Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Fantasztikus élmény volt, nagyon tetszett. Annak idején féltem egy kicsit a spin off filmektől, hogy nem ütik meg majd a mércét, de pozitívan kellett, hogy csalódjak. A történet, karakterek, hangulat, akció mind mind el voltak találva. Kíváncsian várom a "folytatást" (mármint a következő spin offot, nem az EpIV-t :D). Talán egyedül vagyok, de nekem a hetedik rész jobban tetszett, annak ellenére, hogy ez is milyen jó volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus élmény volt, nagyon tetszett. Annak idején féltem egy kicsit a spin off filmektől, hogy nem ütik meg majd a mércét, de pozitívan kellett, hogy csalódjak. A történet, karakterek, hangulat, akció mind mind el voltak találva. Kíváncsian várom a "folytatást" (mármint a következő spin offot, nem az EpIV-t :D). Talán egyedül vagyok, de nekem a hetedik rész jobban tetszett, annak ellenére, hogy ez is milyen jó volt :)

Nem vagy egyedül! Nekem mindkettő nagyon bejön, a TFA a hangulata a Rey-Finn kémia és a zene miatt előrébb tart kicsivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tantive IV rejtély

 

Újra megnézve a végét sztem meg van a megoldás.

 

Bail Organa és Mon Mothma akkor beszéltek a Obi Wan-ról miután a tanácskozáson nem született megegyezés. Mindketten egyetértek hogy a háború elkerülhetetlen ezért szólnak a Jedi-nek hogy segítsen és Bail Leia-t fogja elküldeni ezért szólt Antilles kapitánynak hogy készítse fel a hajót. Közben a lázadók ott vannak Scarif-on és megkezdik a támadást. Ezután érkezik a hír a Yarvin IV-re a lázadókról és riadóztatják a bázist. Ekkor látjuk R2 és C-3PO-t vagyis Antilles kapitány nem indult még el ilyenkor. Valószínűleg még nem készült el a hajó az utazásra. A hírek átírták az eseményeket és mindenkit a Scarif-ra küldenek. Valószínűleg Leia-t is és ezért megy oda vagy önszántából mert tudta hogy minden hajóra szükség van egy ilyen sorsdöntő ütközetben. A csata alatt legalább négy CR90 corvette láttam. Az egyik valószínűleg a Tantive IV lesz egy másik pedig a reddit szerint a kék csíkozott Liberator vagy más néven Phoenix Home.

 

A csata végén mikor Raddus kiadta a visszavonulás csak három CR90 corvette ugrott el. És Amikor Vader megérkezett és elkezdte lőni Raddus hajóját közvetlenül mellette állt egy CR90 corvette. Tantive IV ez után dokkolhatott miután Raddus hajója mozgás képtelen lett. Ezt igazolja azt hogy amikor Vader át megy egy tramszportellel akkor már a CR90 corvette-t nem látni. Többi már egyértelmű.

 

Remélem a ma megjelenő Rogue One könyvben lesz ennél konkrétabb magyarázat Leia-ra.

 

Amúgy a Ghost hajót sokszor lehet látni. Egyszer tisztán látni Raddus fülkéjéből amikor kilő egy TIE-t.

 

Szerk.: Ja és Chopper tényleg benne van :D

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Andris, bár annyiban talán reménykedhetünk, hogy csak a hangsáv a magyar. Tavaly is ez volt a TFA esetében, és az akkor nem akkora gáz.

 

Megnéztem a kék feliratot (Long Time ago.....) nagyon külföldi. Nem mi vagyunk a bűnösök hál Istennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt másodszorra... Nem találok szavakat! Ahogy Plok mondta, minden összeállt! Fenomenális darab, teljesen letaglózott! És mindezt úgy, hogy szinkronos volt!! Eszméletlen jó ez a film.

És mit mondasz a szinkronra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az ep 4et. Rendesen elszomorodtam a végén amikor ünnepelnek. Han semmit se csinált csak visszajött a csata végén. Leia megint semmit. És mindenki őket ünnepli meg buliznak. Szegény zsivány egyes osztag meg elkeseredett küzdelemben veszett oda. Értem én hogy 1977-ben nem az volt a lényeg hogy kik voltak a terv lopók. Ez ellen nem is lehet már mit tenni. De így most hogy megismertem őket és egymás után nézve a két filmet fájó hogy meg se emlékeznek róluk.

Legalább itt az új film végén azért megérdemeltek volna pár szót. Persze ez nem von le semmit a film értékéből csak pont az ep4 során tudatosult hogy el lettek felejtve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez végülis igaz azokra a pilótákra is akik odavesztek az ep.4 végén. Ők sincsenek megkönnyezve. Ez az érme-osztó egyértelműen a győzelemnek és az ünneplésnek szól és valszeg a morált akarták vele javítani. Az már kevésbé érthető hogy az a két vadászpilóta akik Luke mellett visszatértek a Halálcsillag elleni csatából miért nem kaptak érmet (vagy ha azt nem legalább ők is kiállhattak volna a tömeg elé). De ez már inkább ep.4-es téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az ep 4et. Rendesen elszomorodtam a végén amikor ünnepelnek. Han semmit se csinált csak visszajött a csata végén. Leia megint semmit. És mindenki őket ünnepli meg buliznak. Szegény zsivány egyes osztag meg elkeseredett küzdelemben veszett oda. Értem én hogy 1977-ben nem az volt a lényeg hogy kik voltak a terv lopók. Ez ellen nem is lehet már mit tenni. De így most hogy megismertem őket és egymás után nézve a két filmet fájó hogy meg se emlékeznek róluk.

Legalább itt az új film végén azért megérdemeltek volna pár szót. Persze ez nem von le semmit a film értékéből csak pont az ep4 során tudatosult hogy el lettek felejtve.

 

Az a pillanat, hogy Han visszatér a film végén, az a film kulcsmomentuma, az ő segítségével nyernek, ezzel teljesül be a jellemfejlődése, és az elköteleződése a felkelők mellett.

 

Egyébként meg a filmben végig ők viszik a terveket, azért rendesen végigküzdik a filmet. Leiának megölik a családját és felrobbantják a szülőbolygóját, ennek ellenére sem tudják megtörni. Amit a Halálcsillagon leművelnek, az igenis nagy eredmény, hogy nem adják fel, és végigküzdik. Nem adták az életüket érte, de ők is könnyen fűbe haraphattak volna, mint ahogy Jyn-ék sem úgy mentek oda, hogy feltétlenül fel fogják áldozni magukat.

 

Viszont a Zsivány Egyes fényében a 6., de főként a 7. részben látottak nagyon súlyukat vesztett események. Az első Halálcsillag egy olyan dolog, aminek a terveit először a II-ben láttuk, a III-ban az építésének a kezdetét, a Rogue Oneban egészen félelmetes és pusztító dolog, látjuk, milyen nehéz ellopni a terveit, és végül a IV-ben látjuk, ahogy a főhőseink egyenesen odakeverednek, kijutnak, majd fel is robbantják. 4 filmen keresztülível a Halálcsillag története, nem beszélve arról, hogy az 5. film éppen a Halálcsillag felrobbantásából következő retorzióról szól.

 

Ehhez képest a 7. részben az, hogy az 50. percben kerül a színre a Starkiller Base, amiről addig említés sem történik a filmben, az ott takarító egyetlen dezertált rohamosztagos információi alapján tudják a gyenge pontját (ami az eredeti filmben immár a RO miatt nem bullshit, itt viszont nagyon is az), és sikerül is felrobbantani, pedig sokkal nagyobb, tkp. az egész Első Rend legfontosabb fegyvere (míg a Birodalom jóval nagyobb annál, mint a Halálcsillag). A Starkiller Base jóformán egy fél filmig tétje a sorozatnak, az a film addig alapvetően nem a Base terveiről, vagy annak a felrobbantásáról szól, hanem Luke Skywalker megtalálásáról, de végül mégis ez lesz a film végső tétje, és csak egy mellékes bónusz utána Luke megtalálása. Ez a TFA legnagyobb hibája, amire a RO csak még jobban rávilágít.

 

A 6. résznél még ez sokkal kevésbé van így, ott egyértelműen egy félkész Death Start láthatunk, az egész annak a felrobbantásáról szól, már a felvezető szöveg és az első jelenet exponálja a jelenlétét, ráadásul az elhárító pajzsát is deaktiválni kell, stb, míg a 7-ben a hipertérből egyenesen a légkörbe kilépve oldják meg ezt a problémát, azaz gyakorlatilag pillanatok alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az ep 4et. Rendesen elszomorodtam a végén amikor ünnepelnek. Han semmit se csinált csak visszajött a csata végén. Leia megint semmit. És mindenki őket ünnepli meg buliznak. Szegény zsivány egyes osztag meg elkeseredett küzdelemben veszett oda. Értem én hogy 1977-ben nem az volt a lényeg hogy kik voltak a terv lopók. Ez ellen nem is lehet már mit tenni. De így most hogy megismertem őket és egymás után nézve a két filmet fájó hogy meg se emlékeznek róluk.

Legalább itt az új film végén azért megérdemeltek volna pár szót. Persze ez nem von le semmit a film értékéből csak pont az ep4 során tudatosult hogy el lettek felejtve.

 

Az új remény bevezető szövegében tesznek egy mondat erejéig említést róluk, akkor pont úgy gondolta Lucas, hogy ez elég. Ehhez képest a Jedi visszatérben a bothan kémekről bezzeg megemlékezik Mon Mothma. Lehet, hogy emiatt is dicsérte Edwards filmjét Lucas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb vizuális trükkökért járó Oscar-díjért 10 film fog versengeni. Köztük van a Rogue One. A lista:

 

Arrival

The BFG

Captain America: Civil War

Deepwater Horizon

Doctor Strange

Fantastic Beasts and Where to Find Them

The Jungle Book

Kubo and the Two Strings

Passengers

Rogue One: A Star Wars Story

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Viszont a Zsivány Egyes fényében a 6., de főként a 7. részben látottak nagyon súlyukat vesztett események.

 

A 6. résznél még ez sokkal kevésbé van így, ott egyértelműen egy félkész Death Start láthatunk, az egész annak a felrobbantásáról szól, már a felvezető szöveg és az első jelenet exponálja a jelenlétét, ráadásul az elhárító pajzsát is deaktiválni kell, stb,

 

Szerintem kár a kettőt egybe mosni. Az Ep7-es történetről a megfelelő helyre leírtam a véleményem, de fontos hogy az Ep6 teljesen más.

 

Egyrészt tudjuk hogy sok Bothan halt meg a tervekért, ami már önmagában is sejteti, hogy azért az nem volt egy egyszerű szülés. Meg hát ott az Uralkodó is csapdát állít, tehát van egyfajta szándékosság az ügyben, plusz Han Solo reflexei ott még nem olyan jók hogy csak úgy áthajózzon egy pajzson, hanem a film fele kb arra megy el hogy hatástalanítsák azt. Meg aztán az is fontos, hogy a HCS 2 pont azon az elven épül mint anno az 1. Meg vannak a tervek, megvan a működési elv, "csak" meg kell csinálni.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kár a kettőt egybe mosni. Az Ep7-es történetről a megfelelő helyre leírtam a véleményem, de fontos hogy az Ep6 teljesen más.

 

Egyrészt tudjuk hogy sok Bothan halt meg a tervekért, ami már önmagában is sejteti, hogy azért az nem volt egy egyszerű szülés. Meg hát ott az Uralkodó is csapdát állít, tehát van egyfajta szándékosság az ügyben, plusz Han Solo reflexei ott még nem olyan jók hogy csak úgy áthajózzon egy pajzson, hanem a film fele kb arra megy el hogy hatástalanítsák azt. Meg aztán az is fontos, hogy a HCS 2 pont azon az elven épül mint anno az 1. Meg vannak a tervek, megvan a működési elv, "csak" meg kell csinálni.

 

Igazad van, ezért írtam, hogy a 6. részben kevésbé van ez így. De a TFA-ban nagyon! Abban nagyon kamuszagú a dolog, hogy mintha evidens lenne, hogy a star wars az kötelezően arról szól, hogy kilövik a nácik bolygópusztító mesterséges bolygóját. Miközben nem így van, ezt nyilván nem kell mondanom.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este megnéztem én is a pólus moziban. Hát srácok, ezt a filmet a legjobb sw filmek közé tenném! Nálam az ANH és a ROTS az abszolut favorit, az RO pedig szépen beállt melléjük a képzeletbeli dobogó tetejére.

Ami különösen tetszett, az kétségkívül Tarkin, Leia, a scarifi csata, maga a Birodalmat látni működés közben, Vader akciója, a csapat és a történet.

A szinkron egy picit fura volt néhol, de együtt tudok ezzel élni. Gyerek koromban valahogy így képzeltem el a Halálcsillag terveinek ellopását. Engem megvett kilóra ez a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért vannak ilyen gyöngyszemek is: :lol:

 

"Vader valaha volt legerősebb jelenete

WTF????? Jézusom... Ebben a filmben sok minden más mellett még Vadert is sikerült elrontani és súlytalanná tenni a jelenlétét. Legerősebb jelenet? Hú.."

 

Szerintem másik filmet nézett a tag...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megvolt másodszor is! Hamarosan érik egy vélemény tőlem is... egyelőre annyi legyen elég, hogy csütörtökön és pénteken alig bírtam az év végi leltár ellenőrzésre figyelni, mert annyira a film kattogott a fejemben :D Aszem ez sok mindent elmond :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.