Ugrás a kommentre

Star Wars Battlefront II


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

éppen most, Donát írta:

És ez így ok szerinted? :) Akkor lesz majd csak igazán háborgás, ha az emberek realizálják, hogy a valódi pénzen vett előnynek hitt star cardok nem hozzák a rájuk írt bónuszokat. Ez szerintem még gázabb.

Az egész rendszer úgy van felépitve, hogy akinek esze van az erre nem költ. Ugyanis mondjuk szeretnéd felfejleszteni egy bizonyos karakter, mondjuk Rey képességeit. Nos ezt nem tudod megvenni. Viszont vehetsz lootboxokat, amikből véletlenszerű pluszokat kapsz. Lehet -sőt valóüszinü- hogy iszonyú sokat kell vegyél mire végre megkapod amit akarsz. És még igy is: az igazán erős képességeket csak akkor aktiválhatod, ha magas szintű a karaktered vagyis sokat játszottál. Ráadásul a rendszer úgy van kitalálva hogy a hasonló szintű embereket teszi össze, tehát ha már beleölted az a rengeteg órát, ami ahhoz kell hogy aktiváljál valami menő kártyát akkor számolnod kell vele, hogy az ellenfeleid is roppant tapasztaltak lesznek ráadásul magas szinten pénz nélkül pusztán a játékban kapott pontokból is rengeteg erős képességet lehet venni.

 

Természetesen ez egy óriási lehúzás. Sok embert nagyon megfognak kopasztani ezzel, de engem egy dolog miatt nem zavar: ez az ára annak, hogy a plusz contentek -új pályák, új karakterek, kampány DLC stb.- mind teljesen ingyenesek. Tehát a buta emberek fizetnek én meg mindent, ami igazán számit megkapok ingyen. Nekem ez jobb üzlet mint amikor fél tucat DLC-t kell kifizetni. Az előző Battlefrontnál például ez volt. A játék bolti árának a kétszeresét ki kellett fizetni ha minden pályát aktiválni akartál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megértem most már a nézőpontod. Én sosem vettem meg a kiegészítőket a BF1-hez, idegesített is, hogy ott miért nem játszhatok.

 

Engem a lehúzás ténye is zavar, mert utálom, amikor hülyének nézik az embereket, de ez nem váratlan az EA-től sajnos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Én sosem vettem meg a kiegészítőket a BF1-hez, idegesített is, hogy ott miért nem játszhatok.

A múltkor minden DLC-t kiszórtak hozzá ingyen minden platformra. Még ide is beírtam. Lemaradtál róla? (Lehet az akció még most is tart.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghozta a futár a lemezt végre, haza is ugrottam vele ebédszünetbe és gyorsan bepakoltam a lemezt a PS4-be, hogy mire hazaérek már az update is lejöjjön hozzá. :D 

Most már csak számolom a perceket a munkaidő végéig, de nagyon lassan telik. :no:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este sikeresen feloldottam az utolsó hőst is, nem volt annyira vészes összeszedni rá, igaz nem vettem egy ládát se. Mondjuk annyira nem is éreztem hiányát, mivel a sok milestones végrehajtásával így is kaptam elég jó star cardokat.

 

Amúgy így négy napi játék után kijelenthetem, hogy totálisan megérte az árát. A kampány jó volt, igaz egy kicsit rövid. Az Arcade mód szintén jó, sokkal jobb mint az előző rész Mission módja. 

A többjátékos mód pedig nagyon élvezetes, bár néha elég nevetségesen rakja össze a csapatokat a rendszer. 5v3-ba mentünk strike módba és az új belépő játékost is az ellenfélhez rakta be, így lett 6v3. 

De a legnagyobb fájdalmam, hogy még mindig nem voltam az Endoron. Négy nap alatt egyszer se játszottam rajta, na de majd talán ma. :D 

 

Viszont a játéknak van három hatalmas problémája, legalábbis szerintem probléma, lehet mást nem zavar. :)

 

Az első a kozmetikai része a játéknak, ami igazából kimerül a győzelmi pózokban és a szövegekben. Jah meg van a játékban 3 skin is, szinte teljesen kiment a fejemből. :D

 

A második pedig speciális egységtípusok, az Enforcer és az Aerial. Az utóbbi a mobilis háti rakétás karakterek, aminél a legnagyobb problémám, hogy a lázadó és az ellenállás egység szinte ugyanúgy néz ki.

Az igazi probléma az Enforcernél van, ugyanis míg a Szeparatisták, Birodalom és az Első rend mind egyedi egységgel rendelkezik, addig a jók oldalán csak és kizárólag a Wookiee harcos van. Fel se tudom fogni, hogy ki gondolta azt, hogy ez egy jó ötlet, de most komolyan. Személy szerint a wookiee harcos egy speciális, csak a Kashyyyk térképen elérhető egység lenne. 

 

És ezzel elkanyarodunk az utolsó problémához, ami a helyszínekhez kapcsolódó speciális egységek hiánya, mint a királyi őrség a Naboon vagy az aqua droidok Kaminón. 

 

Ezeket leszámítva viszont tényleg nagyon tetszik a játék, és már alig várom, hogy jöjjön a Last Jedi event az új hősökkel és helyszínekkel. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Battlefront 2 és a mikrotranzakció kapcsán annyit mondogatják már, hogy nem lehet kozmetikai itemeket ládákba rakni, mivel a Star Wars univerzumába erre nincs nagy lehetőség, és senki nem akar pink rohamosztagosokkal játszani. Az ilyen kijelentésektől teljesen a falra mászok, mivel szerintem ez az egyik olyan felépített világ, ahol skinekre igenis sok variációt lehetne használni. 

Pontosan ez miatt tegnap megnéztem a negyedik filmet, és csak abban Luke négy különböző ruhában rohangált, nem is beszélve a kiegészítőkről, amit visel. Szóval minden variációt beleszámolva, csak az Új Remény alapján Luke simán kaphatna 9-10 skint, és most csak 1 karakterről és 1 filmről van szó.

 

Természetesen nem mindenki kapna ennyi skint, mert azért lássuk be, hogy egy Boba Fett nem rendelkezik annyi variációval. Viszont még neki is lehetne kettő új skint adni. 

És akkor még csak a hősökről volt szó, de ugyanúgy sok kozmetika lehetne a sima egységek terén is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Dei írta:

Meg a Ryloth-i csatában nem V-19 Torrentek repkednek, hanem ARC-170-es gépek, amik akkor még nem is voltak.

Mivel sehol sincs dátumra pontosan meghatározva, mikor és hol kezdték el használni az ARC-170-eseket, így ezt azért én nem jelenteném ki magabiztosan. ;) Ugyanakkor, amíg ez csak a többjátékos módra korlátozódik, nem is gáz. Az igen, amit a DICE/EA állít, de az már azóta baromság, hogy elkezdték szajkózni az előző rész óta. Mert már ott arról papoltak, hogy azért nincs az ep1-2-3-ból vagy ep7-ből egység, mert az ep4-5-6-hoz igazodtak, annak "hiteles Star Wars élményét" akarják visszaadni... Tegnap mégis Jynként Luke és Han Solo oldalán harcoltam Vader, Sidious és Bossk ellen az Echo bázison. :D 

A marketing bullshittel szvsz nem kell törődni. Hogy nincsenek skinek... Elhiszem, hogy ez valakinek gond, mondjuk én is kifeküdnék, ha egy rózsaszín rohamosztagos jönne elém (bár a hoth-i pályán tök jó céltábla lenne belőle, aki ilyet meglép, annak nem lenne problémája a játékkal, mindenki őt lőné agyon, amint megjelenik :evil: ). Engem viszont nem zavar a hiánya. Az egész cicomabizniszt ki szoktam hagyni, az első részben még az arcokkal sem foglalkoztam. Plusz még csak nem is múlik ezen a játékélmény, se azon, hogy most ARC vagy V-19 röpköd az égen. Valahogy az a sanda gyanúm, hogy sokan még azt sem tudják, hogy ez a kettő micsoda. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mivel sehol sincs dátumra pontosan meghatározva, mikor és hol kezdték el használni az ARC-170-eseket, így ezt azért én nem jelenteném ki magabiztosan. ;) Ugyanakkor, amíg ez csak a többjátékos módra korlátozódik, nem is gáz. Az igen, amit a DICE/EA állít, de az már azóta baromság, hogy elkezdték szajkózni az előző rész óta. Mert már ott arról papoltak, hogy azért nincs az ep1-2-3-ból vagy ep7-ből egység, mert az ep4-5-6-hoz igazodtak, annak "hiteles Star Wars élményét" akarják visszaadni... Tegnap mégis Jynként Luke és Han Solo oldalán harcoltam Vader, Sidious és Bossk ellen az Echo bázison. :D 

A marketing bullshittel szvsz nem kell törődni. Hogy nincsenek skinek... Elhiszem, hogy ez valakinek gond, mondjuk én is kifeküdnék, ha egy rózsaszín rohamosztagos jönne elém (bár a hoth-i pályán tök jó céltábla lenne belőle, aki ilyet meglép, annak nem lenne problémája a játékkal, mindenki őt lőné agyon, amint megjelenik :evil: ). Engem viszont nem zavar a hiánya. Az egész cicomabizniszt ki szoktam hagyni, az első részben még az arcokkal sem foglalkoztam. Plusz még csak nem is múlik ezen a játékélmény, se azon, hogy most ARC vagy V-19 röpköd az égen. Valahogy az a sanda gyanúm, hogy sokan még azt sem tudják, hogy ez a kettő micsoda. :P

 

Viszont ha kozmetikai tárgyak lettek volna lootbox-ba rakva, akkor nem let volna ekkora negatív vízhang a játék körül.

Őszintén megmondom, ha meglehetne vásárolni a Bespines Chewbacca skint, gondolkodás nélkül bedobnám a lóvét. :D 

Természetesen akkor, ha közvetlenül is meg lehetne venni, nem csak lootbox rendszerrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában szinte egyáltalán nem tudok játszani, így nem vagyok képben az újdonságokról. Ehhez a DLC-hez sztori mód bővítést is kapunk? Csak mert látom, egy idősebb Iden Versio is feltűnik.

 

Egyébként baromi hangulatos a Crait. Ha itt ilyen, a filmben tuti áll leesős lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Sky írta:

Mostanában szinte egyáltalán nem tudok játszani, így nem vagyok képben az újdonságokról. Ehhez a DLC-hez sztori mód bővítést is kapunk? Csak mert látom, egy idősebb Iden Versio is feltűnik.

 

Egyébként baromi hangulatos a Crait. Ha itt ilyen, a filmben tuti áll leesős lesz.

Igen folytatják benne a hadjáratot. Mintha valami olyasmiről is szó lett volna, hogy minden szezonban kapunk bővítést, viszont ebbe nem vagyok teljesen biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felötlött bennem, hogy összefoglalom a játék sztoriját azok kedvéért, akiknek nincs lehetőségük egyéb módon megismerni. Remélem, hasznosnak találjátok. 


 

Spoiler

 

Nem sokkal az endori csata előtt

 

Az egyik birodalmi különleges alakulat (az Inferno osztag) parancsnoka, Iden Versio a Lázadók fogságába esik, akik egy U-szárnyú transzporttal az Invincible Faith cirkálóra szállítják. A Lázadók nem tudják, hogy Iden valójában hagyta elfogni magát, hogy törölhessen egy elfogott birodalmi üzenetet, amely veszélyeztetheti az Uralkodó endori tervét. Egy Lázadó tiszt ki akarja hallgatni Ident, hogy megtudják a droidja hozzáférési kódjait, de a nő nem válaszol. A Lázadók azokra a titkos kódokra is fényt akarnak deríteni, amelyekkel megfejthetik az említett birodalmi üzenetet. 
                                                            01b.jpg
Mivel Iden nem beszél, a Lázadók távoznak a cellájából. A nő távolról aktiválja (a cellában hagyott sisakja mikrofonján keresztül) ID10-es kereső droidját, aki lesokkolja az őt vizsgáló Lázadó technikust. A droid a szellőzőrendszeren keresztül eljut a nőhöz, majd segít neki kinyitni a cellája ajtaját, és megszabadítani a bilincseitől. Ackbar admirális egy holo-vetítőn eligazítást tart a Lázadóknak, azt ecsetelve, hogy a Flotta meglepetésszerű támadást indít a Sullusttól a Második Halálcsillag ellen. Nem sejtik, hogy a Birodalom már tudatában van ennek, és csapdát terveznek. Mivel a Lázadók java az eligazításon van, Idennek sikerül észrevétlenül eljutnia a kommunikációs központba, ahol megtalálja azt az elfogott birodalmi üzenetet Raythe mofftól, amelyből fény derülhet a birodalmi csapdára. Iden törli az üzenetet, ám egyúttal a riasztót is aktiválja, amivel Lázadókat hoz a nyakára. Felfegyverkezve, majd néhány halott katonát maga mögött hagyva, a nő eljut a légzsiliphez, ahol kilövi magát az űrbe. A korábban a droidján keresztül értesített Corvus nevű birodalmi korvett veszi fel, amely az Inferno osztag főhadiszállása is egyben. Mielőtt a Lázadók tüzet nyithatnának rájuk, a Corvus belép a hiperűrbe. A fedélzeten Iden beszámol a sikeres küldetésről két osztagtársának: Gideon Hask és Del Meeko ügynököknek.

 


Az endori csata idején

 

Iden apja, Garrick Versio admirális a csillagrombolóján, az Evisceratoron nézi végig az Executor pusztulását, amint az a Halálcsillagba csapódik. Az Endor felszínén küldetést teljesítő Inferno osztag (Iden, Gideon és Del) közli Garrickkel, hogy a Második Halálcsillagot védő pajzsgenerátor megsemmisült. Az admirális parancsba adja nekik, hogy végezzenek az ott maradt Lázadókkal, majd térjenek vissza a Corvusra. Biztosítják a romokban heverő pajzsgenerátor környékét az ott lévő Lázadó erők megölése által, ám ezt követően szemtanúi lesznek, amint másodjára is megtörténik a "lehetetlen": a fejük felett robban fel a Halálcsillag. A sokkot, hitetlenkedést és gyászt Iden küzdi le elsőként, és felszólítja társait a tovább haladásra.
                                                            02b.jpg
Versio admirális értesíti lányát, hogy Palpatine és Vader halálát követően, Rae Sloane admirális lett a Birodalom első embere, és visszavonulót fújt megmaradt erőinek. Ezzel sorsára hagyva az Endoron rekedt rohamosztagosokat és egyéb felszíni csapatokat. Idennek és társainak sikerül visszafoglalnia az egyik platformot, ahonnan TIE-vadászokat zsákmányolva elhagyják az erdőholdat. A Corvus Lázadók ostroma alá kerül, de az Inferno osztag leszámol a támadást indító X- és Y-szárnyú vadászokkal. Hask és Meeko visszatér a Corvusra, míg Iden az Eviscerator csillagrombolón találkozik apjával. 

 


Az endori csata után

 

Az Eviscerator és a Corvus a Jinata-rendszerben lévő, Birodalom hű Vardos bolygónál találkozik, amely a Versio család szülőhelye. Az Eviscerator hídján Versio admirális bemutatja lányának az egyik Hírvivő Droidot, amely megerősíti az Uralkodó halálhírét, valamint közvetíti annak utolsó parancsát: a Tisztító Műveletet. (Erről zárójelben annyit érdemes tudni, hogy Palpatine terve volt arra az esetre, ha meghalna: azzal a céllal, hogy a Birodalom és annak ellenségei vele együtt pusztuljanak. Erre a következő módszerrel állt elő: klímamódosító műholdakkal olyan szélsőséges változásokat kell előidézni adott bolygó időjárásában, hogy azt a rajta élők ne éljék túl. A Tisztító Művelet a Megtört Birodalom c. képregényben debütált, ahol Palpatine otthona, a Naboo volt a kiszemelt áldozat). Iden azonban nem ismerheti meg a Tisztító Művelet részleteit, csak az admirálisi rangban lévő apja. 
                                                            03b.jpg
Az Inferno osztag más feladatot kap: a Fondor birodalmi hajógyárnál kell megvédeniük Raythe moffot és csillagrombolóját, a Dauntlesst, mert a Tisztító Művelethez kulcsfontosságú műholdakat hordoz. A hajógyárat, így a Dauntlesst is megtámadja egy Lázadó cirkáló. Míg Del a Corvuson marad, addig Iden és Gideon TIE-vadászaikkal védelmezik Raythe csillagrombolóját. Sikerül elérniük a Lázadók mon calamari cirkálójának hangárát, ahonnan szabotázs akciót hajtanak végre a Dauntlesst lövő ágyúk ellen. Ismét TIE-vadászaikkal repülve, parancsot kapnak Raythe mofftól a hajógyár megtámadására, hogy a Dauntless így kiszabaduljon. Vonakodva, de teljesítik a kapott parancsot. A csillagromboló így kiszabadul a hajógyár "bilincseiből". A Dauntless végül tüzet nyit a Lázadó cirkálóra, elpusztítva azt.

 

Del Meeko parancsot kap, hogy utazzon a Pillio nevű lakatlan (legalábbis értelmes lények által nem lakott) bolygóra, ahol el kell pusztítania Palpatine egyik titkos obszervatóriumát, hogy az ott tárolt ereklyék nehogy rossz kezekbe kerüljenek. Rohamosztagos kíséretével, Del egy birodalmi komppal landol a felszínen, ám rövidesen az őshonos, bogárszerű lények csapdájába esik. A véletlen (vagy az Erő?) úgy hozza, hogy Luke Skywalker is a bolygón van (droidja, R2-D2 társaságában), akit szintén Palpatine titkos bázisa vonzott a helyszínre, abban a reményben, további tudásra tehet szert a fellelhető, Erővel kapcsolatos régiségek által. 
                                                            04b.jpg
Luke rátalál Delre, akit birodalmi mivolta ellenére kiszabadít (később az életét is megmenti), majd segít neki visszaverni a hullámokban támadó, veszélyes élőlényeket. Végül bejutnak Palpatine fészkébe, ahol Luke magához vesz egy rejtélyes ereklyét, majd Del felrobbantja a barlang mélyén rejlő bázist.

                                                            

Az Inferno osztag következő küldetése Iden szülővilágára, a Vardosra szólítja őket. A feladatuk: elhozni egy Gleb nevű birodalmit a Tisztító Művelet miatt veszélyben lévő bolygóról, mert valamiért kulcsfontosságú Versio admirális számára. Miután megérkeznek, Idenben tudatosul, hogy az apja nem véletlenül titkolta el előle a Tisztító Művelet részleteit, hiszen saját szülővilágát is érinti a pusztítás. A Dauntless által kibocsátott, klímamódosító műholdak megkezdik a bolygó pusztítását, kegyetlen viharokat idézve elő. 
                                                            05b.jpg
Iden felháborodva közli apjával, hogy a Vardos mindig hű volt a Birodalomhoz, de Garrick úgy véli, hogy a Tisztító Művelet révén ismét félelem lesz úrrá a Galaxis lakóin, ami segít visszaszerezni az uralmat a Birodalom számára és rendet teremteni. Iden és Del landolnak a Corvusszal a bolygón, ahol szuperviharok és hurrikánok tombolnak. Iden és Del Kestro City-be indulnak a célszemélyért. Útjuk során azon vannak, hogy Gleben kívül a civileket is kimenekítsék, ezzel azonban arra kényszerítik Gideon Haskot, hogy elárulja őket, mert velük ellentétben, a férfi hajthatatlanul követni akarja az eredeti parancsot, mely szerint Gleben kívül mindenki lényegtelen. Iden meglövi egykori társát, majd az ellenük forduló rohamosztagos ellenálláson átjutva, Dellel szereznek egy AT-AT lépegetőt. Segítenek evakuálni a civileket a bolygóról, de ezzel a Birodalom árulóivá válnak. Gideont előlépteti Versio admirális Gleb leszállításáért. Elkerülve az Evisceratort, a Corvus a hiperűrbe ugrik.

 

Miután megszöknek a Birodalmi Flotta elöl, Iden és Del egy peremvidéki nebulánál elmélkednek a továbbiakon. Végül úgy döntenek, üzenetet küldenek a Lázadók Szövetségének, hogy megadják magukat. Foglyul ejtésüket követően Lando Calrissian tábornok elé kerülnek, aki lehetőséget ajánl nekik a Tisztító Művelet kapcsán nyújtott információikért. Iden és Del két X-szárnyú vadászt kapnak az új életük zálogaként. Immár Lando és a Lázadók oldalán, Iden és Del (X-szárnyú pilótákként) Leia Organa segítségére indulnak, aki egy nabooi csillagvadászban harcol a bolygó felett a birodalmi erők ellen. A Veszély osztag (köztük Iden és Del) segítenek a Lázadóknak elpusztítani a azokat a műholdakat, amelyekkel a Vardoshoz hasonlóan a Naboo-t is el akarja pusztítani a Birodalom. Miután megsemmisítik a műholdakat, Idenék a felszínen támogatják tovább Leiát, aki megpróbálja visszaverni a Theedben történő birodalmi támadást. Eljutva a királyi palotában lévő védelmi rendszerhez, egy ion-impulzussal (amelyet még a Kereskedelmi Szövetség telepített a Theedi Palotába a nabooi invázió idején) megbénítják a birodalmi haderőt, majd lefegyverzik őket. 
                                                             06b.jpg
A bolygó felszabadítását követően, az egykori Inferno osztag megmaradt tagjai (Iden Versio és Del Meeko) csatlakoznak az Új Köztársasággá lett Lázadókhoz, hogy jóvá tegyék a Birodalomban elkövetett bűneiket, és felszabadítsák a Galaxist.

 


Kb. fél évvel endori csata után

 

Hónapokkal később, Leia Organa, aki a Chandrilán székelő Galaktikus Szenátus egyik szenátora lett, megbízza Iden Versiót, az immár új köztársasági Inferno osztag vezetőjét, hogy találják meg Han Solót, akinek nyoma veszett a Takodanán. 
                                                             07b.jpg
Maz Kanata kastélyában Solo közli a nővel, hogy egy Ralsius Paldora nevű birodalmi dezertőrt keres. Az illetőnek információi vannak a Köztársaság számára arról, hogy felszabadítsák a wookiee-kat a Kashyyykon, akiket Lozen Tolruck nagymoff és frakciója tart fogságban. Solo végül találkozik Paldorával, akivel a Takodana erdőségébe indul, hogy megszerezze az információkat tartalmazó adatkockákat. Paldora elmondja, hogy egy Rax nevű férfitől szerezte az infókat. Már távozni készülnek, amikor felfedezik, hogy birodalmiak érkeztek a bolygóra. Solo és Paldora így arra kényszerülnek, hogy tűzharc árán verekedjék át magukat az erdőn a Millennium Falconon várakozó Chewbaccáig. A felszállást követően a Falcon segít az Inferno osztagnak felszámolni a birodalmi TIE-vadászokat. A Corvus fedélzetén Solo kapcsolatba lép Leiával és megköszöni az Inferno osztag segítségét.

 

Paldora információi révén, Iden megtudja, hogy apja az Anoat szektor-beli Bespinen és Sulluston tevékenykedik. Iden és Del engedélyt kérnek Leiától, hogy szabotálhassák Garrick műveleteit, és ha lehetőség adódik, elfogják a férfit. Bár nem a felettesük, Leia engedélyt ad a támadásra. A bespini felhők közt lebegő Chinook Állomáshoz repülnek, amley Versio admirális flottájának biztosít üzemanyag utánpótlást. Idenék azt remélik, hogy megsemmisíthetik az Állomást, és elfoghatják Gideon Haskot, akiről kiderül, hogy ott tartózkodik. Rohamosztagos álcával beszivárognak az állomásra, ám amikor elérik a platform tetejét, rájönnek, hogy Gideon csapdát állított nekik. Üldözőbe veszik a menekülő Gideont, de a férfi csillagrombolója el tud menekülni és riasztja a Chinook Állomás személyzetét. Így Idenék csak tűzharc árán tudják átverekedni magukat az ellenálláson. Mivel nem tudják elérni X-szárnyú vadászaikat, egy felhő autót zsákmányolnak. Új járművükkel sikeresen előidézik az állomás vesztét okozó robbanást, amely a még ott lévő csillagrombolókkal is végez. 
                                                           08b.jpg
Noha Versio admirális és Gideon Hask el tudnak menekülni, az állomás elvesztésével a flotta jelentős érvágást szenved az üzemanyag-utánpótlást illetően.

 

Valamivel később, Lando és durosi társa, Shriv titkos küldetésre indulnak a Sullustra. Céljuk egy elhagyatott birodalmi fegyvergyárból ellátmányt szerezni az Új Köztársaság számára. Azonban amikor megérkeznek, rájönnek, hogy a Sullust felszabadítása ellenére, a fegyvergyár már nem elhagyatott, miután a birodalmi erők visszafoglalták azt. Lando úgy dönt, az a legjobb megoldás, ha elpusztítják a fegyvergyárat. Így a Birodalom sem juthat innen új fegyverekhez. Míg Shriv elindul, hogy menekülésre alkalmas jármű után nézzen, addig Lando útja az irányítóközpontba vezet (természetesen rohamosztagos ellenálláson keresztül). Lando révén a láva végül elönti az üzemet, a férfi pedig az utolsó pillanatban száll be a Shriv által megérkező AT-ST-be. A lépegetővel igyekeznek elérni a kompjukat, ám nem sikerül nekik időben. 
                                                           09b.jpg
Lando és Shriv az AT-ST tetején állva nézik, ahogy a láva körülveszi őket. A kritikus pillanatban megérkezik az Iden vezette Corvus, megmentve a két férfit a biztos haláltól.

 


Kb. egy évvel endori csata után

 

Abban a reményben, hogy ezzel véget ér a Galaktikus Polgárháború, Ackbar admirális elrendeli, hogy a köztársaságiak kezdjék meg a támadást a Jakku ellen, ahol a megmaradt birodalmi erők tömörülnek. A Jakku felszínén és egén egyaránt nagyszabású csata dúl. Del a Corvus fedélzetén parancsnokol, míg Iden és Shriv X-szárnyúikkal törnek utat maguknak a bolygó sivatagos felszíne felé. TIE-bombázókon és TIE-vadászokon átjutva, egy lezuhant csillagrombolónál landolnak, ahol rohamosztagosokkal veszik fel a harcot. Később, ismét vadászaikban ülve, Iden és Shriv megpróbálnak visszajutni a Corvusra, ám a birodalmiak nem könnyítik meg a dolgukat. Egy TIE-elfogó fedélzetén, Gideon Haskkal kerülnek szembe. Iden lelövi a férfi gépét, majd úgy dönt, hogy az időközben feltűnő Eviscerator felé veszi az irány. X-szárnyúja találatot kap, de a nőnek idejében sikerül elhagyni a pilótafülkét, a csillagromboló tetején landolva. További rohamosztagosokat legyűrve, Iden lyukat robbant a hajótestbe, így végül bejut a csillagromboló belsejébe. A birodalmiak elrendelik a visszavonulást. Az emberek fejvesztve menekülnek a sérült hajóról, ám Iden apja, Garrick Versio továbbra is hídon tartózkodik. Iden megpróbálja meggyőzni apját, hogy nem kell a Birodalommal együtt vesznie. Garrick közli, hogy Rax is menekülésre szólította fel, de elutasította. Garrick úgy érzi, hogy mivel egész életét a Birodalomnak szentelte, azzal együtt neki is pusztulnia kell. Egy köztársasági gép becsapódik a híd közelében. Az Eviscerator lezuhan a Jakku homokos dűnéi közé, de Idennek még ezt megelőzően sikerül kilőnie magát egy mentőkabinban. Del megtalálja Iden földet ért mentőkabinját, majd kinyitja azt. A férfi közli, hogy a csata véget ért: az Új Köztársaság nyert, a Birodalom odalett. Megcsókolják egymást, majd Shriv is megérkezik Del droidjával. 

                                                             10b.jpg

 


Évtizedekkel az endori csata után

 

A sötét harcos, Kylo Ren egy komppal landol a Pillio bolygón. Az Első Rend szolgálatában lévő férfi a rohamosztagosai kíséretében találkozik az egykori birodalmival, Glebbel, akinek sikerült elfognia a Corvust és annak legénységét. A Corvus hídján Kylo találkozik a sérült Del Meekóval. Kylo a Luke Skywalkerhez vezető térképet akarja megszerezni a férfitől, aki azonban nem működik együtt. Kylo az Erőt használva támadja meg Del elméjét, hogy megtalálja az információt. 
                                                             11b.jpg
Del elméjéből számos dolgot sikerül kiszednie: Del Meeko egykor hullámosztagos volt a scarifi csatában... az Inferno osztag tagja volt és harcolt az endori csatában... neki és Iden Versiónak van egy lánya... Del találkozott Skywalkerrel itt, a Pillión. Kylo végül kideríti, hogy Lor San Tekka, az Erő Templomának tisztelője a Bayorán van. Kylo Gideon Haskra (az immáron első rendi tisztre) bízza Delt. Gideon megöli Delt, majd megbízza Glebet, hogy temesse el a testét. A Corvus csaliként szolgál arra az esetre, ha Iden Versio felbukkanna. Gideon közli, hogy számít rá.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

Ma kijött az 1.1-es javítás a játékhoz, ami a balance és bug fix mellett más tartalmakat is hozott. 

- Blast játékmódba bekerült a crait map

- Új hős a Starfighter Assault módba, TIE Fighter (Iden Versio)

- Új Star Card-ok Iden gépéhez

- Új Milestone challeng szintén Iden vadászához

- Tatooine éjszakai verzió

 

Ezeken kívül jött pár könnyítés is.

A fegyver kiegészítőket és az utolsó fegyvert sokkal egyszerűbb megszerezni, mivel csökkentették a szükséges killek számát.

Mondjuk nekem már decemberbe megvolt az összes Trooper milestone, szóval elkéstek vele egy kicsit. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Bőven. Én az Arcade része miatt rendre előveszem pár hetente. A multi nem érdekel, de a gép ellen jó futni pár kört. Pláne hogy folyamatosan bővül a felhozatal. Most a Dooku-s update-el a Geonosis is belekerült az Arcade módba. Egy nehéz nap után Grivi-vel irtani a klónokat szuper kikapcsolódás :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egy nehéz nap után Grivi-vel irtani a klónokat szuper kikapcsolódás :P

Ugyan nem klónokat, hanem Maz kastélyában az Ellenállás katonáit ritkítottam, de valami tömör gyönyör volt, amikor a drágalátos hercegnő mocskos katonái feltorlódtak a főbejáratnál, én meg Grievoust ipari ventilátor üzemmódba kapcsoltam. A többit nem részletezném, legyen elég annyi, hogy az, amit Darth Vader művelt a Profundity folyosóján a lázadókkal, az a nézeteltérések egy kulturált megvitatása volt. :D 

 

Amúgy a sztorit ki is pörgettem a DLC-vel együtt. Tény, nem valami erős cucc, de nagyon tetszik, hogy rengeteg ponton kapcsolódik nem csak az ep6-hoz, valamint az ep7-8-hoz, de az endori csatát követő könyvek és képregények is helyet kaptak benne. Ráadásul, mivel a játék gyönyörű, iszonyú jó feelingje van a Star Wars filmek helyszínein harcolni. Az sem semmi momentum, amikor az ep7 idején T-65 X-szárnyúval harcolunk ARC-170-esek és V-szárnyúk ellen, vagy amikor a Vardos egén az Első Rend TIE vadászai harcolnak a klón háborúkból visszamaradt gépekkel. Az a pálya amúgy is olyan, mintha valami katonai múzeumban járkálnánk. Képzeljétek el, ahogy klón háborús AT-RT-vel becammogunk egy birodalmi AT-ST mellé, miközben ötven méterre meg megállíthatatlanul menetel egy AT-M6. Szó szerint a generációk találkozása. Valami hasonlót szívesen látnék az ep9-ben is.

 

Amúgy a sztorinak szerintem az a legnagyobb baja, hogy nincs ideje kibontakozni. A játék pörög, nem áll meg, így nincs idő olyasmivel foglalkozni, minthogy mit éltek meg Idenék a Halálcsillag II felrobbanása után, vagy mit gondoltak, amikor elhatározták, hogy csatlakoznak a Lázadók Szövetségéhez, vagyis akkor már az új Köztársasághoz. Vagy éppen a köztársaságiak mit gondoltak az Infernókról, elvégre csak a játékban egy kisebb hadseregnyi lázadót mészárolunk le. Úgy érzem, még pár lazább pillanatot elbírt volna a sztori, különösen a DLC, annak a vége igen összecsapott. Vagy nem kellettek volna bele a hős karakterek, mint Luke, Han, Lando és Leia. Értem, miért áldoztak rájuk időt, de valahogy jobb lett volna, ha a sztori csak Idenre koncentrál, és az említett szereplők megmaradnak NPC-nek. De persze, egy DICE játéktól már ez is jóval több a semminél.

 

Maga a játék FPS-ként amúgy nem mutat többet, mint bármelyik másik FPS. A single-n is érezni a multi orientáltságot, de ez alapvetően nem baj, az idő elütésére így is alkalmas. A multit még nem próbáltam ki (csak a bétában), de a single és az Arcade játékmód alapján az nagyjából olyan, mint az elődjében, néhány változás van csupán (a híres-hírhedt loot crate), szóval szerintem el leszek még vele. Az biztos, hogy a sztorit még párszor kipörgetem majd.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha ezt kérdezned kell, akkor szerintem már felejtős lehet részedről, mert nagyon távol vagy a PC-s vonaltól. :) De amúgy olyan, mint a Steam, csak ez az EA online boltja és kliense.

https://www.origin.com/irl/en-us/store

 

(Ha megkérdezed, mi az a Steam vagy az EA, agyoncsaplak. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.