Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem a kettő összefügg. A lázadás végszükséget szenved, és Bail talán úgy érzi, hogy a tervekkel együtt Obi -ra is szükség van. Ő az utolsó remény, egy olyan ember, aki ezt a létfontosságú infót meg tudja védeni(?), vagy esetleg ki tudja aknázni. Az egész eset végkimeneteléből leszűrhetjük, hogy csak egy Erőérzékeny lehetett képes bevinni a végzetes lövést. Persze az is igaz, hogy ezt előre nem tudhatták. Mindenesetre én Obi szerepére úgy tekintek, mint egy végső mentsvárra. De mint korábban is írtam, ehhez kell még némi magyarázat ami főként a Rebels -re vár, de persze ebben a filmben is előtérbe fog kerülni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bail bízott a Jedikben. Szerintem a dolog volumene miatt egy jedi testőrt akart a lánya mellé, akit valószínüleg ekkora veszélynek még nem kellett kitennie eddig.

Ráadásul volt egy megbeszélés:

"Amíg nem jön el a mi időnk, elvonultan élünk.."

Eljött az idő! Ilyen egyszerű! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben itt Bomarr mellett vagyok. Szerintem is a terveket csak kényszerből juttatták el Kenobihoz. Eleve a tervrajzok sokkal fontosabbak, mint valami vén salabakter besorozása, így ha Leia tudta volna, hogy nála kötnek ki, akkor először biztos kirakja őket az Alderaanon, és csak utána tesz egy kitérőt az isten Erő háta mögötti Tatooine-ra. Valószínűleg már a Tatooine közelében volt amikor felsugározták a Tantive IV-re, és a Vader is ott lihegett a sarkában, így mindent megtett hogy az egyetlen megbízható személyhez juttassa a terveket, mint kényszermegoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy a Devastator tűzerejét nem bírta volna a Tantive IV pajzsa, ha a filmben látottnál sokkal hosszabb ideig üldözik őket. Ez alátámaszthatja, hogy nemrég tart a hajsza, mert a Rogue csapat sebtében sugározta fel nekik az adatokat, majd Vader ott elvégezte a melót és rohant tovább Leiáékhoz.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezd minden összefüggeni. :)

Mon Mothma inkább a Ghost legénységét kérte volna fel, de a Rogue One-ra már a Ghost és a Főnix sejt (majdnem) megsemmisült. Nagy lázadássá növi ki magát a Főnix sejt (aminek már egy piciny része csak a Ghost). A Rogue One előtt Vader és társai (Tarkin) felszámolják a Főnix sejtet, ez pedig érvágás Mon Mothma-n. (Mivel már ez a "sejt" a legerősebb). Mon Mothma meg mindent vagy semmit alapon megbízik egy nőben, mondván hogy hátha. Összeeszkábálnak neki egy kis csapatot, aztán mindent bele. Vader erről tudomást szerez, a csapat után ered, arra repül Leia és jó pár áldozat által Jyn lefelpasszolja a terveket Leia hajójára. De ez Vadernek és Tarkinnak nem nagyon tetszik. Miután lemészárolja a Rogue One csapatát is, a kislánya nyomába ered és mindent megtesz, hogy visszaszerezze a terveket. Üldözni kezdi őket, és Leia tudja, hogy apucija úgy is utól éri, ezért a terveket gyorsba feltölti egy R2-es memóriájába. Leia a monitoron szétnéz, hogy ki a legközelebbi személy, aki a lázadáshoz köthető/annak a része és meg lehet benne bízni. "Jééé, pont a Tatooine felett vagyunk, itt lakik Obi, hát ő már kivonta magát az akcióból, de (mostoha)apuci sokat mesélt róla, leküldöm neki R2-t, úgy is az ő droidja volt régen" (amúgy nem, de lényegtelen)

A többit meg már tudjuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezd minden összefüggeni. :)

Mon Mothma inkább a Ghost legénységét kérte volna fel, de a Rogue One-ra már a Ghost és a Főnix sejt (majdnem) megsemmisült. Nagy lázadássá növi ki magát a Főnix sejt (aminek már egy piciny része csak a Ghost). A Rogue One előtt Vader és társai (Tarkin) felszámolják a Főnix sejtet, ez pedig érvágás Mon Mothma-n. (Mivel már ez a "sejt" a legerősebb). Mon Mothma meg mindent vagy semmit alapon megbízik egy nőben, mondván hogy hátha. Összeeszkábálnak neki egy kis csapatot, aztán mindent bele. Vader erről tudomást szerez, a csapat után ered, arra repül Leia és jó pár áldozat által Jyn lefelpasszolja a terveket Leia hajójára. De ez Vadernek és Tarkinnak nem nagyon tetszik. Miután lemészárolja a Rogue One csapatát is, a kislánya nyomába ered és mindent megtesz, hogy visszaszerezze a terveket. Üldözni kezdi őket, és Leia tudja, hogy apucija úgy is utól éri, ezért a terveket gyorsba feltölti egy R2-es memóriájába. Leia a monitoron szétnéz, hogy ki a legközelebbi személy, aki a lázadáshoz köthető/annak a része és meg lehet benne bízni. "Jééé, pont a Tatooine felett vagyunk, itt lakik Obi, hát ő már kivonta magát az akcióból, de (mostoha)apuci sokat mesélt róla, leküldöm neki R2-t, úgy is az ő droidja volt régen" (amúgy nem, de lényegtelen)

A többit meg már tudjuk. :)

Igen, ez kb jól van levezetve, most már csak azt kell "megérnünk", hogy kettő komoly sw story (Rebels, Rogue One), durván drámai véget érjen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó felvetés Bomarr. Bevallom, hogy én eddig alapértelmezettnek vettem, hogy Leia csak azután vette útját Obi-wan felé, miután megkapta az adást, és látta, hogy nem fog tudni eljutni az Alderaanra. Bomarrnak viszont igaza van abban, hogy ennek a holoüzenet gyökeresen ellentmond. Megjegyzem a magyar feliratból és fordításból sem jön át annyira, mint az eredeti nyelvű üzenetből, hogy Leiának lényegében küldetése volt az, hogy összeszedje Obi-want, és az üzenet alapján úgy tűnik, hogy Leia tényleg eleve a Tatooine-ra indult, csak közben a küldetés átalakult és Obi-wan lett az utolsó esély az információ eljuttatására az Alderaanra.

 

Egyébként érdekes az egész nyitójelenet, amiben már eleve üldözi az űrhajót a csillagromboló. Nincsenek hiperűrben és meg sem fordul a fejükben a hiperűr ugrás. Itt két lehetőség van: a) A Birodalom vagy jelen volt a Tantive IV hiperűr ugráskor és megpróbálta kikalkulálni a lehetséges érkezést, akárcsak azt próbálták az V-ben a Falcon eltűnésekor, vagy b) a Tantive IV eleve közel tanyázott a tervek megszerzésekor a célbolygóhoz, és így a Birodalom el kezdhette üldözni egészen a Tatooine-ig. Ami azért lenne fura, mert ha Leia eleve a Tatooine-ra indult, miért nem volt a hiperűrben a tervek megszerzése idején? Vagy a tervek miatt kiléptették őket onnan, és utána már nem tudtak visszalépni, mert a Birodalom el kezdte őket üldözni a kilépést követően?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt csak a film fogja eldönteni, de valóban izgalmas kérdés kinek lesz igaza. :)

 

Jó felvetés Bomarr. Bevallom, hogy én eddig alapértelmezettnek vettem, hogy Leia csak azután vette útját Obi-wan felé, miután megkapta az adást, és látta, hogy nem fog tudni eljutni az Alderaanra. Bomarrnak viszont igaza van abban, hogy ennek a holoüzenet gyökeresen ellentmond.

 

Én is így gondoltam korábban és még most is. :) Az üzenetben nincs olyan ami ennek ellentmond, hiszen Leia beszél a tervrajzokról is. Persze, hogy ez az eleme éppen csak akkor került-e képbe azt nem tudhatjuk. A film fog erre választ adni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdekes az egész nyitójelenet, amiben már eleve üldözi az űrhajót a csillagromboló. Nincsenek hiperűrben és meg sem fordul a fejükben a hiperűr ugrás. Itt két lehetőség van: a) A Birodalom vagy jelen volt a Tantive IV hiperűr ugráskor és megpróbálta kikalkulálni a lehetséges érkezést, akárcsak azt próbálták az V-ben a Falcon eltűnésekor, vagy b) a Tantive IV eleve közel tanyázott a tervek megszerzésekor a célbolygóhoz, és így a Birodalom el kezdhette üldözni egészen a Tatooine-ig. Ami azért lenne fura, mert ha Leia eleve a Tatooine-ra indult, miért nem volt a hiperűrben a tervek megszerzése idején? Vagy a tervek miatt kiléptették őket onnan, és utána már nem tudtak visszalépni, mert a Birodalom el kezdte őket üldözni a kilépést követően?

Nekem ez utóbbi tűnik valószínünek: tehát szerintem már a Tatooine-nál voltak, amikor átsugározták nekik a terveket, a Birodalom pedig bemérte, kilépett a hipertérből és azonnal elkezdte lőni a Tantine IV-et. Esetleg kilőtték a hiperhajtóművet -láttunk már erre példát- és a lázadók nem tudtak onnan elugrani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondoltam korábban és még most is. :) Az üzenetben nincs olyan ami ennek ellentmond, hiszen Leia beszél a tervrajzokról is. Persze, hogy ez az eleme éppen csak akkor került-e képbe azt nem tudhatjuk. A film fog erre választ adni.

Amikor azt mondja, hogy küldetése kudarccal zárult, hogy elvigye Obit az Alderaanra, az elég egyértelmű. Az volt a feladata, hogy elvigye Bent, és ezt nem tudta teljesíteni. Ehelyett kéri a segítségét, ha már így alakult. Ha csak véletlenül keveredett volna oda a Tatooine-ra, vagy a tervek miatt, akkor miért üzenné, hogy a küldetése, hogy elvigye Obit az Alderaanra? Ebben az esetben azt kéne mondania, hogy a küldetése, hogy a terveket eljutassa az Alderaanra kudarccal zárult, ezért kéri Obit, hogy segítsen. De itt nem ezt mondja. Ha az lenne, amit mondasz, akkor a tervek célbajuttatását emelné ki, nem pedig Obi leszállítását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát épp azt mondja, hogy juttassa el az apjához a terveket mert őt elfogták, ergo a terv a lényeg. :)

Az, hogy a végén a terv a lényeg még nem jelenti azt, hogy a küldetése elején is az volt. Elindulhatott úgy, hogy neki csak Kenobi tábornokot kellett beszerveznie, csak útközben befutottak a tervek, így változott a misszió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyval értek egyet. Szerintem nem Kenobihoz ment eredetileg Leia. Semmi ok nem volt hogy bevonják a Jedit a Lázadásba. Szerintem a hajó tényleg diplomáciai küldetésen volt. Felsugározták rá a Halálcsillag terveit aztán jött a csillagromboló. Leia felhivhatta az apját és elmondhatta hogy nagy gáz van. Az öregnek a hajó tartozkodási helyéből következtetve eszébe jutott Kenobi és mondta a lányának hogy vigye le a terveket az agg Jedinek. Közben viszont bevonósugarazták a hajót és ezalatt mondhatta fel Leia az üzenetet. A fentieknek nem mond ellent a szöveg. Így látom logikusnak. Hogy a segítség azért kell mert a Birodalom mindjárt megszállja a hajót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyval értek egyet. Szerintem nem Kenobihoz ment eredetileg Leia. Semmi ok nem volt hogy bevonják a Jedit a Lázadásba. Szerintem a hajó tényleg diplomáciai küldetésen volt. Felsugározták rá a Halálcsillag terveit aztán jött a csillagromboló. Leia felhivhatta az apját és elmondhatta hogy nagy gáz van. Az öregnek a hajó tartozkodási helyéből következtetve eszébe jutott Kenobi és mondta a lányának hogy vigye le a terveket az agg Jedinek. Közben viszont bevonósugarazták a hajót és ezalatt mondhatta fel Leia az üzenetet. A fentieknek nem mond ellent a szöveg. Így látom logikusnak. Hogy a segítség azért kell mert a Birodalom mindjárt megszállja a hajót.

És miért kellett egy agg Jedinek vinni a tervet, akinek talán még űrhajója sincs, vagy talán már nem is él, de legalább a holléte a Galaxis egyik legnagyobb titka. És persze, mindezt úgy, hogy Leia sarkában ott liheg az a szervezet, amely meg akarja ölni a Jedi lovagokat. Miért nem küldött inkább egy flottát Leia kisegítésére?

Bent meg azért éppen elég ok lett volna beszervezni, például az, hogy háborús veterán, remek stratéga, első osztályú tárgyaló, kiváló pilóta és remek harcos. Vajon ezen skillek közül melyikre lehet szükség egy polgárháborúban egy olyan félnek, ami már kétségbe van esve? :hmm:

Az valóban fura, hogy a terveket mindenképpen egy olyan emberhez akarnák eljuttatni, akiről semmit nem tudnak 19 éve, titok, hogy hol van és egyáltalán nem biztos, hogy tud vagy akar segíteni. Ráadásul a futár nyomában ott a Birodalom, így könnyen nagyon csúnya helyzet alakulhat ki. Ellenben annak van értelme, hogy besoroznak a soraik közé egy első osztályú hadvezért, csak az odaúton befutnak a tervek, Leiának meg már a Devastator miatt nincs választása. Vagy lejuttatja a Tantive IV-ről a terveket és reménykedik, hogy ez a Kenobi tábornok tud segíteni, vagy átadja a Birodalomnak.

 

Másrészről, azt se feledjük el, hogy azt az üzenetet Leia meglehetősen sebiben mondta fel. Nem csoda hát, ha esetleg pontatlanul, tömören fogalmazott. Szóval nem biztos, hogy az üzenet szövege ténylegesen fedi is a valóságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, hogy akkor dönt Bail Obi bevonása mellett, mikor kiderül, hogy a HCS tényleg az, aminek gondolták, a valaha látott egyik legveszélyesebb fegyver, ami felgyorsítja az eseményeket és új fokozatba tolja a Lázadást? A Rogue One-ban akár láthatjuk is ennek a bebizonyosodását és Bail döntését Obi felkutatására vonatkozóan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért kellett egy agg Jedinek vinni a tervet, akinek talán még űrhajója sincs, vagy talán már nem is él, de legalább a holléte a Galaxis egyik legnagyobb titka. És persze, mindezt úgy, hogy Leia sarkában ott liheg az a szervezet, amely meg akarja ölni a Jedi lovagokat. Miért nem küldött inkább egy flottát Leia kisegítésére?

Bent meg azért éppen elég ok lett volna beszervezni, például az, hogy háborús veterán, remek stratéga, első osztályú tárgyaló, kiváló pilóta és remek harcos. Vajon ezen skillek közül melyikre lehet szükség egy polgárháborúban egy olyan félnek, ami már kétségbe van esve? :hmm:

 

Én úgy képzelem hogy a terveket eredetileg a Yavin 4-re vitték volna. De ugye üldözte őket a csillagromboló. Hol vagyunk? Hát a Tatooine felett. Mi történik épp? Vonósugárba került a hajó. Ki lakik a Tatooine-on? Hát Kenobi. Honnan lehet tudni? Bail tudja. Hogy lehet lejuttani? Egy robotban. Mert a Birodalom 5 perc múlva elkapja őket. Ez egy utolsó pillanatban összetákolt terv volt.

Pl menekülsz viszel valamit, tudod biztos elkapnak, de elfutsz a barátod háza mellet és behajitod a valamit. Ami egy spontán terv. Ez is az lehetett. Se a nyitőszövegben sem máshol nem utalnak rá hogy Leia Kenobiért ment. Meg miért pont akkor kérték Kenobi segítségét?Most ugye tételezzük fel hogy nem lopjál el a terveket illetve nem sugározzák át a hajóra. A Lázadás ment a maga útján nincs olyan terv ami lehetővé tenné a Birodalom megbuktatását amihez kéne egy Jedi. Csak a Halálcsillag lehet az. Elvileg amit Donát ír az lehetséges hogy amúgy is kérték volna a segítségét hogy hogy győzzenek le egy ekkora fegyvert.

De én 35 éve meg vagyok győződve arról hogy az csak véletlen hogy pont a Tatooine felett volt a hajó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Frenkie, pont azért jönnek az új filmek, hogy pontosítsák ezeket a lyukakat. 5 éve szentül meg voltam győződve, hogy nem lesz Episode VII. 9 hónapja szentül meg voltam győződve, hogy Rey Luke lánya. 1 napja szentül meg voltam győződve, hogy Leia a tervek miatt ment Obi-wanhoz (mielőtt olvastam volna az eredeti holoüzenetet angolul). Ki tudja, mit fogok hinni holnap? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Frenkie, pont azért jönnek az új filmek, hogy pontosítsák ezeket a lyukakat. 5 éve szentül meg voltam győződve, hogy nem lesz Episode VII. 9 hónapja szentül meg voltam győződve, hogy Rey Luke lánya. 1 napja szentül meg voltam győződve, hogy Leia a tervek miatt ment Obi-wanhoz (mielőtt olvastam volna az eredeti holoüzenetet angolul). Ki tudja, mit fogok hinni holnap? :D

 

De hát Leia a tervek miatt ment Obi-wanhoz. :D Pont azt próbálom magyarázni. Eredetileg tuti nem hozzá ment. Nincsenek itt lyukak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem biztosan Obi-Wanhoz ment. A Tatooine egy Erő háta mögötti hely, eléggé kiesik a komolyabb helyek útvonalából, ráadásul Bail tudta, hogy Obi-Wan itt rejtőzik. A Lázadás elérhetett egy olyan stádiumba - akár a HCS miatt is -, hogy Bailnek nyomós oka legyen bevonni a Jedit. És elküldte érte Anakin lányát :)

A tervek mikéntje meg majd kiderül.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát Leia a tervek miatt ment Obi-wanhoz. :D Pont azt próbálom magyarázni. Eredetileg tuti nem hozzá ment. Nincsenek itt lyukak.

Érdemes elolvasni Leia eredeti angol nyelvű holoüzenetét. Nem egyáltalán, nem világos a dolog:

 

General Kenobi. Years ago you served my father in the Clone Wars. Now he begs you to help him in his struggle against the Empire. I regret that I am unable to convey my father's request to you in person, but my ship has fallen under attack, and I'm afraid my mission to bring you to Alderaan has failed. I have placed information vital to the survival of the Rebellion into the memory systems of this R2 unit. My father will know how to retrieve it. You must see this droid safely delivered to him on Alderaan. This is our most desperate hour. Help me, Obi-Wan Kenobi. You're my only hope.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy képzelem hogy a terveket eredetileg a Yavin 4-re vitték volna.

Leia arra kéri Bent, hogy az Alderaanra vigye. Ha az eredeti terv a Yavin IV lett volna, Bent is oda irányítja. ;)

 

Ez is az lehetett. Se a nyitőszövegben sem máshol nem utalnak rá hogy Leia Kenobiért ment.

Csak Leia mondja az üzenetében, de ezt leszámítva tényleg sehol. Lásd: Bomarr posztját, aki nem mellesleg már másodszor idézi be az idevonatkozó részt. Ott egyértelműen azt mondja Leia, hogy a küldetése Obi-Wan elszállítása Bailhez ("my mission to bring you to Alderaan").

 

Meg miért pont akkor kérték Kenobi segítségét?Most ugye tételezzük fel hogy nem lopjál el a terveket illetve nem sugározzák át a hajóra. A Lázadás ment a maga útján nincs olyan terv ami lehetővé tenné a Birodalom megbuktatását amihez kéne egy Jedi. Csak a Halálcsillag lehet az.

Ezt az okfejtést most nem sikerült teljesen megértenem, de ha jól értelmezem, te azt feltételezed, hogy csak és kizárólag a Halálcsillag elpusztítása az egyetlen módszer a Birodalom megbuktatására, és ehhez kell Obi-Wan. Nos, ha jól értem, akkor ezzel baromira nem tudok egyetérteni, hiszen jól láthatóan a Halálcsillag pusztítása még csak meg sem rendítette a Birodalmat, éppen ellenkezőleg, szanaszét rúgták utána a lázadás hátsóját, sőt, még egy második Halálcsillagra is futotta. Ez távolról sem a bukás jele.

Emellett, jól látható volt az is a filmekben, hogy Ben Kenobi baromira nem kellett a Halálcsillag elpusztításához. A gyenge pontot nélküle is megtalálták, a haditervet nélküle is kidolgozták, és tök jól felrobbantották nélküle is.

 

De én 35 éve meg vagyok győződve arról hogy az csak véletlen hogy pont a Tatooine felett volt a hajó.

Az jókora véletlen azért, hogy az egész Galaxisban pont Anakin Skywalker és a lánya ama bolygó fölött fut össze, amin ott van még Anakin fia és mostohatestvére, nem mellesleg az öreg Ben is. :) Ráadásul a véletlent még mindig cáfolja a tény, hogy Leia maga mondja ki a filmben: a küldetésem, hogy elvigyem önt az Alderaanra kudarcot vallott. Ez egyértelművé teszi immár 39 éve, hogy Leia nem véletlen kavart arra. Akár csak Ben, akár a tervrajzok miatt ment oda, nem véletlen járt arra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor az van, hogy csak azt vesszük figyelembe Leia üzenetéből ami nekünk jó? :) Komolyan mondom, ide a stukkert e fejemhez most már! Mind a két verzió benne van a sztoriban itt meg pálca törések mennek az egyik s másik mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen nincs értelme a tatooine-i kitérőnek, amíg a Lázadás nem jut hozzá a tervekhez. A tervek mellett minden másnak másodlagosnak kell hogy legyen, még a vén salabakter besorozásának is. Érte amúgyis bármikor visszamehetnek, akár a tervekkel is, de én iúgy érzem, hogy Leiának nem volt sok választása

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor az van, hogy csak azt vesszük figyelembe Leia üzenetéből ami nekünk jó? :) Komolyan mondom, ide a stukkert e fejemhez most már! Mind a két verzió benne van a sztoriban itt meg pálca törések mennek az egyik s másik mellett.

Én is ezért jeleztem legalább kétszer, hogy mindkét verzió lehetséges. Egy viszont kizárt: hogy véletlen járt arra. Ezt az üzenet egyértelművé teszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ezért jeleztem legalább kétszer, hogy mindkét verzió lehetséges. Egy viszont kizárt: hogy véletlen járt arra. Ezt az üzenet egyértelművé teszi.

 

Pedig nem teszi egyértelmüvé. Baromi véletlen az egész. Pont akkor haladnak el a Tatooine felett és épp ott van Kenobi. Teljesen kizárt hogy Kenobihoz ment Leia eredetileg. Egyszerűen nonszensz. Semmi értelme nem lenne. Miért pont akkor? Az üzenet meg 2 perccel azelött készült hogy átszálltak a Birodalmiak a hajóra. Maga az üzenet igazolja hogy csak azért vonták be Kenobit mert éppen ott volt. Leia ki is jelenti hogy jutassa el a droidot az Aldeeranra. Ok hogy Donáttal elhitetted ennek az ellenkezőjét ,de ez nem igaz.

Ez ugyanaz mint mikor a geonosi munkásokról ment a vita. Ne akard már nekem te megmagyarázni hogy hogyan kell értelmezni a filmet. Azért az baromi érdekes hogy 39 év után most jön ez elő. Már baromira unalmas az hogy megmondóemberek mondjál el nekem hogy hogyan értelmezzem a kedvenc filmjeimet, mikor én már akkor láttam ezeket mikor ezen megmondóemberek még nem is éltek.

Kicsit vegyél már vissza a hatalmas legyőzhetetlen egódból. Köszi. Tudjuk hogy te vagy az isten de néha szánd már meg alattvalóidat is. És bármennyire sugallod, nem vagyok hülye. Komolyan borzasztó lett ez a fórum. Én anno nem ezért léptem be ide. Nem azért hogy megmagyarázzanak nekem teljesen egyértelmü szitukat. Hanem egymás intelligáncáját figyelembe véve konstruktiv vitákban részt venni. Nem azért hogy alapvető dolgokon menjen az értelmetlen vita. Mert 100 %-ig biztos vagyok benne hogy még idén februárban is úgy gondoltad te is hogy nem Kenobihoz ment Leia csak most haladunk a korral és új értelmezést kell ennek adni. Legyünk újjitók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen kizárt hogy Kenobihoz ment Leia eredetileg.

Frenkie, ugye tudod, hogy a filmben elhangzottakat akarod görcsösen cáfolni. Mintha azt próbálnád megmagyarázni, hogy Darth Sidious és Palpatine nem egy és ugyanaz a személy az ep1-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a "my mission to bring you to Alderaan" mondat. Ez fel se tűnt nekem eddig bár én nem is láttam olyan hű de sokszor az OT-t.

De viszont kicsit furcsa is az egész valahogy nem illik a képbe. Mert nem tűnik jó taktikának az hogy egy fontos információ birtokába tesznek egy kitérőt növelve a kockázatot hogy elkapják őket. Arról nem is beszélve hogy Obi nem is biztos hogy csatlakozna. Ezt a my mission sztem nem szó szerint kell értelmezni. Lehet hogy ez már egy régebbi feladat volt hogy majd egyszer meg kell keresni Obi Wan-t és ekkor mesét neki Bali Obi-Wan-ról Leinak.

 

Én amúgy sose gondoltam hogy véletlen volt. Én mindig úgy képzelten hogy amikor Leia-k látták hogy nem fognak tudni eljutni az Aldeeranra akkor jött a B terv és akkor a közelebbi Tatooine bolygóhoz mentek mert ő ugye tudod Obi Wanról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is amondó vagyok hogy Leia a vén salabakter elfuvarozása miatt járt a Tatooine közelében.

 

 

Az üzenet meg 2 perccel azelött készült hogy átszálltak a Birodalmiak a hajóra.

Az üzenet az imperialisták átszállása után készült. Már a szinte utolsónak előkerült nagyúr is a Tantive IV fedélzetén volt mikor Leia az üzenet miatt az időközben hozzágurult Artun matatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.