Ugrás a kommentre

Soundtrack albumok


Derb

Ajánlott hozzászólás

Nem rossz, de nálam egyértelműen első a Star Trek filmzenéje! Aztán a második helyen, nem egy filmé, hanem egy játéké, méghozzá az Assassin's Creed 2-é, melyet Jesper Kyd zseniálisan komponált! Még érnie kell nálam, de végülis az a fontos, hogy film közben üssön. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nálam filmen üt, az önmagában véve is remek hallgatni való :)

Nálam sajnos nem így megy. ;) Utoljára a The Dark Knight-tal voltam úgy, hogy filmben üt, de külön már nem jön be, pedig nagyjából az első rész zenéi csendülnek fel, amit meg nagyon szeretek. És talán pont ez a baj. De ugyanígy, a TS-t leszámítva a Terminator filmek zenéi csak film alatt érzem ütősnek, önmagukban az első rész listáját kifejezetten borzalmasnak találom.

 

A Star Trek óta meg óvatos vagyok a film előtti meghallgatással. A Star Trek zenéje ugyanis elsőre szódával elmegy kategóriába esett (valószínűleg a hirtelen jött mássága miatt, hozzászoktam Jerry Goldsmith dallamaihoz, amit a Trek 7 kivételével minden zeneszerző tartott, de a Generation zeneszerzője, Dennis McCarthy is belekóstolt egyszer). Aztán a filmben meg fülem, farkam ketté állt a gyönyörtől. Azóta a kedvenc Star Trek mjúzikom, az Enterprising Young Men leszorította dobogós helyéről a 8. rész openingjét :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam sajnos nem így megy. :D Utoljára a The Dark Knight-tal voltam úgy, hogy filmben üt, de külön már nem jön be, pedig nagyjából az első rész zenéi csendülnek fel, amit meg nagyon szeretek.
A TDK zenéje az magában is üt nálam! Az új témák nagyon jók, élükön a Little Push -al. Aztán a Rambo zenéjét is szívesen hallgatom az SW -kről nem is beszélve, hisz azok maguk jelentik a nagybetűs SW hangulatot. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam általában mozgóképpel együtt működnek a filmzenék, hiszen a zeneszerzők is általában a háttérben nézik a filmet, mikor komponálják a zenét, vagy amikor veszik fel a kész anyagot :D

Mondjuk a régi jó kis westernfilmek zenéit simán el tudom hallgatni mozgókép nézése nélkül is :D

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam sajnos nem így megy. :D Utoljára a The Dark Knight-tal voltam úgy, hogy filmben üt, de külön már nem jön be, pedig nagyjából az első rész zenéi csendülnek fel, amit meg nagyon szeretek.

 

Aztán a filmben meg fülem, farkam ketté állt a gyönyörtől.

Mindenkinél másképp működik ez :D Bár ha jobban belegondolok, vannak filmek, ahol a főtémák nagyon ütnek moziban meg amúgy is, a többi meg langyos víz, ritka az, amikor a teljes album totál bejövős. Pl. TDK-t azért nem hallgatok, ha már szó volt róla, mert a fél albumot nem bírom, a többit meg minek, akkor már inkább a Begins :D

Star Trek zenéje valóban remek, bár csak a film alatt hallgattam először, néha előkapom, és meghallgatom. A többi rész zenéjét nem is ismerem, max. a filmek alatt hallottam őket.

 

Jut eszembe, Avatar-zene nálam is lenn van, nemsokára meghallgatom :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész jó az Avatar albuma :D A végén az I see you eléggé tucatszám, de a filmzene maga jó, még hallgatni önmagában is, a filmhez meg szerintem különösen eltalált. Már mint valószínűleg :D Illik hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Én ma a Napfény szkoréját hallgatgattam és közben egy kis felfedezést sikerált tennem. Nagyban ment a mjúzik és ki tudja miért beugrott hogy talán a kapitányt játszó manusz játszotta a LOST egyik bizonyos szereplőjét. Ezután az IMDb-n meg is néztem a film adatlapjából kiindulva az illető adatlapját és majd lepetéztem amikor megláttam hogy beletrafáltam. Na nem attól hogy tényleg ő az hanem attól hogy nem a film nézése közben hanem a zenéjének a hallgatása közben esett le a dolog mivel az utóbbi esetet szokatlannak tartom.

A szóban forgó egyén amúgy a LOST-ban egy angolul tudó de mégis tolmácsot alkalmazó hapsit játszott. Tudom a nevét de tekintettel a nevek ismeretét nem igénylőkre úgy gondoltam inkább körülírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.