Ugrás a kommentre

4x04 - Flight of the Defender


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4. rész - Flight of the Defender / A védelmező szárnyalása

 

epguider403.jpg

 

Írta: Dave Filoni, Steven Melchning

Rendezte: Saul Ruiz

 

Helyszín: Lothal

 

Szereplők:

Kanan Jarrus - Freddie Prinze Jr.

Ezra Bridger - Taylor Gray

Garazeb Orellios - Steve Blum

Hera Syndulla - Vanessa Marshall

Sabine Wren - Tiya Sircar

Ryder Azadi - Clancy Brown

Jai Kell - Dante Basco

Thrawn főadmirális - Lars Mikkelsen

Arihnda Pryce kormányzó - Mary Elizabeth McGlynn

C1-10P

 

Történet

Ezra, Sabine, Zeb és Ryder a TIE Defender tesztpályáját megközelítve próbálnak információt szerezni a Birodalom új vadászgépéről, ám ekkor váratlan lehetőség hullik az ölükbe: ellophatják a hajó teljes adattárolóját.

 

Rebels Recon

 

Érdekességek

- Az új festés mellett, az epizódban látható TIE-védelmező animációs modelljén geometriai változtatások is történtek, többek közt a rövidített szárnyak. A hátsó hajtómű is átalakításon esett át, valamint a fedélzeti nyílásra is rákerült a hiperhajtómű.
- A barátságos Loth-macska hangjához a néhai Tex, Dave Acord hangmérnök macskájának hangját használták fel. Tex nem összekeverendő Acord másik macskájával, Porkchoppal, akinek Kylo Ren Erő-morajlásának hangeffektjét köszönhetjük Az ébredő Erőben.
- Az epizódban Hera és Kanan meglátogatják Ezra kommunikációs tornyát, ahol a sorozat kezdetét vette.

- A kutaszdroidok, amiket a TIE-védelmező körül látunk igazából célpontokként szolgálnak a hajó teszteléséhez. Így a lázadók is meggyőződhettek a hajó hatékonyságáról.
- Számos téren az epizód a "lopjunk TIE-vadászt"  történet evolúciója, amit korábban az 1x02 Fight or Flight  című részben láthattunk. A tét és a veszély is exponenciálisan növekedett.

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

Loth-farkas koncepció rajz I

 

2.jpg

A Loth-farkas Ezrával és Sabine-nal I

 

3.jpg

Loth-farkas és a birodalmi hajók 

 

4.jpg

A Loth-farkas Ezrával és Sabine-nal II

 

5.jpg

A Lothal-i birodalmi repülőtér látványa a TIE defender-ből

 

6.jpg

Loth-farkas koncepció rajz II

 

7.jpg

A Lothal-i sziklán látható ősi festmények 

 

8.jpg

Fehér Loth-farkas koncepció rajz

 

9.jpg

Szürke Loth-farkas koncepció rajz 

 

10.jpg

TIE defender koncepció rajz 

 

11.jpg

A Loth-denevér koncepció rajza

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hehe, Sabine nem csak a haját, de a páncélját is újra átfestette, most már sokkal több a sárga benne, jobban hajaz a festés a háza színeire. Amúgy ebben az évadban feltűnően sokat akciózik párban Ezrával. A Mandalore-on is együtt dolgoztak, utána is párban küldték őket, az előző részben is főleg vele nyomult Ezra, most meg újra. Jó ezt látni annak tükrében, hogy az első évadban Sabine azért nem sokra tartotta Ezrát.

 

A rész maga érdekes egyvelege volt a misztikus és a technokrata képeknek. A TIE Defender láthatóan még halálosabb fegyver lett, mint annak előtt, pedig azért na, így is veszélyes volt. Az a sanda gyanúm, hogy az X-szárnyú lesz a válasz a Defenderekre a Lázadás részéről. Viszont nagyon úgy tűnik, hogy egyelőre még nincs sorozatgyártás alatt, csak a prototípus létezik, illetve most már az sem. Mondjuk nyilván nem kerül sokba a Birodalomnak újraépíteni, ugyanakkor kíváncsi vagyok, hogyan hárítják el ezt a problémát a Szövetségnél. Ha tényleg az X-szárnyú lesz a válasz, az azért ütne, plusz logikus is lenne. Mondjuk az már más kérdés, hogyan tudnak ilyen gyorsan új hajót tervezni és gyártani a Szövetségnél, bár az sem lepne meg, ha az X-szárnyúak már meglennének, csak el kéne őket lopni (az eredeti, immár legendának számító sztoriban úgyis az volt, hogy a Szövetség a Birodalom orra elől lopta el a T-65-ösök prototípusát az Incom gyárból).

 

Úgy néz ki, Ezra egész jó pilótává érett, pedig nem sokszor láttuk eddig vadászgéppel repülni, pláne nem légiharcot vívni. Erre emlékeim szerint még nem is volt példa. A legtöbb, hogy egy A-szárnyúval ide-oda furikázott. Pedig innét nézve nem rossz pilóta. Itt jegyezném meg, hogy érdekes volt Thrawnt humorforrásnak látni. Nem az a harsány, hanem az a fajta kimért humorforrás. Amikor Ezra beesik eléjük és csak rájuk integet, ő meg mint Spock, sztoikusan kijelenti: lenyűgöző. Aztán a megjegyzése, hogy ha Hera vezetné a gépet, az Interceptoroknak már rég vége lenne, haláli volt. Nem röhög az ember, de azért csak-csak elmosolyodik.

Amúgy Thrawn nem az a hirtelen becsokizó fajta, mondjuk nagy mázlija van, hogy Sabine nem találta el. Hiába, Thrawnt is védi a plot armor (egy rohamosztagos ilyen közel becsapódó lézerekre azért már rég kimúlt volna). Apropó, az a két rohamoszi, akik a Defendert őrizték, szerintem jobb, ha nem megy már vissza. Álljanak be a báró mellé pincérnek, vagy menjenek kalóznak, de két ekkora idióta jobb, ha nem megy vissza, mert a helybeli kivégzésük minimum adott. Mondjuk megfújta őket a Defender szele, szóval lehet, hogy mindkettő helyben meghalt. :evil: Szóval ezt, hogy vagy egy kilométerre üldözték a macskákat a bázistól, miközben azt szétlőtték, ezt a poént én azért kihagytam volna. Sosem mutatták lángelméknek a rohamosztagosokat, de ez a két madár szerintem a B1 droidokon is túltesz. Azért ennyire nem lehet hülye egy rohamosztagos, nemhogy kettő. (Mondjuk egyből az ep6 zseniális ajtóőrei jutottak eszembe, akik mind a maci után száguldottak, de ott legalább a maci egy robogót lopott.)

 

Ami az epizód végét illeti, WTF? :o Ez a loth-farkas rész eléggé misztikusnak tűnik. A lehelete mondjuk pokoli lehet, de ez az eltűnő-feltűnő képesség és a tény, hogy beszél... Vaó! Kíváncsi vagyok, ezt hová fogják kivinni. Az tuti, hogy az Erőhöz lesz köze, már abból gondolva, hogy Bendu volt ilyen kámforrá váló típus. Ugyanakkor az utolsó szó, amit Ezrának mond, az érdekes. Egyrészt, lehet az Doom, ami... hát jó kérdés, mire utal. Ezra végzetére? A Jedik végzetére? A Galaxis végzetére? Másfelől viszont lehet a Dume szó is (legalábbis a Wookiee-n és az angol feliratban ezt írják). És mi Kanan igazi neve? Caleb Dume. Érdekes véletlen.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Thrawn lövöldöz a rá tüzelő vadászgépre az egyértelműen utalás az 1970-es Patton-ra (Magyarországon A tábornok címmel forgalmazták). A film George S. Patton-ról az amerikaiak híres II. világháborús tábornokáról szól. Az egyik jelenetben egy ellenséges vadászgép tüzet nyit rá, de ő ahelyett hogy fedezékbe bújna inkább egy pisztollyal viszonozza a tüzet. A két jelenetben még egy hasonló beállítás is akad.

 

vRjGG0N.jpg

 

cgi4OnJ.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húha! :o És nem úgy húha ahogy képzeltem. :D Ok, tudjuk milyen jó az új Birodalmi vadászgép. Egy darabig ez volt a fontos, de amint feltűnt a farkas már nem. Onnantól valami egész más kezdődött. Én ezt Ezra és Kanan végjátékának kezdeteként értelmezem. Főleg amikor mondja a farkas, hogy Dume. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt már érződik, hogy szinte egyetlen nagy sztori lesz az évad, a legkisebb üresjárat nélkül. Hogy a farkas mire utalt Kanan eredeti vezetéknevével, az rejtély, de biztosan sokat fogunk velük foglalkozni, tekintettel Filoni farkasok iránti rajongására. :D Mindenesetre tuti nagy sztárjai lesznek a történetnek innen fogva. Engem az is nagyon érdekel, hogy ezek után meddig marad a cselekmény a Lothalon, bár valószínű, hogy a félév záróepizódja után vált majd irányt a még nagyobb dolgok felé. Innen már nem lehet visszafordulni, nagyon érződik a végjáték szele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2017. 10. 31. at 11:25 AM, Dzséjt írta:

Hehe, Sabine nem csak a haját, de a páncélját is újra átfestette, most már sokkal több a sárga benne, jobban hajaz a festés a háza színeire. Amúgy ebben az évadban feltűnően sokat akciózik párban Ezrával. A Mandalore-on is együtt dolgoztak, utána is párban küldték őket, az előző részben is főleg vele nyomult Ezra, most meg újra. Jó ezt látni annak tükrében, hogy az első évadban Sabine azért nem sokra tartotta Ezrát.

Azóta sok minden történt, évekkel ezelőtt nyilván még senki nem volt oda a kölyökért. :) Azóta azonban bizonyított. Egyébként tetszik Sabine egyszínű haja. Sokkal komolyabb és nőiesebb így.

 

 

On 2017. 10. 31. at 11:25 AM, Dzséjt írta:

 

A rész maga érdekes egyvelege volt a misztikus és a technokrata képeknek. A TIE Defender láthatóan még halálosabb fegyver lett, mint annak előtt, pedig azért na, így is veszélyes volt. Az a sanda gyanúm, hogy az X-szárnyú lesz a válasz a Defenderekre a Lázadás részéről. Viszont nagyon úgy tűnik, hogy egyelőre még nincs sorozatgyártás alatt, csak a prototípus létezik, illetve most már az sem. Mondjuk nyilván nem kerül sokba a Birodalomnak újraépíteni, ugyanakkor kíváncsi vagyok, hogyan hárítják el ezt a problémát a Szövetségnél. Ha tényleg az X-szárnyú lesz a válasz, az azért ütne, plusz logikus is lenne. Mondjuk az már más kérdés, hogyan tudnak ilyen gyorsan új hajót tervezni és gyártani a Szövetségnél, bár az sem lepne meg, ha az X-szárnyúak már meglennének, csak el kéne őket lopni (az eredeti, immár legendának számító sztoriban úgyis az volt, hogy a Szövetség a Birodalom orra elől lopta el a T-65-ösök prototípusát az Incom gyárból).

Az érdekesebb kérdés, hogy ezt a hajót miként fogják elpusztítani? Lothali gyárat nem semmisíthetik meg, mert ugye Scariffnál lesz az első győzelem. Viszont pusztulnia kell mert később nem látjuk. Ráadásul a Reconban még rá is kérdez Andy az egyik csávónál arra, hogy ha ezek a hajók vannak az EPIV-ben akkor minden másképp alakul. :D 

On 2017. 10. 31. at 11:25 AM, Dzséjt írta:

 

Úgy néz ki, Ezra egész jó pilótává érett, pedig nem sokszor láttuk eddig vadászgéppel repülni, pláne nem légiharcot vívni. Erre emlékeim szerint még nem is volt példa. A legtöbb, hogy egy A-szárnyúval ide-oda furikázott. Pedig innét nézve nem rossz pilóta. Itt jegyezném meg, hogy érdekes volt Thrawnt humorforrásnak látni. Nem az a harsány, hanem az a fajta kimért humorforrás. Amikor Ezra beesik eléjük és csak rájuk integet, ő meg mint Spock, sztoikusan kijelenti: lenyűgöző. Aztán a megjegyzése, hogy ha Hera vezetné a gépet, az Interceptoroknak már rég vége lenne, haláli volt. Nem röhög az ember, de azért csak-csak elmosolyodik.

Amúgy Thrawn nem az a hirtelen becsokizó fajta, mondjuk nagy mázlija van, hogy Sabine nem találta el. Hiába, Thrawnt is védi a plot armor (egy rohamosztagos ilyen közel becsapódó lézerekre azért már rég kimúlt volna).

Imádom ezt a fickót! Komolyan! Élmény nézni. :D Tipikusan az a fajta, hogy csak a végső győzelem számít, minden mást lecsokizik magasról. Régen felülemelkedett minden kis dolgon. Csak nagyban gondolkodik.

 

On 2017. 10. 31. at 11:25 AM, Dzséjt írta:

Apropó, az a két rohamoszi, akik a Defendert őrizték, szerintem jobb, ha nem megy már vissza. Álljanak be a báró mellé pincérnek, vagy menjenek kalóznak, de két ekkora idióta jobb, ha nem megy vissza, mert a helybeli kivégzésük minimum adott. Mondjuk megfújta őket a Defender szele, szóval lehet, hogy mindkettő helyben meghalt. :evil: Szóval ezt, hogy vagy egy kilométerre üldözték a macskákat a bázistól, miközben azt szétlőtték, ezt a poént én azért kihagytam volna. Sosem mutatták lángelméknek a rohamosztagosokat, de ez a két madár szerintem a B1 droidokon is túltesz. Azért ennyire nem lehet hülye egy rohamosztagos, nemhogy kettő. (Mondjuk egyből az ep6 zseniális ajtóőrei jutottak eszembe, akik mind a maci után száguldottak, de ott legalább a maci egy robogót lopott.)

Az röhej volt a javából. Szerintem jól látod, ez a jelenet a Jedi Visszatér hasonszőrű jelentére akart lenni utalás. Az hogy mennyire jól sikerült, döntse el mindenki maga. :D

On 2017. 10. 31. at 11:25 AM, Dzséjt írta:

 

Ami az epizód végét illeti, WTF? :o Ez a loth-farkas rész eléggé misztikusnak tűnik. A lehelete mondjuk pokoli lehet, de ez az eltűnő-feltűnő képesség és a tény, hogy beszél... Vaó! Kíváncsi vagyok, ezt hová fogják kivinni. Az tuti, hogy az Erőhöz lesz köze, már abból gondolva, hogy Bendu volt ilyen kámforrá váló típus. Ugyanakkor az utolsó szó, amit Ezrának mond, az érdekes. Egyrészt, lehet az Doom, ami... hát jó kérdés, mire utal. Ezra végzetére? A Jedik végzetére? A Galaxis végzetére? Másfelől viszont lehet a Dume szó is (legalábbis a Wookiee-n és az angol feliratban ezt írják). És mi Kanan igazi neve? Caleb Dume. Érdekes véletlen.

Fentebb írtam mire számítok ezzel kapcsolatban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 minutes korábban, Merr-Sonn írta:

Itt már érződik, hogy szinte egyetlen nagy sztori lesz az évad, a legkisebb üresjárat nélkül. Hogy a farkas mire utalt Kanan eredeti vezetéknevével, az rejtély, de biztosan sokat fogunk velük foglalkozni, tekintettel Filoni farkasok iránti rajongására. :D Mindenesetre tuti nagy sztárjai lesznek a történetnek innen fogva. Engem az is nagyon érdekel, hogy ezek után meddig marad a cselekmény a Lothalon, bár valószínű, hogy a félév záróepizódja után vált majd irányt a még nagyobb dolgok felé. Innen már nem lehet visszafordulni, nagyon érződik a végjáték szele.

Biztos, hogy jó pár rész erejéig maradunk még itt. Elég ha csak a trailerekre gondolunk. Szerintem ott fog befejeződni a sorozat ahol elkezdődött, azaz Lothalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak apropóján ötlött ez fel bennem, hogy a Collider YouTube csatornáján hetente megjelenő Jedi Council adásában fejtegették, hogy vajon lesz-e még más helyszín (ami valószínű), illetve hol ér véget a történet. A lothali végződés nekem bejönne, csak hát még nem láttuk, mi van a második felében az évadnak. Mindenesetre Ezra elhatározottsága a maradás mellett ebben a két részben intő jele annak, hogy ő akár itt is végezheti be, Kanannal együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 minutes korábban, Ody Mandrell írta:

Az érdekesebb kérdés, hogy ezt a hajót miként fogják elpusztítani? Lothali gyárat nem semmisíthetik meg, mert ugye Scariffnál lesz az első győzelem. Viszont pusztulnia kell mert később nem látjuk. 

Azt, hogy nem látunk belőlük sokat később, az azért szvsz már most meg van magyarázva. Egy év van a scarifi csatáig, és a Defendert még nem kezdték el sorozat gyártani, a kevés meglévő példányból pedig egy már össze is tört. Ott a TIE Advanced v1, négy évvel Yavin előtt mutatták be, mégis alig néhányat láttunk. TIE Advanced x1-ből egynél többet nem is láttunk. Az oka ennek az, hogy az Advanced típus túl drágának bizonyult, és végül a Birodalom inkább áttervezte olcsóbbra, ez lett a TIE/IN, azaz az Interceptor.

A TIE/IN-t három évvel a yavini csata előtt állították hadrendbe, de az endori csata idején is mindössze 20%-át tette ki a birodalmi vadászállománynak. Vagyis 7 év alatt csak ennyire tellett (persze nyilván, ha a pénzt nem Halálcsillagokra költik, jobban járnak).

Na most, ha az Advanced-projektet leállították költségvetési okokból, képzeld mi lesz a Defender sorsa. Erősebb, nagyobb hajó, pajzsokkal, rengeteg fegyverrel, hiperhajtóművel... A birodalmi vadászgépek között ez egy luxusvadász. :) Szerintem, hogy a projekt idáig eljutott, az csak Thrawn miatt lehetett, de van egy olyan érzésem, hogy még ő sem fogja tudni keresztülvinni. Ha mégis eljutna a sorozatgyártásig, egyszerűen kizárt, hogy egy év alatt annyi megépülne, hogy az feltűnő legyen. Ha a jóval egyszerűbb és olcsóbb Interceptorokból 7 év alatt is - a teljes vadászállományhoz mérten - csak keveset sikerült legyártani, a jóval drágább és komplexebb Defenderből kizárt, hogy akár 5 év alatt számottevő mennyiség felépülhet. Pláne a II. Halálcsillag tükrében. Szvsz. annak megépítéséhez a Birodalom minden futó projekttől elvonta a pénzt.

Megjegyzem, szerintem a Defender gyár nyugodtan szabotálható. Egyrészt, az nem csata lenne, másrészt, a Rogue One-ban is láttuk, hogy a scarifi csatát napokkal megelőzve is voltak a Lázadóknak kisebb győzelmei, lásd az eadui központ szétbombázása. Hasonló hit and run akciót a Defender gyár ellen is végre lehet hajtani, de akár hőseink néhány jól elhelyezett bombával is pontot tehetnek az ügy végére. A scarifi csata a nyílt háború első nagy győzelme, amivel tényleg nagyon komoly károkat tudtak okozni a Birodalomnak, több százezer birodalmi életet oltottak ki és megmutatták, milyen haderővel bír a Lázadók Szövetsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Thrawn szívügye ez a gép (bár nem hiszem). A Lothali gyár szektor szinten is nagy jelentőségű. Ezt megmutatta, hogy kik jelentek meg ott: Tarkin, Vader, Thrawn... Szóval egy itteni győzelemnek igenis nagy visszhangja lenne. Szerintem nem fogják tudni szabotálni, de majd meglátjuk. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell az egész gyárkomplexumot szabotálni, elég csak a Defender részlegét. Az An Inside Manből jól tudjuk, hogy az az egész gyár csak egy kis eldugott, lezárt részlege.

Tekintettel, hogy Thrawn személyesen felügyeli a projektet, szerintem a szívügye. A szintén Lothalon fejlesztett TIE Advanced x1 például annyira volt érdekes, hogy még a kormányzó sem volt hajlandó jelen lenni a bemutatásán, elküldte a hip-hop miniszterét. Ezt a projektet viszont a Birodalmi Hadiflotta egyik legmagasabb rangú tisztje felügyeli személyesen. Azért szerintem ez sokat elmond a projektről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész se volt sámli. Mi több, eddig baromi jó és érdekes az évad. Reméljük, kitart a lendület a fináléig. ;)

Thrawn hatásos volt, mint általában. Nem szívbajos figura, azt meg kell hagyni... halálos lézernyalábok száguldanak el centikre tőle, de meg se rezdül, inkább hanyag eleganciával viszonozza a tüzet a sugárvetőjével. :cool: Sabine tervével egyetértettem, miszerint a Lázadóknak többre van szükségük a hatékony elemzéshez néhány képnél. Nem is értem, mit reméltek kiszűrni néhány fotóból, amivel kezdhetnek is valamit? Sabine is csak a pilótafülkében vette észre az olyan apróságokat, mint a navi-computer vagy a hiperhajtómű. A defender elkötésekor nekem is egyből a Skystrike ugrott be, amikor távvezérléssel deaktiválták a lopott hajókat. Szerencsére Ezráék időben kapcsoltak. Tudom, hogy mostanság a porgok az SW "fő cukiságai", de ebben a részben a loth-macskák is aranyosabbak voltak, mint korábban, e mellett ráadásul még hasznosak is. Számos megmosolyogtató jelenet fűződik hozzájuk. Azért a rohamosztagosokban sem csalódtam, hogy képesek lettek volna lelőni a vidáman mosolygó macskákat. A loth-farkas (amúgy nem azért, de lehetne valamivel kreatívabban is elnevezni a Lothal élőlényeit :P) egyelőre nagy rejtély. Az biztos, hogy fontos szerepe lesz, hiszen az évad poszterén is jó nagyban figyelt a háttérből. Emlékeim szerint, Filoni annak idején elhintett valami olyasmit, hogy Ahsokának van valami köze a farkashoz, ami igaz lehet, ha kapunk még válaszokat a togrutáról. Lehet, hogy pont ebben a formában, mert hús-vér valójában nem valószínű, hogy szerepelni fog a későbbiekben. Bár eddig erre nemigen láttunk példát, lehet, hogy Ahsoka az Erő révén képessé vált az élőlények irányításának egy komolyabb (fényévekről ható) változatára. De az is lehet, hogy semmi köze Ahsokához, és a farkas Benduhoz hasonlóan pusztán a Lothal Erejének természetes része.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a farkasok nagyon fontos szerepet fognak játszani a két jedi eltűntetésében. Nagyon izgalmas ez a szál. 

 

A loth-cat is elég érdekes mert egyrészt jó barátságban van a farkassal, ráadásul most nagyon szelídek, holott korábban elég elvadultak voltak. Emlékezzünk csak  Alton híreire, amikben emberek ellen irányuló loth-cat támadásokról adott hírt. Szerintem 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt, mindenkinek megvolt benne a maga helye. Szépen fokozódnak a dolgok.

 

Azért ez a TIE Defender vonal is mutatja mennyire értelmetlen irány ez a szuperfegyveresdi. Mindig egy rakat erőforrást öl bele a Birodalom, hogy építsen valami a saját szintjén csodának számító kütyüt, amivel aztán hamar bebuknak. A Halálcsillagoknak jól tudjuk mi lett a sorsuk, de itt ez a csúcstechnológiás vadász is, amit egy maréknyi lázadó rögtön feltör, ellop, majd a birodalmiaknak annyit sikerül menteni a helyzeten, hogy kvázi elpusztítják. Persze úgy, hogy minden infó már a lázadóknál csücsül, plusz egy hiperhajtómű is eltéve későbbre. Ha ennyire nem tudnak megvédeni és biztosítani semmilyen objektumot, akkor hadászati és gazdasági szempontból is irreális kockázat ilyen monstrumokat építeni.

Azt amúgy én sem gondolnám, hogy egy jól irányzott szabotázs ne lehetne sikeres a gyár ellen, mondván csak később jön az első nagy katonai siker. Ez utóbbi szerintem sokkal inkább arra vonatkozik, hogy az első nagy nyílt katonai sikere a már egy szervezetként fellépő Szövetségnek. Persze tudjuk mennyire nem voltak egységesek a scarifi csata kapcsán, de végül is birodalmi szemszögből csak az sült ki belőle, hogy a lázadók egy együttes nagyszabású hadműveletet hajtottak végre.

 

A farkas nekem kicsit fura volt, de ezt a masszívan misztikus vonalat mindig is kicsit nehezebben fogadtam be a SW-ban. Pl. nem tudom mi értelme volt Sabine elaltatásának és az emléktörlésnek. A "Dume" is igencsak izgalmas megszólalás volt.

Amúgy elég durva hely ez a Lothal. A kristályok, meg az a másik különleges anyag, Bendu, loth-farkas, jedi templom, mi minden van már itt. Sőt, nekem mindez már majdhogynem túlzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az is eszembe jutott, hogy mi van, ha azért lehet a scarifit nevezni az első jelentős sikernek, mert a lothali támadást bebukják a lázadók. :D Igaz, akkor a Defenderek kiesését mással kéne magyarázni, de milyen sötét végződés lenne már, ha teljes balsikerrel végződne a sorozat. Elvégre az első előzetesben Hera azt mondja, "egyikük se számított arra, hogy így végződik".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

A kristályok, meg az a másik különleges anyag, Bendu, loth-farkas, jedi templom, mi minden van már itt. Sőt, nekem mindez már majdhogynem túlzás.

Bendu az Atollonon van, semmi köze a Lothalhoz. ;)

Az meg szvsz nem túlzás, hogy egy bolygó több értékes ásvány is akad. Éppen az lenne a hülyeség, ha csak egy értékes ásvány lenne, amit használhatnak egy galaxisban. A doonium még csak nem is ritka vas, éppen ellenkezőleg, elterjedt anyag a Galaxisban, csak elsődlegesen ezt használják a hajóburkolatok megépítésére, így értékesnek számít, pláne a Birodalomban, ahol a klón háborúk után gyorsan sok hajót kellett készíteni. A Pryce család is ezen szedte meg magát, de van doonium bánya a Samovaron (Katalizator) és a Socorro aszteroida övében is (Thrawn). És ha valaki egy galaktikus flottát akar felépíteni, nyilván nem a Galaxisban csak ritkán felfedezhető anyagból fogja azt összerakni.

A kyber meg vonzza magával a Jedi Templomot (ebben sem érzem a furcsaságot), és ahol kyber van, ott naná, hogy az Erő koncentráltan jelenik meg, ami nyilván kihathat az élővilágra is valahogy. Dagobah-n a Sötét Oldal által lakott barlang van, Dathomiron zöld Erőleves, Lothalon beszélő farkas pokoli lehelettel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bendu az Atollonon van, semmi köze a Lothalhoz. ;)

Bakker, és tényleg. Ha most egy fénykardot tartanának a nyakamhoz, akkor se tudnám megmagyarázni hogyan kötöttem hirtelen a Lothalhoz. :D

1 órával ezelőtt, Merr-Sonn írta:

Még az is eszembe jutott, hogy mi van, ha azért lehet a scarifit nevezni az első jelentős sikernek, mert a lothali támadást bebukják a lázadók. :D Igaz, akkor a Defenderek kiesését mással kéne magyarázni, de milyen sötét végződés lenne már, ha teljes balsikerrel végződne a sorozat. Elvégre az első előzetesben Hera azt mondja, "egyikük se számított arra, hogy így végződik".

Eleve miért gondoljuk, hogy a Defenderek gyártásának szabotálása már automatikusan csak egy nagynak számító sikerként jelentkezhet a lázadóknál. Simán lehet, hogy lesz egy nagyobb szabású akció, ami összességében kudarccal zárul, az egyetlen értékelhető eredménye pedig a Defender-vonal eltörlése. Szóval szerintem a Defenderek "kiesése" simán megvalósulhat úgy is, hogy ugyan a lázadóknak köszönhető, mégsem tekinthető akkora katonai sikersztorinak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, pb69 írta:

Bakker, és tényleg. Ha most egy fénykardot tartanának a nyakamhoz, akkor se tudnám megmagyarázni hogyan kötöttem hirtelen a Lothalhoz. :D

Lehet, hogy az én mondatom volt megtévesztő, amit kissé (nagyon) félreérthetően fogalmaztam meg. :P

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

De az is lehet, hogy semmi köze Ahsokához, és a farkas Benduhoz hasonlóan pusztán a Lothal Erejének természetes része.

Itt arra gondoltam, hogy Benduhoz hasonlóan a loth-farkas is a bolygó (ami jelen esetben a Lothal) Erejének része. 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lehetnek ilyen h*lyék a rohamosztagosok. :facepalm: Komolyan, egy macskát kergetnek több kilométeren keresztül? A birodalom ennyire inkompetens személyekből áll? 

 

A negatívum után térjünk is rá a pozitív dolgokra:

A rész maga nagyon tetszett. Jó volt ez a félig meddig technikai, félig meddig misztikus vonal a történetben.

Nagyon örülök neki, hogy ebben az évadban ilyen sokat látjuk Sabinét és Ezrát együtt akciózni. Még az első évadban látszott a lányon, hogy nem tartja sokra a fiút, de aztán szépen lassan változott a helyzet.

A Tie-Defenders gyárba besurranás nagyon vicces volt, bár ugye a két rohamosztagos megint hozta a formáját. Thrawn jelenléte adott egyfajta súlyt a történetbe érzésem szerint. A főadmirális nagyon laza: nem hátrál meg, igaz védi őt a plot armor -vagy minek is hívják azt :D- de ahogy ott szemtől-szemben állt Sabine -al az azért kemény volt. És a beszólása, amikor Ezra odaint neki: bámulatos. :lol: Hát na, ő is szokott vicces lenni, a maga módján.

Ezra elég szépen vezette a Defenderst, meg is lepődtem rajta. Thrawn kijelentése megmosolyogtató volt, való igaz, Hera jelenlétével a birodalmi pilóták talán el se indultak volna. :D 

A farkasokról majd a következő részben szeretnék beszélni.

 

Összességében egy nagyon jó részt kaptunk, nagyszerűen érezni lehet a lineáris történetvezetést, most látni igazán, hogy mi is ennek a módszernek az igazi előnye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amilyen jó volt az előző rész, annyira gyenge lett ez most sajnos.

 

1. Thrawn, aki a lövedékek elől nem húzódik fedezékbe, hanem inkább áll a nyílt tér közepén, hátha lelövik. Persze, meg lehet kockáztatni, de mi a fittyfenének kockáztatná a halálát, amikor fedezékbe is mehet?

2. Beszélő farkas, akinek a lehelete altató hatású? Pff...

3. A két rohamosztagos... azért ne legyenek már ennyire birkák. Normális katonák azért csak nem kergetnek két macskát szolgálati időben kilométereken keresztül... :roll: Ja, és ha valaki most példát hoz hasonló rohamosztagos hülyeségre: nem, azok sem tetszettek.

 

Sajnálom, mert az előző rész nagyon jó volt, de ha ezt a beszélő farkas vonalat erőltetik, nem fogok kibékülni ezzel az évaddal.. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
2017. 11. 13. - 17:06, Bence1997 írta:

Hogy lehetnek ilyen h*lyék a rohamosztagosok. :facepalm: Komolyan, egy macskát kergetnek több kilométeren keresztül? A birodalom ennyire inkompetens személyekből áll? 

 

2017. 11. 18. - 20:03, Donát írta:

A két rohamosztagos... azért ne legyenek már ennyire birkák. Normális katonák azért csak nem kergetnek két macskát szolgálati időben kilométereken keresztül... :roll: 

 

Én már nem lepődöm meg ezen. :D Azok után, hogy célozni sem tudnak, ráadásul vannak olyan gyengeelméjűek, hogy hatnak rájuk a jedik elmetrükkjei...

2017. 11. 18. - 20:03, Donát írta:

Beszélő farkas, akinek a lehelete altató hatású? Pff...

Sajnálom, mert az előző rész nagyon jó volt, de ha ezt a beszélő farkas vonalat erőltetik, nem fogok kibékülni ezzel az évaddal.. 

 

Hasonlóan vélekedek én is. Nekem sem jött be annyira ez a rész, de összességében nem volt rossz. A beszélő farkas nekem is elég Star Wars-idegennek hatott. Valami népmesébe jobban illene. :) 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Azok után, hogy célozni sem tudnak, ráadásul vannak olyan gyengeelméjűek, hogy hatnak rájuk a jedik elmetrükkjei...

A Jedi elmetrükk valószínűleg az egyszerű emberek nagy részén hat, mert nem ostobának, csak gyenge akaratúnak kell lenned. A célzásképtelenségre meg az ep4 és a Rebels is megadta a választ: nem látnak rendesen a sisakban. Ez még kiegészül a satnya kiképzéssel, amire szintén láttunk példát a Rebelsben. Ezek szerintem elfogadhatóak, mármint történeti szempontból, nem a Birodalom működésére való tekintettel. :) 

De az, hogy elhagyják a kijelölt őrhelyüket, mi több, a bázis területét, hogy üldözzenek egy macskát, hát az... Hát ki a frász találta ezt ki, forgatta le és hagyta benne? Szerintem ez az egész sorozat, mi több, az egész animációs éra legnagyobb hülyesége.

 

19 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Star Wars-idegennek hatott. Valami népmesébe jobban illene.

Tekintettel arra, hogy a Star Wars alapjaiban népmesei elemek is vannak (nem is kell messzire menni: Héráék a Főnix sejt tagjai), elég furán hat (megint) a Star Wars idegen kifejezés használata. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Úgy látszik, hőseink ezután hosszabb időt fognak eltölteni a Lothalon, ha éppencsak nem a sorozat befejeztéig. De ennek én örülök, az ilyen mikrouniverzumos megközelítés a sorozat erőssége szerintem. A részről nem tudnék semmi említésrevalót mondani, ha nem lenne az utolsó pár perc: látjuk akcióközben a Defendert (iszonyat menő gép!), Ezra megcsillogtatja pilótatehetségét, visszatér a kegyetlen Vult Skerris, de újra láthatjuk Thrawn-t és Pryce-t, a két szövetségest (egészen más most már nézni az ő munkakapcsolatukat, miután elolvastam a Thrawn regényt). A vége azonban: mi lehet ez a misztikus farkas? Először azt hittem, puszta látomás, bár az ellenkezőjéről még most sem vagyok meggyőződve. Na meg Dume... látszólag semmit nem jelent. Csakhogy Kanan eredeti neve Caleb Dume (El kéne már olvasnom az Új hajnalt...). Nagyon örülök, hogy a készítők nem hagyják annyiban a Lothal-on jelen lévő misztikumot, és erre is szánnak időt a bolygó felszabadítása és a TIE Defender-gyártósor szabotálása mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Úgy látszik, hőseink ezután hosszabb időt fognak eltölteni a Lothalon, ha éppencsak nem a sorozat befejeztéig.

Spoiler

 

Mostmár végig itt leszünk. De nagyon izgalmas lesz. :) 

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.