Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Több olyan világot szeretnék látni, mint amilyenek például a Rogue One elején is voltak, vagy amik jobban hajaznak a prequel sokszínű bolygóira.

 

Ja ebben 100%-ig egyetértek.

 

 

 

Arra szerintetek van esély, hogy visszalátogassunk valamelyik "régi" bolygóra? Ez lehet akár OT akár PT vagy épp Rogue one is.

Az eddig elhangzottak alapján Ahch-To központi szerepet tölthet be. Valamint Poe és Finn akciózik majd a Horvát városkában, ami feltehetően szintén új helyszín, vagy Ahch-To másik része. Az is esélyes hogy D'Qar visszatér, valamint hogy az Első rend is kap egy új bázist, valami félreeső eddig nem látott bolygón. De vajon lesz nagy visszatérő?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem van rá esély Rogue One után, ahol azért - még ha rövid időre is -, de visszatértünk Coruscantra és Mustafarra (na meg a Yavin IV-re és a Halálcsillagra, de ezek ugye megkerülhetetlen elemek voltak). Érdekes tény, hogy a The Force Awekens nagyon korai (értsd: ekkor még sztori sem volt) koncepció rajzai közül több is a Feluciát ábrázolta. Ki tudja, talán erre még visszatérnek a későbbiekben.

Ami meglepne, ha az új trilógiából kimaradna a Tatooine. Az a bolygó eddig mindig feltűnt. Még jól is festene, ha ebben az újban csak egyszer jelenne meg. Az ep1-3-ban háromszor jártunk rajta, az ep4-6-ban kétszer, az ep7-9-ben meg egyszer. Az ep10-12-ben meg jöhet az egyszer sem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem van rá esély Rogue One után, ahol azért - még ha rövid időre is -, de visszatértünk Coruscantra és Mustafarra (na meg a Yavin IV-re és a Halálcsillagra, de ezek ugye megkerülhetetlen elemek voltak). Érdekes tény, hogy a The Force Awekens nagyon korai (értsd: ekkor még sztori sem volt) koncepció rajzai közül több is a Feluciát ábrázolta. Ki tudja, talán erre még visszatérnek a későbbiekben.

Ami meglepne, ha az új trilógiából kimaradna a Tatooine. Az a bolygó eddig mindig feltűnt. Még jól is festene, ha ebben az újban csak egyszer jelenne meg. Az ep1-3-ban háromszor jártunk rajta, az ep4-6-ban kétszer, az ep7-9-ben meg egyszer. Az ep10-12-ben meg jöhet az egyszer sem. :D

 

- Igen az RO után akár bizakodó is lehetnék ebben a kérdésben, de sajnos úgy érzem a történet itt kevésbé engedi a régi bolygók felbukkanását. Esetleg Coruscant mint ideiglenes Köztársasági központ lehet hogy benne lesz, de nem tudom menyire akarják a politikai vonalat erőltetni, gyanítom nem igazán.

 

- A Felucia az egyik legizgalmasabb bolygó - szerintem - és méltatlanul keveset jártunk ott eddig. Én nagyon díjaznám ha jobban megismerhetnénk, mert elképesztően jól néz ki. Talán az egyetlen olyan SW bolygó ami egyáltalán nem Föld szerű.

 

- Én most kevésbé érzem valószínűnek hogy a Tatooine visszatérne. Az Ep8-ban szerintem nem fog. Kivéve ha Kylo elmegy meglátogatni a nagypapa szülőházát. :)

 

- Ja és ha már RO akkor legyen Kafrene gyűrűje.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep8-ban szerintem nem fog. Kivéve ha Kylo elmegy meglátogatni a nagypapa szülőházát. :)

Elképzelem hogy Kylo ott van a Tatooine-on és valaki aki jól informált útbaigazítja hogy mi merre van. :D

"Arra van nagyapád szülőháza, erre ahol nagybátyád élt, arra fele van ahol apádat lefagyasztva tartották, erre van ahol nagyapád megismerte nagymamádat, arra meg ahol anyád megfojtotta Jabbát. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Igen az RO után akár bizakodó is lehetnék ebben a kérdésben, de sajnos úgy érzem a történet itt kevésbé engedi a régi bolygók felbukkanását. Esetleg Coruscant mint ideiglenes Köztársasági központ lehet hogy benne lesz, de nem tudom menyire akarják a politikai vonalat erőltetni, gyanítom nem igazán.

Korábban már ecseteltem, hogy a bolygók inkább csak díszletei a cselekménynek, technikailag Mustafar leszámítva semelyiken nincs semmi olyan környezeti tényező, ami miatt az ne játszódhatna máshol. Jakku vagy Tatooine, Naboo vagy Endor, lényegében mindegy. Kis variálással bármelyik lehetne. Így például a politikai vonal sem kötődik Coruscanthoz - hiszen hány olyan jelenetet láttunk mind a filmekben, mind a TCW-ben, aminek semmi köze a politikához, mégis Coruscant a helyszíne. Szóval nem kell azt nézni, hogy mi a történet. Az SW nem erre épül. Hosnian Prime lehetett volna akár Coruscant is, én a moziban először azt is hittem, hogy azt robbantották szét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelem hogy Kylo ott van a Tatooine-on és valaki aki jól informált útbaigazítja hogy mi merre van. :D

"Arra van nagyapád szülőháza, erre ahol nagybátyád élt, arra fele van ahol apádat lefagyasztva tartották, erre van ahol nagyapád megismerte nagymamádat, arra meg ahol anyád megfojtotta Jabbát. "

Ez jó! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelem hogy Kylo ott van a Tatooine-on és valaki aki jól informált útbaigazítja hogy mi merre van. :D

"Arra van nagyapád szülőháza, erre ahol nagybátyád élt, arra fele van ahol apádat lefagyasztva tartották, erre van ahol nagyapád megismerte nagymamádat, arra meg ahol anyád megfojtotta Jabbát. "

:D

Azok között a buckák között meg nagyapád lemészárolt dühében egy rakat buckalakót, de ez úgy se érdekelne téged, fiam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerikában egy pár helyen idő előtt hozzájutottak az Aftermath: Empire's End könyvhöz. Ami elég érdekes infókat tartalmaz Jakku-ról, Palpatine-ről, és feltehetőleg Snoke-ról is. Ezek az infók erősen kapcsolódnak az új trilógiához ezért inkább ide írom. Én nem olvastam az előző két könyvet így nekem nem minden tiszta.

 

KÖNYVES SPOILEREK!!!!!

 

A bevezetés az közvetlenül RoTJ előtt/alatt játszódik Rax és Palpatine közt.

 

"I need you to be ready. It may be time for the contingency. You will go far away from here. My boy, my precious boy. Are you ready to be the Outcast? Are you prepared to become the Contingency?"

"I know I am ready. I am ready to go home. To the sands of Jakku. To the Observatory."

 

Ez beszélgetés úgy hangzik mint ha Palpatine előre tudta volna/(vagy volt egy vészterve ha meghal) hogy megfog halni, és kiderült hogy Jakku-n van/volt egy Birodalmi kutatóbázis, bár ezt eddig is tudtuk a Databank-ból.

 

Leírás erről a bázisról.

 

"It is one of many scattered across the galaxy. All of them are laboratories, in a sense, and all of them look beyond the galaxy's margins in different directions." "Palpating began establishing the observatories before the start of the galactic empire, infusing each with purpose: some were meant to house ancient sith artifacts, others designed to host powerful weapon designs (or the weapons themselves), others still meant as prisons harnessing the life forces of those captured within for a variety of strange purposes"

"This one, the jakku Observatory, has its own function, It is part of the contingency "

 

The purpose of the Jakku observatory: contains a databank of computers "ancient computational mechanisms from an earlier civilization. From precisely when, Rax cannot say. The old republic? The fallen sith Empire?"

The computers contain a star chart from outside the known galaxy

The emperor had mapped out the unknown regions outside the galaxy because something called to him.

 

Az utolsó mondat az hogy a császár feltérképezte az ismerten régiót mert valami szólította onnan.

A következő részlet ezt taglalja. Erősen Snooke gyanús.

 

"The emperor was convinced that something waited for him out there-some origin of the Force, some dark presence formed of malevolent substance. He said he could feel the waves of it radiating out now that the way was clear. The emperor called it a signal-conveniently one that only he could hear. Even his greatest enforcer, Vader, seemed oblivious to it, and Vader also claimed mastery over the dark force, did he not? Rax believed palpatine had gone mad."

 

JAKKU REJTÉLYE.

 

Amit biztosan lehet tudni. Volt itt egy titkos Birodalmi bázis, itt volt az utolsó csata a Birodalom és a Lázadók közt, és megmaradt birodalmiak innen menekültek el az Ismeretlen Régióba. Innentől az eddig kiderült információk és teóriák keveréke.

Jakku volt feltehetőleg a kulcs az Ismeretlen Régióban. Az itt tárolt információkkal voltak képesek csak oda utazni. Ezért volt ott az utolsó csata. A bolygón lezuhant csillagrombolóknak az volt a feladta hogy megvédjék a bázist amíg a bázist evakuálják és az utolsó hajó is elmenekül. Könyvből még kiderül hogy Jakku egykor zöld volt is óceánok borították illetve az előző könyvben Palpatine megemlíti hogy Jakku évezreddel ezelőtt jelentős volt és hogy újra az lesz majd. Valószínűleg Rey se véletlenül került oda.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már ott elvesztettem a fonalat, hogy a ROTJ alatt Palpatine és Rex? Nem a ROTS eseményi alatt?

 

Szerk: csak most látom, hogy Rax. Ki volt ő?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már ott elvesztettem a fonalat, hogy a ROTJ alatt Palpatine és Rex? Nem a ROTS eseményi alatt?

 

Szerk: csak most látom, hogy Rax. Ki volt ő?

Bocsi, Rax az nem Rex, elírtam.

 

Gallius Rax nem olvastam a könyveket így én se nagyon tudom.

http://starwars.wikia.com/wiki/Gallius_Rax

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor annyira nem is érdekes ki ő. :) Ez a Jakkus teória viszont megfontolást érdemel. Nekem tetszene ha mélyebb jelentőséget kapna a bolygó.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor annyira nem is érdekes ki őket. :) Ez a Jakkus teória viszont megfontolást érdemel. Nekem tetszene ha mélyebb jelentőséget kapna a bolygó.

Valóban érdekes infók ezek Jakkuról. Kíváncsi vagyok visszatér-e a 8-ban. Bár nem is kell visszatérnie ahhoz, hogy megtudjunk róla ezt-azt nemde?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk: csak most látom, hogy Rax. Ki volt ő?

Rax a Jakkuról származik, és ő volt a Birodalom egyik flottaadmirálisa és annak a szuper csillagrombolónak a parancsnoka, amit az ep7-ben láthattunk (becses nevén a Ravager). Az endori csata után ő próbálta meg újjáépíteni a Birodalmat. Nem kizárt, hogy ő az Első Rend atyja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rax a Jakkuról származik, és ő volt a Birodalom egyik flottaadmirálisa és annak a szuper csillagrombolónak a parancsnoka, amit az ep7-ben láthattunk (becses nevén a Ravager). Az endori csata után ő próbálta meg újjáépíteni a Birodalmat. Nem kizárt, hogy ő az Első Rend atyja.

Ravager.. Basszus szeretném már egy csokorban látni a csillagrobolók neveit. Van egy pár mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új kánonban eddig öt megnevezett szuper csillagromboló van. Az Executoron és a Ravageren kívül ott az Eclipse, az Arbitrator, és az Annihilator. Plusz van még további nyolc meg nem nevezett példány. De hogy témánál maradjak, kíváncsi lennék, hogy az Első Rend előrukkol-e valami még nagyobb hajóval, mint a Resurgent-osztály. Ha lesz űrcsata, lesz alkalom megmustrálni, mire mentek a harminc éves készülődés alatt.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon remélem hogy kiderülnek majd ilyen múltbéli turpisságok, hogy az Uralkodó előre tudott dolgokat ésatöbbi ésatöbbi...

Tetszettek ezek a dolgok amiket a lejjebb írtatok, de ezzel csak egyre jobban kíváncsi vagyok Snoke kilétére és múltjára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerikában egy pár helyen idő előtt hozzájutottak az Aftermath: Empire's End könyvhöz. Ami elég érdekes infókat tartalmaz Jakku-ról, Palpatine-ről, és feltehetőleg Snoke-ról is.

Érdekes infók. Én mindig is úgy gondoltam, hogy valamilyen formában, de Palpatine-nak volt egy vészterve a halála utánra is. Hosszú évtizedeket ölt a Birodalma létrehozásába, így szerintem reális elképzelés, hogy ez a fickó, akinek gyakorlatilag mindig mindenre volt egy A, B, C terve (tehát szeretett biztosra menni), felkészült egy olyan eshetőségre, hogy mi lesz, ha esetleg meghal. Annak ellenére, hogy nagyon elbizakodott volt, ahogy arra Luke is rávilágított.

Ami a halál legyőzését illeti: a Darth Vader képregénysorozatban volt egy Cylo nevű tudós fickó,

aki el tudta érni, hogy a teste halála után a tudata átköltözzön egy másik, majd harmadik, negyedik, stb. testbe. Így nyerve el egyfajta "halhatatlanságot". Tehát ez nem egy gyenge fanfic, hanem a hivatalos kánonban is létező módszer. Így elképzelhető, hogy Palpatine is élt egy hasonló módszerrel (főleg, mivel egy időben együtt dolgozott Cylo-val), vagy legalábbis kísérletezésekbe kezdett. A Cylo-s példa alapján nyitott volt a leginkább elképzelhetetlennek hitt dolgokra is. Főleg, hogy a Sith-ek régi vesszőfutása a halál legyőzése. Szóval, ilyen téren lehet, hogy van valamiféle kapcsolat Palpatine és Snoke között. Bár ez kissé azt a közutálatnak örvendő képregényt idézi (Dark Empire), ahol a Császár különböző klón testekben tért vissza, hogy bonyolítsa hőseink életét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egen, ez nekem sem tetszene. Örülnék, ha Snoke és Palpatine között lenne kapcsolat, de Snoke ne legyen Palpatine.

Nekem még mindig az tetszene a legjobban, ha Palpatine ismerte volna Snoke-t, és lenne az, akire az ep3-ban úgy utalt, hogy csak egyvalaki volt képes legyőzni halált. És ezt még megspékelhetnék azzal, hogy Snoke sérüléseit Palpatine okozta, és emiatt menekült el a későbbi fővezér. A későbbi császár meg kereste, hogy megszerezze a tudását, aztán lehetőség szerint megölte, mint ahogy azt tette Plagueisszel és Talzinnal is.

Ez azért is lenne jó, mert így Snoke azért nem teljesen a semmiből lépne elő, bekapcsolnák a korábbi történetekbe, és Palpatine sem lenne kihúzva teljesen a Saga egyenletéből, sőt még a legfőbb gonosz státuszát is megtarthatná.

 

És még egy kicsit elmélkedve: volt az a korábbi elméletem, hogy Snoke a hosszú életét talán annak köszönheti, hogy nincs egyensúlyban az Erő. Ezért fél annyira a Jedi visszatérésétől, ezért állította át Bent és pusztította el vele Luke tanoncait. Ezt a tudást akár át is adhatta Palpatine-nak, aki - mint Plageuisnél - eztán meg akarta ölni, de Snoke (révén fizikailag tényleg halhatatlan) csak súlyosan megsebesült, így el tudott menekülni.

Palpatine eztán kerestetni kezdhette, hiszen technikailag a Jedik mellett Snoke lenne számára a legnagyobb veszélyforrás. Ugyanakkor, mivel tudta, hogy valamiképpen fizikai halhatatlanságra tehet szert az Erő egyensúlytalanságával, amikor megtudta, hogy előkerült az egyensúlyt kiváltó személy, azonnal lecsapott rá, hogy megakadályozza a Jediket és Anakint az egyensúly visszaállításában.

Sikerül is átállítania Anakint, és így Vader később hiába pusztítja el a Sith-eket, az egyensúly már nem áll vissza, mert a kiválasztottnak nem szabadott volna a Sötét Oldalra állnia. Viszont az Erő továbbra is törekedne az egyensúlyra, ezért új kiválasztottat teremt.

Snoke, aki tart az egyensúlytól, hiszen bekövetkeztével elvesztené képességét a fizikai életre (és mivel a Sötét Oldalon élők számára a szellemi továbbélés elérhetetlen, így meghalna, eggyé válna az Erővel), folytatja Palpatine tervét, megpróbálja átállítani a kiválasztottat. Csakhogy ő tévesen úgy véli, az Anakin leszármazottja, Ben, aki ráadásul nem sokkal Vader után született. De valójában Rey az, hiszen az Erő - ahogy Qui-Gon mondja - egy időtlen valami, számára mindegy, hogy 11 vagy 1100 év telik el a kiválasztottak között.

És Snoke, amikor megtudja Kylótól, hogy az a nő, akinek az ébredését megérezték az Erőben, olyan erős, hogy még képzetlenül is képes Kylo fölé kerülni, rájön, hogy tévedett a kiválasztott személyében, és azonnal magához akarja rendelni Reyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine azt mondja a színházban, hogy Plagueis képes volt rávenni a midi-chlorianokat, hogy kreáljanak életet és képes volt másokat visszahozni a halálból. Egy szóval sem mondja, hogy képes volt saját magát megvédeni a haláltól. Plageuis nem volt halhatatlan, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy halott. Sidious meg elég nyilvánvalóan nem mások életének megteremtésére vagy mások feltámasztására áhítozik, hanem a saját fizikai életének megtartására. Ráadásul, ha igazat mondott, ezt a hatalmat ő el is tanulta.

Így az irodájában már A) szimplán hazudik Anakinnak, vagy B) részben hazudik (létezik valaki, aki be tudta csapni a halált, és nem gépekkel, mint Maul vagy Vader, s nem is olyan féllétezéssel, mint Talzin) és rá akarja állítani a kiválasztottat arra a hatalomra, amire ő maga vágyik, csak ezt nem mondja el, mert ez ellenkezik Vader vágyával - Sidious nyilván nem akarja megmenteni Padmét. Az irodai szavai nekem mindig is a B-t sugallták, csak korábban úgy gondoltam, hogy valamiképpen Qui-Gonra gondol, majd felötlött bennem Maul is, de az ő léte nem másabb, mint Vaderé (a Sötét Oldallal túlélt egy alapvetően halálos sérülést, majd a gépeknek hála még tovább élhetett).

De akármi is az igazság, egy biztos, Palpatine számára mások élete nem számított, ő nem akart senkit sem tovább életben tartani, mint feltétlen szükséges. És magán kívül senki sem volt fontos számára. Neki önmaga életben tartására volt szüksége, Vaderrel szerintem ezt a hatalmat akarta megkeresni. Remélte, hogy a kiválasztottal ez teljesül, és szerintem ennek valami köze lesz az egyensúlyhoz. Nekem nagyon meghatározónak tűnik, hogy Snoke kifejezetten el akarja kerülni az egyensúly felállását, számára ez a fő fenyegetés.

Persze aztán lehet, hogy a készítők valami teljesen mást fognak kihozni, amivel sok minden totál más értelmet nyer. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Első Rend szuper csillagrombolójáról is jöttek infók. Állítólag nem túlzottan hasonlít a régihez, tömzsi és egy hatalmas ék alak az egész. A város szerű felső rész teljesen hiányzik. Ez lehet az ER parancsnoki hajója azután, hogy elpusztult a Starkiller bázis, egyben Snoke mozgó főhadiszállása is. A hajón láthatjuk majd Finnt is, aki a kémjelentés szerint titkos küldetésen van és ezalatt az Első Rend uniformisában feszít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Első Rend szuper csillagrombolójáról is jöttek infók. Állítólag nem túlzottan hasonlít a régihez, tömzsi és egy hatalmas ék alak az egész. A város szerű felső rész teljesen hiányzik. Ez lehet az ER parancsnoki hajója azután, hogy elpusztult a Starkiller bázis, egyben Snoke mozgó főhadiszállása is. A hajón láthatjuk majd Finnt is, aki a kémjelentés szerint titkos küldetésen van és ezalatt az Első Rend uniformisában feszít.

Ez alapján akkor boritékolható az időugrás, ha tényleg a nyitójelenet az előző jelenet folytatása lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.