Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Szerintem sincsen, de még ha Raddus csak a flotta maradékát mozgósította, akkor sem kérte ki még csak a főparancsnok, Mothma véleményét sem. Az, hogy ő elindul a Scarifra egy abszolút önhatalmú döntés volt. Amúgy én nagyon bírom emiatt Raddust. Öreg, veterán katona, aki konkrétan tojik a politikára, teszi, amit tennie kell. Kár, hogy elvesztette a Szövetség. Az egészben pedig az a legfurább, hogy Raddus megjelenésével Ackbar fénye kissé megkopott. Most már olyan másodhegedűsnek tűnik, pedig azért hozzá a TCW is hozzátett. De Raddus a szememben így simán fölé kerekedett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul Raddus a csatában is kiemelkedőt nyújtott. Mind bátorságával mind leleményességével kulcsszerepet játszott a tervek megszerzésében. Karakterekben nagyon erős a film, és ezt még most is alig akarom elhinni. :D

 

Az Endori csatánál sincs sokkal nagyobb flottája a Szövetségnek igaz? Pedig ott elvileg már teljes mellszélességgel a Birodalom ellen nyomult mindenki. :hmm:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Endori csatánál sincs sokkal nagyobb flottája a Szövetségnek igaz? Pedig ott elvileg már teljes mellszélességgel a Birodalom ellene nyomult mindenki. :hmm:

Ott azért erősebb flottával bírnak. Rengeteg korvett, csatahajó, fregatt, cirkáló, transzport és egyéb hajó van ott. Ne feledd, hogy itt például nem vetették be az A-szárnyúakat és a B-szárnyúakat sem. Mon Calamari cirkálóból is csak egy MC75-ös volt jelen, az Endornál legalább öt MC80-as látható, amik erősebbek és nagyobbak is. Szerintem az a flotta kétszer-háromszor is nagyobb a scarifinál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért 1983-ban a korabeli tecnika is akadályozta a "nagy" flotta kivitelezését. De mindenki inkább vegye alapul a EP III. szeparatista blokádját a Coruscant felett. Ha Lucasnak lett volna 1983-ban ilyen tecnológiája, akkor, egy legalább akkora flottát valósított volna meg a Jedi-ben is. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért 1983-ban a korabeli tecnika is akadályozta a "nagy" flotta kivitelezését. De mindenki inkább vegye alapul a EP III. szeparatista blokádját a Coruscant felett. Ha Lucasnak lett volna 1983-ban ilyen tecnológiája, akkor, egy legalább akkora flottát valósított volna meg a Jedi-ben is. Szerintem.

Kizárt, hiszen több film is kihangsúlyozza, köztük az ep6 nyitószövege, hogy a Lázadók csak maroknyian vannak. Ha létrehozott volna Lucas egy akkora flottát, mint a szeparatisták coruscanti armadája, ez az állítás nem állná meg a helyét. Sohasem akart Lucas akkora flottát (ha így lenne, 1997-ben, 2004-ben vagy 2011-ben is betehette volna, ennek ellenére csak 2004-ben növelte meg minimálisan a Lázadók hajóinak számát). Ennek ellenére azért szép számmal van ott mindenféle hajó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Raddus halála mennyire biztos? Jó, alaposan csökkenhettek az esélyei, miután Vader átszállt a hajójára, és ugye nem látjuk őt Yavinnál sem pár nappal később, de azért jó lett volna látni az öreg admirális elmúlását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Raddus halála mennyire biztos? Jó, alaposan csökkenhettek az esélyei, miután Vader átszállt a hajójára, és ugye nem látjuk őt Yavinnál sem pár nappal később, de azért jó lett volna látni az öreg admirális elmúlását.

Használjuk a fantáziánkat. Lázadók sorsa a folyosón (átjáróban) plusz pár dacos utolsó mondat. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Raddus halála mennyire biztos? Jó, alaposan csökkenhettek az esélyei, miután Vader átszállt a hajójára, és ugye nem látjuk őt Yavinnál sem pár nappal később, de azért jó lett volna látni az öreg admirális elmúlását.

Vader csapatai már a hajóján voltak ,így valószínűleg nem érte meg a holnapot. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha sikerült élve elfogni, a holnapot még megérhette. Azért a Lázadók Szövetségének flottaparancsnokát nem szabad csak úgy helyben agyonlövetni (pláne nem akkor, amikor a Lázadók éppen megpattantak a csodafegyver terveivel), hiszen igen fontos titkok tudója. Hol bujkál a flotta (az enciklopédiából tudjuk, hogy az mindig mozgásban van - ezért sem láthatóak például az Echo bázisnál a transzportereken kívül más), mekkora a flotta, kik és mik vannak a flottában, hol van a főparancsnokság, kik név szerint a vezetők, hol vannak a sejtek bázisai, azokat kik vezetik név szerint.

Ugyanakkor Vader azt mondja az ep4-ben, hogy Leia az egyetlen, akitől megtudhatja, hol van a Lázadók főparancsnoksága, ez pedig szerintem egyértelművé teszi, hogy Raddust nem fogták el élve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Raddus halála mennyire biztos? Jó, alaposan csökkenhettek az esélyei, miután Vader átszállt a hajójára, és ugye nem látjuk őt Yavinnál sem pár nappal később, de azért jó lett volna látni az öreg admirális elmúlását.

Az, hogy nem látjuk a Yavinnál, nem sokat jelent, mert pl. Mon Mothma vagy Davits Draven sem voltak sehol az Ep4-ben, pedig mindketten túlélték a RO-t.

De szerintem is valószínűbb a halála. Egy admirális általában a hajójával hal, ami Vaderék átszállását követően erősen valószínű. Azt se zárom ki, hogy végzett magával, mielőtt az ellenség kezére kerülhetett volna. Egyes Lázadók méregpirulákat tartottak maguknál az ilyen esetekre. Viszont jó lenne valami hivatalos megerősítés erről, mert így kissé bizonytalan lábakon áll a sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha sikerült élve elfogni, a holnapot még megérhette. Azért a Lázadók Szövetségének flottaparancsnokát nem szabad csak úgy helyben agyonlövetni (pláne nem akkor, amikor a Lázadók éppen megpattantak a csodafegyver terveivel), hiszen igen fontos titkok tudója. Hol bujkál a flotta (az enciklopédiából tudjuk, hogy az mindig mozgásban van - ezért sem láthatóak például az Echo bázisnál a transzportereken kívül más), mekkora a flotta, kik és mik vannak a flottában, hol van a főparancsnokság, kik név szerint a vezetők, hol vannak a sejtek bázisai, azokat kik vezetik név szerint.

Ugyanakkor Vader azt mondja az ep4-ben, hogy Leia az egyetlen, akitől megtudhatja, hol van a Lázadók főparancsnoksága, ez pedig szerintem egyértelművé teszi, hogy Raddust nem fogták el élve.

Valószínűleg ezzel Raddus is tisztában lehetett, így nem hagyta magát élve elfogni. Legalábbis ez a verzió szerintem hű lenne a habitusához. Nagyon megszerettem ezt az új karaktert, kicsit nálam Ackbar fényét meg is koptatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is végzett magával Raddus, vagy ne adj Isten meglépett egy űrkomppal, de erre kicsi az esély. Szerintem is volt nála pirula, pont azért, hogy ne foghassák el élve. Az tuti, hogy a Scarif-i csata hős stratégája és nagyon szimpi figura. Ackbar előképe. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki tudja.... Korábban voltak olyan pletykák hogy az Ep8 valamilyen módon kapcsolódni fog az RO-hoz. Lehet Raddus egyszer csak megjelenik majd az eligazításon. :)

 

Én egyébként nagyon örülnék neki ha túlélte volna. Kifejezetten szimpatikus karakter volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki tudja.... Korábban voltak olyan pletykák hogy az Ep8 valamilyen módon kapcsolódni fog az RO-hoz. Lehet Raddus egyszer csak megjelenik majd az eligazításon. :)

 

Én egyébként nagyon örülnék neki ha túlélte volna. Kifejezetten szimpatikus karakter volt.

És az EpIV-V-VI-VII-ben eddig hol volt? Alulról szagolta a Mon Calamari vízililiomot? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a kapocs: Lor San Tekka/Chirrut és Blaze. Illetve amit képviselnek.

 

Igen ez szerintem is elég valószínű. Más kapcsolódási pontot nem is nagyon látok, bár ez semmit sem jelent.

 

Raddus csak poén volt. 99% hogy nem élte túl. Bár én egyébként szívesen látnék még kék mon calamariakat. Jobban bejött ez a szín mint az Ackbar féle barnás

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másodjára láttam nagy vásznon, bár sajnos az élmény nem volt akkora, mint elsőre. Nehogy félre értsetek, a film zseniális, most, hogy az első megtekintésnek és a "virágbolti" változatnak hála jobban ismertem a filmet, rengeteg apró részletet megfigyelhettem. Vagy kétszer annyi jelenetben szúrtam ki a Ghostot, mint azelőtt (a Yavinon már akkor is látható a hajó, amikor Jynék először landolnak a bázison), sőt, amikor a flotta kitör a fénysebességből, egy pillanatra látszódik Raddus hajója alulról, és jól látható, hogy már akkor benn dokkol a Tantive IV.

Az is tisztázódott bennem, hogy a Lázadásban nem csak a politikai civil mozgalom húzott szét, de a katonai és a politikai vezetés között is volt némi ellentét, mert Mon Mothma nyíltan kimondja, hogy Galent vissza kell hozni, hogy tanúskodjon a Szenátus előtt, és ennek Draven is fültanúja volt. Aztán meg parancsba adja, hogy Cassian ölje meg Galent? Ez elég nyílt megtagadása a Szövetség katonai főparancsnok által kiadott utasításnak. Nagyon durva, hogy mennyire széthúzott ez a Szövetség.

 

Ami viszont rontott kicsit a moziélményt, az két tényező. Egy, a hátam mögött egy apám korabeli "műértő" ült, aki végigkritizálta a trailereket. Ezzel alapvetően nem lett volna gond, csak felbosszantott, meg kicsit elfogott az aggódás, hogy a filmet is narrálja ott nekem, szóval lélekben felkészültem, hogy mindjárt az elején szólok neki, ha rákezd. Szerencsére nem kezdett. Más viszont igen.

Tudjuk, hogy a Star Wars mese, de azért nem biztos, hogy kilencéves forma kisgyerekeknek való - még úgy is azt mondom, hogy én 4-5 évesen láttam először -, és pláne nem az RO való ilyen ifjaknak. De egye fene, apuka hozza el a kislányát. De mi a büdös úristenért kellett feliratos filmre hoznia? :facepalm: Végig olvasta a lánynak a szöveget. Igaz, suttogott, de a film elején így is hallottam, és felelevenedtek bennem azok a "boldog" hangalámondásos idők. Szerencsére a film hamar berántott, így utána már csak egyszer-kétszer, a nyugodtabb pillanatokban hallottam az extra narrációt. Nos, ez a két tényező zavart be kissé.

 

Amin viszont padlót fogtam, és ez így, december 28-án simán nyeri az év kommentje díjat: az említett apám korabeli műértő, azaz 50-60 év közötti úr a záró képsorok után feláll, és fennhangon közli nejével, hogy "rétestészta lesz a végén." Még ha nem is szeretném hallgatni moziból kijövet az emberek reakcióit (nagyon-nagyon pozitív volt, és tetszett, hogy a sok fiatal igen nagy lelkesedéssel fogott bele már a folyosókon a film elemzésébe), akkor is hallottam volna, de túl nagy jelentősséget nem kerítettem neki, gondoltam, biztos hosszúnak találta a végső csatát. Ami amúgy - le a kalappal Edwards előtt -, rettenetesen kiegyensúlyozott, ahhoz képest, hány szálon fut (simán veri az ep1 végső csatáját, pedig az is négy szálon teljesít). Kijövet a moziteremből az úriember és neje ott kocogott a nyomomban, és úgy tűnik, mivel az asszony az első kinyilatkoztatásra nem reagált, a folyosón kicsit erélyesebben újra megjegyezte: "rétestészta lesz a vége."

Bár az arcát nem láttam, mert mögöttem kutyagoltak, de az az érzésem, asszonyka ekkor ébredt fel a film által keltett csodálatból, és vette le, hogy férjura kötekedni akar. Az egészből nekem az jött le, hogy erre a filmre rohadtul nem a pasi akart eljönni, hanem a nő, és akkor készült ezt az egészet megtorolni. Szóval, hősnőnk végre veszi a lapot és bravúros kitéréssel kérdéssel reagál a sopánkodásra: "de jó volt, nem?"

Az úriember természetesen reagál: "igen jó volt" - mondja a meggyőződés színlelése nélkül, majd tovább lovagolva a rétestészta témán megadja a halálos döfést: "de ennek is úgy lett vége, hogy lehessen neki folytatást csinálni."

Azt még hallottam, hogy hősnőnk magyarázni kezdi, hogy a filmnek alsó hangon is 40 éve van folytatása, meg még ki tudtam venni az öreg döbbenetét, de aztán többet nem, mert igencsak gyorsan el kellett távolodnom, hogy ne a jelenlétükbe röhögjem szét a fejemet. Szerencsére a pillanatnyi döbbenet adott némi időt, mert azért na, nem egy 40-50 évestől vártam, hogy felrója: a Rogue One-t direkt úgy fejezték be, hogy lehessen folytatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég bosszantó lehet még egy átlagos film esetén is. Azt én sem értem, miért viszi el valaki a 9 éves gyerekét egy olyan film feliratos változatára, amelynek szinkronos verziója is műsoron van, ráadásul sokkal nagyobb előadásszámban..

 

Az 50-60 éves manusz meg no komment. A férjem is csak a kedvemért jár SW-mozizni, talán mert még mindig él benne a remény, hogy megérti, mit szeretek én ebben a univerzumban ennyire, de az a javára szól, hogy eddig még sose szólta le egyik filmet sem, amit láttunk, sem a moziban, sem utána.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég bosszantó lehet még egy átlagos film esetén is. Azt én sem értem, miért viszi el valaki a 9 éves gyerekét egy olyan film feliratos változatára, amelynek szinkronos verziója is műsoron van, ráadásul sokkal nagyobb előadásszámban..

 

Az 50-60 éves manusz meg no komment. A férjem is csak a kedvemért jár SW-mozizni, talán mert még mindig él benne a remény, hogy megérti, mit szeretek én ebben a univerzumban ennyire, de az a javára szól, hogy eddig még sose szólta le egyik filmet sem, amit láttunk, sem a moziban, sem utána.

Ez rendkívül aranyos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég bosszantó lehet még egy átlagos film esetén is. Azt én sem értem, miért viszi el valaki a 9 éves gyerekét egy olyan film feliratos változatára, amelynek szinkronos verziója is műsoron van, ráadásul sokkal nagyobb előadásszámban..

Veszprémben ráadásul hatványozottan többször van szinkronos, mert feliratos mindössze heti egyetlen egy alkalommal van, akkor is este.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátnőm reakciója Tarkinra:

 

– Jé, Peter Cushing egy percet sem öregedett, most is ugyanolyan múmiafeje van, mint régen.

– Peter Cushing 22 éve halott.

– Haha…

– Mi… de most tényleg?

 

:D

 

Volt valaki december 23-án a 14:50-es előadáson a MOM Parkban? Mintha láttam volna egypár ismerős arcot, csak nem voltam benne egészen biztos…

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátnőm reakciója Tarkinra:

 

– Jé, Peter Cushing egy percet sem öregedett, most is ugyanolyan múmiafeje van, mint régen.

– Peter Cushing 22 éve halott.

– Haha…

– Mi… de most tényleg?

 

:D

 

Volt valaki december 23-án a 14:50-es előadáson a MOM Parkban? Mintha láttam volna egypár ismerős arcot, csak nem voltam benne egészen biztos…

 

Nem volt egyedül, én is hallottam egy hasonló párbeszédet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1997-ben, 15 évesen láttam először a Star Wars-filmeket. A Zsivány Egyes most, három nézés (és végtelen sok zenehallgatás és az Art of könyv átolvasása) után olyan jó érzéssel tölt el, mint amikor kijöttem A Jedi visszatér után a moziból. Számomra a klasszikus trilógia óta ez lett a legjobb SW-film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.