Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Még nem merek végleges értékelést adni, mivel friss az élmény.

Viszont minden várakozásomat felülmúlta ez a film.

Egy szó alakult ki bennem a film nézése alatt: alázat. Végig ezt éreztem a készítők hozzáállásáról.

Minden az ep4-et szolgálja, tele utalásokkal és meglepő húzásokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eddigi kommentekből ítélve most borítékolom, hogy nem örvendek majd nagy népszerűségnek a hozzászólásommal...

Én nagyon optimista voltam a The Force Awakensszel és a Rogue One-nal kapcsolatban is. Előbbi szerintem hihetetlenül jól sikerült, pont egy ehhez hasonló hetedik részre számítottam mindig is. A Rogue One viszont óriási csalódás volt számomra.

Kezdjük az elejével. Már vártam, mikor jelenik meg a szokásos Lucasfilm Ltd., valamint a "Réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban..." felirat utáni Star Wars cím a szokásos zenével, de hiába vártam. Ez nekem nagyon hiányzott, és a vele együtt érkező sárga szöveg is. Ehelyett kaptunk egy "Zsivány Egyes" feliratot, ráadásul egy teljesen új zene megjelenésével. Ha már feliratok: nekem marhára zavaró volt, hogy mindent magyarul írtak ki. Véleményem szerint sokkal jobban mutatott volna, ha a címet, valamint a bolygók neveit is eredeti nyelven írják ki, és narrátor szövege társul hozzájuk. És ha már magyarítás, akkor a szinkron is totál értékelhetetlen volt - nagyon kevés szereplőnél találták el a megfelelő hangot. De a szinkront és a magyar feliratot valójában nem veszem számításba a végső értékelésnél, csupán megemlítem.

Az alkotás látványvilága lenyűgöző, főleg a Hawaii-szigetekre emlékeztető bolygó, az egyszerűen csodálatos volt. Az űrbéli jelenetek is nagyon jóra sikerültek, de a film legelején látható jelenet is tetszetős. Tarkint elképesztően jól meganimálták, sokszor fel se tűnt, hogy nem igazi a karakter, annyira valósághű volt. Leia hercegnőről ellenben ez sajnos nem mondható el, rajta már az első másodpercben látszódott, hogy CGI-jal lett életre keltve.

A film szereplői közül egyértelműen Jyn Erso volt a legjobb. Egy erős, markáns női szereplő, pont egy ilyen kellett ebbe a műbe. A színész, Felicity Jones pedig felettébb jól hozta Erso karakterét, és még csinos is volt. Szerintem színészi játékot és az általa megformált karaktert tekintve köröket ver az előző rész középpontjában lévő Daisy Ridley-re. A legnagyobb bajom, hogy Jynen kívül nem igazán volt olyan szereplő a filmben, aki számomra kedvelhető lett volna. Az ázsiai Donie Yen által megtestesített karakter szerintem teljesen felesleges volt, de a többiektől sem voltam hasra esve. Darth Vader viszont szuper volt, a szokásos zene az ő megjelenésénél természetesen nem maradhatott el. :D A Diego Luna által eljátszott Cassiant módfelett gyengének találtam, amire a színész pocsék játéka rá is tesz egy lapáttal. A robot eleinte rettentően zavaró és unszimpatikus volt, a végére azonban megszerettem.

Ami miatt főként szapulom a filmet, az a hangulat. Az eddigi hét résznek megvolt a maga varázsa, itt viszont nem éreztem azt a "Star Warsos" hangulatot, amit az eddigiekben. Sokszor olyan érzésem volt, mintha egy teljesen önálló sci-fit néznék (még a nagy karakterek, mint például Tarkin, Vader vagy Leia megjelenése ellenére is), aminek semmi köze George Lucas univerzumához. Ebben mondjuk nagy szerepet játszott a film elején elmaradott sárga színű szöveg az űrben, vagy a távol-keleti karakterek.

Tehát nem igazán nyerte el a tetszésem az alkotás, pedig trailerek alapján még a The Force Awakensnél is pazarabbnak gondoltam. Ki merem jelenteni, hogy az eddig megjelent nyolc SW-film leggyengébb darabja.

10/4

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ami még eszembe jutott így frissében, hogy ezzel a filmmel most már nagyon kontrasztos lett a korbeli különbség eközött és az ep4 között. Az PT is erősítette már ezt, de ott még a történetben eltelt 20 év valamennyire elsimította. Tudom, hogy tisztelni kell a régiek munkáját, de nálam így súlytalan az Alderaan elpusztítása jelenet. Szerintem az ep4-re ráférne egy alapos utómunka. Egy Vader-Obi1 párbaj reboot meg pláne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt írta a cikkében, hogy Jyn játékai között is mennyi érdekeset elrejtettek. :D Nekem csak a rohamoszi-baba tűnt fel, második nézésnél már figyelni fogok ezekre (de messze van, istenem...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ami még eszembe jutott így frissében, hogy ezzel a filmmel most már nagyon kontrasztos lett a korbeli különbség eközött és az ep4 között. Az PT is erősítette már ezt, de ott még a történetben eltelt 20 év valamennyire elsimította. Tudom, hogy tisztelni kell a régiek munkáját, de nálam így súlytalan az Alderaan elpusztítása jelenet. Szerintem az ep4-re ráférne egy alapos utómunka. Egy Vader-Obi1 párbaj reboot meg pláne.

Ezzel nagyon nem értek egyet. A Vader-Obi párharc minden egyes másodperce kincs, nekem máig a kedvencem a prequel minden akrobatikus összecsapásai ellenében is.

 

A Roguee One nagyon óvatos és körültekintő volt, hogy hű maradjon a kialakult képhez, elég csak megnézni a birodalmi tisztek hajviseletét, a berendezéseket, technikai eszközöket, de még a flották hajóinak és a járművek szerepeltetésében sincs semmiféle anakronizmus.

 

Az Alderaan pusztulásának megdöbbentő volta szerintem mindig is abban rejlett, hogy egyetlen szempillantás alatt csak úgy ellehet tüntetni egy egész fejlett és a Galaxis életére addig meghatározó civilizációt annak minden lakosával együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel nagyon nem értek egyet. A Vader-Obi párharc minden egyes másodperce kincs, nekem máig a kedvencem a prequel minden akrobatikus összecsapásai ellenében is.

 

A Roguee One nagyon óvatos és körültekintő volt, hogy hű maradjon a kialakult képhez, elég csak megnézni a birodalmi tisztek hajviseletét, a berendezéseket, technikai eszközöket, de még a flották hajóinak és a járművek szerepeltetésében sincs semmiféle anakronizmus.

 

Az Alderaan pusztulásának megdöbbentő volta szerintem mindig is abban rejlett, hogy egyetlen szempillantás alatt csak úgy ellehet tüntetni egy egész fejlett és a Galaxis életére addig meghatározó civilizációt annak minden lakosával együtt.

100%-ig egyetértek! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Casey!

Nem vagy egyedül. (Bár nem állok melléd. ;) )

De tegnap hallottam egy véleményt (hölgyét), miszerint;

"-Ez a film egy háborús film. Tetszett, de nem szoktam ilyeneket nézni. Csak azért néztem meg, mert star wars."

Mire én:

"baj, hogy háborús? hiszen már a star wars cím fele is háború..mire számítottál?" :P

A lényeg, hogy nagyjából értem, hogy mi nem tetszett neki és neked is.. :peace:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is letudtam zsiványék nagy kalandját. Nékem is bejött. Egy év után végre újra egy olyan muvira adtam ki lóvét amiért igazán megérte.

A sztorira nincs különösebb panaszom, egyedül annyi hogy a film elejét lassabb tempójúnak és néhol még uncsinak is találtam de az amúgy enyhébb (csak ilyenekbe futottam bele) üresjáratok között előforduló érdekes történések lazán oldották számomra a dolgot. Plusz még a muvi alatt akadtak olyan pillanatok amiket valamelyest összecsapottnak találtam de nálam az is belefér.

A kapcsolódási pontok is tetszenek. Frankón szolgálják a történetet.

 

A pozitív főszereplők közül a K-2t, Imit, Bodhit és Baze-t kedveltem meg nagyon mígJynt és Cassit nem igazán sikerált túlzottan szimpinek találnom. Klassz lenne ha idővel utóbbi kettő megítélése előbbiekéhez közelítene majd valamennyire. Ettől függetlenül úgy érzem hogy kár értük. A haláluk amúgy nagyon frankó jelenet alatt következett be. Pedig már elégedett voltam hogy biztonságba kerültek a vízparton és erre mégis kampeca lett nékik. A fene vinné el azt a fránya Halálcsillagot hogy szinte néhány főhőst is kinyírt. De azokat is elvihetné akik a többi főhőst elintézték. Megítéléstől függetlenül sajnáltam az egész brancsot.

 

A negatív szereplők közül egyedül a diri urat érzem gyengusznak. Nála eléggé kilóg a lóláb. A többieket többé-kevésbé rendben találtam. Jó volt Vader apánkat és a gaz öreg Tarkint is mozivásznon látni. Előbbit újra, utóbbit pedig először. Még ha a kormányzót nem is bírom különösebben. Az ő fejzetének a megvalósításának esetében is kilóg kicsit a lóláb de amúgy szép munka volt a CGs szakik részéről.

 

Az új mellékszereplők közül Galent, Sawt és Raddust sikerált úgy igazán elfogadnom. Sajnálom hogy eltávoztak az élők sorából.

 

A régiek visszatérése és kameója is elégedettséggel tölt el. Überklassz volt mindegyiküket ebben a műben viszont látni. Főleg Leiát, Bailt, Mont, valamint a már felemlegetett Vader apánkat és Tarkint. Leia orcája amúgy észvesztően gyönyörűre sikeredett. Artut és 3POt is jó volt látni de olyan nyúlfarknyi és súlytalan szerep jutott nekik hogy nem tudom őket kiemelni. Érződött hogy csak azért kerültek bele hogy a régi és az elkövetkezendő idők plusz a rajongók kedvéért benne legyenek a muviban. Mindegy, őket is meg kell becsülni.

 

A zene nem jött be különösebben. Vannak jó pillanatai de számomra felejthető.

 

 

Röviden a muvi létrejöttében közreműködők újra egy igazán élvezhető, olykor poénos, kalandos, szomorkás és látványos filmet tettek le az asztalra és a Disney újra bebizonyította hogy a Star Wars-szal megfogta az Isten lábát és megkaparintotta az aranytojást tojó tyúkot.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sörös Sándor nem Bail volt, hanem Blaze.

Szerintem is kár hogy Bail nem Sanyit kapta. Szerintem Baze (nem Blaze) kaphatta volna Barnát ha már őt is behívták Bail miatt.

 

 

-Darth Vader; Remek, tökéletesen volt használva, azthiszem a Rebels-es Horányi László volt a hang jobb keveréssel, sajnos nem az igazi, de tűrhető.

Hú ha már a szinkronnál tartunk. Ki volt Darth Vader új szinkronhangja? És milyen volt?

 

Az ISzDb szerint is Horányi adta Vader apánk magyar hangját. Szerintem is kibírható lett. Jobban elfogadtam volna a Rebels-be is azzal a hangzással a magyarul beszélő nagyurat.

 

 

Elkezdték játszani szinkronosan... aztán 5 perc után rájöttek, hogy nem oké, és kezdték elölről a filmet, felirattal.

Bravó! :clap::evil::D

 

 

Gyerekek azthiszem igen nagy csokrot lehetne szedni abból, amit a trailerekben láttunk, hogy hogy van végül a filmben, vagy hogy hogy nincs.

A teljesség igénye nélkül, majd bővítsétek:

Amik nekem még hirtelen beugranak de lehet hogy itt-ott tévedek:

 

- a kis szőrmók Bistan röhögős jelenete mintha kimaradt volna

- a régóta toborzós/harcolós szöveg is kimaradt

- a diri úr mintha nem mondaná az "awesome-os" szöveget

- Vader apánk nincs fejjel lefelé a vörösségben és nincs háttal a kijelző előtt

- mintha a "He means well." se lenne benne

- K-2 "Nem öllek meg"es szövege sincs benne

 

Eleinte csak az érdekelte, hogy az apját megmentse. Amikor pedig Galen szinte a karjai között halt meg, akkor már csak az apja emléke miatt is beállt az ügy mögé. Szerintem jól le volt vezetve.

Szerintem is.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Péntek este tudtam csak megnézni a filmet az Arena plázában...

És...az utóbbi évek legjobb filmélménye volt számomra!!! :yes::clap::yeah:

Az első 10 perc szokatlan megoldásain túllépve teljes mértékben magába szippantott a film. Élhető lélegző SW univerzumban találtam magam.

A film utolsó harmadában rendesen leizzadtam, az utolsó 5 perctől meg egyenesen lehidaltam!

Péntek este óta kattog az agyamban a film, az biztos, hogy a héten, vagy a két ünnep között ismét moziba tekintem meg a filmet.

 

Jó volt spoilermentesen követni most az egyszer ezt az alkotást :) Csak a trailereket néztem rongyosra, és az épp elég volt. :cool:

A Disney jó úton halad, és ennek nagyon örülök.

 

Csillagos ötösre szavaztam :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amik nekem még hirtelen beugranak de lehet hogy itt-ott tévedek:

 

- a kis szőrmók Bistan röhögős jelenete mintha kimaradt volna

- a régóta toborzós/harcolós szöveg is kimaradt

- a diri úr mintha nem mondaná az "awesome-os" szöveget

- Vader apánk nincs fejjel lefelé a vörösségben és nincs háttal a kijelző előtt

- mintha a "He means well." se lenne benne

- K-2 "Nem öllek meg"es szövege sincs benne

 

Hú, de sok van. Azthiszem jó találatok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ma másodszor is megnéztem. Bevallom elsőre elég vegyes érzéseim voltak, de ma már sokkal jobban tetszett a film. Eleje tényleg kicsit döcögős, de mikor már minden fontos szereplő a Jedha-n van na onnan már megtalálja az útját a film. Nem hibátlan film, de annyi erénye van, hogy simán el lehet siklani felette. Kifejezetten örülök,hogy konkrétan lezárták az összes szereplő történetét, furcsáltam volna, ha nem merik ezt meglépni. Két ünnep között érik egy újabb megtekintés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én értékelésemmel megvártam a 2. nézést. Az Ébredő Erőnél minden egyes nézéssel jobb lett a film, kíváncsi voltam, hogy mi lesz a helyzet a Rogue One-nal.

Jelentem, a második nézésre a film irama, gyorsasága a helyére került, és miközben az első alkalommal lélegzet visszafojtva figyeltem, hova jutunk el a film végén, addig másodszorra sokkal intenzívebben tudtam átélni a Zsiványok halálához kapcsolódó katartikus pillanatokat is.

 

Különböző aspektusokat vennék sorra az elemzés során: hangulat, karakterek, történet, zene, látvány (ideértve: bolygók). Bár a film teljesen más célt szolgál, mint az Epizód VII, az elkészítésük időzítése mégis arra sarkallt, hogy kicsit egymáshoz mérjem a két alkotást, elismerve persze, hogy a kettőnek máshogy kell funkcionálnia.

 

1. Hangulat

A filmnek nincs olyan erős, ikonikus hangulata, mint volt a TFA-nak, viszont egyértelműen becsempésztek egy jó adag OT érzést a díszletek és egyes színészek castingolásával, ami itt talán jobban illeszkedett a filmhez, mint az EpVII-nél, lévén valóban az OT korszakában járunk. Viszont a zene most sokkal kevésbé tudta formálni a film hangulatát, mint a korábbi SW filmekben (további részletek majd a 4. pontban), ugyanakkor a bevállalt feladat reménytelensége és a csapat hullása erős sötét érzést adnak a filmnek. A legerősebb hangulatépítő jelenetek talán azok, amikor a birodalmiak spontán szemétkedéseit láthatjuk az aszteroida bolygón, vagy amikor Jedhán járunk. Utóbbi bolygónak van talán a legerősebb hangulatformáló jelenléte a filmben. Összességében 4/5-öt adnék rá, miközben a TFA 5/5.

 

2. Karakterek

Kicsit hasonlóan tudnám kezdeni, mint az 1-es pontot, karakterekben is veri a TFA a Rogue One-t, de ezzel együtt is árnyalt, élettel teli karaktereket kaptunk. Jynt mondjuk én erőteljesebb, dominánsabb karakternek vártam, még úgy is, hogy igazi erőről tesz tanúbizonyságot, mikor felszólal a Lázadó Tanács előtt, vagy amikor észreveszi, hogy ráférne egy kis biztatás a Zsivány legénységre, és motiválni próbálja őket. Még így is azonban, nálam Reytől nagyon messze van Jyn karaktere erőben, érdekességben. Számomra Rey A FŐSZEREPLŐ, így nagy betűkkel. Igazából nem bánom, hogy ebben a részben le is zárult Jyn története, számomra így volt kerek. A többiekkel kapcsolatban, Diego Luna nálam nagyon jól működött és ő illetve General Draven felelősek a lázadás árnyalásáért, ami messzemenőkig sikerül. Borult a fekete-fehér birodalmi-lázadó felállás, most már sokkal árnyaltabb az egész Szövetség, ahol az olyan köztársasági diplomaták, mint anno Padmé, akik elvből szembementek a "cél szentesíti az eszközt" gondolatmenettel, talán már nem is találnák a helyüket, mert a Birodalom nem fair, nem igazságos, nem kegyelmez, így a Lázadásnak minden eszközt meg kell ragadnia, még akkor is, ha az gyilkossággal, árulással, kémkedéssel jár. Számomra Cassian karaktere ezt testesíti meg, és remekül szuperál.

 

A jó oldalon viszont így is számomra a legérdekesebb karakter Chirrut Imwe lett, aki valahol a mezei galaxis lakók és a Jedik között félúton helyezkedik el. Lehet, hogy valaha ő is egy átlagos galaxis polgár volt, de a Whill templom őrzésével töltött idő, illetve az Erő iránti alázat mégis valamilyen szintű "Erő-használóvá" tette. Kettősséget érzek az esetében, mert néha igencsak kisegíti őt a misztikus energiamező, amikor vakon simán lever mindenkit, vagy amikor átsétál a lézersugarak között, hogy átfordítsa a kapcsolót, máskor viszont egyértelműen inkább a "vak hit" dominál az esetében semmint a valódi Erő használat. Pl. amikor mantrázza az ajtó kinyílását. Dzséjt szavaival élve, hallgatja az Erő sugallatát, de nem tudja azt manipulálni a midi-chlorianok segítségével. Hallja, hogy hova kell lőnie, hol kell sétálnia, melyek azok a folyosók, amiket használhat a céljaira. Megérzi, ha valaki körül sötéten áramlik az Erő. Megérzi, ha valaki érdekes ember fekszik mellette a börtönben (a pilóta ugyebár), és így tovább. Rá van hangolódva az Erőre, élhet az Erő által kitárt ablakokkal, de ő maga nem tud kitárni semmilyen ablakot. Baze-zel jó páros alkotnak, saját zenét is kaptak, ami az egyik legjobb az OST-n, és működik köztük a kémia. Arról nem beszélve, hogy az összes halál közül számomra Chirruté, majd később Baze-é volt a legmegérintőbb, főleg, hogy mielőtt Baze meghalna, még jön egy kép a halott Chirrutról is, és szinte látom magam előtt, ahogy találkoznak újra az Erő honában.

 

A jó oldalon mellékkarakterek között ott van még Saw Gerrera, akit alaposan leamortizáltak, nagy mélységet nem kapott a karaktere, rossz volt látni, hogy már-már inkább gép, mint ember lett. Így is persze üdvözölendő a beemelése, lévén ízig-vérig TCW karakter. K2-SO szerintem remekül sikerült karakter lett viszont. Kapott bőven lehetőséget a karakter megmutatására, hozta a humor vonalat, ráadásul tetszetős, ironikus formában. Az ő elvesztése is igen drámai jelenet lett a filmben. Ellenben Bodhi hozzám nem került nagyon közel, kissé érdektelen karakter lett, akárcsak Galen Erso, akitől kissé többet vártam, főleg Mikkelsen alakításában bízva. Nem kapott sok szerepet, amit kapott, azt szerintem jól megoldotta, de semmi extra. A beköszönő karakterek közül Bailt és Mothmát emelném ki, mindkettő rengeteget tett hozzá a filmhez a megjelenésével, hogy a kontinuitásról ne is beszéljünk. Bail első feltűnése nálam konkrétan a legjobb jelenete a filmnek. Jelenleg.

 

A sötét oldalon Krennic egy hatalommániás, kisebbségi komplexustól szenvedő, a hierarchiát átugrani vágyó, ambiciózus gonosz karakter lett. Attól, hogy Tarkin és Vader behatárolta őt ebben a részben, nem értek egyet azokkal, akik szerint nem lett elég erős karakter. A birodalom itt önmagában jelenti a fenyegetést. Persze Vader ezentúl is egy komoly veszély, de Tarkin, Krennic, vagy Motti, vagy mondhatnék bármilyen birodalmi tisztet, nem feltétlenül önnön maguk kegyetlenségétől lesznek fenyegető, erős karakterek, (ez is kell hozzá, persze!), hanem mert a Birodalom hatalmas erőforrása felett kapnak már-már korlátlan hatalmat, és ezt használják saját kegyetlen céljaikra. Van az a mondás, hogy akkor derül ki egy ember igazi természete, amikor hatalomhoz jut: nos láthattuk, hogy hogyan reagált erre egy velejéig romlott, törtető ember, mint Krennic, és hogyan egy alázatos tudós, aki hatalmat szerezhetett volna az esze révén, de legszívesebben inkább meghátrált volna ettől (Galen). Összességében nálam Krennic ha nem is a legerősebb, de mindenképpen jól sikerült karakter lett, aki betölti a funkcióját a birodalmi láncban, és akiről a legtöbbet talán az az elkapkodott ideges parancskiadás árult el, amivel szétlövette a Szent Várost. És akkor a visszatérő karakterek: Tarkin... Elsőre nagyon ideges voltam miatta a premieren, hiszen bevállalták a CGI-t. Első nézésre sokszor láttam úgy, hogy kilóg a lóláb. Másodjára megnézve viszont már 90%-osan szuperált! :o (ugyanezt gondolom Leiáról is). Ráadásul külön érdekes, hogy akárcsak Tarkin, úgy Vader sem 100%-os "másolata" az EpIV-es verziójának, Vadernél leginkább a hang az, ami sokat változott, Tarkinnál pedig a digitális modell okoz változást, de mindkettő teljesen elegendő ahhoz, hogy elhiggyük, itt valóban Tarkin és valóban Vader van jelen. Utóbbinál számos jelenet, ami az előzetesekben benne volt, végül a vágóasztalon végezte, amit így látatlanban sajnálok, de az utolsó jelenete kárpótolt mindenért. Zseniális volt a féktelen düh, amit bemutatott. Ha esetleg a IV-V-VI rész alapján azt hihettük, hogy a páncél valamelyest korlátozza a hatalmában, azt most el is felejthetjük.

 

Összességében nálam a karakterek 4/5, TFA-ban viszont egyértelműen a karakterek viszik a hátukon a filmet, így ott 5*/5.

 

3. Történet

Nyilván itt kevesebb volt a mozgási lehetőség, mint az EpVII-nél, hiszen ott szinte bármerre vihették (volna) tovább a galaxis alakulását. Itt volt egy kezdőpont és volt egy végpont, mint adottság, és azokat kellett összekötni. Azt viszont bravúrosan megoldották a készítők! Tetszett az, ahogy elindultunk a különböző bolygókról, tetszett a Saw szál behozatala, mint közvetítő nemcsak a Lázadás és az áruló birodalmiak, de egyúttal Galen és a lánya között is. Tetszett az, ahogy összekötötték a PT-t az OT-vel, olyan apróságokra figyelve, mint Bail, vagy Mothma szerepeltetése. Sikerült évtizedes szálakat újraértelmezni - reaktor nyílás - hogy a Rebelsre, TCW-re történő kikacsintást (Mustafar, Ghost, Syndula, Saw) ne is említsem! Ez a film végképp meggyőzött arról, hogy Pablónál és csapatánál remek helyen vannak a koherenciával kapcsolatos feladatok, és megkockáztatom, hogy a film nagy elődökkel szembeni alázata sokszor ettől a csapattól, és az ő kiváló munkájukból származik. Az pedig külön öröm volt látni, hogy Tarkin kegyetlen, hideg karaktere tovább mélyülhetett a Krennic-kel való szembehelyezkedés illetve a film végi scariffi döntés által. A lázadók árnyalását pedig már említettem, ami szintén nagy erőssége a filmnek. Igencsak felvontam a szemöldökömet - pozitív értelemben! - amikor Cassian az elején lelőtte Saw közvetítő emberét.

 

A TFA-tól eltérően szerintem a Rogue One-nál a történet az egyik nagy erőssége a sztorinak, ami alappillérként szolgál a film működéséhez, és amit remekül kiegészít a két trilógiához fűződő alázat, a régi karakterek kiváló használata és a sok-sok kikacsintás, ami miatt 100%-ig érezhető, hogy az SW galaxisában mozgunk. 5/5, TFA: 3.5/5

 

4. Zene

Hát nem lettem volna Giacchino helyében itt. Egyrészt SW zenét szerezni, Williams után második emberként a földön, ha csak a nagy filmeket nézzük, hatalmas megtiszteltetés, de legalább akkora feladat is. Giacchino nem hasalt el ezen a vizsgán, de tény, hogy nem alkotott kimagasló soundtracket. Talán az idő, talán Williams zsenialitása hiányzott ehhez. Az igencsak idős JW sem erőltette már meg magát nagyon tavaly az Episode VII kapcsán, de kisujjból is kirázott egy olyan soundtracket, amit azóta is napi szinten hallgatok, mert olyan hangulatot épített a VII. rész köré, amilyet csak a legnagyobb zeneszerzők képesek. Az biztos, hogy az Episode I OST sokkal mélyebb zenei világot húzott fel az I. trilógia kezdetén, az Ep IV OST pedig megteremtett egy teljesen új zenei világot, amiben ikonikus dallamok törtek fel nem is egyszer anno, addig a 3. trilógia első részének OST-je "csak" annyit tud felmutatni, hogy hangulatot teremtett és messze menőkig SW kompatibilis lett, miközben bemutatott néhány új kiváló témát. Mint a mellékelt ábra mutatja ez a tett, ami bármelyik más filmben csillagos ötöst érdemelne, az SW-ben idézőjeles "csak" szóval illetendő, ami egyetlen dologból fakad: Williamsnél iszonyatosan magasan van a léc, akárcsak az SW-nél.

 

És ez a léc most is magasan volt, csak ezúttal Giacchino előtt. Ha tételesen listáznám, azt mondanám:

a) SW kompatibilitás: jeles

b) hangulatteremtés: közepes

c) ikonikus dallamok: közepes

 

Összességben nálam eddig 3.5/5 azzal együtt, hogy meg kell hallgatnom párszor. Azt is megjegyezném, hogy nálam minden hibája ellenére a TFA 5/5, de azzal a kitétellel hogy ezen a skálán így pl. az Ep I-re vagy az EpV-re pl. 7/5-t kell, hogy adjak, mert azok a filmzene-szerzés non plusz ultrái. Én kedvelem Giacchinot, most is alkotott egy nagyon alázatos soundtracket, továbbá néhány kedvelhető dallamegyüttest is, pl. Krennic, Jyn, vagy a Whill őrzők témája, de azt érzem, hogy a 100 év közeli, visszafogott Williams karmesteri pálcájában több van, mint amit a karrierje csúcsán (?) lévő Giacchino fel tud mutatni, egészen egyszerűen azért, mert Williams a nagybetűs ZSENI.

 

3.5/5, TFA: 5/5

 

5. Látvány (és bolygók)

Azt kell, hogy mondjam, hogy mind az új bolygók megteremtésében, mind pedig a CGI illetve makettek által életre hívott látványelemekben a Rogue One jelesre vizsgázott. A CGI Leia és Tarkin önmagában is kalaplengetést érdemel. Ezen túl a Halálcsillag és a régi járművek, díszletek újrateremtése sőt, azok kiegészítése is remekül sikerült, pl. az új AT-AT verzió, az AT-ST használata Jedhán, a Juggernaut bevetése, miközben megismertük az U szárnyúakat, vagy az új Birodalmi vadászokat a Scariffon. És ha már Scariff: az űr/légi csata nagyon jól sikerült, a pörölyös űrhajó pedig frissítő ötletességről tett tanúbizonyságot. A látvány nagy előnye a résznek, és itt még a bolygók vagy a fajok miatt sem lehet nagyon reklamálni, már ha valaki reklamált ezek kapcsán az EpVII-nél. TFA: 4.5/5, Rogue One: 5*/5. Megsüvegelendő munka!

 

 

Ha mindent egybevetek, a 25-ös skálán a TFA 23/25 (és egy csillag), Rogue One: 21.5/25 (és egy csillag).

 

A számok nagyjából jól mutatják a véleményemet: szerintem egy erős film született, amiért nagyon hálásak lehetünk. Alázatos, kiváló összekötő elem a két trilógia között, és hálás vagyok, amiért bevállalták, hogy megcsinálják, amíg még az összekötő színészek miatt ez lehetséges volt (bár Tarkinból kiindulva... akár később is az lenne). Ha ezen az úton halad tovább a Disney - Lucasfilm páros, amin az elmúlt 1 évben láttuk elindulni, nekem bizony egy szavam sem lesz majd! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon bejön a film kezdése! Iszonyat hangulatos, tiszta Alien. :D

Nekem is tetszett. Csak a "Zsivány egyes"-t ahogy bedobják, az nem az igazi..

Nem lett volna jobb, ha a komlett "rogue one - a star wars story"-logó ahogy eddig a "Star Wars" berobban és eltávozik. Majd sárga betűk nélkül jön az Alien-es kezdés?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb volt ez így mert az meg a "nagy" filmek gyenge másolatának tűnt volna. :) Kicsit szokni kell, mint minden új dolgot egy bizonyos kor felett. :D

Lehet..Csak, hogy két "normál snitt" közt jött a "Zsivány egyes" ráadásul csillagos ég háttérrel..ez nálam még mindig fura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értékeld a filmet: fasza!

Komolyan, én még csak egyszer láttam, de azóta is ezen kattog az agyam az üresjáratok alatt. Ha hétvégén végre nem kell dolgoznom, írok róla bővebben. Megjegyzem, a kalózverzión a főbb jeleneteket már sokszor megnéztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.