Ugrás a kommentre

Ki mit vár a kilencedik epizódtól?


Ajánlott hozzászólás

18 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Finnre gondolsz? Mert szvsz. ő nem elég karizmatikus, sem elég tehetséges ahhoz, hogy uralkodó legyen. Plusz az Első Rendben árulónak tartják (jogosan), így nem hiszem, hogy trónra engednék. Én személy szerint úgy képzelem, hogy fővezér csak olyasvalaki lehet, aki eleve az Első Rendben szolgál, így egy külsőst, pláne egy árulót nem koronáznának meg. De mint írtam, nekem Finn eleve nem ilyen figurának tűnik. Nem vezéregyéniség. Az Ellenállásból egyedül Leiát tudnám uralkodónak elképzelni, megvan hozzá a karaktere, az más kérdés, hogy szerintem nem vállalna ilyen feladatot. Más meg nem igazán jöhetne szóba az Ellenállásból.

Igen, rá. Nem feltétlen kell, hogy hagyományos módon legyen uralkodó akár ő, akár más. Egy köztes megoldás lenne jó az abszolút hatalom és a köztársaságféle demokrácia között, és ez esetben nem is lenne akkora hátrány, hogy kevésbé karizmatikus személyiség. Az, hogy árulónak tartják az ER-ben, problémás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, MissKarrde írta:

Igen, rá. Nem feltétlen kell, hogy hagyományos módon legyen uralkodó akár ő, akár más. Egy köztes megoldás lenne jó az abszolút hatalom és a köztársaságféle demokrácia között, és ez esetben nem is lenne akkora hátrány, hogy kevésbé karizmatikus személyiség. Az, hogy árulónak tartják az ER-ben, problémás.

Igen, ezért gondolom, hogy a naboo-i forma lenne a jó. Az uralkodót választják, annak munkáját egy tanács segíti, ugyanakkor az övé a végső szó, nincs szavazás, se bizottságok. De ahhoz, hogy valakit a legtöbb ember kövessen, elfogadják uralkodónak, elfogadják és végrehajtsák a parancsait és ne lehessen manipulálni, ahhoz kell egyfajta karakter. Finn szerintem nem ilyen. Még harctéri parancsnoknak sem való, mert nincs elég tapasztalata. Olyan ne legyen vezető, akit egy DJ-féle alaknak kell felvilágosítani arról, hogy a Galaxis nem fekete és fehér, meg aki rácsodálkozik egy olyan népes városra, mint Canto Bight. Persze ki tudja, mivé fejlődik az ep9-re, de az ep7-8 alapján túl tapasztalatlan és nincs meg a karaktere ehhez. Az Első Rend meg semmiképpen sem fogadná el őt.

Ami még problémás lehet arra nézve, hogy az Első Rend maradjon az uralkodó hatalom, amit Ody is írt: a Hosnian-rendszer elpusztítása bár katonailag igazolható, a civilek ilyen léptékű meggyilkolása akkor is háborús bűncselekmény. Bár talán még kiváltható lenne azzal, hogy a parancsot kiadók - maga Hux, hisz már csak ő él - megbűnhődnek. De akár az is járható út lenne, ha az Első Rendet egy új fővezér átszervezné egy új név alatt. Megtartaná a monarchikus berendezkedést, de több teret engedne a civileknek, teszem azt egy tanács formájában. Persze egy biztos: Hux és Kylo a közelébe sem maradhatna akár az Első Rendnek, akár egy új, az Első Rendre épülő államnak.

Viszont abban is biztos vagyok, hogy egy negyedik Köztársaság sem lenne megoldás. Pláne nem az előző kettő után, aminél az egyik rettenetesen korrupt volt, a másik meg szimplán képtelen volt rendesen funkcionálni, hála azoknak a vezetőknek, akik az előzőből jöttek át.

 

Illetve még lenne egy olyan megoldás, ami tetszene: nem lesz se Első Rend, se Köztársaság, se Birodalom, se semmi. Nem lesz varázsütésre újabb galaktikus hatalom, hanem szétszakad a Galaxis önálló rendszerekre, esetleg kisebb rendszereken átívelő szövetségekre, aztán majd évtizedek, századok vagy ezredek múlva, amikor már újra megbíznak egymásban és az egymást követő galaktikus háborúk már csak a történelemkönyvek lapjain tűnnek fel, nem az emlékekben, akkor elkezdődhetne formálódni valami új nagyhatalom. Ez persze már lehetne egy másik történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzmények ismeretében én szinte kizártnak gondolom, hogy a galaxis megbarátkozna egy Uralkodó titulussal. Választhatnak oda akármilyen bölcs, jóságos ámde erélyes vezetőt: az emberek meghalnak, a poszt marad, és az a hatalom, amivel XY nem élt vissza sajnos még nem garantálja, hogy az utána jövő ZX sem fog. Plusz eleve, anno Palpi is rendesnek tűnt sok bolygó és szenátor számára aztán kívülről úgy festhetett, mint akinek kinyílt a csipája. Szóval szerintem az Uralkodó titulusba a galaxis jelentős része (Mon Mothma ideológiai örökösei) nem menne bele, így marad a rendszerek laza kapcsolata, ami viszont mindig hatalmi vákuumot fog jelenteni, amit egy agresszor bármikor betölthet és akkor ott vagyunk, ahol a part szakad, amikor az UK nem kontrollálta az ERt és az így fű alatt az uralma alá hajthatta a galaxist. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az a bárki csak nem, mert nem tud bárki galaktikus haderőt építeni. ;) 

Ha meg az a szempont, hogy a következő hatalmon lévő visszaélhet vele, akkor pláne maradjon az anarchia. Demokráciában sem garantálja semmi, az ég adta egy világon semmi, hogy a következő kancellár nem zsarnok uralkodó lesz a végén. Az a nagy büdös helyzet, hogy a Galaxis lakói az elmúlt hatvan évben ugyanúgy baromi nagyot csalódhattak a demokráciában, mint a monarchiában, csak annyi a különbség, hogy a demokráciával kapcsolatban már kétszer is fergetegeset koppantak, ellenben jól működő monarchiához még nem volt szerencséjük.

Külön poén, hogy a hősök közül nem is egy visel uralkodói titulust (Leia hercegnő, Amidala királynő, Satyne hercegnő, Katuunko király, Lee-Char király), ráadásul az SW hosszú ideje alatt láthattunk több példát is a jól működő monarchiára, még Lucas sem tette le a voksát arra, hogy a demokrácia az utlimate jó államforma. Hiszen még a nagy demokratikus Köztársaságban sem érdekelt senkit, ha a tagvilágokon monarchia van. Akkor miért nem lehetne az egész Galaxisban? Az esély arra, hogy minden elsz*ródik ugyanakkora mindkét államformában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából az a gond, hogy ha a vezetőnek túl sok hatalma van, akkor ha zsarnokká válik, nincsenek fékek és egyensúlyok, hogy megállítsák. Ennek az ellentétes oldala, mikor nincs túl sok hatalma a vezetőnek, ergo nincsenek kiszolgáltatva egy ember kényének-kedvének a tagvilágok, viszont ebben az esetben minden nagyon lassú, nem történik semmi, és ez zülleszti szét a rendszert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy megjegyzem, hogy igazán nem tudjuk, hogy az Első Rend mégis micsoda. Gőzünk sincs, milyen a világaikon az élet, milyen a civil szféra, az ipar, a média és a többi. Az biztos, hogy katonai diktatúra van, mint a Birodalomban, de milyen ott az élet? Azért erre jó lenne választ kapni, mert jelenleg annyit sem tudunk az Első Rendbeli életről, mint amennyit az ep4-ben megtudhattunk a Birodalomban való mindennapi életről. Lehet, hogy az Első Rendben az állampolgárok élnek, mint hal a vízben, tökéletes egészségben, szűkölködés nélkül, egy jól működő monarchiában.

Nem hiszem, hogy az ep9 ebből mutatni fog valamit, de azért ütne, ha ellátogatnánk egy Első Rendi világra, ahol kicsit az ottani mindennapokba is betekintést nyernénk (bár szvsz. ez a Resistance-ben fog bekövetkezni).

Viszont szerintem a Galaxis átlagpolgárainak nagy részét abszolút hidegen hagyja az, hogy most Köztársaságban vagy Birodalomban élnek, vagy esetleg mindezeken kívül a Peremvidéken. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy a Corellia csatornáiban, Coruscant alsóvárosaiban vagy Mos Espa rabszolganegyedében élőket ezek a magasztos dolgok izgatnák. Eleve nincs is beleszólásuk abba, hogy mi lesz. De még a lázadásban vagy az ellenállásban résztvevő egyszerű bakáknak sincs ebbe beleszólása. Yaeger ugyanúgy nem dönthetett arról, mi uralja a Galaxist a Birodalom legyőzése után, mint ahogy valószínűleg Jessica Pava sem fog tudni ebbe beleszólni, mert ez a fejük fölött dől el. Persze őket nyilván egy fokkal jobban érdekli, mint Shmit vagy nagypiás Alt, de akkor is, nem lesz lehetőségük beleszólni abba, mi jön az új Köztársaság vagy az Első Rend után. Ha a hatalmasságok a monarchia mellett voksolnak, legfeljebb tovább lázadozhatnak, de azt sem lehet örökké csinálni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eszme a fontos, a galaxis lakóinak a szabadsága. Egy Jessica Pava miért adja az életét olyan ügyért, amiben akár diktatúra is lehet? Legyen demokrácia és szabadság. Az, hogy ezt milyen név alatt vagy államformában érik el az mindegy. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne lehetne a Régi Köztársaságot visszaállítani a Jedi Lovagok védelme alatt? Természetesen mindkettőt megrefolmáva. Rengeteg adat, felvétel lehet hol lett elbatyva a Régi Köztársaság, ezt meg kell vizsgálni és tanulni belőle. Pl nem adni egy kancellárnak korlátlan jogokat. Meg  mondjuk egy kereskedelemmel foglalkozó szövetségnek sem kéne nagyon sok hatalmat adni. A Jedik meg ne kövessék el ugyanazt a hibákat. Nekik pl lehetne szűrni a kancellárt hogy nem-e Sith pl. És tényleg csak békefentartással foglakozzanak. Mert Jedik nélkül szerintem nem lesz tartós béke. Persze a Rey által megrefolmáltra gondolok. Neki pl rohadtul lehetne nagyon sokat tanulni abból hogy 1000 évig totális béke volt a Jedik simán fenntartották a rendet, müködött a gazdaság stb. A Jedik utolsó hibáiról meg szellemként Anakin és Obi-Wan tudna neki mesélni.

Természetesen egy hadsereg is kell, de ez lehet bolygók szintjén.

Én mindig is úgy képzeltem, ilettve szerettem volna(főleg a prequelek után) hogy ha vége a Birodalomnak akkor az a Köztársaság jön vissza amit láttunk annak hibáitól megszabadulva. Mégegyszer mondom hogy 1000 évig müködött. Se a Birodalom, se az Új Köztársaság nem húzta ennyi ideig.

Szóval én ezt szeretném látni, de nem dölök a kardomba ha nem ez lesz.

Viszont ez egy mese és azt azért elvárom Odyhoz hasonlóan hogy a jók győzzenek és ők alakíthassák utána a Galaxis jövőjét.

Egy komolyabb sci-fiben el tudén olyat képzelni amit Dzséjt felvázolt, de az SW-ben nem. Mármint hogy az Első Renddel karöltve legyen béke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Frenkie írta:

Miért ne lehetne a Régi Köztársaságot visszaállítani a Jedi Lovagok védelme alatt? Természetesen mindkettőt megrefolmáva. Rengeteg adat, felvétel lehet hol lett elbatyva a Régi Köztársaság, ezt meg kell vizsgálni és tanulni belőle.

Erre megvolt a lehetőség a Birodalom bukása után is, mégse éltek vele. Ámbár akkoriban a Birodalom gyökerei még mélyre nyúltak, ha ezeket kiirtják, lehet esély valami idealizált államformára, bár én abban nem hiszek, hogy Abrams erre fog kilyukadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Erre megvolt a lehetőség a Birodalom bukása után is, mégse éltek vele. Ámbár akkoriban a Birodalom gyökerei még mélyre nyúltak, ha ezeket kiirtják, lehet esély valami idealizált államformára, bár én abban nem hiszek, hogy Abrams erre fog kilyukadni.

Szerintem az volt a gond, hogy az Uralkodó által képviselt hatalomtól oly annyira megijedtek, hogy szinte semmilyen jogokat nem adtak a főkancellárnak, amely titulusból a FŐ-t is elhagyták. Tehát ahogy írtam fentebb, a ló túlsó oldalára sem érdemes átesni, mert akkor a Szenátus örök időkig marakodni fog, és nem történik előrehaladás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellentétnek viszont ott volt a Szenátus ahol a centristák szinte nyíltan elismerték a Birodalom "erényeit". Ez sok jót már akkor se jelentett. Casterfo likvidálása tökéletesen mutatja mennyire is voltak ők demokratikusak azokkal akik veszélyeztették a terveiket. 

 

Minél többet beszélünk a helyzetről annál inkább sajnálom Abramst. :D Azért ezt az egészet megnyugtatóan lezárni....nem is tudom, lehet egyáltalán? Persze ők írták a sztorit eddig is, szóval most be lehet bizonyítani, hogy volt három filmen át haladó koncepció. Az EPVII-VIII-nak ha van hibája akkor az az, hogy tulajdonképpen egy majdnem öt órás film és túl sok mindent hagy egy bő két órás lezárásra. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akárcsak az előző két rész itt is karakter-központú lesz a film. Azon lesz a hangsúly hogy lezárják a szereplők story-arcjait. A politikával eddig se foglalkoztak. Azt se tudjuk honnan jött az Első Rend vagy mi fán terem a Köztársaság, ha csak a filmeket nézzük. Viszont valahogy valóban kikéne tenni a pontos a Saga végére és az évtizedek óta zajló konfliktust egy húszárvágással le kéne zárni. Ez lehet akár egy-két jól elejtett mondat is a végén. Nekem tetszik amit Dzséjt is írt, hogy szétesik a galaxis és nincs többé semmilyen nagy politikai formáció. Ez lehetne egy befejezés. Ettől még nyilván nincs megoldva minden, de ezzel érződik hogy egy nagy korszaknak vége. A fél galaxist magába gyüjtő nagy politikai formációknak annyi. Ha megint alakul egy Köztársaság szerű valami akkor az kicsit olyan mintha állandóan egy helyben járnánk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem akárcsak az előző két rész itt is karakter-központú lesz a film. Azon lesz a hangsúly hogy lezárják a szereplők story-arcjait. A politikával eddig se foglalkoztak. Azt se tudjuk honnan jött az Első Rend vagy mi fán terem a Köztársaság, ha csak a filmeket nézzük. Viszont valahogy valóban kikéne tenni a pontos a Saga végére és az évtizedek óta zajló konfliktust egy húszárvágással le kéne zárni. Ez lehet akár egy-két jól elejtett mondat is a végén. Nekem tetszik amit Dzséjt is írt, hogy szétesik a galaxis és nincs többé semmilyen nagy politikai formáció. Ez lehetne egy befejezés. Ettől még nyilván nincs megoldva minden, de ezzel érződik hogy egy nagy korszaknak vége. A fél galaxist magába gyüjtő nagy politikai formációknak annyi. Ha megint alakul egy Köztársaság szerű valami akkor az kicsit olyan mintha állandóan egy helyben járnánk.

Vagy győz az ER és jöhet a X-XI-XII. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Erre megvolt a lehetőség a Birodalom bukása után is, mégse éltek vele. Ámbár akkoriban a Birodalom gyökerei még mélyre nyúltak, ha ezeket kiirtják, lehet esély valami idealizált államformára, bár én abban nem hiszek, hogy Abrams erre fog kilyukadni.

Persze hogy az új is megbukott hisz ugyanazt a hibákat követték el mint a Régi Köztársaság utolsó 20 évében. Én a maradék 980 évre gondoltam. Béke volt, működött a demokrácia, a Jedik voltak a békefenntartók, a Sith-ek ugyan léteztek de csak ketten és valahol lent a csatornában. Sőt a Régi Köztársaság bukásában jelentős szerepet játszott Sidious. ha ő nincs nem biztos hogy megbukik. Illetve ha igen akkor Birodalom nem lett volna.

Szóval ha van egy majd 1000 évig müködő békés ,virágzó rendszer akkor miért kéne valami újat kitalálni? Persze In-universe-ben gondolkodom, a helyükben én ezt csinálnám. Nem kell feltalálni valamit ha már megvolt.

Nyilván Abrams nem erre fogja vinni az eseményeket, ez inkább az én vágyam lenne és gondoltam lehetne róla beszélgetni, hogy nektek erről mi a véleményetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elképzelés jó, de az a gond, hogy a mostani helyzetet nem lehet összevetni az 1000 évvel ezelőtti helyzettel. Akkor még funkcionált a Sith Birodalom mellett egy másik Köztársaság (a TCW-ben még erre hivatkoznak régi Köztársaság néven, nem a Galaktikus Köztársaságra), és a Jedi Rend is megvolt. Az alapok le voltak fektetve, és a Sith Birodalom elpusztítása után csak át kellett szervezni a régi Köztársaságot Galaktikus Köztársasággá, nem pedig a semmiből kellett felépíteni egy új Köztársaságot.

Az új Köztársaság innét nehéz helyzetbe indult. Egyrészt elég rossz emlékek maradtak az emberekben az előző Köztársaságról, másrészt közvetlen a Birodalom után kellett alapjaitól újraépíteni az egészet. És különösen nehéz újjáépíteni, mert azok a feljegyzések, amikre utaltál, a Birodalomnak hála nem léteznek. Az enciklopédiák szerint eleve Palpatine elpusztított mindent, ami a Jedikre utalt (ezt ugye láthattuk is az RO-ban), a templomokat a titkaikért szétzúzta vagy felrobbantotta, és bár a coruscanti nagy Templom állva maradt császári palotaként, Jocasta Nunak hála a könyvtár archívuma jelentős sérülést szerzett. Palpatine halála után pedig a megmaradt birodalmi tisztek még intenzívebben pusztították a Köztársaságról és a Jedikről szóló feljegyzéseket, hogy e két szervezetet a lehető legnehezebb legyen újra összehozni. Ezért is kellett Luke-nak évekig azzal foglalkoznia, hogy kutasson a Jedik nyomai után, és ezért is került közel a Skywalkerekhez Lor San Tekka, aki összegyűjtött dolgokat a Jedikről és a Köztársaságról és még emlékezett is ezekre.

És most aztán tényleg beütött a krach, hiszen a főváros rendszerestül elpusztult, Luke templomát Kylo leégette (valószínűleg abból, amit összegyűjtött, csak annyi maradt meg, amit az Ahch-Tón láttunk). Most már végképp a 0-ról kell kezdeni, hiszen már azok a politikusok sem élnek, akik anno szolgáltak a régi Köztársaságban és a Birodalomban is. Ami azért valahol jó, mert szerintem az új Köztársaság bukásának egyik okozója az volt, hogy ugyanazok a politikusok irányították a kezdet kezdetén, akik elcseszték a régit is.

Szóval azért kell újat építeni (Köztársaság vagy akármi néven), mert szó szerint semmi sem maradt, ami emlékeztetne a régi, ezer évvel ezelőtt alakult régire. A feljegyzéseket elpusztította az idő vagy a Birodalom, azok, akik még abban a korban éltek és részt vettek a vezetésben, meghaltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Az elképzelhető, hogy Kylo és Rey összefognak egy közös ellenség ellen? Én Coruscantot nagyon várom, mint lehetséges helyszínt, illetve szerintem ez lesz az edddigi leghosszabb Star Wars film. A tippem 165 perc. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint Kylo kinyírta közös ellenségüket, szépen át is vette a helyét, szóval szerintem ő megmarad a fő ellenségnek. Arra viszont mérget veszek, hogy szakadás lesz Kylo és Hux között, és háromirányú konfliktus lesz belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Merr-Sonn írta:

Amint Kylo kinyírta közös ellenségüket, szépen át is vette a helyét, szóval szerintem ő megmarad a fő ellenségnek. Arra viszont mérget veszek, hogy szakadás lesz Kylo és Hux között, és háromirányú konfliktus lesz belőle.

Ha háromirányú lesz a konfliktus, és Kylo marad a főellensége az ellenállásnak, abból az következik, hogy az "ellenségem ellensége a barátom -na jó, csak szövetségesem-" elv alapján az ellenállásnak Huxal lehetne összedolgozni, a főellenség legyőzésének érdekében. 
"Fire!"... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy Hux nem fog elférni Kylo mellett. Láthattuk,hogy a 8. részbe is előakarta kotorni a pisztolyát csak hát Kylo magához tért. Mondjuk tegyük fel,hogy Hux tényleg beáll Kylo ellen akkor még valahol az az 1 év idő ''nem kevés'' mert így el is lehet képzelni,hogy az Ellenállásnak összejön annyi szövetsége,hogy az Első Rendet rendbe tegye.  

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most én azt tudom elképzelni hogy az ellenállás összefog az UK-s hadsereg maradékával plusz a helyi fegveres erőkkel az ER ellen, viszont az ER-ben Hux árulása miatt polgárháború alakul ki így az Ellenállók kihasználva a helyzetet felmorzsolják mindkét felet miközben azoknak meg kell osztaniuk erőiket az Ellenállás és egymás ellen is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hux-al nehéz lenne összeállni az Ellenállásnak, miután szétlövette az UK-t...

Bezony. Szerintem közel lehetetlen.

Erre próbáltam utalni a "Fire!"-al. Ezt mondta Hux a híres beszéde végén a hetedik részben...

Amúgy én azt mondom, hogy nem Kylo lesz a főellenség a 9. részben. 

Szerkesztve: - Max Stirner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.