Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Egy ideje nem láttam már a filmet, de a TROS BD-re készülés keretében tegnap ismét sort kerítettem rá. Még mindig fantasztikusan jó film! A legnagyobb erőssége, hogy sok helyen sikerült benne elkapni azt az igazi EPIV-es hangulatot, ami a folytatást jellemzi. Nálam éppen ezért ez a rész beillik inkább egy SAGA filmnek, mint egy különálló történetnek. Korábban nem hittem volna, hogy ennyire meg lehet idézni ezt a korábbi hangulatot úgy, hogy nem koppintanak a nagy elődről! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma adta a TV, hát megnéztem, mivel tavaly nyáron láttam utoljára :) Zseniális film. Még ha valakinek nem is tetszett az új trilógia, szerintem azok se tagadhatják, hogy önmagában emiatt a film miatt is megérte a Disney kezébe adni a Star Wars sorsát :) Az egyetlen SW film, amibe ha akarnék se tudnék belekötni :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Yoda József írta:

Az egyetlen SW film, amibe ha akarnék se tudnék belekötni :D

Nem volt benne porg.:P Talán az egyetlen ami nem tetszik nekem benne az Leia a film végén. Olyan mintha kifehérítették volna az arcát szegénynek, de ez csak részletkérdés. A film élvezeti értékéből nem von le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 05. 03. - 9:43, Donát írta:

Threepioék hogyan kerültek a Tantive-ra? :P 

Scotty felsugározta őket. :P Amúgy szerintem is az ő cameojuk ront bele kicsit az összképbe, hogy pont ott és akkor jelennek meg. Tényleg jogosan lehet feltenni a kérdést, hogy mit keresnek ők még a Bázis 1-en, amikor Bail már órákkal korábban szólt Antilles kapitánynak, hogy induljanak majd el a Tatooine-ra, maga Organa pedig visszatért az Alderaanra (sőt, ahogy fest a dolog, már Mon Mothma is távozóban van, és tudjuk, hogy a Profundity, amibe be van dokkolva a Tantive IV, az is indulni készül).

Szóval szerintem jobban működött volna, ha valamelyik korábbi jelenetben látjuk a két droidot, vagy esetleg a film végén, a Tantive IV folyosóján.

De, ahogy Pildi is írta, sokat elmond a filmről, hogy ebbe lehet csak igazán belekötni. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

De, ahogy Pildi is írta, sokat elmond a filmről, hogy ebbe lehet csak igazán belekötni. :D 

Igen, abszolút.

 

A SAGA Podcastban épp most csinálunk egy 11 filmes rangsort. Nem árulok el nagy titkot, ha elmondom, hogy a Rogue One ott van az élbolyban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Disney-éra legjobb filmje, ez volt az egyetlen, ahol tényleg maximális áhítattal hagytam el a mozitermet (egyedül talán csak az első 20-25 perc nem tetszett annyira, nekem az túl kapkodós volt, gyorsan összerántották a szálakat.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam inkább Az utolsó Jedik és a Skywalker kora  volt, ahol maximális áhítattal hagytam el a mozit. A túl sok halál a végén már zavart. Ne jöjjön nekem senki azzal, hogy törvényszerű volt az, hogy minden főszereplőnek meg kell halnia. Ugyanis tudok róla, hogy a készítők olyan sztorivázlatot is készítettek, melynél a szereplők egy része túléli. Arra az esetre készítették, ha a Disney nem engedné ezt a nagy arányú szereplő irtást.

 

Egyébként a filmet  most hétvégén a Viasat 3-on újra nézve vettem észre valamit. A felkelők kapnak értesítést, hogy a Jedhán bevetették a Halálcsillagot. Draven ezek után is ragaszkodik ahhoz, hogy Galen-t meg kell ölni. A következő jutott eszembe: mekkora marha ez a pasas. Épp az előbb kaptak értesítést arról, hogy a Halálcsillag létezik és működik. Az adott helyzetben már tök fölösleges megölni Erso-t, hisz a halála már nem oszt, vagy szoroz bármit is. Éppen ellenkezőleg, azt kellett volna utasításba adni ezek után Cassiannak, hogy élve kell elfogni. Módosítani kellett volna az eredeti elképzelésén. Dravenen itt látszott meg, hogy mennyire alkalmatlan a vezetői posztra.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nálam inkább Az utolsó Jedik és a Skywalker kora  volt, ahol maximális áhítattal hagytam el a mozit. A túl sok halál a végén már zavart. Ne jöjjön nekem senki azzal, hogy törvényszerű volt az, hogy minden főszereplőnek meg kell halnia. Ugyanis tudok róla, hogy a készítők olyan sztorivázlatot is készítettek, melynél a szereplők egy része túléli. Arra az esetre készítették, ha a Disney nem engedné ezt a nagy arányú szereplő irtást.

Attól, hogy csináltak ilyen vázlatot vésztervnek, még nem jelenti azt, hogy az is működött volna, sőt, mivel kényszerből született, valószínűleg gyenge is volt. ;) 

39 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egyébként a filmet  most hétvégén a Viasat 3-on újra nézve vettem észre valamit. A felkelők kapnak értesítést, hogy a Jedhán bevetették a Halálcsillagot. Draven ezek után is ragaszkodik ahhoz, hogy Galen-t meg kell ölni. A következő jutott eszembe: mekkora marha ez a pasas. Épp az előbb kaptak értesítést arról, hogy a Halálcsillag létezik és működik. Az adott helyzetben már tök fölösleges megölni Erso-t, hisz a halála már nem oszt, vagy szoroz bármit is. Éppen ellenkezőleg, azt kellett volna utasításba adni ezek után Cassiannak, hogy élve kell elfogni. Módosítani kellett volna az eredeti elképzelésén. Dravenen itt látszott meg, hogy mennyire alkalmatlan a vezetői posztra.

Ezt már tárgyaltuk korábban:  

2017. 01. 14. - 19:03, Dzséjt írta:

Amúgy meg, ha már okokat keresünk Galen későbbi likvidálására. Ahogy Draven mondta, nem tudják, mit épített Galen. Nem tudják, mire lehet még szükség rá.

- Szükség lehet rá az üzemeltetésnél.

- Szükség lehet rá a karbantartásnál (nyilván nem pár csavar meghúzására gondolok). A mi világunkban is vannak olyan dolgok, amiket csak kevés számú szakember tud elvégezni.

- Szükség lehet rá a továbbfejlesztésnél.

- Szükség lehet rá a reprodukciónál.

Könnyen lehetnek a Halálcsillagnak olyan komponensei, amit Galen nélkül nem lehet üzemeltetni hosszú távon, vagy karbantartani, vagy továbbfejleszteni, vagy reprodukálni. Draven megtudja, hogy elpusztult Jedha, de az akkor is csak egy hold, ami messze van egy bolygótól (még a Csillagpusztító is inkább csak kisbolygó). Draven nem tudhatja, hogy ez volt a teljes erejű lövés, amiről még majd Galen továbbfejleszti, vagy csak az energia volt csökkentett. De azt sem tudhatja, hogy a Halálcsillag tulajdonképpen elkészült. Feltételezheti azt is, hogy a fejlesztés még folyamatban van, és ez csak egy próbalövés volt. Ez esetben is célszerű lehet Galen likvidálása.

És még sok olyan dolog közbejöhet, amire Galenre akár szükség is lehet. Draven nem tudja, hogyan vagy milyen mértékben működik a Halálcsillag és milyen további szerepe van az üzemeltetésében vagy fejlesztésében Galennek.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ugyanis tudok róla, hogy a készítők olyan sztorivázlatot is készítettek, melynél a szereplők egy része túléli. Arra az esetre készítették, ha a Disney nem engedné ezt a nagy arányú szereplő irtást.

Én ezt a történetet úgy ismerem, hogy pont a Disney kérésére írták ki az összes karaktert (többek között ezért is rendeltek el nagy mértékű utóforgatást, mert a film befejezését, az utolsó 30-40 percet kvázi újraírták). Szóval a kevésbé sötét befejezés az nem egy kényszersztori volt, hanem az volt az eredeti verzió, amit a forgalmazó kérésére megváltoztattak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Yoda József írta:

Én ezt a történetet úgy ismerem, hogy pont a Disney kérésére írták ki az összes karaktert (többek között ezért is rendeltek el nagy mértékű utóforgatást, mert a film befejezését, az utolsó 30-40 percet kvázi újraírták). Szóval a kevésbé sötét befejezés az nem egy kényszersztori volt, hanem az volt az eredeti verzió, amit a forgalmazó kérésére megváltoztattak.

Kár, hogy megváltoztatták. Ha kevesebb lett volna a főszereplő halál, jobban tetszett volna a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Revan9 írta:

Kár, hogy megváltoztatták. Ha kevesebb lett volna a főszereplő halál, jobban tetszett volna a film.

És akkor nem is lennének a film szálai elvarrva, ami elég problémás, hiszen a közvetlenül utána játszódó Új reményben egy szó sincs a főszereplőkről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ezt már tárgyaltuk korábban

Igen, ezzel egyetértek. Szerintem teljesen logikus volt, hogy a lövés után is meg akarták ölni.

20 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Kár, hogy megváltoztatták. Ha kevesebb lett volna a főszereplő halál, jobban tetszett volna a film.

Ez attól is függ kiket tekintünk főszereplőnek. Akik igazán főszereplők voltak, túl sokat tudtak ahhoz, hogy kellőképp konzisztensen illeszkedjen a képbe, ha életben maradnak. Akkor más tudásuk kellett volna legyen, ahhoz meg totál másképp kellett volna megírni a sztorit.

Aki meg inkább csak fontosabb szereplő volt (pl. Chirrut vagy Baze), életben maradhatott volna, de nem tudom mennyiben segített volna a helyzeten bármit is. Szerintem jó volt ez így, ahogyan történt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szóval szerintem jobban működött volna, ha valamelyik korábbi jelenetben látjuk a két droidot, vagy esetleg a film végén, a Tantive IV folyosóján.

Vagy egyáltalán nem kerülnek bele. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

És akkor nem is lennének a film szálai elvarrva, ami elég problémás, hiszen a közvetlenül utána játszódó Új reményben egy szó sincs a főszereplőkről.

És ha életben maradtak volna, akkor ugyan miért kellett volna, hogy szó legyen róluk az Egy új reményben? A klasszikus trilógiában egy szó sincs a Lázadók animációs sorozat hőseiről sem, mégis csak Kanan halt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És ha életben maradtak volna, akkor ugyan miért kellett volna, hogy szó legyen róluk az Egy új reményben? A klasszikus trilógiában egy szó sincs a Lázadók animációs sorozat hőseiről sem, mégis csak Kanan halt meg.

Igen, viszont azt ne felejtsük el, hogy Kanan egyfajta vezérük volt. A másikról pedig láttuk, hogy Thrawnnal együtt eltűnnek az ismeretlenség homályos ködében. Sabine-ról pedig láttuk, hogy a fiú keresésére indul, miközben Hera épp terhes volt. Utóbbi ugye a csapat tán legfőbb vezetője volt, Chopper meg a hű segédje. Róluk logikus, hogy kikerültek az események fókuszából. Így lényegében nemigen maradt senki Zeben kívül. Ezek alapján végül is érthető, hogy nem láttuk őket.

 

Ezenfelül a RO főszereplőiről az is elmondható, hogy olyan infó birtokában voltak, ami kritikus lett volna a Szövetségnek. Ha Jyn, Cassian, K2 vagy Bodhi (ha jól rémlik, tán ő is tudhatta a dolgot, bár ebben most így hirtelen nem vagyok biztos) élve kijutnak a Scarifról, akkor nyilván továbbadják az infót a Halálcsillag konkrét sebezhetőségéről a bajtársaiknak. Ez esetben nem lett volna értelme annak, hogy az Ep.4-ben a tervrajzokat elemezgetik, sőt lényegében a tervrajzok kijuttatásának se lett volna sok haszna, hiszen pontosan tudták volna mi a szabotázs kulcsa.

 

Szerintem ez a sztori egyszerűen csak így működhetett rendesen, így állt össze teljessé a mozaik. Eleve nehéz elképzelni hogyan juthatott volna ki bárki is élve a bolygóról. Illetve a 4-nek így van értelme, hogy csak egy tervrajzot sikerült kijuttatni az archívumból, más adat nem állt rendelkezésre, így a lázadóknak ebből kellett főzniük. Az amúgy sem festett volna túl jól, hogy az adatlemezt hurcolják, mint az utolsó reménysugarat, erre van kihegyezve a legepikusabb jelenet, miközben igazából lázadó emberek is kijutnak vhogy élve lentről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ahogy Cassian és Jyn eltűnik a fényben, az valami gyönyörű.

Kíváncsi vagyok az új hősök felbukkanása  (Luke, Han stb.) és a pörgő események fényében mennyire ápolták a kultuszukat a Lázadásban, majd az Új Köztársaságban. Sajnos, szerintem, évtizedekkel később az ő nevük már elfelejtődött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Kíváncsi vagyok az új hősök felbukkanása  (Luke, Han stb.) és a pörgő események fényében mennyire ápolták a kultuszukat a Lázadásban, majd az Új Köztársaságban. Sajnos, szerintem, évtizedekkel később az ő nevük már elfelejtődött.

A Zsivány osztag ő előttük tiszteleg. :)

 

8 perccel korábban, pb69 írta:

Igen, viszont azt ne felejtsük el, hogy Kanan egyfajta vezérük volt. A másikról pedig láttuk, hogy Thrawnnal együtt eltűnnek az ismeretlenség homályos ködében. Sabine-ról pedig láttuk, hogy a fiú keresésére indul, miközben Hera épp terhes volt. Utóbbi ugye a csapat tán legfőbb vezetője volt, Chopper meg a hű segédje. Róluk logikus, hogy kikerültek az események fókuszából. Így lényegében nemigen maradt senki Zeben kívül. Ezek alapján végül is érthető, hogy nem láttuk őket.

1. Sabine a Lothalon maradt a háború alatt. Csak az Endori - vagy Jakkui - csata után lépett le Ahsokával megkeresni Ezrát.

2. Hera, Rex és Zeb nagyon is benne voltak a háború forgatagában. Nem annyira nagy karakterek voltak a lázadók soraiban, de a saját sejtükön belül kimagasló pozícióban tetszelegtek. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Sabine a Lothalon maradt a háború alatt. Csak az Endori - vagy Jakkui - csata után lépett le Ahsokával megkeresni Ezrát.

Ja tényleg, mert ott volt vmi olyasmi, hogy Sabine megígérte Ezrának, hogy a távollétében tartja Lothalt, ugye? :hmm: És ezért csak a háború után lépett le. Franc, érik már egy Rebels újranézés is. :P 

4 perccel korábban, Bence1997 írta:

Hera, Rex és Zeb nagyon is benne voltak a háború forgatagában. Nem annyira nagy karakterek voltak a lázadók soraiban, de a saját sejtükön belül kimagasló pozícióban tetszelegtek.

Nem is azt mondtam, hogy egyáltalán nem vették ki a részüket a háborúból, de az logikus, hogy nem voltak annyira előtérben, hogy lássuk őket csatározni. Bár Rex azért csak befigyelt a végén az Endoron. Vagy nem. :P :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

Ja tényleg, mert ott volt vmi olyasmi, hogy Sabine megígérte Ezrának, hogy a távollétében tartja Lothalt, ugye? :hmm: És ezért csak a háború után lépett le. Franc, érik már egy Rebels újranézés is. :P 

Bizony, bizony. :P

2 perccel korábban, pb69 írta:

Nem is azt mondtam, hogy egyáltalán nem vették ki a részüket a háborúból, de az logikus, hogy nem voltak annyira előtérben, hogy lássuk őket csatározni. Bár Rex azért csak befigyelt a végén az Endoron. Vagy nem. :P :evil:

Igazából Hera az egyetlen olyan karakter, aki igazán fontos rangban áll a többiekkel szemben és könnyen előtérbe kerülhetett volna a Scariffi csatában. :) Rex meg ott volt Endornál - Sabine szerint - szóval vagy őt láttuk vagy nem. De ott volt. :D Az, hogy az a szakállas csávó volt -e vagy sem, azt Filonit idézve: mindenki maga döntse el. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Rex meg ott volt Endornál - Sabine szerint - szóval vagy őt láttuk vagy nem. De ott volt. :D Az, hogy az a szakállas csávó volt -e vagy sem, azt Filonit idézve: mindenki maga döntse el. :evil:

Persze, csak ugye abból indultunk ki, hogy látjuk-e őket. Ha nem ő az a szakállas muksó, akkor nem "figyel be" az endori csata végén, szegény. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, pb69 írta:

Igen, viszont azt ne felejtsük el, hogy Kanan egyfajta vezérük volt. A másikról pedig láttuk, hogy Thrawnnal együtt eltűnnek az ismeretlenség homályos ködében. Sabine-ról pedig láttuk, hogy a fiú keresésére indul, miközben Hera épp terhes volt. Utóbbi ugye a csapat tán legfőbb vezetője volt, Chopper meg a hű segédje. Róluk logikus, hogy kikerültek az események fókuszából. Így lényegében nemigen maradt senki Zeben kívül. Ezek alapján végül is érthető, hogy nem láttuk őket.

 

Ezenfelül a RO főszereplőiről az is elmondható, hogy olyan infó birtokában voltak, ami kritikus lett volna a Szövetségnek. Ha Jyn, Cassian, K2 vagy Bodhi (ha jól rémlik, tán ő is tudhatta a dolgot, bár ebben most így hirtelen nem vagyok biztos) élve kijutnak a Scarifról, akkor nyilván továbbadják az infót a Halálcsillag konkrét sebezhetőségéről a bajtársaiknak. Ez esetben nem lett volna értelme annak, hogy az Ep.4-ben a tervrajzokat elemezgetik, sőt lényegében a tervrajzok kijuttatásának se lett volna sok haszna, hiszen pontosan tudták volna mi a szabotázs kulcsa.

 

Szerintem ez a sztori egyszerűen csak így működhetett rendesen, így állt össze teljessé a mozaik. Eleve nehéz elképzelni hogyan juthatott volna ki bárki is élve a bolygóról. Illetve a 4-nek így van értelme, hogy csak egy tervrajzot sikerült kijuttatni az archívumból, más adat nem állt rendelkezésre, így a lázadóknak ebből kellett főzniük. Az amúgy sem festett volna túl jól, hogy az adatlemezt hurcolják, mint az utolsó reménysugarat, erre van kihegyezve a legepikusabb jelenet, miközben igazából lázadó emberek is kijutnak vhogy élve lentről.

Így már értem, köszönöm. De az érzéseimen ez akkor se változtat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát aki ragaszkodik a happy end-hez, annak meg tudom érteni, ha nem jött be maximálisan ez a film :) habár e tekintetben nem sokban különbözik a ROTS-tól, TESB-től és a TLJ-től: mindegyikük tragikus, de a végén van egy kis remény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, pb69 írta:

sőt lényegében a tervrajzok kijuttatásának se lett volna sok haszna, hiszen pontosan tudták volna mi a szabotázs kulcsa

Nana, az a terv akkor is kellett volna, hiszen még Jynék sem tudták, pontosan hol van a szabotázs kulcsa azon a holdméretű bázison. Attól, hogy tudod, hogy a kincs egy barlangban van, még kell a térkép, ami jelzi, hogy a Földön hol van a barlang. Elemezni is ezért kellett. Tudták, hogy mit keresnek - ezt Jynék már nyilván elmondták, amikor visszatértek az Eaduról -, de ki kellett elemezniük a terveket, hogy tudják, hol van a reaktormodul. Eleve Galen emiatt küldte el Jynéket a Scarifra, ezért kellettek a tervek:

"Saw, the reactor module, that's the key. That's the place I've laid my trap. It's well hidden and unstable. One blast to any part of it will destroy the entire station. You'll need the plans, the structural plans for the Death Star, to find the reactor. I know there's a complete engineering archive in the data vault at the Citadel Tower on Scarif."

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Kíváncsi vagyok az új hősök felbukkanása  (Luke, Han stb.) és a pörgő események fényében mennyire ápolták a kultuszukat a Lázadásban, majd az Új Köztársaságban. Sajnos, szerintem, évtizedekkel később az ő nevük már elfelejtődött.

Ahogy Bence írta, a Zsivány osztag előttük tiszteleg, de később Luke-ék járnak a Jedha maradványain, ahol róluk is megemlékeztek. Mon Mothma is írt róluk az emlékirataikban, és a Whill krónikái is jegyzik őket. Sőt a Jyn yavini beszédéről készült felvétel elterjedt a Galaxisban a Halálcsillag pusztulása után, és bár a Birodalom betiltotta, az valahogy mégis fennmaradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából ez a film nálam annyira közel van a tökéleteshez, hogy csak két apróságba tudnék belekötni. Az egyik Ponda Baba és Evazan cameo-ja amit fölöslegesnek érzek, pláne úgy hogy nem sokkal később Luke-ba is belefutnak. Illetve Tarkin CGI-je néhány snitten lehetne jobb. Ennyi. Minden más úgy szuper ahogy van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.