd és ki se zárom a lehetőséget, hogy lesz ilyen. De nem parázok valamin ami per pillanat ennyire fiktiv, pláne nem ekkora lendülettel, mintha legalábbis a Disney már megette volna a Lucas kiskutyáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felteszem azért jelezted, hogy nem akarsz hallani a Marveles példáról Disney XD esetében sem (vagyis emlités után tökön szurod magad... ne tedd!), mert akkor már omlik az elmélet.

 

Biztosan nem omlik az elméletem, mert ha jól tudom, a Boom stúdió kaszálása mellett valami pókemberes sorozat is ugrott a Disney "hozzá sem érek amit megveszek" mentalitásából fakadóan.

 

Az meg a másik része, hogy te példálózol a Marvel kiadóval, de azt valójában te sem tudod, hogy milyen ágak szüntek meg, kiket bocsájtottak el, milyen belső átszervezések történtek vagy folynak aktívan. Én két példát említettem, de azt nem tudom, hogy te mire alapozod, hogy a Marvel háza táján nem történt változás. Nem rombolták le a Marvel székházat és a logot sem festették át rózsaszínre és még mindig képregények kiadásával foglalkoznak (részben) szóval nem mentek át NatGeo-ba ez igaz, de azért azt baromira nehéz elképzelni, hogy pénzügyileg sem struktúrálták át a céget. Erre írtam, hogy ez banális megközelítés! Biztos vannak olyan emberek, akiket pontosan a Marvel felvásárlása miatt bocsájtottak el a cégtől, biztos vannak közöttük diplomás emberek, könyvelők, gazdasági szakemberek, takarítók...ja kérem, hogy ez nem hatott a Pókember 26 ezredik részére, az semmit nem jelent. (Mondjuk jó lenne, ha a TCW-nél sem lenne hatása és akkor neked van igazad Bomar, mert az átstruktúrálás valóban nem hozott számunkra változást. :peace: )

 

Nem azzal van a baj, hogy pozitívan szemléled vagy szemlélik az emberek a dolgokat...ez csodálatos adomány, de érdemes a híreket értéküknél kezelni.

 

Például Dzséjt írta, hogy a The Avangers BluRay kiadása fapados lett, a film minőségéhez viszonyítva kritikán aluli. Én ugyan nem vettem meg a kiadványt, de Dzséjt szavaiból azt vezettem le, hogy a Disney így maximalizálta a bevételt egy olyan brand esetében, amit a rajongók a kiadás gyengébb paraméterei ellenére is el fognak kapkodni. Ez egy élelmes szemlélet....ami azt bizonyítja, hogy a Disney okos embereket alkalmaz. Ha én erre beírom, hogy ez várható mondjuk az SW kiadványok terén is, akkor arra ne jöjjön olyan válasz, hogy a megközelítésem negatív és a Disney nem is olyan különben sem, meg amúgy is a Marvelhez sem nyúlt, mert ez az érv egyszerű lenne mint a faék. Ugyanakkor borúlátó sem vagyok, ha azt írom, hogy a Star Wars DVD/BR kiadványok is a Disney "profiljához" fognak igazodni, mert például ott az Avangers BR kiadás, ami bizonyítottan gyenge...bár magam nem fogtam a kezemben, de hiszek Dzséjtnek. Tehát a levezetés alapos kell, hogy legyen és ha az negatív konklúzit sejtet, akkor sajnos azt kell leírni sokadszorra is, hogy bizony itt nem mézeskalácsból lesz a kerítés.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az üzletemberek ráállnak a TCW-re ott kő kövön nem marad. Ki fizet majd? Hát a gyerekek? Akkor puhítsunk a TCW-n.

Itt Zééével értek egyet. Minden a profit és semmi más nem számít. Ez a modern kapitalizmus.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztosan nem omlik az elméletem, mert ha jól tudom, a Boom stúdió kaszálása mellett valami pókemberes sorozat is ugrott a Disney "hozzá sem érek amit megveszek" mentalitásából fakadóan.

Felhivnám a figyelmed rá, hogy én sose mondtam, hogy a Disney semmibe nem nyúl bele a televiziós SW-kbe. Ebben nem vagyok annyira jártas mint a Disney mozifilmes szárnyába amit eléggé szorosan követek. Az állitásom annyi, hogy szerintem nagy változások nem lesznek.

 

Boom stúdió mint sokadszorra előkerülő példa. A Boom nem az övék volt. Licenszeltek nekik anyagokat de amikor lett saját képregényes kapacitásuk elvették tőlük. Logikus. A TCW-t gyártó Lucasfilm Animation viszont nem Boom stúdió. Vagyis nem külsős. A Lucasfilm Animation a Disney-é. Te azt mondod a saját animációs stúdiójuk munkáját elveszik (jól értem?). Nekem ez nem logikus. Ellentétben a Boom stúdiós példával.

 

Kaszált képregényes sorozat: a Disney megkapta a Pókember televiziós jogait, viszont olyan egyedi módon, hogy pont annak a futó sorozatnak a jogait viszont nem. Tehát ha az tovább fut akkor egy konkurens rajzfilm sorozat futott volna. Logikus volt a lezárása. A Clone Wars viszont tudtommal nem ez a szitu.

 

A Marvelt pedig én elsősorban mint annak a példáját hozom fel, mint ami nem lett megfosztva az imázsától és nem lett lebutitva alacsonyabb korosztályok szinvonalára. Márpedig itt most az a prekoncepció hogy a TCW-vel ezt fogják tenni. Én viszont az elöbbire alapozom azt amit irtam, vagyis, hogy szerintem nem lesznek nagy változások. Aztán ha lesznek majd bosszankodok, de egyelőre nem látom alapját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, a Boom egy külsős cég volt. Erre linkeltem be korábban egy blogbejegyzést, hogy a Dark Horse kiadónak 1991 óta (korábban 94-et írtam) először fájhat a feje, hiszen oda lehetnek a jogok. Mivel a Disneynek van képregény kiadója (Marvel), így az a furcsa helyzet állhat elő, hogy közel 3 évtized után ismét a Marvel fogja kiadni az SW képregényeket. (Megjegyzem, bár azóta sok víz lefolyt a Dunán, hogy a Marvel Sw képregények brutálisan bénák voltak. Egyszerűen a Marveles írók szuperhősökre ráállított agya nem működött abban az univerzumban, de mint mondottam, az már régen volt, nem kell miatta parázni.)

 

Visszatérve az egyébként helyes állításodra, való igaz, hogy a Disney birtokolja a Lucasfilm animációs részlegét....nyilván nem hülye, hogy azt megszüntesse, azonban az átstruktúrálás, munkák átvállalása vagy átadása a Disney animációs részlegének korántsem kizárt. Első körben (ahogy az lenni szokott) megnézik, hogy valóban gazdaságosan üzemel -e a LFAnimation....ha gazdaságosan üzemel, talán hagyják működni tovább, de még a gazdaságos működés sem jelent semmit, mert ott is lehet profitot maximalizálni és alkalmazottakat elbocsájtani. Talán még ez sem hat közvetlenül a TCW-re, bár az, hogy sok ember rendezi és sok ember írja a sorozatot, talán nem fog tetszeni a Disneynek és talán veszik a bátorságot és meg fogják kérdezni, hogy erre mégis mi szükség van. Kiadási oldalról vizsgálva az LFAnimation nem véletlenül üzemel részben Singapurban, nyilt titok, hogy negyed annyiért találni ott képzett munkaerőt, mint az Államokban...ugyanakkor az sem elképzelhetetlen, hogy a Disney csökkenteni fogja a Lucas birodalom méretét és egyes ágakat például az animációs ágat gyorsan megszűnteti és az alkalmazottak egy részét a saját animációs stúdiójához irányítja át. Ezek a reális rémképek és az is reális rémkép, hogy mondjuk a profit maximalizálása miatt változtatnak a TCW besorolásán.

 

És hogy miért beszélünk erről és miért nem inkább arról, hogy minden szép és jó...ennek pedig az oka, hogy jött egy hír, amit igyekszünk minden aspektusából megvizsgálni. Ez nem szűklátókörűség, nem negatív szemlélet, egyszerű véleményalkotás, vagy új szavamnál fogva, szájmenkedés.

 

A fentiek a legrosszabb scenariót tükrözik és magam sem gondolom feltétlenül , hogy a TCW-nek befellegzett és holnap az SWsaga.hu-t is felvásárolja a Disney (persze megígérik Odynak, hogy nem lesz változás) és egy hét után megszűnteti fórumot, felesleges rémhírkeltés miatt! :lol:

 

szerk: A Pókemberes sorozat esetében csak annyit tudtam, hogy kaszát kapott....így elfogadom és külön köszönöm a korrekciót!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké akkor végülis csak annyi a helyzet, hogy különböző vérmérséklettek fogadtuk ugyanazt a hirt. Sajnos nem fizetnek az itteni tevékenységemért a Disney-től tehát ha én is úgy látom/sejtem majd hogy nem jó irányba viszik a dolgokat, majd én se maradok csöndben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké akkor végülis csak annyi a helyzet, hogy különböző vérmérséklettek fogadtuk ugyanazt a hirt. Sajnos nem fizetnek az itteni tevékenységemért a Disney-től tehát ha én is úgy látom/sejtem majd hogy nem jó irányba viszik a dolgokat, majd én se maradok csöndben :)

 

Nem leszünk már itt sokáig, amilyen ütemben gyűjti magához az SW brandet a Disney...gyanítom az SWsaga.hu-ra is szemet vetett! :lol: Ha jól tudom, már vannak tervek, hogy a felvásárlást követően Super Shadow lesz itt a moderátor és hírszerkesztő. :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az üzletemberek ráállnak a TCW-re ott kő kövön nem marad.

Mintha eddig Teréz anya és a kolduló szerzetesiek csinálták volna a sorozatot, csak a SW rajongás motiválva őket :facepalm:

Eddig is az volt a cél, hogy minél több pénz gyűjtsenek össze vele, és ez után is az lesz. A kérdés csak az, hogy ennek érdekében megváltoztatják-e a célkorosztályt, vagy hagyják hagy fusson az eddig működő recept alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem leszünk már itt sokáig, amilyen ütemben gyűjti magához az SW brandet a Disney...gyanítom az SWsaga.hu-ra is szemet vetett! :lol: Ha jól tudom, már vannak tervek, hogy a felvásárlást követően Super Shadow lesz itt a moderátor és hírszerkesztő. :D

Van az oldalnak ára, amit le lehet kérdezni. Aki kifizetné az összeget, azzal hajlandó vagyok tárgyalóasztalhoz ülni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.