Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

  • 4 hónappal később...

Most néztem meg újra, közvetlenül a Solo után. Hát mit ne mondjak: ég és föld a kettő. :D Az RO gyakorlatilag mestermunka nagyon kevés hibával. Olyan hangulata van és akkora dráma van benne, hogy ihaj. :clap: Tökéletes betetőzése a birodalom érának, amit remekül lehet kombinálni a könyvekkel: Tarkin, Katalizátor, Thrawn. És persze a Rebelsszel is. A zenéje pedig :kiss:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon adja az EPIV érzést, és utána nem csoda ha az ember azonnal akarja nézni a IV-et. Kedvet kaptam, hétvégén meg is nézem. A TLJ lemezem már amúgy is elolvadt, annyit néztem. :lol: 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...
  • 2 hónappal később...
2019. 04. 13. - 20:33, Dzséjt írta:

Az RO-ban hol? Amikor az űrben hullottak a bombák? Amikor a csillagromboló roncsok lefelé zuhantak, miközben eredendően nem abba az irányba mozogtak? Nincs az a fizika, ami a csillagrombolókat ráirányítaná az alattuk lévő pajzskapura. Ami pedig az Invisible Hand roncsát illeti, igen, égett, ennek ellenére földet ért, és egész egyben volt. Anakin, Palpatine, Obi-Wan és R2 még le is szálltak róla karcolás nélkül.

Amit simán vehetnének a fekete piacon is, mint Ezra.

Fityfenét, Lucas egyáltalán nem ragaszkodott semmilyen fizikai dologhoz. Ezért járhatnak a hősei egy maszkban egy aszteroidában élő űrcsiga bendőjében, ezért van belélegezhető levegő és földi gravitáció egy gázóriáson, ahol mellesleg lebegő városban élnek. Ezért lehet élet egy bináris rendszer bolygóján. Ezért lehet fénysebességgel repülni, ezért van hang az űrben, ezért repülnek úgy az űrhajók az űrben, mintha légkörben repülnének. Ezért van fent és lent az űrben. És Lucas maga jelentette ki, hogy esze ágában sem volt soha tudományos dolgokkal foglalkozni, pont direkt úgy állt a Star Warshoz, hogy az véletlen se legyen ilyen.

 

A bombák a TLJ-ben hullottak.

 

a csillagrombolókat lökte a kis korvett + azért elég közel voltak a bolygóhoz ahooz, hogy érvényesüljön a gravitáció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Tarzaan írta:

A bombák a TLJ-ben hullottak.

Nézd csak meg jobban az RO-t. Amikor az Y-szárnyúak rohamot indítanak a kapuállomás ellen, bombákat hullatnak. ;) Persze nem annyira látványos, mint a TLJ-ben, ezért ott senki sem hisztizett emiatt. Se az ep5-nél, mert amúgy a bombák már abban a részben is hullanak.

 

15 perccel korábban, Tarzaan írta:

a csillagrombolókat lökte a kis korvett + azért elég közel voltak a bolygóhoz ahooz, hogy érvényesüljön a gravitáció.

A gravitáció érvényesülésével nincs is gond, hanem azzal van, hogy még a gravitáció sem állította volna arra a pályára a rombolókat. Eleve, amikor a korvett megindul a romboló felé, még nincsenek is a pajzskapu fölött, a következő snittben meg már igen. És az egyik romboló oldalról kapta el a másikat, vagyis oldalra is kellett volna tolnia. Nem lefelé. A jelenet nagyon látványos, és baromi jó ötlet, de a valósághoz nincs több köze, mint bárminek az SW-ben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nézd csak meg jobban az RO-t. Amikor az Y-szárnyúak rohamot indítanak a kapuállomás ellen, bombákat hullatnak. ;) Persze nem annyira látványos, mint a TLJ-ben, ezért ott senki sem hisztizett emiatt. Se az ep5-nél, mert amúgy a bombák már abban a részben is hullanak.

 

A gravitáció érvényesülésével nincs is gond, hanem azzal van, hogy még a gravitáció sem állította volna arra a pályára a rombolókat. Eleve, amikor a korvett megindul a romboló felé, még nincsenek is a pajzskapu fölött, a következő snittben meg már igen. És az egyik romboló oldalról kapta el a másikat, vagyis oldalra is kellett volna tolnia. Nem lefelé. A jelenet nagyon látványos, és baromi jó ötlet, de a valósághoz nincs több köze, mint bárminek az SW-ben.

Az Erő akarta úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TLJ-ban azért "hullanak" lefelé a bombák, mert elektromágneses impulzussal lövi ki őket a bombázó, majd a mágnesesség révén tapadnak oda a szerencsétlen hajóhoz (ezt pl. a Képes útmutató is írja). Szóval ennek nem sok köze van a gravitációhoz, így ebből a szempontból "reális" a dolog. Simán lehet, hogy a RO-ban is így bombáztak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Végre valaki beírta. :D

 

Amúgy a föld körül keringő űrhajósok is csak a szabadesés miatt súlytalanok nem a gravitáció hiánya miatt, hisz alig hagyták el a földet. 

Akkor ami a TLJ-ben volt, az nem bombázás. Ágyúzás. Ha elektomásgneses akkor mondhatni railgunozás. Néhány száz ökölnyi lötyögő ágyúgolyóval egy nagyvárosnyi úrhajó ellen. Szerintem először sima gravitáviós bombázásnak indult, de ez akkora illúzióromboló marhaság volt már, hogy kitalálták az elektomágneses impulzus izét... 

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmmel párhuzamosan írták azt a könyvet is, így eleve ezt találták ki hozzá. Rian több mint egy hónapot töltött el a story grouppal. Minden ami a filmben van az átment ezen a tanácson, abszolút nem arról van szó, hogy Rian kitalált valamit és belerakta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, gafz írta:

Szerintem először sima gravitáviós bombázásnak indult, de ez akkora illúzióromboló marhaság volt

Jah, egy univerzumban, ahol 1977 óta terjed a hang az űrben valóban pont néhány lefele hulló bomba lesz illúzióromboló. :lol: Ne vicceljünk már.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig fura volt a fizikán keresztül belekötni egy sw filmbe, hisz az már 1977-ben se számított. A legjobb példa a hang vagy az, hogy úgy repülnek az űrben mintha lenne légellenállás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És már az ep5-ben is hullottak a bombák. Persze az ep5 az egy tökéletes isteni csoda, minek folytán ott a hulló bombák egyáltalán nem számítanak hibának, hanem jól átgondolt, az univerzumba beleillő, hat évvel előre kidolgozott koncepció és fizikai tételek harmonikus megtestesülése. Az ep8 sz*r, ott kolosszális, megbocsáthatatlan hiba, ami az egész filmet alapból tönkre vágta. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 27. - 12:03, Dzséjt írta:

És már az ep5-ben is hullottak a bombák. Persze az ep5 az egy tökéletes isteni csoda, minek folytán ott a hulló bombák egyáltalán nem számítanak hibának, hanem jól átgondolt, az univerzumba beleillő, hat évvel előre kidolgozott koncepció és fizikai tételek harmonikus megtestesülése. Az ep8 sz*r, ott kolosszális, megbocsáthatatlan hiba, ami az egész filmet alapból tönkre vágta. :evil:

Távol álljon tőlem, hogy a SW-n fizikát kérjek számon. De az EPV-ben vilgító valamik szállatak egy szép nagy aszteroida felszínére, ahol szép nagyot villantak meg szép hangot is adtak, mindenki fantáziájára volt bízva, milyenek ezek és hogy indítják őket. Itt meg lötyögő ökölnyi golyók függtek vami sínek közt, melyek látszólag kiestek belőlük és szétszedtek egy irgalmatlanul nagy hajót... Nálam ezek a lötyögő "gyöngysorok" iszonyú illúziórombolók voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Sokadik újranézés után megerősödött bennem: ez a kedvenc Star Wars filmem.

Van egyébként ugye ez a filmes közhely, hogy a csatába vonulás előtt a főhős mond egy hegyi beszédet a katonáknak. Általában ez hidegen szokott hagyni, de itt az RO-ban rendre libabőrös leszek attól amikor Jyn a végén felpezsdíti a harci kedvet.

 

"Saw Gerrera used to say, one fighter with a sharp stick and nothing left to lose can take the day. They have no idea we’re coming. They have no reason to expect us. If we can make it to the ground, we’ll take the next chance. And the next. On and on until we win... or the chances are spent. The Death Star plans are down there. Cassian, K2, and I will find them. We’ll find a way to find them."

 

Imádom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nem láttam egy ideje, így most megint meglepett mennyi érzelem van ebben a filmben. Epikus és letaglózó, a jó értelemben. Látványilag is nagyon ütős és ami fontosabb, olyan simán megy az EPIV-ben ahogy az csak lehet. Értem ez alatt a látványt és a hangulatot egyaránt. Ezután azt kell mondjam, a New Hope kicsit langyosan indul. Ugyan a TLJ-hez nem ér fel, de bőven a második legjobb film az újak között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

(Ha már szóba jött a testbeszéd a Mando kapcsán egy másik topicban: nagy fájdalmam amit Vader játszik a RO-ban. Volt elég előkép hozzá, hogy egy jó színész leszedje Prowse mozgását, fej, kéz és testjátékát. Nem igazán sikerült. Rendesen túl van tolva a Krennic felé irányuló fenyegető kézmozgás, közben az egész testjáték sántít, sosem járt így Vader. A végén pedig amikor sarkon fordul és megy a hajójához... pfff. Annál lassabban nem lehet kisétálni, minden az ellenkezőjét indokolná, nem ezt a teszetosza mozgást abban a szituban. Ez a rendező hibája is, legalább a vágásnál korrigálnia kellett volna, nem mutatni annyi ideig, nagyon idegel. :( A maszkról nem is beszélve: sosem bocsájtom meg neki, hogy nem azt a matt sisakot viseli amit az ep.4-ben. Ne gyertek azzal, hogy átöltözött a Tantive előtt. ;) Nagy kedvencem a RO, de ez zavar, nem kicsit. A szinkronja meg simán gyalázat, a legcikibb mind közül, pedig Vader szinkronja mindenkitől gagyi az eredetihez képest, számomra abszolút hallgathatatlan.)  :(( 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Vader maszk azokhoz a következetlenségekhez képest amik a régi trilógiában vannak, eltörpül. Például az amit az ep.5-ben láttunk Vader fedetlen fejéből köszönőviszonyban sincs a Nagyúr ep.6-os arcával. Palpatine ep.5-ös arca meg most a felújítások és McDiarmid behozása után is alig hasonlít az ep.6-os Palpatine-ra (és itt ugye nem is lehet érv hogy menetközben változott a koncepció, hisz a legújabb ep.5-ös Palpi jóval az ep.6 után került be). Megjegyzem: engem különösebben ezek se zavarnak.

Ráadásul Vadernek ebben a filmben van az egyik legjobb jelenete, aminek pont azaz egyik nagy erőssége, hogy egyrészt sokkal nagyobb badass-nak tűnik mint bármikor a régi trilógia folyamán, ugyanakkor nem estek túlzásba. Semmi olyat nem csinál, ami furcsa lenne az OT tükrében.

Ha már testjáték engem sokkal jobban zavar hogy a legutóbbi mandalori részben

a nagy mandalori harcosok közül több is miután bedobják magukat a fináléban semmi fedezéket nem használva csak úgy mennek és lőnek. Nem bántam volna ha picit profibb harcosoknak tünnek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mandalori-ügyben egyetértünk.  Palpin valahogy nem akadok ki, és Vader ep.5-ös feje sem zavar, nem tudom miért. :)


Vader badass a RO végén, ez is igaz, elképesztő, imádom. Első látásra úgy odavert, mint anno a Tantive ajtajában való megjelenése. Tátott szájjal néztem, de tényleg. 10/10 mindkettő.
Director Krennic (odavagyok, ahogy ezt mondja :) ) kioktatása pedig zseniál, kivéve amit írtam róla... Vader-fan vagyok, zavar nagyon minden apróság, ami nem klappol. A maszk azért idegel, mert zseniál az ep.4-es kopott design, mai napig mindent visz nálam Vader összes premier plános és félközeli látványa. :) Vártam is nagyon, hogy újra láthatom, új képeken, erre jött az RO verzio... a lassú, erőtlen kivonulása a hajóról... pfff. Viszont a belépője Krennic elé, az állat, már a Mustafarra érkezés is baromi cool, látvány és zene is. Az igazgatót bejelentő fazon is nagyon nagy, tiszta A rózsa vére c. filmbe illő ruha és fej. :) És Vader a gyógyfürdőben, hmmm. Súlyos pillanatok. 

Nincs dráma, szeretem nagyon ezt a filmet, csak... ;)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.