Ugrás a kommentre

Ki mit vár a kilencedik epizódtól?


Ajánlott hozzászólás

30 perccel korábban, Bomarr írta:

Amidalának pedig bármekkora hatalma volt a felhatalmazást akkor is a néptől szerezte és meghatározott határideig.

Amit az isten adta nép képes lett volna megváltoztatni, és csak Amidalán múlt, hogy ez az alkotmánymódosítás nem történt meg. Most képzeld el, ha megtörténik, és Amidala után egy Palpatine v2.0-t választanak meg. Mennyi ideig tartott volna elérnie, hogy eztán örökre a trónon maradjon? Vagy, ha még ez nem is sikerül, de amíg a trónon van, gazdaságilag vagy társadalmilag agyonvágja Naboot? Szép dolog a meghatározott idő, de még Palpatine is sikeresen kancellár maradt, pedig a mandátuma évekkel a császárrá kikiáltása előtt lejárt.

13 perccel korábban, Bomarr írta:

És hiába van az SW Sagaban királynő meg hercegnő is mindegyikük a demokrácia élharcosa volt.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a szabadságért harcolnak. Máskülönben elég álszent dolog lenne némelyiktől a ténykedése. A demokráciáért harcolnak máshol, miközben az ő bolygójukon többnyire abszolút monarchia uralkodik. És az Alderaanon például még csak nem is demokratikus alapon választanak uralkodót, végül valószínűleg Leia lett volna a királynő. Nem is csoda, hogy végül rábólintott egy olyan pozícióra (Első Szenátor), ami nem sokban különbözik az uralkodástól.

 

Tény, hogy jól meg kéne alapozni egy reformálásra kapható Első Rendet, de ezt még el lehetne intézni az ep9-ben és esetleg a Resistance második évadában (a Poe képregényt annyira nem ismerem), ha bemutatnak egy új frakciót (politikai elit, mondjuk) és egy karizmatikus vezetőt az élén, akik Snoke halálának és Hux és Kylo marakodásának hála tudtak feltörni, mert eddig Snoke kemény kézzel fogta őket.

Hiszen ott van Doza, ékes példája annak, hogy csak azért, mert valaki a Birodalmat szolgálta, még nem élből gonosz. És hány Doza féle lehet az Első Rendben? Hány Finn lehet, akik észhez tértek, csak nekik nem adatot meg a lehetőség a lelépésre? Hány Casterfo, aki hisz az eszmében, csak a vezető személyével nem ért egyet? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hiszen ott van Doza, ékes példája annak, hogy csak azért, mert valaki a Birodalmat szolgálta, még nem élből gonosz.

Viszont pont az ő példája mutatja, hogy egy-két normális embertől a rendszer nem lesz vállalható. Az a baj, hogy az Első Rend eleve gonosz ideológiára, a galaxis leigázására és a Birodalom újjáépítésére épül.

 

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amit az isten adta nép képes lett volna megváltoztatni, és csak Amidalán múlt, hogy ez az alkotmánymódosítás nem történt meg.

Ami megint csak azt mutatja, hogy Amidala hive volt a demokráciának, és mint az egyik fontos pozitiv szereplő úgy itélte meg, hogy a demokrácia megőrzése érték. Ezért is fura lenne ha valaki egy abszolút monarchia mellett állna ki válszélességgel, hisz ilyet eddig egyetlen pozitiv szereplő se tett az eddigi nyolc filmben. Neked nem lenne fura, ha mondjuk Rey azt mondaná, hogy szuper lenne, ha a vezetők származás alapján szereznék meg a hatalmat? Az ő történetének pont az a lényege, hogy a nagyság bárhonnan jöhet, a származás nem számít. Ez egy érdekes gondolat, aminek a vázolt befejezés viszont eléggé ellentmondana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey-től fura lenne, már csak azért is, mert eddig ehhez köze sem volt, így én nem is tőle várom a politikai oldalra a megoldást. Az ő sztorija az Erőthöz kapcsolódik, a Jedikhez.

Leiától, a hercegnőtől és tábornoktól (egyik sem éppen demokratikus rang), és az első szenátor szerepét magára vállaló, az Organáktól rendesen működő monarchiát látó nőtől már nem tartanám furcsának azt, ha hajlandó lenne a totális és válogatás nélküli pusztítás helyett a békés megoldást választva békét kötni, és kompromisszumos megoldásként egy vérengző háború helyett azt választani, hogy békében éljen egymás mellett két nagyhatalom, ezáltal megadva annak lehetőségét is, hogy akinek nem tetszik a Köztársaság útja, az választhasson más utat anélkül, hogy szeparatistának bélyegeznék és ellenségnek kiáltanák ki.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért más okok miatt, de ez is fura lenne. Leia a kánon szerint a központositás ellen volt. Ráadásul már akkor felismerte az Első Rendben lakozó veszélyt amikor még nem is volt tiszta hogy mekkora a baj. Ő már akkor katonai ellenlépéseket szorgalmazott, amikor a Starkiller létezése még titok volt. Ilyen előzmények illetve azután, hogy az Első Rend felrobbantotta a Hosnian Prime-ot és meginditotta a galaktikus inváziót, Leia nekiállna azért törni magát, hogy az Első Rend fent maradjon? Világ életében az ehhez hasonló szervezetek beszántásáért harcolt. Az már egy másik dolog, hogy a Leia regényben a hercegnő az Alderaan-on működő monarchiának se olyan nagy rajongója. Bár ott nagyon igyekeztek tompitani a dolgot (az örökösöknek bizonyitaniuk kell a rátermettségüket).

Meg van itt egy technikai dolog is: állitólag csak már létező, felvett jeleneteket fognak használni Leiánál. Emiatt nehezen hiszem hogy ő fogja elsimitani a politikai szálakat a végén. Akkor már inkább az Ellenállás soron következő vezetője Poe. Akiből megint nem nézném ki, hogy béke jobbot nyújtana egy tömegmészáros bagásznak. Egy olyan szervezetnek, amelynek a katonái boldogan nézték ahogy szétlövik a Hosnian Prime-t. Egy kompromisszumos béke csak arra jó hogy megalapozzon egy következő nagy háborúnak. Akkor az Első Rend fanatikusai kapnak egy kis időt a további megerősödéshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre Ody gondolatébresztő hsz-ére reagálok érdemben, mert most egy kis időm van csak. Én is úgy érzem, mint anno egy-egy epic TCW történetszálnál, mikor lement a 2/3-a vagy 3/4-e, hogy hogyan fog beleférni az utolsó felvonásba amit látni szeretnék. Rémálmaimban JJ egy rossz filmet rendez. TFA-s "hibáit" felnagyítva, -kölcsönveszem a szót- egy kisfókuszú filmet készít... Remélem nem.

Nagy szükség van rá, hogy kitáguljon végre az ST univerzuma. És a röhej, hogy ez egy bolygó behozásával megoldódna: Coruscant. Ennyi. Egy jó jelenet oda, és kapna hitelt és létjogosultságot az együttes saga 1-től RO-on át Solo-n keresztül a 9-ig. Nagyon kellene!

És egy Jó párbaj is kell. Tudom nem ez a lényeg, de a TLJ-ben fénykard fénykarddal csak flashbackben találkozott, az meg nem párbaj volt.

Na ettől is zseniális Johnson, -mert remek párbajok vannak a filmben. Új tipusúak, de azért nekünk kell más is. :)

Szóval, mit várok el? Nem sokat..Mindent! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Bomarr írta:

Azért más okok miatt, de ez is fura lenne...

És ugyanez a Leia az, aki képes volt végül jelöltetni magát a központosított hatalmat garantáló első szenátori posztra, rájőve, hogy ezzel igenis jót tud tenni, megreformálhatja az új Köztársaságot. És ugyanez a Leia az, aki félretéve a Birodalommal és követőivel szembeni előítéleteit rájött, hogy az, aki egyetért a Birodalom néhány elvével, még nem feltétlen szörnyeteg és nem kell egyenlőségjelet húzni monarchia és zsarnokság között, és végül barátjának tekintette a Birodalom elveihez maximálisan hű Casterfót.

 

Viszont kíváncsi lennék arra, hogy szerinted mi lehetne az a másik, egyetlen epizódban felvázolható alternatíva, aminek nem az a vége, amit az ep6-ban láttunk? Mert én csak két lehetőséget látok erre: békekötés a két fél között és egy olyan vezetőt az Első Rend élére tenni, aki meg tudja tartani a hatalmat, kordában tudja tartani vagy el tudja takarítani az ellentábort, nem ellenséges szándékú a Köztársasággal szemben, és képes idővel megreformálni az Első Rendet. A másik az, hogy a jó oldal harcosai valahogy válogatás nélkül lemészárolnak mindenkit, aki az Első Rendet követi (Finneket, Casterfókat, Kallusokat és Dozákat is), mert csak így garantálható, hogy egyetlen Palpatine-drukker sem marad a végén. Utóbbit én legalább olyan nehezen nézem ki Reyből vagy Leiából, mint te azt, hogy képesek köztes megoldást választani. (Illetve látok még egy lehetőséget: győz az Első Rend, de ilyen tuti nem lesz, nem is akarok ilyet.)

Szóval kíváncsi vagyok, te hogyan tudnál elképzelni egy lezárást ezen a téren.

 

A technikai oldallal egyelőre nem tudok mit kezdeni. Egyelőre nekem az, hogy csak korábbi felvételeket használnak, valahogy meredek, viszont, ha már módosítják is azokat, akkor bármi kisülhet. Ezzel egyelőre nehéz kalkulálni. De én igazából az ep8-as továbbfejlődése után Poe-ból is ki tudom nézni, hogy végül félredobja az érzelmeit és a nagyobb jó érdekében inkább a radikális, szélsőséges megoldás helyett a kompromisszumot választja. Már az ep8-ban képes volt hasonlóra, sőt az ep8-ban elég nagy árat fizetett azért, hogy rájöjjön: nem csak a harc az egyetlen megoldás.

Elvégre mi az SW üzenete? Az, hogy pusztítsd el azt, aki nem ért egyet veled, vagy az, hogy próbáld meg békés úton, tárgyalással rendezni az ellentétet és kompromisszumos megoldást találni?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész nagy összeborulás tényleg....hogy nézne ki? Epic űrcsata Batuu felett, aztán valaki rájön, hogy stop, állj? Ok, nyilván nem így, de a nagy harcok egy ilyen foirgatókönyv esetén nem játszanak. Ha előtte halomra lőtték egymást utána meg béküljenek ki? Ez nem működik. Ebből is látszik mennyire nehéz ezt az egészet jól lezárni. Most másképp kellett volna megírni az egészet, vagy pedig olyan történet lapul a készítők zsebében amitől letesszük a hajunkat. :D 

 

Mondjuk épp az EPIX vonzereje a legnagyobb csapdája is. Totál kiismerhetetlen mi lesz. Mint már említettem, ez a korábbi trilógiáknál nem volt így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Viszont kíváncsi lennék arra, hogy szerinted mi lehetne az a másik, egyetlen epizódban felvázolható alternatíva, aminek nem az a vége, amit az ep6-ban láttunk?

Én azt tudom elképzelni, hogy Kylo a halála előtt átáll és a hatalmát felhasználva segit megrogyasztani az Első Rendet. A belső ellentéteket felhasználva mondjuk egymás ellen küldi a különféle klikkekhez tartozó haderőket. Irthatják egymást a piros meg a fehér rohamosztagosok.

Az mindenesetre nagyon meglepne ha a definitív űropera nem egy óriás csatával végződne. Igazából csalódott is lennék. Eddig a sequel még lóg egy igazi ütős háborús jelenettel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És ugyanez a Leia az, aki képes volt végül jelöltetni magát a központosított hatalmat garantáló első szenátori posztra, rájőve, hogy ezzel igenis jót tud tenni, megreformálhatja az új Köztársaságot. És ugyanez a Leia az, aki félretéve a Birodalommal és követőivel szembeni előítéleteit rájött, hogy az, aki egyetért a Birodalom néhány elvével, még nem feltétlen szörnyeteg és nem kell egyenlőségjelet húzni monarchia és zsarnokság között, és végül barátjának tekintette a Birodalom elveihez maximálisan hű Casterfót.

Szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett. Bomarr abszolút monarchiát írt fentebb, ahol vérvonal alapján öröklődne a fő pozíció, ettől meg az első szenátor olyan messze van mint Makó Jeruzsálemtől. Ezt a két dolgot érdemes különválasztani: 1) legyen egy konkrét hatalmi jogkörrel felruházott vezető a Köztársaság élén, egy igazi kancellár, nemcsak egy dísz mint az EpVI után 2) ezt a szenátus választhatja-e, vagy a jogkör az első választást követően a leszármazottra öröklődik.

 

Az elsőre véleményem szerint határozott IGEN a válasz. Szükség van egy ilyen jogkörrel rendelkező illetőre, mert egyébként csak a töketlenkedés megy. A másodikra nagyon nagyon nagyon meglepődnék, ha nem határozott NEM lenne a válasz. Pont azért küzdöttek Leiáék, hogy a Szenátus érvényesíthesse a jogait. Amit nem igazán tehet meg, ha pusztán a vérvonal miatt akár teljesen inkompetens vagy gonosz ember is automatikusan hatalomhoz juthat. A végső megoldás - már ha JJ tökös lesz eléggé ahhoz, hogy behozza a politikát, amit kissé kétlek - alighanem egy az ÚK-nál centrálisabb demokrácia és egy megreformált, megtisztított Jedi Rend lesz ellenőrző jogkörrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

 Irthatják egymást a piros meg a fehér rohamosztagosok.

Igen, egy Első rend beli belső konfliktus, mint "harmadik fél" rendbe rakhatná az erőviszonyokat. Lenne egy Kylo-hoz hű brigád, meg egy Huxhoz. Önmagába omolhat az első rend. És Snoke nélkül ez az ellentét meg is van alapozva a vezetőségben az elmúlt két részben. Az ellenálás maradékának, meg a győztes fél maradékát kell elintézni, akár lefejezéssel, akár kegyelemmel.

Ez újszerű (no copy), és biza epic (űr)csatákhoz is vezethet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett. Bomarr abszolút monarchiát írt fentebb, ahol vérvonal alapján öröklődne a fő pozíció, ettől meg az első szenátor olyan messze van mint Makó Jeruzsálemtől. Ezt a két dolgot érdemes különválasztani: 1) legyen egy konkrét hatalmi jogkörrel felruházott vezető a Köztársaság élén, egy igazi kancellár, nemcsak egy dísz mint az EpVI után 2) ezt a szenátus választhatja-e, vagy a jogkör az első választást követően a leszármazottra öröklődik.

De a centralizált hatalom az, ami kitermelhet magából egy újabb Palpatine-t. Ezért ódzkodott tőle kezdetben Leia és brancsa, és ezért akadályozta már meg a kezdet kezdetén ezt Mon Mothma, aki rettegett a centralizálás minden formájáról. Ezen a ponton szerintem a kettő összevethető: mindkettőben megvan egy új zsarnok születésének magja. Ha a Köztársaság élére egy megkérdőjelezhetően nagy jogkörrel bíró egyén kerül, az ugyanolyan rosszul elsülhet, mintha egy abszolút uralkodót ültetünk oda. Mindkettőben benne van a jó és a rossz oldal is, ahogy arra az SW rávilágított.

Leia elfogadta, hogy még a demokráciának is szüksége van egy központi vezérre, képes volt ezen a téren jobb belátásra térni, és még arra is képes volt, hogy minden undora ellenére meglássa Casterfóban a jót, és az elveiben a rációt. És ha az garantálja a tartós, akár ezer éves békét is - amire a Galaxisra mostanra elég nagy szüksége lenne -, hogy a demokratikus állam mellett engedünk létezni egy monarchikus birodalmat, akkor az miért baj? A "csak az én utam az egyetlen járható út, és aki nincs velem, az az ellenségem" felfogás tudjuk kiknek a módszere. "Only a Sith deals in absolutes."

Éppen ezért szerintem nem éppen életképes kifogás az egy reformált Első Rend ellen, hogy hát "lehet gonosz vagy egy töketlen uralkodó is". Mert lehet gonosz vagy töketlen elnök is egy demokráciában. Elég csak Palpatine-ig és Valorumig visszanézni. Vagy elég csak az új Köztársaságot megnézni, ami 30 évig sem húzta, mert Mothma után nagyjából csak töketlen és/vagy hatalom nélküli kancellárok voltak. Ugyanakkor a demokráciának talán nem az lenne a lényege, hogy teret enged a választás lehetőségének (nem tetszik a Köztársaság útja, akkor van lehetőséged a Birodalom útját járni), és a problémát megbeszélik, nem agyonütik azt, aki nem ért egyet? Persze egy űroperában, nem a valóságban... A régi Köztársaság egyik rákfenéje pont az volt, hogy amikor valaki azt választotta, hogy márpedig a Köztársaság útját ők nem akarják járni, azt máris szeparatistának bélyegezték, és ellenségnek tekintették, akit el kell pusztítani.

 

Ráadásul, én egyáltalán nem beszéltem abszolút monarchiáról, csak monarchiáról, egész pontosan egy megreformált Első Rendről hadoválok. Eleve, az Első Rendben nagyon úgy fest, hogy nem öröklődés útján kerül át a hatalom - egyelőre annyit láttunk, hogy Kylo leszúrta Snoke-ot, és így ő lett a fővezér. Hogy ez általános dolog, és teszem azt Snoke megölte Sloane-t, így lett ő a vezér, vagy ez olyan egyedi eset, amit nem is fogadnak el az Első Rendben, és ez szakadáshoz vezet, az még jó kérdés. Sőt egyelőre nekem még az is kérdéses, hogy az Első Rend egyáltalán állam, és nem csak egy baromi nagyra nőtt magánhadsereg Snoke, majd Kylo kezében. Ebben az esetben még "egyszerűbb" lenne a dolog, hiszen az állammá alakítás mindenképpen reformokat jelent. Pusztán egy katonai haderő képtelen lenne elvezetni egy államot, ehhez már sokkal-sokkal több minden kell néhány csillagrombolónál és fess páncélos katonáknál. Még Palpatine sem tudta fenntartani a Birodalmat politikusok nélkül, meg is roppant a Szenátus és a Halálcsillag nélkül.

 

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Én azt tudom elképzelni, hogy Kylo a halála előtt átáll és a hatalmát felhasználva segit megrogyasztani az Első Rendet.

Ez majdnem az, amit már láttunk az ep6-ban: a jónak született, de gonosszá vált tanítvány újra átáll a jó oldalra és segít megölni a gonoszt. Csak nagyobb léptékben. Ráadásul ez inkább eszkalálná a konfliktust, nem lezárná. Kizárt, hogy a két fél agyatlanul kiirtaná egymást, mindeközben nem törődnek a harmadikkal, így a vége az, hogy még mindig van egy kisebb hadseregnyi Palpatine-párti, akiket senki sem tart kordában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Igen, egy Első rend beli belső konfliktus, mint "harmadik fél" rendbe rakhatná az erőviszonyokat. Lenne egy Kylo-hoz hű brigád, meg egy Huxhoz. Önmagába omolhat az első rend. És Snoke nélkül ez az ellentét meg is van alapozva a vezetőségben az elmúlt két részben. Az ellenálás maradékának, meg a győztes fél maradékát kell elintézni, akár lefejezéssel, akár kegyelemmel.

Ez újszerű (no copy), és biza epic (űr)csatákhoz is vezethet!

Elvileg ezek a vörösök az elit osztagosok, mint anno a 501-esek. Szóval nincs itt semmi szembenállás csak a kvalitásaik különböznek. Elvileg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

De a centralizált hatalom az, ami kitermelhet magából egy újabb Palpatine-t. Ezért ódzkodott tőle kezdetben Leia és brancsa, és ezért akadályozta már meg a kezdet kezdetén ezt Mon Mothma, aki rettegett a centralizálás minden formájáról. Ezen a ponton szerintem a kettő összevethető: mindkettőben megvan egy új zsarnok születésének magja. Ha a Köztársaság élére egy megkérdőjelezhetően nagy jogkörrel bíró egyén kerül, az ugyanolyan rosszul elsülhet, mintha egy abszolút uralkodót ültetünk oda. Mindkettőben benne van a jó és a rossz oldal is, ahogy arra az SW rávilágított.

Leia elfogadta, hogy még a demokráciának is szüksége van egy központi vezérre, képes volt ezen a téren jobb belátásra térni, és még arra is képes volt, hogy minden undora ellenére meglássa Casterfóban a jót, és az elveiben a rációt. És ha az garantálja a tartós, akár ezer éves békét is - amire a Galaxisra mostanra elég nagy szüksége lenne -, hogy a demokratikus állam mellett engedünk létezni egy monarchikus birodalmat, akkor az miért baj? A "csak az én utam az egyetlen járható út, és aki nincs velem, az az ellenségem" felfogás tudjuk kiknek a módszere. "Only a Sith deals in absolutes."

Éppen ezért szerintem nem éppen életképes kifogás az egy reformált Első Rend ellen, hogy hát "lehet gonosz vagy egy töketlen uralkodó is". Mert lehet gonosz vagy töketlen elnök is egy demokráciában. Elég csak Palpatine-ig és Valorumig visszanézni. Vagy elég csak az új Köztársaságot megnézni, ami 30 évig sem húzta, mert Mothma után nagyjából csak töketlen és/vagy hatalom nélküli kancellárok voltak. Ugyanakkor a demokráciának talán nem az lenne a lényege, hogy teret enged a választás lehetőségének (nem tetszik a Köztársaság útja, akkor van lehetőséged a Birodalom útját járni), és a problémát megbeszélik, nem agyonütik azt, aki nem ért egyet? Persze egy űroperában, nem a valóságban... A régi Köztársaság egyik rákfenéje pont az volt, hogy amikor valaki azt választotta, hogy márpedig a Köztársaság útját ők nem akarják járni, azt máris szeparatistának bélyegezték, és ellenségnek tekintették, akit el kell pusztítani.

Pedig szerintem az egész ep.6 utáni kánon-sztori lényege hogy ez az állandó béke keresés a lehető legrosszabb taktika, amit el lehet képzelni. Mert lehet visszavonulót fújni meg békében ellenni az Első Rend mellett (pont ez történik az ep.7 előtti években), de ebből az lesz hogy ezzel vissza fognak élni. Az új Köztársaság pont ott hibázik, hogy ahelyett hogy szénné lőnék az Első Rendet karba öltve végigvárják, amig az olyan erős lesz hogy milliárdokat képes egyetlen lövéssel múlt időbe tenni. Most erre az lenne a megoldás, hogy Leia ugyanazt csinálja mint Mothma és a nagy béke jegyében csak azért hogy ne kelljen lövöldözni békét köt a tömeggyilkos Első Renddel? Aztán majd reméljük, hogy a birodalmi szimpatizánsokkal meg elnyomás-párti fanatikussal feltöltött szervezet majd jó lesz. Ez szép hogy tiszteljük hogy mások mást gondolnak, de az Első Rend azt gondolja, hogy a galaxist el kell nyomni (lásd Rose beszámolóját a bolygójuk elfoglalásáról). Ez olyan mintha azt mondanánk, hogy a személyes szabadság jegyében tegyük lehetővé hogy bárki bárkit legyilkolhasson, mert aki ezt ellenzi az túl szűk látókörű és megköti szegény gyilkosok kezét, akik igy nem tudják kiélni magukat. Valahol meg kell húzni a határt. Valamit nem szabad. Például katonai diktatúrát létrehozni és üzemeltetni. Mert az káros a galaxisnak.

Egyáltalán ki lenne az, aki a Birodalom Palpatine kérésére létrehozott utódszervezetéből varázsütésre jófiúk gyülekezetét csinálna? Elment már két rész a sequelekből, de egyelőre vannak a gonosz Első Rendiek és vannak az Ellenálók akik meg mind nemes lelkűek. Nekem ez a hirtelen jóvá váló Első Rend fából vaskarika. 

Az SW szerintem pont azt mutatta be, hogy a diktatúra milyen elképesztő kártékony tud lenni és hogy ha a demokráciát nem védik eléggé, akkor odaveszhet, amiből itt az SW-ben csak rossz sült ki. Rossz sült ki abból is, amikor Palpatine kihasználva a rendszert levetette a demokráciát és rossz lett abból is, amikor a demokratikus erők nem védték meg magukat, hanem inkább a békében bizva asszisztáltak a saját kiirtásukhoz. Durva lenne ha az lenne a konkluzió, hogy Leia újra elköveti Mothmáék hibáit....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pedig szerintem az egész ep.6 utáni kánon-sztori lényege hogy ez az állandó béke keresés a lehető legrosszabb taktika, amit el lehet képzelni.

Szerintem inkább azt mutatja meg, hogy gyáva féregként struccpolitikát folytatni és a védelmet lenullázni reménykedve abban, hogy az ellenség ezután nem fog bántani, a politikai elitet meg sz*rháziakkal megtölteni, az a legrosszabb taktika. Mert az új Köztársaság ezt csinálta, ez történt az ep6 után. 

De még egyszer: én sem a mostani Első Rendben látom a békét, hanem egy remek vezető által bevezetett reformok utáni Első Rendben. Nyilván az ep9-ben nem feltétlen kell látni az egész átalakulást, csak a kezdetét. A másik, hogy nem is egy olyan "legújabb" Köztársaságot képzelek el a túloldalra, ami ugyanolyan töketlen, mint az előző. Nyilván a másik oldalnak is tennie kell a tartós békéért, például azzal, hogy erős katonai erőt tart fenn, és rendesen odafigyel a szomszédra. Az új Köztársaságból épp csak ez a kettő hiányzott: hadsereg és odafigyelés, hála Mon Mothmának, csókolom a kezét, köszönjük meg neki, hogy az Első Rend hatalomra juthatott. És az Első Rend még sehol sem volt, amikor ezt a tettet Leia már ellenezte. Vagyis ő vagy az utódja nyilván nem újítaná meg úgy a Köztársaságot vagy nevezzék bárhogy, hogy aztán az megint félredobja a haderejét és kényelmes struccpolitikát folytatva le sem sz*rja, mi történik a szomszédban. Mert az Első Rend sem tudott volna titokban felépíteni egy megszálló erőt és egy Csillagpusztítót, ha a Köztársaság odafigyel rá, hiszen egy minimális forrásokkal bíró kis katonai egység is majdnem megszerezte szűk fél év alatt az infókat. Képzeljük el mi lett volna, ha a teljes köztársasági katonai hírszerzés foglalkozni kezd az üggyel már hat évvel az ep7 eseményei előtt.

A két fél között pedig egyenlően működő, nem csak a Köztársaság hátsóját nyalogató, alapjaiban megújult, politikától független Jedi Rend pedig tökéletes fékezőerő lenne a két fél között.

 

Tehát, leegyszerűsítve azt, hogy mi tetszene a legjobban:

- Egy erős vezetőt képzelek el az Első Rend élére, aki megreformálja ezt a bagázst, akár legyilkolva az olyan közveszélyes elemeket, mint Kylo és Hux.

- A Köztársaság vagy utódállama nem balf*szok és az Első Rendből is lazán hasznot húzó haszonlesők gyülekezetéből épül fel, hanem a közjót szem előtt tartó figurák állnak az élére.

- Mindkét fél megfelelő katonai erővel és hírszerzéssel bír, ezzel figyelve a másikra.

- A független és megújult Jedi Rend mindkét felet egyformán kiszolgálva őrzi a békét.

 

Ami meg a tömeggyilkosság megbocsátását illeti: ha a lasat népet megtizedelő Kallusnak és a tömeg- és gyerekgyilkos Darth Vadernek kijár a megváltás, miért ne járhatna ki az Első Rend hasonszőrű tisztjeinek is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Kíváncsiságból beleolvastam a TFN fórumába és hát elég tragikus a helyzet. Sok rajongó még mindig azt várja az új résztől, hogy majd Luke-ot megdicsőíti (holott ez már megtörtént), kijavítja a TLJ hibáit (mik is ezek?) és egyesíti a fanokat (lehetetlen). És a zöme tapsikol ezekhez az agyament spoilerekhez, hogy húúú de jó lesz. Tudom, nem kellene ezzel foglalkozni ahogy pl. Bomarr mindig írja, de elég lehangoló ez az egész. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, kivételesen most az jár a legjobban, aki nem követi ezeket a fórumokat és spoilermentes. Mit sem sejtve beül majd a filmre és remekül szórakozik majd, minden baljós előérzet nélkül. :)

Én a korábbi filmek és sorozatok esetében mindig spoilermentes voltam, most egyszer belefutottam a legnagyobb spoilerbe valahol és azóta néha benézek abba a topikba, de már megbántam többször is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is el fog jönni a pillanat amikor már nem fogok olvasni semmilyen spoilert, és az november környékén lesz. Amúgy ezeket a hosszú leírásokat amiket berakok vagy betesz más már nem olvasom el. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én augusztus óta kivonultam a spoiler topikból. Általában novemberig én is kitartottam, sőt a Solónál emlékeim szerint csak az utolsó hétben nem néztem be, de most elkezdtek olyanok szállingózni, amikről véletlen sem akarok olvasni. Ez az utolsó Skywalker film, ha minden igaz, és emlékszem, milyen k*rva jó érzés volt tudatlanul látni Han halálát, Snoke felaprítását, Luke önfeláldozását és Darth Maul megjelenését. Az ep7-9-ben pont azt szeretem, ami voltaképpen még a Rogue One-ban és a Solóban sem volt meg: nem tudni, mi lesz. Semmit. Még a két spin-offnál is tudtuk, hogy Hant, Landót és Chewie-t nem érheti baj, a Falcont elnyeri, a Kessel futamot teljesíti, és az sem volt rejtély, hogy a Lázadók megszerzik a Halálcsillag terveit és a Zsiványok nagy része, ha nem az egésze meghal. De az ep7-8-9 esetében semmit sem tudunk, és ez számomra olyan érzés, amit SW-vel kapcsolatban ennél a trilógiánál élhetek át először (mivel az ep6-ot láttam életemben legelőször, így talán az volt az egyetlen, amivel kapcsolatban még hasonlót érezhettem, de 4-5 évesen valahogy az ember nem ilyesmire koncentrál :D ).

Szóval a maradnadó élmény véget most gyorsan kimenekültem a spoileres topikból, még mielőtt az igazán komoly hírek megjelentek volna - vagyis hát az első komoly anyag megjelentekor dobbantottam, olvasás nélkül. És azt hiszem, ahogy Pildi is írta, tudatlanul beülni rá, az utolsó Skywalker epizódra, nagy élmény lesz. Az persze még kérdéses, hogy jó vagy rossz élmény-e, de ha csak annyira lesz jó, mint az ep7, akkor sem fogok bánkódni. :) Azt az egyet tudom, hogy annyira nem lesz jó, mint az ep8.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

kijavítja a TLJ hibáit (mik is ezek?)

Mondjuk ne túlozzunk, a TLJ-nek vannak hibái. Nekem leginkább az, hogy ezzel a filmmel a trilógia nagyon keveset haladt előre. Egy középső rész feladata, hogy megválaszolja a felmerült kérdéseket, a válaszokkal pedig váratlan fordulatokat, új helyzeteket hozzon be, amelyek végső megoldása az utolsó film feladata. Viszont most mégis azt látjuk, hogy az utolsó résznek túl sok kérdést kell megválaszolnia, emellett a komplett trilógiát bele kell kapcsolnia az előtte lévő 6 részbe, mert tulajdonképpen, az még mindig nem történt meg. Az Első Rend létrejöttének körülményeit nem ismerjük, Snoke hogy jön a képbe, nem ismerjük, Rey származása nincs lezárva Abrams szerint (és ezeken kívül még az egész jelenlegi konfliktust is rendezni kell). De ami a legfontosabb: hogy jön a képbe Palpatine? Ha Palpatine képben volt a legelejétől, ha végig ő volt a háttérben, akkor miért nem leplezték ezt le hamarabb? A TLJ tökéletes befejezése lett volna, ha a végén feltűnik Palpatine, és kiderül, hogy még mindig ő áll minden mögött. Nem a legjobban kivitelezett történetív az, amelyben egy komplett trilógia főgonosza csak az utolsó részben tűnik fel, az első 2 részben meg se híre, se hamva volt. És ebben vaskosan benne van a TLJ, mert rekordhosszú játékideje, és az egyébként eseménydús film ellenére nagyon keveset haladt a történet a végkifejlet felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére én maximálisan úgy érzem, hogy amik a neten forognak, azok úgy ahogy forognak, méretes marhaságok, így én is egy totál másik filmet fogok látni, mint amiről olvasgatni lehet. :D Szerintem meg lesz a rácsodálkozás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Yoda József írta:

Mondjuk ne túlozzunk, a TLJ-nek vannak hibái. Nekem leginkább az, hogy ezzel a filmmel a trilógia nagyon keveset haladt előre.

Én inkább arra gondoltam, hogy irreálisan negatív értékelést kap. Elrontotta a Sagat meg ehhez hasonló dolgok. Amit Te írsz azzal egyet lehet érteni. Eddig tulajdonképpen egy rekord hosszúságú első részt láttunk. Talán túlzottan is elmerültek a karakterekben és a történet kevésbé haladt előre. Korábban viszont pont azt kifogásolták, hogy a papírmasék a karakterek, felületesek, stb. Nem igazán lehet jót tenni. Abrams excetuive-ként nyugodtan beleszólhatott volna mi legyen a középső részben de nem tette, sőt tetszett is neki a könyv. Egye meg amit főzött. :) 

Idézet

Nem a legjobban kivitelezett történetív az, amelyben egy komplett trilógia főgonosza csak az utolsó részben tűnik fel, az első 2 részben meg se híre, se hamva volt.

Ezzel viszont nem értek egyet. Palpatine sztorijával kapcsolatban nem lettünk volna beljebb ha csak úgy feltűnik a TLJ végén. A kérdések akkor is ugyanott maradnak. Amúgy sok felvezetést nem igényel, hisz a Saga szerves részéről beszélünk, arról meg nem beszélve így mekkorát ütött a behozatala a marketing szempontjából, hisz azóta az kreálja a hype-ot.

A története már más kérdés, mert azt simán el lehet cseszni, amire a spoilerek alapján van is esély. :para: 

 

27 perccel korábban, Pildi írta:

Szerencsére én maximálisan úgy érzem, hogy amik a neten forognak, azok úgy ahogy forognak, méretes marhaságok, így én is egy totál másik filmet fogok látni, mint amiről olvasgatni lehet. :D Szerintem meg lesz a rácsodálkozás. :)

Pedig valami valóságalapjuk biztos van, de reméljük azért nem sok. :D 

 

Egyébként nekem a millenniumfalcon egyik alapítója ugrott be erről, aki anno megszerezte a ROTS könyv vagy egy korai forgatókönyv változatot a film előtt pár hónappal, és az alapján zsongott be rá, aztán iszonyat csalódás érte mert a ROTS teljesen más lett. :D Tehát még magától a forrástól származó infók esetén sem lehetünk biztosak abban, hogy az benne lesz a filmben. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Eddig tulajdonképpen egy rekord hosszúságú első részt láttunk. Talán túlzottan is elmerültek a karakterekben és a történet kevésbé haladt előre. Korábban viszont pont azt kifogásolták, hogy a papírmasék a karakterek, felületesek, stb. Nem igazán lehet jót tenni. Abrams excetuive-ként nyugodtan beleszólhatott volna mi legyen a középső részben de nem tette, sőt tetszett is neki a könyv. Egye meg amit főzött. :) 

Na igen, ez a másik dolga egy középső résznek, és ezt tökéletesen megoldotta. Ahogy Rian mondta, "a második film dolga, hogy bedobja a karaktereket a mélyvízbe" - és ezt meg is valósította :) Talán túlságosan is, ami viszont a progresszió kárára ment. De hát ha Abramsnak ez így jó volt... Végülis a maga dolgát nehezítette meg :D

 

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezzel viszont nem értek egyet. Palpatine sztorijával kapcsolatban nem lettünk volna beljebb ha csak úgy feltűnik a TLJ végén. A kérdések akkor is ugyanott maradnak. Amúgy sok felvezetést nem igényel, hisz a Saga szerves részéről beszélünk, arról meg nem beszélve így mekkorát ütött a behozatala a marketing szempontjából, hisz azóta az kreálja a hype-ot.

Marketing szempontból kitűnő húzás volt, ez tény, így viszont van az egésznek egy olyan szaga, hogy őt csak úgy utólag bedobták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Yoda József írta:

Marketing szempontból kitűnő húzás volt, ez tény, így viszont van az egésznek egy olyan szaga, hogy őt csak úgy utólag bedobták.

Aki benne van az SW-ben az tudja, hogy valószínűleg nem így van. Erre rengeteg jel utal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Aki benne van az SW-ben az tudja, hogy valószínűleg nem így van. Erre rengeteg jel utal

Én most a filmekről beszéltem. Aki nem olvasta a képregényeket, regényeket, az nem tudja. Az meg tévhit, hogy az átlagnézőt ez nem zavarja. Nekem van pár ismerősöm, akik nem SW-fanok, de szeretik a filmeket, és nekik is az a bajuk az új trilógiával, eddig a filmekben nem igazán magyaráztak meg benne semmit, nem bontották ki a hátterét a dolgoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ettől még nem változtat a tényen, hogy valószínűleg előre ki volt találva. Az, hogy ezt mennyire megfelelően kommunikálták az átlag bélák felé, más kérdés. Maullal is így volt, olyannyira, hogy volt olyan SAGA fórumos fan, aki csak lesett, hogy miért tért vissza, hisz meghalt az EPI-ben. Ezt konkrétan a teremből kifelé kérdezte meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Abszolút nem követtem az ep. IX munkálatait, így nem tudom, Snoke-kal kapcsolatban tettek-e valami utalást. Bízom benne, hogy kiderül ebben a részben, hogy ki is ő, mi is ő, mert erre várok négy éve. Ha animációs sorozatból, regényből vagy bármilyen más formátum által derül ki, már azt se bánom, csak könyörgöm, tudjuk már meg, ki ő! :cry:

 

Alapvetően ezt várom az új filmtől. Illetve, hogy Billy Dee Williams alakítson olyan Landót, mint amilyet soha korábban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.