Ugrás a kommentre

The Force Awakens BD/DVD kiadás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az extrák időtartama. Egyértelműen a making OFF lesz a legérdekesebb a maga több mint egy órás játékidejével.

 

Die Geheimnisse hinter DAS ERWACHEN DER MACHT: 69:14 Minuten

Drehbuchlesung der Schauspieler – 04:01

Die Entwicklung von BB-8 – 06:03

Kreaturen erschaffen – 09:34

Der Lichtschwert-Kampf im Schnee – 07:02

John Williams: Die siebte Sinfonie – 06:51

ILM: Die visuelle Magie der Macht – 07:54

UNICEF-Initiative „Force For Change“ – 03:22

 

Geschnittene Szenen

Finn und die Dorfbewohner – 0:31

Jakku-Nachricht – 0:47

X-Wings bereiten sich auf den Hyperraumsprung vor – 0:22

Kylo durchsucht den Falken – 0:50

Snowspeeder-Verfolgungsjagd – 0:48

Finn wird es gutgehen – 0:23

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az extrák időtartama. Egyértelműen a making OFF lesz a legérdekesebb a maga több mint egy órás játékidejével.

 

Die Geheimnisse hinter DAS ERWACHEN DER MACHT: 69:14 Minuten

Drehbuchlesung der Schauspieler – 04:01

Die Entwicklung von BB-8 – 06:03

Kreaturen erschaffen – 09:34

Der Lichtschwert-Kampf im Schnee – 07:02

John Williams: Die siebte Sinfonie – 06:51

ILM: Die visuelle Magie der Macht – 07:54

UNICEF-Initiative „Force For Change“ – 03:22

 

Geschnittene Szenen

Finn und die Dorfbewohner – 0:31

Jakku-Nachricht – 0:47

X-Wings bereiten sich auf den Hyperraumsprung vor – 0:22

Kylo durchsucht den Falken – 0:50

Snowspeeder-Verfolgungsjagd – 0:48

Finn wird es gutgehen – 0:23

Mindegyik extra gyönyörű német címmel bír, ebben és a hosszban is győztes a making of :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bízom benne, hogy itthon is ugyanaz a 3 lemezes kiadás lesz.

Kérdés, hogy melyik formában?

 

Drága sorstársam, kétlem. Hamarabb lesz szír szinkron és felirat a németországi és osztrák kiadáson, minthogy fulos verziót kapjunk. :nana: De minden csoda megtörténhet. :lol:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drága sorstársam, kétlem. Hamarabb lesz szír szinkron és felirat a németországi és osztrák kiadáson, minthogy fulos verziót kapjunk. :nana: De minden csoda megtörténhet. :lol:

Tényleg elég negatív tudsz lenni. :(

Nézd, ha máshol nem is jön ki 3 lemezesnél gyengébb verzió, így pont az a logikus, hogy kompletten lehet rendelni.

Tehát ha nemzetközileg ep 7 BD-ről beszélünk, akkor egy féle kiadás van, csak 3 különféle tokozás egyelőre.

Innentől én azt mondom nekünk is jut ebből! (a világos oldalt képviselem :rock: )

Inkább az a kérdés, hogy lesz-e felirat az extrákhoz? (ezt már nevezheti valaki túlzott optimizmusnak, de ki tudja?;) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan már, számít egyáltalán hogy mit írok? Szerintem nem kellene. Van hatásom a megjelenésre? Egyáltalán nincs. Elrontom más örömét? Talán. Ezért elnézést kérek. Ez csak egy vélemény, nem lesz tőle se jobb, se rosszabb a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A félelem a sötét oldal kapuja. Akinek Palpatine a profil képe ne csodálkozunk a gonoszságokat beszél. A harag, a félelem, az erőszak, ez mind a sötét oldal.

És tényleg! Pécsi-Kolléga, válts avatart és légy végre optimista! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg elég negatív tudsz lenni. :(

Nézd, ha máshol nem is jön ki 3 lemezesnél gyengébb verzió, így pont az a logikus, hogy kompletten lehet rendelni.

Tehát ha nemzetközileg ep 7 BD-ről beszélünk, akkor egy féle kiadás van, csak 3 különféle tokozás egyelőre.

Innentől én azt mondom nekünk is jut ebből! (a világos oldalt képviselem :rock: )

Inkább az a kérdés, hogy lesz-e felirat az extrákhoz? (ezt már nevezheti valaki túlzott optimizmusnak, de ki tudja?;) )

 

Azt azért ne hagyd ki a számításból, hogy a hazai forgalmazó (jelen esetben MM) a lemez minden egyes tartalmáért külön jogdíjat fizet a gyártónak (jelen esetben Disneynek). Ezért fordul elő nálunk RENDSZERESEN, hogy butított kiadványt kapunk, mint máshol, mert ennek a jogdíja kevesebb: nem mindegy, hogy pl. a hang 5.1 vagy 2.0 - a forgalmazó pedig inkább spórol és kerülni akarja a nagyobb buktát. A 2.0 olcsóbb, ezért mostanában az van a lemezeken...

 

Ebből kifolyólag én meglepődnék, hogy ennek az alapból is irtó kockázatos válllakozásnak a költségeit a MM tovább terhelné azzal, hogy full kiadást fizet a Disney felé. De majd meglátjuk, ne legyen igazam. Talán ez a cím ebben is kivétel lesz. :peace:

 

 

.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért ne hagyd ki a számításból, hogy a hazai forgalmazó (jelen esetben MM) a lemez minden egyes tartalmáért külön jogdíjat fizet a gyártónak (jelen esetben Disneynek). Ezért fordul elő nálunk RENDSZERESEN, hogy butított kiadványt kapunk, mint máshol, mert ennek a jogdíja kevesebb: nem mindegy, hogy pl. a hang 5.1 vagy 2.0 - a forgalmazó pedig inkább spórol és kerülni akarja a nagyobb buktát. A 2.0 olcsóbb, ezért mostanában az van a lemezeken...

 

Ebből kifolyólag én meglepődnék, hogy ennek az alapból is irtó kockázatos válllakozásnak a költségeit a MM tovább terhelné azzal, hogy full kiadást fizet a Disney felé. De majd meglátjuk, ne legyen igazam. Talán ez a cím ebben is kivétel lesz. :peace:

Köszi. Mindig örülök, mikor írsz, mert "képbe raksz". Nem követem ilyen szinten a piacot.

azt hittem, max annak lehet jelentőssége, hogy hány db és hány féle lemez lesz a tokban.

De, hogy feláras az 5.1? Ez új volt. De egy 2.0-ás Ébredő erő-nek lenne vásárlásban visszatartó ereje..

 

egyébként; Ha 5000 db le lett rendelve, hogy a fenébe nem szivárgott még ki, hogy milyen?

Mire vár az MM a bejelentéssel? Nem lenne megnyugtató számukra, ha esetleg előrendelési státuszba rakná a megjelenésig?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Mindig örülök, mikor írsz, mert "képbe raksz". Nem követem ilyen szinten a piacot.

azt hittem, max annak lehet jelentőssége, hogy hány db és hány féle lemez lsz a tokban.

De, hogy feláras az 5.1? Ez új volt. De egy 2.0-ás Ébredő erő-nek lenne vásárlásban visszatartó ereje..

 

egyébként; Ha 5000 db le lett rendelve, hogy a fenébe nem szivárgott még ki, hogy milyen?

Mire vár az MM a bejelentéssel? Nem lenne megnyugtató számukra, ha esetleg előrendelési státuszba rakná a megjelenésig?

 

 

Pont most néztem a Pro Video Facebook oldalát, büszkén bejelentették, hogy lesz SW BD, minden egyéb részlet egy héten belül várható. Addig senkinek semmit nem mondanak.

 

https://www.facebook.com/provideofilm/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont most néztem a Pro Video Facebook oldalát, büszkén bejelentették, hogy lesz SW BD, minden egyéb részlet egy héten belül várható. Addig senkinek semmit nem mondanak.

 

https://www.facebook.com/provideofilm/

 

Köszi, már fejen állva is kibírjuk!

 

További helyreigazítást kérek: Provideo? Hát mégis lesz köze a kiadványhoz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, már fejen állva is kibírjuk!

 

További helyreigazítást kérek: Provideo? Hát mégis lesz köze a kiadványhoz?

 

Ez jó kérdés. Ez már foglakoztat az első perctől... kicsit inkább csak fényezik magukat, de én továbbra is úgy gondolom, hogy a Médiáé az igazi glória. Max nem lehetett kikerülni őket, hisz elvileg mégiscsak náluk vannak a Disney jogok.. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó kérdés. Ez már foglakoztat az első perctől... kicsit inkább csak fényezik magukat, de én továbbra is úgy gondolom, hogy a Médiáé az igazi glória. Max nem lehetett kikerülni őket, hisz elvileg mégiscsak náluk vannak a Disney jogok.. :?

Viszont akkor sok beleszólása mégsem lesz. Ha már most tudható, hogy csak az MM fogja forgalmazni.

Ezekután kíváncsi vagyok, hogy hány "krumpli" fogja csúfítani a tokot.. korhatárkarika, MM-logo, provideo logo..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Pro video a gyártásban fog közreműködni (magyar szinkron beszerzése,halláskárosult felirat készítése a lemezt legyártó cég részére, magyar borító nyomtatás, dobozolás, fóliázás), mert az MM-nek nincs ilyenekre kapacitása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Pro video a gyártásban fog közreműködni (magyar szinkron beszerzése,halláskárosult felirat készítése a lemezt legyártó cég részére, magyar borító nyomtatás, dobozolás, fóliázás), mert az MM-nek nincs ilyenekre kapacitása.

Gyártó, forgalmazó, megrendelő stb..elvesztettem a fonalat. ;)

Csak hozzák össze korrektül.

De üzleti szempontból nem felesleges korlát ez a kompromisszum, hogy csak MM?

Már ha valóban többszereplős a játék, akkor ez milyen üzletpolitika?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Pro video a gyártásban fog közreműködni (magyar szinkron beszerzése,halláskárosult felirat készítése a lemezt legyártó cég részére, magyar borító nyomtatás, dobozolás, fóliázás), mert az MM-nek nincs ilyenekre kapacitása.

 

 

Ez felettéb valószínű.

 

Viszont akkor sok beleszólása mégsem lesz. Ha már most tudható, hogy csak az MM fogja forgalmazni.

Ezekután kíváncsi vagyok, hogy hány "krumpli" fogja csúfítani a tokot.. korhatárkarika, MM-logo, provideo logo..

 

Annyit azért hozzátennék az egészhez - nehogy megint csak a negatív attitűd maradjon meg - hogy én is bízom egy teljesebb kiadványban, talán nem véletlen, hogy a Média idáig eljutott, hogy kiadatja a filmet. Talán ott is SW-t szerető emberkék ülnek pozícióban, s talán pont ezért ők is próbálnak minél jobb kiadást megjelentetni.

 

Szóval... én is bízom mondjuk a kintihez hasonlíó teljes kiadásban, de ha nem úgy lesz, akkor sem lepődök meg.

 

S még valami... szerintem nem kis kockázat a függőben hagyott 3D kérdése, minden bizonnyal rengetegen fognak kivárni a 3D-ig, vagy annak a híréig. Na most: kérdés az, hogy ez mennyiben érinti az eladási számokat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyártó, forgalmazó, megrendelő stb..elvesztettem a fonalat. ;)

Csak hozzák össze korrektül.

De üzleti szempontból nem felesleges korlát ez a kompromisszum, hogy csak MM?

Már ha valóban többszereplős a játék, akkor ez milyen üzletpolitika?

 

 

Ez jóval bonyolultabb, mint gondolod. Itt a cégekben és azok hátterében olyan összefonódások és ellentétek vannak, hogy épp elég kibogozni őket. Nem véletlen, hogy a PV facebook oldalán nem az xpresst linkeli a megjelenésekkor, mint ahogy az sem, hogy a MM és az Xpress felváltva szerez kizárólagosságot kiadványokra.

 

Mint ahogy az sem volt véletlen, mikor a Majmok bolygóját nem játszotta a CC.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S még valami... szerintem nem kis kockázat a függőben hagyott 3D kérdése, minden bizonnyal rengetegen fognak kivárni a 3D-ig, vagy annak a híréig. Na most: kérdés az, hogy ez mennyiben érinti az eladási számokat...

Ez tényleg számítani fog szerinted hazánkban? Úgy értem, BD-t is alig vesznek, 3D BD-t még annyian sem. Nyilván lesz, aki kivár (szvsz hiába, ahhoz igen jól kellene teljesítenie a BD-nek, hogy behozzák 3D-ben is), de szerintem nem annyira, hogy az jelentősen számítson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg számítani fog szerinted hazánkban? Úgy értem, BD-t is alig vesznek, 3D BD-t még annyian sem. Nyilván lesz, aki kivár (szvsz hiába, ahhoz igen jól kellene teljesítenie a BD-nek, hogy behozzák 3D-ben is), de szerintem nem annyira, hogy az jelentősen számítson.

 

Csak járt az agyam... annyi mindenestre elgondolkodtató, hogy a MM ismerősöm szerint arányaiban (cím/db) jobban fogy(ott) a 3D, mint a 2D BD.

 

Mintha az emberek, akik megveszik a 3D TV-t, kényszeredetten vinnék hozzá a filmeket - teljesen mindegy, milyen.

 

De abban igazad van, hogy talán tényleg kár kivárni, szerintem is kicsi az esély a 3D-re.. de ki tudja. Elég sok anomália van ezen a piacon, hogy beleférjen ez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak járt az agyam... annyi mindenestre elgondolkodtató, hogy a MM ismerősöm szerint arányaiban (cím/db) jobban fogy(ott) a 3D, mint a 2D BD.

 

Mintha az emberek, akik megveszik a 3D TV-t, kényszeredetten vinnék hozzá a filmeket - teljesen mindegy, milyen.

 

egy apró tapasztalat, ami ezt alátámasztani látszik.

Sok ám még a "hobbi-kalóz"..meg a b@lf@sz.. És azt hiszik, hogy 3D anyaghoz nem lehet kalóz forrásokból hozzájutni, vagy, hogy az teljesen rossz.

Ismerek olyat aki 1/4-órás telefonos segítség ellenére sem volt képes összerakni a képet.(ezesetben szó szerint)

Olyat is ismerek aki nem figyelt és fordított "polaritással" rakta össze, illetve összerakni csak egyféleképp tudta, inkább arról volt szó, hogy nem olyat szedett le, amilyet a cucca jól vitt volna alapból..

Jött a fika, meg a csalódás, esetleges szem/fejfájás. Egy ilyen negatív tapasztalat sokaknak elég, hogy ne bízzanak az alternatív forrásban és sok eredetit vegyenek.

Nem tudom mennyire általánosítható, de viszonylag szűk körből való példák ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli! Teljesen jó a példád! Egyszerűen döbbenet (tapasztalatom szerint) hogy sokan mennyire nem értik az osztott képet a 3D-s filmeknél. (most az alternatív forrásokra gondolok)... pláne, mikor előkerülnek olyan megnevezések, mint half-SBS vagy half-OU... megy a pislogás ezerrel. Nem tudják milyen eszköz kell hozzá. Nem érti meg, hogy ebben az esetben elegendő a 3D képes megjelenítő nem kell külön 3D lejátszó, és még lehetne sorolni. Sokaknál az is feladja a leckét, hogy hogyan és milyen módban (forrástól függ) állítsa be a 3D-t a tévéjén. Igen, van, hogy a készülék automatice átvált 3D-re, de nem minden esetben... az automatice átváltás általában tapasztalatom szerint 3D Blu-Ray esetében megy végbe, egyéb forrásnál mindig manuálisan kell mahinálni. Egyszerű egyébként mint az 1x1 de rengetegen nem látják át és nem értik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli! Teljesen jó a példád! Egyszerűen döbbenet (tapasztalatom szerint) hogy sokan mennyire nem értik az osztott képet a 3D-s filmeknél. (most az alternatív forrásokra gondolok)... pláne, mikor előkerülnek olyan megnevezések, mint half-SBS vagy half-OU... megy a pislogás ezerrel. Nem tudják milyen eszköz kell hozzá. Nem érti meg, hogy ebben az esetben elegendő a 3D képes megjelenítő nem kell külön 3D lejátszó, és még lehetne sorolni. Sokaknál az is feladja a leckét, hogy hogyan és milyen módban (forrástól függ) állítsa be a 3D-t a tévéjén. Igen, van, hogy a készülék automatice átvált 3D-re, de nem minden esetben... az automatice átváltás általában tapasztalatom szerint 3D Blu-Ray esetében megy végbe, egyéb forrásnál mindig manuálisan kell mahinálni. Egyszerű egyébként mint az 1x1 de rengetegen nem látják át és nem értik.

:D

Hát igen..nem akarom szét offolni a topicot, de rossz májjal tele epével meg kell jegyeznem, hogy nálunk sokáig letaszíthatatlan lesz a trónjáról a legnagyobb király:

"LOPOTT DVD-SCREENER MOZIS MAGYAR HANGGAL .AVI" :death:

Ami ennél bonyolultabb sokaknál sose fog labdába rugni. Mert se ízlés, se asszimilálódási vágy, se ész, se ügyesség.

 

Viccelődök, de részben pont emiatt is kell most izgulnunk..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lemezes bolti verzióknak ugyanúgy megvan a kalóz alternatívája a minőség terén is. Simán leszedhetők komplett gyári blu ray-ek lemezképfáljai, menűvel, jelenetválasztással, hang felírat választással, kalózkodás elleni FBI figyelmeztetéssel, full hd-val. Sőt vannak olyan 3D-s kalóz cuccok hogy a gyári lemezképfáljba beleszerkesztik azokat a magyarfeliratos extrákat amik általában a 2D-s lemezen vannak. Hihetetlen, mi mindent megcsinálnak. Half-sbs.....ugyan már. Persze a lemezképfálj olvasásához már be kell ruházni egy nem olcsó lejátszóba, mert azt a 3D-s tv média lejátszója már nem viszi el.

 

Szóval az EP VII nek is meglesz a brit, usa, német stb 2D-s, majd 3D-s lemezképfáljai, szerkesztenek neked bele magyar szinkront is az tuti, csak azt nem tudod berakni a gyüjteménybe mint a lemezes cuccot. Szóval a kalózkodás sem az ami régen volt: nem egy hangalámondásos vhs minőség

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.