Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Igen, a Marvelnél aztán piszkosul tolják előre a női karaktereket, 13 film alatt még egy női főhős sem volt, az első megjelenésére a 21. epizódig várnunk kell, ami 2019-ben esedékes. Ezt a bitang tolakodást. Még sorozatok terén sincs tumultus, hiszen négy sorozatra jut kettő (Carter és Jones), és a tervezett jövőbeli sorozatok közül is csak úgy kerül elő női főhős, hogy mellette egy vagy több pasi lesz vagy ugyanolyan hangsúllyal főhős, vagy még túl is szárnyalják a gyengébb nemet.

Szóval, ha az fog lejátszódni az SW-ben, ami a Marvelnél, akkor nagyjából Rey és Jyn az utolsó két női főhős. :)

Bár azt nem tudom, hogy ennek mi köze ahhoz, hogy ki a Kiválasztott. :hmm:

 

Hát csak olyan szempontból, ha nem esett le, hogy amíg Lucas volt a vezető, addig a férfi karakter volt a kiválasztott, most hogy női vezető lett hirtelen nő lett a kiválasztott. Amúgy a női Thor-ról nem hallottál? Itt nemcsak a filmekről szól amivel előhozakodtam hanem a képregények esetében is.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát csak olyan szempontból, ha nem esett le, hogy amíg Lucas volt a vezető, addig a férfi karakter volt a kiválasztott, most hogy női vezető lett hirtelen nő lett a kiválasztott. Amúgy a női Thor-ról nem hallottál? Itt nemcsak a filmekről szól amivel előhozakodtam hanem a képregényekkel esetében is.

Akkor meg aztán pláne semmi gond, hiszen a Star Wars képregények történelmében sokszorosan több női főhős van, mint a filmekben.

Az meg, hogy (HA) nő lesz a kiválasztott, távolról sem azt jeleni, hogy női uralomra törnek Kennedy-ék az SW berkein belül. Pláne, hogy ez még mindig egy nagy HA, és azt sem tudjuk, mi a helyzet Anakinnal - akit nyilván nem felejtettek el.

Amúgy, sok minden nem volt Lucas idejében. Az ep4-ben nem voltak feketék mellékszerepben sem, az ep6-ig nem voltak feketék főszerepben sem, az ep1-ig nem voltak ázsiaiak mellékszerepben sem, a Rogue One-ig nem voltak főbb szerepben sem, az ep6-ban nem volt Chewie-n más idegen faj a Lázadásban, stb. A Star Wars folyamatosan fejlődik, Lucas keze alatt is összhangban változott a világgal, és eleddig az új éra sem látszik ezen változtatni.

És ezt még csak nem is Kennedy-ék kezdték el, hanem Lucas irányítása alatt a TCW. Ők hoztak be a történetbe olyan női karaktereket fontos szerepekbe, mint Ahsoka vagy Asajj (tudom, hogy ő EU karakter, de most elsősorban a Lucas irányításával készült mozgóképes anyagra gondolok), vagy Talzin és Satine. E szereplők nem csak fontos mellékszereplők voltak, hanem egy-egy epizód erejéig főszereplővé váltak, sőt, egyenesen a Galaxis sorsának alakítójává, nem egyszer adva új értelmet korábbi ismereteinknek.

Kennedy-ék csak annyit tettek, hogy ezt mozifilmben is meglépték. És a mai napig nem látom, hogy ez baj lenne, mivel Rey egy remek karakter, és azzal sem értek egyet, hogy baj lenne a korábbi ismeretek újraértelmezése (amivel Lucas az ep1-2-3 alkalmával folyamatosan élt, csak egyet mondok: a kiválasztott legendája - ez Darth Vader karakterének totális újraértelmezése), amíg az nem megy szembe a korábbiakkal. És akárki akármit mond, a filmekben és a TCW-ben Lucas áldásával kérdőjelezték meg több ízben is Anakin ez irányú státuszát, és nem kispályások, hanem olyanok, mint Yoda, Mace Windu, Obi-Wan, az Erőnővérek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát csak olyan szempontból, ha nem esett le, hogy amíg Lucas volt a vezető, addig a férfi karakter volt a kiválasztott, most hogy női vezető lett hirtelen nő lett a kiválasztott.

Egyelőre nincs szó semmilyen női kiválasztottról - egyáltalán más kiválasztottról -, meg kellene várni a 9. részt a teljes képet illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre nincs szó semmilyen női kiválasztottról - egyáltalán más kiválasztottról -, meg kellene várni a 9. részt a teljes képet illetően.

 

Ha az elöző filmekhez tartják magukat, akkor pont a 8. epizód lesz az, ahol kulcsfontosságú kérdések ki fognak derülni. A 9. epizód csak a végkifejlett lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írom a PGO-ra a heti filmes összefoglalót, amiben mit ad isten, kiemelt szerepet szántam a Star Warsnak. :D Összefoglaltam a legfrissebb kémjelentést is, és egy véletlen elütés szöget ütött a fejemben. A fáma ugye úgy szól a jelentés szerint, hogy egy fiú és egy lány, akik testvérek, egy fa közelében kerültek kapcsolatba az Erővel, lett belőlük a Világos és a Fény követője. Nem ismerős nektek ez a motívum? Segítek:

"A testvérpár egy nap összeveszik, és a fiú rátámad a lányra..." ez lett a mondat, amit írni akartam, de eredendően, automatikusan így írtam le: "A testvérpár egy nap összeveszik, és a Fiú rátámad a Lányra..." Igen, a Mortis-trilógia. A Fiú és a Lány, a harcoló testvérpár és a fa motívuma, ami végig elkísér minket. Faszerű szobor van az Atya mögött, amikor először látjuk a monostorban, a Lány halálakor is igen erőteljes hangsúlyt kap egy fa.

Az is egyezik, hogy a Fiú a gonosz, a Lány a jó - ami párhuzamba állítható Anakinnal és Rey-jel. Nem állítom, hogy a Fiú és a Lány az a testvérpár, akik a kémjelentésben szerepelnek, de elég feltűnő ez az egybeesés. Ha a személyük nem is egyezik, a történet hátterében álló elemek lehetnek ugyanazok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írom a PGO-ra a heti filmes összefoglalót, amiben mit ad isten, kiemelt szerepet szántam a Star Warsnak. :D Összefoglaltam a legfrissebb kémjelentést is, és egy véletlen elütés szöget ütött a fejemben. A fáma ugye úgy szól a jelentés szerint, hogy egy fiú és egy lány, akik testvérek, egy fa közelében kerültek kapcsolatba az Erővel, lett belőlük a Világos és a Fény követője. Nem ismerős nektek ez a motívum? Segítek:

"A testvérpár egy nap összeveszik, és a fiú rátámad a lányra..." ez lett a mondat, amit írni akartam, de eredendően, automatikusan így írtam le: "A testvérpár egy nap összeveszik, és a Fiú rátámad a Lányra..." Igen, a Mortis-trilógia. A Fiú és a Lány, a harcoló testvérpár és a fa motívuma, ami végig elkísér minket. Faszerű szobor van az Atya mögött, amikor először látjuk a monostorban, a Lány halálakor is igen erőteljes hangsúlyt kap egy fa.

Az is egyezik, hogy a Fiú a gonosz, a Lány a jó - ami párhuzamba állítható Anakinnal és Rey-jel. Nem állítom, hogy a Fiú és a Lány az a testvérpár, akik a kémjelentésben szerepelnek, de elég feltűnő ez az egybeesés. Ha a személyük nem is egyezik, a történet hátterében álló elemek lehetnek ugyanazok.

 

Ez egy tetszetős gondolat, korábban ki is fejtettem, hogy a TCW-ban ellégé körül járta Lucas az Erő témát, és írtam is hogy miért nem merítenek a abból. De örülök hogy te is erre a következtetésre jutottál. Nem kell itt semmilyen új mitológiát kreálni, mert már meg van alkotva.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csak nem értem, mi a jó nő benne a fenekén kívül, de mindegy, ezt már régen kitárgyaltuk.

Persze, ízlések és pofonok..

De nekem egy csinos pofi és egy szép fenék után már nem kell több.

Ha minden 5. nő elmondhatná ezt magáról, nem akárnilyen helyzet lenne, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb lesifotók láttak napvilágot a dubrovniki forgatásról: http://makingstarwars.net/2016/07/27-new-photos-from-star-wars-episode-viiis-dubrovnik-sets/ Szerintem a legérdekesebb: mxcpScreen-Shot-2016-07-12-at-2.27.33-PM.png

Az tuti!

Royal guardok és Luke? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.