Ugrás a kommentre

4x01 - Heroes of Mandalore


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amikor néztem én is azt hittem, hogy az anyja és a bátyja. :lol: Mentségemre szóljon, hogy elragadott a dráma. :P Ha van szünet a két rész között biztos nem így csapódik le. Emlékezzetek csak Barris árulására, azon mennyit kattogtunk. :P

Hát igen Odykám, mi már csak ilyen felszínes nézők vagyunk látod. Átéljük a drámát, ahelyett, hogy páncélokat számolgatnánk. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is láttam, hogy nem a szerettei páncélját veszi fel, de úgy voltam vele, hogy biztos meghaltak, hisz miért hagyott volna a birodalom túlélőket hátra? Semmibe se telt volna átkutatni a roncsokat, főleg hogy a katonák még pár perccel ezelőtt hajtottak vissza egy taktikai visszavonulást, sőt később kiderült, hogy a csapatszállítók még a teszt alatt is ott voltak. Az esetleg meg fordult a fejemben, hogy talán túlélték és elfogták őket, de arról "álmodni sem mertem", hogy a roncsok közül csak úgy kisántikálnak (ráadásul csak ők ketten)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy van nekünk egy Dzséjtünk. :D

Mire is mennétek nélkülem? :P

 

Azért az erős túlzás, hogy a rész mutatná, hogy túlélték. Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem zárja ki a halálukat.

Ezzel egyetértek, lentebb még én is úgy fogalmaztam, hogy kétségessé teszi a dolgot, de aztán elragadott a hév. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évadnyitónak jó volt ez a páros rész. Nekem leginkább az tetszett benne, ahogy megint kaptunk némi információt arról, milyen nép is a mandalóri, mennyire hagyomány tisztelő, hogy pl. még a halált is kockáztatják, de a hagyományos páncéljukról nem kívánnak lemondani. Persze az igazi megoldás nem a páncélcsere, hanem a csodafegyver átkalibrálása, amit Sabine meg is tett az alkalmas pillanatban.

A lent említett jelenetnél én is azt hittem hirtelen, hogy Sabine anyja és bátyja az áldozat, aztán meg örültem, hogy mégsem. Sabine szegény így is vádolta magát elégszer azért, amiért megteremtette a fegyvert, amire ilyesmire képes és amit a népe ellen fordított a Birodalom, és ha a saját családja is emiatt pusztul el, azt talán el sem viseli józan ésszel. Tetszett az ötlet, hogy az apja nem harcos, hanem művész, bár kicsit nehéz elképzelni, hogy egy olyan világban, ahol a harc ennyire dicsőséges dolog, hogy még a nők is erre készülnek gyerekkoruktól fogva, egy művész is lehet ennyire megbecsült tagja a közösségnek.

 

Sabine sosem akarta a kardot megtartani, azért fogadta el, mert meg akarta találni azt, aki a leginkább érdemes rá. Úgy néz ki, hogy ez sikerült, s bár a klánok nyilván nem csak a kard miatt fogadtak hűséget Bo-Katannak, de ez a jelkép egy jó lehetőséget adott arra, hogy ismét egyesülhessenek Mandalore szabadsága érdekében.

És Sabine végre letehette magáról a csodafegyver terhét, ami annyira nyomasztotta, hogy a saját magába vetett hite kérdőjeleződött meg minden alkalommal, amikor ez szóba került. Szerintem is visszatér a Ghost csapatához, hiszen a küldetést véghezvitte, segített a népének, most már a Lázadóknak van nagyobb szükségük rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Bo-Katan anno Vizsla bandájába tartozott. Milyen rendszert hozna el a népének? A régi harcos alapokra épülőt, vagy Staine pacifista eszméit szem előtt tartót? Esetleg egy keveréket? A szememben egyébként nem teljesen tiszta a karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a régi, harcos alapokon nyugvót. Az ezt az irányt követő, nyíltan terrorista Vizslát követte, aztán azért fordult szembe az egykori csapattársaival, mert azok a hagyományokkal nem törődve egy kívülállót fogadtak uralkodójukká. Végül még Satine is mondta, hogy sok dologban nem értenek egyet. Ebben az epizódban sem tűnt túl pacifistának, még úgy sem, hogy végül ő beszélte le Sabine-t a pusztításról. Szóval szerintem ő is a harcos hagyományt állítaná vissza, annyi különbséggel, hogy nagyobb hangsúlyt fektetne a becsületre, mint teszem azt a fegyverteleneket lemészárló és alapvetően terrort fenntartó Vizsla.

Na meg, szerintem a klón háborúk idején szépen bebizonyosodott, hogy Satine vak pacifizmusa csak pusztulást és nyomort hozhat. Ezután szerintem maga a nép nyírná ki azt, aki itt békés együttlétet akarna.

Szerintem ebben nincs kérdés: Bo-Katannak köze nincs Satine gondolkodásához, ő echte hagyományos mandalore. A harc és a hagyományok mindenek felett, meg annyi becsület, amennyi még nem áll a harcok és hagyományok útjába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami igaz az igaz, Satine nem kicsit esett át a ló túloldalára. Persze jót akart, a népét szolgálta, de túlzásba vitte a rózsaszín csillámok eregetését abban a korban, amikor háború uralta a galaxist. Talán több keménykedés jobb lett volna.

 

Bo-Katan ezzel szemben egy terrorista volt, valószínűleg Vizsla ágyasa is. Persze azóta eltelt két évtized, mindenki változhat (mint ahogy láttuk ezt itt Bo-nál is). Nekem a keverék felállás tetszene, de persze én nem vagyok Mandalore.

 

Egyébként meg kell emlékezni Saxonnról is, aki Mandalore-i létére igen ostoba volt. Ráadásul a népét mindenkinél jobban árulta el...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2018. 02. 26. - 20:24, Ody Mandrell írta:

A Rebels történetében nem vártam még ennyire epizódot mint most. :D 

 

  Spoiler elrejtése

Egyébként igazad van. Zöld! Amúgy nem is lehetett volna Ahoska, hisz nem halt meg.

 

Star-Wars-Rebels-Ezra-Convor-768x381.png

 

Viszont ha ez tényleg a Leány, akkor az ezer kérdést vet fel!

[/spoiler}

De amugy észre vetted a mandalore hősei 2 részben,hogy Sabine karján is ott van morai :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Végre sikerült elkezdenem a 4. évadot. Egész jó lett ez a két részből álló történetszál. Ebbe már vittek egész sok komolyságot, melankóliát, szomorúságot a készítők. Jócskán érződött ezen a két részen, hogy a Rebels egy érettebb sorozattá vált, és már közel sem annyira gyerekes, mint az 1. évadban volt. 

Örülök, hogy a mandalore-i szálról szólt ez a két rész. Velem a TCW kedveltette meg a mandalore-iakat, ugyanis annak a 2. (?) évadától kezdődően folyamatosan láthattunk róluk szóló epizódokat, melyeket én felettébb élveztem. És ezt a szokást nagy örömömre a Rebelsbe is átültették. 

A gonoszt játszó fickó tetszett, Sabine apja viszont nem nyűgözött le. Szerintem nem nagyon hasonlított a lányára, ráadásul engem a külseje egy kissé Bail Organára emlékeztetett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Szerintem a Rebels soha nem a nyitóepizódokban volt erős, így ezúttal sem voltam elájulva. Másrészt a Mandalore körüli történések már a TCW-ben sem számítottak a kedvenceimnek. A duplaepizód tömény akció, a kiszabadítási akció érdekes, ám az már kevésbé, hogy Alrich Wren ezt követően szinte egyszerű statisztává degradálódik, súlytalanná és érdektelenné téve hőseink erőfeszítéseit. Az új gonosz, Tiber Saxon nekem tetszett. Az epizód legerősebb jelenete volt, amikor kínozta Sabine-t és a számomra kissé szürke figurává lett Bo-Katant, miközben sorra felmondta a kollaboránsok szokásos érveit.

 

Az epizód központi dramaturgiai részének szánták, hogy Sabine saját fegyverét fordítják a barátai és honfitársai ellen - ám itt a készítők sajnos végül visszakoztak, nem merték meglépni, amit meg kellett volna, és amíg az első rész egyértelmű tragikus hangulatban ért véget, addig a következő rész elején máris visszahozták Ursát és Tristant. Számomra ez kiábrándító volt. Nekem most Ezra idétlenkedése is sok volt, amit a jetpack-kel leművelt. A korábbi vívódásokhoz képest nagyon gyorsan lezárták Sabine szálát is a mandalore-i elköteleződését illetően.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Eljutottunk a Mandalore-maraton The Mandalorian előtti utolsó szakaszához, amiben végre visszatértünk Mandalore-ra. Ez már nem Concord Dawn vagy a Krownest, hanem az a bolygó, aminek romokba dőlését évadról évadra követhettük a TCW-ben. Még Sundarit is újra megközelítjük, bár be most nem megyünk. Érdekes, hogy bár ilyen sűrűn jártunk ezen a világon, és annyi mindent megtudhattunk a népéről, most először hallunk arról, milyen volt a bolygó régen. Sabine leírása alapján hasonlíthatott a Lothalra, a kietlen sivatagok helyén ugyanis füves puszták álltak. Belegondolni is szörnyű, hogyha a folyamatos háborúskodás nem teszi tönkre ezt a bolygót ugyanúgy, mint a holdját, a régen szintén mezőgazdasági világként működő Concordiát, akkor talán Satine törekvései is sikeresebbek lettek volna, hiszen nem függtek volna annyira a Köztársaságtól.

Ilyen szempontból jó, hogy Satine megpróbálta megreformálni a Mandalore-t, csak túl "erőszakosan" fogott hozzá és túl gyorsan akart eredményt egy olyan korszakban, amikor az ő elképzelése szerint nem lehetett járni az utat. Vajon mi lehet Mandalore-ral a Birodalom után? Talán majd megtudjuk...

Az epizódban Bo-Katan is visszatér, akiről kiderül, hogy a mandalore-i csata után mand'alor lett, azaz a Mandalore-szektor uralkodója, de nem sokáig lehetett az övé a trón, mert szembeszegült a Birodalommal. Bár nem vesézik ki, ez mikor és hogyan történt, van egy olyan gyanúm, hogy nem sokkal a 66-os parancs után, amikor is a klón légiók (immár a Birodalom zászlaja alatt) nem voltak hajlandók a korábbi ígérettel ellentétben kivonulni, ráadásul ekkor Bo-Katan csak kevés emberre számíthatott, pusztán azokra, akik mellette harcoltak a mandalore-i ostrom idején. A népet a klónok elzárták menedékhelyekre, Maul embereit meg... Nos, van egy olyan gyanúm, hogy a Birodalom amnesztiát és hatalmat adott nekik, tovább csökkentve Bo-Katan katonai és politikai hatalmát.

Azzal is szembesülünk, Satine milyen rettenetet teremtett a Birodalomnak. A Hercegnő a nép ellen fordítja azt, ami számukra a legbecsesebb, a beskárt. A neve valahol találó, hiszen ugyanúgy elveszi a Mandalore kultúra identitásának egyik alappillérét, ahogy azt Satine is el akarta venni. Persze a hasonlóság itt véget ért, mert Satine csak egy jószándékú megszállott volt, a Hercegnő meg a terror egyik rettenetes eszköze.

Nagyszerű az is, hogy Sabine vezetői képességét Bo-Katan annak ellenére felismeri és elismeri, hogy a Hercegnő miatt eléggé (jogosan) pipa rá. Van egy olyan érzésem, hogy Bo-Katan és Fenn Rau támogatásával Sabine egy idő után, a Birodalom után akár mand'alor is lehet majd. Ilyen szempontból nem lenne rossz, ha a The Mandalorian ezzel is elkezdene foglalkozni, mármint átfogóbban a mandalore-i néppel.

Amire a történet vége jó apropót is adna. Bo-Katan, immár a sötétkarddal megerősítve másodszor is magára vállalta népe vezetését és olyan klánokkal egyesülve, mint a Vizsla, a Rook, az Eldar, a Wren és a Protektorok, valamint persze a saját klánja, a Kryze segítségével harcba vezeti a népét a Birodalom ellen. Azonban mindez előtt tett egy megjegyzést Sabine-nak: "This is only the beginning. The Empire will send everything they have to crash Mandalore."

Bo-Katan tehát arra számít, hogy a Birodalom komoly erőket fog bevetni, hogy megtörje Mandalore-t, ami a The Mandalorian alapján ezen a bolygón megtörtént. Azt hiszem, az, amire Bo-Katan ebben a részben céloz, az lehet az, amire majdnem tíz évvel ezután Great Purge-ként utalnak. Szerintem a Birodalom visszajött, és ugyanazt a taktikát alkalmazta, mint a szintén harcos identitással és komoly haditechnikával (ráadásul az embernél nagyobb fizikai erővel) bíró lassatoknál. Majdnem teljesen kiirtotta mandalore népét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Bo-Katan itt megkapja a kardot, ráadásul az összes klán beleegyezésével. Honnan jött ez a "harcban kell elnyerni" dolog?

 

Egyébként szomorú volt látni a Mandalore-t épségben. Bár már itt is csak egy sivatag, de nincs felperzselve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bo-Katan itt megkapja a kardot, ráadásul az összes klán beleegyezésével. Honnan jött ez a "harcban kell elnyerni" dolog?

Pont Almec magyarázta el Maulnak, hogy harc által tud uralkodni Mandalore felett. Ezt Maul meg is tette.

 

Bár ugye itt enélkül szerezte meg Bo. Lehet ekkor átok száll rá? :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy történt valami később, amiről nem tudunk. Eddig ez a két dolog nem passzol össze. :) 

 

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Ezt magyarázza a Book of Bobában a kovács is... ha nem követik az Utat, lecsap rájuk az átok. Nem követték, és jött is az átok

Így van, de Djarintól vonakodott elfogadni, úgy nézett rá, mint akit meg akar ölni. :D Itt meg Sabine-tól aztán elfogadja. Bár a két helyzet nem ugyanaza, plusz amit ezután történik az mindent befolyásol a Mandalore kultúrában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt szinte mindenki tojik rá. :) Csak az ortodox Vizzla klán meg az ilyen Fegyverkovács (vajon lesz neve?) félék követik csak. Ők vannak kisebbségben. Satine eleve szakított a régi kultúrával és a hagyományokkal. Akkoriban már páncél se volt Sundari lakosain.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.