Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Nem hiszem, hogy baj lenne veled nabo, csak szimplán nem értem ezt az értetlenkedést bor gulet kapcsán. Egyszerűen nincs benne olyan elem ami a korábbiaktól kirívóan megkülönböztetné. Teljesen bele illik az eddig látott lények sorába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A liftes dolgon abszolút nem akadtam fenn. Bodhit én is kicsit súlytalannak éreztem, de a motivációját nem kérdőjeleztem meg, kifejthették volna jobban a karakterét. Bor Gullet kapcsán viszont én is azt éreztem, hogy kilóg a sztoriból. Szerintem nem sok értelme van mondjuk a rancorhoz, a geonózisi aréna lényeihez vagy a rathtarokhoz hasonlítani, hiszen ők adtak egy kisebb kalandot a filmekhez, míg Bor semmit. De az se ugyanaz, hogy a természetes közegükben ténykedő "szörnyekhez" viszonyítjuk őket.

 

Bor Gullet arra jó volt, hogy Saw kegyetlenségét példázzák vele, csak erre lehetett volna jobb mód is. Nem az a baj, hogy ezt egy ilyen fura teremtménnyel oldják meg, de nekem sántított a tálalás. Azt hittem, hogy valami olyan dolog történik, aminek aztán szerepe lesz, vagy legalább a lénynek. Nagy feneket kerítettek neki, mintha valami természetfeletti entitásról lenne szó. Aztán semmi. Lehet, hogy a későbbi nézéseknél már nem fog zavarni, de elsőre én se értettem a szerepét. Elsőre azt hittem, hogy valami olyasmi lényről van szó, ami az elmetrükkhöz hasonló módszerrel képes szóra bírni az áldozatát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy feneket keríteni neki? :D Még kis fenék se volt. Ráadásul eredeti lény lett, jó megoldással. Bomarr és Dzséjt már mindent leírt erről, nem tudom tovább ragozni. Volt funkciója a filmben és ez a lényeg. Egyébként meg igazi SW-s bizarr dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Biztos nem bánja ha berkaom ide, itt van Zééé kritikája.

 

"I can easily explain why I gave it 10 stars out of 10. Because this is the first time in a long time I can honestly say: Thank You Lucas Film, thank You so much!

 

This movie is excellent, the 3rd act is simple breathtaking. Much like The Guns of Navarone (1961) and Where EaglesDare (1968). The first two act (1st and 2nd) is too diversified. You are about to catch the old school SW feeling, but it's somehow....Iwould like to accurately describe my feelings, so let me say this; I felt the 1st and 2nd act was way too much. But the 3rd act is pure art. The balance in the 3rd act is fascinating. Hard to describe how good the 3rd act is. Empire Strikes Back level. This movie is so much better then all the prequels, and I am not a prequel hater. I am not talking about effects or CGI, I am talking about story-driven filmmaking. In that sense Rogue One has all the scores. The 3rd act is sooo strong, I would put this movie on top of my personal Star Wars list. This movie is truly wonderful, turned out to have a heart of gold in the end. A true gift for every fan, especially for the first generation of Star Wars fans like me. Most Emotional Movie ending I've seen for a long time. It brought so much emotions at the end, I was almost in tears. A truly wonderful movie and it makes us better people.

 

10/10"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kifejezetten a vizuális effekteket díjazó VES gálára hét jelölést gyűjtött össze a Rogue One, többet mint bármely másik film idén (az átadó februárban lesz):

 

-Kiemelkedő vizuális effektek

-Kiemelkedő animált alakítás - Tarkin

-Kiemelkedő kreált környezet - a scarifi komplexum

-Kiemelkedő virtuális fényképezés - az űrcsata

-Kiemelkedő virtuális modell - a fiatal Leia és a csillagromboló (két jelölést kapott a film)

-Kiemelkedő szimuláció - Jedha pusztulása

Megvolt a VES gála és némi meglepetésre, a Rogue One egyetlen díjat se szerzett. A nagy díjakat főleg a Dzsungel könyve happolta el. Kicsit sajnálom, de mondjuk pont a Dzsungel könyvének lenyűgöző látványvilága van. Szerintem nem érdemtelenül nyert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A TFA viszont egy többnyire jól összerakott, jó ütemű, szórakoztató, látványilag kifogástalan film, ami úgymond szinte tiszta lappal indít, mégis nosztalgiát indukál, így nem csoda, hogy a casual nézők között is népszerűségnek örvendett.

A RO-nak viszont már film-felépítésileg is vannak problémái (főleg az első harmadban), és ugyan karakterek terén tiszta lappal indít, de a története már szorosan kapcsolódik egy korábbi filmhez (ez a rajongóknál/komolyabban érdeklődőknél nagy piros pont, de az alkalmi nézőknek sokat nem ad hozzá az élményhez, akik talán valamikor látták az epIV-et, de meg mernek esküdni, hogy "az a furcsabeszédű zöld manó" szerepelt benne :D ). A TFA elsősorban a nagyközönségnek készült, de kedveskedett bőven a rajongóknak is, viszont a RO esetében azt érzem, hogy ez inkább szólt a rajongóknak, így nem lennék meglepve, ha a nagyközönség nem értékelné olyan jól a filmet, mint azok, akiket érdekelt annyira, hogy moziban tekintsék meg.

 

Ne legyen igazam, de én ezt vizionálom a DVD megjelenés után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Max. elsőre kicsit gyors az eleje.

De az igaz alkalmi néző nem is fogja többször megnézni ;) Emlékszem a moziból én is úgy jöttem ki, hogy jó-jó, de az eleje lehetett volna jobb is. Persze azóta minél többet nézem meg, annál kevésbé zavar, de ahhoz, hogy ez az érzés csökkenjen bennem, többször kellett látnom a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFA viszont egy többnyire jól összerakott, jó ütemű, szórakoztató, látványilag kifogástalan film, ami úgymond szinte tiszta lappal indít, mégis nosztalgiát indukál, így nem csoda, hogy a casual nézők között is népszerűségnek örvendett.

A RO-nak viszont már film-felépítésileg is vannak problémái (főleg az első harmadban), és ugyan karakterek terén tiszta lappal indít, de a története már szorosan kapcsolódik egy korábbi filmhez (ez a rajongóknál/komolyabban érdeklődőknél nagy piros pont, de az alkalmi nézőknek sokat nem ad hozzá az élményhez, akik talán valamikor látták az epIV-et, de meg mernek esküdni, hogy "az a furcsabeszédű zöld manó" szerepelt benne :D ). A TFA elsősorban a nagyközönségnek készült, de kedveskedett bőven a rajongóknak is, viszont a RO esetében azt érzem, hogy ez inkább szólt a rajongóknak, így nem lennék meglepve, ha a nagyközönség nem értékelné olyan jól a filmet, mint azok, akiket érdekelt annyira, hogy moziban tekintsék meg.

 

Ne legyen igazam, de én ezt vizionálom a DVD megjelenés után.

Én csak a saját, nem rajongó környezetemből tudok következtetni, és kivétel nélkül mindenkinek jobban tetszett a laikusok közül az RO mint a TFA.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Lett volna ezer más dolgom, de nem bírtam ki és megnéztem (december vége óta nem láttam). Szenzációs film! Különösen nagy volt a kontraszt úgy hogy az utóbbi hetekben több középszerű blockbustert is láttam (Legendás állatok, Doctor Strange). A mai nagy filmek a kanyarban nincsenek a Rogue One-hoz képest. A végén Leia CGI-je pedig így HD-ben egyszerüen tökéletes. Sokkal jobb volt mint a moziban. Tarkinnál is csak 1-2 jelenetnél tűnt fel, de egyébként elképesztő munkát végeztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végén Leia CGI-je pedig így HD-ben egyszerüen tökéletes. Sokkal jobb volt mint a moziban. Tarkinnál is csak 1-2 jelenetnél tűnt fel, de egyébként elképesztő munkát végeztek.

Ezt reméltem, hogy az otthoni megtekintésre így fogjuk érezni. Bár én csak este vagy holnap fogom megnézni ezt a verziót!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nincs rajta. A régi semmiképpen sem lehetne, tudjuk miért. De az új sincs ott. Most vagy azzal is történt valami, vagy valaki/valakik elvitte/elvitték, akinek/akiknek ezen időszak alatt már nem szabad benne lennie/lenniük eme eseményekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nincs rajta. A régi semmiképpen sem lehetne, tudjuk miért. De az új sincs ott. Most vagy azzal is történt valami, vagy valaki/valakik elvitte/elvitték, akinek/akiknek ezen időszak alatt már nem szabad benne lennie/lenniük eme eseményekben.

Talán a Scarifon akciózik a Phantom a csapat egy részével! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a Scarifon akciózik a Phantom a csapat egy részével! ;)

Már a Yavin IV-en sincs rajta, amikor megérkezik az U-szárnyú Jynnel, úgyhogy, ha csak a Jedijeink nem szaladtak a film elején a történet végére, akkor ez aligha elképzelhető. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.