Ugrás a kommentre

James Luceno: Tarkin


Darth Revan9

Hogy tetszett a könyv?  

13 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

Na ezt meg most láttam. Gondoltam, hogy neked bejött, azért ajánlottad. Ettől függetlenül nem értek egyet. Alább már kifejtettem miért, azokat továbbra is tartom. Sajnos szerintem nem sikerült érdekessé tenni a sztorit, és sokszor karakteridegennek éreztem a felépített karaktereket, interakciókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Lassan a végére érek a könyvnek (2 fejezet), olyan fura, ismerős volt a Carrion Spike már első olvasásra, de nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet, most esett le ahogy 10. Poe-s képregényt olvasva látom, hogy Terex is azzal furikázik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: James Luceno: Tarkin
  • 1 hónappal később...

Tarkin kivégezve. :D Szerintem egy jó könyv lett, jó volt megismerni Tarkin múltját, honnan jött, mi formálta őt olyanná, amilyen, stb. 

A Carrion Spike  megjelenése üde színfolt volt, mert jó volt megismerni Terex hajójának múltját. 

Tarkin és Vader duója nagyon bejött, a dinamika szerintem jól működött közöttük.

Kíváncsi vagyok, hogy Teller -el mi lesz majd a későbbiekben. "Legénysége" már nincs.

Apropó, Palpatine teljes neve hol van leírva a könyvben? Mert most vagy nem emlékszem rá, vagy tényleg ki lett ez hagyva belőle. :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
2016. 11. 21. - 20:11, Dzséjt írta:

Hát ezzel Donát az elejétől a végéig nem tudok egyetérteni. Évek óta (és az évek óta alatt 11 évet tessék érteni) az első SW könyv, amit el tudtam olvasni, és végig élveztem, sőt, faltam. A protolázadók engem sem érdekeltek, az a rész tényleg gyengus, de nem is velük foglalkozik a könyv igazán, hanem Tarkinnal. Az, hogy nem olyan ő, meg Vader, mint később, hát az nem csoda, vagy 13-16 évvel játszódik korábban a történet, ráadásul olyan időszakban és környezetben látjuk őket, ahol addig soha. Általában a karakterek ilyenkor máshogy viselkednek (ettől jó egy karakter, hogy más környezetben, más helyzetben, más emberek körében - ahogy a valódi emberek is - máshogy viselkednek, néha teljesen máshogy). Pont ez a nagyszerű benne, hogy megmutatja, hogyan viselkednek ezek, amikor éppen nem Jediket öldökölnek, nem szuperbiztos börtönből törnek ki, hanem csak ellátják mindennapi feladataikat. Simán kinézem mindegyikből, hogy úgy viselkedik, ahogy. Elvégre emberek, nem droidok, nincsenek arra programozva, hogy Vader non-stop kivont karddal kaszabolja az ellenséget és minden útba esőt megfojtson, és Tarkin sem keménykedik a nap 24 órájában. Ja, a filmekben nem láttuk így őket, mert ott éppen mindig valami csata közben voltak, amikor meg ilyenre fordult volna a helyzet, ránk csukták az ajtót (ep5 - én ott mindig úgy képzeltem, hogy Hanék elfogása után elköltötték az ebédet és közben beszélgettek, persze, a helyzet kicsit feszült lehetett Hanék részéről :) ).

 

Emellett a könyv nagy erénye még, hogy remekül köti össze a TCW/ep3 érát a Birodalom korai időszakával, miközben szépen bővíti az ismerteinket a Birodalom működéséről, a Galaxisról és Tarkinról. A könyv végére Tarkint még jobban megkedveltem.

Revideálom korábbi álláspontomat. Második olvasásra már sokkal jobban tetszik. Alighanem elsőre másra számítottam. Még csak a felénél tartok, de sokkalta jobban élvezem, mint elsőre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Nute Gunray írta:

Igen, egymás szinonimái. A Külső Gyűrű inkább az újabb fordításokban található meg, a Peremvidék vagy Külső Perem (?, enyhén szólva is megtévesztő) pedig a régiekben.

Meglepődtem megvallom, mert nem gondoltam, hogy "rebootolták" a Peremvidéket mint fordítást. Szerintem remekül hangzott mind szó szerint, mint átvitt értelemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Donát írta:

A filmekben? :D 

Igen, a filmekben, de a könyvekben az utóbbi években Külső Gyűrű szerepel. Én inkább a könyvbéli fordításokra gondoltam most. És amúgy is jóval több könyv van, mint film.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, a filmekben, de a könyvekben az utóbbi években Külső Gyűrű szerepel. Én inkább a könyvbéli fordításokra gondoltam most. És amúgy is jóval több könyv van, mint film.

peremvidek.png

 

Csak furcsállom, hogy újra lett gondolva. Lehet a Mid Rim miatt, ami ha Középső Gyűrű, akkor nincs összhangban a Peremvidékkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hittem hogy a Külsö Gyűrü és a Peremvidék az 2 különböző helyszín. Akkar most is tanultam valamit. Valahol le van írva hogy a Magtól kifelé hogy vannak egymás után a Galaxis részei? Pl hogy a Vad Űr az hol van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Már régen olvastam ezt a könyvet, lenne egy kérdésem. Mi 11-4D Szerepe a történésekben és hogy kerül Tarkin mellé? Most olvastam el a Darth Plagueis-t, és a Wookieepediát böngészve nem emlékeztem rá, hogy átkerült volna a kánonba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.