Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Azért egy kéthetes videóban kijelenteni azt, hogy 1977 óta ez az eső eset, hogy a scriptnek megfelelő sorrendben látjuk a jelenetet, nagy merészség és abszolút téves. Több olyan, több mint tíz éves rajongói változat is létezik, amiben így szerepel a jelenet. Viszont ez is, mint a többi, remek reprezentálása annak, hogy a filmeknél nem csak az számít, hogy valami "természetesnek hasson", hanem nagyon fontos a dramaturgia. Amit ez a sorrend kivégez. Végre látjuk Leia üzenetetétl teljes hosszában, de mindenféle felvezetés nélkül, aztán a drámai bejelentés helyett kapunk egy hosszú, unalmas oktatóbeszélgetést a vén tanártól valamiről, amiről sosem hallottunk.

Jól érezte a vágó, hogy ez így lapos és nem is igazán értelmes. Leia szorult helyzetben van, de Ben Kenobi inkább kényelmesen hátradől és kiselőadást tart a csaj bátyuskájának. Szóval sokkal jobb, hogy az uncsi kiselőaadás vezeti fel az üzenetet, húzzák vele az idegeket, miközben azért el is varázsolja az embert. Aztán láthatjuk végre az üzenetet, és záróakkordként bumm, a drámai bejelentés, amivel keretben foglalják az egész "Ben barlangja" jelenetet.

Ráadásul az Obi-Wan Kenobi után még logikusabb, hogy Ben nem dől hátra kényelmesen és kezd az Erőről hadoválni, hanem azonnal küzli Luke-kal, hogy akkor menjünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy beraktad ezt ide. Egyrészről tényleg jobban kiadja a szöveg, másrészről valóban fura, hogy úgy megy tovább a beszélgetés, mintha nem épp most hallottunk volna egy galaktikus vészhelyzetről. :D Nagyon is igazatok van a dramaturgia kapcsán. Viszont ezek szerint C-3PO a jelenlegi verzióban is aktívan nézi Leia üzenetét? Ez teljesen kimaradt nekem eddig, valóban ez egy hiba így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, hol ébren van, hol nem. Szerintem sokan hozzád hasonlóan észre sem veszik, azért sem nagy gond, bár kétség kívül filmen belüli kontinuitási baki. Az üzenetre koncentrál a néző, nem egy droidra, amiről azt hallotta, hogy lekapcsolt. Én is valamikor a DVD korszak idején szúrtam ki, amikor a VHS 4:3-as képarányát felváltotta a 16:9 perspektíva, így a szememet jobban vonzotta az addig sosem látott részletek. (Lehet 4:3-ban C-3PO annyira nem is látszódott. :hmm: )

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.