Ugrás a kommentre

3x18 - Twin Suns


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Luke pedig - nos maradjunk annyiban, hogy Ben szerint ő a kiválasztott. Ez azért nem meglepő számomra, mert az EpIII-ban is múlt időben beszél Anakin kiválasztottságáról, így nálam két lehetőség volt: vagy egyáltalán nem hisz már abban, hogy lenne kiválasztott, vagy pedig azt hiszi, hogy Luke/Leia az. Ugye valószínű, hogy jelen álláspontját Qui-Gonnal közösen alakította ki - ha már beszéltek a tréning végett - viszont jól tudjuk, hogy a szellemek sem tudnak mindent, ellenben Obi nem hinné azt, hogy Anakin/Vader átállíthatatlan az EpVI-ban. Szóval maradjunk annyiban, hogy QG és Obi szerint Luke a kiválasztott, de ez korántsem jelenti azt, hogy valóban ő az - mindamellett logikusnak hangzana az új trilógia miatt. Várjuk meg, hogy ott pontosan mi fog Luke-kal történni.

http://www.starwarsmedia.hu/comment.php?comment.news.1578

 

Nah, Filoni is megerősítette a gondolatom, kiváló! :clap: Továbbra is Anakin a kiválasztott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: szép volt. :)

Őszintén örülök, hogy a Kiválasztott kérdése tisztázódott. Jobb ez így, hogy egyértelmű. És az pedig, hogy Obi-wan mást gondol és ezért nyilatkozik így, teljesen beleillik abba, amilyen helyzetben a karakter van, és ahogy akkor láthatja a dolgokat, vagyis a saját szemszögéből. ;)

 

RacerX: köszi az infókat, ez nagyon érdekes írás. :) Nagyon szépen leírja, miért lett olyan a párbaj, amilyen, és noha eddig is teljesen hitelesnek éreztem, most már pontosan érthető, hogy nem is lehetett volna másmilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy az eredeti interjúban egy szó nem esik Anakinról. A kérdés nincs megoldva. Filoni csak az epizód legvégéről beszél, hogy ezt az egészet úgy kellett megoldani, hogy azok is kapjanak némi infót, akik sosem látták a korábbi Star Wars műveket (ami azt jelenti, hogy ők egyből csak és kizárólag azt veszik le, hogy Luke a kiválasztott - tehát már a megvalósítás maga igazolja, hogy itt többről van szó).

 

Amúgy van még egy dolog, ami ezt az egészet kavarja: Qui-Gon hitt Anakinben, és jelenleg meglehetősen belsős infói lehetnek. Obi-Wan pedig tud beszélni Qui-Gonnal. Most akkor Obi-Wan vagy nagyon nem hisz az Erő avatárjaként is létező mesterében, vagy már olyat is tud, amit mi nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik a lentebbi hosszabb cikk, és az új elmélet is. Eddig erre nem gondoltam.

És megleszek konkrét hivatalos infók és megerősítés nélkül, mert nekem Anakin kiválasztottsága a szimpatikusabb, és egy nagyon jó és logikus gondolattal jutottunk most vissza ide.

Valamint az is lehet, hogy a prófécia megfoghatatlanabb, annál, semmint hogy konkretizálná, hogy a kiválasztottnak lesz-e gyermeke vagy sem.

Mivel ezesetben lett neki, így már lehetnek együtt is kiválasztottak, sőt az események is ezt mutatják, hisz nem Anakin érdeme, hogy vissza tudott térni.

A fia nélkül nem ment volna. Tehát Luke a kiválasztott útját nagymértékben befolyásolta, sőt szerves része annak.

Szóval tökmindegy, hogy Obi-wan a kiválasztottat védelmezi, vagy azt aki nélkül a kiválasztott elveszett volna örökre. Ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok, mivel most két topikban megy párhuzamban a téma, itt zárjuk le. A kiválasztottságról folyó diskurzust folytassuk az Anakin/Vader topikban, ahol már több álláspont is bővebb kifejtésre került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor csak egy utolsó OFF:

OK, közben én is láttam most este, hogy mi a helyzet. Eddig nem merült fel bennem, hogy csak az eredeti írásnak lehet hinni, de jogos, hogy érdemes mindig a forrást is megnézni, ha az elérhető, mert a legjobb szándék mellett is lehetnek félreértések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor csak egy utolsó OFF:

OK, közben én is láttam most este, hogy mi a helyzet. Eddig nem merült fel bennem, hogy csak az eredeti írásnak lehet hinni, de jogos, hogy érdemes mindig a forrást is megnézni, ha az elérhető, mert a legjobb szándék mellett is lehetnek félreértések.

Mindazonáltal Pildi, Pablo a mi álláspontunkon van, ez mindenképp biztató. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbiakból kiindulva de ez már ON lesz:

Szóval Maul azzal a tudattal "szenderül el", hogy "-Ő majd megbosszul minket!"

Tehát, hogy a kiválasztott majd elpusztítja a sitheket, akik immár neki is ellenségei.

A kérdés a következő: ezek után felmerül, hogy ha esetleg Obi-want lenyomta volna, felkereste volna-e a kis Luke-ot, hogy levágja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbiakból kiindulva de ez már ON lesz:

Szóval Maul azzal a tudattal "szenderül el", hogy "-Ő majd megbosszul minket!"

Tehát, hogy a kiválasztott majd elpusztítja a sitheket, akik immár neki is ellenségei.

A kérdés a következő: ezek után felmerül, hogy ha esetleg Obi-want lenyomta volna, felkereste volna-e a kis Luke-ot, hogy levágja?

 

Szerintem kitalálta volna, hogy Luke a tanítványa, mint Ezra esetében is :P

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkészült a full guide.

 

Érdekes, hogy Luke és Ezra csak pár nap eltéréssel születtek. Elgondolkodtató, hogy Ezrához képest Luke ekkor még sehol sincs. Egyre inkább foglalkoztat a kérdés, mi lesz Ezra sorsa az EPIV-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nem tudom, hogy tudjátok -e, de ez a rész eredetileg 35(!!!) perces lett volna! :o Azért durva, hogy ennyi minden kimaradt belőle (pl.: Savage, Satine, Kanan & Hera is többet szerepelt volna. ) :hmm:

 

A rész amúgy nekem nagyon tetszett! :D Magasan az egyik legjobb Rebels epizód. Viszont megmondva őszintén lehetett volna jobb is. Na nem a párbajra értve, az pont jó lett így röviden - bár azért két-három vágással többel beértem volna :whistle: - viszont maga az egész rész amellett hogy baromi hangulatos, vhogy Ezrát és Choppert nem éreztem odavalónak. Tudom, a sorozat legfőképp Ezráról szól és az ő kapcsolatáról a Ghost legénységével, viszont itt volt egy nagynak mondható esemény Maul és Kenobi személyében. Kihagyott ziccernek találom ezt a részét, viszont összességében maga a rész messze túlszárnyalta az elvárásaimat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy tudjátok -e, de ez a rész eredetileg 35(!!!) perces lett volna! :o Azért durva, hogy ennyi minden kimaradt belőle (pl.: Savage, Satine, Kanan & Hera is többet szerepelt volna. ) :hmm:

 

A rész amúgy nekem nagyon tetszett! :D Magasan az egyik legjobb Rebels epizód. Viszont megmondva őszintén lehetett volna jobb is. Na nem a párbajra értve, az pont jó lett így röviden - bár azért két-három vágással többel beértem volna :whistle: - viszont maga az egész rész amellett hogy baromi hangulatos, vhogy Ezrát és Choppert nem éreztem odavalónak. Tudom, a sorozat legfőképp Ezráról szól és az ő kapcsolatáról a Ghost legénységével, viszont itt volt egy nagynak mondható esemény Maul és Kenobi személyében. Kihagyott ziccernek találom ezt a részét, viszont összességében maga a rész messze túlszárnyalta az elvárásaimat. :)

Úristen, milyennek találtad volna az epizódot, ha nem lett volna kihagyott ziccer? Így is az egyik legjobbnak Rebels résznek tituláltad. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Le vagyok döbbenve. Teljesen. De komolyan. Leesett az állam.

Amikor az epizód elején feltűnt Kenobi hologram formájában, illetve a legelején Maul is, már sejtettem, hogy a(z egykori) Sith mellett végre Obit is láthatjuk hamarosan a Lázadókban, de azt nem gondoltam, hogy már ebben a részben. :) Szóval, nagyon megörültem, amikor szépen lassan megjelent az egyik kedvenc Jedim. Számomra ez a felbukkanás olyan mértékű volt, hogy nálam ez a rész nemcsak a 3. évad, hanem az egész sorozat egyik legjobbjává vált.

Mondjuk egy picit csalódtam is, amiért Obi-wan annyira hamar végzett ősi ellenségével, de a rész lezárása viszont nagyon hatásosra sikerült. Láthattuk Luke-ot is, még ha nem is teljes életnagyságban. :) Alatta pedig ment az a jellegzetes Star Wars-zene, ami a kedvencem... És akkor a buckalakókat még meg sem említettem. Tisztára A New Hope-hangulata volt az egész résznek szerintem. Nagyon tetszett. Egyedül a gyors Maul-kimúlást tudom felhozni negatívumként, szvsz kicsit összecsapott lett az Obi és közte levő harc. Én ennyi év találkozás után egy nagyobb küzdelemre számítottam.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyedül a gyors Maul-kimúlást tudom felhozni negatívumként, szvsz kicsit összecsapott lett az Obi és közte levő harc. Én ennyi év találkozás után egy nagyobb küzdelemre számítottam.

 

Szerintem meg így volt tökéletes. Azért egy bölcs és öreg, és nyilvánvalóan erős Jedi mesternek ne kelljen már szaltókat dobálnia ahhoz hogy legyőzzön valakit. Ez a 2-3 suhintás pont azt jelképezi, hogy már túlnőtt ezen. Másrészt "meghazudtolná" saját magát, hiszen a Halálcsillagon sem volt valami technikás Vader ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Röhejes lett volna, ha elnyúlik a harc. Eleve, két vénemberről van szó, Ben az ep4-ben sem éppen villám harcos. Másrészt, az egyik egy bölcs, harcedzett Jedi mester, a másik egy kissé már megkattant, vén kripli, aki ráadásul olyan trükkel akarta kiiktatni Bent, amit már egyszer alkalmazott a szeme láttára, és akit korábban már egy vak is legyőzött pár csapással.

Nagyszerű a rendezésben, hogy szinte minden mozdulat megidézi az ep1-et. Ahogy Obi-Wan az ep3-as harci állásából átfordul Qui-Gon állásába, ahogy Maul megpróbálja orrba vágni, mint Qui-Gont. Az egész nagyon elegáns, kimért és precíz. Mint egy szamuráj párbaj.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem lett volna jó, ha nagyon hosszúra elnyújtják a párbajt, de én azért ennél jó pár másodperccel többet vártam. :)

Ezek után már nagyon kíváncsi vagyok az utolsó két részre, remélem, láthatom még Obi-want, mert az ő jelenléte rengeteget dobott a sorozaton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.