Ugrás a kommentre

2x11 - A Princess on Lothal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Örültem Azadi képben maradásának is, és róla is elmondhatjuk, hogy jó helyre került a karaktere. Remélem a jövőben még találkozunk vele.

Nekem ő tipikusan amolyan feláldozható figurának tűnik a jók oldalán. Nem sok jót jósolok neki hosszútávon, szerintem hamarosan megölhetik/elfoghatják, de valóban jó "töltelékszereplő".

 

Persze a rész sztárja egyértelműen Leia. Fura volt nem sokkal az EPIV előtt figyelni őt, és azt, milyen módon is működtek közre a lázadásban ő és az apja. Ez az EPIV -ből nem teljesen tiszta, de a Rebels már ezt is helyretette előbb Bail, most pedig Leia bemutatásával. Itt is megcsodálhatjuk konspirációs képességeit és azt, mennyire okos. Az teszi fel a koronát a karakterre amikor Ezra -t vigasztalja. Az nagyon emberi és szép jelenet.

Rendkívül intelligens lány, jól improvizál. Alapból jó tervet eszelt ki, pechje volt, hogy a Birodalom épp beszigorított, de nem sokáig csüggedt és a többiekkel kitalálták a megoldást. Eközben pedig a váratlan szitukra is ügyesen reagált, na és persze a motivációban és egyéb diplomáciai fogásokban is remekelt. Az emberi oldallal is tökéletesen egyetértek. Az Ep.4-ben azért nem mutatja túl szimpatikus oldalát, a bemutatkozásakor tényleg mufurc és inkább a későbbi részekben mutatja meg a nemes jellemét. A Rebels viszont remekül egészíti ezt ki azzal, hogy már (és kronológiailag ez az első feltűnése) itt együttérzőn viselkedik Ezra-val.

 

Egyébként a történtek fényében már tudjuk, hogy Leia ismeri hőseinket. Az, hogy az EPIV -ben még csak meg se említi őket arra utal, hogy addigra mind halottak lesznek. Amikor Obi-Wan -t kell segítségül hívni mint utolsó reményt, az mindent elmond. Remélem jól meg tudják majd oldani ezt az átmenetet. A Rouge One ebben nagy mérföldkő lesz. Egyszerűen nem kerülhető meg, hogy ne kerüljenek szóba a lázadók korábbi sejtjei, így Kanan -ék is.

Ebbe még így nem is gondoltam bele, de abszolút jogos. Egyértelmű, hogy Leia is alaposan benne van a buliban és ismeri az egyes lázadó sejteket. Sőt, személyesen is találkozott Kanan-ékkal, a két jedit pedig biztosan nem felejti el. Innentől kezdve tényleg minden kétséget kizáróan el kell tüntetni Ezra-t és Kanan-t az Ep.4-re. Azt még így se merném kijelenteni, hogy Ezra is meghal (Ahsoka-ban és Kanan-ban biztos vagyok), lehet nem merik meglépni és másképp akarják félresöpörni. Mondjuk én jobban örülnék neki, ha inkább ő is valamiféle hősi halált halna, de nagyon merész lenne ez, pláne ha a másik két jedi is erre a sorsra jut a sorozatban.

 

Ezt a maskarázást amúgy tényleg jó eséllyel be kell majd már fejezniük, mert most is csodálkozott az egyik rohamosztagos, hogy foglyokat ejtenek a lázadók, ami nem szokásuk. A másik, ami eszembe jutott, hogy Leia nem is biztos, hogy magasabb (vagy csak nagyon minimálissal) Ezra-nál, lehet csak a kissé magassarkú cipője miatt tűnik úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nekem is feltűnt. Tőlem attól a pillanattól számítottak flottának. :)

Igaz, hogy csak kisebb szállítóhajókban mutatkozik meg egyelőre a gyarapodás de az is szembetűnő már. :)

 

Nekem ő tipikusan amolyan feláldozható figurának tűnik a jók oldalán. Nem sok jót jósolok neki hosszútávon, szerintem hamarosan megölhetik/elfoghatják, de valóban jó "töltelékszereplő".

 

Igen, jobban belegondolva lehet, hogy ez lesz a sorsa.

 

Ebbe még így nem is gondoltam bele, de abszolút jogos. Egyértelmű, hogy Leia is alaposan benne van a buliban és ismeri az egyes lázadó sejteket. Sőt, személyesen is találkozott Kanan-ékkal, a két jedit pedig biztosan nem felejti el. Innentől kezdve tényleg minden kétséget kizáróan el kell tüntetni Ezra-t és Kanan-t az Ep.4-re. Azt még így se merném kijelenteni, hogy Ezra is meghal (Ahsoka-ban és Kanan-ban biztos vagyok), lehet nem merik meglépni és másképp akarják félresöpörni. Mondjuk én jobban örülnék neki, ha inkább ő is valamiféle hősi halált halna, de nagyon merész lenne ez, pláne ha a másik két jedi is erre a sorsra jut a sorozatban.

 

Valóban, Ezra halála olyan dolog amit nem valószínű, hogy bevállalnának... No de láttunk már falon pókot. Filoni odapörköl és mehet. :D

 

Ezt a maskarázást amúgy tényleg jó eséllyel be kell majd már fejezniük, mert most is csodálkozott az egyik rohamosztagos, hogy foglyokat ejtenek a lázadók, ami nem szokásuk. A másik, ami eszembe jutott, hogy Leia nem is biztos, hogy magasabb (vagy csak nagyon minimálissal) Ezra-nál, lehet csak a kissé magassarkú cipője miatt tűnik úgy.

 

Nekem nem tűnt magasabbnak Leia. Egy szinten lehetett Ezra -val. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan ötlete, ha korábban jön, jó szolgálatot tett volna Rexéknek a ködben a 3db AT-AT ellen! ;)

De tetszett nagyon ettől függetlenül és a rész is maga. Leia is jó volt. Eltalálták.

Ezt jogosnak érzem.

 

Persze a rész sztárja egyértelműen Leia. Fura volt nem sokkal az EPIV előtt figyelni őt, és azt, milyen módon is működtek közre a lázadásban ő és az apja. Ez az EPIV -ből nem teljesen tiszta, de a Rebels már ezt is helyretette előbb Bail, most pedig Leia bemutatásával. Itt is megcsodálhatjuk konspirációs képességeit és azt, mennyire okos. Az teszi fel a koronát a karakterre amikor Ezra -t vigasztalja. Az nagyon emberi és szép jelenet. Egyébként a történtek fényében már tudjuk, hogy Leia ismeri hőseinket. Az, hogy az EPIV -ben még csak meg se említi őket arra utal, hogy addigra mind halottak lesznek. Amikor Obi-Wan -t kell segítségül hívni mint utolsó reményt, az mindent elmond. Remélem jól meg tudják majd oldani ezt az átmenetet. A Rouge One ebben nagy mérföldkő lesz. Egyszerűen nem kerülhető meg, hogy ne kerüljenek szóba a lázadók korábbi sejtjei, így Kanan -ék is.

Kizártnak tartom, hogy egy mesében kinyírnák az összes címszereplőt. Szerintem itt olyan megoldás lesz, amivel aztán később kénytelenek leszünk együtt élni és elfogadni, hogy Leia Obi-wanra gondolt, mint utolsó mentsvár, de ne legyen igazam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra én is fogadni mernék, hogy az összes főszereplőt nem fogják megölni a sorozat végéig. Egy nagy trauma szétszakíthatja a csapatot, akik így magányos úton folytatnák életüket a Polgárháború alatt. Viszont főleg az Erő-használóknál (Ahsoka, Ezra, Kanan) szükségesnek érzem a ki(ny)írást, mert már most elég jelentős a Lázadásban betöltött szerepük, így nehéz lenne bemagyarázni később, hogy "ott voltak a Lázadók közt, csak nem láttuk őket". Ismerve a jellemüket, Ezráról és Ahsokáról nehéz elképzelnem, hogy kiábrándulva belőle maguk mögött hagynák a Lázadást. Ha később Obi-Wan az utolsó remény, az erősen arra utal, hogy nincs köztük más Erő-használó. Ahsoka gyakorlatilag a Lázadás egyik alapítója, Ezra képességei pedig Anakinéval vetekszenek... ha megélik az Ep4-et, az nem kicsit lesz illúzióromboló. Persze más, kreatívabb megoldáshoz nyúlhatnak a kivonásukért, ha az nem lesz erőltetett, bár egyelőre nem tudom elképzelni, mi lenne ez a megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Szerintem is egyértelműen a 3 jedi a problémás, a többiek nem akkora halak, akárhol tevékenykedhetnek az OT idején. Nem azt mondom, hogy szép dolog, hogy addigra "elfelejtődnek", de nem okoz zökkenést. A jedik viszont igen, hisz fiatalabbak is Kenobi-nál, Leia meg ismeri őket, ill. Yoda se hinném, hogy közülük gondolna valakire, mint remény, főleg hogy Luke-ot nevezi meg az utolsó jediként. Ahsoka és Kanan áldozata szerintem megléphető, Ezra a problémás, mert úgy érzem, hogy ezt nem fogják bevállalni.

Persze anno Ahsoka kapcsán is azt mondtam a TCW-nél, hogy rezeg a léc és végül remekül megoldották a dolgot halál nélkül. Ahogy Ventress-nél is, Maul-nál viszont már ellépték a dolgot. Ettől függetlenül úgy érzem, hogy ez Ezra-nál kritikusabb lesz. Az inkvizítorok vannak még ugyanilyen cipőben, de az ő kiírásuk (kiirtásuk) szerintem sima ügy lesz, nem fognak gondot okozni.

 

Ezért sajnálom, hogy a Rogue One-ban nem lesznek jedik. Tök jól passzolt volna a képbe, ha azt a küldetést Ezra-ék viszik sikerre, de az életüket áldozzák ezért. Most találhatnak más megoldást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

Nagyon jó belépő volt Leia részéről, hozta a formáját. Az olyan finomságok is be lettek mutatva, mint az Alderaan kényes politikai egyensúlyi helyzete. Nekem a hadnagy viselkedéséből azért az jön le, hogy a birodalmi felső körökben az Alderaan lázadó-tevékenysége ismert volt, csak ekkor még nem állt módjukban nyíltan leszámolni velük (a demokrácia látszata a Szenátuson keresztül ekkor még fenn van tartva).

 

Na most Leia erőhasználókkal találkozott, a későbbiekben nyilván el kellett mondania ezt Luke-nak. Remélem van erre valami recept, de Kanan-éknek tényleg meg kéne halniuk az Új remény idejére. Talán jobb lett volna, ha az akció során nem kerülnek elő a fénykardok.

 

Kicsit zavaró volt, hogy a Birodalom újfent kimaxolta a bénázást, de ettől függetlenül élvezetes és látványos epizódot kaptunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

No, ez nagyon jó visszatérés volt. Most már biztos vagyok, hogy Luke hallott Kananről és Ezráról, hiszen Leia találkozott velük. Azt meg erősen kétlem, hogy miközben Luke Jediskedett, Leia egy szót sem szólt róluk. Amúgy nagyon jó, hogy behozták az ifjú Organa hercegnőt (és milyen szépen beleszőtték a zenei témáját az epizód muzsikájába), sok lehetőség van még benne, remélem, több ízben is látjuk még. Mondjuk kicsit fura volt, hogy amikor legutóbb új Star Wars történetben láttam, már nagymama korú volt, most meg tini. :)

Én is ezen az állásponton vagyok. Nagyon kellemes érzés lett rajtam úrrá, amikor megláttam Leia hercegnőt ebben a részben. :) Nagyon szépen meganimálták, kiválóan néz ki, nagyon hasonlít Carrie Fisherre. Az előző évadban Lando volt a legnagyobb meglepetés, ebben az évadban Leia hercegnő. Remélem, a következőben Han Solo fogja ezt a szerepet betölteni.

Egyébként Leia hercegnő feltűnése miatt még ezt az epizódot sorolnám a kedvenceim közé. Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem most láttuk őt utoljára, elő fog ő kerülni még párszor a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x11 - A Princess on Lothal
  • 4 évvel később...

Az újranézésnél pont most láttam ezt a részt. Amikor Ryder megjegyzi, hogy a gravitációs zárakat nem lehet csak úgy lerobbantani, mert ő onnan tudja, hogy a börtönben ilyeneket szereltettek össze velük, akkor bevillant az Andor, hogy ott is láttunk birodalmi börtönt, ahol összeszerelő üzbemben dolgoztak a rabok. Mire rá nem világít egy újranézés. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.