Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A film alatt tulajdonképpen csak Canti Blight és Rose dallamai maradtak meg, de ezt elsőre nem vettem fel, mert baromira rá voltam állva a látványra, hangulatra, minden másra (Donát,  érdekelne, hol érezted ezt a borzalmas vágást). Miután meghallgattam, itt is ugyanazt érzem, mint az ep7-nél: jó, a filmhez nagyon passzol, de Williams már csak árnyéka önmagának. Alapvetően az első SW filmekhez képest ez messze a leggyengébb a sorban. Nagyon sok a korábbi dallam és szinte elhanyagolható az emlékezetes új témák száma.

Én csak egy konkrét régi témát fedeztem fel a többi újnak hatott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha negatívumot akarok felhozni a filmnek, akkor az a zene. Komolyan mondom, amikor vége lett, kijőve a régi dallamokon kívül nem maradt meg bennem semmi. A Canto Bight -os az egyetlen, amely szerintem baromira tetszett, de a többi nekem fura volt, és sokat el is felejtettem. De majd a későbbi megtekintéseknél jobban odafigyelek majd. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A film alatt tulajdonképpen csak Canti Blight és Rose dallamai maradtak meg, de ezt elsőre nem vettem fel, mert baromira rá voltam állva a látványra, hangulatra, minden másra (Donát,  érdekelne, hol érezted ezt a borzalmas vágást). Miután meghallgattam, itt is ugyanazt érzem, mint az ep7-nél: jó, a filmhez nagyon passzol, de Williams már csak árnyéka önmagának. Alapvetően az első SW filmekhez képest ez messze a leggyengébb a sorban. Nagyon sok a korábbi dallam és szinte elhanyagolható az emlékezetes új témák száma.

Második nézésre igyekszem megjegyezni, hogy hol volt. Az egyik Rey képzése alatt volt, ez tuti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hallgatom a soundtrack -et - előre is köszi luke19. :) 

 

A Canto Bight -os nekem nagyon tetszik, és még van 1-2, ami szerintem jó, illetve a régiek még mindig nagyszerűek.

Akárhogy nézem, e film zenéje lett szerintem az egyik leggyengébb Williamstől. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az albumot meghallgatva, korrektnek tűnik a zenei anyag. Az EpVII-es témák kifejtésre kerültek, amik hasznukra vált. Kicsit sok volt a nosztalgia faktor és az Erő téma, de ez Luke búcsúja, valószínűleg ezért. Hiányzott belőle egy markáns főtéma, sajnos nekem ehhez az új lázadás téma kevés. Kicsit valóban Jurassic parkos, de megszokható. Canto B. vagány, tetszett! Az utolsó jelenethez komponált zene is nagyon szép. A célját betölti, de Williamstől mindig várjuk az extrát. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14'50"-nél kezd a fúvós játszadozni, '58-nál jön be, de rosszul emlékeztem, nem játssza ki a teljes dallamot. Ott van azért, nekem nagyon egyértelmű, a hangulata is tök olyan, baljós, parás, stb. :) Nem? Az utsó 5 hangot játssza az Alien témából.

 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ég világonsemmi nem maradt meg a zenből.

 

Ar R1-nél hetekig a fülemben volt legaláb 3 téma. A "Your father must be proud", Chirrut témája meg picit Krenniké.

 

A TFA-nál is jó volt Kylo témája és Rey témája is. 

 

Zene szempontból még a PT is rendben volt, viszont itt ez nem sikerült túl emlékezetesre.

Szerkesztve: - Tarzaan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki arra adná a fejét, hogy beruház a deluxe-ra, nos ezt találja: Egy dombornyomott digipack-ről van szó.

Ezúttal nincs rajra külső színes o-ring, mint 2 éve a 7. rész deluxe-ján. Nem is tudom, hogy a 8 logója létezik-e a szereplők arcával kialakítva.-én még nem láttam. Extra Concept-artok sincsenek benne. Van egy füzetünk szép képekkel.(nem fotóztam le mindet..)

WP_20171219_13_12_38_Pro.jpgWP_20171219_13_12_59_Pro.jpg

WP_20171219_13_13_25_Pro.jpgWP_20171219_13_13_38_Pro.jpg

WP_20171219_13_14_03_Pro.jpg

Szóval egy kicsit kevesebbet kapunk a pénzönkért, mint az Ébredő erőnél, de így is szebb ez, mint a sima műanyag tokos és nem sokkal drágább, így nem vagyok elégedetlen.

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.