Ugrás a kommentre

Rian Johnson új trilógiája


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

19 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Rian személye nem garancia arra, hogy a rajongótábort egy egységként megszólítsák.

Kit érdekel? Amúgy sem létezik ilyen ember, Abrams sem ilyen, még maga George Lucas is k*rva messze van ettől. De ha már itt járunk, a Disney és a Lucasfilm személye sem az egységes rajongói megszólítás jelképe. Ha az szempont lenne, hogy olyan rendezőt ültessenek valaminek az élére, ami egyégesen képes megszólítani rajongókat, akkor bezárhatnák a filmipart. És nem is kell, mert az idióta rajongó ugyanúgy el fog a filmre menni. Az ep8-ra fújók ott voltak a Solón és ott lesznek velünk az ep9-en is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Kit érdekel?

Mondjuk a Disneyt? Akik egy profitorientált cég?

 

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Abrams sem ilyen, még maga George Lucas is k*rva messze van ettől

Ahogy én látom, a fújolók egy része pont hogy Lucast sírja vissza (annak ellenére, hogy valszeg anno ugyanúgy fújoltak a prequelre), másik része meg Abramsre, mint megváltóra tekint, aki majd visszacsinálja Rian hibáit.

 

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az ep8-ra fújók ott voltak a Solón

Ebben nem lennék olyan biztos.

 

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

és ott lesznek velünk az ep9-en is.

Ebben sem. Van egy rendkívül toxikus reddit közösség, a saltierthancrait, ami a sequel haterek gyűjtőhelye. Az ottani viselkedéseket elnézve, szép számmal lesznek olyanok, akik nem fogják moziban megnézni az új filmet. De a youtube előzetesekre (Solo, Ep9) adott reakciókat is elég megnézni, meg a dislike-ok számát, ami a TLJ óta nagyobb arányt képvisel mindegyik előzetesnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Mondjuk a Disneyt? Akik egy profitorientált cég?

Akiknek meg is lesz a tiszta hasznuk a rajongókból, és nem a mozijegyeknek, hanem a merchandise-nak hála. De az is ziher, hogy a rajongók a mozibevétel árát is megtoldják pár misivel. Szóval miattuk nem kell aggódni. Az átlagnéző az, akivel itt kalkulálni kell, mert ők vannak többen és ők tartják el a mozit.

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ahogy én látom, a fújolók egy része pont hogy Lucast sírja vissza (annak ellenére, hogy valszeg anno ugyanúgy fújoltak a prequelre), másik része meg Abramsre, mint megváltóra tekint, aki majd visszacsinálja Rian hibáit.

Azelőtt meg Irvin Kershnert sírták vissza, azelőtt meg Lucast sírták vissza... Ezért ostoba faj a rajongók egy része. Ezért sem lehet mindet megszólítani. Mindig lesz egy f*sz, aki szerint az előző jobb volt, és ha visszakapná azt, akkor meg azt mondaná, hogy az azelőtti volt jó. Lucasról még nem is olyan régen úgy nyilatkoztak, hogy elcseszte az egész prequelt. Ma meg ugyanezek az emberek kétpofára zabálják a midi-chlorianos baromságát és imádják a lábnyomát is. Ha holnap bejelentenék, hogy Lucas is kapott Star Wars projektet, lazán elélveznének a gyönyörtől, de miután kijöttek a moziból, ez lenne a reakciójuk: Lucas megerőszakolta a gyerekkoromat.

És persze az sem új jelenség, hogy a kövi rendező meg a megválsó, a szent Jézus Krisztus és a mindenható egy személyben, aki majd elhozza nekik A STAR WARS-ot. Aztán, amikor kiderül, hogy az a rendező nem a személyes vizuális maszturbálásuk fokozására került oda a film élére, és nem teljesítette prekoncepcióktól és rajongói vágyálmoktól kélyes álmaikat, akkor a reakció: megerőszakolták a gyerekkoromat.

És persze mindez az egész a Disney hibája, meg Kathleen Kennedy-jé.

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ebben nem lennék olyan biztos.

Én elég biztos vagyok benne, mert konkrétan tudom, hogy még abban a moziteremben is voltak ilyenek, amiben én néztem a Solót. És erősen kétlem, hogy én voltam akkora mázlista, hogy az egész világon, 7 milliárd emberből csak nekem volt ilyen emberhez szerencsém. :) 

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ebben sem. Van egy rendkívül toxikus reddit közösség, a saltierthancrait, ami a sequel haterek gyűjtőhelye. Az ottani viselkedéseket elnézve, szép számmal lesznek olyanok, akik nem fogják moziban megnézni az új filmet. De a youtube előzetesekre (Solo, Ep9) adott reakciókat is elég megnézni, meg a dislike-ok számát, ami a TLJ óta nagyobb arányt képvisel mindegyik előzetesnél.

Jaaaaaaj, neeee, ezzel ne fárasszál már. Dislike-ok és reddit, közröhely és meh. Ez nagyjából olyan, minthogy a Call of Duty-ra minden évben "millióan" fújnak, aztán mégis minden évben csudajól fogy. Pedig még a gólyafészkekben is gyűjtik a CoD-heatereket, és már olyan trailere is volt, ami youtube-negatív rekordot döntött dislike-okban (ez konkrétan a Call of Duty: Infinite Warfare volt, a trailere 3,7 millió dislike-ot kapott, az első héten 1,8 millió darabot adtak el belőle). Minden negatív komment és dislike ellenére ebből a sorozatból valahogy mégis elmegy pár millió példány évente, immár több mint tíz éve folyamatosan.

A neten mindenki azt csinál, amit akar, azt mond, amit akar, úgy éli ki magát, ahogy akarja, a valóság meg egy teljesen más dolog. Nem "ittmindenmegengedett" redites beböfögések és youtube-os kattintások fogják ezt eldönteni. Azok fele, akik a rediten p*csognak, mint a fürdősk*rvák, az elsők között nézik meg a filmeket. A legelfajzottabbak maradnak csak otthon, de nekik meg komplexusuk van, nem rajongásuk, és a Disney annyit sem veszít rajtuk, hogy azt az éves pénzügyi jelentésben megemlítsék lábjegyzetben. Ha más nem, a többséget a kíváncsiság bevonzza a moziba, mert utolsó Skywalker film, és Palpatine, vagy mert legalább lesz min tovább fröcsögni a Redditen és a Youtube kommentben.

 

De tételezzük fel, hogy eme említett (számomra eddig ismeretlen) reddit oldal minden tagja kihagyna egy SW filmet, amit Rian Johnson rendez. 16 232-en vannak. Hány SW rajongó van a Földön? 5 millió? 10? Átlagosan tavaly 9,11 dollár volt a mozijegy ára az USA-ban. Szóval kalkuláljunk ezzel. Ha az összes heater azon az oldalon kihagyja a filmet, akkor a Disney 147 873 dollárt fog veszíteni. És tételezzük fel, hogy van 5 millió rajongó, akikből kimarad ez a 16 232 egyén, de mindenki más pusztán azért, mert SW rajongó, elmegy rá. Akkor a rajongókon a Disney nyer 45 402 126 dollárt. És a film még ezzel is bukás! Ennyit érnek a rajongók és az ő egységes megszólításuk. Még ha tízmillió rajongóval számolok, akkor is bukta, mert úgy az összeg 90 952 126. Csak a rajongók nem fognak nyereségessé tenni egy 150-200 millióból összehozott filmet, és nem is buktathatják meg igazából. Siker vagy bukás, ez az átlagnézőn múlik, akik meg nem hőzöngenek ott azon a reddit oldalon, sőt, nagyon sehol máshol sem. És őket aztán hót nem érdekli Rian Johnson személye, mert mire a filmje moziba kerülne, már arra sem fog emlékezni, melyik az a The Last Jedi.

 

Plusz még egy: lehet, hogy sokan fröcsögnek az ep8 miatt, de még mindig vitathatatlan tény, hogy baromi nagy népszerűségnek örvendett Blu-ray-en. Ha annyira marha sok ember utálná, hogy az már veszélyeztetné a jövőbeli filmek sikerét, ez nem így lenne. Mert ez csak két dologra mutathat rá: vagy elenyészően kevesen vannak az utálkozók, és csak a hangjuk nagy, vagy ők is megvették a BD-t ezzel bizonyítva azt, ami amúgy sejthető, vagyis internetes divatmajmok, akik így legalább az e-világban úgy érezhetik, hogy tartoznak valahová és ott levezethetik vélt vagy valós sérelmeiket. Így vagy úgy, a jövőbeli filmek egyik oldalról sincsenek veszélyben az ep8 miatt. A hangos kisebbség nem számít, a dühöngő divatcsita meg elmegy a moziba, legfeljebb letagadja, vagy jön a bevállt indokkal: "csakazértnéztemmeghogytudjammennyirexaaar".

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ezen egyének sajátja, hogy a neten tömörülnek. A szociopaták mind ilyenek: nuku kapcsolat a külvilággal, és amint kis karcolás mutatkozik a komfortzónájuk burkán, azonnal támadásba lendülnek, hisz ez számukra az életük elleni támadás! Ezért van az, hogy ezek az emberek a gyerekkoruk elpusztításáról beszélnek, hisz akkor még legalább ki mertek menni a kertbe homokozni, vagy SW-st játszani, amiben Luke a nagy hős. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Jaaaaaaj, neeee, ezzel ne fárasszál már. Dislike-ok és reddit, közröhely és meh. Ez nagyjából olyan, minthogy a Call of Duty-ra minden évben "millióan" fújnak, aztán mégis minden évben csudajól fogy. Pedig még a gólyafészkekben is gyűjtik a CoD-heatereket, és már olyan trailere is volt, ami youtube-negatív rekordot döntött dislike-okban (ez konkrétan a Call of Duty: Infinite Warfare volt, a trailere 3,7 millió dislike-ot kapott, az első héten 1,8 millió darabot adtak el belőle). Minden negatív komment és dislike ellenére ebből a sorozatból valahogy mégis elmegy pár millió példány évente, immár több mint tíz éve folyamatosan. A neten mindenki azt csinál, amit akar, azt mond, amit akar, úgy éli ki magát, ahogy akarja, a valóság meg egy teljesen más dolog. Nem "ittmindenmegengedett" redites beböfögések és youtube-os kattintások fogják ezt eldönteni. Azok fele, akik a rediten p*csognak, mint a fürdősk*rvák, az elsők között nézik meg a filmeket. A legelfajzottabbak maradnak csak otthon, de nekik meg komplexusuk van, nem rajongásuk, és a Disney annyit sem veszít rajtuk, hogy azt az éves pénzügyi jelentésben megemlítsék lábjegyzetben. Ha más nem, a többséget a kíváncsiság bevonzza a moziba, mert utolsó Skywalker film, és Palpatine, vagy mert legalább lesz min tovább fröcsögni a Redditen és a Youtube kommentben. De tételezzük fel, hogy eme említett (számomra eddig ismeretlen) reddit oldal minden tagja kihagyna egy SW filmet, amit Rian Johnson rendez. 16 232-en vannak. Hány SW rajongó van a Földön? 5 millió? 10? Átlagosan tavaly 9,11 dollár volt a mozijegy ára az USA-ban. Szóval kalkuláljunk ezzel. Ha az összes heater azon az oldalon kihagyja a filmet, akkor a Disney 147 873 dollárt fog veszíteni. És tételezzük fel, hogy van 5 millió rajongó, akikből kimarad ez a 16 232 egyén, de mindenki más pusztán azért, mert SW rajongó, elmegy rá. Akkor a rajongókon a Disney nyer 45 402 126 dollárt. És a film még ezzel is bukás! Ennyit érnek a rajongók és az ő egységes megszólításuk. Még ha tízmillió rajongóval számolok, akkor is bukta, mert úgy az összeg 90 952 126. Csak a rajongók nem fognak nyereségessé tenni egy 150-200 millióból összehozott filmet, és nem is buktathatják meg igazából. Siker vagy bukás, ez az átlagnézőn múlik, akik meg nem hőzöngenek ott azon a reddit oldalon, sőt, nagyon sehol máshol sem. És őket aztán hót nem érdekli Rian Johnson személye, mert mire a filmje moziba kerülne, már arra sem fog emlékezni, melyik az a The Last Jedi. Plusz még egy: lehet, hogy sokan fröcsögnek az ep8 miatt, de még mindig vitathatatlan tény, hogy baromi nagy népszerűségnek örvendett Blu-ray-en. Ha annyira marha sok ember utálná, hogy az már veszélyeztetné a jövőbeli filmek sikerét, ez nem így lenne. Mert ez csak két dologra mutathat rá: vagy elenyészően kevesen vannak az utálkozók, és csak a hangjuk nagy, vagy ők is megvették a BD-t ezzel bizonyítva azt, ami amúgy sejthető, vagyis internetes divatmajmok, akik így legalább az e-világban úgy érezhetik, hogy tartoznak valahová és ott levezethetik vélt vagy valós sérelmeiket. Így vagy úgy, a jövőbeli filmek egyik oldalról sincsenek veszélyben az ep8 miatt. A hangos kisebbség nem számít, a dühöngő divatcsita meg elmegy a moziba, legfeljebb letagadja, vagy jön a bevállt indokkal: "csakazértnéztemmeghogytudjammennyirexaaar".

Pedig Yodának jár a pont. Abban ugyan igazad van, hogy nem a haterek vagy a megszállott rajongók fogják a 7-8-9 nyereségességét befolyásolni, de amiben nagyot tévedsz hogy szánkópálya vége nem lesz hatással a frencsájz sorsára. Az igazság pillanat akkor jön majd el, mikor végleg eltűnnek Lucas karakterei, és véget ér a nosztalgiavonat. Mert onnantól kezdve a nézők túlnyomó többsége számára a SW elveszíti majd a szent tehén státuszt, és az lesz majd az a pont, ahol a többség már kizárólag csak egy önmagában is kitűnő filmre akar majd beülni. Ott lesz majd a kegyelmi pillanat, mert onnantól hiába pakolják tele az egészet SW logóval és a film elején dőlve bekúszó betűkkel, semmit nem fog jelenteni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez pontosan így van. Az EPIX után fog eldőlni mennyire lesz életképes a Star Wars hosszútávon. De mit várunk azoktól, akik képtelenek elfogadni bármi kis korrekciót vagy más irányt pl. egy adott karakternél? Azoktól akik a neten tengetik mindennapjaikat és azon siránkoznak még két évvel a TLJ után is, hogy Luke miért lett olyan amilyen? 

 

Amúgy továbbra se azokkal van bajom akiknek nem jött be a film, hiszen ilyen minden mozinál van. Sokkal inkább a szektás ős-gyökerekkel, akik még mindig azt hiszik, hogy övék az SW. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt: Jár neked a nagy taps. Zseniálisan megfogalmaztad a csőcselék mérhetetlen ostobaságáról és következetlenségéről az én véleményemet is. Magam is így látom.

Mekkora idiótának kell ahhoz lenni hogy 1999 és 2005 között szidja Lucast hogy tönkretette az sw-t(miközben csak az történt hogy Anakin Skywalker életútja nem úgy lett előadva ahogy őkelme elképzelte, de ezt az istenért nem ismerné be), majd 2017 óta meg ugyanezt a Lucast sírja vissza. Akkor most már jó neki Lucas?

 

Ismét azt mondom amit a Last Jedi bemutatója után. Fröcsögjenek, úgyis megveszi a jegyet, elmegy megnézni. Mind ott fog ülni decemberben a moziban, pedig már a trailert is szidják. Nekem egy számit. A pénze.  Fizessen. A Disneynek lesz nyeresége, nekünk meg lesz sok hosszú évig olyan fantasztikus sw-filmünk mint a Last Jedi. Ők meg puffogjanak. Letojom. Csak fizessenek.

 

@Ody Mandrell Nálad is ott a pont. Otthon ül begubózva a többi nyomorulttal, a nap fénypontja mikor este beírja az aktuális fröcsögést. Mi meg élvezzük az sw-t továbbra is mert többek között nagyon jó barátokat is köszönhetek neki.

Szerkesztve: - Frenkie
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt ne tagadjuk el, hogy olyan szintű gyűlölet van a Star Wars iránt az ep8 bemutatója óta, amekkora mértékű nem volt az ep7 és az ep8 között, de ez szerencsére ide nem áramlik be.

Többről van itt szó, mint reddites névtelen lúzerekről. Azóta volt egy bukott mozifilm, sőt nagy valószínűséggel az egész Antológia filmsorozatnak is vége ezzel, a Galaxy's Edge park nem muzsikál túl jól, a Disney Park West igazgatóját éppen a múlt hónapban rúgták ki, az animációs sorozatot hivatalosan 2 évadra tervezték, de túl nagy népszerűségre nem is tett szert.

Ettől még a franchise messze nem halott, mint ahogy a sok károgó szeretne ezen élvezkedni, de rosszabbul áll a szénája, mint az ep8 előtt.

Igazuk van a károgóknak? Szerintem nincs. De ahogy a károgók nem tudják megbuktatni a franchise-t, úgy csak a rajongók sem tudják a csúcson tartani.

 

Lucast is köpködték 1997 és 2012 között, de mégiscsak ő teremtette a "rajongói minimumot" így ennyire nem lehetett utálni, J.J-t sem szerette mindenki de annál durvábbat nem lehetett olvasni, hogy "remake" az ep7, a Rogue One-t általános szimpátia vette körül, főleg az utolsó 5 percnyi fanservice miatt. 

Ha próbálok objektív lenni, bár nem könnyű egy rajongónak az objektív nyelvezet, Abrams vállán most legalább akkora a súly, mint az ep7 idején volt.

 

De amiben biztos vagyok, hogy legalább akkora szimpátia fogja övezni, mint a Rogue One-t, az a Mandalori. Korábban gondolkoztam, hogy mi lenne ismételten az a Star Wars projekt, amit általános szimpátia fogadna a tervezéskor, arra jutottam, hogy kellene egy rajongói kedvenc figura és egy profi geek filmes. Pl. Timothy Zahn és Joss Whedon, most jöttem rá, hogy a Mandalori ez a produkció: Filoni és Favreau.

Ráadásul az elvárás is sokkal kisebb, "ez csak egy melléktörténet" nem a SZENT TRILÓGIA folytatása.

 

Tehát, szomorú lennék, ha nem valósulna meg a Rian Johnson trilógia? Nagyon, mert baromi jó lenne, és sajnálnám ezt a tehetséges és szimpatikus embert.

Meglepődnék rajta? A legkevésbé sem.

 

Ettől függetlenül nem szeretném, hogy Kennedy le legyen cserélve például Feige-re, mivel nincs annyi ujjam, amin meg tudnám számolni, hogy hány filmnek volt ő a producere, amit imádok, az MCU filmek meg számomra olyanok, hogy már film után hazafelé a metrón nem agyalok rajta. De igenis úgy látom, hogy nem úgy működik a Lucasfilm, ahogy kellene.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs Brodie de Te mindig ezzel az elementáris gyűlölettel jössz. Én továbbra se tapasztalok ilyet. Igaz, hogy a rajongók részéről hangosabbak a negatív hangok, de ennyi az egész. A Solo kevesebb bevétele se a rajongók miatt volt, hanem azért mert nem érdekelte az átlag mozibajárót. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Brodie írta:

...Lucast is köpködték 1997 és 2012 között, de mégiscsak ő teremtette a "rajongói minimumot"

...a Rogue One-t általános szimpátia vette körül, főleg az utolsó 5 percnyi fanservice miatt. 

...amiben biztos vagyok, hogy legalább akkora szimpátia fogja övezni, mint a Rogue One-t, az a Mandalori. Korábban gondolkoztam, hogy mi lenne ismételten az a Star Wars projekt, amit általános szimpátia fogadna a tervezéskor, arra jutottam, hogy kellene egy rajongói kedvenc figura és egy profi geek filmes. 

Szerintem igazi gyöngyszem ez a komment, mert tökéletesen és koherensen összeszedte mind a problémákat mind a megoldást.

 

Azért lett a Star Wars az ami, mert Lucas az összes hülyesége ellenére egy igazi geek volt amikor megalkotta. A mostani döntéshozók nem geekek, csak olyan gyámok akik úgy tekintenek a filmekre mint celeb szülők gyerekére, akinek az örökségéből meggazdagodhatnak. És az örökség nem egyenlő a befektetéssel, mint ahogy a leporolás sem egyenlő a mítoszteremtéssel. Emiatt sz*pik a gyerek, mert óvni kell mindentől ami árthat neki, nem kell neki önálló személyiség, elég ha a sikeres pénzes felmenő nyomdokait követi, és csak az attraktív megjelenés a lényeg, mert a spiritusz helyett a családneve úgyis utat tőr majd neki...

 

Brodie valóban jól látja: a kedvenc figura és a profi geek filmes megközelítés a nyerő. A Marvel itt akkorát hasít mint senki más. Náluk olyan karakterekről beszélünk amik nem a képességeik miatt lettek "istenek" hanem sok millió ma már felnőtt gyerek fantáziájában emelkedtek azokká. Ezért is lenne nagyon fontos egyéniségeket és mítoszokat kreálni, amihez olyan geek rajongással kellene nyúlni mint ahogy pl. a Wachowski tesók is tették a mítoszteremtő filmjükben. Én készséggel elhiszem hogy Rian Johnson egy született zseni, de amit az egyszer használatos mellbeb*szós fordulatokért beáldozott az nem más mint a mítoszkreálás és a JJ által szárba szökkentett karakterek kiírtása írmagostul. A jövőbeni filmek sztorija fontos lehet az adott film 2-3 órája szempontjából, de frencsájz jövője abban rejlik, hogy képesek lesznek-e kedvencekké tenni az új figurákat, sikeresek lesznek-e a világ építésében és találnak-e olyan rendezőt, aki nem csak iparosmunkát végez.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Mestal írta:

Szerintem igazi gyöngyszem ez a komment, mert tökéletesen és koherensen összeszedte mind a problémákat mind a megoldást.

Szerintem meg kiemeli a problémát. Pontosan azt mutatja amit fentebb írtam: a 40 éveseké az SW, és csak akkor van létjogosultsága ha nekik készítik a filmeket örökkön-örökké. A RO és a Mandalori az ékes példa. A Lucasfilm láthatóan úgy fél az újdonságtól, mint a tűztől. Főleg Rian filmje után, amiben elég volt kicsit megpiszkálni egy klasszikus karaktert, a sok barom azóta tele sipákolja a netet. Jó lesz a Mandalori meg a RO. Azokat úgyis elviszi a nosztalgia...de meddig? Az SW-nek szerintem lőttek ha ezen az úton megy tovább. A mai fiatalokat ez nem érdekli hosszútávon. Ki kell találni valami újdonságot, új korokban, csak ehhez ugye kreatív emberke kellene, aki ahogy mondod, geek is. Rian ilyen. A TLJ-t is úgy készítette el, hogy minimum egy hónapot töltött a Lucasfilmesekkel azért, hogy ami benne van a filmjében az az SW univerzum szintjén is megállja a helyét. 

Idézet

 

Azért lett a Star Wars az ami, mert Lucas az összes hülyesége ellenére egy igazi geek volt amikor megalkotta. A mostani döntéshozók nem geekek, csak olyan gyámok akik úgy tekintenek a filmekre mint celeb szülők gyerekére, akinek az örökségéből meggazdagodhatnak. És az örökség nem egyenlő a befektetéssel, mint ahogy a leporolás sem egyenlő a mítoszteremtéssel. Emiatt sz*pik a gyerek, mert óvni kell mindentől ami árthat neki, nem kell neki önálló személyiség, elég ha a sikeres pénzes felmenő nyomdokait követi, és csak az attraktív megjelenés a lényeg, mert a spiritusz helyett a családneve úgyis utat tőr majd neki...

Ez kicsit zavaros és ellentmondásos. Az új filmekben is legalább annyi geek cucc van, főleg a TLJ-ben. Rian jobban belefolyt az SW hátterébe, lásd fentebb. Abrams-nek tetszett az EPIV, ami a TFA-n látszik is, de igazából ennyi. Ezért is tartok tőle kicsit, hogy most, amikor egy mítoszt kell lezárni, mire lesz képes. Itt nem lesz elég megidézni valamelyik SW filmet. Szerencséjére, Rian lerakott izgalmas dolgokat az asztalra amik most kisegítik őt. Ez már az Empire interjúból kiviláglott.

 

Idézet

. Én készséggel elhiszem hogy Rian Johnson egy született zseni, de amit az egyszer használatos mellbeb*szós fordulatokért beáldozott az nem más mint a mítoszkreálás és a JJ által szárba szökkentett karakterek kiírtása írmagostul.

Belegondolva, Snoke halála volt az egyetlen értelmes megoldás. Egy Palpatine klón már az elején, és igazából semmi célját nem látom a karakternek azon kívül, hogy Kylo karakterfejlődésében szerepet játszott. De ennyi, több abban nem volt. Gondolom a másik ilyen akire gondolsz az Luke karaktere, akit galád módon, és sok "manbaby" bánatára megölt ez a drága ember. Lecsupaszítva tényleg így van, de aki nem csak nézte a filmet hanem látta is, plusz több az IQ-ja 5-nél az azért levette, hogy itt nem csak erről volt szó. Ezt az adott helyen kiveséztük, nem írom le még egyszer. Ott utána lehet olvasni. 

 

Amúgy meg továbbra se feledjük el a tényt, hogy a régi színészek már öregek és sajnos hullanak is szépen. Aki azt várta, hogy az SW majd örökre a Han-Luke-Leia párosról fog szólni az gondolom már rájött, hogy nem így van. Stafétabot átadás történik, ami decemberben véget ér. A jövőt viszont jól megfogtad alább....

Idézet

A jövőbeni filmek sztorija fontos lehet az adott film 2-3 órája szempontjából, de frencsájz jövője abban rejlik, hogy képesek lesznek-e kedvencekké tenni az új figurákat, sikeresek lesznek-e a világ építésében és találnak-e olyan rendezőt, aki nem csak iparosmunkát végez.

Ez pontosan így van. Ezért kellene megtartani olyan embereket mint Rian Johnson.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi lennék, hogy mi lett volna, ha Rian Johnson nem a VIII. részt készíti el, hanem egy új saga első filmjét, vajon akkor milyen lenne ma a megítélése.

Viszont J.J. Abramst én nem írnám le, ő egy baromi kreatív filmes, aki már a Star Wars előtt valaki volt, még azt is el tudta érni, hogy én 2 Star Trek filmet is megnézzek, sőt élvezzem. :)

Az, hogy nem volt nagyon más a VII. rész, vélhetően nem egyedül az ő döntése volt, de azt legitim álláspontnak tartom, hogy ne változtassunk sokat egy nagy összefüggő történet 7. fejezetére, ahogy az is legitim álláspontnak tartom, hogy csináljunk végre valami újat.

A Mandaloriról azért még nem tudhatjuk, hogy nosztalgia vonat lesz-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én továbbra se tapasztalok ilyet.

Én sem, sőt, pont a héten két nagyon kellemes meglepetés is ért ilyen téren. Egyik ismerősöm az ep9 közeledtének okán újra megnézi a filmeket, hétvégenként egyet. Tudni kell, hogy ő eleve szereti az új filmeket, és ő sem érti, miért fújnak annyira rájuk. De a prequelt nem szerette, kifejezetten utálta az ep2-t. Viszont most azt mondta, hogy nagyon magával ragadta a történet, és nem akadt fenn azokon a dolgokon, amiken anno a moziban, pl. a Jedik geonosisi hősbeállásán.

A másik egy másik ismerősöm, aki viszont nagyon utálja az új filmeket, élén az ep8-cal, neki egyedül a Solo jött be, mondván, hogy abban volt újdonság, az végre nem az ismert sztorit mesélte el. Viszont ő is az ep9 miatt megnézte újra az ep7-8-at, és lám, mondja, hogy egybe nézve megszerette őket, és különösen az ep8-at, mert az egy rahedli dologban mert változtatni a már ismert sztorin. Korábban utálta azt, hogy megölték Snoke-ot, mert semmi sem derült ki, de most egyben nézve rájött, hogy ennek így volt értelme, mert ha megmarad, akkor az ep9 is csak egy ep6 másolat lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Brodie írta:

Kíváncsi lennék, hogy mi lett volna, ha Rian Johnson nem a VIII. részt készíti el, hanem egy új saga első filmjét, vajon akkor milyen lenne ma a megítélése.

Én meg arra, hogy mi lett volna, ha a sequel összes része egyetlen ember felügyelete ember alatt készül. Legyen ez Rian, vagy Abrams. Ami a sequel nagy baja, hogy nem egységes. Nagyon nehéz úgy trilógiát írni, hogy nincsenek a fontosabb karakter- és történetívek lefektetve, és a különböző forgatókönyvírók olyan irányba vihetik el a történetet, amilyenbe nekik jól esik. Márpedig mostanra már a napnál is világosabb, hogy a trilógia alapvető történetívei nem voltak lefektetve. Ezt maga Abrams is többször elmondta, pl. az Empire cikkben is, hogy nagyon nehéz dolguk volt, mert mindenféle alap nélkül kellett dolgozniuk.

 

Úgyhogy én abban látom a Saga utáni Star Wars filmek sikerét, hogy tudnak-e jó történetet írni, valamint képesek-e 3 filmen át egy egységes víziót végigvinni. Ha ehhez az kell, hogy Kevin Feige legyen a Lucasfilm elnöke, akkor legyen! Az MCU-val egyértelműen bizonyította, hogy képesek az egységre, akár 20+ filmen keresztül is.

 

És akkor most reagálnék a matekozásodra @Dzséjt, ami szerintem több szempontból is sántít :D

 

Tételezzük fel, hogy abban igazad van, hogy mondjuk 5 millió rajongó van (ezt megbecsülni, mondjuk nehéz, de induljunk ki ebből a feltevésből - szerintem is ekörül lehet a szám). Ezzel szemben ott van a 16 000 hater a redditen. Ezzel az a gond, hogy az a 16 000 ember nem foglal magába minden utálkozót a világon. Ahogy a Star Wars reddit oldalán is csak 1,2 millió feliratkozó van, nem pedig 5 millió. Szóval itt inkább arányosítani kellene. Így 66 ezer ember jön ki. Persze ez így is elenyésző szám, aláírom, ez így csak 600 ezer bevételkiesést okoz. De ha mondjuk a YouTube-os arányt nézzük, akkor ez a veszteség máris 6,3 millió. És akkor még mindig csak a rajongókról beszéltünk.

 

A bevételek többségét az átlagnézők adják. Ha a személyes ismeretségi körömet nézem, akik átlagnézők, és mindannyian utálták a 8-at, akkor bizony azt látom, hogy a felük fogja csak megnézni moziban a filmet. (hozzáteszem, egyikük sem az a fajta hater, akik a fórumokon fröcsögnek ennyi idő után is). Azt, hogy az átlag nézők mennyire szerették a filmet, csak személyes tapasztalatokból tudjuk leszűrni szerintem, és nekem, személy szerint nem túl pozitív a tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Sokszor egyedül érzem a magam a sequel iránti rajongásommal, ez a szomorú helyzet.

A Blu-Ray eladásokból szerintem nem lehet az átlag nézőkre következtetni. Ha a Blu-Ray+DVD eladásokat együtt nézzük, 4 millió példány fogyott el. Ez a szám igen közel van az általad feltételezett 5 millió rajongóhoz, szerintem nem véletlenül: Blu-Rayt a rajongók vesznek főleg, nem az átlagnézők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Yoda József írta:

Azt, hogy az átlag nézők mennyire szerették a filmet, csak személyes tapasztalatokból tudjuk leszűrni szerintem, és nekem, személy szerint nem túl pozitív a tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Sokszor egyedül érzem a magam a sequel iránti rajongásommal, ez a szomorú helyzet.

Szerintem távolról sem, az átlagnéző tapasztalatait a jegyeladásokból és a BD eladásokból is le lehet szűrni. Egyáltalán nen csak rajongók vesznek BD-t, ez szamárság. Van egy rahedli filmem DVD-n és BD-n, amiknek nem rajongója vagyok, csak szeretem őket és ezért vettem meg. Ha már személyes tapasztalat, szerintem újfent nem én vagyok az egyetlen ilyen 7 milliárd emberből. :) Biztos nem, mert több ismerősöm is van, akik a magyar keresetek és lehetőségek között áldoznak BD-re vagy DVD-re, és sokszor csak olyan filmeket vesznek meg, amiket csak szeretnek, de nem rajongóik. Egy TCW vagy Rebels esetén igen, ott elfogadom ezt a tézist, még tévésorozat esetén is, de a filmekkel távolról sem ez a helyzet.

És ha már személyes tapasztalatok, íme a bizonyíték, hogy erre nem lehet az átlagnéző véleményét rátenni: nekem baromi pozitív a tapasztalatom. Még azok is, akik utálták az ep7-et, ott voltak az ep8-on a premier napján, ugyanúgy megnézték az első héten a Solót, és tudom, hogy ott lesznek a premier hetében az ep9-en is. Egy ismerősöm, aki szerint csak a hülyék szerethetik az ep8-at (ezt előttem mondta, és csak ezután árultam el neki, hogy nekem tetszett, kínossá is vált a beszélgetés :D ), maga mondta, hogy ott lesz az ep9 premierjén, mert kíváncsi rá. És nem ő az egyetlen. Sőt olyat is ismerek, aki tömegben hangoztatja, mennyire nem jók a Disney filmek, de kettőnk között szólva már azért elismeri, hogy tetszenek neki az új filmek és megvannak BD-n. Az ilyenek miatt merem kijelenteni, hogy még a gyűlölködők nagyobb hányada is ott lesz az ep9-en, és egy évek múlva jövő Rian-mozira is beülnének.

Ami az egyedüllétet illeti, nos, van rá mód, hogy olyanok között nézd meg az új filmeket, akik hasonlóan gondolkodnak, mint te. Saját itthoni közegemben még sci-fi szeretetemmel is egyedül vagyok, de SW-t 2005 óta nem kellett így néznem.

 

 

29 perccel korábban, Yoda József írta:

Én meg arra, hogy mi lett volna, ha a sequel összes része egyetlen ember felügyelete ember alatt készül. Legyen ez Rian, vagy Abrams. Ami a sequel nagy baja, hogy nem egységes. Nagyon nehéz úgy trilógiát írni, hogy nincsenek a fontosabb karakter- és történetívek lefektetve

Lucasnak valahogy mégis sikerült hat filmet is írnia így. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Frenkie írta:

Nem kevés az az 5 millió rajongó világszinten? 7 milliárd emberből szerintem minimum 50 000-nak lennie kell. 5 millió az gyakorlatilag a nullával egyenlő az emberek számához képest.

Hát Dzséjt szerint Blu-Rayt és DVD-t nemcsak rajongók vesznek, de így is csak 4 millió fogyott belőlük a TLJ esetében. Persze nyilván anyagi vonzata is van ennek, nemcsak hogy ki rajongó és ki nem

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha úgy definiálunk egy aktív rajongót, hogy megveszi a filmet BD-n, akkor a TFA idején 7.4 milliónál kevesebb rajongó volt az USA-ban. A TLJ idején pedig 4 milliónál kevesebb.

 

Ha a TFA mozis USA bevételeinek és USA blu-ray bevételeinek arányszámát rávetítem az international bevételekre, ott is egy 8 millió körüli becsült eladott BD példányszám adódik. Ha minden rajongó vesz BD-t (ami azért kicsit sarkítás, de legyen), akkor maximum 15.4 millió rajongó lehetett 2015 idején, de hát ebből le kell vonni az egyszeri BD vásárlókat, akik bár megvették a filmet lemezen, de nem rajongók. Ha feltételezzük, hogy a BD eladásokban arányaiban nagyobb részt tesznek ki a rajongók, mint az átlagnézők, de legalább 50%-ot, akkor minimum 7.7 millió rajongóval lehet számolni világszinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nem lehet kiszámolni abból, hogy hányan vettek adathordozót. :) Ami biztos, hogy 2018 augusztus elejéig, a TLJ BD/DVD-ből szűk 4 millió példány fogyott az USA-ban. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mennyire lehet reprezentatív felmérés,közösségi oldalakból kiindulni,mert nyilván lájkolni egyszeűbb.

Facebook:19,5 millió

Instagram:kb 11,5 millió

Twitter: még 5 milliót sem éri el

 Gondolom,többségük rajongó,meg torrent is van.Remélem értelmeset írtam,ha nem akkor nyugodt szívvel törölhetitek:)

 

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mert nem lehet kiszámolni abból, hogy hányan vettek adathordozót. :) Ami biztos, hogy 2018 augusztus elejéig, a TLJ BD/DVD-ből szűk 4 millió példány fogyott az USA-ban. 

Nem jogos feltételezés egy rajongó kapcsán, hogy megveszi BD-n a filmet? Ha a fórumot nézem, itt elég nagy lenne a találati arány. :)

 

Mondjuk nyilván hozzá lehetne még nézni a virtuális verziót és a DVD-t is, de talán ebből lehetne a legjobban felülről közelíteni a rajongók számát (egy maximumot meghatározni, és abból továbbecsülve egy reális minimumot is).

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Adrián írta:

Nem tudom mennyire lehet reprezentatív felmérés,közösségi oldalakból kiindulni,mert nyilván lájkolni egyszeűbb.

Facebook:19,5 millió

Instagram:kb 11,5 millió

Twitter: még 5 milliót sem éri el

 Gondolom,többségük rajongó,meg torrent is van.Remél értelmeset írtam,ha nem akkor nyugodt szívvel törölhetitek:)

 

Ez közelebb állhat a valósághoz. 

1 perccel korábban, Donát írta:

Nem jogos feltételezés egy rajongó kapcsán, hogy megveszi BD-n a filmet? Ha a fórumot nézem, itt elég nagy lenne a találati arány. :)

Először azt kellene tisztázni ki számít rajongónak, és a bevétel szempontjából ez mennyire releváns. Több olyan embert ismerek aki minden SW-t megnéz moziban, de ezzel nála ki is fújt. Szerintem aki megveszi ezeket a lemezeket az a kemény mag. Azokból 7-8 millió nem is rossz. 

 

Nem mellesleg ez itt már off. Lassan át kell pakolni máshova. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Donát írta:

Nem jogos feltételezés egy rajongó kapcsán, hogy megveszi BD-n a filmet?

Manapság a streaming és egyéb digitális szolgáltatások idején már egyáltalán nem biztos. Van olyan ismerősöm, aki (ha jól emlékszem) az apple boltban vette meg, amikor véletlen aprópénzért adták. És rajongó. Én inkább úgy összegezném, hogy azok az emberek (SW rajongók és mezei filmrajongók), akik még szeretik a polcaikon tudni a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Manapság a streaming és egyéb digitális szolgáltatások idején már egyáltalán nem biztos. Van olyan ismerősöm, aki (ha jól emlékszem) az apple boltban vette meg, amikor véletlen aprópénzért adták. És rajongó. Én inkább úgy összegezném, hogy azok az emberek (SW rajongók és mezei filmrajongók), akik még szeretik a polcaikon tudni a filmeket.

Átvittem közben a témát a Disney megvásárolta... topikba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez közelebb állhat a valósághoz. 

Hát szerintem nem. Nekem 21 ismerősöm lájkolta a Facebook-on a Star Warst, de ebből csak 6-ról tudom azt, hogy hozzánk hasonló mértékű lenne a rajongása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.