Ugrás a kommentre

Box Office


Rajmesz

Ajánlott hozzászólás

Az ep.7 körüli hype is csak decemberben érződött. Elötte rengeteg panasz volt itt a fórumon is: konkrétan az is téma volt, hogy a Disney nem ért eléggé a marketinghez vagy túlságosan biznak benne hogy a rajongók úgyis feltünnek ezért nem költöttek eleget reklámokra.

Az biztos, hogy az RO sokkal kevesebbet fog hozni mint az ep.7, de így is 75 milliónál mindenképp illene többet teljesítenie az első hétvégén. Én a Doctor Strange körül se éreztem kirobbanó hype-ot, az a film mégis hozott 85 milliót a nyitáskor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, persze, maga a cím miatt valószínűleg lazán megugorja, de valahogy most a film körül nem érzem azt a nagy hype-ot. Három és fél hétre van, mégsem érzem a levegőben, hogy új Star Wars film közeledik. Persze lehet, hogy csak az ep7 körüli nagy felhajtás (mára talán már kicsit meg is szépült) emlékei okán mondom ezt, de szvsz az ep3 idején is ennyi idővel a premier előtt már elég nagy volt a felhajtás. Most meg valahogy nem tudom, olyan érzésem van, mintha a Disney le sem csokizná a filmet. Persze nyilván nincs így, csak nem érzem azt, amit tavaly.

Másfelől, ez talán jó is annak tekintetében, hogy az embereknek nem lesz túl nagy elvárása, így még nagyobbat üthet a film.

Egyre inkább úgy tűnik, hogy a Disney szándékosan fogja vissza a film körüli hype-ot idén. Talán arról lehet szó, hogy nem akarják, hogy az emberek megcsömörljenek (ezt hogy kell írni? :) ) a túl sok SW-től, és elforduljanak a brandtől. És ha már választani kell, akkor nyilván inkább az epizód filmeket nyomják meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Doctor Strange körül se éreztem kirobbanó hype-ot, az a film mégis hozott 85 milliót a nyitáskor.

Bennem is a Doctor Strange merült fel ellenpéldának, mert azzal kapcsolatban is azt éreztem, hogy nuku hype. Annyira, hogy meglepett, amikor eljött a premier napja.

75 milliónál biztos többet fog hozni nyitáskor. Azért ez mégis csak Star Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

most olyan 130 milliós hétvégét tippelek.

Na ezzel viszont most úgy tűnik, hogy beletaláltam. A korai becslések szerint 120 millió fölött fog hozni az első hétvégén, optimistábbak szerint 150 körül. Csak aztán úgy is legyen. Emlékeztetőképp: amíg nem jött a TFA, decemberben a 85 milliós nyitás volt a rekord.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Variety megírta, hogy 24 óra alatt még sose adtak el annyi jegyet az amerikai box office történetében, mint hétfőn a Rogue One-ra, leszámítva a The Force Awakens-t.

 

A kérdéses már csak az hogy a széles rajongói közösség mozdult csak rá a jegyekre és aztán hirtelen lejtőre kerülnek majd a jegyeladások vagy az átlag néző is hasonlóan kíváncsi a filmre. Egy már biztosnak tűnik: a nyitóhétvége nem fog csalódást kelteni. Mindenképp meg kell legyen a 100 millió fölötti nyitás, az pedig már siker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nyilván nem lesz meg a TFA szintje, de ha "az Erő is úgy akaraja", akkor összejöhet az 1 miliárd vilárgszerte. Ha netán meglenne az 1,2 azzal már 2016 legsikeresebb filmje lenne, és ez sem teljesen elképzelhetetlen

Szerintem túlszárnyalja. Ezt az is szereti, aki a TFA-t nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom.

Én most néztem Szolnokon és jó ha 15en voltunk.

Tavaly az ep7et is kb ilyen tájban néztem és tömve volt a mozi.

Nem lenézve Szolnokot, de ez nem ott fog eldőlni. :) Tavaly hétvégéhez közelebb esett a premier.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt nem az egyszernézős mozibajárók száma fog dönteni, hanem, hogy egy egy igazi (sok vénség) rajongó hányszor nézi meg.

Pedig hányszor le lett írva, hogy dehogynem... a rajongók száma eltörpül a mindenható egyszeri moziba járókhoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érkezett pár európai adat.

 

Olasz első nap: €615,020 with 81,084 tickets sold (TFA első nap: €1,811,329 with 219,000 tickets sold.)

Német: 220.000 néző az éjféli vetítésen (560.000 a TFA -n, bár azt nem tudja, hogy ez a szám csak éjféli vagy egy napos)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerikában a csütörtök későesti/éjféli előadások 29 millió dollárt hoztak. Ez kifejezetten jó. De már ebből látható, hogy a TFA siker -pont ahogy azzal számolni lehetett- elmarad: az ep.7 közel a dupláját 57 milliót hozott az első éjfélen.

 

Edit: Összehasonlításképp itt vannak a legjobb éjféli Box Office eredmények. A Rogue One a hetedik legjobb.

 

1. Star Wars: The Force Awakens 57,0 Million

2. Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2: $43.5 million

3. The Dark Knight Rises: $30.6 million

4. The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 30.4 mln

5. The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1: $30.25 million

6. The Twiilght Saga: Eclipse: $30.1 million

7. Rogue One: A star wars story 29 M

8. Batman v Superman 27,7 Million

9. Avengers Age of Ultron 27,6 million

10. The Twilight Saga: New Moon: $26.27 million

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg a 29 millió már a pontosítás (korábban 30 milliót mondtak). Lehet hogy ezen még lesz némi finomitás, de elvileg komoly változás már nem jöhet. Közben kiderült, hogy Amerikán kivül az első napokban 33 millió dollárt hozott. A teljes bevétel így 62 millió dollárnál tart. Nem rossz, tekintve hogy még csak most jön az első hétvége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok múlik majd Kínán. Könnyen lehet hogy Donnie Yen miatt ott többen lesznek kíváncsiak az RO-ra mint a TFA-ra.

 

A Rogue One 29 milliós éjféli permierje egyébként természetesen az idei legjobb eredmény. Néhány másik nagy 2016-os film éjféli számai:

 

Batman v Superman: 27,7 millió

Amerika kapitány - Polgárháború: 25 millió

Suicide Squad: 20 millió

Deadpool: 12,7 millió

Doctor Strange: 9,4 millió

Szenilla nyomában: 9,2 millió

Fantasztikus lények és megfigyelésük: 8,75 millió ( hogy én miért hittem hogy ez jobban produkál majd mint a Rogue One :facepalm:)

X-men Apokalipszis: 8,1 millió

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.