Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez a térkép ellentmond az EP I-nek. Amidala, Qui Gon, Obi Wan elindulnak a Naboo - ról Coruscant felé. A blokád áttörésekor megsérül a hyperhajtómű. Leszálnak a közeli Tatooine bolygón alkatrészt venni. Könyörgöm, e szerint a térkép szerint a galaxis egy tök más pontján található a Tatooine. Az még hagyán, hogy ku..vára nem esik útba a Coruscant felé, de valószínű, hogy éveket kellene utazni hyperhajtómű nélkül ugye.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a térkép ellentmond az EP I-nek. Amidala, Qui Gon, Obi Wan elindulnak a Naboo - ról Coruscant felé. A blokád áttörésekor megsérül a hyperhajtómű. Leszálnak a közeli Tatooine bolygón alkatrészt venni. Könyörgöm, e szerint a térkép szerint a galaxis egy tök más pontján található a Tatooine. Az még hagyán, hogy ku..vára nem esik útba a Coruscant felé, de valószínű, hogy éveket kellene utazni hyperhajtómű nélkül ugye.

Vicces, hogy újra és újra előkerül a mi fizikánk és világunk ilyen téren történő összevetése a Galaxissal. A Star Warsban a fizika nem ugyanaz, mint a Földön, és az űr sem úgy működik, mint a valóságban - ezt Lucas már nagyon régen letisztázta, számára a Galaxis inkább egy ország, a bolygók pedig az országok. A hipertér meg olyan, mintha repülőre ülnének autó helyett.

Az, hogy nem arra felé esik Tatooine, mint Coruscant, még a valóságban is relatív lenne, mert ugye az űrben minden folyton mozgásban van, és fényéves távolságnál ez elég sokat számít.

Aztán meg az sem biztos, hogy a hiperűrugráshoz abba az irányba is kell állni, amerre mész. A hiperűr fizikája akármi lehet, szóval akár az ellenkező irányba is állhat a hajó orra.

De ennél is valószínűbb, sőt, ez a biztos: úgy voltak vele Qui-Gonék, hogy tök mindegy, leszállnak az első valóstérben belátható időn belül elérhető bolygón, amin nincs fennhatósága a Kereskedelmi Szövetségnek - ahogy a filmben elhangzik: ez a fő érv amellett, hogy a Tatooine-on landolnak, nem az, hogy merre van -, aztán, ha ott lesz hiperhajtóművük, akár melyik irányba lehet, elindulhatnak onnan Coruscantra.

De mindezeken túl sem mond ellent semminek. Már 20 évvel ezelőtti Galaxis térképeken is ott volt a Tatooine, és amikor 1999-ben megjelent a Naboo, annak is ott volt a helye, ahol most (ha nem hiszed, kattints ide - ez egy ep3 előtti bolygó, úgyhogy a Mustafar vagy az Utapau még sehol, de a Tatooine és a Naboo viszonya itt is ugyanaz). Csapd csak fel az ep7 enciklopédiát, a Tatooine-Naboo-Coruscant viszony ott sem más (érdekes, hogy amikor az a térkép került fel ide, nem volt ezzel gondod). A Nabooról a Coruscantra menete 2D-s egyenes vonalon nem esik útba a Tatooine. Az, hogy ez hiperhajtómű nélkül elérhető, csak azt jelenti, ami mindig is igaz volt a Star Warsra: a Galaxis kicsi. Erre már az ep5-ben van egy remek példa. A szemünk láttára ment át a Falcon a Hoth-rendszerből az Anoat-rendszerbe valós térben, vagyis két csillagrendszer között furikázott alig pár perc leforgása alatt, utána meg elmentek a Bespin-rendszerbe és mi ezt néztük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiderült mi az a képen látható űrbázis. Az egy pajzs kapu mert az egész bolygót egy áthatolhatatlan pajzs védi. És csak ezen a kapunk keresztel lehet be és ki lépni.

 

Nagyon tetszik a kép és a kapu és a funkciója is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiderült mi az a képen látható űrbázis. Az egy pajzs kapu mert az egész bolygót egy áthatolhatatlan pajzs védi. És csak ezen a kapunk keresztel lehet be és ki lépni.

Legalábbis addig, amíg Han Solo és a Falcon meg nem közelíti fénysebességgel. :lol:

Nekem is tetszik ez a cucc, kellemes újdonság. De vajon miért nem volt ilyen a II. Halálcsillagnál? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy az már olyan profi, hogy ott már ilyen külön ketyere nélkül is megoldható, hogy csak a pajzs egy része nyiljon ki. Vagy a másik megoldás, hogy a pajzsnyitó hiányával is azt akarták sugallni a Lázadók felé, hogy ez az űrállomás még nagyon félkész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vicces, hogy újra és újra előkerül a mi fizikánk és világunk ilyen téren történő összevetése a Galaxissal.

 

Én mondjuk az EP V. ben korábban, gyerekként furcsálottam is hogy, Luke ilyen gyorsan tanulja a Jediséget. De amikor elmagyarázták a háttéranyagok, hogy a normál űrben való haladás a Falconnak hetekig, ne adj Isten hónapokig tartott a Bespinre, akkor már nem is volt olyan nagyon gyors Luke képzése. Ez az idő múlásának érzékeltetése nem erőssége a SW-nak. Majd kívncsi leszek, hogy az EP VII és VIII között eltelt idő kapcsán mivel állnak elő, de ez már volt vita tárgya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiderült mi az a képen látható űrbázis. Az egy pajzs kapu mert az egész bolygót egy áthatolhatatlan pajzs védi. És csak ezen a kapunk keresztel lehet be és ki lépni.

Ez eddig is egyértelmű volt, nem? Legalábbis számomra 1:53-nál látható jelenetek eddig is ezt sugallták

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez eddig is egyértelmű volt, nem? Legalábbis számomra 1:53-nál látható jelenetek eddig is ezt sugallták

 

Nekem is ezt sugallta de az a biztos akkor ki is mondják. Itt is bejön a II. világháborús kapocs mert a készitők a Scarif bolygót Los Alamos-hoz haonslítják. Ott építették az első atombombát.

Itt az eredeti forrás: http://www.ew.com/article/2016/11/21/rogue-one-image-shield-gate

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mondjuk az EP V. ben korábban, gyerekként furcsálottam is hogy, Luke ilyen gyorsan tanulja a Jediséget. De amikor elmagyarázták a háttéranyagok, hogy a normál űrben való haladás a Falconnak hetekig, ne adj Isten hónapokig tartott a Bespinre, akkor már nem is volt olyan nagyon gyors Luke képzése.

Ezzel én is teljesen így jártam. :) De még ha hónapokig is repültek, akkor is piszok gyorsan odaértek. A valóságban ez a távolság valószínűleg évszázadokba telt volna, nem hetekbe. Szóval nem kell azon aggódni, hogy a Star Warsban mennyire van egy bolygó. Még valóstérben is átrepülhetnek a Galaxison, csak sok kaját kell vinni, meg üzemanyagot. A hiperűr csak a "rövidítés".

Persze mindentől függetlenül szerintem a lenti térkép piszkosul elnagyolt, például ez alapján a II. Halálcsillag messzebb van az Endortól, mint a Tatooine a Geonosistól. :)

 

Viszont érdekes, hogy ezek szerint az ep4 elején még a Scarif környékén lehetett a Halálcsillag, és onnan ugrott át az Alderaanra? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Viszont érdekes, hogy ezek szerint az ep4 elején még a Scarif környékén lehetett a Halálcsillag, és onnan ugrott át az Alderaanra? :hmm:

 

Lehet hogy az a Felkelő flotta, nem is Jyn-éket akarta kisegíteni, hanem az ott lévő HCS-t megtámadni? Ez nagyon, nagyon, nagyon dúrva lenne. Mi lenne, ha lenne egy Scariff felszíni kommandós csata, meg egy fent a HCS ellen? De ez csak álom, édes álom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbi térkép nem egy SW kiadványban jelent meg így szerintem az elnagyoltsága elnézhető.

Javítsatok ki, ha tévedek, de emlékeim szerint az ep7 enciklopédiájában látott térkép is először egy magazinban debütált tavaly.

 

Lehet hogy az a Felkelő flotta, nem is Jyn-éket akarta kisegíteni, hanem az ott lévő HCS-t megtámadni? Ez nagyon, nagyon, nagyon dúrva lenne. Mi lenne, ha lenne egy Scariff felszíni kommandós csata, meg egy fent a HCS ellen? De ez csak álom, édes álom.

A trailerek alapján szinte biztos, hogy a felszín a célpont. A látottak alapján elég nagy flottát vont oda össze a Birodalom, hogy szükség legyen a Szövetség flottájára. A Halálcsillagnak nekimenni úgy, hogy még nem ismerik a terveit, elég nagy őrültség lenne. Persze az ep4 ezt nem zárja ki, és lehet, hogy a nagy hajók frontális támadása szembeni védelmet első kézből tapasztalhatják meg, de én nem hiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy az már olyan profi, hogy ott már ilyen külön ketyere nélkül is megoldható, hogy csak a pajzs egy része nyiljon ki. Vagy a másik megoldás, hogy a pajzsnyitó hiányával is azt akarták sugallni a Lázadók felé, hogy ez az űrállomás még nagyon félkész.

Szerintem is a fejlettség lehet az ok. Ott már nincs ilyen űrből könnyen látható célpont. Egy bolygó pedig hatalmas, ott meg bárhol lehet a generátor. Az EPVI-ban is csak azért tudták meg a lázadók hol van, mert Palpatine úgy akarta. :)

 

 

Lehet hogy az a Felkelő flotta, nem is Jyn-éket akarta kisegíteni, hanem az ott lévő HCS-t megtámadni? Ez nagyon, nagyon, nagyon dúrva lenne. Mi lenne, ha lenne egy Scariff felszíni kommandós csata, meg egy fent a HCS ellen? De ez csak álom, édes álom.

A halálcsillag akkor szerintem már rég nincs ott (Jedhanál keressük). Ott és akkor szerintem már minden a tervekről szól és a lent ragadt csapatról. Meglátásom szerint ez az űrcsata lesz a halálcsillag elleni támadás előfutára. :) Bár ha túl monumentális és látványos lesz akkor kicsit fura lesz majd ezután nézni a halálcsillag elleni ütközetet, de ezzel még várjunk. :)

 

Közben Kennedy megerősítette, hogy nem lesz beúszó szöveg a film elején (:clap: ), hanem csak a címet fogjuk látni és kész. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A halálcsillag akkor szerintem már rég nincs ott (Jedhanál keressük). Ott és akkor szerintem már minden a tervekről szól és a lent ragadt csapatról. Meglátásom szerint ez az űrcsata lesz a halálcsillag elleni támadás előfutára. :) Bár ha túl monumentális és látványos lesz akkor kicsit fura lesz majd ezután nézni a halálcsillag elleni ütközetet, de ezzel még várjunk. :)

 

Hát ha csak meg tudja közelíteni ez az űrcsata a Star Wars IV. elképesztően sodró lendületű, végtelenül feszes és epikus csatáját (ami nem látványban, parasztvakításban epikus, hanem történetmesélésében), akkor nagyon meglepődnék.

 

De valóban soknak éreznék egy csatát a HCS-nál. Tökre örültem annak a hatalmas, biciklikerékszerű űrállomásnak, ami körül az x-wingek repülnek az egyik előzetesben, és megnyugodtam, hogy a Halálcsillag körül nem lesz másik csata, belemagyarázva, hogy ez az előtt volt. Olyan ez, mint a RotS-os Anakin-Dooku találkozó, ami 2005-ben úgy tűnt, mintha az első lenne a II. rész óta, ennek ellenére a TCW-ban volt olyan évad, ahol 4-szer is találkoztak...

Amúgy már a Rogue One kampányában eléggé furának találtam a Halálcsillagot eleve. Persze, epic a cucc, ahogy bekerül a szuperlézer az első előzetesben, meg nyilván az egyik namedropping, oké. De sokáig nem értettem, mi lesz igazán a szerepe a filmben, meg miért olyan vészjósló, hogy megjelenik egy bolygónál ezeken a trailereken, meg posztereken, mikor ebben a filmben nem lőhetnek vele. Nyilván nem vagyok naiv, és tudom, hogy a pénzért bármit, és persze az első pillanattól megvolt az a félelmem, hogy a Halálcsillag tuti tüzelni fog a filmben... De azért bíztam benne, hogy nem. Ne áltassuk magunkat. Az, hogy csak egy kicsit lő, meg teszt, eléggé furcsa indok. A IV-ben tényleg az Alderaan-on tesztelik... Arról nem is beszélve, hogy a Jedha is nagy valószínűséggel megsemmisül, mint ahogy majdnem az eddigi összes Disney-s filmes bolygó, és ez kezd unalmassá válni, és nem látom magam előtt a tág univerzumot. És nagy valószínűséggel ott fognak a bolygó felszínéről fénysebességre kapcsolni, ahogy a trailerben látható, minden kalkuláció nélkül, akárcsak a 7-ben, ahol a magam részéről szintén nem tudtam elfogadni sem az Eravana-ról való ugrást, sem a Starkiller Base-re való, légköri kitörést. Annyiban elfogadtam, hogy Han Solo májerebb és bevállalósabb pilóta lett az idők során, meg mázlijuk volt ("mindig csak utólag teszem fel magamnak ezt a kérdést"), meg úgy gondoltam, hogy talán a technika is fejlődhetett annyit a 30 év alatt (bár a Falconról van szó), de hogy itt az ep. IV. idején erre hogy képesek, amikor Han abban azt mondja "nem lehet csak úgy hiperűrsebességre kapcsolni, öcsi, ha nincsenek pontos koordinátáink, nekimegyünk egy bolygónak, vagy egy szupernovának, aztán akkor jóccakát!"

 

Tartok tőle, hogy ez is egy olyan dolog, mint az, hogy Anakin a TCW-ben mestere Ahsokának, vagy Maul visszatérése. Leia anyai emlékeiről nem is beszélve (ahol persze nem a VI volt a hibás). Továbblendülünk, esetleg kitalálunk valami magyarázatot rá, egyik-másik már az EU-s írókat is zavarja, akkor azt beleírják valami könyvbe, és akkor már lesz egy kanonizált magyarázata, DE attól még az adott filmnek a sara és fekete pontja lesz ez (az adott filmen dolgozó embereké), és értehetelen, hogy miért nem tudtak koherensek maradni, és ha legalább korábban történt egy-két baklövés, akkor miért kell súlyosbítani a helyzetet?

(és itt nem arról van szó, hogy ne szeretném a TCW-t, vagy konkrétan Maul visszatérését, és a Rogue One-nál sem ezen fog múlni, hogy szeretem-e vagy sem, csak ez tökre bosszantó)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A IV-ben tényleg az Alderaan-on tesztelik...

Továbbra sem értem, miért olyan nehéz ez. A Jedha egy hold, az Alderaan egy bolygó. Van némi méretbeli különbség. Tarkin pedig azt mondja szó szerint:

"In the way, you have determined the choice of the planet that'll be destroy first." - Ha a Jedhát szétlövik, még akkor sincs gond, mert az hold, Tarkin pedig az ep4-ben bolygóról beszél. A két égitest közti különbségre nem lehet ráfogni, hogy egy kutya. Szóval itt nincs ellentmondás.

Aztán, kövi mondat:

"Since you are reluctant to provide us with the location of the rebel base, i have chose to test this station's destructive power on your home planet of Alderaan." - Magyarán, nem azt mondja, hogy az állomást teszteli, hanem annak pusztító erejét. Ha addig csak egy holdra lődöztek (és talán még azt sem sikerül felrobbantani), akkor az állomás pusztító ereje az ep4-ig még marhára nincs letesztelve. Valóban az ep4-ben láthatjuk először, amint a teljes tűzereje (sikeresen) elpusztít egy bolygót.

Itt nincs semmiféle ellentmondás, olyan távolról sem, mint az említett Dooku párbaj, vagy Ahsoka. Itt csak kihasználták a Tarkin szavaiban lévő kiskapukat. Ha azt mondaná, hogy "i have chose to test this station on your home planet of Alderaan", már bajosabb lenne a dolog, vagy ha Jedha nem hold lenne, hanem bolygó. De a készítők ismerik a Star Warsot, eléggé ahhoz, hogy megtalálják benne a kiskapukat. Megtalálták. Egy holdra lőnek rá, ami nem bolygó, és amihez valószínűleg nem kell a teljes tűzerő sem - és amit talán nem is sikerül teljesen elpusztítani.

 

Arról nem is beszélve, hogy a Jedha is nagy valószínűséggel megsemmisül, mint ahogy majdnem az eddigi összes Disney-s filmes bolygó, és ez kezd unalmassá válni, és nem látom magam előtt a tág univerzumot.

Nem emlékszem, hogy Jakku, Takodana, D'Quar vagy Ahch-To felrobbant volna, és szerintem a Scarifot, Lah'mút és Eadut sem fenyegeti ez a veszély. Eddig egyedül a Hosnian Prime durrant szét, meg négy névtelen bolygó, ez így öt bolygó héttel szemben (vagy nyolccal, ha esetleg Jyn nem Jedhán raboskodik). Ez nem igazán fér bele a "majdnem az összes Disney filmes bolygó" kategóriába. Éppen ellenkezőleg, majdnem az összes érintetlen. Sőt, ha levesszük a névteleneket, akkor egy híján az összes érintetlen. HA Jedha valóban elszáll, a kitétel akkor sem fog állni, mivel Jedha hold. Az meg, hogy te 9 új világ után sem látod a tág univerzumot, a te bajod. Két film alatt 9 új világgal lettünk gazdagabbak, az ep4-5-6 együtt nem bővítette ilyen léptékkel a Galaxist.

 

És nagy valószínűséggel ott fognak a bolygó felszínéről fénysebességre kapcsolni, ahogy a trailerben látható, minden kalkuláció nélkül, akárcsak a 7-ben, ahol a magam részéről szintén nem tudtam elfogadni sem az Eravana-ról való ugrást, sem a Starkiller Base-re való, légköri kitörést. Annyiban elfogadtam, hogy Han Solo májerebb és bevállalósabb pilóta lett az idők során, meg mázlijuk volt ("mindig csak utólag teszem fel magamnak ezt a kérdést"), meg úgy gondoltam, hogy talán a technika is fejlődhetett annyit a 30 év alatt (bár a Falconról van szó), de hogy itt az ep. IV. idején erre hogy képesek, amikor Han abban azt mondja "nem lehet csak úgy hiperűrsebességre kapcsolni, öcsi, ha nincsenek pontos koordinátáink, nekimegyünk egy bolygónak, vagy egy szupernovának, aztán akkor jóccakát!"

Az Eravanán végeztek kalkulációt (nem véletlen nyomkodják azt a sok gombot, és az sem véletlen, hogy indulás után irányváltoztatás nélkül a Takodanán kötöttek ki), és a Csillagpusztítónál a kitörés előtt is elég fura lenne, ha Han nem végzett volna számításokat, hanem csak ad hoc lépett volna be és ki a hipertérbe (a hajó nem véletlen csipog kitörés előtt). Csak ugye minek rágják ezt újra a szánkba, amikor az ep4-ben elmondták. És kár azt feltételezni, hogy a U-szárnyún nem végeztek számítást. De ha mégsem, nos, Han nem azt mondja, hogy egyáltalán nem lehet belépni a hipertérbe számítások nélkül, csak annyit sugall, hogy veszélyes.

Na nem, mintha az ep5-ben vagy az ep6-ban olyan sokat számolgattak volna, sőt, kifejezetten emlékszem, hogy amint R2 bekapcsolta a hiperhajtóművet, már ugrottak is, de a Tydirium is azonnal teret váltott, amint kiállt a Home One-ból. Szó sem esik percekig tartó kalkulálásról. De akár említhetnénk azt is, hogy Obi-Wan amint rákapcsolódik a gyűrűre az ep3-ban, azonnal teret vált Utapau felé. Vagy egy halom részt a TCW-ből, vagy a Rebelsből. Mocskosul unalmas lenne, ha minden hiperűrugrást az előzné meg, hogy elmondják, ezt nem lehet ám csak úgy, aztán meg percekig várjuk, hogy a számítógép számolgasson (ami a mai világban is röhej, megjegyzem - nehogy már egy olyan világban, ahol alsó hangon is több ezer éves a hiperutazás technikája, még mindig olyan számítógépek vannak, amiknek ezt a rutinfeladatot percekig kell számolgatnia).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tisztában vagyok vele, hogy az állomás működhetett korábban. Engem az zavar, hogy a szuperlézer tüzel. Szerintem ez a holdas megoldás eléggé gyengus ötlet (ha ez volt a szándékuk a következetlenség magyarázatára), még rosszabb, mint az az érv, hogy itt nem fogja teljes egészében felrobbantani, tényleg csak kísérletezés zajlik még. De legalább itt elhangozhat a klasszikus idézet kifigurázása: "That's no planet. That's a moon." :lol:

 

Igaz, a Takodanán csak Maz Kastélyát lövik szét, + Hosnian Prime, + Starkiller Base... Nem bolygót kellett volna írnom, valóban, máshogy értettem: egyszerűen a helyszínek tűnnek el, amiket megalkotnak, mintha azonnal vissza is szívnák az alkotók... Az Ahch-To szép is lett volna, ha a film végén valamiképp megsemmisül, mikor épp akkor érkeztek meg rá... De ki tudja, még az is lehet, hogy az is pórul jár.

 

Takodana valóban megmaradt, de kb. úgy, mintha Bespinen csak Cloud City-t lőnék szét, a gázóriás még megmaradna. Ahogy itt is megmaradt az erdő. Hurrá.

 

Korábban hány olyan bolygó volt, ahol ilyesmi történt az Alderaan-on kívül? A legendsben Endorra rázúdultak a II. Halálcsillag maradványai, de azért ott a képregények teljesen más státuszban voltak, mint most, amikor minden egységesen kánon. Volt még néhány ilyen, de ahhoz képest, hogy hány bolygót, vagy helyszínt adtak korábban a filmek, ez jelentéktelenül kevés. Ez inkább sajnos a Hollywood-i mai akciófilmek irritáló metódusára utal, azaz mindennek fel kell robbannia!

 

A homokviharból ítélve, ami az U-wing körül kavarog, eléggé jó munkát végeztek a birodalmiak, az a Mekka-szerű város szinte biztos, hogy megsemmisül, márpedig nyilván a film egy jelentős része ott játszódik...

 

A TFA-ban Han egészen konkrétan, jól láthatóan egy kart meghúzva, manuálisan lép ki a hipertérből. Ami elég pontos időzítésre és reflexre vall, hogy hiperűrsebességnél így meg tudja találni a megfelelő pillanatot. Ráadásul az indulásnál meg külön mázli, hogy a Takodana éppen arra van, amerre az Eravana hangárjának nyílása van.

 

De nagyon szimpatikus tőled, hogy a filmesek által többnyire telibetojt dolgokat így véded. És nem ironizálok. Ahogy írtam is, a rajongók továbblendülnek, kitalálnak valami magyarázatot rá... Én is egy csomó dolgot kiegészítettem már a saját fantáziámmal. De sajnos ez az adott film hibája lesz.

 

Még egy dolog: nem az zavar, hogy nem tudom hosszú percekig nézni, ahogy várakoznak, míg kalkulál a hajó számítógépe. Ez egy film, ráadásul mese, nem Űrodüsszeia, hogy hiperrealistán, pontosan mutassa, hogy zajlik egy ugrás. Csak az zavar, hogy most már úgy kapcsolgatnak hiperűrsebességre, mintha korábban nem lettek volna szabályok lefektetve, és azt nagyon nem bírom, ha egy sorozat felrúgja az in-universe szabályait, márpedig szerintem azért is a Star Wars a valaha készült legjobb high-concept történet, mert mindig következetes volt az in-universe szabályaihoz (amik teljesen egyediek voltak ráadásul), és csak minimálisan szegte meg azokat, ellentétben a legtöbb hasonló műfajú filmmel, regénnyel.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tisztában vagyok vele, hogy az állomás működhetett korábban. Engem az zavar, hogy a szuperlézer tüzel. Szerintem ez a holdas megoldás eléggé gyengus ötlet (ha ez volt a szándékuk a következetlenség magyarázatára), még rosszabb, mint az az érv, hogy itt nem fogja teljes egészében felrobbantani, tényleg csak kísérletezés zajlik még. De legalább itt elhangozhat a klasszikus idézet kifigurázása: "That's no planet. That's a moon." :lol:

Ez már egyéni szociális problémád, hogy gyengének véled. Ezen a szinten az egész ep1-2-3 is gyenge (nem ironiával mondom). Ott is csak logikus okfejtések és tova- vagyis ez esetben, előregondolások vannak (a kevés kivételtől eltekintve), semmivel sincs máshogy azokban, mint az RO-ban. Jelenleg az ep4-ben elhangzottaknak eddig semmi sem mond ellent, amit az RO-ból tudunk vagy sejtünk. Ha ezt te nem fogadod el valamiért, az nem a film hibája. A filmekkel tökéletesen harmóniában van, majdnem 100%-osan belepasszol akár a Jedha teljes szétrobbantása is.

 

Igaz, a Takodanán csak Maz Kastélyát lövik szét, + Hosnian Prime, + Starkiller Base... Nem bolygót kellett volna írnom, valóban, máshogy értettem: egyszerűen a helyszínek tűnnek el, amiket megalkotnak, mintha azonnal vissza is szívnák az alkotók... Az Ahch-To szép is lett volna, ha a film végén valamiképp megsemmisül, mikor épp akkor érkeztek meg rá... De ki tudja, még az is lehet, hogy az is pórul jár.

 

Takodana valóban megmaradt, de kb. úgy, mintha Bespinen csak Cloud City-t lőnék szét, a gázóriás még megmaradna. Ahogy itt is megmaradt az erdő. Hurrá.

 

Korábban hány olyan bolygó volt, ahol ilyesmi történt az Alderaan-on kívül?

Hupsz, a Csillagpusztítóval valóban hat bolygó robbant fel, ugyanakkor ezzel együtt akkor 10 (a névtelenekkel együtt 14) új világ van két film alatt.

Nem láttunk még olyat, hogy szétbombáznak egy kastély, ezért számít ez új dolognak. Tudom, az ep7-tel kapcsolatban inkább az a szokás, hogy a már látott elemeket ostorozzuk, de speciel ez új volt. Talán a legeredetibb része az ep7-nek a takonadai csata.

Amúgy meg, láttunk már pár olyat, hogy a környezet szétesett. Ott van két Halálcsillag, egyik sem maradt meg. Vagy az Endoron a pajzsgenerátor. Vagy Jabba bárkája. A Lars farm sem volt épp jó bőrben, amikor utoljára láttuk. Az Invisible Hand is megpusztult. Jó, ezek nem mind komplett bolygók vagy bolygón lévő épületek, de ugyanúgy helyszínek, mint Maz kastélya. Helyszínek, amik teljesen elpusztultak. Szóval, elég erős túlzás az, hogy mindennek fel kell robbannia, amikor elég sok minden megmaradt, és, hogy ilyesmit nem láttuk a korábbi filmekben. Az ep7-ben sem robbant fel minden, ahogy valószínűleg a Rogue One-ban sem fog, és korábban is láttuk már helyszínek teljes pusztulását.

 

A TFA-ban Han egészen konkrétan, jól láthatóan egy kart meghúzva, manuálisan lép ki a hipertérből. Ami elég pontos időzítésre és reflexre vall, hogy hiperűrsebességnél így meg tudja találni a megfelelő pillanatot. Ráadásul az indulásnál meg külön mázli, hogy a Takodana éppen arra van, amerre az Eravana hangárjának nyílása van.

Általában egy pilótának szoktak lenni ilyen hülyeségei, mint reflex. És elég jók. Eléggé elengedhetetlen dolog ez, amikor gyorsabban repülsz, mint egy elhajított kő. Még a mi világunk mai pilótái is elég jó reflexekkel vannak megáldva. Sokkal-sokkal jobbakkal, mint te vagy én. Gyanítom, hogy Han, aki jelenlegi tudásunk szerint többet repült, mint gyalogolt életében, valószínűleg képes meghúzni egy kart a megfelelő időben, amikor a számítógép rácsipog.

Azt meg épp csak tegnap tárgyaltuk ki, hogy a hiperűrben röpködéshez nem feltétlen kell a hajónak menetirányba állnia. Itt van, ebben a topicban alig néhány poszttal lejjebb. A hiperűr egy másik dimenzió, ahol a tér és az idő pöppet fogalmát veszti. Szóval akár a tattal a célpontnak is beléphet oda, hogy aztán kikössön a célnál. Sőt, a Rebels első epizódja azt is tudjuk, hogy akár a hipertérben is célt változtathatnak a hajók (az ep7 meg azt sugallja, hogy abban benn is lehet maradni, hiszen az X-szárnyúak csak azután léptek ki, hogy Hanék lekapcsolták a pajzsot, annak beteljesülését viszont nem lehetett előre kiszámítani, ergo az X-szárnyúak a hipertérben várakoztak). Szóval semmi sem mond annak ellent, hogy a Falcon kiszámolja a megfelelő hiperpályát, kilő észak felé és a pálya mentén egy kunkort leírva a délen lévő Takodanán köt ki. Nem kell ám mindig mindenhová egyenes vonalú egyenletes mozgással menni. ;)

 

De nagyon szimpatikus tőled, hogy a filmesek által többnyire telibetojt dolgokat így véded.

Én nem védem, csak megpróbálom megmagyarázni, ami a filmben van. Itt nincs hiba, sem tévedés, amit védeni kellene. Benne van minden a filmekben és a sorozatokban. Nem kell új dolgokat kitalálni, a már meglévőkből logikusan kikövetkeztethető. Ha hiba lenne, én sem védeném, sőt, az elsők között rónám fel. Példának okáért, ha sikerülne Jedhát teljesen szétlőni, felmerülne a kérdés, hogy az miért nem kap publicitást. Az Alderaan felrobbantásával Tarkin célja az erődemonstráció volt, ezt Leiának is az orrára köti. Ha viszont már előtte szétlőtt egy innét nézve azért populáris holdat, akkor minek demonstrál újra? Jedhát a Galaxis Mekkájának írják le, márpedig nálunk itt, a Földön eléggé megütköznének az emberek, ha Mekkára atombombát dobnának. Ha az analógia áll az SW-ben, akkor Jedhát nem lehet csak úgy titokban felrobbantani. Ha viszont a hold nagy része sértetlen marad, és mondjuk csak olyan állapotba kerül, mint Concord Dawn vagy Lola Sayu, azt még rá lehet fogni valami másra, mondjuk egy csillagromboló flottára vagy természeti katasztrófára (amennyiben nincsenek tanúk). Vagy például alant felvetette, hogy miért nincs ilyen kapuállomás a II. Halálcsillagnál. Kényelmesebb lenne, mint az egész pajzsot deaktiválni (biztos nem csak egy részét eresztik le, hiszen az ep6-ban konkrétan azt mondják, hogy deaktiválják a védelmi pajzsot). Erre is csak elméleti válaszaink vannak jelenleg. És még van pár dolog, ami hibaként sülhet el.

 

Még egy dolog: nem az zavar, hogy nem tudom hosszú percekig nézni, ahogy várakoznak, míg kalkulál a hajó számítógépe. Ez egy film, ráadásul mese, nem Űrodüsszeia, hogy hiperrealistán, pontosan mutassa, hogy zajlik egy ugrás. Csak az zavar, hogy most már úgy kapcsolgatnak hiperűrsebességre, mintha korábban nem lettek volna szabályok lefektetve, és azt nagyon nem bírom, ha egy sorozat felrúgja az in-universe szabályait, márpedig szerintem azért is a Star Wars a valaha készült legjobb high-concept történet, mert mindig következetes volt az in-universe szabályaihoz (amik teljesen egyediek voltak ráadásul), és csak minimálisan szegte meg azokat, ellentétben a legtöbb hasonló műfajú filmmel, regénnyel.

Már amennyire következetes maradt, mert szép számmal bele lehetne kötni még Lucas irányítása alatt is. De speciel a hipertérugrás szabályát eleddig bizonyíthatóan egyszer rúgták fel - Lucas figyelő tekintete alatt a TCW-ben, amikor a köztársasági cirkáló véletlen ugrott be a hipertérbe. De valójában itt sem történt felrúgás, hiszen pont megmutatták, miért nem lehet csak úgy random ugrabugrálni. Merthogy egyből egy nap mellett kötöttek ki. Az, hogy valamit nem mutatnak, még nem jelenti azt, hogy nem is csinálják. Elmondták az ep4-ben, innentől kezdve, amíg meg nem mutatják, hogy máshogy történik, nyugodtan elfogadhatjuk, hogy mindig úgy történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy az a Felkelő flotta, nem is Jyn-éket akarta kisegíteni, hanem az ott lévő HCS-t megtámadni? Ez nagyon, nagyon, nagyon dúrva lenne. Mi lenne, ha lenne egy Scariff felszíni kommandós csata, meg egy fent a HCS ellen? De ez csak álom, édes álom.

 

 

A Halálcsillagnak nekimenni úgy, hogy még nem ismerik a terveit, elég nagy őrültség lenne. Persze az ep4 ezt nem zárja ki, és lehet, hogy a nagy hajók frontális támadása szembeni védelmet első kézből tapasztalhatják meg, de én nem hiszem.

 

 

Bár ha túl monumentális és látványos lesz akkor kicsit fura lesz majd ezután nézni a halálcsillag elleni ütközetet, de ezzel még várjunk. :)

 

Nem lehetetlen, hogy nekimennek a HCs-nak. Hisz belefér, megoldható.. Csak kudarccal kell végződjön.

Az "elemeztük a támadásukat. Veszélyes lehet" -mondat js mintha tartalmazna valamiféle rutint az ügyben.

Ha meg látványosabb lesz? Nyilván az lesz. Elnézzük majd, mint az ep4-beli Obi/Ani visszavágót... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem attól nem kell itt félni, hogy nekimennek a Halálcsillagnak. A trailerek erőteljesen azt sugallják, hogy a bolygón lévőket mennek támogatnia Lázadók, vagyis a terveket akarják biztosan kijuttatni. Ezután nem igazán lenne értelme annak, hogy megtámadják az állomást. Minek, próba cseresznye alapon? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hupsz, a Csillagpusztítóval valóban hat bolygó robbant fel, ugyanakkor ezzel együtt akkor 10 (a névtelenekkel együtt 14) új világ van két film alatt.

Nem láttunk még olyat, hogy szétbombáznak egy kastély, ezért számít ez új dolognak. Tudom, az ep7-tel kapcsolatban inkább az a szokás, hogy a már látott elemeket ostorozzuk, de speciel ez új volt. Talán a legeredetibb része az ep7-nek a takonadai csata.

Amúgy meg, láttunk már pár olyat, hogy a környezet szétesett. Ott van két Halálcsillag, egyik sem maradt meg. Vagy az Endoron a pajzsgenerátor. Vagy Jabba bárkája. A Lars farm sem volt épp jó bőrben, amikor utoljára láttuk. Az Invisible Hand is megpusztult. Jó, ezek nem mind komplett bolygók vagy bolygón lévő épületek, de ugyanúgy helyszínek, mint Maz kastélya. Helyszínek, amik teljesen elpusztultak. Szóval, elég erős túlzás az, hogy mindennek fel kell robbannia, amikor elég sok minden megmaradt, és, hogy ilyesmit nem láttuk a korábbi filmekben. Az ep7-ben sem robbant fel minden, ahogy valószínűleg a Rogue One-ban sem fog, és korábban is láttuk már helyszínek teljes pusztulását.

 

 

Korábban is láttuk már helyszínek megsemmisülését, de akkor maradtak is cserébe dolgok. Pl:

1) Jabba bárkája felrobbant, a Lars farm is leégett de Tatooine megmaradt. Mos espa, Moseisly Jabba palotája (feltehetően) vagyis azok a helyszínek amiken sok időt töltöttünk. Amik hozzákapcsolódtak az SW kultúrához.

2) Igen felrobbant a birodalmi állomás, de az Endor illetve az Ewok város megmaradt.

3) És igen abban igazad van hogy mindkét Hcs elpusztult. Csakhogy azoknak a filmeknek mondjuk pont az volt a célja.

 

Az Ep7 számomra pont azért lett "gyenge" film (legalábbis SW mércével) mert nagyon kicsi volt. Egyszerűen nem hagyott maga után semmit bennem, csak a karaktereket. (akik valóban jók)

Sokan szidják az előzménytrilógiát, de én személy szerint hosszan el tudok gondolkodni azon, hogy milyen király lehet fogatversenyre járni, vagy hogy milyen őrületesen unalmas lehet a Naboon élni. (már amikor épp nincs megszállás alatt) Mert ezeknek a helyszíneknek történelme van. Nincs elmesélve, de lehet érezni. Bele lehet magad élni a helyszínbe. Számomra az SW ettől több mint egy jó film. Van kultúrája. Vannak ikonikus helyszínei meg fajai.

És ha ebből a szempontból nézem, az Ep7 nagyon vérszegény.

 

1)Jakku baromi hangulatos. Egyáltalán nem Tatooine 2. Teljesen más. Kietlen, kopár és nagyon nyomorúságos. És hogy kezdődik a film, szétlőnek egy tök hangulatos települést. Majd húsz perccel később, BB8 üldözése közben megtámadnak egy másikat is.

2) Takodana szintén szétlőve. Persze megmarad belőle a nagy erdő, meg a szép tó, de az ami meghatározta, Maz mulatója, az megsemmisül. Pedig ez is egy olyan helyszín volt, amiben bőven volt potenciál. Az a kocsma hangulatos volt.

3) Hosnian Prime. Ehhez nem tudok mit írni, igazából nem láttunk belőle semmit. Alderaant sem igazán sajnáltam ezt sem, mivel egyiket sem ismertem.

4) Starkiller Base. Klasszikus Hcs amit meg kell semmisíteni. Emiatt sem nagyon fáj a szívem, ahogy a Hcsnek úgy ennek is mennie kellett.

 

Lehet hogy a régi filmekben is volt rombolás de nem ilyen mennyiségben. Valamint mindig kaptunk is újabb és újabb helyszíneket, kultúrákat, fajokat, így volt ami kompenzált.

 

Ezért remélem hogy a Jedha nem pusztul majd el. Végre egy bolygó (hold) ami baromi jónak néz ki. Egy helyszín ami felnőne a klasszikus SW helyszínekhez. Ikonilkussá válhatna. Had ne pusztuljon már el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem pont nem érdekel hogy mit lőnek szét és mit nem. Talán mert helyszinek terén pont a legunalmasabb rész a Jedi visszatér volt anno a kedvencem, amit ezen a téren a TFA például simán aláz. Én annyit várok, hogy legyen jó a történet, a filmnek legyen egy egyedi hangulata, ami egyértelműen más mint amit a Saga-ban megszoktunk, és mégis valahogy SW-s (nehéz de oldják meg), a karakterek pedig legyenek szerethetőek és úgy legyen az egész újszerű hogy közben jól kapcsolódjon a többi filmhez.

Hogy ezeket a pontokat hogy teljesitik azt már rájuk bizom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem attól nem kell itt félni, hogy nekimennek a Halálcsillagnak. A trailerek erőteljesen azt sugallják, hogy a bolygón lévőket mennek támogatnia Lázadók, vagyis a terveket akarják biztosan kijuttatni. Ezután nem igazán lenne értelme annak, hogy megtámadják az állomást. Minek, próba cseresznye alapon? :)

Igen. Talán.. ;)

Nem vágyom rá, hisz valamilyen szinten hülyeségnek tűnhet nekimenni a monstrumnak. Legalábbis x-wingekkel direktben terv nélkül mindenképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban is láttuk már helyszínek megsemmisülését, de akkor maradtak is cserébe dolgok. Pl:

1) Jabba bárkája felrobbant, a Lars farm is leégett de Tatooine megmaradt. Mos espa, Moseisly Jabba palotája (feltehetően) vagyis azok a helyszínek amiken sok időt töltöttünk. Amik hozzákapcsolódtak az SW kultúrához.

2) Igen felrobbant a birodalmi állomás, de az Endor illetve az Ewok város megmaradt.

3) És igen abban igazad van hogy mindkét Hcs elpusztult. Csakhogy azoknak a filmeknek mondjuk pont az volt a célja.

Miért, Takodana felrobbant attól, hogy Maz kastélya összedőlt? Vagy Jakku megsemmisült Tuanul felégetésétől és Niima lebombázásától? Utóbbi a roncsmezőivel bennem elég mély nyomott hagyott azért ahhoz, hogy ne bánkódjak azért a két településért, amiből igazán csak egy veszett oda. A roncsmezők ezerszer emlékezetesebbek, mint az ewok falu. Az meg miért számít ezen a téren, hogy az volt a(z egyik!) cél, hogy a HCs-k felrobbanjanak. Nem a célok, hanem a pusztulás ténye volt a kifogás. Az analógiánál maradva: attól, hogy Holy City-t szétlövik, Jedha még megmaradhat. Ráadásul, ezek a bolygók még simán tovább is bővíthetőek, ahogy Tatooine - Mos Espa és a fogatverseny sem az ep4-ben jelent meg, de nem is az ep6-ban. Most például a yavini bázis fog új dimenziókat kapni. Pedig aztán Yavin IV sok minden, csak nem érdekes hold. Jedha vagy Takodana is kaphat még ilyen bónuszokat későbbi vagy előbbi filmekben. Semmi akadálya annak, hogy a Han Solo-filmben elruccanjunk újra Maz kastélyába, vagy kiderüljön, hogy Takodanán van modern város is, vagy annak, hogy az ep8-ban meglátogassunk egy félig szétrombolt Jedhát, vagy visszatérjünk Jakkura és új településeket fedezzünk fel. Persze, ezek csak fantazmagóriák, de ilyen irányba is vonulhatunk.

Értem mire gondolsz, csak ez szerintem megint a felesleges aggódás és pesszimizmus. Az ep7-ben sok volt a pusztítás, de ez még nem jelenti azt, hogy akkor csak ez lesz a jellemző. A Star Wars még csak most kezdte újra felépíteni magát, még csak a második filmnél járunk. Igen, ezek háborús időkben játszódnak, a háborúkban pedig pusztulni szoktak a dolgok. Az ep4 is azzal kezdődött, hogy megtámadtak egy űrhajót, majd 30 perccel később hulla jawákat és még hullább Larsokat találtunk, aztán tíz perccel később Han lelőtt egy fejvadászt, még tíz perccel később felrobbant egy egész bolygó... és így tovább. Ennek ellenére nem mondhatjuk, hogy aztán az összes rész akcióorgia, és más sincs benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, Takodana felrobbant attól, hogy Maz kastélya összedőlt? Vagy Jakku megsemmisült Tuanul felégetésétől és Niima lebombázásától? Utóbbi a roncsmezőivel bennem elég mély nyomott hagyott azért ahhoz, hogy ne bánkódjak azért a két településért, amiből igazán csak egy veszett oda. A roncsmezők ezerszer emlékezetesebbek, mint az ewok falu. Az meg miért számít ezen a téren, hogy az volt a(z egyik!) cél, hogy a HCs-k felrobbanjanak. Nem a célok, hanem a pusztulás ténye volt a kifogás. Az analógiánál maradva: attól, hogy Holy City-t szétlövik, Jedha még megmaradhat. Ráadásul, ezek a bolygók még simán tovább is bővíthetőek, ahogy Tatooine - Mos Espa és a fogatverseny sem az ep4-ben jelent meg, de nem is az ep6-ban. Most például a yavini bázis fog új dimenziókat kapni. Pedig aztán Yavin IV sok minden, csak nem érdekes hold. Jedha vagy Takodana is kaphat még ilyen bónuszokat későbbi vagy előbbi filmekben. Semmi akadálya annak, hogy a Han Solo-filmben elruccanjunk újra Maz kastélyába, vagy kiderüljön, hogy Takodanán van modern város is, vagy annak, hogy az ep8-ban meglátogassunk egy félig szétrombolt Jedhát, vagy visszatérjünk Jakkura és új településeket fedezzünk fel. Persze, ezek csak fantazmagóriák, de ilyen irányba is vonulhatunk.

Értem mire gondolsz, csak ez szerintem megint a felesleges aggódás és pesszimizmus. Az ep7-ben sok volt a pusztítás, de ez még nem jelenti azt, hogy akkor csak ez lesz a jellemző. A Star Wars még csak most kezdte újra felépíteni magát, még csak a második filmnél járunk. Igen, ezek háborús időkben játszódnak, a háborúkban pedig pusztulni szoktak a dolgok. Az ep4 is azzal kezdődött, hogy megtámadtak egy űrhajót, majd 30 perccel később hulla jawákat és még hullább Larsokat találtunk, aztán tíz perccel később Han lelőtt egy fejvadászt, még tíz perccel később felrobbant egy egész bolygó... és így tovább. Ennek ellenére nem mondhatjuk, hogy aztán az összes rész akcióorgia, és más sincs benne.

 

Számomra nem a pusztulás ténye a kifogás. Én a céltalan pusztítást ellenzem. A Hcs nyilván szét kellett hogy robbanjon.

Olyat hogy Jakku vagy Takodana megsemmisül nem írtam, sőt kifejezetten kiemeltem hogy maga a bolygó megmarad, csak nem marad rajta ismert hely. Pusztán az erdő/sivatag/roncsok.

 

Egyébként kívánom, sőt remélem igazad lesz a jövővel kapcsolatban. Valóban meglátogathatók ezek a helyek a későbbiekben vagy előzményekben, csak aztán következzen is be. Mert az Ep7-ben számomra sok volt a céltalan rombolás, és kevés a maradandó érték. És egyenlőre bőven benne van a pakliba, hogy a Rogue one is ezt a vonalat fogja erősíteni, bár valamiért optimista vagyok ezzel kapcsolatban, szerintem a Jedha nem fog felrobbanni. Viszont ha mégis, akkor nagyon csalódott leszek hogy megint elsütötték a robbantsunk egy bolygót sztorit. De mint írtam legyen neked igazad! Én örülnék neki, ha Maz fogadója felbukkanna a Solo filmben.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a céltalan pusztítást ellenzem.

De ezek közül egyedül takodana-i rombolás volt értelmetlen. Az eleji mészárlás azért volt szükséges, hogy megismerhessük az Első Rend mentalitását, ergo ez nekünk nézőknek volt fontos (a Niima bázist pedig nem rombolták le, csak kissé "átszabták" itt-ott). A Hosnian-rendszer és a Starkiller felrobbanása meg a sztori szempontjából volt szükséges, hogy úgymond nagyjából kiegyenlítsék az erőviszonyokat az epVIII-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.