Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

A háromból kétszer szinkronosan néztem, mivel vidéken korlátozottak a lehetőségek. :) (Ideje lenne egyenlíteni már. ;) )

Nem volt vele különösebb bajom, a legtöbb hang nagyon tetszett, kivéve Tarkin és Vader, de elfogadtam őket is. JEJ-hoz képest számomra mindenki gyenge, így eléggé mindegy, ki mondja el azt az öt mondatot.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam másodszorra Imaxben. 3D-ben a scariff-i csata letaglózó. Fisher halála is rányomta bélyegét az élményre, pár helyen azért bepárásodott a szemüveg. Fantasztikus ez a film. Vettem észre még a háttérben érdekességeket. Pl Jedhán egy kutaszdroidot. 3-szor is láttam a Ghostot a csatában. A Vader szinkron borzalom. A többi ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ma láttam IMAX -ban. Hatalmas élmény volt! Egy baj van ezzel a filmmel. Túl jó! :D Bomarral épp azt beszéltük a film után, hogy hogyan lehet majd pl. a film űrcsatáját túlszárnyalni pl. a IX -ben? Vagy egy nagyobb klimaxot írni? A RO -nak megvan az az előnye, hogy egyke film, így minden puskaport el lehetett lőni benne. Egészen parádésan sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A férjem is csak a kedvemért jár SW-mozizni, talán mert még mindig él benne a remény, hogy megérti, mit szeretek én ebben a univerzumban ennyire, de az a javára szól, hogy eddig még sose szólta le egyik filmet sem, amit láttunk, sem a moziban, sem utána.

 

Szerintem hihetetlenül kedves ez tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam másodszorra Imaxben. 3D-ben a scariff-i csata letaglózó. Fisher halála is rányomta bélyegét az élményre, pár helyen azért bepárásodott a szemüveg. Fantasztikus ez a film. Vettem észre még a háttérben érdekességeket. Pl Jedhán egy kutaszdroidot. 3-szor is láttam a Ghostot a csatában. A Vader szinkron borzalom. A többi ok.

Nekem Choppert sikerült végre kiszúrnom, amikor nem oda néztem, ahová a figyelmemet próbálták terelni. :) Syndulla tábornokot viszont nem hallottam említeni a szinkronban most sem, ami egyébként másodszorra jobban tetszett, mint elsőre, de azért

 

 

Én is ma láttam IMAX -ban. Hatalmas élmény volt! Egy baj van ezzel a filmmel. Túl jó! :D Bomarral épp azt beszéltük a film után, hogy hogyan lehet majd pl. a film űrcsatáját túlszárnyalni pl. a IX -ben? Vagy egy nagyobb klimaxot írni? A RO -nak megvan az az előnye, hogy egyke film, így minden puskaport el lehetett lőni benne. Egészen parádésan sikerült.

Remek film, nem vitás! :) És ami még megdöbbentőbb számomra, hogy ennyire jó filmzenét hogy lehet írni 5 hét alatt???

Kiváló óév búcsúztató volt tegnap látni ismét. :) Ha jól emlékszem, a TFA-t is is pont így szilveszter előtt láttuk IMAX-ben, 29-én talán. Ezt a jó szokást megtarthatnánk jövőre is. :)

 

Azzal is teljesen egyetértek, hogy egyke filmet valószínűleg könnyebb készíteni, plusz az elvárások is kisebbek voltak, ami kevesebb lelki terhet, felelősséget jelenthetett, bár kétségtelenül sosem mindegy, milyen lesz egy új Star Wars film.

 

 

 

Szerintem hihetetlenül kedves ez tőle.

Átadom. :) De azért biztos szeretné, ha megmaradna a jó viszony velem. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam másodszorra Imaxben. 3D-ben a scariff-i csata letaglózó. Fisher halála is rányomta bélyegét az élményre, pár helyen azért bepárásodott a szemüveg. Fantasztikus ez a film. Vettem észre még a háttérben érdekességeket. Pl Jedhán egy kutaszdroidot. 3-szor is láttam a Ghostot a csatában. A Vader szinkron borzalom. A többi ok.

 

Ugye, ugye, a kezdeti rosszérzésed már el is szállt. Mondtam én, hogy ezt a filmet az olyan vén motorosoknak csinálták, mint amilyenek mi vagyunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2/2

 

Röviden tömören így jellemezhetnénk az állást a két Disney SW film után. Ez nagyon üdvözítő, de persze ez az értékelés túl egyszerű lenne, így megpróbálom csokorba szedni mit is gondolok a Rouge One-ról.

Talán jobban tartottam ettől a filmtől, mint anno az EPVII-től. Pedig ha valami, hát az Ébredő Erő megmutathatta volna, hogy nincs sok ok az aggodalomra. Persze nem árt óvatosnak lenni, így inkább voltam csendes szemlélődő a készítés során, sem mint lelkes duhaj. Igazából nem is tudtam mire számítsak, mert elég sokszor hangoztatták a film különlegességét ahhoz, hogy teljesen elbizonytalanítsanak: vajon beilleszthető lesz majd az SW univerzumba? Gareth Edwards is tűnt egy csendes iparosnak, mint nagy ívű alkotónak. Bár a Godzilla nekem tetszett, azért annyira nem, hogy nyugodt szívvel gondoltam volna arra, hogy ezúttal ő kapta a karmesteri pálcát.

 

Ilyen érzésekkel a hátam mögött ültem be a premierre…és…le lettem nyűgözve! Minden várakozásomat messze túlszárnyalta a kész mű. El se akartam hinni, amit láttam. Edwards megmutatta Abramsnek, hogy lehet ezt tökösen csinálni! Egyszerűen annyira eltaláltak mindent a filmben, hogy az elképesztő. Immár négyszer láttam a moziba (itthon pedig vagy ötször), és nyugodt szívvel jelentem ki, hogy egy olyan alkotás született, ami nagybetűkkel írhatja be nevét az SW aranykönyvébe. De miért is használok ilyen szavakat? Miért magasztalom az égig? A válasz egyszerű: az alkotók végsőik hűek maradtak a Star Wars univerzum egészéhez! És itt az egészén van a hangsúly, mert a Rouge One-t nyugodtan odatehetjük az EpisodeIII mellé, akár folytatásnak is beillik. Nem féltek izgalmas új világokat behozni, nem rettentek meg Mustafartól és a Coruscanttól, a Hayden kinézetű Vader torzótól! Nem kérem! Ez nem az a beszari film. A zseniális az, ahogy ezek a részletek teljesen belesimulnak egy EPIV hangulatú filmbe, remek kiegészítést nyújtva. Persze ezt is el lehetett volna rontani, de Edwards nagyon jól eltalálta az arányokat. Biztos benne volt még ebben a story group megannyi embere, de még így is elmondható, hogy ennyire jól felépíteni az egészet igazán megsüvegelendő dolog. A film remekül van felépítve, kiváló karakterekkel és az őket remekül megformáló színészekkel. Róluk bővebben az egyes karakterek topikjában ejtettem szót. Maga a látvány is első osztályú, és abban is biztos vagyok, hogy az SW filmekben valaha látott legjobb effektek közül jó néhány ebből a filmből kerül ki. A film végén látható csata pl. egyszerre pazar és megunhatatlan.

 

A történet is remek, minden szálával az EPIV-et szolgálja és teszi ezt úgy - ahogy ez már a korábbi előzményfilmeknek is nagy előnye volt-, hogy új érzelmekkel és jelentéssel ruházza fel azt. Elég, ha rávilágítunk arra, hogy az R2-ben lévő tervek puszta léte is átérezhető. Amiért annyi ember adta az életét, most egy kis droidban várakozik, aki a sivatagban bóklászik. Régebben erről hajlamos volt elfeledkezni az ember, de most akkora súlyt raktak az ilyen jelenetekre, amiért csak a legnagyobb elismerés hangján lehet szólni. De ez gyakorlatilag elmondható az egész EPIV-ről is. Sose lesz ugyanaz a film, mint a Rouge One előtt és ez jó. Így jó, mert több lett általa. Sokkal több.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egyik film se kapott ennyi ötös szavazatot. :)

 

:?

 

Ep3? Ep5? Ep6? Ep7? Mindegyik több 5-öst kapott...

 

Ha az arányaikat nézzük akkor meg az ep3 és ep5 is többet kapott

 

Picit off itt, de kiátlagoltam a szavazatokat az eddigi filmeknél, így fest (ez most csak úgy eszembe jutott)

 

EpI: 4,18

EpII: 4,16

EpIII: 4,63

RO: 4,71

EpIV: 4,49

EpV: 4,79

EpVI: 4,65

EpVII: 4,32

 

Ha ezt nézzük, akkor is elég szépen teljesített :)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arányaiban nézve. De alatta ott a szerkesztés, szóval ha azt láttad volna akkor megkíméled magad egy felesleges értetlenkedéstől.;)

 

Szép összegzés Ody. Nem Te vagy az első, aki úgy dícséri, hogy érződik, jobban bejött neki, mint az ep 7.

Ezt sugalltam volna? A RO-nak megvan az az előnye, hogy egyke film. Itt mindent bele lehetett adni. A TFA egy bevezető film, annak tökéletes. Mind a kettő nagyon tetszik. :) Bár az általam említett apróságok a RO-ban jobban bejöttek. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:?

 

Ep3? Ep5? Ep6? Ep7? Mindegyik több 5-öst kapott...

 

Ha az arányaikat nézzük akkor meg az ep3 és ep5 is többet kapott

 

Picit off itt, de kiátlagoltam a szavazatokat az eddigi filmeknél, így fest:

 

EpI: 4,18

EpII: 4,16

EpIII: 4,63

RO: 4,71

EpIV: 4,49

EpV: 4,79

EpVI: 4,65

EpVII: 4,32

Az ötösök arányára gondoltam, nem az egész átlagra. De mondom, ott a szerkesztés alatta, én is láttam, hogy kettőnél is több az ötös aránya. Előtte nem úgy rémlett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ötösök arányára gondoltam, nem az egész átlagra. De mondom, ott a szerkesztés alatta, én is láttam, hogy kettőnél is több az ötös aránya. Előtte nem úgy rémlett.

 

Tudom, hogy nem az átlagra gondoltál, ez csak mellékesen jutott eszembe :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt sugalltam volna? A RO-nak megvan az az előnye, hogy egyke film. Itt mindent bele lehetett adni. A TFA egy bevezető film, annak tökéletes. Mind a kettő nagyon tetszik. :) Bár az általam említett apróságok a RO-ban jobban bejöttek. ;)

Kétségkívül egy más vizeken evező alkotás, más tipusú várakozás(részünkről is) és más elvárások is nehezedtek rajta.

 

Ez egy tök jó kép.

Tényleg. Bár belegondolva; itt lehetne még vagy 20 katona keze is a Tantieve IV-ről.. :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmnek nincs olyan erős, ikonikus hangulata, mint volt a TFA-nak, viszont egyértelműen becsempésztek egy jó adag OT érzést a díszletek és egyes színészek castingolásával, ami itt talán jobban illeszkedett a filmhez, mint az EpVII-nél, lévén valóban az OT korszakában járunk. Viszont a zene most sokkal kevésbé tudta formálni a film hangulatát, mint a korábbi SW filmekben

 

Szerintem nagyszerű hangulata van a filmnek, persze ehhez kellett pár megtekintés, hogy így érezze az ember. A zene hatalmasat dob rajta! Ami először kicsit jellegtelennek tűnt, most már a film egyik legerősebb oldala. Sok jelenet a zenével együtt él a fejemben!

 

A legerősebb hangulatépítő jelenetek talán azok, amikor a birodalmiak spontán szemétkedéseit láthatjuk az aszteroida bolygón, vagy amikor Jedhán járunk. Utóbbi bolygónak van talán a legerősebb hangulatformáló jelenléte a filmben.

 

Nálam a Yavini bázis is a zseniális kategória! Ahogy a kamera lassan végighalad a rádiósok mögött, azok pedig tekergetik a pont olyan készülékeiket mint az EPIV-ben….ráadásul az a zene hozzá…

 

A beköszönő karakterek közül Bailt és Mothmát emelném ki, mindkettő rengeteget tett hozzá a filmhez a megjelenésével, hogy a kontinuitásról ne is beszéljünk. Bail első feltűnése nálam konkrétan a legjobb jelenete a filmnek. Jelenleg.

Egyetértek. Ők ketten egy olyan kapcsolódási pont a Köztársasági részekhez amiért nem lehetünk elég hálásak. Ráadásul a pérbeszédjük a film egyik legnosztalgikusabb jelenete. Ahogy Bail a halálba indul…még most is borsódzik a hátam.

 

A TFA-tól eltérően szerintem a Rogue One-nál a történet az egyik nagy erőssége a sztorinak, ami alappillérként szolgál a film működéséhez, és amit remekül kiegészít a két trilógiához fűződő alázat, a régi karakterek kiváló használata és a sok-sok kikacsintás, ami miatt 100%-ig érezhető, hogy az SW galaxisában mozgunk.

 

Sokat nem lehet hozzátenni, ez így van (bár a TFA-nál is totál SW érzésem volt, ebben vitázok)!Ezért is nagyszerű film a Rouge One mert ezek a dolgok benne vannak. És így vannak benne. Lehet nagy halmot pakolni, egymásra dobálni mindent, de annyi nem elég. Nagyon látszik, hogy akik ezt a filmet csinálták azok olyan szinten értik az SW világát, hogy arra még Dzséjt is csettinthet. :D Korábban sose gondoltam volna, hogy Lucas nélkül képes lesz valaki ilyesmire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokat nem lehet hozzátenni, ez így van (bár a TFA-nál is totál SW érzésem volt, ebben vitázok)!Ezért is nagyszerű film a Rouge One mert ezek a dolgok benne vannak. És így vannak benne. Lehet nagy halmot pakolni, egymásra dobálni mindent, de annyi nem elég. Nagyon látszik, hogy akik ezt a filmet csinálták azok olyan szinten értik az SW világát, hogy arra még Dzséjt is csettinthet. :D Korábban sose gondoltam volna, hogy Lucas nélkül képes lesz valaki ilyesmire.

Csak a történetre értettem, hogy az annyira nem a TFA erőssége. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.