Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Mert az egy felvezető rész, annak viszont tökéletes. :) Erre céloztam korábban. Ez egy önálló film, itt mindent be lehetett vetni.

Mindkét mondatoddal egyetértek. Ezzel együtt is tartom, hogy a TFA-nak nem a történet a húzóereje, erre céloztam alább. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kifejezetten a vizuális effekteket díjazó VES gálára hét jelölést gyűjtött össze a Rogue One, többet mint bármely másik film idén (az átadó februárban lesz):

 

-Kiemelkedő vizuális effektek

-Kiemelkedő animált alakítás - Tarkin

-Kiemelkedő kreált környezet - a scarifi komplexum

-Kiemelkedő virtuális fényképezés - az űrcsata

-Kiemelkedő virtuális modell - a fiatal Leia és a csillagromboló (két jelölést kapott a film)

-Kiemelkedő szimuláció - Jedha pusztulása

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Tarkin miatt legalább az effektek miatt kaphatna Oscart, de begyepesedett, matuzsálemkorú akadémiai tagok miatt úgyse kap. A felük azt sem tudja, mi az a CGI, a másik fele meg azt hiszi, hogy az valami terrorista fenyegetés... :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én rengeteg kritikát átnyálaztam, de ilyet sehol nem olvastam. Akiknek nem tetszett azoknak az volt a bajuk hogy nem volt realisztikus a CGI. Páraknak nem tüntek egészen embereknek. Nem a hasonlósággal volt a baj.

Akkor minek tűntek? Kutyáknak? :D Istenem ekkora baromságot... Csak azért nyavalyognak, mert tudják, hogy cgi és miért is lehet a legjobban elégedetlenkedni ha nem ezért? Én teljesen le voltam nyűgözve az első megtekintésnél. Szerintem fantasztikusan sikerült mind Leia mind Tarkin. Főleg az utóbbi nagyon jó, minél többet látom annál jobb, és a megjelenésén túl csak a hanglejtése a jobb. Egyébként én is rengeteg véleményt olvastam a neten az utóbbi hetekben, rengeteg oldalon, de a többségnek nagyon bejött Tarkin és Leia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor minek tűntek? Kutyáknak? :D Istenem ekkora baromságot... Csak azért nyavalyognak, mert tudják, hogy cgi és miért is lehet a legjobban elégedetlenkedni ha nem ezért? Én teljesen le voltam nyűgözve az első megtekintésnél. Szerintem fantasztikusan sikerült mind Leia mind Tarkin. Főleg az utóbbi nagyon jó, minél többet látom annál jobb, és a megjelenésén túl csak a hanglejtése a jobb. Egyébként én is rengeteg véleményt olvastam a neten az utóbbi hetekben, rengeteg oldalon, de a többségnek nagyon bejött Tarkin és Leia.

Szerintem Tarkin so-so. Kihozták belőle, amit lehetett, de azért nem tökéletes. Leia szerintem kifogástalan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan! Tökéletes sosem lesz, mert az emberi szem mindig fel fogja ismerni a nem valódit. Aki tökéletesre vágyódik, az jobb, ha eltemeti magát, mert olyat soha semmiből sem kap.

Ahhoz képest, hogy egy halott embert láttunk a filmben, ez zseniális! És Tarkin a nagyobb csoda, mert ő sokkal több játékidőt kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moziban nézed? :)

 

Igen :) szinkronosan, IMAX-ben ezúttal. Sajnos nem igazán jött át se az IMAX, se a 3D, a szinkron is hagy maga után kívánnivalót (főleg Leia a végén, majdnem elröhögtem magam, olyan bénán szólalt meg...)

 

De maga a film tökéletes. Számomra a legjobb SW, letaszítva a Sithek bosszúját :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan! Tökéletes sosem lesz, mert az emberi szem mindig fel fogja ismerni a nem valódit. Aki tökéletesre vágyódik, az jobb, ha eltemeti magát, mert olyat soha semmiből sem kap.

Ahhoz képest, hogy egy halott embert láttunk a filmben, ez zseniális! És Tarkin a nagyobb csoda, mert ő sokkal több játékidőt kapott.

Dzséjt, ha így ismered a jövőt, légyszi a lottó számokat is dobd már be a fórumra! Kösz.

Soha ne mondd, hogy soha. Most ennyit lehetett kihozni ebből, ezt aláírom. De lesz ez még jobb is!

 

Egyébként nem azt írtam, hogy tökéletes kell, csak azt, hogy a mostani nem tökéletes. Van még a mostani és a tökéletes között bőven fejlődési lehetőség.

 

Igen :) szinkronosan, IMAX-ben ezúttal. Sajnos nem igazán jött át se az IMAX, se a 3D, a szinkron is hagy maga után kívánnivalót (főleg Leia a végén, majdnem elröhögtem magam, olyan bénán szólalt meg...)

 

De maga a film tökéletes. Számomra a legjobb SW, letaszítva a Sithek bosszúját :)

Jaj, ne is mondd. Szeretném újra megnézni a filmet, de egyszerűen nem vesz rá a lélek szinkronosan, feliratosan meg már nem adják nálunk a moziban. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a jövőt ismerem, csak éppen elég szakember ismerősöm van (az egyikükkel te is találkozhattál már párszor, pl. pont az RO premierjén, és nem egy noname cégnek animál, hanem a Digicnek, szóval ezen a téren lehet adni a szavára) és elég szakmai anyagot olvastam a témáról, hogy tudjam: az ember mindig észre fogja venni a CGI-t. Ergo nem lesz tökéletes sosem, mert a tökéletes az az, ami becsapja az embert. Ez szakértők szerint pszichológiai képtelenség. Mindig fel fogjuk ismerni a CGI emberi arcot.

És ha valaki azt írja, hogy "nem volt tökéletes", az bizony azt jelenti, hogy azt várja. Ha nem így van, akkor írd csak szimplán azt, hogy van még hová fejlődni, vagy, hogy lesz még ennél jobb is, ezekkel maximálisan egyetértek. Elsőre viszont akkor is zseniális az, amit az RO-ban alkottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a jövőt ismerem, csak éppen elég szakember ismerősöm van (az egyikükkel te is találkozhattál már párszor, pl. pont az RO premierjén, és nem egy noname cégnek animál, hanem a Digicnek, szóval ezen a téren lehet adni a szavára) és elég szakmai anyagot olvastam a témáról, hogy tudjam: az ember mindig észre fogja venni a CGI-t. Ergo nem lesz tökéletes sosem, mert a tökéletes az az, ami becsapja az embert. Ez szakértők szerint pszichológiai képtelenség. Mindig fel fogjuk ismerni a CGI emberi arcot.

És ha valaki azt írja, hogy "nem volt tökéletes", az bizony azt jelenti, hogy azt várja. Ha nem így van, akkor írd csak szimplán azt, hogy van még hová fejlődni, vagy, hogy lesz még ennél jobb is, ezekkel maximálisan egyetértek. Elsőre viszont akkor is zseniális az, amit az RO-ban alkottak.

Azért írtam, hogy "nem volt tökéletes", mert valóban ezt érzem: jó volt, de nem volt még tökéletes --> ergo van még hova fejlődni. Nálam ez így logikus. :)

Én elhiszem, hogy a jelenlegi ismereteink szerint az ember mindig észre fogja venni a CGI-t. Én azt mondom, hogy térjünk vissza rá tíz év múlva, mert sokat fejlődhet a technika. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.