Ugrás a kommentre

Ki mit vár a kilencedik epizódtól?


Ajánlott hozzászólás

Én nagyon ledöbbennék ha Coruscant ilyen nagy és hangsúlyos szerepet kapna. Persze kellemesen. :D Viszont Coruscant a PT ikonikus bolygója. Ha jól emlékszem JJ eddig inkább fel nem használt ötleteket, helyszíneket valósított meg. Coruscant nem ilyen. Bár a PT-ben ha valami szionte maradéktalanul népszerű az a Coruscant és a templom. Tehát akkor lehetne az a szitu, hogy Kylo a Birodalom iránti rajongásának okán befészkeli magát Palpi egykori főhadiszállására és császárt játszik? Jöhet. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem is lesz igazán hangsúlyos visszatérés - pedig emellett szólna sok fontos "dolog" - remélem nem hagyják ki Corscantot. Tényleg durvára hiányzik, nem csak nekem, mindenkinek, kb. Leginkább a Sagának. Kiakadok, ha kimarad. :(:) Templom! Na. Ott megjelenő Luke szellem, stb. Vagy több szellem is, vmi baromi jó szituban, nagyon súlyos mondatokkal, nyilván. Hmmm. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én nagyon ledöbbennék ha Coruscant ilyen nagy és hangsúlyos szerepet kapna. Persze kellemesen. :D Viszont Coruscant a PT ikonikus bolygója. Ha jól emlékszem JJ eddig inkább fel nem használt ötleteket, helyszíneket valósított meg. Coruscant nem ilyen. Bár a PT-ben ha valami szionte maradéktalanul népszerű az a Coruscant és a templom. Tehát akkor lehetne az a szitu, hogy Kylo a Birodalom iránti rajongásának okán befészkeli magát Palpi egykori főhadiszállására és császárt játszik? Jöhet. :D 

Tulajdonképpen a Coruscant azelőtt népszerű bolygó volt, hogy az ep1-et bemutatták, hiszen Timothy Zahn már 1991-ben jelentős bolygóvá tette az ep6 korai szakaszához használt ötletek alapján, mint a Birodalom fővárosát, sőt a Coruscant nevet ő találta ki. Szóval Corsucant előbb volt birodalmi és úgyszólván régi trilógiás bolygó, minthogy a prequel útjára indult. Ma már persze sokan, pláne a fiatalok az ep1-2-3-hoz társítják, de egy olyan öreg motoros, mint Abrams, akinek az ep4-5-6 az alap és sokáig ő is a könyveken élt, az szerintem emlékszik még a Thrawn-trilógiára.

Plusz ott a story group is, akik szintén szorgalmazhatják ezt. Emellett Abrams már lenyilatkozta, hogy szeretné egyesíteni a három trilógiát, amihez szvsz. keresve sem találhatna jobb helyszínt Coruscantnál. Az ep1-2-3-ban jelentős bolygó, de sokak emlékezetében él az EU-ból ismert birodalmi főváros, amihez ráadásul remekül asszisztálnak az új könyvek és képregények, amiben sűrűn megjelenik Corsucant és a Jedi Templom Császári Palota. Ráadásul az ep6-ban és az RO-ban is cameozott a bolygó. Én mindezek tudatában úgy érzem, Coruscant sikít az ep9-ért. Szerintem baromi nagy ziccert hagynának ki.

 

Emellett helyszínként még a Tatooine-nak lehetne egyesítő szerepe Anakin-Luke-Kylo vonalon, de jelenleg nem látom okát annak, hogy a sequel két főszereplője, Kylo és Rey miért akarna elmenni oda. Ha Kylo a nagy Vader imádatában el akart oda menni, már rég elmehetett, Rey-t meg semmi sem köti oda. Sokkal jobb választás lenne egy olyan világ, ami a Jedi és Sith szembenállást és a Skywalker vonalat is reprezentálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy videóban láttam a yt -on. Ott azt mondta a pali, hogy a making star wars france egyik embere látott 3 concept artot, amin Naboo volt rajta. Régebben ugye azt pletykálták, hogy Naboo benne lesz a filmben, és itt fogják Leiat eltemetni. Na ez hamis, de a bolygó amúgy benne lesz, a partokat lehetett látni a rajzokon. 

Ez az ember régebben olyat is lehozott, miszerint az EpVIII ban van egy jelenet, ahol Luke dühös lesz Rey és Kylo jelenlétében, és a sátrat elpusztítja, vagy valami ilyesmi. Na egy ilyen jelenet ugye volt, amikor Rey és Kylo összekapcsolódtak. 

Továbbá a Disney Spanyolországban keres egy helyet az EpIX forgatására. Na most lehet, hogy tévedek, de Naboo városához Olaszországot használták, míg a tengerparthoz - ahol pl. Anakin és Padmé csókolóztak - Spanyolországba mentek.

 

Örülnék ha Naboo szerepelne. Ahol kezdtük a Sagát, ott fejezzük be. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit utána keresve ez a Making Star Wars France nem tűnik túl megbizhatónak. Lekoppintották az MSW felépítését viszont tele vannak kamu hirekkel. A Last Jediről hónapokkal a megjelenés előtt közzétettek egy leírást és hát finoman szólva nem találtak bele. A leírás szerint például a film utolsó jelenetében Kylo a karjaiban tartja Rey-t, Leia meghal, Hux megöl három mellékszereplőt, a nyitójelenetben a Millenium Falcont látjuk, Hayden visszatér mint Anakin, a Ren lovagok fontos szerepet kapnak stb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

A leírás szerint például a film utolsó jelenetében Kylo a karjaiban tartja Rey-t, Leia meghal, Hux megöl három mellékszereplőt, a nyitójelenetben a Millenium Falcont látjuk, Hayden visszatér mint Anakin, a Ren lovagok fontos szerepet kapnak stb. :)

Majdnem összejött nekik. Kylo egyszer hozzáért Rey-hez, Leia majdnem meghalt, Hux az ostoba döntéseivel több mellékszereplőt is kinyírt, a nyitójelenetben látható a bolygó, ahonnét a Falcon elrepült, tényleg volt egy szellem, és legalább egy Ren lovag fontos szerepet kapott. :hehe:

 

Naboo-ban tényleg csak annyi ráció lenne, hogy Leiát eltemethetnék Padmé mellé. Köztudomású, hogy ő volt az anyja, az Alderaan pedig, ahol felnőtt, már három évtizede nem létezik. Így a Naboo lehetne a végső nyugvóhelye.

 

25 perccel korábban, Bence1997 írta:

Továbbá a Disney Spanyolországban keres egy helyet az EpIX forgatására. Na most lehet, hogy tévedek, de Naboo városához Olaszországot használták, míg a tengerparthoz - ahol pl. Anakin és Padmé csókolóztak - Spanyolországba mentek.

Ahol Anakin és Padmé csókolóztak, azaz a Varykino a valóságban Olaszországban van a Comói-tó partján, a neve pedig Villa del Balbianello. De valóban forgattak naboo-i jeleneteket Spanyolországban, a Sevellie-ben található Plaza de España volt a fő helyszíne annak a theedi térnek, ahol Anakin és Padmé kompja landolt az ep2-ben, és Padmé uralkodásáról beszélgettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, semmiféle bátorság nem kell Coruscanthoz Abramsnek, ez inkább evidens megoldás... kitől kéne tartania? Nehogy már a prequel fikázók számítsanak, pfff. Ráadásul szerintem Coruscant nem vörös posztó nekik sem. Naboo és Leia, ez tetszik! ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Last Jediről hónapokkal a megjelenés előtt közzétettek egy leírást és hát finoman szólva nem találtak bele.

 

Mint ahogyan senki másnak sem jött be a leírása ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2018. 05. 07. - 14:24, Bomarr írta:

Kylo: A galaxis önjelölt Császára aki Coruscantról irányítja azt a felét a galaxisnak amit megszállt az Első Rend. Lesz egy teljesen új palota Coruscanton amit a parancsára és az ő "tiszteletére" emeltek.

Én is lelkesedtem az ötletért de aztán kicsit elgondolkoztam. Kylo védjegye a régi dolgoktól való elszakadás. A TLJ-ben ezt kerek perec kis is mondja. Ezek után nem hinném, hogy Coruscantra menne majmolni a régi rendeket. Ő valami vadonatúj dologban gondolkozik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Kylo a múlt eltörléséről beszél nem politikai ideológiákra gondol. Az Első Rendet se akarja megszűntetni, annak ellenére hogy az is a múlt. Pont azt a címet viseli mint Snoke, a film végén már ugyanúgy Legfőbb Vezérnek hívják, mint néhai mesterét. Az Első Rendet aligha fogja megreformálni. Nyilván ugyanaz a diktatorikus rend marad mint volt és marad a cél is: egy megújitott Birodalom felállítása és a galaxis leigázása. Sztori szempontból más cél nem is nagyon fér bele. Ha visszavonulót fújnak és lemondanak a galaxis meghóditásáról akkor nincs kilencedik rész. Mi mást akarna? Coruscant pedig neki semmit nem jelent. Az ő személyes múltjához -ahhoz amit el akar törölni- semmi köze. Viszont a galaxis szíve, ahol a legjobban kiélheti a hatalomvágyát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 19. - 11:19, Bomarr írta:

Amikor Kylo a múlt eltörléséről beszél nem politikai ideológiákra gondol. Az Első Rendet se akarja megszűntetni, annak ellenére hogy az is a múlt. Pont azt a címet viseli mint Snoke, a film végén már ugyanúgy Legfőbb Vezérnek hívják, mint néhai mesterét. Az Első Rendet aligha fogja megreformálni. Nyilván ugyanaz a diktatorikus rend marad mint volt és marad a cél is: egy megújitott Birodalom felállítása és a galaxis leigázása. Sztori szempontból más cél nem is nagyon fér bele. Ha visszavonulót fújnak és lemondanak a galaxis meghóditásáról akkor nincs kilencedik rész. Mi mást akarna? Coruscant pedig neki semmit nem jelent. Az ő személyes múltjához -ahhoz amit el akar törölni- semmi köze. Viszont a galaxis szíve, ahol a legjobban kiélheti a hatalomvágyát.

Let old things die- mondja Kylo. Tágabb értelemben gondolom ezt. Mint egy kiszólást a sorozat egészére. Mert hogy nézne ki egy teljesen tiszta lap, ha a régi helyszínekre megyünk? Coruscant esetén nehezen lennének kihagyhatóak az olyan ikonikus helyek, mint a szenátus vagy éppen a Jedi templom. Így értettem ezt a régmúlttal való leszámolást. SAGA szinten. Meglátjuk JJ mit választ.

 

Az biztos, hogy a SAGA-ban még nem volt ennyire kiszámíthatatlan befejező rész. Már most nagyon várom, jövő hónapban pedig kezdődik a forgatás. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2018. 05. 08. - 22:35, Bence1997 írta:

Örülnék ha Naboo szerepelne. Ahol kezdtük a Sagát, ott fejezzük be. :) 

Számomra a saga Tatooine-on kezdődik. És az is a legikonikusabb bolygó. Bár igaz, hogy sem Reynek, sem Kylo-nak nincs viszonya a helyhez. De el tudom képzelni, hogy Rey Luke múltja után kutatva eljut a Tatooine-ra, hasonló sztori lehetne, mint ahogy a Marvel SW-ban Luke visszatér Ben Kenobi házához, megtalálja a naplóját.

 

Egy mindent lezáró párbaj Rey és Kylo közt a Lars farmnál kettős naplemente közben?

 

De a leginkább evidens visszatérő bolygónak a Jakku-t gondolom. Abrams az ilyen parallelekből legtöbbször az ilyen motívumokat érti meg és használja (Tatooine-nal indul az eredeti trilógia, és a harmadik filmben visszatérnek oda). Szomorú lennék, ha ez lenne, de nem baj.

 

Amit szeretnék: C-3PO és R2 ismét duóként vegyék ki a részüket a kalandból, legyen legalább egy olyan jelenetük, ahol valami csata közepén bóklásznak, stb. Az AotC szerintem baromi jól adott nekik hangsúlyt, nagyon jól idézte meg az OT-t (meg a TCW 4. évadának két része is). Sanszos, hogy őket most látjuk utoljára (egy Pixar-Lucasfilm kollaborációt még el tudok képzelni az ő főszereplésükkel). Amennyire az OT "kabalái" közül Chewie-t meglepően sokat használták az elmúlt filmekben, úgy a két klasszik droidnak, akiknek szerintem fontosabb szerepük volt a sagában meg az OT-ben is, mint a wookiee-nak, nem igazán jutott screen time. Persze kicsit azért is, mert BB-8 némiképp leváltotta őket. Sajna. De jó lenne, ha látnánk valami maradandót velük, ha már nem nagyon lesz visszatérő figura a régi részekből (hacsak Luke Force Ghost, Lando nem lesz bejátszva).

 

 

A film végén biztos lesz egy idilli pillanat. Szerintetek, ha az öreg Luke letekint a hősökre (ha letekint), mellette kik fognak állni? Én csak Yodát tudom max. elképzelni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, és amúgy URAMISTEN, annyira imádom Luke Skywalker figuráját, hogy az valami besz@rás. Mindig is Han Solo-s voltam, de Luke-ot is nagyon szerettem, az első akció- és Lego figurám is Luke volt. De valahogy mindig úgy láttam, hogy Luke-nak nincs olyan kiforrott személyisége, éppen a Campbell-i mitikus alapok miatt, hogy mindenki beleláthassa magát. Nem volt egy markáns karakter, igazából Luke mi magunk voltunk, elképzelhettük, hogy ő vagyunk. Míg Han mindig is egy jellegzetes karakter volt, aki inkább az a srác, aki nem mi vagyunk, hanem aki baromi menő az iskolában, néhány osztállyal felettünk jár, és felnézünk rá.

 

Ebben a filmben Luke már nem lehetett a hős, akibe beleprojektáljuk magunkat, hiszen itt már a mentor figura szerepében tetszeleg. És itt már olyan markáns, hogy az valami hihetetlen. Humora van, cinikus, bölcs, miközben tapasztalatlan is, még mindig van benne valami gyermeki is - éppen ezért tetszik a Yoda-jelenet: a mesternek is elkél egy mester. A Yoda-jelenetet is sokan szidták, hogy out-of-character Yoda is. De nem az, és pont, hogy a TESB-es első közös jelenetüket idézi meg. Akinek van élménye a nagyapjáról, talán hasonlóan gondolhatja, mint én: egy egészen gyermeki, infantilis viselkedés, ami valójában egy végtelen bölcsességet és az élet ismeretét leplezi és egyben magában foglalja. Ugyanezt csinálja Yoda az első feltűnésekor a TESB-ben. És ugyanez a játékosság köszön vissza itt is. 

 

És Luke végtelenül emberi, hibákkal bíró figura. Szerintem az OT-s verziója sem volt az az örök optimista és végtelenül pozitív, mint ahogy most a sok év távlatából egy érzet rárakódik az emberekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Szerintetek, ha az öreg Luke letekint a hősökre (ha letekint), mellette kik fognak állni? Én csak Yodát tudom max. elképzelni.

Én is talán még Yodát, de szerintem Luke lesz csak, hisz Rey hozzá kötődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Számomra a saga Tatooine-on kezdődik.

Tatooine úgy érzem, hogy szerepelni fog a IX -ben, bár kérdés, hogy milyen formában. Naboo -ra én azért térnék vissza, mert ha esetleg Leia temetésével kezdenénk a filmet, akkor szerintem oda temetném ahová az édesanyja is temetve van. Így érve egyrészt egy ciklus végére: az EpI -ben a Naboo -val kezdünk, a IX -ben pedig újból látnánk a bolygót.

De ugyanez a dolog Tatooine -al is előkerülhetne, sőt nagyon jó lenne, ha végre láthatnánk, hogy mi lesz a bolygóval 30+ évvel a ROTJ után. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas lehetőségek vannak ebben a filmben, de ezt csak egy olyan rendező tudja kiaknázni, aki az SW egészében gondolkodik. Reméljük JJ ilyen.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hatalmas lehetőségek vannak ebben a filmben, de ezt csak egy olyan rendező tudja kiaknázni, aki az SW egészében gondolkodik. Reméljük JJ ilyen.

A Solo azért jön rosszul, mert megint növekszik  a nyomás a BO kapcsán a filmen. És a VII kapcsán látjuk, hogy milyen hatással volt ez JJ-re. :para: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.