Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

minden Star Wars filmbe kell egy idegen, állati kreatúra.

Mint ahogy beúszó szöveg is kell? :P

 

Csak arra akarok rávilágítani, hogy nekem nagyon "out of place" volt. Én nem látom, hogy a jelenlétének lett volna kihatása a történésekre, és annyit nem is láttunk belőle, hogy nagyon félhessünk tőle. A megvalósítását sem tartom tökéletesnek (egy bábnak jobban örültem volna). Illetve csak azért mert SW, attól még nem feltétlen kell beleerőltetni egy csúnya gonosz szörnyet, főleg nem egy Stories filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem látom, hogy a jelenlétének lett volna kihatása a történésekre

Miért, a dianogának súlyos következményei voltak? Vagy a mynockoknak? Vagy a halacskáknak? Vagy a ratharoknak? Vagy a Rancornak? Vagy... bármelyik szörnynek?

 

annyit nem is láttunk belőle, hogy nagyon félhessünk tőle

Miért, a dianogát vagy a wampát olyan marha sokat láthattuk?

 

főleg nem egy Stories filmben

Miért, van valamilyen szabály, hogy a stories filmekben nem lehet kreatúra?

 

Szépek ezek az érvek, csak sajnos ennyi erővel az összes kreatúra vagy szörny vagy hívjuk őket bárhogy, baromi fölösleges volt. Egyiknek sincs jelentősége, egyik sem szerepelt sokat, és az a kevés, amit hozzátesznek a cselekményhez, "megoldható lehetett volna máshogy is".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, a dianogának súlyos következményei voltak? Vagy a mynockoknak? Vagy a halacskáknak? Vagy a ratharoknak? Vagy a Rancornak? Vagy... bármelyik szörnynek?

Csakhogy a bor gulletnek elvileg be kellett volna mutania, hogy Saw egy extrémista paranoiás állat. Az hogy elmondják, hogy a bor gullettől meg tudsz őrülni nekem egy kicsit kevés. Szerintem e helyett egy epV-ös Han féle kínzás hatásosabb lett volna, ahol láthatjuk a szenvedő Bodhit.

Miért, a dianogát vagy a wampát olyan marha sokat láthattuk?

Mondjuk a dianogában pont az volt a félelmetes, hogy alig láthattuk :P

Egyiknek sincs jelentősége, egyik sem szerepelt sokat, és az a kevés, amit hozzátesznek a cselekményhez, "megoldható lehetett volna máshogy is".

Pont emiatt voltak számomra gyengék a rathtarok az új filmben. A régieket pedig már megszoktam hogy ott vannak, és ugyanolyan részei a SW-nak, mint a rohamosztagosok, vagy a Halálcsillag :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már önmagában az infó is elég hogy a szörnytől egyesek megörülnek. Ez mi ha nem túlkapás? Mit kéne ezen még ragozni? De ezen kivül mutatják ahogy a szörny csápjai rátekeregnek Bodhira, akinek láthatóan nem túl élvezetes a procedúra. Ennél Han kinzásánál se mutattak többet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy a bor gulletnek elvileg be kellett volna mutania, hogy Saw egy extrémista paranoiás állat. Az hogy elmondják, hogy a bor gullettől meg tudsz őrülni nekem egy kicsit kevés.

Ja, hát mondjuk helyben meg is nyúzhatták volna, az biztos hatásosabb lett volna, csak azért a Star Wars még mindig nem a Trónok harca.

 

A régieket pedig már megszoktam hogy ott vannak, és ugyanolyan részei a SW-nak, mint a rohamosztagosok, vagy a Halálcsillag :D

Aha... Akkor jó, ezek szerint 10 év múlva már ezzel sem lesz semmi bajod. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de Cassian Andor esetében, aki kvázi főszereplőként volt jelen egy nagyon felületes karakterábrázolást éreztem.

Szerintem Jyn mellett ő a legmélyebb karakter a filmben. :)

 

Tetszett. :D

Csak ennyi? Kicsit bővebben? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezen kivül mutatják ahogy a szörny csápjai rátekeregnek Bodhira, akinek láthatóan nem túl élvezetes a procedúra. Ennél Han kinzásánál se mutattak többet.

Nekem se lenne élvezetes, ha egy polipot karnának a fejemre, és én is hasonló arcot vágnék, de attól az még nem kínzás. :P És igen, Han kínzását nem láttuk, de hallani hallottuk, és ez nekem sokat hozzáad a jelenethez.

 

Ja, hát mondjuk helyben meg is nyúzhatták volna, az biztos hatásosabb lett volna, csak azért a Star Wars még mindig nem a Trónok harca.

Azért nem ez lett volna az első kínzó jelenet a SW történetében. ;) Nem azt mondom, hogy totáplánban kellett volna mutatniuk, de számomra így nem jön át az, ami amit szerintem a készítők ezen keresztül éreztetni akartak

Aha... Akkor jó, ezek szerint 10 év múlva már ezzel sem lesz semmi bajod. :P

Fogalmazzunk úgy, hogy ha 10 évesen látom, akkor nem lenne semmi bajom vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam másodszorra, szinkronnal, és két dolog fogalmazódott meg bennem markánsan: 1. ez a film is olyan lesz, mint az összes többi SW film: minél többet látom, annál jobban tetszik, a vége egyszerűen szívbe markoló és felemelő egyszerre, 2. viszont a szinkron sajnos letompította K2 poénjainak egy részét (az a finom irónia, ami egy droidtól teljesen szokatlan és angolul annyira jól átjött, magyarul sajnos nem :( ), és Vader karizmája felét elvesztette azzal, hogy a hangja egyáltalán nem volt félelmetes. :(

Viszont a film még így is remekül működött. Alig várom, hogy megint láthassam!

 

Egy dolog viszont szöget ütött a fejembe. A lázadók ugye nem akartak fellépni a Halálcsillag ellen, sem elmenni tervet lopni a Scarifra, viszont amint kiderült, hogy a Zsivány Egyes osztag mégis odament és megtámadta az archívumot, Mon Mothma kicsit elmosolyodott, és az admirális már szállt is fel a hajójával. Vagyis nekem úgy tűnt, nekik kapóra jött ez az alulról jövő kezdeményezés, mintha csak erre vártak volna. Akkor vajon miért nem próbálták meggyőzni a bizonytalanokat már a tanácskozáson? Túl könnyen beletörődött a valamit tenni akaró franció abba, hogy mégsem tesznek semmit. Pedig ha Jynék nem indulnak el, akkor a Halálcsillag úgy szétlőtte volna a Lázadást, hogy csak na.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajátos a helyzet, mert a Lázadás demokráciát akar, viszont ha ezt komolyan gondolják akkor legalább a saját szervezetükön belül demokratikusan kell müködjenek és elkell fogadják a véleménykülönbségeket még akkoris ha azok korlátokat állítanak eléjük. A támadás híre egyébként az ellenzőket aligha sarkallta tettekre: akik korábban nem akartak harcolni azok valszeg a támadás hírére se mozgosítottak. Jynék akciója és a tény hogy akár sikert is elérhetnek inkább a támadás pártolóit vette rá hogy átlépjenek a demokratikus formákon és bevessék magukat. Ugyanis a legnagyobb érv a támadás ellen épp az, hogy akiket a lázadáshoz lehet kötni azoknak a népét/bolygóját megtámadhatja a Halálcsillag. Azután, hogy a támadásra már sor került ez már nem igazi érv: ha a Birodalom megtudja, hogy például Mon Mothma kapcsolódótt a lázadáshoz nem fogja őket érdekelni hogy a scarifi akció mögül kihátrált. Onnantól hogy elindult az akció már nincs akkora értelme hogy visszafogják magukat.

A kiegészitő könyv külön megjegyzi egyébként hogy Raddus admirális pont azon tagok közé tartozik akinek politizálás nem az erőssége, a Lázadó Tanácsot nem igazán csípi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nem volt teljes egyetértés (sőt), ezért a demokratikus elvek szerint nem léphettek. Kicsit hülye elv, de ám legyen. :D Szerencsére legalább pár embernek volt vér a pucájában. :)

 

Egyébként ma megvolt harmadszorra is moziban. Az utolsó harmad hihetetlen erős! Persze ehhez kellettek az addigi események amik ezt lehetővé tették. Nagyon jó film a Rouge One! :clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra és újra elhatározom, hogy leülök és tart, ameddig tart, én is írok egy átfogó kritikát a filmről, de az ehhez hasonló írások olyan szépen összefoglalják az én gondolataimat is, hogy sok újat nem tudnék hozzátenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért szívesen olvasom az ilyen írásokat. :) Donáté is ilyen volt, meg mások hosszabb írásai. Kicsit most besokall az ünnep, de utána rá fogok cuppanni a témára de majd meglátjátok úgy is. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajátos a helyzet, mert a Lázadás demokráciát akar, viszont ha ezt komolyan gondolják akkor legalább a saját szervezetükön belül demokratikusan kell müködjenek és elkell fogadják a véleménykülönbségeket még akkoris ha azok korlátokat állítanak eléjük. A támadás híre egyébként az ellenzőket aligha sarkallta tettekre: akik korábban nem akartak harcolni azok valszeg a támadás hírére se mozgosítottak. Jynék akciója és a tény hogy akár sikert is elérhetnek inkább a támadás pártolóit vette rá hogy átlépjenek a demokratikus formákon és bevessék magukat. Ugyanis a legnagyobb érv a támadás ellen épp az, hogy akiket a lázadáshoz lehet kötni azoknak a népét/bolygóját megtámadhatja a Halálcsillag. Azután, hogy a támadásra már sor került ez már nem igazi érv: ha a Birodalom megtudja, hogy például Mon Mothma kapcsolódótt a lázadáshoz nem fogja őket érdekelni hogy a scarifi akció mögül kihátrált. Onnantól hogy elindult az akció már nincs akkora értelme hogy visszafogják magukat.

A kiegészitő könyv külön megjegyzi egyébként hogy Raddus admirális pont azon tagok közé tartozik akinek politizálás nem az erőssége, a Lázadó Tanácsot nem igazán csípi.

Ezt a könyvet be fogom szerezni.

 

Egyébként én értem, hogy a demokrácia szabályait be kell tartaniuk, hiszen ha nem tennék, pont már alig választaná el őket valami az autokratikus Birodalomtól, ami ellen pedig küzdeni akarnak. Én inkább azt hiányolom, hogy főként az ellenzőket halljuk, és a tettek mellett egyedül Jyn szólal fel, akit meg kellett volna támogatnia azoknak, akik egyetértettek vele, hiszen nem várható, hogy pont az győzze meg az ellenzőket, aki egy "senki", egy szökött bűnöző. Ez persze valószínűleg azt jelenti, hogy a tettek emberei, Mon Mothma és Raddus sem hitt neki teljesen, de legalábbis bizalmatlanok voltak.

 

 

Plokoom kritikája. Azt hiszem érdemes elolvasni. :)

Nagyon jó írás, a FB-on már olvastam. :) Csak azt nem tudtam, hogy az Obivan név mögött Plok rejtőzik. :oops:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igencsak felvontam a szemem ezen a demokratikus baromkodáson. Nem ezért vagy azért, de ők szavazással akarnak háborút nyerni? Ez hülyeség! Jól láthatóan semmit sem tanultak a Köztársaság hibájából, és majdnem jól elkövették ugyanazt néhány betoji nyúlbéla miatt. Ja, nem ért mindenki egyet, akkor maradjon rabigában a Galaxis. Ide szigorú katonai hierarchia kell, nem demokrácia. Azzal majd ráérnek foglalkozni békeidőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem a Halálcsillag elleni támadást vétózták meg, hanem a Scarif elleni támadást. A Halálcsillagnak tényleg hülyeség lett volna nekimenni, de a Citadellatorony simán támadható lett volna a teljes flottával, és egy épkézláb tervvel. Onnan meg már a Halálcsillag sem teljesen esélytelen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért vétozták meg a scarifi támadást mert kiderült hogy a Birodalomnak van egy Halálcsillagja (korábban sokan egy összeesküvés elméletnek hitték). Vagyis mindenki aki fellép a Birodalom ellen akár a Scarifon akár a galaxis legelhagyatottabb csücskében annak számolnia kell azzal hogy a Halálcsillag szétlövi a bolygóját és a népét. Mondom: csúzlik és tank. A Halálcsillag elleni támadás pedig majdnem esélytelen volt csak szerencséjükre volt velük egy mesehős.

 

Edit: De beszéljen helyettem a Képes enciklopédia:

 

Pamlo szenátor: "Pamlonak semmi kétsége nincs afelöl, hogy a Halálcsillag terve nem koholmány és hogy a Birodalom a bevetését tervezi, de mielőtt közbelépne beszélni akar a népével. Tudja hogy egy Birodalom elleni támadással megnő a kockázata, hogy hazája a fegyver pusztító célkeresztjébe kerül"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pamlo szenátor: "Pamlonak semmi kétsége nincs afelöl, hogy a Halálcsillag terve nem koholmány és hogy a Birodalom a bevetését tervezi, de mielőtt közbelépne beszélni akar a népével. Tudja hogy egy Birodalom elleni támadással megnő a kockázata, hogy hazája a fegyver pusztító célkeresztjébe kerül"

Ez az szempont benne is van a filmben és ki is mondják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk utólag könnyen okos az ember, de lehet, hogyha a Scarifot a teljes flottával támadják meg, akkor nem marad ott a hajók 1/3-a (főleg a vadászok és a bombázók), így a Halálcsillag ellen is nem 30 (31) hajóval mehettek volna neki, hanem a szinte teljes Vörös, Kék és Arany osztaggal. A tervekel is simábban kijuttathatták volna, és akkor még a yavini bázis sem lepleződött volna le. Azért ilyen feltételek mellett a Halálcsillag megtámadása is nagyobb eséllyel kecsegtet.

Persze, ott a veszély, hogy a scarifi csatát megtorolja a Birodalom, de az a veszély is ott van, hogy provokáció nélkül is bevetik a problémás bolygókon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen csak ez mind egy nagy "HA". Ezen a ponton annyi biztos hogy a Birodalom komplett bolygókat tud megsemmisiteni. Ahogy végülis te is írod: nincs elég információjuk hogy lássák a saját esélyeiket. Ilyen szituációban pedig nem mindenki akarja kockára tenni a bolygója sorsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin mindenképpen bevetette volna a fegyvert legalább egyszer és biztos egy olyan bolygón, aminek köze van a Lázadáshoz. Ez az RO-ból és az ep4-ből is kiderül. A félelmük egy megtorlóakciótól jogos volt, a sikerre pedig valóban kevés volt az esély, de megragadni azt a keveset vagy az egész eszmét félredobva hazaszaladni azért szerintem visszás. Könnyű úgy lázadni, amíg abban a hitben élsz, hogy nem fognak igszán pofán vágni érte.

A scarifi csatát jobban is le lehetett volna szervezni - nem biztos, hogy kisebb veszteségekkel véghezviszik, de ez is lehetőség lett volna. Ha a flotta már az elején támogatja a Zsivány Egyest, ha esetleg a pajzs bezárása előtt sokkal több hajót lejuttatnak, stb. De még nem is az a gáz, hogy a Szövetség nagy része inkább elmenekült - ahogy írtam, ez érthető, azért a Halálcsillag nem kis fenyegetés -, hanem az, hogy a cselekedni akarók meg miattuk nem cselekedtek. Mothma és a többiek kihátrálása csupán azért, mert a civil kormány nagy része nem értett egyet ezzel, számomra visszás. Így nem lehet háborúzni.

A civilek kiléptek, akkor onnantól menjen át a Szövetség katonai szervezetté, és ennek megfelelően reagáljanak. Bár eleve nem értem, hogy egy ilyen szervezetnek minek van szüksége szavazósdira, és főleg, civil kormányra. Ők nem egy állam, egy a Birodalommal párhuzamosan létező "ország", hanem egy katonai szervezet. Legalábbis eddig nyoma sincs annak, hogy a Független Rendszerek Konföderációjához hasonlóan a Lázadók Szövetségének is lennének a Birodalomtól független csillagrendszereik saját kormánnyal, törvényekkel, és a többivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tanácsra azért van szükség mert ez egy Szövetség, ezen a ponton a tagok felett nem áll egyetlen személy aki mindenkinek parancsol. Onnantól hogy a szövetség néhány tagja kihátrál máris eltünik a seregük egy része függetlenül attól hogy Mon Mothma mit mond vagy akar. Mivel maroknyian vannak ezért kénytelenek figyelni egymás véleményére. És ha kisebb erővel támadják meg Scarifot akkor nagyobb az esély a vereségre és a megtorlásra. Persze onnantól hogy Jynnék magánakcióba kezdenek, Raddus admirális pedig szinte rögtön követi is őket amint megkapja a híreket ez a dilemma elmúlik. A lázadás ha akarja ha nem már bevónodott a csatába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tanácsra azért van szükség mert ez egy Szövetség, ezen a ponton a tagok felett nem áll egyetlen személy aki mindenkinek parancsol. Onnantól hogy a szövetség néhány tagja kihátrál máris eltünik a seregük egy része függetlenül attól hogy Mon Mothma mit mond vagy akar. Mivel maroknyian vannak ezért kénytelenek figyelni egymás véleményére.

De itt nem csak véleményeket mondtak, konkrétan megbénították a Szövetséget, amíg Jynék nem léptek akcióba. Ráadásul innét nézve, jó sokan sz*rnak az egész civil tanács véleményére. Raddus az első hírre mozgósította a flotta maradékát, Mothma - a főparancsnok - ezért még csak meg sem szidta, sőt, a mosolyát elnézve kisujjnyira volt, hogy ő lépjen. Korábban Draven szimplán kiadta Galen meggyilkolásának parancsát (nem úgy tűnt, hogy azt a Tanács jóváhagyta volna, hiszen fusiban parancsolta meg Cassiannak a felszállás előtt), ráadásul önhatalmúlag nyílt támadást intézett egy birodalmi létesítmény ellen. Van egy olyan gyanúm, hogy már ezzel kitörték a háborút, hiszen ez a húzás simán háborús indíték. És nem láttam, hogy előtte konzultált volna akárcsak a katonai parancsnokokkal, nemhogy a civil kormánnyal. Pedig Eadu jelentőségét még Vader is kiemelte.

A szövetségnek nem feltétlen kell arról szólnia, hogy majd megszavazzák, amit kell. A második világháborúban is volt szövetség, mégis egyetlen ember volt a főparancsnok. Senki sem szavazgatott. Persze az analógia nem áll meg, hiszen nem Halálcsillagot kellett bevetni (jobban mondva, a szövetségesek kezében volt két mini-halálcsillag az atombombák képében), de akkor is: válasszanak meg közösen egy vezetőt, akit aztán elláthatnak tanácsokkal, de egyúttal alá is vetik magukat a döntéseinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Tanácsnak akkor van jelentősége ha a teljes flottát mozgosítani kell. Hisz akkor minden vezető véleménye érdekes mert mindannyiukra szükség van. Legalábbis az ep.4-ig. Azután hogy feloszlatják a Szenátust és felrobbantják az Alderaant majd a Halálcsillag megsemmisül valszeg a lázadás működése gyökerestül átalakul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy akkor lenne rájuk szükség, ennek ellenére Raddus mégis tök jól mozgósította a flottát nélkülük is. Még Mothma beleegyezését sem várta meg. Mondjuk pont ez a nagyszerű a filmben, megmutatja, hogy a Szövetség rettenetesen széthúz és láthatóan még most is elég tesze-tosza, hibásan működik. Azért így nem csoda, hogy bár a lázadás maga öt évre nyúlik vissza, sőt, egyes világokon ennél is régebbi időkre, komoly sikereket nem tudnak elérni - viszont az is érthető, Thrawn és Tarkin miért aggódik az egyesülés miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.